Westwijk omgetoverd tot 'Westernwijk' Dijkverzwaring van Trekkade bijna gereed speed snow in Maassluis Spannend hè Fotostudiezaal ook 's avonds open Rabbijn Soetendorp 'uit op verzoening' 'Nederland Zingt' in Schiedam Moerassen Meer blauw op straat? Wereldrecordpoging Linedancing geeft wijkfeest internationaal tintje igenda Rotterdams Dagblad Dinsdag 10 februari 1998 En? Nog gekeken naar de laatste aflevering van de Korenbeurs-so ap? Ook zo benieuwd of Jan des Bouvrie erelid wordt van de winke liersvereniging van de Dam? En of Maarten Vellinga écht die brief naar burgemeester Scheeres heeft gestuurd waarin hij zegt een tnii- joentje op tafel te willen leggen voor De Korenbeurs én de voormali ge bieb? Zou George Toth zich echt niet in de touwtrekkerij om het monumentale pand hebben gemengd omdat het gebouw niet op de toekomstige route van de metro ligt? En Jan Haagendoom? Goh, wat houdt die zich rustig. Zou hij echt de strijd hebben opgegeven? En klopt het dat Des Bouvrie een stuk van De Lange Haven wil dempen om voor de deur van de Korenbeurs een parkeerplaats te realiseren? Kijk volgende week weer en u krijgt antwoord op al uw vragen. Span nend hè? Misschien verklaart u mij voor gek, maar Jan des Bouvrie 'leeft' in Schiedam alsof hij er al zit. Gezien op de voorpagina van deze krant, afgelopen zaterdag? Ja, pak 'm er maar even by. Daar, links onderin, die advertentie voor 'Binnenhuis', de nationale interieurbeurs die van 6 tot en met 15 februari in Ahoy' wordt gehouden. En wie kijkt ons vrolijk aan? Jawel, Jan des Bouvrie! 'Daar heb je onze Jan' dacht ik als geboren en getogen Schiedammer. En hij kijkt alsof hij zeggen wil: 'Schiedammers, het komt allemaal wel goed. Ik kom er aan, dus winkeliers, 2et allemaal uw deur maar wijd open. Want nu gaat het gebeuren! Er komt weer beweging in Schiedam, Hordes winkelende mensen overspoelen straks de Schie- damse binnenstad. Vellinga? Wie? Maarten Vellinga? Who the f... is Vellinga? Nooit van gehoord. Op TV Rijnmond geweest? So what? Ik kom elke week op televisie; in het hele land. Nee hoor, jullie zullen het zien; de Dam wordt weer de oude winkelstraat van weleer en zelfs in de Nieuwe Passage zullen huurders om winkelruimte knokken.' Die Jan toch. Slimme man. De eerste de beste keer dat hij bij Schie dam in de buurt isenhup,gelijk met z'n tronie op de advertentie voor Ahoy'. Alsof hij alsmaar dichterbij komt Gisteren stond op de zelfde plek weer een annonce voor de woonbeurs in Rotterdam. Alleen de helft kleiner en met een ander gezicht. Een gezicht dat ik niet direct herken. En dat zegt natuurlijk wel genoeg. Volgende week dus weer een nieuwe aflevering. Het zal de laatste wel niet zijn, Ja, die Jan des Bouvrie. Daar kan geen hondenpoep te genop! SANDER SONNEMANS Vlaardingen Het Vlaardingse stadsarchief bezit behalve veel ar chieven, handschriften en boeken, ook nog tiendui zenden Vlaardingse foto's verdeeld in vier categorie- en; personen, straten, visserij en gebeurtenissen en tienlallen films over Vlaardingen. A! deze films en fo to's zijn gratis te bekijken tijdens de openingsuren van de fotostudiezaal (dinsdag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur). Het is