2i.y Leo Beenhakker: 'Dit is schandalig' Computer als hulpmiddel bij jacht op wereldtitel Eens een Rijnmonder, altijd een Rijnmonder 'Ajax enige club met kansen op de beurs' Volleyballer Arne Jager heeft de smaak weer helemaal te pakken Gudde terug bij Excelsior M EBBC kiest Van Helfteren CKC Maassluis stelt feest uit T MarkHuizinga naar Judo Masters in Münehen Rotterdams Dagblad Vrijdag 20 februari 1998 Rotterdam Eric Gudde is vol gend seizoen weer trainer van za terdag hoofdklassser Excelsior M. De coördinator van de jeugdafde ling keert ais opvolger van Mark Nyssen {SC Feycnoord) terug op de positie die hij acht competities lang bekleedde. Brian Laudrup speelt de ko mende drie seizoenen voor Chel sea. De Deense aanvaller van Glasgow Rangers kon ook naar Ajax. waar hij zou zijn herenigd met zijn broer Michael. Den Bosch Toon van Helfteren. ex-coach van het Nederlands bas ketbalteam. volgt de deze week ontslagen Jos Wolfs tot het einde van het seizoen op bij EBBC Den Bosch. Zaterdag Oefenduels: Sparta-Dnepropetrovsk tl mil uur:, Eevunoord-Leflia Warschau, terrein Barcndrecht (14 311 uun Zondag Eredivisie: FC Groningen-Po Graafschap ilStHluuri Maandag Tweede elftallen: Feyenoord GA Eagles Amateurvoetbal Zaterdag Hoofdklasse A: EC Lisse ASVH, B: Volen ti jm-Marken WEST IV. 2D: Jodan Boys-ROHDAlk, 3C: Be Fair-WK. 0: Smit.shoek-ia.imidas I res tant'. 4C: GGK/Nedlloyd-Moorkapelip, Egelantier Boys-Bergambacht (restant). D: Mehssant-Oucle Maas. SNSHoilevoetsluis. Simonshasen letters hoek, 51): SPV8L BSC'fiti. l'erkiiuw-Scnoonhoven. E: Bernis- si'-Zwartewaal. NclMia'I^V-Uimhardijeu, F: Radios Boj s-Sportmg l/odinv.jk Pio niers Dktrictsbeker: NTVY-Spijken:>se. Del- Msjxirt nnreiuins ht, Zuulland-Strijen, SC Fey i»n< ird-Cd|*' 1 le Zt'ID:GJS Meerkerk lrestanti Zondag Hoofdklasse A: AFC-HPHC WEST. IB: Nieuwenlioorn-Osdorp 2D: DRLSVW (restant». 3C: HOV-Stolwijk. ONA DONK (restant). 3D: Hekekncen- PFC11 e -Lnt i 41): EMt>lsiiir'21J Postdu t\ en. VFC-VD1. irestant). 4F: GLZ-TOGB (res tant). SMV 1111legersberg-Excelsior R; 4H: Aeolu.t-EDS, 5C: SVS-DZB/Zevenkamp, D: HUM-Rockaiye t restant), MSV'71-SC Maasstad. 6U: VOB-C Portugues, SCV Garuda-De Roef, E: PKC85-RËT(rcstantj Districtsbeken Zwcrvers-Leomdas. Moor- drecht Dilettant Zaterdag Basketbal: All Star Gala m Ahoy-- Jump for jny-feslival in Maas hal (1100-17.30 uur). Gala in sportpaleis 17 30-22.15 uur) Volleybal: Alcom/Capc!U?-AMVJ (ml. De Schenkel (20 00 uur) Zondag Hockey: HC Rotterdam-Kampong (v), Beekwefi 12 45 uur) Korfbal: WlON-AchilJes, sporthal Zeven kamp (14 25 uur). OZC-De Regenboog, sporthal De Enk (1-100 uur) Door Piet Ocks Rotterdam Op het laatst nam hij min of meer berustend plaats op de bank. Het liefst was Leo Beenhakker eronder ge kropen. uit schaamte voor de wijze waarop zijn ploeg zich te weer stelde in de oefenpartij tegen Excelsior (1-0). ..Dit is schandalig," sprak Feyc- noords trainer met een woedende ondertoon. ..Dit kan ik niet accep teren. Er zo met je pet naar gooien in zo'n wedstrijdje, daar kan ik niet mee leven. Ik kan me voor stellen dat je niet nerveus wordt voor zo'n oefenpotje, maar je speelt niet voor zomaar een boe- renploegje. je speelt voor Feye- noord. En vooral schaam ik me voor het publiek. Die mensen hebben een kaartje gekocht en je dan zo presenteren. Het zijn te weinig liefhebbers. Maar ik heb weer wat te doen." Zijn woede was begrijpelijk, want Feyenoord mocht zelfs van geluk spreken dat de afgang gister avond op het met 2684 goed gevul de Woudestein beperkt bleef tot een 1-0 nederlaag. Hadden Elleiy Cairo, Jimmy Simons, Damien Hertog en de evenals Ferry de Haan exeellerer.de Remco Heerkens hun opgelegde moge lijkheden in het laatste kwartier op juiste waarde geschat, dan was Feyenoords afstraffing nog groter geweest. „Een slechte zaak," vond Excelsi ors assistent-trainer Mario Been. „Ik denk dat de meeste Feyenoor- dors niet beseffen wat dit voor de club betekent." Met het oog op de schorsingen die Julio