23 F Feyenoord houdt competitie levend Broertjes Dumee woedend op arbiter Sparta vestigt hoop op derde periode Oud-Beijerland telt af f t-r' Rotterdams Dagblad I I Maandag 9 februan 1998 Door Ed Voortmeijer Rotterdam Er is vrijwel altijd wat met Overmaas - LMO. De con frontaties tussen de twee ploegen uit Rotterdam Zuid brengen stee vast veel opwinding teweeg. Dit maal was de beslissing van arbiter Dick Lagerwey om Rodney Du- mee te bestraffen met een rode prent, direct nadat invaller Paul Brouwer LMO aan de winnende treffer (2-3) had geholpen, aanlei ding tot verhitte gemoederen. Trainer Reinier Kreijermaat van Overmaas wond zich na afloop van de zinderende derby op Var kenoord bijzonder op over de dwalingen van de Goudse referee, die hij verweet de gehele tweede helft in het nadeel van zijn ploeg ie hebben gefloten. „Neem nou die rode kaart voor Rodney we gens beledigen van de scheids- rechter Kort tevoren was die jon gen door Brouwer ongegeneerd afgeschopt. Iedereen spreekt er schande van, maar er werd niet eens voor gefloten en direct daar op mocht Brouwer wel de winnen de goal scoren." Ook Patrick Dumee was hevig met zijn kntiek aan het adres van Lagerwey. De LMO'er, die geen penalty had gekregen nadat hy - by 2-1 - door Ron Verschoor in het strafschopgebied tegen de vlakte was geschopt, kookte van woede. „Die scheidsrechter heeft dit toch al zo beladen duel hele maal verziekt. De man schoot ho peloos te kort met inconsequente beslissingen en door een aantal heuse aanslagen, zoals die van Brouwer op de wreef van m'n broertje, met te bestraffen Dat Rodney zich hierna met met al te vleiende woorden op de scheids afreageerde, is met juist, maar wel begrijpelijk." De opwinding over de talrijke ar bitrale blunders overschaduwde bij de gasten zelfs enigszins de blijdschap over de achtste compe titiezege. Een serie van 17 punten uit zeven duels heeft de ploeg van de debuterende interim-trainer Evert Trouw zelfs in het zicht van het leidende duo Hekelingen en OWgebracht. De vraag wie de opmars van de club van voorzitter Fred Dorst, die voor het komend seizoen nog steeds om een oefenmeester ver legen zit, moet stuiten, kan wel eens zondag aan de Smeetlandse- weg beantwoord worden in de top per tegen Hekelingen. Hopelijk vliegen de vonken er dan even hard af als tijdens de burenruzie van gisteren. Overmaas-LMO be zat alles wat een derby boeiend maakt Spektakel, emotie, strijd, blunders en 22 acteurs, die geen enkel ontzag toonden voor elkaar. Trouw, die sprak van 'een leuke eerste wedstrijd, die helaas by vlagen te hard was', was vooral te vreden over de veerkracht, die LMO had getoond door tot twee maal toe een achterstand weg te poetsen. „Vreemd genoeg scoorde de tegenstander juist op de mo menten, dat wij de wedstrijd in handen hadden." Dat gebeurde bijvoorbeeld m de 37ste minuut van de geiykop- gaande eerste helft toen LMO* goalie Maikel Holleman moest ca pituleren voor een 'pegel' van de dekselse René van de Avoird, die door Marco van Kleef de diepte was ingestuurd: 1*0. En dat ge beurde ook direct na de gelijkma ker van Patrick Dumee, die tien minuten