SWSMC met Guus Haak meer mans SVDPW dieper in degradatiezorgen Positie Fortuna wordt alsmaar bedroevender s Schiedamse eersteklasser begint deel twee competitie met riante zege Bloemen na blauw oog Voskamp likt zijn wonden Broodnodige zege Ursus Pak tevreden over Harga DWS begaat de oude fout Ventura stunt tegen koploper >*A ruiter s VDL doet goede zaken, René Oomen: DVO'32 Jan van der Velden baalt van klaverjasavond HBSS Rotterdams Dagblad Maandag 9 februari 1998 Hoek van Holland— Het gehavende Hoek van Holland van Johan Vos kamp heeft het duel tegen mede degradatiekandidaat GDSWP met 2-2 gelijkgespeeld. Voskamp miste maar liefst zes basisspelers. Toch kwam de thuisploeg op een 1-9 voorsprong (Cor Aalbregt). Di rect na de thee kwam GDSWP via twee zwakke momenten in de Hoekse defensie langszij. Pas in de slotfase trok André Kemeling de stand weer gelijk. „Ik vind eigenlijk dat we met 2-2 verloren hebben. We hadden de wedstrijd echt in de knip maar twee domme momenten hebben ons genekt," likte Voskamp na af loop zijn wonden. Schiedam Eindelijk waren er weer eens tevreden gezichten bij Ursus. De formatie van Jan van der Velden versloeg mededegra datiekandidaat Cabauw met 3-2. De drie punten zorgen ervoor dat de Schiedammers op de derde plaats van onderen komen met veertien punten. Van der Velden kon voor het eerst dit seizoen be schikken over een fitte selectie. Dat resulteerde in een prima eer ste helft met prachtige treffers van Raymond Weber en Aijan van der Lee. Kort na rust kwam Ca bauw tegen de verhouding in op 2- t. Direct daarna sloeg Ursus via Marco Herben terug (34). Herben schoot een strafschop onberispe lijk tegen het net. In de slotfase was het allerminst fraai maar de spanning vergoedde erg veel. Cabauw kwam tot 3-2 maar de Schiedammers wisten de belangrijke drie punten met kunst en-vliegwerk, in huis te houden. Schiedam „Een verdiend punt," luidde gisteren het tevreden com mentaar van Harga-trainer Ed Pak. De Schiedamse korfballers keken thuis tegen Merwic bij de rust nog tegen een 6-10 achter- standaammaarboekten-uiteinde- lijk een zeer verdienstelijk gelijk spel (15-15). Subtopper Harga had het gelijk spel mede te danken aan het feit dat Merwic het tempo van de Schiedammers niet altijd kon bij benen. Harga kwam zelfs nog op een 15-14 voorsprong, maar moest in de slotfase nog een strafworp incasseren. En die werd benut. „Handhaven in de derde klasse moet lukken," reageerde Ed Pak. „We hebben een jong team dat nog moet groeien en nogal eens wisselvallig speelt. Maar we heb ben kwaliteit genoeg in huis." Schiedam De fantastische ople ving van de hand halsters van DWS verleden week tegen Blerick heeft in de uitwedstrijd tegen Fo- reholte geen vervolg gekregen. De formatie van trainer Sigmund Mackay leed een nipte 22-21 ne derlaag. Door het verlies blijft DWS samen met Fortissimo op de laatste plaats steken. Aanstaande zondag komt Fortissimo op be zoek in de Groenoordhal, een cru ciaal duel dus voor DWS. Gisteren startte DWS uitstekend. Dankzij scores van vooral Nicole Grandazzi werd de rust met een 10-9 voorsprong behaald. Direct na de thee ging het, zoals zo vaak, fout. DWS lijkt vooral in die fase nogal eens niet bij de les te zijn en dat heeft deze competitie al regel matig tot onnodige nederlagen geleid. Ook Foreholte scoorde in die fase te veel en dat kwam DWS niet meer te boven. Schiedam— De handbalsters van Ventura hebben voor een dave rende verrassing gezorgd door de koploper in de