Robin Punt voelt zich thuis in blubber Capelle speelt weer 'ouderwets' Sprookje is over voor handballers Snelwiek Gevraagd bij Victoria-hockey: nieuwe Beatrix... FVT'ers tobben met blessures Erasmus is zichzelf uiet Goede rentree 'signora' Gal Loek van Wely slim en gehaaid met snelschaken Idétrading heeft tijd om wonden te likken Jan Willem Schaar is van alle markten thuis Rugbyrecord RRC tegen incompleet Dwingeloo: 149-3 BCR algemeen kampioen, en nu tegen Duinwijck Van Daalen in de put op EK jeugdkarate Van den Herik grote uitblinker by OZC Francis doet wéér wat Barney niet lukt SVH lijkt veilig in tweede klasse Rotterdams Dagblad Maandag 9 februari 1998 Rotterdam De hockeyleden van Victoria zien graag een nieuwpor- tret van koningin Beatrix in het clubhuis aan de Kralingseweg. Onlangs werd een afbeelding van de vorstin gestolen. De kosten van een nieuw portret worden ge schat op 450 gulden. Het Vïctoria- bestuur vraagt de oranjegezinden binnen de club dit bedrag bij el kaar te leggen... Rotterdam Het blessureleed bij FVT/Vïsser is nog lang niet voor bij- Barry Wijers heeft last van een enkelblessure en kan twee weken niet spelen. Jörg de Cock keerde met twee overbelaste knieën te rug van wedstrijden in Rusland, maar kwam afgelopen weekeinde wel in actie. Alsof dat allemaal nog niet genoeg is, kreeg Michel de Boer weer last van zijn rug. FVT kwam het dubbelprogramma wel ongeschonden door. De Rot terdammers liepen zelfs nog ver der weg van de concurrentie, De thuiswedstrijd tegen Integer Groep wonnen ze zaterdag met 6- 1. Gisteren ging het in Veldhoven bü TTW, de oude club van Vijver berg en De Cock, iets moeilijker: 5-2 winst. Twenty One Up verloor met 6-4 van TTW 4. Remeo van der Does behield ook in deze partij zijn honderd procent score; het vierde punt kwam van Peter Berben. De vrouwen van FVT/Vïsser zijn na drie wedstrijden nog ongesla gen. in Arnhem waren zij met 3-7 te sterk voor Treffers. DordrechtDe volleybalsters van Alcazar/Erasmus leken zaterdag tegen staartploeg Ekspalvo-2 de klap van vorige week (3-0 neder laag tegen Mikro/Electro) nog niet te boven. De Rotterdamse studen tes wonnen het uitduel maar nipt met 2-3. De setstanden waren 13- ..15,46.1447-15» 13,15 en ll.15.Vol- gens de Rotterdamse coach Teus Heuvelman moest zijn team in Dordrecht in een uiterst spannen de wedstrijd vooral tegen zichzelf knokken. Parijs Jenny Gal heeft in Parijs bij de Open Franse judokampi oenschappen verrassend haar rentree op de tatami gemaakt 2e was na drie overwinningen dicht bij een plaats in de halve finales. Ze verloor echter van een Franse tegenstander. Gal stopte na de Olympische Spe len in Atlanta waar ze de bronzen medaille behaalde. Ze trouwde met een Italiaanse judoka en ging in Rome wonen. Haar rentree in Parijs was een goed bewaard ge heim. Het was waarschijnlijk de laatste keer dat ze namens Neder land deelnam aan een toernooi. Op korte termijn hoopt Gal de Ita liaanse nationaliteit te krijgen. Bij het EK in Oviedo in mei val ze haar debuut maken voor Italië, Europees kampioen Ben Sonne- mans won voor het eerst in Parijs een bronzen plak. Het was de tweede voor Oranje na het brons van Karin Kienhuis op vrijdag. Dordrecht Loek van Wely toon de zaterdag in de FPO-snel- schaakmarathon in Dordrecht slimmer en gehaaider dan 17 an