na de thee tijdens een onstuitbare rush op onnavolgbare wijze was weggedraaid van z'n be lagers Van Kleef en Verschoor. Een fluwelen voorzet van Van de Avoird werd door Rodney Dumee koppend verzilverd 2-1. Het vervolg gaf eenrichtingsver keer naar het doel van Milder te zien. In de 72ste minuut was het de hoog opspringende Ronald Nossent, die een corner van Brou wer tot 2-2 verlengde. Even leek Overmaas toch de zegepalm weg te dragen, maar Van de Avoird knalde naast. Uit de tegenaanval 'mocht' Brouwer de strijd alsnog beslissen Overmaas-LMO 2-3 (1-0) 37 Rene van de Avoird 1-0 54 Patrick Dumee 1-1,55 Rod ney Dumee 2-1 72 Ronald Nossent 2-2,80 Paul Brouwer 2-3 Bijzonderheden: Arbiter Dick Lagerwey gaf direct rood aan Rodney Dumee (Overmaas) en geel aan diens ploeggenoot Remco Koenen en LMO'er Martin Monster Overmaas: Milder, Kusadasi Van Kleef Marco van de Burg (13 Den Boer). Ver schoor (79 Jonas). Verbeek, Koenen. Rod ney Dumee. Van de Linden Van de Avoird, Van Burg LMO: Holleman, Van Elzen, Benjamin. Den Toom (88 Biekman) Van Wytvliet, Elibol Ronald Nossent, Patrick Dumee, Bas Nussent (62 Brouwer) Monster, De Held Door Rob Weeda Rotterdam Precies één uur had Hollandia gisteren 'een man meer' op het veld dan Feyenoord. Daarna verschoot arbiter Ramaker plotseling van kleur. Johan Sturrus haalde HoIIan- dia's middenvelder Glenn Zeelig onderuit, maar de Limbur ger wenste de actie van de Rotterdammer noch met een straf schop noch met een gele kaart te bestraffen. Zoals hij kort voor tijd in het strafschopgebied van Hollandia ook nog een Hoomse handsbal over het hoofd zag. Twee redenen bijvoor beeld, waarom het zeer matige duel tussen Feyenoord en kop loper Hollandia in 0-0 eindigde. ■- Gooit Feyenoord de competitie weer open of geeft het Hollandia door middel van een overwinning een vrijgeleide naar de titel, luid de de prangende vraag vooraf gaande aan het duel. „Wij gaan voor de volle winst," liet Hans Maus kort voor de aftrap weten. Honderd minuten later repte de Feyenoord-trainer over twee ver loren punten. Waarmee Maus de waarheid een klein beetje geweld aandeed. Gezien het wedstrijd- beeld immers, verdiende Feye- noord-Hollandia geen winnaar. Veelbelovend^begonoerj - _Rj. chard van Schijndel knalde voor- 1 langs en ben schot van Marco van Brouwershaven werd slechts met grote moeite door doelman Erik Heyblqk gestopt - zakte Feye noord al halverwege de eerste helft terug. Zwak aannemen en veel Rotterdams balverlies speel den Hollandia vanaf dat moment voorbeeldig in de kaart. Hoewel vooral de bezoekers meer oog hadden voor het voorkomen dan voor het maken van doelpun ten, mag Feyenoord worden ver weten dat het veel te weinig doel gericht speelde. De ploeg mazzel de zelfs zeer toen een voorzet van de opgekomen verdediger Hans Geerlings door iedereen werd ge mist, waardoor de bal voorlangs zeilde en vervolgens geruststel lend voor Feyenoord over de ach terlijn huppelde. Tien minuten later diende de thuisclub opnieuw alle zeilen by te zetten. Johan Stumis (na bal verlies van Marcel Llppuner aan Jacco Rijkhoff) redde de situatie echter ten koste van een