eerste divisie PSV met 16-14 te verslaan. De Schie- damsen namen daarmee revan che voor de eerder dit seizoen ge leden nederlaag. De start was indrukwekkend, PSV met de rug tegen de muur ge zet. Met name de terugkeer van Martine Mensens, hersteld van een zware blessure, deed de for matie van Max Tukker goed. Met de rust was de stand 11-9 voor Ventura. De tweede helft ging ge lijk op tot 13-13. Op dat moment wist de thuisploeg met slechts vier speelsters in het veld te sco ren. Gaby van der Gaag, ook al maanden geblesseerd, is bijna hersteld en traint inmiddels al weer voluit mee. De fusieclub heeft nu tien punten vergaard en staat laag in de middenmoot. Door Bas van den Berg Schiedam - De spelers van eersteklasser SWSMC werden be dolven onder de gelukwensen en trainer Guus Haak stond er lachend bij te kijken. De alleszeggende 5-2 overwinning op het collectief sterke maar verdedigend zwakke Unitas sprak gistermiddag boekdelen. - tafelt. De Schiedamse ploeg herstelde zich in één klap van het debacle dat zich onder de weggestuurde trainer Joop Molendijk afteteken- de, In de winterstop is op Harga veel veranderd. Guus Haak, die ook voor volgend seizoen onder contract staat, is er in korte tijd in geslaagd de spelers weer vertrou wen te geven. Eén van de uit gangspunten is dat de spelers niet meer met allerlei opdrachten wor den opgezadeld. „Daar koop ik niks voor," reageerde Guus Haak na afloop. „Hoe het vorig jaar aan toe ging, gaat mij niet aan, maar ze mogen vrijuit spelen als ik maar inzet zie en daarin ben ik niet teleurgesteld. Ik ben blij dat de ploeg een punt heeft gezet ach ter de serie van acht nederlagen, al wil ik niet te vroeg juichen. Be langrijk is dat de ploeg de gretig heid kan blijven opbrengen. Het is de eerste keer dat ik SWSMC in de competitie zie spelen en vol gens my zit er nog veel meer ont wikkeling in." De strijdvaardigheid van SWSMC was groot en die van Al berto Baptists de Lima in het bij zonder. De donkere aanvaller mocht frank en vrij spelen en ho noreerde dat met vier doelpunten. In de winterstop zag het er naar uit dat hij aan zijn enkel zou wor den geopereerd. De dag van de operatie was al met dokter Hey- boer afgesproken, maar plotseling stelde de 'parel van Harga' de ope ratie uit tot na de competitie. „Ik speel nu wel met pijn, maar het is uit te houden. Belangrijker vind ik dat na de winterstop de discipli ne is aangehaald. Daardoor ga ik ook beter spelen en het resultaat tegen Unitas is er ook naar." SWSMC profiteerde volop van zyn kunsten, al verdiende het he le elftal een pluim voor de inzet. Zonder de schorsingen van John van de Belt, Edwin Berveling, Dwight Blackson en Leo Letwory, was SWSMC zwaar gehandicapt en waren de zenuwen tot op het bot gespannen. De belangen wa ren erg groot en dat viel al ver voor de wedstrijd op de strakke gezichten af te lezen. Een wipper tje, na ruim een kwartier spelen, van Alberto Baptista de Lima (1-0) deed de spanning dalen, maar die laaide drie minuten later weer op toen de inmiddels weer op Harga teruggekeerde doelman John Bos door een effectvolle vrije trap van Leo Elands werd verrast: 1-1. Zo op het oog maakte Unitas een completere indruk, maar de uit vallen van de van enthousiasme overlopende Schiedammers wa ren veel gevaarlijker. Ook zonder Jan Mulder, die door een ham stringblessure in de 23ste minuut werd vervangen door Mustafa Uyar, sloeg de thuisclub op het juiste moment toe. Zeven minu ten voor rust schalde de naam van