dere grootmeesters. De Tilburger scoorde 255 punt uit 34 vlugger tjes met 5 minuten bedenktijd en mocht 3.500 uit de prijzenpot van 13.500 graaien. Heel wat wereldsterren zagen 'mr Big Mouth' na 8,5 uur zenuwslo pende arbeid als winnaar voorbij flitsen. Mikhail Gurevich werd tweede met 25 punten. Ljubomir Ljubojevic greep met 24 punten de derde prijs, Ivan Sokolov moest met 23,5 punt genoegen ne men. Jan Tim man en Lambit Oil deelden met 23 punten de ver dienstelijke vijfde plek op de ranglijst van Hefst 198 deelne mers. Kiril Georgievde triomfator van vorig jaar (Jeroen Piket won in 1996), Pedrag Nikolic, de kam pioen van ons land, en Artur Joe- soepov bleven ieder steken op 22 punten. De Dordtenaar Gozewijn van Laa- tum piekte met 21,5 punt, even veel als de 66-jarige, onverwoest bare Viktor Kortsjnoj. De Chinese kampioene Xie Jun verzamelde vrolijk 21 punten. Hans Bohrn was redelijk tevreden met zyn be haalde 20,5 punt Door Nick van der Sluis Weert Voor Idétrading/RB stond zaterdagavond in Weert niet veel op het spel. De plaats in de play-offs is zekeren in de com petitie i n de Elite-A is voor de Rot terdamse basketbalformatie niet meer weggelegd dan een anonie me zesde plaats. Voor de ploeg van coach Toni Vujanic is nu spra ke van tijd om de wonden te lik ken. Verliezen is nooit leuk, maar voor de nederlaag tegen BS Weert (87- 65) waren dit keer voldoende ver- ontschuldigingen voorhanden. Blessures vormen namelijk een belangrijk onderdeel van het Rot terdamse team; Marco Pikaar ont breekt nog steeds, de rentree van Dusan Savic was volgens de medi sche staf niet verantwoord en Rob de Graaf was ziek. Vooral de laat ste werd node gemist in Weert. Naast Chris McGuthrie is hij im mers de belangrijkste schutter bij Idétrading: de laatste weken was hij altijd goed voor gemiddeld meer dan 20 punten per wedstrijd. Al met al kwam coach Vujanic te gen Weert behoorlijk in de proble men, ook omdat de Limburgers een lange' ploeg binnen de lijnen kunnen brengen. Daarom gokte Toni Vujanic op de inbreng van Slobodan Kalicanin en Eelco Derks, om zo veertig minuten lang lengte in zijn ploeg te hou den. Bovendien rekende Idétra ding weer op een explosie van Chris McGuthrie, zodat de Ameri kaan eveneens de volle veertig minuten het vertrouwen van Vu janic genoot. Vermoeidheid De eerste twintig minuten pakte die aanpak redelijk goed uit en de 33-31 ruststand in De Boshoven oogde voor de Rotterdammers po sitief. Maar na de hervatting sloeg de vermoeidheid op den duur toch toe, speelde Weert een over heersende rol in de rebound en waren de Limburgers aanvallend al helemaal niet af te stoppen. McGuthrie liep ook in Weert naar zijn juiste vorm te zoeken. Met na me vanaf de perimeter is de Ame rikaan nog dolende, getuige de ene driepunter die hij uit zeven pogingen scoorde. Opmerkelijk was de inbreng van Djordje Sto- janovic, die acht keer van buiten schoot en daaruit vier keer (12 punten) scoorde. BS Weert-1 cf e t rad in5<R B 87-65 {33-31). Scores Idétrading: Chris McGuthrie 19, Eelco Derks 14. Djordje Stojanovic 12 Door Folkert van der Krol Alblasserdam Robin Punt heeft een voorliefde voor de cross. In die discipline kwali ficeerde de 28-jarige atleet zich in 1995 voor het wereld kampioenschap. Hoewel de Rotterdammer ook de baan- en wegatletiek niet