ïi'F Anderlecht wil ook Gérard de Nooijer Guus Hiddink heeft Edgar Davids nog niet nodig Sportcomplex Kethel dringend aan uitbreiding toe Twente grijpt laatste kans Marcel Valk naar Willem lï Boot Silk Cut verliest mast ESCA wil uitstel van duel BCR'91 Dennis: 'Het mooiste is natuurlijk als we samen naar Brussel zouden kunnen gaan' Gebrek aan geld kost Jos Verstappen plaats Feyenoord in afzondering Björn Raven eerste aankoop Dordrecht'90 Verbaasde reacties op plan iandijsbaari 'Over toekomst van korfbalvereniging Harga valt nu nog weinig te zeggen' Schaatser Paul Robijn kan nog derde worden Tegenvallende reacties op projecten voor sportclubs Rotterdams Dagblad Woensdag 11 februari 1998 Enschede FC Twente greep gis teravond dc laatste kans om toch nog iets van het seizoen te maken. De club uit Enschede bereikte na teleurstellende resultaten in de competitie en de UEFA-beker ten koste van Willem II de kwartfina les van de KNVB-beker. Sumiala maakte in de 55ste minuut het enige doelpunt. Na de voorsprong van FC Twente drong Willem II nog wel aan. Wijnbard knalde vnj voor het doel tegen de paal. De schande om te verliezen van een club uit de eerste divisie bleef Fortuna Sittard bespaard, De be kerzege (0-1) die de eredivisionist boekte op Telstar was allerminst verdiend. Het doelpunt kwam in de 105de minuut van de verlen ging. volgens het sudden death- systeem. op naam van het goud haantje Ronald Hamming. TilburgMarcel Valk verruilt Vb- lendam voor Willem II. De 30-jari- ge middenvelder tekent in Til burg een contract voor drie en een half seizoen. Valk trainde eerder bij FC Den Haag twee jaar onder Co Adriaanse, de huidige trainer van Willem II. Buenos Aires Een gedeelte van de mast van de Silk Cut is tijdens de vijfde etappe van de Whitbread zeilrace voor de kust van Argenti nië afgebroken. Schipper Lawrie Smith overweegt om bij Kaap Hoorn een tussenstop te maken voor reparaties. Behalve de gebro ken mast botste het schip ook te gen een ijsschots. Utrecht De Arnhemse eredivi sionist ESCA spant een kort ge ding aan tegen de NBB, de Neder landse Badmintonbond. Inzet van het kort geding, dat heden dient, is het door Duinwijck inzetten van twee Indonesische topspe- lers. Die speelden de laatste (brie duels voor de Haarlemmers en zorgden ervoor dat de club recht streekse degradatie voorkwam. Duinwijck speelt nu op 14 februa ri een degradatieduel met het Rotterdamse BCR'91, dat alge meen kampioen is geworden van alle eerste divisies. ESCA beoordeelt de tijdelijke ver sterking als onsportief en in strijd met het reglement. De club wil in plaats van Duinwijck het degra datieduel spelen en zal de presi dent van de rechtbank vragen het duel van zaterdag uit te stellen. Door Piet Ocks Rotterdam Anderlecht heeft na Dennis de Nooijer ook zijn zinnen gezet op broer Gérard. De Zeeuwse tweeling, die nog een contract op het Kasteel heeft tot halverwege het jaar 2000, zou met ingang van volgend seizoen aan de selectie van de voormalige Brusselse topclub moeten worden toegevoegd. Dit heeft Michel Verschueren, manager van Anderlecht, giste ren bevestigd. Ook zei hij op korte termijn met Sparta te wil len onderhandelen over de contractueel vastgelegde afkoop sommen van beide spelers. .Maar daar valt niet over te onder handelen," zegt Sparta's manager Charles van der Steene, die zich verbaast over de belangstelling van Anderlecht voor Gérard. „De interesse in Dennis was me be kend, maar die was er al in augus tus. Toen vond Anderlecht de af koopsom te hoog. De bedragen liggen contractueel vast en An derlecht kent ze. En Anderlecht weet ook, dat ze voor minder niet weg mogen." Zelf hebben de beide, 28-jarige broers nog niets vernomen van de club van Arie Haan, de trainer, die