Alberto Baptista de Lima opnieuw door de luidsprekers toen hij pro- Sist Feest op Harga! Eindelijk kon SWSMC weer eens een overwinning vieren. Hier is Alberto Baptista de Lima het mid delpunt van de belangstelling na weer een treffer. Foto Peter Moikenboer fileerde van een fout van de kee per. Die stompte een hard schot van Jan Brockïing voor de voeten van De Lima die van dichtbij scoorde: 2-1. Knoeiwerk Kort na de thee onderschepte de zelfde donkere aanvaller een fou te pass van Jaap de Jong en schoof hij de bal hard langs doel man Ruud Stigter:3-1. Even werd het benauwd toen André Berk man knoeiwerk in de Schiedamse verdediging afstrafte: 3-2. Daarna oefende SWSMC met drie spit sen zoveel druk uit, dat Unitas in paniek raakte. Voormalig Excelss- or'20-speler Gokhan Cayir en Al berto Baptista de Lima met de mooiste kopbal zetten daarna de kroon op het werk van de hard werkende SWSMC'ers. SVYSMC-Unilas 5-2 (2-1). 15 Baptista de Lima 1-0,18. Elands 1-1,38 cn 48. Baptista de Lima 2-1 en 3-1, 71 Berkman 3-2, 80 Gokhan Cayir4-2,85 Baptistade Lima5-2 Bijion derheden; Trainer Guus Haak be kritiseerde de gemeente die het veld niet m orde had gemaakt. Daardoor was het erg ongelijk en met grote moeite op te spelen SVVSMC: Bos, Bozkurt, Zoetmulder, Bro- kling. Mulder {23 Uyar), Sparreboom {70. Cayir), De Sousa, Babacan, De lama. Fares, Wolters Unitas: Stigter: Van Tilborg (46 Rietveld), Bosman, De Jong, Flint, Elands, Raaymakers, Van Dijk, Bousiam, Galor',46 Bergman), Roza Door Sander Sonnemans Schtoda mMe t een 3 -0 overwinning, waar op niets viel af te dingen, heeft Excelsior'20 stadgenoot SVDPW gistermiddag nog die per in de degradatiezorgen gedrukt. Karal' ter heeft 'DPW genoeg in de ploeg, maar e komt meer bij kijken om te kunnen overle ven in de vierde klasse D. Dat heeft hetjon- ge team van trainer Henri van Leeuwen gisteren wel bewezen. Soms met speels ge mak, soms met vallen opstaan, maakte de thuisploeg het spel en trok zo volledig te recht de winst naar zich toe. Al in de negende minuut lag de bal achter doelman Hennie van Buren. Hij moest het antwoord op een schot van Danny Koever mans schuldig blijven en het was te danken aan de falende zwart-witten dat de sluitpost in elk geval tot het theekwartierlje de scha de beperkt wist te houden. Nadat SVDPW- spits Roberto Dijkstra een minuut na de openingstreffer de geüjkmaker voor het in- knikken had maar zyn inzet met meer ge luk dan wijsheid gestopt zag door Exeelsi- or'20-keeper Patrick Marrevee, verprutsten aan de andere kant Steven Dijkstra en Ar jan Ruts twee kijkertjes van kansen. Ste ven Dijkstra had na een zalige actie van Danny Koevermans, die de bal vanaf de achterlijn teruglegde, voor het inschieten maar hij produceerde slechts een afzwaaier. Ook 'Rut* sie'verscheen oog in oog met de doelman maar diens inzet werd door hem onschadelijk ge maakt Nog voor de pau ze was ook Roberto Dijk stra namens SVDPW weer dichtbij een treffer maar ditmaal bood Emi- le Smits zijn reeds ver slagen sluitpost assis tentie op de doellijn en ramde de bal de tuin uit. Aanmodderen SVDFW-trainer Rob van Vliet putte moed uit de gemiste kansen en de daardoor beperkte ach terstand, maar zyn bood schap was kennelijk niet goed overgekomen bi) de groep want waar te verwachten viel dat de Harga-ploeg wel eens even de mouwen op zou stropen, bleef die maar aanmodderen. De enige twee die wél bereid wa ren tot de bodem te gaan waren Tom Knoops en aanvoerder Chris van Gelderen, maar