hoek schop, Waarna schoten van Eric te Paske en Glenn Zeelig maar net naast en over het doel van Pim Doesburg verdwenen. De irritaties in het veld waren op dat moment al flink opgelopen. Want zo vrygevig als Ramaker in de tweede helft was met geel voor Patrick Altena, Danny Kalden en Frans van der Heide, zo angstval lig hield hy de kaarten vóór rust op zak toen hij de aanslagen van Marcel Eygenstein op Raymond Rohde en Te Paske (ex-AZ) op Danny Kalden met de mantel der liefde bedekte. Invloed Of het optreden van Ramaker de Feyenoord-spelers onbewust be- invloedde, zal altijd een onbeant woorde vraag blijven. Feit is ech ter wel dat de thuisclub zich na rust slechts twee kansen creëer de. Nadat Feyenoord, zoals ver meld, was ontkomen aan een strafschop, werd een razendsnel door Van der Heide genomen vrije trap de lijstaanvoerder uit Hoorn bijna noodlottig. Alain Kooiman snelde langs de muur, maar zag zijn inzet in de 67ste mi nuut tot ontzetting via de krui sing van paal en lat naast het doel eindigen. De tweede grote kans voor Feye noord openbaarde zich vijf minu ten voor tijd. Marcel Lippuner zet te voor, doelman Heyblok miste, waarna de voor Frans van der Hei de ingevallen Martin Schouten centimeters te kort kwam om de bal tegen het net te koppen. Feyenoord zelf kon op dat mo ment ook al terugzien op een tweetal wonderbaarlijke ontsnap pingen. Kort na de kans voor Kooiman gaf de voltallige Feye- noord-defensie niet thuis, waar door Fred Schuttenhelm een vrije doortocht kreeg naar het doel van Door Sjoerd Bootsma RotterdamDe doelstellingen op Nieuw-Vreelust lopen in de eind fase van de competitie duidelijk uiteen. Jan van der Laan, trainer van de Sparta-amateurs, was al blij dat zijn elftal zich gisteren via een klinkende 7-1 overwinning op Alexandria'66 bijna in het linker- njtje van de derde klasse C wor stelde. Het ambitieuze bestuur van de rood-witten hoopt op meer. De flitsende start in de strijd om de laatste periodetitel doet im mers de naar promotie snakken de harten weer sneller kloppen, „Ach," reageerde de naar VELO afreizende Van der Laan, „ik ben al trots op de manier waarop de jongens het na de winterstop heb ben opgepakt. Vorige week speel den we SWSMC met zeven-drie van de mat. De afgelopen weken heb ik gebruikt om een paar din gen recht te zetten. De verwach tingspatronen waren voor af vang van het seizoen misschien een beetje te hoog. Dat riep niet alleen andere weerstanden bij de tegenpartij op. Die ploegen gooi den er ook nog een schepje boven op. Daarom is dit een mooi resul taat Ik kijk naar de ranglijst, al 'het andere is straks meegeno men." Met Cabauw en Ursus als volgen de tegenstanders op het menu be tekende de terechte, ruime over winning op Alexandria'66 een pri ma opening van de strijd om de derde periodetitel. Waakt Van der Laan uit zelfbescherming voor zyn speiërs voor te veel optimis me, de 'machthebbers' op Nieuw Vreelusl grijpen elk uitzicht op promotie aan. Sparta wil immers terug naar de hoogste regionen van het amateurvoetbal. Henk van Stee als trainer en Jan Nij- man als adviseurzijn de gidsen op weg naar nieuw