schuwde, schopte hij het daar nimmer zo ver. Zaterdag, tijdens de 28e Souburg- hcross in Alblasserdam, heerste Punt als vanouds op het modderi ge, ruim tien kilometer lange par koers. Zijn jongere broer maakte het succes van de 'Puntjes' - zo als het tweetal in het hardloopwe reldje bekend staat - compleet door beslag te leggen op de twee de plaats. De dubbelslag zorgde voor tevre den gezichten bij de familie Punt, met vader en moeder als trouwe en fanatieke supporters. Hun zoons duimden vorige week voor doei, want van een harde onder grond moeten ze niets hebben. Hoe meer modder, des te beter. De trainingsmaten werden op hun wenken bediend, want de re gen op de ochtend voor de wed strijd had de moeilijkheidsgraad van het parkoers extra doen stij gen. „Lekker sjouwen door de blubber," genoot de winnaar. „Ik heb de afgelopen weken goed ge traind, telkens meer dan honderd kilometer. Doordat ik de laatste dagen wat gas terug heb geno men, voelde ik me uitgerust" Het hobbelige, krachtverslinden- de parkoers van de Souburgh- cross is Robin Punt, twee jaar te rug ook al winnaar, op het lijf ge schreven. Samen met zijn broer tje nam hij van meet af aan Alex Mutsaars in de mangel. Het lei dende trio bleef tot de derde van de vijf ronden bijeen, waarna Je roen slim een gaatje liet vallen en Robin de beslissende voorsprong nam. ,Jk had best kunnen aanhaken," lichtte de jongste Punt zijn tac tiek toe. „Ik ben inderdaad niet voor m'n eigen kansen gegaan. Maar ik zie liever dat m'n broer wint dan Mutsaars. Robin en ik doen momenteel weinig voor el kaar onder," Dat bleek wel in de slotronde, toen Jeroen zich ontdeed van Mutsaars en zijn broer nog tot op veertien seconden benaderde. Mutsaars liep toen al rustig uit. Hij koesterde geen moment de il lusie zijn winst van 188? te prolon geren, „Ik voelde al in de eerste ronde dat ik geen schijn van kans had," berustte de Papendrechter, die in het dagelijks leven het bou wen van schepen begeleidt. „Ei genlijk heb ik nog uitmuntend ge presteerd, want door drukte op m'n werk kon ik de afgelopen drie weken nauwelijks trainen. Ik moest twaalf tot veertien uur per dagwerken." Nationale top De gebroeders Punt hadden daar uiteraard geen boodschap aan. De wijze waarop Pobin in de derde ronde afstand m. i van zijn broer tje en Alex Mutsaars deed weer denken aan tijden waarin hij zich met de nationale top kon meten. Met zijn typische, slungelige loop stijl, in combinatie met een enor me dosis kracht, versloeg hij des tijds onder anderen de steeple-at- leten Marcel Laros en Simon Vroemen. Robin Punt zakte daarna evenwel terug naar de subtop, terwijl zijn generatiegenoten afgelopen sei zoenen internationaal aan de weg timmerden. „Ik raakte na het WK cross aan m'n achillespees gebles seerd. Daarna was het over. Ik droomde altijd van een WK. Toen ik dat had bereikt, was ik min of meer tevreden. Ik ben sindsdien soms wat gezapig," bekent de do cent grafische vormgeving. Uitdaging Door zich op dc wegatletiek te storten, vond hij een nieuwe uit daging. De aanvankelijk goede prestaties kregen evenwel geen vervolg, omdat zijn gewrichten en pezen de harde klappen op het as falt niet verdroegen, Afgelopen zomer dacht Robin Punt zelfs dat het einde van zijn loopbaan in zicht was toen hij een ontsteking aan zijn scheenbeen