dat tweetal was nou ook weer niet bij machte de boel op sleeptouw te ne men. ExceJsior'20-trai- ner Henri van Leeuwen verklaarde na afloop niet gerust geweest te zijn op de tweede helft omdat Schiedam Excelsior-speler Robbert Etman heeft aan de gestaakte wedstrijd van vorig weekeinde tegen VFC niet al leen een blauw oog overgehou den. Enkele dagen na de klop partij, waar vooral Vlaardingse toeschouwersbij betrokken waren, werd een flinke bos bloemen by hem bezorgd. Na de 'blindgier' van Ersïn Kaplan ontspoorde de wed strijd en kreeg Etman tijdens de schermutselingen een klap op zyn oog van een toeschou wer, lid van VFC. Etman deed daar aangifte van bij de politie en VFC-voorzitter Bram den Hamer werd daarvan op de hoogte gesteld. De preses nam maatregelen, schorste debooS: doener en adviseerde hem Et man zijn excuus te maken. Zo gezegd, zo gedaan. „We zijn aldus Excelsior'2Ö- bestuurslid Jos van Deventer, „zeer te spreken hoe VFC de zaak heeft opgelost We heb ben goed contact met Bram den Hamer en er is afgespro ken de zaken zo netjes moge lijk af te handelen." Vooruitlopend op een mogelij ke straf opgelegd door de bond werd Ersin Kaplan door het be stuur van de Thurledeclub ge sehorst. hij pok een sterker gemotiveerd SVDPW binnende lijnen terug verwachtte. Zo'n kwartier na de hervatting kon van Leeuwen echter opgelucht ademhalen. Nadat 'Koef een met een schuiver afgeronde solo ter nauwernood tot hoekschop gedegradeerd zag, rammelde Steven Dijkstra Excelsiors tweede treffer tegen het garen. Precies een kwartier later flikte hij dat kunstje ander maal. Koevermans ontweek op rechts eerst een tackle, omzeilde vervolgens de niet he lemaal lekker uitgekomen Hennie van Bu ren om de bal voor de voeten van Dijkstra te deponeren zodat de doelpuntenmaker er ei genlijk slechts tegenaan hoefde te lopen en dat deed hij dan ook: 3-0. In het slot van de wedstrijd die geen enkel moment ook maar leek uit te groeien tot een echte derby, was Roberto Dijkstra nog dicht bij DPWs ere- treffer maar de kalende spits pegelde op de benen van keeper Patrick Marrevee. Dijkstra stond net als Robin Voets, de ande re frontspeler in de ploeg van trainer Van Vliet op een eiland en werd niet bereikt. Chris van Gelderen, de motor bij SVDPW, schoffelde wel opzijn karakteristiekewijze, maar dat kostte hem zo veel kracht dat 2ijn spel er naarmate de wedstrijd vorderde, met beter op werd. Van Geideren is bezig aan zijn laatste seizoen en daarom hoopt Van Vliet op handhaving omdat dan wel licht wat aantrekkings kracht kan worden uit geoefend op een spel maker; iemand die van uit het centrum de lij nen uitzet. Van Vliet had overigens weinig fraaie woorden over voor de Thurlede- ploeg. „Ik heb Excelsi or'20 wond de horeca- man er geen doekjes om, „heel hoog staan, maar wat ik vandaag heb gezien haalde het niveau van de club wel naar beneden. Sommi ge jongens lagen te gil len als ze een tikkie kre gen, volgens mij om kaarten uit te lokken. Als ze dan enkele secon den later een sprint van twintig trekken, ben je volgens mij niet eens geraakt. Heel zielig." De ongezouten kritiek van de coach, die toch een aantal spelers in zijn ploeg heeft lopen, die ook niet bepaald als 'lievertjes' bestempeld kunnen worden, zal Ex- celsior'20-trainer Henri van Leeuwen een zorg zijn geweest. Hij had drie punten in de knip, nestelde zich daardoor met zijn ploeg nogstevi- ger in de subtop en zat de overwinning al in de kleedkamer met zijn manschappen te vieren