in zijn Feyenoord-periode ook al zijn oog op de Sparta-spits had la ten vallen. „Wij horen slechts de geruchten," zegt Dennis, „maar officieel zijn we nog steeds niet benaderd. Misschien dat Ander lecht eerst met Sparta wil praten over de afkoopsom. Ik weet het niet. We zullen het nog wel horen. Ik wist trouwens niet eens van de belangstelling voor Gérard. Dat is nieuw voor mij. Maar als het zo is, is dat een leuke verrassing. Het mooiste zou zijn als we samen naar Anderlecht kunnen gaan." Voor Dennis de Nooijer geldt na het seizoen tot 1 juli een afkoop som van 3,4 miljoen gulden. Na die datum en tijdens het seizoen moet 5 miljoen gulden door een Nederlandse en 6 miljoen door een buitenlandse club worden be taald voor Sparta's begeerde spits. Voor Gérard de Nooijer ligt een af koopsom vast van 1,55 miljoen gulden na het seizoen tot 1 juli. Gedurende het lopende seizoen en na 1 juli is de centrale verdedi ger met Sparta een afkoopsom overeengekomen van 3,2 müjoen gulden. „De bedragen zijn bekend, het is nu aan Anderlecht om te reage ren," concludeert Charles van der Steene, die vorig jaar augustus ook al eens met manager Paul Courant onderhandelde over Dennis de Nooijer. De transfer ging toen niet door, omdat Ander lecht de afkoopsom van zes mil joen gulden te hoog vond. „We waren zeer geïnteresseerd in Dennis," beaamde Courant, die toen al moet hebben bedacht om dit seizoen nog eens een poging te wagen. Als beiden mochten vertrekken, betekent dat sportief een behoor lijke klap. „Want," vraagt Charles van der Steene zich af, „waar koop je gelijkwaardige spelers voor die prijs? Het is in elk geval een voordeel, dat dit in deze fase van de competitie bekend wordt. We hebben nu de tijd om ons te oriënteren op de spelersmarkt. Dat lag in augustus vorig jaar an ders, Als de transfer van Dennis toen was doorgegaan, hadden we op korte termijn versterking moe ten halen en dan ben je vaak veel duurder uit dan wanneer je wat meer tijd hebt." „Daarom," zegt Dennis de Nooij er, „zijn destijds die afkoopsom men zo afgesproken. Als een van ons midden in het seizoen wordt verkocht, dan moet een bedui dend hogere afkoopsom worden betaald om Sparta wat meer arm slag te bieden bij een mogelijke aankoop. En dat verschil is een stuk groter, dan wanneer we bui ten het seizoen zouden worden getransfereerd. Maar zeg nou eer lijk, nog geen vijf miljoen voor ons beiden na het seizoen, dat is toch geen geld?Wel dan?" Dennis (links) en Gerard de Nooijer tij dens de krachttrai ning. „Maar zeg nou eer lijk, nog geen vijf miljoen voor ons bei den na het seizoen, dat is toch geen geldrWei Foto Peter de Jong- CorVos Door Marcel van der Kraan ZeistIn Italië was men er van overtuigd dat Edgar Davids zou terugkeren in de se lectie van het Nederlands elftal. Maar Guus Hiddink heeft zo zyn eigen filoso fieën over de spelers die Oranje op het we reldkampioenschap in Frankrijk moeten vertegenwoordigen, In zijn ogen hoeft de 'pitbull' van Twijn nog geen deel uit te maken van het gezelschap, waarmee hij volgende week in de Verenigde Staten de basis wil leggen voor het WKr Hiddink heeft daarmee niet eens zo vreemd gehandeld. Hiï heeft bij het sa menstellen van zijn selectie slechts voor continuïteit gekozen en geen voetballers op een zijspoor gezet die aan het slot van de kwalificatieperiode ook voor hem het vuur uit de sloffen liepen. In oktober vorig jaar werkte Oranje z"n laatste, beslissende partijtje af tegen Tur kije (0-0). In de basis van het Nederlands elftal stonden Clarence Seedorf, Philip Co- cu, Aron Winter en Giovanni van Bronck- horst opgesteld als middenvelders. Wim Jonk en Ronald de Boer waren toen afwe zig en zijn vanzelfsprekend teruggekeerd in de selectie. Om plaats