opliep, De Rotterdammer pakte na de ge dwongen rustperiode de draad toch weer op. Jlet blessureleed deed hem evenwel besluiten, om zich dit winterseizoen weer toe te leggen op de cross. Met succes, zo bleek zaterdag. Hoewel Robin Punt het nog veel te vroeg vond om te juichen. „Ik dacht al vaker dat ik op de weg terug was, maar dan raakte ik toch weer gebles seerd. Ik leef dan ook van wed strijd tot wedstrijd." GoudaVoor Jan Willem Schaar zjjn hardloopwedstrijden bij zaak. Hij wil op de triatlon schit teren. Daarom doet de inwoner van Bleskensgraaf slechts vier looptrainingen per week, want het fietsen en zwemmen mag niet worden verwaarloosd. Tot ieders verbazing verpulvert Schaar echter sinds het najaar al zijn persoonlijke records en drijft daarmee de regiotop tot wanhoop. Want geklopt worden door een triatleet pur sang, dat doet toch een beetje pijn. Gisteren, bij de Groenhoven- plusloop (meteen record van 724 deelnemers) ,in Gouda onder streepte Schaar zijn opmars met een klinkende overwinning. De pas 22-jarige Sliedrecht-atleet liep kort na de helft van de halve marathon gewoon weg bij zijn vijf medevluchters, alsof het de normaalste zaak van de wereld was. Een versnelling van Mark Hilberts beantwoordde hij met nog een demarrage. Zijn naaste belagers - Michel Doeser, Whn Padmos, Hilberts, Fred van Zoest en Jan de Martdaere, de winnaar van vorig jaar - zagen hem pas na de finish (1.0752) weer terug. Michel de Maat, die de vorige vijf wedstrijden van de Zuider- Ster Loopserie won, ontbrak om dat zijn zoontje jarig was. Maar er bleven voldoende atleten van naam over om Schaar het leven zuur te maken, De nieuwe status went snel, want de atleet van Sliedrecht verkondigde na af loop trots zijn favorietenrol te hebben waargemaakt. Terwijl hij een jaar terug nog raet een tijd van 1.09,27 in de kantlijn meedraafde. ,Jk aasde nu een beetje op het persoonlij ke record van m'n trainer (Wim Hol. 1.07.32. red.). Dat lukte niet maar dat komt nog wel," glom Schaar, die met zijn geblokte postuur en 78 kilogram eigenlijk helemaal geen postuur heeft voor een lange afstandsloper. „Ik moet het van kracht en duur- vermogen hebben," noemde hij zijn sterke punten. „Over een jaar ga ik nog minimaal een mi- nuut sneller. Die woorden zul len niet prettig klinken in de oren van zijn concurrenten. „Grote klasse, wat Jan Willem liet zien," verzuchtte Doeser, vo rig jaar nog winnaar van de loop- serie. het is wel frusterend. Ik vergeef het me nooit als hij me voorbij komt dacht ik nog voor dit seizoen." Doeser kon zichzelf echter niets kwalijk nemen, want de atleet van Typhoon noteerde een per soonlijk record. „De trainingen gingen al een tijdje erg goed, maar het moet er in wedstryden natuurlijk wel uitkomen." Ook Wim Padmos kwam uit op een nieuwe bestrijd Zijn voorberei ding op de Rotterdam Marathon verloopt voortreffelijk. „Ik ga weg op een schema van 2JJÖ uur." De ambities van Schaar liggen op een heel ander vlak. Grinni kend: „Ik lig morgenochtend om zeven uur weer in het zwembad. Robin Punt 'sjouwt'tij dens de 28e Souburgri- cross in Al blasserdam door de blub ber, het favo riete *werk- terreln'vande Rotterdam mer. Op de achtergrond hebben de voetballers op de velden van De Ai bias echter geen aandacht voor zijn pres tatie. Foto Jaap Raum»' Rotterdam» Dag