terwijl Van Vliet nog stond te mopperen. Mare de Jong (rechts) schiet OW naar een 0-1 voorsprong. De 'Fortunezen' Erik van de Unden en sluitpost Jack den Herder zijn volledig kansloos. Foto Peter Moikenboer DoorMikos Gouka Vlaardingen Dc kans dat Fortu na het vege lijf weet te redden en dus ook volgend seizoen in de der de klasse uitkomt wordt met de week kleiner. Na de kansloze ne derlaag tegen OW (04) is de handdoek door de mannen van Gilbert de Wildt nog niet gegooid maar reden voor optimisme is er allerminst. Het sierde de oefen- meester dat hij na afloop niet zocht naar excuses en de hoop le vend Meld door te wijzen op het wedstrijdprogramma, maar het spelbeeid tegen OW was bedroe vend. De ploeg uit Oostvoorne, tweede in de rangschikking, domineerde het duel en speelde met name na de pauze met de Vlaardingers. Fortuna kreeg slechts twee kan sen. Voor de thee was Ronald Nelemans in kansrijke positie te zelfzuchtig en vlak voor tijd schoot invaller Jamie Plomp te gen OW-sIuitpost Iwan Kuipers op. Jack den Herder had het aan de andere kant veel moeilijker. De bezoekers, vorig seizoen ge promoveerd via de nacompetitie, bestookten het Vlaardingse doel regelmatig maar hadden moeite om het vizier op scherp te krijgen. Zo verscheen Johan Langendoen al na tien minuten voor Den Her der. Libero Erik van de Linden trok aan de noodrem en mocht niet mopperen met slechts een vrije schop tegen. Pas vlak voor rust brak OVV de ban. Mare de Jong schoot van zestien meter droog de openingstreffer op het scorebord. Wie dacht dat Fortuna na de pau ze alles of niets zou spelen kwam bedrogen uit. Direct na de aftrap schoot Johan Langendoen de gas ten naar de 2ege (0-2). De Wildt had in de pauze 'good old' Ron Berveling ingebracht. De aanval ler was op de bank begonnen om dat hij met voor de volle honderd procent fit was. Volkomen mach teloos probeerden de Vlaardin gers het einde te" halen. Wonder boven wonder leek het slechts 0-2 te worden, maar in blessuretijd schoot Langendoen nog twee bal len achter Alex Roest. Roest was een kwartier voor tyd de gebles seerde Jack den Herder komen vervangen. Gilbert de Wildt zat na het echec niet bij de pakken neer. We heb ben vandaag volkomen verdiend verloren. OW was op alle fronten sterker cn troefde ons gewoon af. Het enige dat ik mijn spelers ver wijt is dat ze vooral de tweede helft veel te slap gespeeld hebben. De duels werden verloren en we kwamen er niet meer aan te pas. De ploeg die vandaag binnen de lijnen stond, heeft gewoon te wei nig kwaliteit voor de derde klasse. Door omstandigheden miste ik Arjan van de Slot, Marco Vugt, Jan de Klerk, Toni Oosterhout en Gokhan Sarac. Daar kwam bij dat Nelemans en Berveling slechts half fit waren. Dan is de selectie gewoon te smal en verlies je dit soort wedstrijden." „We hebben echt alle bovenste ploegen gehad. Vanaf nu krijgen we de ploegen om ons heen, Het verschil met de twee ploegen bo ven ons is zeven punten. Zondag gaan we naar Overmaas, die ploeg is echt niet beter maar je moet er wel van winnen. We hebben kei hard getraind in de winterstop en iedereen wil echt heel graag. Als we volgende week winnen ziet het er ineens weer heel anders uit." De Wildt sprak misschien wat te gen beter weten in. Wie de wed strijd gisteren heeft gezien, geeft geen stuiver meer voor de Vlaar dingers. Fortuna-OW 04 (0-11.40 Mare de Jong 0- 1, 4G, 01 en 92 Johan Langendoen 0-2.0-3 en 0-4. Bijzonderheden: Sr was gee! voor Hassan Balbae, Johan Langendoen