Cruz, Bernard Schuiteman en Paul Bosvelt voor het eerstvol gende competitieduel met Hec- renveen staan tc wachten, pro beerde Leo Beenhakker weer eens Robin Nelisse in de spits, Fernando Picun als verdedigende middenvelder en Patricio Graff als linkermiddenvelder op de plaats van de geblesseerde Gio vanni van Bronckhorst. In de tweede helft, nadat Jimmy Si mons in de 39ste minuut na een door doelman Edwin Zoetebier half gekeerd schot van Remco Heerkens de 1-0 voor het intikken had gekregen, bracht Feyenoords trainer alsnog Cruz in. Maar ook verving hij zondebok Zoetebier voor de meer betrouwbare Jurek Dudek en bracht hij tevens de 17- jarige A-junior Rudy Witvoet in de ploeg voor Geoffrey Claeys. waar door Graff weer linksback werd. Het leidde direct na rust even tot een opleving. Jean-Paul van Gas tel, Henk Vos en de bij vlagen niet meer dan dreigende Georgi De- metradze leken Feyenoord op het rechte spoor te zetten, maar juist in die fase stond doelman Edwin van Holten steeds op de goede plaats. Morgen krijgt Feyenoord in Bareridrecht tegen Legia War schau de kans op eerherstel. „Dan kan ik weer beschikken over Gianni van Bronckhorst en Igor Kornejev," keek Beenhakker al vast vooruit. „Niet dat ze al volle dig fit zijn. maar beiden kunnen een gedeelte meedoen. Daarna," blikte hij nog verder vooruit op de competitiewedstrijd tegen Hee renveen, „heb ik nog een week om het beste elftal neer te zetten." Excelsior: Van Holten; Rijaard. Dc Haan. Sol, Polak; Allach, Heerkens. Hertog; Cairo (90. Kraaybeek), Simons. De Waard. Feyenoord: Zoetebier (46. Dudek); Cyan, Van Gastel, Van Gobbe], Claeys (46 Wit voet); Picun, Sanchez <28. Bosvelt), Graff; Demetradze (73, Connolly). Nelisse (46. Cruzl.Vos. De uitblinken de Ferry de Haan (links) kijkt toe noe Patricio Graff wordt afge stopt door Mohammed Allach. FotoFred Emst/CorVos FRANCJF 93 Op weg naar het WK Door Marcel van der Kraan Fort Lauderdale Op de trainin gen van het Nederlands elftal in Florida wemelt het van de assis tenten en begeleiders. Onder palmboompjes langs het universi- teitsveld huppelt Frank Rijkaard als grensrechter heen en weer bij een partijtje acht tegen acht. Ro nald Koeman en Johan Neeskens doen mee als spelers om de teams te completeren en in het doel by 'blauw' staat Pim Doesburg, die de afwezige Ed de Goey de eerste dagen vervangt. Fysiotherapeuten en masseurs verzorgen de 'kneusjes', staan ge reed als Michael Mols of Emest Faber met bloeduitstortingen of verwondingen van het veld hob belen. En dan is er nog Hans Jorritsma, de grote regelaar rond Oranje die deze ochtend vanuit een golfkar retje de verrichtingen van de spe lers volgt. Jorritsma sleept op zijn beurt in zijn kielzog weer Roberto Tolientino mee, het allernieuwste gezicht in de begeleidingsstafvan de nationale voetbalploeg. Tolien- Hans Jorritsma ziet toe hoe Arthur Nurnan strekt tijdens de training van het Neder lands elftal in Florida. Foto GPD tino is de video- en computerex pert en werd door J <ïtsma bij Hiddink getipt vanwc", de 'onbe grensde moge lij khed-u' van de computer in het hedendaagse voetbal. Jorritsma deed ervarin gen op met Tolientino in de hoc- keywereld. Bij Oranje deed hij als bondscoach verrassende ervarin gen op met de informatie en de tips die men via video-analyses kreeg. Inmiddels is de computer erbij gekomen en kan Tolientino met behulp van zijn archief elke tegenstander van Oranje op het WK tot op het bot analyseren. Met pijlen, poppetjes, lijnen en diagonalen worden alle details zichtbaar in het tactisch plan van landen als Brazilië, Duitsland of Zuid-Korea. Met een oranje koffertje, waarin alle apparatuur zit, reist Tolienti no thans achter de Oranje-equipe aan. In het hotel verzorgt hij de monstraties als Hiddink daarom vraagt en moeten de spelers aan schuiven in een donkere zaal in plaats van zwemmen in de groene golven van de Atlantische oceaan die voor de deur ligt. Volgens de bondscoach is er sprake van een revolutionaire doorbraak bij