te maken voor Da vids zou Hiddink de laatste Feyenoorder (Van Gastel is immers afgevallen) in zijn selectie, Van Bronckhorst, hebben moeten slachtofferen en daar heeft hij hitaal geen zin in. Desondanks zal het niet selecteren van Ed gar Davids de gemoederen nog wel een "tijdje bezighouden. Na de komst van Frank Rijkaard leken de omstandigheden gunstig genoeg om de rebel van het EKin Engeland weer in genade aan te nemen. Marcello Lippi, de trainer van Juventus vindt Davids nu al de beste aankoop van dit seizoen. „Hij verovert meer ballen dan iedere andere speler van Juventus. Bij AC Milan heb ik nooit de 'Nederlandse' Da vids gezien, maar hier is hij weer de mid denvelder die Ajax naar successen heeft geleid," sprak Lippi deze week in de Itali aanse pers. Definitief hoeft het achterblijven van Da vids in Italië niet te zijn. Hiddink neemt naar Florida een groep van negentien spe lers mee: twee keepers, zes verdedigers, zes middenvelders en vijf aanvallers. Straks, bij het WK, is zijn selectie groter. Bovendien laat het programma van Oranje na de twee interlands tegen de Verenigde Staten en Mexico nog wel een experiment je toe. Er volgen nog wedstrijden tegeneen Zwit serse selectie, tegen Kameroen, Paraguay en Nigeria, voordat de Oranje-karavaan op 11 juni naar Parijs vertrekt. Met de keuze voor Michael Mols en Ernest Faber geeft Hiddink aan dat fty wel dege lijk ruimte maakt voor spelers in vorm. De spits van FC Utrecht heeft een ijzersterke ontwikkeling doorgemaakt en rijn pro gressie wordt nu beloond. Mols profiteert van de afwezigheid van Dennis Bergkamp, die doorzijn vliegangst in Londen blijft, en zal in Florida mogen bewijzen dat hij bij eventuele blessures op het WK ook de rol van Bergkamp kan innemen. Fabers uitverkiezing is iets verrassender. De PSVer, die in het verleden uitkwam voor NEC, Sparta en FC Groningen en. bij die clubs zelden als hoogvlieger werd aan gemerkt, kwam net als zijn ploeggenoot Boudewijn Zenden in de competitie pas dertien keer in actie. Zenden had boven dien nog een aantal keren geen basis plaats. Hij is evenwel kopsterk en heeft de zelfde eigenschappen als Johan de Koek, die uit beeld is verdwenen. Met zes man is PSV opeens een sterke club-vertegenwoordiger geworden binnen ,het Nederlands elftal. Ajax heeft nog slechts drie man (Van der Sar en dé broer tjes De Boer) in de selectie en Feyenoord zoals gezegd eentje: Van Bronckhorst De volledige selectie (19 man): Frank en Ronald de Boer, Van der Sar (Ajax), Over- mars (Arsenal), Bogarde en Reiziger (Bar celona), De Goey (Chelsea), Van Bronck horst (Feyenoord), Huivert (AC Milan), Winter (Inter), Van Hooydonk (Notting ham Forest), Cocu, Faber, Numan, Jonk, Stam en Zenden (PSV), Seedorf (Real Ma drid) en Mols (Utrecht). Ockham/Hasseit De laatste kans van Jos Verstap pen om by de start van het Formule I-seizoen van de partij te zijn. is verkeken. Tyrrell, de renstal waar de Limburger vorig jaar voor reed, maakte bekend dat de Braziliaan Ricardo Rosset dit jaar de tweede rijder wordt naast Toranosuke Takagi uit Japan. Met Rosset is de laatste vrije plek in het Formule 1- startveld drie weken voor de start van het Grand Prix-seizoen eindelijk bezet. Gebrek aan sponsorgeld is Verstappen noodlottig geworden. De Braziliaan Rosset heeft naar verluidt tien miljoen gulden over gemaakt op de bankrekening van de renstal. Voor Verstappen rest een periode van werkloosheid. Zijn manager Huub Rothengatter en hij zullen zich nu gaan bezinnen welke optie het beste is om zo snel mogelijk terug te keren aan het front. Drie scenario's zijn denkbaar: in een andere raceklasse rijden, test coureur worden bij een Formule 1-team of in de wachtkamer zitten en als een soort eerste reserve op