gebleken dat veel mensen onbekend zijn met het bestaan van de oude films over Vlaardingen. Zo is er bijvoorbeeld een acht minuten durende film uit 1921 waarin het Nieuwe Waterweggebied vanuit de lucht met een zogenoemde vhegboot is vastgelegd. Om het gebruik van deze collectie foto's en films te stimuleren is de fotostudiezaal nu ook elke laatste donderdag van de maand ook 's avonds van 17.00 tot 22 00 uur geopend Rabbijn Abraham Soetendorp komt vanavond naar Schiedam om een lezing te houden. In gebouw De Ark aan het Hargplein praat de rabbijn over verzoe ning. Soetendorp leidt daarmee een serie van drie le zingen in. Op dinsdag 3 maart is de beurt aan pater Dominicaan André Lascaris uit Huissen en op woensdag 13 mei houdt Imam Fazli Tatli zijn lezing. Onder het thema 'Uit op verzoening' is de sprekers gevraagd om antwoord te geven op de volgende vra gen: Wat betekent verzoening in de joodse, ehristely- kè en islamitische traditie? En: Wat kan de concrete bijdrage van joden, christenen en moslims zijn aan verzoening in onze samenleving? De lezingen beginnen steeds om 20.00 cn duren tot 22.15 uur. Deentree bedraagt 12,50 per avond en voor de hele cyclus kost deelname dertig gulden. Redactie Waterweg: Edwin Comell&se, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desires van derJagt, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Maiiëtte Oisthoom, Jan Rozendaal Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 In 4e Grote Kerk in Schiedam wordt morgenavond een grote koor- en samenzangavond gehouden. De organisatie is in handen van de Evangelische Om roep die opnamen maakt die later dit jaar op tv wor den uitgezonden. Bekende geestelijke liederen, maar ook het nieuwere repertoire wordt gezongen. Het christelijk jongerenkoor 'De Morgenster' uit Oud-Alblas, gospelkoor 'His Voice' uit Alblasserdam en ehristely k-gerefermeerd jongerenkoor 'Alive' uit Dordrecht zijn enkele koren die meewerken. Voor de televisieopnamen is het noodzakelijk dat belangstel lenden om 19.45 uur aanwezig zyn. De eigenlijke avond begint om acht uur en de toegang is gratis. In bet KNNV natuureentrum De Boshoek wordt een voor iedereen vrij toegankelijke lezing/diapresenta tie over het leven in de Nederlandse moerassen ge houden. Ben van de Brink, enthousiast natuurlief hebber en natuurfotograaf, geeft inzicht in het vogel leven, maar ook in de overdaad aan planten en insec ten. De presentatie wordt vanavondgehouden en begint om 20.00 uur. Het natuureentrum is te vinden achter het Bachplein in Schiedam-Noord. CDA-Tweeae Kamerlid Frans Jozef van der Heijden, kandidaat voor de gemeenteraad in Rotterdam, houdt op 12 februari in De Koningshof een lezing over hoe de veiligheid moet worden verbeterd. Meer blauw op straat, maar ook wijk-en buurtbeheer kun nen een belangrijke bijdrage leveren aan veiliger wo nen. Ais Van der Heijden zijn zegje heeft gedaan, gaat de Maassluise lijsttrekker voor het CDA Frank Koen in op de situatie in zijn eigen stad. Hij zal de ideeën van zijn partij vanuit het verkiezingsprogramma van het CDA presenteren. Deze avond vindt plaats om 20.15 uur in een openba re ledenvergadering van de CDA afdeling Maassluis in de Koningshof. Door