blad Zwofle Inééns lukte het weer. De volleyballers van Aleom/Capel- je walsten zaterdag over niet de eerste de beste tegenstander heen. Remote FT/Zwolle, de be kerhouder en huidige nummer drie in de eredivisie, werd in ei gen huis met 0-3 aan de schand paal genageld. De wedstrijd be gon om half acht, de mannen stonden om negen uur onder de douche. Zwolle was met 11-15,10- 15 en 6-15 uitgekleed. Pi eter Jan Leeuwerink, trainer van de Capellenaren. zag zijn ploeg de beste wedstrijd van het seizoen spelen. „Maar er waren geen uitblinkers," zei hij. „Dat blijkt wel uit de feit dat ik niet heb hoeven wisselen. Daarbij heb ik maar drie time outs gevraagd Capelle had eindelijk weer een blokkering van formaat, stak aan vallend goed in elkaar en dweilde in het achterveld de nodige ballen van de vloer. VC Nesselande deed het minder goed dan de buurman uit Capelle. De ploeg van trainer Teun Buijs ging in Zevenhuizen met 1-3 (3-15, 15-11,11-15,13-15) onderuit tegen Piet Zoomers/Dynamo. Het handbaltreffen tussen Snelwiek en Fldeli- tas was soms erg hard, met de gasten ais ver rassende winnaar. Daardoor blijft het kampi oenschap een droom voor de Rotterdammers. Foto Fred Emst/CorVos Rotterdam De handballers van Snelwiek hébben huntiteikansen in de tweede divisie D als sneeuw voor de zon zien verdwijnen door de volslagen onverwachte thuisnederlaag tegen Fideiitas: 21-22. Door de al evenzeer niet ingecal culeerde uitglijder van koploper Nijenrodes had Snelwiek vorige week weer uitzicht gekregen op de titel. Middenmoter Fideiitas moest dan wel gisteren 'even' worden verslagen. Maar die club wenste daaraan niet mee te wer ken. De stroef en slordig lopende aan val van Snelwiek gaf de Amers* foorters in de eerste helft de kans wegte lopen, maar Michael de Mi randa zorgde toch voor de Rotter damse voorsprong bij rust: 10-8. Na de pauze bleef chaos troef. In de spannende slotfase leek de wedstrijd verloren voor Snelwiek toen Marco van de Zwalm een cru ciale strafworp miste. Maar ook Fideiitas bleek slordig. Bij een 21- 21 stand en nog twintig seconden te gaan maakte Snelwiek een domme aanvalsfout. Fideiitas kreeg balbezit en scoorde in de al lerlaatste seconde de beslissende 21-22. Roda'71 moest drie basisspelers, onder wie de keeper, missen in de wedstrijd tegen koploper EMM, maar kon daardoor wel vrijuit spelen. De Rotterdammers had den niets te verliezen, waardoor ze uiteindelijk nog lang bijbleven. Bij een 21-18 stand in het voordeel van EMM moesten de Roda-spe- lers gokken om er nog een over winning uit te slepen. Dat misluk te (21-28), maar met een zeer te vreden gevoel keerden zij weer huiswaarts. In de eerste divisie speelden de handballers van Atomium'6l een abominabele partij tegen Groene Ster, maar ze stelden in de slotfa se wel één punt veilig: 27-27. Alles bij Atomium mislukte in de eerste helft, hoewel rode lantaarndrager Groene Ster toch zeker geen grootse ploeg is. De achterstand van zeven doelpunten bij rust bleef tot tien minuten voortijd ge handhaafd. Een nederlaag leek onafwendbaar, maar door de op geleefde Vincent Slis kwam Ato mium terug tot 27-27. De vrouwen van An co ra hadden geen kind aan de zekere degra dant EBHV: 23-6. Hun collega's van Snelwiek troffen in Satur- nus'72 een tegenstander, die slechts was gekomen om de scha de