afroep beschikbaar zijn voor alle Formule 1-teams. Rotterdam Feyenoord heeft zich vandaag terugge trokken in een hotel om het elftal op scherp te zetten voor de bekerwedstrijd tegen FC Groningen. Leo Beenhakker laat niets aan het toeval over en wil er al les aan doen om met zijn spelersgroep een gooi te doen naar de Amstel Cup. Op papier heeft Feyenoord niet zoveel te vrezen van FC Groningen. De formatie van Wim Rysbergen is ai maanden de weg kwijt, maakte in de winterstop net zo'n hopeloze voorbereiding mee als Feyenoord (niet een wedstrijd gewonnen) en ging daarna bij het eer ste de beste optreden tegen de nummer zestien van de eredivisie (MW) meteen onderuit. Maar FC Groningen is toevallig ook een van de vier clubs die er dit seizoen al in is geslaagd om Feye noord te verslaan. In het Oosterpark werd het 2-0 dank zij twee goals van Toine Rorije. Bovendien maakte men zich in de technische staf de laatste da gen enige zorgen over het aantal blessures bij Feye noord. Kees van Wonderen en Henk Fraser revalide ren, Igor Komejev haakte gisteren opnieuw af op de training, terwijl Giovanni van Bronckhorst en Pablo Sanchez hun wonden nog likten van de slachtpartij in de Galgenwaard. De laatste twee blijven dan ook langs de kant. De kans is daardoor groet dat René Bot, die zondag pas zijn debuut maakte voor Feyenoord, voor het eerst een basisplaats krijgt. Opstelling Feyenoord: Dudek; Gyan, Van Gastel, Van Gobbel, Claeys; Bot, Schuite man, Bosvelt, Vos;Demetradze en Cruz. uororecM Dordrecht'90 heeft de eerste aankoop voor het nieuwe voetbalseizoen vastgelegd. Gister middag ondertekende de 22-jarige Björn Raven een tweejarige verbintenis bij de eerste divisieclub. De rechterspits komt op het ogenblik uit voor de zater dagamateurs van Katwijk, koploper in de hoofdklas se A „Voor Dordtse begrippen zijn we ver gegaan," zei Bert Zwanenburg, bestuurslid technische zaken. Robert Verbeek riet in Raven zonder meer een ver sterking. „Het is geen investering in de breedte, maar voor de basis." Trainer en speler kennen eikaar nog van het jeugdinternaat van PSV. „Het is een ech te rechtsbuiten. Zo'n ouderwetse, die nog aan de zij lijn kleeft." Sindsdien heeft de ex-Spartaan voor Ra ven, die reeds voor FC Zwolle uitkwam, een zwak ge houden. „Maar mentaal is Björn nu een stuk sterker. Hfj is teruggekomen van een zware blessure. Dat vergt discipline." Raven is één van de twee aankopen die de eerste di- visieelub zoekt. Marco Boogers voorziet mogelijk in de andere vacature. „Hij wil graag naar Dordrecht komen," weet Bert Zwanenburg.jMaar of het finan cieel ook haalbaar is?" Door Sander Sonnemans - De expansiedrift van WK lijkt het te gaan ver liezen van de natuur. Waar DSR-directeur Jan van Vugt ter uitbreiding van sportpark Kethel zijn oog had laten val len op de landijsbaan, daar heeft de dienst Groenvoorzie ning en Natuur/Stedelijk Be heer al plannen in ontwikke ling voor een natuurparkje. Er zyn zelfs al geulen gegraven die dienst moeten gaan doen als sloten speciaal voor amfi bieën. Bewoners van de nabij gelegen Sehiedamseweg zijn door 'groenvoorziening' inmiddels per nieuwsbrief op de hoogste gesteld van het natuurplan. En dat verbaast Van Vugt ten zeer ste, want hij wist tot voor kort nog nergens van. „Ik ken het groenstructuurplan niet eens. De club is geherstructureerd," doelt Van Vugt op de reorgani satie binnen de gemeente, „maar dat is de communicatie kennelyk niet ten goede geko men. Die is voor verbetering vatbaar." Van Vugt kreeg vori ge week toevallig tijdens een bijeenkomst met de mensen van het groenonderhoud de nieuwsbrief onder ogen waarin de pr^enstructuuiplannen, die aar iten bij het Poldervaart- project (rie Waterweg-gedeelte in deze krant) worden