succes. De laatste zat gistermiddag op de tribune dan ook druk aantekeningen te makéry De Spartanen deden in elk geval hun uiterste best om goed voor de dag te komen. Dit tot groot ver driet van Alexandria-trainer Piet van Wilgenburg. „Deze tegen stander kwam op het verkeerde Marvin Satimlnf goed voor drie doelpunten, ontmoet op weg naar het Alexandria-doel Ronald van Someren (9). Foto Fred Emst/CorVos moment," constateerde de be snorde oefenmeester. „Sparta was twee maatjes te groot voor ons. Zeker met het elftal waarover ik kon beschikken. Ik miste te veel belangrijke spelers. Met een smalle selectie is dat direct merk baar. Nee, dan calculeer ik zo'n verlies in. Alleen stel ik wel mijn vraagtekens bij de manier waar op. Na die snelle 3-1 na de rust hadden we kansen op meer doel punten. Dat lukte niet. Maar dat is geen reden om het hoofd te laten hangen. Jammer, al zie ik ons de dans nog wel ontspringen." De overwinning van Ursus op Ca bauw bepaalde de Kluof tu^en de Schiedammers en de Ooster flank-bewoners inmiddels op vier punten. Geen onoverbrugbaar gat met nog zeven duels (Ursus acht) te gaan. Dan mag Alexandria'66 echter niet de doelpunten zo ge makkelijk weggeven als gister middag. De beginfase leek nog hoopgevend. Oud-Spartaan Nello Lima Sanches schrok zo van de ri ante mogelijkheid, dat hij alleen voor doelman Matthijs van De venter naast mikte. Einde Het betekende het begin van het einde. Onder aanvoering van de gekortwiekte John Schuurhuizen vond de thuisclub plotseling het ritme. Dani Moreno Borges rea geerde alert op een snel genomen vnje trap van de ex-prof (1-0), waarna de score bmnen achttien minuten was verdrievoudigd. Sparta verviel vervolgens in de fout door de druk te verminderen. Alexaiidila'CG kon zodoende te rugkrabbelen. Van Deventer be hoedde het elftal van Jan van der Laan toen nog voor tegenslagen. Een minuut na de pauze moest de keeper alsnog capituleren. Met dank aan neef Erwm, die te zacht terugspeelde. De frisse Bob Er- wich. net ingevallen, maakte van zijn eerste balcontact een doel punt: 3-1. Matthijs van Deventer hield Sparta in die fase op been. In de 49ste minuut werd die moei te beloond. Ron Boots schoof de bal in de voeten van Marvin Sari min, die één van zijn drie treffers maakte. Daarna lieten de bezoe kers het hoofd hangen. Het was zelfs de verdienste van doelman Danny de Zwart dat de misère eindigde bij 7-1. Sparta-Alexandria'66 7-1 (3-0). 10. Dani Moreno Borges 1-0,14 Meivin de Lange (ei gen doel) 2-0,18 Mamn Satunm 3-0, 46 Bob Erwich 3-1,49 en 79 Marvin Saümin 4-1 en 5-1,85 Lotfi Arnhaouch6-l,90 Mike Spencer 7-1 Bijzonderheden: arbiter Bart Hilt, die lang niet alle overtredingen op juiste waarde schatte, toonde de Spartanen Spencer en Amhaoueh en Aiex Boer, Ro nald van Someren en Johan de Ridder (al len Alexan drta'66) de gele kaart. Sparta: Matthijs van Deventer; Mastwijk, Spork. Vermaas, Erwin van Deventer, Spencer, Schuurhuizen, Amhaoueh, De Pi- na Gomes, Moreno Borges (75 Van Min nen), Saümin (87 Van Uzendooxn) Alexandria'66: De Zwart. De Lange (46 Stam de Jonge), Boots (72 Furtado). Michel van Someren. Delwel, Boer (46 Erwich). Jo han de Ridder, Dennis de Ridder, Lima Sanches, Ronald van Someren, Goverde Pim Doesburg. Te gehaast kogel de de invaller de bal echter via de buitenkant van de paal naast. Waarna een enorm misverstand tussen Sturrus en Jeroen Rysdijk Jacco Rykhoff een volgende mo gelijkheid bood. Van Brouwersha ven haalde de inzet van de Hoom se spits echter uit de doelmond voor Marco Daman zyn voet tegen de bal kon zetten. Seconden daar na lag Van Brouwershaven op nieuw in de weg bij een inzet van de bikkelharde Te Paske, Feyenoord komt de eer toe de competitie met het gelijke spel voorlopig te hebben gered, „Ver gis je niet," zei Maus. „Ook wij doen door dit resultaat nog steeds PatrlckAltena mee." Al baalde de trainer dat zijn (rechts) komt elftal de kloof met de leidende net laat, na- Noord-Hollanders niet verklem- dat doelman de. Erik Heyblok Sportclub Fevenoord-lloliandia (M3 (0-0). de bal uit zijn Bijzonderheden: Geel voor Patrick Altena, handen heeft Frans van der Heideen Danny Kalden (al- i_+„_ ufliion len Feyenoord! Feyenoord kon gisteren «*"On vanen, ruet beschikken over Dave Kastelein (ge- Foto rred Emst/Cor schorst) en Wessel Weezenberg (gebles- Vos seerd) Feyenoord: Doesburg Van Brouwersha ven, Van der Heide (8D Schouten), Lippu ner, Sturrus, Kooiman, Van Schynde], Kal den (73 Rysdijk), Altena, Hendriks (34 Kroon), Rohde Hollandia: Heyblok, Eygenstein, Kmjn, Hooyboer, Geerlings, Te Paske, Zeelig (78 Daman), Van Dyk (78 Schuttenhelm), Rijkhoff, Boots, Mettivier Meijer Door Hans Schelling Poortugaal Eigenlijk is vriend en vijand het er in de vierde klas se G over eens. Oud-Beijerland wordt dit seizoen kampioen. De formatie uit de Hoeksche Waard heeft met nog zes duels voor de boeg acht verliespunten minder dan de naaste concurrenten Poor- tugaal en Coal. Gisteren sloeg Oud-Beijerland in Poortugaal een aanval op de troon moeiteloos af. Poortugaal-spits Rob 'opa1 van Gils bracht ver in blessuretijd de 2-2 eindstand op het scorebord. „By een nederlaag had ik Oud- Beijerland met de titel gefelici teerd," bekende Poortugaai-oe- fenmeester Richard Fransen. „Ik geloof niet dat zij tijdens de laat ste zes duels drie keer tegen een nederlaag aanlopen. Deze recht streekse confrontatie was onze laatste kans. Ik reken stiekem op de nacompetitte, want we staan er ook goed voor in de strijd om de tweede periodetitel." Ook voor zijn collega Jasper de Muijnck zijn de bloemen en champagne slechts een kwestie van aftellen. „Alleen een lading schorsingen en blessures kan ons nog stoppen. We spelen vanuit een gesloten organisatie met een vast systeem. Lodder en Doolaard zijn levensgevaarlijke aanval lers." Raimond Lodder maakte zijn faam als schutter in de vierde mi nuut waar. De aanvaller scoorde zijn twintigste competitietreffer na slecht ingrijpen van Poortu- gaal-sluitpost Gerben Stehouwer: 0-1. De thuisclub kwam drie mi nuten later al op gelijke hoogte. Een strakke hoekschop van Ralph Kalkman werd door aanvoerder Jeroen Barendregt fraai achter Marco van de Berg gekopt (1-1). Na de flitsende start bleef het duel boeien. Beide teams kozen met drie