Tonnie van der Mee Vlaardingen Een open dag die in 1996 begon als een 'buurt feest' wordt in 1998 een uit het jasje gegroeid 'wijkfeest', met een regionale aantrekkingskracht en een mondiaal tintje. Wijkcentrum De Telder in de Vlaardingse Westwijk houdt za terdag 13 juni voor de derde keer een open dag voor de wijk bewoners. De grootse festiviteiten zullen dit jaar worden op geluisterd door een poging het wereldrecord Linedancing te verbeteren. Voor één dag wordt de Westwijk omgetoverd tot "Westemwyk'. Marktkramen zullen als een lint door de wijk slingeren en de coun try- and westemsfeer wordt erin gebracht door twee grote trucks op het plein van De Telder en het Erasmusplein, waar tal van pro minente artiesten optreden. Na men als Lee Towers, Grant For syth, The Southern Countryband en Rita Young sieren voorlopig de gastenlijst. Ook zyn er die kinder activiteiten zoals een sponsorloop voor scholen en sportverenigin gen. Een loterij en het Rad van Avontuur complementeren het geheel. Maar het klapstuk moet rond het middaguur plaatsvinden als wordt gedanst voor een eervolle vermelding in het Guinness Book of Records. Zoveel mogelijk coun- tryhefhebbers zullen gedurende een half uur in enkele rijen van honderden hnedancers naast el kaar, de typische country-dans- pasjes uitvoeren. Het officiële re cord staat op 2955 hnedancers. En dat was even schrikken. „We dachten eerst dat het om een paar honderd mensen ging," vertelt bestuursvoorzitter Hannie van In- gen van wijkcentrum De Telder. „Ik raakte helemaal tn paniek'" De afgelopen twee weken heef! de zes-koppige organisatie zo'n ze venhonderd dansscholen in Ne derland benaderd en nog eens tweehonderd in Belgie en Duits land. „De reacties zijn gigan tisch," aldus een enthousiaste Van Ingen. „Perfect. Alleen uit Belgie venvachten we al achthon derd dansers." De organisatie gaat voor een recordpoging met drieduizend hnedancers, maar re kent stilletjes op vierduizend. „Die 2955?" zegt aspirant-be stuurslid Lex van Marsbergen. „Da's peanuts'" Ambities Net als m voorgaande jaren gaat de opbrengst van het wijkfeest naar een goed doel. In de eerste editie werd ruim 8000 gulden bin nengehaald voor het Sophia Kin derziekenhuis, vorig jaar was dat al 10.000 gulden voor de Daniel den Hoedkliniek. De ambities voor dit jaar liegen er niet om. On der de slogan 'Helpt De Telder te helpen' wordt gestreefd naar een opbrengst van 40.000 gulden. Het geld gaat naar de kinderafdeling van het Holy Ziekenhuis en het Josephine Nefkenshuis van de Daniel den Hoedkliniek. Het wijkfeest dient een tweeledig doel, In de eerste plaats is de open dag bedoeld om de bewoners van Westwijk/Zuidbuurt te informe ren over de vele mogelijkheden in het wijkcentrum. De Telder ver vult een belangrijke, bindende rol m de wijk. Aan de veelzijdige en laagdrempelige activiteiten, zo wel educatief als creatief, wordt door veel bewoners meegedaan. „De perfecte organisatie, de be weegredenen, het doel, de activi teiten, dat heeft allemaal zo'n in druk op mij gemaakt," zegt Dick van den Berg, directeur van de VSB-bank Schiedam-Vlaardin- gen. Dat was vorig jaar ook reden voor het VSB-Fonds om De Tel der, en vooral het komende