beschre ven. „En tot mijn schrik zag ik van de week dat er al machines op de landijsbaan aan het rag gen waren en de lichtmasten zijn weggehaald. Ik wil hier over zo snel mogelijk duide lijkheid hebben. En dan ben ik niet de enige." Schiedam Voetbalvereniging WK wil er een extra voetbalveld bij op het complex in Kethel. De Schiedamse zaterdagclub groeit uit z'n jasje en zit dringend verle gen om meer speelruimte en trai ningsfaciliteiten. Het ruimtege brek wordt mede veroorzaakt doordat de jeugd van buurman ODC, ook niet gering in aantal, evenals alle WK-teams op zater dag in de wei komen. 'Het mooiste plaatje', zoals voor zitter Rien Ham dat in zijn voor woord in het laatste clubblad noemt, wordt door de preses als- volgt geschetst: „Van het huidige trainingsveld een verkleind voet balveld maken en op de voormali ge ijsbaan een heel groot trai ningsveld aanleggen. „We zijn volop in onderhandeling en het eerstvolgende antwoord moet nu van de gemeente komen," ver volgt Ham zijn pennenvrucht. „Want wil de gemeente de sport meer promoten vanuit de wijk, dan zal die ook de verantwoording moeten nemen en aan onze club, die het dichtst bij de nieuwe wij ken zit, uitbreiding moeten geven om opvangte kunnen realiseren." Ondanks het vertrek van DRZ, dat in sportpark Harga een fusie aanging met GSS, blijft WK stoeien met capaciteitsproble men. De opstallen van DRZ zijn weliswaar opgeknapt en worden gebruikt als extra kleedaccommo datie. maar daarmee is het ruim tegebrek nog niet opgelost. Als gevolg van de vestiging van veel jonge gezinnen in de nabij gele gen nieuwbouwwijk Spaland, maakt vooral de jeugdafdeling van de Kethelclub een aanzienlij ke groei door. Jan van Vugt, direc teur van de Dienst Sport en Rere- Sportcomplex Kethel vanaf de ingang gezien. Omdat niet alleen alle WK-elftallen maar ook de jeugd van ODC op zaterdag speelt, Is het te klein geworden. Foto Peter Moikendoer atie (DSR), opperde vorig jaar dat misschien het braakliggende ter rein waarop vroeger de landijs baan lag, gebruikt zou kunnen worden om het te krap zittende WK-jasje wat uit te stikken. Het stuk grond is eigendom van de ge meente. Nu grazen daar ge stresste schapen van de kinder boerderij om tot rust te komen. Het bestuur van WK ziet wel heil in uitbreiding richting landijs baan. Want daarmee zou niet al leen het ruimteprobleem worden opgelost, tevens zou de club gelijk over een trainingsveld van betere kwaliteit kunnen beschikken. Dat wat er nu ligt, wordt ook door buurman ODC gebruikt waardoor het veld vaak betiteld kan worden als 'hots-knots-begonia-veld'. De vraag is of de mogelijke uit breiding van sportcomplex Kethel niet op de lange baan wordt ge schoven nu de Dienst Sport en Recreatie bezig is met het opstel len van de sportnota 'Sport na 2000'. Opzet van die nota is onder andere alle toekomstige wijzigin gen voor wat betreft sportcom plexen als puzzelstukjes in elkaar te laten schuiven. WK hoeft ech ter niet bang te zijn dat de uitbrei dingsplannen ergens onderin een la terecht komen, want andere be stemmingen kunnen hoogstwaar schijnlijk niet aan de beschikbare ruimte worden gegeven. Ziekenhuis In de sportnota zal ongetwijfeld ook aandacht worden besteed aan korfbalvereniging Harga. De ac commodatie is gelegen in het puntje van het gelijknamige sportpark tegenover Sporthal Margiet aan de andere kant van de Nieuwe Damlaan en zou wel eens in de weg kunnen staan als straks het ziekenhuis achter het politiebureau wordt gebouwd. De infrastructuur zal behoorlijk moe ten veranderen. „Op dit moment valt over de toekomst van Harga nog weinig te zeggen," stelt DSR- directeur Jan van Vugt nadrukke lijk. „Het ziekenhuisgebouw blfjft zo'n dertig meter bij de Polder vaart vandaan en