te beperken: 22-13. RotterdamNog nóóit had de Rotterdamse Rugby Club met zulke grote cijfers gewonnen. In de promotie/degradatie poule van de ereklasse wals ten de Rotterdammers gister middag over Dwingeloo heen. Het werd liefst 149-3. Bij rust leidde RRC al met 89-3, Tegenstander Dwingeloo had echter wel een excuus voor de monstemederlaag. De dubuit Drenthe is een kleine dub en kon door vakantiegangers en een geblesseerde speler slechts twaalf man op de been brengen. Dwingeloo speelde dus heel de wedstrijd met drie man minder dan RRC Het wilde echter per se spelen en de sportieve plicht nako men. Indien ze niet was opge komen, had de dub vijf pun ten in mindering gekregen. RRC voer er wel bij, maar van serieus rugby was gistermid dag aan de Beekweg natuur- Wijchen—De badmintonners van BCR'91 hebben het promotieduel met Kembit Victoria Hoensbroek ge wonnen. De ploeg van coach Edward van de Heuvel deelde weliswaar de punten (4-4) met de Limburgers, maar op basis van het aantal gewonnen games (10-91 mag BCR'91 zich nu algemeen kampioen van de eer ste divisies noemen. Om te promoveren naar de eredivisie moeten de Rot terdammers nog wel op 14 februari Duinwijck. de nummer zes van Nederland, te verslaan. In Wijehen nam BCR'91 een comfortabele voor sprong van 3-1, maar Victoria kwam onder leiding van Dirk Heijmans goed terug tot 3-4. De punten wer den bijeen gesprokkeld door Jeanette van der Werffi Pascalle Janssen. Patrick Scholtes/Jeanette van der Werff, Jos Suijkens, Arjen Smith/Patrick Scholtes. AtheneTijdens de Europese jeugdkampioenschap pen karate m Athene is Rotterdammer Patrick van Daalen op de vierde plaats geëindigd. In de strijd om het brons verloor hij van een Joegoslaaf, nadat een Portugese leeftijdgenoot hem eerder in de halve fina le de weg naar de eindstrijd had afgesneden. „Pa trick zit nu wei 'n beetje in de put," aldus zijn meege reisde vader Wil na afloop. „Want hij was totaal ge fixeerd op het goud." Rotterdam De korfballers van OZC hebben hun koppositie in de eerste klasse F versterkt door een 19-13 zege op PSV, Door deze zege heeft OZC in deze afdeling nu drie punten meer dan rivaal Snel. Vooral zag het er naar uit dat de ploeg van trainer Aad van Herk een gemakkelijk dagje zou hebben, omdat de Brabanders met slechts vijf punten op de voorlaatste plaats stonden. Maar PSV startte in een hoog tempo en kwam op voorsprong: 2-3. Een straf worp van Gert Jan Winkeihuyzen betekende 3-3 en daarna namen de Tuindorpers het heft eindelijk in handen. Na de eerste doorgang was de stand 13-7, vooral door uitblinker Peter van den Herik, die al vijf keer had gescoord. Na rust kwam die margeeigenlijk niet meer in gevaar: 19-13. De mannen van OZC namen het leeuwendeel van de score voor hun rekening: in totaal 14 treffers. Peter van den Herik scoorde er uiteindelijk zes. Stadgenoot Trekvogels slaagde ertegen Futuraniel in de prestatie van de eerste wedstrijd te herhalen. Wonnen de Rotterdammers thuis met 20-10, nu moesten ze berusten in een 20-17 nederlaag. Hier door is de positie van Trekvogels, als voorlaatste, weer ongunstiger geworden. Ook Rotterdams enige overgangsklassen WION, staat nog altijd voorlaatste. Trainer Eric van Viersen ziet ondanks de 15-20 nederlaag tegen VADA'25 nog altijd goede mogelijkheden voor handhaving. WION