wijk feest, van financiële steun te voor zien. Vorige week overhandigde Van den Berg symbolisch een be drag van 12.500 gulden aan de or ganisatie. „We doen dit vanuit een ideele doelstelling om onze maat schappelijke betrokkenheid bij Vlaardingen en Schiedam te be nadrukken." Het tweede doel van het feest is de wijk te promoten met het oog op de toekomstvisie "Westwijk 2005'. Dat plan moet de verpaupe ring tegengaan en de wijk leef baar houden. Want het is juist de mix van de alleijongste jeugd tot alleroudste bejaarde, autochto nen en allochtonen in een behoor lijk 'groen' gebied, die de West wijk zo uniek maakt. „En zo'n feest zet de wijk in beweging," al dus Van Marsbergen. Van den Berg „Die impuls moet er zijn om te laten zien wat er in de wijk mogelijk is. Want het gros weet met wat er aan activiteiten is." De cursus Lmedancen in De Telder is een mooi voorbeeld: de jongste cursist is 18, de oudste 78 jaar. Van den Berg: „Zo komen de mensen op een andere manier bij elkaar en dat bevordert de inte gratie." Vrijwilligers Bovenal blijft De Telder draaien door vrijwilligers. Dus tussen alle bezuinigingen door, waar ook het wijkcentrum niet aan ontkomt, is het slagen van het feest voor het grootste deel afhankelijk van gif ten. Alleen al aan de organisatie van de dag hangt een prijskaartje van 70.000 gulden. De Telder is dan ook naarstig op zoek naar sponsors. Bewoners, verenigin gen en instellingen die een marktkraam willen huren. Of be drijven en winkeliers voor com merciële verkoop. Van den Berg: „Het feest moet een begrip wor den in de wijk. Een feest dat elk jaar terugkomt en de wijk op z'n kop zet" Maasland De dijkverzwaring van de Trekkade langs de Trek- vliet in Maasland is zo goed als klaar. De kade is tussen de Oude Veiling en de hoek bij de Kwakel over de gehele lengte opgehoogd en verbreed. Bovenop komt er een pad voor voetgangers, terwijl er benedenlangs een fietspad wordt aangelegd. De dijkverzwaring is uitgevoerd in opdracht van het Hoogheem raadschap van Delfland. De oude 'zwabberende' kade was aan het verzakken en lekte op diverse plaatsen. Door de verzwaring en verhoging voldoet de kade naar verwachting weer tot in lengte van jaren aan de veiligheidseisen. Eerder was het dijklichaam langs de Kwakelweg al verzwaard en opgehoogd. Fietspad Gelijktijdig met de dijkverzwa ring wordt het Maaslandse Bos en het fietspad onderaan de Trekka de aangelegd. De aanleg van het ongeveer veertien hectare grote bos heeft plaats in het kader van de reconstructie van Midden-Del fland. Het bos grenst aan de Trek kade en loopt langs het volkstuin complex door tot aan het clubhuis van Scouting Maasland, Het Maaslandse gemeentebe stuur was geen voorstander van het bos op de huidige plaats in de Commandeurspolder. Als de bo men straks eenmaal volgroeid zijn, verhinderen zy vanaf de rijksweg het uitzicht op de karak teristieke contouren van de beide kerktorens in het dotp, waarvan die van de Nederlands hervormde o"fm fi Tpe» Dinsdag 10 februari SCHIEDAM De Ark. Abraha m Soetendorpover verzoening, 20.00-22.15u. Da Boshoek. Presentatie over moerassen, 20-QOu. ROTTERDAM Ahoy 11.00-17.00 en 19.00-22.30 Binnen huis 1998. Rotterdams© Schouwburg