we weten nog niet hoe het gaat met de parkeer voorzieningen. We hebben ook nog geen nadrukkelijk signaal ge kregen dat Harga in de verdruk king zou komen. Het parkeren wordt nog bestudeerd. Als Harga zou moeten verdwijnen, zouden wij de eersten zijn die die het ho ren en uiteraard de club ook. Ove rigens hebben we vanuit de korf balvereniging nog geen geluiden van onrust ontvangen." Sportpark Thurlede is weer een verhaal apart. SMC is vertrokken, de crickettak van Exeelsior'20 zou op de twee velden van het voor malige Martinit graag een fraai crïcketveld zien en wellicht 'ver rijst' er in de nabije toekomst een omni-fusievereniging. Thurlede- bewoner PPSC is al geruime tijd in onderhandeling met HBSS over een mogelijke samensmel ting, maar om nou te zeggen dat spijkers met koppen worden ge slagen, nee. HBSS gaat niet ae- coord met de verhuispremie van drie ton (twee ton plus een ton ga rantie voor de opstallen) die de ge meente beschikbaar wil stellen als de de club sportpark Harga zou verlaten voor de fusie met 'PP'. „Met die drie ton," aldus Jan van Vugt, „kan HBSS niet uit de voeten. Met de verantwoordelijk wethouder moeten nu de eventue le mogelijkheden worden bespro ken. Duidelijk is wel dat de fusie tussen HBSS en PPSC niet met de snelheid zal plaatsvinden als van SW en SMC. Voor komend seizoen gebeurt dat zeker niet." Den Haag Schaatser Paul Robijn heeft nog moge lijkheden in de wedstrijdenxeeks om de Van der Helm Milieubeheer Cup op de derde plaats te eindi gen. De Maaslander neemt na zes wedstrijden op de ranglijst van de A-rijders de vijfde plaats in. Robijn heeft echter slechts één punt achterstand op Paul Keehnen (Spijkenisse) en Jan Dirk Corts (Kou- dekerke) die met 29 punten de derde plaats delen. Nummer een is Marlijn van Es (Stompwyk) met 40 punten, tweede is Jan de Roon (Rockanje) met 38 punten, In de laatste wedstrijd kwam Robijn als vijf de over de streep. Ruud Borst finishte als eerste. Borst was niet de enige 'crack' die aan de start ver scheen. Ook René Vergeer was van de partymaar hij eindigde opeen tegenvallende achtste plaats. De zevende en tevens laatste wedstrijd wordt maan dag 23 februari op de Uithof in Den Haag verreden. De wedstrijden starten om 21.15 uur en vanaf 21,00 uur is de Uithof vrij toegankelijk. SchiedamSlechts enkele clubs hebben gereageerd op de door de Dienst Sport Recreatie (DSR) van de gemeente Schiedam opgezette projecten waarmee sportverenigingen hun voordeel kunnen doen. Door de tegenvallende reacties bestaat nu de mogelijk heid dat een aantal projecten komt te vervallen. Om alsnog clubs warm te krijgen voor de projecten heeft DSR-directeur Jan van Vugt een oproep ge daan om de sportverenigingen deel te laten nemen aan de projecten 'Sport in de wijk', 'Melkert-banen in de sport' en 'Sport en jeugd'. Het project 'Sport in de wijk' loopt al geruime tijd. Het doel ervan is een uit breiding van sportactiviteiten in de wijk. In de wij ken Oost en Nieuwland worden naschoolse activitei ten georganiseerd met medewerking van enkele sportclubs. Voor het project kunnen drie zogenoem de Melkert-banen worden ingezet. De vierde zal in dienst treden als onderhoudsmede werker op wie elke club een beroep kan doen. De vijf de en laatste Melkcrt-baan kan worden ingezet ten behoeve van bestuurlijke ondersteuning bij vereni gingen. Voor het project 'Sport en jeugd' is gemeen telijke subsidie beschikbaar gesteld omdat gebleken is dat het behouden van jeugdleden vanaf 14 jaar een groot probleem is. De clubs worden 'uitgedaagd' een plan te bedenken waarmee dat kan worden tegenge gaan. De DSR is bereid een financiële bijdrage te le veren om het idee ten uitvoer te brengen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5