spitsen veelvuldig de aanval. Alleen de doelpunten ont braken. Daar moesten de paar honderd toeschouwers tot de 64ste minuut opwachten. Klaas Doolaard rondde een vloeiende Oud-Beijerland-aanval goed af: 1- 2. Poortugaal was dichtbij de gelijk maker. Een pegel van Jeroen Ba rendregt belandde tegen de on derkant van de lat. Het leek de laatste speldenprik van de ambiti euze thuisclub. Rob van Gils dacht er anders over. De hardwer kende centrumspits kreeg in de zes minuten blessuretijd alle ruimte van Oud-Beijerlandse-de- fensie. Van Gils maakte dankbaar gebruik van het buitenkansje: 2-2. „Ik weet niet waar de scheids rechter de blessuretijd vandaan haalde," mopperde Oud-Beijer- land-trainer Jasper de Muijnck. „Gezien het aantal gemiste kan sen ben ik teleurgesteld, maar aan de andere kant mag ik niet klagen. We spelen gelijk tegen het opportunistische Poortugaal en Coal loopt tegen een nederlaag op." Poortupaal-Oud-Bejjerland 2-2 (1-1). 4 Raimond Lodder 0-1,7 Jeroen Barendregt 1-1,64 Haas Doolaard 1-2,90 RobvanGils 2-2 Bijzonderheden: Marcel de Goey (Oud-Beierland) speelde de wedstrijd meteen gebroken neus wt De goed leiden de scheidsrechter Van der Els trok m het tweede bednjf gele kaarten voor Edwin Roosenburg RobvanGiN Ralph Kalkman (allen Poortugaal), Emiel Troost, Richard Stolk, Raimond Lodder (allen Oud-Beijer- land) Poortugaal: Stehouwer, Amesz (60 Roo senburg), Richard Lodder, Jeroen Barend regt, Alex Lodder, Enk Barendregt, Kalk man, Sener, Bos, Van Ctls, Jibodh Oud-Bcijerland: Van de Berg; Stolk, Groe- nenberg, Sterk, Brouwer (46 VanTiggelen) De Rooy, Troost, Marcel de Goey, El Ha- rouchi(80 Gert-Jan de Goey), Lodder, Doo laard (89 Luijten) Zondag hoofdklasse Neptunus onderuit Rotterdam Het maür moeilijk maken van doelpunten brak Neptunus bij hoogvlieger AFC 34 op AFC'34-Neptunus 3-0 (1-0). John Klaver 1-0, (strafschopi 2-0 en 3-0 Amilcar dos Santos het de bal van zijn voet af schieten, waard oor het 0-0 bleef Yalmard Kusten zag zijn afstandsschot bij een 1-0 stand op de vuisten van de doel man uiteenspatten Een kwartier voor tijd kregen de Rot terdammers een dubieuze strafschop tegen (2-0) Aan de andere kant werd Neptunus een kalktrap onthouden, na dat Amilcar dos Santos grof werd neergelegd Zóndag tweede klasse Zorgen Spartaan'20 Het verblijf van Spartaan'20 m de tweede klasse dreigt van korte duur te worden Het gat met de derde plaats van onderen is reeds negen punten Leonidas speelde ge- lyk tegen Zwervers (2-2), maar door hulp van DRL M te gen DCV) liep de koppositie nog geen gevaar D: DRL-DCV 1-1 (1-1) Gerard van Rosengarten 1-0 Ton van Bremen (strafschop) 1-1, Denny Trouwborst 1-2. Sa cha Schalier 2-2 DRL verdedigde voor alles wat het waard was Aanvallend kwam het na de rust niet verder dan een handje vol kansen SVW-Xerxes 2-3 (2-2). Clyde Chan Yon Chu 0-1, Michael Kreukniet 1-1, Aleberto Andrade 1-2, Karei van Dijk 2-2 Remco van der Linden (strafschop) 2*3 Het veld was moeilijk bespeelbaar vanwege de regen van de afgelopen dagen Opvallendste speler was good-old Mclvm Tjm Tjoen Lim Vlak voortyd zorgde Remco van der Linden voor de winnende