Gr.z. 20.15 Scapmo Ballet Rotterdam, de Doelen Gri 20.15 Rotterdams Philharmomsch Or kest. Finale Concours assistentdmgent. Dizzy 22.00 Gijs Hendriks Kwartet, luxor Theater 20.15 Robert Long. Rotterdamse Schouw burg KI l 20 30 Grote opera's bewust bele ven: Wagners Pars.fal Maarten Zweers is te gast om een korte Parsifal-cursus te geven. Erasmus Universiteit zaai 83 16 00-17.30 SG Dossier. Waterschaarste Zaal de Unie 20.30 Architectuurdebat. Het multiculturele stadsbeeld van Rotterdam Woensdag 11 februari VLAARDINGEN Dc West Dansavond, 19.30u SCHiEDAM Grote Kerk. 'Nederland Zingt'. 19.45u. MAASSLUIS DeKonlngshoeK.D66-bijeenkomst, 19.30u, ROTTERDAM Ahoy 11.00-17.00 en 19,00-22J0 Binnen huis 1998. Rotterdamse Schouwburg Gr,2. 20.15 Scapino Ballet Rotterdam, da Doelen Gr.z. 20.15 Queen Esther Marrow. Jumaanse Zaal 20.15 Schubertiade. Luxor Theater 20,15 Robert Long. Nlghttown Theatercafé 21.30 Moondance. Cabaret Restaurant Schol ling's 1900 De Tunes 'Uve', Rotter damse Schouwburg KLz. 20.30 Titus. Eras mus Universiteit zl 18-97 16.00-17.30 SG Dossier, Dezegetochtvan een hamburger. Met George Ritzeren prof. dr. A.C. Ztjderveld. SK- VR, Hennekljnstraat 6 20.00-22.00 Lezin gencyclus: De verbeelding, ornament en de sign. resen/ef en 010-4361366.Zaalde Unie 20.30Volgspot-Uve. De oude, 'zwabberende' Trekkade is vervangen. Foto Roei Dijkstra gemeente in het weekeinde is ver licht. De macht van de provincie en het Bureau van Uitvoering was echter groter, want de door de ge meente geuite bezwaren werden simpelweg terzijde geschoven. Ook de diverse grondeigenaren hadden de aanleg, nog voor er overeenstemming was bereikt over de verkoop van hun land, maar te gedogen. Het bos gaat be staan uit bomen die in deze omge ving al groeien, zoals elzen. Nadat het weiland met een laag grond is opgehoogd, zijn er inmiddels vele honderden boompjes geplant,Het zyn voorlopig nog hele iele spriet jes. Het gaat nog even duren eer er sprake van een echt bos zal zyn. ROTTERDAM Van 5f6br. t/m llfebf. Cinerama li Titanic* (12) dag. 14-20-Cln Jk Tomorrow neverdies'(12) dag.12.30-i5.30- 18.30-21.30. Cln.3: 'Seven years avTibet" (12) dag 13-18-21.15. Cln.4: •StarshipTroO- pers' (16) dag. 15.30-18.15-21.15, da.vr.ma.dt.ook 12.30. Cin.5: 'One nigit stand' (12) dag. 16-18.45-21.30, do.vr.me- .di.ook 12.45. Imox Theater 'Amazon' (al) dag.(beh.maL) 14-16. 'Super Speedway' (al) dag.(beh.ma.) 15. The IMngsea* (al)dag.(beh.ma.) 13. Tita nic' (12) üag.(beh.ma.) 17,15-21.15, do.vrü3.zo.ookl0 ma.12-16-20. Lontaren/Venster 1: t/m zo. 8febr. 27eInter nationale Filmfestival Rotterdam. Venster 1; 'Funny Ga mes' (16) ma.dr.wo, 20-22, ma. met om 22. Sneak Preview ma.22. Ven.2: 'Jens- eitsder Stille'ma.21.30,dt.wo.l9.30-2L30, wo.ook 14.30. 'Le charme discrèt de la bour geoisie' ma.19.30. Ven.3: 'Felice...Feltce' (16) ma.di.wo. 20-22, wo.ook 14.30. Ven 4; 'De mp van Teetje' (16) ma.dl.wo. 19.30 21.30. wo.ook 14.30. lumlère 1: Titanic' (12) dag. il.3O-15.30- 19.30. Lum. 2: 'Demi's Advocate' (16) dag.ll.25-14.35-17.45-20.55." Ta niet om ll.25. Uuit. 3: TA/hfen thè light comes' (12! dag. l6.45-18.30-21.15,' do.vr.ma.di.ook 13. tura4t rQ A tóneK42WagA5 48'21.do- .vr,ma.dkookl2. - Rexane: 'Fiona, een heef blondje' (18) do. t/m zo. dood. voorst Taxi guts* (18) ma, t/m wo. dood, voorst Pathé: t/m zo, Sfebr. 