iOVV) Fortuna: Pen Herder (75 Roest). Noord- hoek (46 Berveling). De Vette, Boshuizen (80. Van Dam), Van de Linden, Van Dnes- schen. Weber, Nelemans (70 Plomp), Tol, Snei. Wilmus OW: Kuipers, Van der Ma- rel, Spronk, Van de Pol. Edwin Langen doen. Dedert (83 Stefan Hertog), Crezee, De Lange, Koopman. De Jong (50. Balbagl, Johan Langendoen. Schiedam Het Maassluise VDL heeft afgelopen weekeinde goede zaken gedaan in de vierde klasse D. Op eigen veld werd GDA met een benauwde 1-0 verslagen. Concurrent Hermes DVS kreeg een ver rassend pak slaag van rode lantaarndrager De Post duiven. Met 4-1 ging de Harga-formatie van trainer Hans de Rover pijnlijk onderuit. VDL neemt nu de koppositie in met 32 punten uit 14 duels. Hermes DVS is tweede met 29 punten cn een duel meer gespeeld, maar heeft ai een periodetitel in deknipzjtten. René Verhagen was de grote man bij VDL door diep in de tweede helft een strafschop tegen het garen te schieten. Leen Muis was tegen de grond gewerkt met de kaJktrap als gevolg. By de Maassluizers stond Hennie Brinkman weer eens in de basis. De routinier speelde als libero een gedegen wedstrijd. Hennes DVS speelde een belabberde eerste helft te gen De Postduiven. De Schiedammers gingen rusten met een 2-0 achterstand en trainer Hans de Rover wisselde de steunpilaren Danyel Bakboord, Ed Haze- broek en Patrick Thijssen. De tweede rondgang werd uit een ander vaatje getapt. Toch werd het 3-0 waarna spits Dennis Dekker, inmiddels verlost van zijn gips, de eretreffer wist te produceren. Bij HWD-VFC dachten de Vlaardingers na een snelle 0-2 voorsprong op rozen te zitten. De thuisploeg kwam echter terug tot 2-2. Een domper voor de for matie van trainer René Oomen, volgend jaar werk zaam bij DVO'32. Pascal Bos en Arie van der Schee wisten te scoren maar dankzij twee strafschoppen na de thee kwam HWD langszij. VFC blijft door dit re sultaat net boven de gevarenzone met vijftien pun ten uit veertien duels. De wedstryd RKWIK-DRGS werd afgelast wegens een sterfgeval. Schiedam Spelers en trainer Jan van der Velden van Ursus zeggen hun buik vol te hebben van ver huurder HBSS. De voetballers werd laatst na de trai ning de toegang tot de kantine ontzegd omdat HBSS er een klaverjasavond had. Omdat donderdagavond de clubavond is van HBSS en het niet botert tussen beide verenigingen op het zelfde complex, besloot de technische staf van Ursus dan maar op vrijdagavond te gaan trainen en dan ook de clubavond maar te houden. Die plannen gingen echter niet door, omdat HBSS een klaverjasavond in het clubhuis had. „We mochten de kantine niet in en zelfs de tussen deur zat op slot," baalt Jan van der Velden (58) van de situatie. „Er kan wel een kratje limonade gehaald worden, maar dat moeten we dan maar in de kleedka mer opdrinken. Er zijn spelers die gelijk uit hun werk naar de training komen. Ze kunnen voor de training niet eens een kopje koffie en broodje krij gen. Zielig hoor allemaal, maar ik word met de jon gens zo wel als een geslagen hond weggestuurd. Ik heb zestien jaar betaald voetbal achter de rug en ben vierentwintig jaar trainer. In al die jaren heb ik van alles meegemaakt, maar zoiets kinderachtigs nog nooit." HBSS-voorzitter Henk van den Brink reageert ui-, terst kalm en vastberaden. „In het begin van het sei-, zoen zyn met het bestuur van Ursus heldere afspra ken gemaakt HBSS heeft een vrijdagavond en Ur sus heeft een vrijdagavond. Voor de andere twee vrij dagavonden van de maand geldt wie het eerst