treffer Leonidas-Zwervers 2-2(1-1), Richard Schouwenburg 1-0 Axel van de Berg 1-1. Andre Tombroek (strafschopi 2-1, Patrick de Jong 2-2 Leontdas kreeg drie strafschoptien toegewezen, maar kon er maar een benutten Guy Duijm en André Tombroek misten de mogelijkheid op 2-1 en 3 1. Peter Heiszwolf (Zwervers) miste ook een strafschop bij 1-1 Ver in de blessuretijd zorgde Patrick de Jong voor de verdiende gelijkmaker Spartaan'20-EBOH 1-3 (0-2). Brian Stolk 0-1. Ricardo Baas 0-2, Brian Stolk 0-3 Patrick Kok (strafschop) 1*3 De thuisploeg kon voor de thee geen vuist maken tegen EBOH Patrick Lansmans en Alex van Ringelesteijn zorgden na de rust nog voor hoop. maar konden van de geboden kansen geen doelpunten maken Zondag derde klasse HOV haait uit HOV (3C) had weinig problemen met het gehandicapte DONK. 0-5 Hl ON slaagde er met in om ONA onder de duim te houden DHZ zette in de derde klasse D de ont moeting met Albla5serdam om in een verplichte overwin ning, terwy 1 De Musschen een nuttig punt bij PFC pakte C: DONK-HOV 0-5 (0-2). HiUe Tyrol 0-1, Khalidel Khahfi 0-2, Hille Tyrol 0-3, Etnel Gregory 0-4, Lazharo Casanova 0-5. Na een gelykopgaande beginase hadden de Rotter dammers geen moeite met het gehavende DONK, dat ze ven basisspelers miste HION-ONA 0-2 (04)). Kevin Blom 0-1, Simoes Lekatom- pessy 0-2. HION was nog niet in staat om tegen ONA een punt uit het vuur te slepen Na de thee werd het klasse- verschil in doelpunten verduidelijkt. D: Alblasserdam-DHZ 1-4 (0-4), Jan-Ane van der Linden 0-1 en 0-2, Marcel Koenen 0-3. Frank Bosch (eigen doel punt) 0-4, Arno Thiemens 1-4 Tydens de pauze verander de de thuisploeg van tactiek, Het aanvallende spel zorgde voor te grote gaten, waardoor voor een meer behoudend systeem werd gekozen. PFC-De Musschen 1-1 (1-0). Jan Kabbedyk 1-0, Danny van 't Wout 1-1. Pas na rust zorgde Danny van 't Wout voor de gelijkmaker. Hij miste vlak voor tyd een goede mogelijkheid op zyn nummer twee Zoridag vierde klasse TOGB op schot TOGB haalde in de vierde klasse F uit tegen Steeds Vol harden: 5-3. Meeuwenplaat (G) maakten er eveneens vyf en wel bij FIOS 1-5 Transvaha liet de doelman van NOC (2-5) ook flink vissen, zoals concurrent EDS weinig moei te met VOC had 4-0 D: HWD-VFC 2-2 (1-2). Rajesh Paltoe 0-1, René den Boer (strafschop) 0-2, Jerry van Huuksloot (strafschop) 1-2 en (strafschop) 2-2 De thuisploeg had veel moeite met VFC Twee strafschoppen zorgden echter voor een verdiend punt F: Zwarte Pijl-Se hi ebroek'941-2(0-1). Wil HubregtseO-l, Ricardo Tion-A-Meeuw 1-1, Michael Loendersloot 1-2 Schiebroek'94 speelde noodgedwongen, maar wel suc cesvol, op de counter Aan dne kansen hadden de bezoe kers genoeg om er een overwinning uit te slepen Excel sior R-SV Ommoord 2-3 (2*1). Dimitn Lafenm 1*0, Robert Geenhuizen 1 -1, Ferry van E ttekoven 2-1Leon Versnel 2* 2 en 2-3. Excelsior liet dure punten liggen. Leon Versnel tekende overigens pas op de valreep voor het winnende doelpunt, TOGB-Steeds Volharden 5-3 (2-0). Samtr Li man 1-0, Vincent Switzar 2-0, Michel Gerritsen 2-1, Vin cent Switzar 3-1, Dennis de Wekker 4-1, Ed Gemtsen-De Hoop 