27e FilmfestJval Rotter dam Pathé: Titanic' (12) dag. 11.10-16- 20.15. 'Starship troopers' (16) dag.18.20- 21.20. ma.di.ook 11.50-14.40. The Game (12) dag. 11.30-14.50-18.45-21.30, wo- .raetom 14.50-21-30. Tomorrow never dies' (12) dag.11-13.35-16.10-18.50-21.30, 'Devil's Advocate' (16) dag.11.20-14.45* 18.10-21,10. Thefull Monty' (a!) dag.16.50- 19.20-21,50, ma.di.ook 11.40-14.10. Se ven years in Tibet' (12) dag. 18.10-21.10. ma- .dt.ookll.30-14.55.'Stnp-Tease'wo 21.30. Nachtvoors tellingen: Lum.1: 'Devil's Advo cate' (16) vr 43.00.15. Lum. 2: 'EventHonajn' (l6)vr.za.00.15. Lum.3: The Game'(16) vr- .za.00.15. Lum.4: 'Swrtchback' (16) vr- 43.00.15. Kindennatlnees:Cin.3: 'Georgeuitdejungle' za-zo.wo.13. cin.4: 'Hercules' 2a- .zo.wo.13.15. Lum.3: 'Spiceworld the movie' za.zo.13.15. Lum.4; 'Home alone 3) 23- .wo.12.30. Pathé: 'Spiceworld the movie' wo.ll.10-i3.30-15.50. 'Herwies' wo. 11.20-14.25. 'Homealone3" wo.11.20- 13.50. 'De kleine pnnses'wo.14.15. rii Maassluis Na de première van vorig jaar in Naaldwijk houdt Jack Middelburg jr. op 7 maart opnieuw zijn Speed Show. Dit maal is gekozen voor Maassluis. Daar zullen zich dé regionale s neiheidssport-beoefenaars pre senteren aan het publiek en de media. Jack Middelburg, zoon van de be roemde, tragisch omgekomen motorcoureur met dezelfde naam, heeft niet 'klein' gedacht bij het opzetten van zijn tweede Speed Show. De oud-motorcou reur uit Naaldwijk heeft zelfs kans gezien voor zijn plannen een accommodatie te bedenken, die tweemaal zo groot is als de zaal in hartje Naaldwijk vorig jaar. „We doen het samen met discotheek Notre Dame in Maas sluis," vertelt Jack Middelburg, die binnenkort een fietsenzaak opent in die plaats, „Tussen de Notre Dame en de straat wordt een grote legertent neergezet, die de ruimte overbrugt. We krijgen daardoor de mogelijkheid met twee etages te werken. Op de eer ste komen de motorente staan en op de tweede de auto's. Verder komt er een kleine expositie van machines, die iets met de kart- sport te maken hebben". Jack Middelburg denkt nog met gemengde gevoelens terug aan rijn eerste Speed Show, begin vo rig jaar. Daar beklom hij zelf als één van de zich afficherende mo torcoureurs het podium om zich aan het verzamelde publiek te presenteren. Maar waar collega- rijders rich presenteerden op hun motorfiets, met de helm in de hand en gestoken in een leren pak, betrad Jack Middelburg de Bühne in zijn Jansen en Tilanus. Om aan te geven dat hij welis waar een motorfiets ter beschik king had gekregen, een Suzuki GSX R, maar dat hem nog de no dige financiën ontbraken voor pak, helm en laarzen -kortom om de hele zaak rond te krijgen. Kort na die Speed Show in Naald wijk moest Jack Middelburg te leurgesteld laten weten rijn race licentie voor 1997 niet te zullen gebruiken. Met andere woorden: dat hij een streep onder rijn mo torsportloopbaan zou moeten zet ten. Toekomst „Ik heb moeten kiezen tussen de raeerij en mijn toekomst," zegt Jack Middelburg, die vorig jaar nog een paar bromfietsraces af werkte, nu. „En dan is het be langrijk