komt die het eerst maait. En kyk, als wy een avond heb ben, gaan we niet door elkaar lopen. Nogmaals, er zijn met het Ursus-bestuur heldere afspraken ge maakt, dus ik weet niet waar dit nu weer vandaan komt. Ze moeten er niet over zeuren." Zondagvoetbal vijfde klasse Broertjes Kolmus succesvol BZC'95-HSC 0-0. Met goed defensief voetbal en veel counters hielden de twee ploegen elkaar in evenwicht. De i enige werkelijke kansen waren voor Dennis Manneke en Milad Sarac, maar de Vlaardingers hadden het geluk niet aan hun zijde. Bolnes-MS V711-2 (0-1). Op het nippertje zag de ploeg uit Maassluis kans de punten mee naar huis te nemen. Na een goede eerste helft en doelpunten van de broertjes Kolmus, bleef er na rust weinig van het sterke spel over. De overwinning kwam mede tot stand door prima kee perswerk van routinier Dick Bos. Rlankenburg-ODC 4-2 (2-2). Ondanks de complimenten van de thuisploeg moest het Schiedamse ODC zonder punten naar huis. Trainer Harry van Kapel: „Wij hadden de beste kansen maar wisten er niet goed mee om te springen." De doelpuntenmakers waren Raymond de Koning en Jo sé Rodnques. Demos haalt lekker uit Schiedamse Boys-PKC'8514(0-1). De voorbereiding op- de tweede seizoenhelft heeft zijn vruchten nog niet afge worpen. „Met een gehavend elftal door blessures en schorsingen, was het een dramatisch schouwspel," venti leerde trainer Cock de Jong zyn mening over het gebode- ne waar hij zelf kennelijk ook niet van onder de indruk was geraakt. Het enige Schiedamse doelpunt werd ge scoord door Edgar Stijn. Demos-Grocn Witten 4-0 (3-0). Een goed begin is het hal ve werk, zal oefenmeester Henk van Loenen gedacht hebben. De tweede eompetitiehelft werd in elk geval met een lekkere wedstrijd begonnen. "Vier treffers en de nul houden. De doelpunten waren afkomstig van Temizkan (twee doelpunten), Saad en Martin Groenhorst. Benito kreeg een gele kaart. Rood voor Ron Bergen EDH-WlK(m) 32-33 (14-15). Een nipte zege vc )r de forma tie van trainer Wil Plugge. Ger Pruis en Lars Kramer wa ren niet geheel fit en werden alleen in noodsituaties inge zet in de Vlaardingse formatie. Die situatie ontstond toen bij deeerstedmsionistRon Bergen (rood) en RuudSinni- ge (geblesseerd) niet meer verder konden. HEC-DWS (m) 27-25 (15-14). Ondanks de enorme inzet wist DWS geen punten mee naar Schiedam te brengen. Er werden maar liefst drie strafworpen gemist en dat brak de ploeg in de slotfase definitief op. De nederlaag kwam extra hard aan omdat het verschil zo miniem was. WIK-Gemini (v) 15-15 (5-7). Tot vlak voor tijd dachten de handbalsters van het Vlaardingse WIK de zege tegen de kopploeg in de knip te hebben maar door een afspeelfout werd het alsnog gelijk. Isolde Houdijk en Gisela Vermeu len wisten namens 'Willen Is Kunnen' beiden vijfmaal raak te gooien. Hellas 3-Unitas'63 (m) 31-22 (12-8). Een zwakke beurt van de Maassluizers. Net als verleden week was er weinig in zet en werden er veel fouten gemaakt ..Ik ben teleurge steld omdat Hellas echt niet sterk speelde maar toch sim pel won." sprak coach Rob Mooij na afloop van de tegen vallende handbalmiddag Her mes-Vent ura |m> 19-16 (9-8). Er zat niet meer in voor de Schiedammers die wederom een voorbeeldige inzet wisten te tonen. Lange tijd kon de thuisploeg worden bij gehouden, maar de fusieploeg kwamen drie doelpuntjes te kort om tevreden huiswaarts te keren. Enkele fouten nekten de formatie van trainer Ed Brugman.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3