heeft de thuiswedstrijden tegen ADO en Achilles nog voorde boeg. By rust was het 6-11, waarna WION nog knap terugvocht tot 13-15. Maar daarna werd de ploeg geveld: 15-20, Wim Niesing scoorde zeven keer. Dekten Het aantal handtekeningen ontsteeg het aantal trefzekere worpen ruimschoots. Darter Ray mond van Bameveld wacht nog altijd op zijn eerste titel op de Dutch Open. Afgelopen weekeinde in Del den ging de uiterst populaire wereldkampioen op nieuw onderuit, deze keer tegen de latere winnaar Alan Warriner uit Groot-Brittannië. By de vrouwen ging Francis Hoenselaar er voor de vierde achtereenvolgende keer met de titel vandoor. De Rotterdamse was in de eindstrijd te sterk voor,de Belgische Vicky Pruim: 3-0. Iedere keer dat 'Barney' in Delden naar het dartbord liep, moest hij krabbels zetten op briefjes, T-shirts en posters van fans. „Niet de ideale manier om naar een volgende wedstrijd te gaan," merkte de Hagenaar op. „Maar ik wil het niet als excuus aanvoeren. Het hoort erbij, iedere tonner heeft er last van. Toch heeft het effect op mijn spel gehad. Ik had dit evenement graag willen winnen Rotterdam Na de 6-5 overwinning op Sassenheim lijkt het waterpoloteam van SVH in de tweede klasse A van een loden last verlost Het moet wel heel raar lopen, willen de Rotterdammers dit seizoen nog in degradatiegevaar komen. Met dertien punten uit veertien wedstrijden nemen zij nu een veilige plaats in de middenmoot in. Sassenheim staat met één puntje méér nog in de buurt. Vandaar dat zaterdagavond in 'De Wilgenring' van verschil in kwaliteit nauwelijks sprake was. Het was wel een wedstrijd met twee gezichten. In de eerste fa se was SVH duidelijk de betere ploeg, in de laatste twee perioden was dat Sassenheim. De thuisclub had een 5-0 voorsprong, maar die dreig de nog bijna verloren te gaan. Het is dat Mare Peter Verveer, luttele seconden voor tijd, het vizier op scherp had staan, anders was het duel alsnog in een remise geëeindigd, Nu werd het door zijn treffer 6-5. Voor Rotterdam was er in de tweede klasse A minder reden tot juichen. Weliswaar leverde de 'R' een dege lijke partij af by WSV, maar het kon een nederlaag te gen de koploper niet voorkomen: 8-7. Het was mis schien allemaal anders gelopen als Eeleo Vrolyk heel de wedstrijd had gespeeld. Maar een bloedende lip maakte dat vanaf het begin van de derde periode on mogelijk. Dat was met de uitsluiting voor Jan Joost Wittenkamp (met vervanging) te veel van het goede voor de Rotterdamse degradatiekandidaat. Ook Spartaan verkeert in 3E in gevaar. De Kempvis was typisch zo'n tegenstander, die vooraf te verslaan leek. Niets was echter minderwaar. Na een snelle 0-3 voorsprong kon De Kempvis zich al in een vroegtij dig stadium behoorlijk zeker wanen. Het gebrek aan scorend vermogen speelde de thuisclub opnieuw par ten. Alleen Casper Middag en Leon Kleefkens staag den erin het vijandelijke doelvlak te doorboren: 2-3. Het was voor Spartaan de zesde wedstrijd van het seizoen, die met één doelpunt verschil verloren ging. RWV leed in de derde klasse E eveneens een neder laag, met 7-5 van hekkensluiter De Duck. Het water poloteam verscheen met een fantasie-opstelling in het water. Het eerste team was voor een driedaags ytoemooi naar Denemarken afgereisd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6