4-2, Jeffrey Kloppert 4-3. Dennis Knuppe 5-3 Met attractief voetbal had TOGB het betere van het spel De 15-jarige Christiaan Veldkamp debuteerde verdienstely k onder de Berkelse lat SMV HïUegersberg-Soccer Boys 1-3 (0-2). Farad Ben Gamag 0-1 en 0-2, Guido van Ankum 0-3, Ronaldo Mars 1-3. Soccer Boys opereerde met twee vleugelspitsen en een sterk middenveld, Ronaldo Mars *Tt!sd?e"n strafschop G: WRW-Tediro 3-0 (1-0). Ronald Mansveld 1-0, Dennis van Meel (strafschop) 2-0, Johan van der Ham 3-0 De gastheren hielden de dne punten zonder weerstand in ei gen huis. Tediro was gekortwiekt door blessures FIOS- Meeuwenplaat 1-5 (0-1). Fred Bruinsma 0-1, Bob van Hal 0-2 en 0-3, Fred Brumsma 0-4, Corjan van der Made 14, Rick Lagendijk 1-5. In deze wedstrijd uit de onderste re gionen, legde Meeuwenplaat de vormcrisis van de Acht* huizenaren pynlyk bloot. Coal-WCR 1-2 (1-1). Jacco van der Giessen 0-1, Len Been 1-1, Frank van der Laan 1-2 De bezoekers revancheerden zich voor in de retumwedstryd geleden nederlaag H: NOC-Transvaïia 2-5 (0-1), Ronald Mulder 0-1, Robert van der Wielen 0-2 en 0-3, Andy Roodenburg (strafschop) 1-3, Ronald Stoops 14, Robert van der Wielen 1-5, Gerard Vermeulen 2-5. Gelykopgaande, sportieve ontmoeting voor de pauze. Uitblinker Erwm Saarloos kreeg een pu- bliekswissel. Sporting Lodewijk Pioniers-CW 04(0-0), Neset Soytekin 0-1, Patrick Blansjaar 0-2, Antonio Garcia Mendes 0-3 en (strafschop) 04, Na de hervatting had CVV het voordeel van de wind en drukte de potentiele degra datiekandidaat dieper in de problemen ED&-VOC 4-0 (2- 0). Ralf Kraaievanger 1-0, Robin Hasankahn 2-0, Hakim Botokat 3-0, Denms Veenman 4-0, Het grote overwicht van EDS werd met vier treffers maar matig beloond. VOC stond vrijwel negentig minuten inet de rug tegen de muur. DEH-Belvédère 0-0. Een gesapige derby, met wei nig hoogtepunten kende terecht geen winnaar. Veer trai ner Bert Kamp nu de 'Bel', volgend seizoen DEH, was het een bevredigende uitkomst Aeolus-Germinal 3-2 (0-2). Edwm Buter 0-1, Jeroen Devilee 0-2, Patrick van Md 1-2, Richard van der Graaf f 2-2, Paul van de Heuvel 3-2. Paul van de Heuvel bezorgde zyn oude club met een knal van twintig meter een koude douche. CKC-DJSCR 0-1(0*0). Nordin el Bouchtaoui 0-1. Doelman Ronald Kuyk van DJSCR speelde de eerste helft mank uit Rob Groenen dijk, keeper van het derde elftal, verloste hem m de twee de helft uit zyn lijden. Zondag vijfde klasse Swift Boys achterhaald DZB/Zevenkamp (4-1 by Vierpolders) kwam m de vyfde klasse C naast Swift Boysd, dat in bedwang werd gehou den door Waddinxveen' 1 -1 Koploper ESTO maakte geen fout tegen Blydorp: 3-1. In 5 D blijven de verschillen tus sen MSV71, The Harvards en Jai Hind. Alle topclubs wonnen. Zondag zesde klasse Knap werk AVS AVS liet zich in de zesde kiasse E van de beste kam zien door koploper Dirksland op 2-2 te houden. RTG beleefde veel plezier aan de 2-1 overwinning on RET DOZ wees RMC Atlas met 3-1. In 6 D ging Real Parbo met 3-0 onder uit tegen koploper RVC 33. Activitas het zich op eisen ter- rem aftroeven door VND. 24

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 8