zaken te doen waarmee je geld verdient in plaats van din gen die je alleen maai' veel koe ten. Vandaar mijn beslissing om die bromfietsenzaak in Maas sluis te beginnen, in een plaats waar zo'n winkel nog niet is, tus sen Vlaardingen en het West- land." Maar Jack Middelburg zou Jack Jack Middelburg jr.: 'Ik heb moeten kiezen tussen de raeerij en m IJ n toekomst'. Foto westiands Fetoburo Middelburg niet zijn ais hij niet bezig zou zijn gebleven met de motorsport. Was vorig jaar bij de eerste editie nog sprake van een combinatie van aanstaande eigen activiteiten alsmede die van col leges uil ue süeek en de organi satie van die Speed Show, nu kan Middelburg de link leggen tus sen zyn eigen aanstaande zaak en die andere elementen. Zo heeft Jack Middelburg, die nog steeds druk bezig is met de voorbereidingen van zijn tweede Speed Show, al een aantal motor coureurs bereid gevonden mee te werken aan het eveneroement Zo zullen 'oudgedienden' als Pa trick van Es (ex-Hoek van Hol land en thans Maassluis), Ri chard Fla'üiï (Poeidyk), Roland Kubbinga (Hoek van Holland)en Paul van Dinten (Poeldijk) acte de presence geven. Maar ook ver heugend is de deelneming van Egbert Bon uit Wateringen, die een rentree gaat maken in de ra eerij. Bon maakte enkele jaren geleden deel uit van het peloton der kwartiiterrijders, net als Mathieu van Gaaien. Hij gaat ko mend seizoen uitkomen in de landelijke reeks wedstrijden ora de Suzuki GSX R Cup, die vorig jaar zijn eerste aflevering beleef de. Egbert Bon gaaf mede dank zij de sponsoring van Arend Pi- lon, die vroeger Jack Middelburg steunde, proberen in genoemde standaardklasse te reiken naar het vroegere niveau. Maar tijdens de tweede Speed Show komen meer snelheids-, spoïtfacettcn aan bod. Zo ver-3 schijnt de C-jarige Tommy Sen- gres uit Maassluis, die ondanks zijn wel heel jeugdige leeftijd al de nodige successen aaneen reeg' in de indoorcrosses. Bromfiets Sengres wordt komend seizoen) gesponsord door Jack Middel- burg, die tevens geldelijke steun gaat verlenen aan bromfietscou-: reur Robbert van Vliet (19) uit" Naaldwijk en mini-motorspecia- list Ad Brabander. Zy zyn ook op', de Speed Show aanwezig alsme-; de auto-coureur Van Buuren uit Maasland. Verwacht wordt dat de/ gebroeders Jacky en Ricardo van der Ende uit Maasdijk ook weer; present zullen zijn, maar hunr aanwezigheid hangt af van even-! tuele andere (race-)activiteiten.- Wel staat al vast dat de kart van1 hun neef Jim van der Ende, die j zelf wedstrijd verplichtingen' heeft dat weekeinde, zal worden" tentoongesteld. Dagvullend Was de eerste Speed Show vorig" jaar een geslaagde happenings die zich in de avonduren afspeel-', de, de tweede editie gaat een bij na dagvullend spektakel worden.) Jack Middelburg: „We beginnen" al 's middags om twee uur en hef gaat door tot vier uur 's nachts.! We zullen twee podiums inrich ten, waarop muziekgroepen gaan optreden. Wellicht dat er zelfs) tv.ee bands zullen zyn. Er zal dus- voor iedereen iets van zijn ga-) ding te vinden zijn, dus we hopen? dat het weer een groot succes; wordt" De Notre Dame in Maassluis is te! vinden aan het Mackayplein IA. A

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3