de voorbereiding van het Neder lands elftal op een wereldkampi oenschap. „Dit hebben we nog nooit eerder gedaan. Ik zie het als een essentieel onderdeel in de to tale voorbereiding, die nog nooit zo gedetailleerd is geweest als nu. Ik weet zeker dat er in het verle den geen bondscoach is geweest die op dezelfde manier te werk is gegaan." Tolientino heeft uit de hele we reld video-materiaal opgevraagd en alle wedstrijden van mogelijke tegenstanders van Oranje laten opnemen. Zelf heeft hij ook din gen vastgelegd op video, die van pas kunnen zijn bij de analyses door de technische staf. Daardoor is de KNVB thans in het bezit van een ongekende hoeveelheid infor matie. Volgens Hiddink staat de huidige generatie spelers, die toch al is op gegroeid met computers en ande re technische snufjes, open voor de nieuwste ontwikkelingen. „Je kunt zeggen dat je zover niet moet gaan. Maar Tolientino is een specialist, alle corners, vrije trap pen en opmerkelijke zaken bij de tegenstander kan hij tevoorschijn toveren. De spelers, zo is geble ken, willen die informatie graag hebben. Nou. dan heb ik hem er liever bij." Zelden heeft de KNVB zoveel tijd en energie gestoken in de facili teiten rond het Nederlands team. Zelden ook liepen er zoveel hulp jes en knechten om de bonds coach heen. Want op medisch ge bied is men in Zeist ook een aan tal stappen verder gegaan. De werkzaamheden van inspan ningsfysioloog Jos Geysel kun nen worden beschouwd als een kopie van de al jaren opmerkelij ke Duitse aanpak. Geysel, bekend geworden in de atletiek en by het marathon- schaatsen, vliegt dit weekeinde naar Miami om de spelers van het Nederlands elftal binnenstebui ten te keren. Vanaf de zomer van 1996 verricht hij al onderzoek naar de gezondheid en de fitheid van de internationals. Alle gege vens slaat hij op en verwerkt hij speciaal voor Hiddink in lijvige rapporten. Test „Maandag is er opnieuw een uit gebreide test bij de spelers," ont hult Hiddink. „Als we in mei bij elkaar komen worden de resulta ten vergeleken en kunnen we exact bepalen welke spelers har der moeten trainen dan anderen. De tijden dat we iedereen op de eerste dag acht keer vier honderd meter lieten rondrennen, zijn voorbij. Er zijn jongens die in zo'n zware competitie hebben ge speeld, dat zij kapot zijn. Die heb ben juist rust nodig, anderen zul len extra inspanningen moeten leveren om in lopconditite te ko men voor het WK." Saillant detail is dat het hele sce nario van de voorbereiding en be geleiding rond Oranje afkomstig is uit de topsport in het land waar het Nederlands elftal op dit mo ment bivakkeert. Hans Jorritsma keek bij de Olympische Spelen in Seoul in de keuken van de Ameri kaanse volleyballers, die goud veroverden en voor elke speler een begeleider hadden. Met Hid dink, Neeskens, Koeman, Rijk aard, Doesburg, Spelbos (scout), Jorritsma, Tolientino, twee fysio therapeuten, Jos Geysel en Frits Kessel (dokter) gaat het bij Neder land aardig die kant op. Door Marcel van der Kraan Fort Lauderdale De KNVB moet de statuten gaan wijzigen om de beursgang van het voetbalbedrijf Ajax als deelnemer aan de Nederlandse competitie mogelijk te maken. De huidige reglementen schrij ven voor dat aan de ere- en eerste divisie-competi ties geen NVs mogen deelnemen, alleen verenigin gen en stichtingen. Voor een statutenwijziging he°ft Ajax een tweederde meerderheid nodig van de bondsvergadering. Daarin heeft het amateur voetbal dertig en het betaalde voetbal dertig stem men. Gerard Bouwer, de financieel deskundige in het sectiebestuur, zegt in afwachting te zijn van de con structie die Ajax gaat kiezen voor zijn eigen beurs notering. „Ajax zou ook nog kunnen kiezen voor een structuur waarbij een aparte NV wordt opge richt. De rechten van Ajax zouden daarin kunnen worden ondergebracht. Het is aan Ajax om te bepa len voor welke optie het kiest." Ajax meent bijna driehonderd miljoen gulden te kunnen binnenhalen. „De uilstraling van Ajax in heel de wereld, en dus ook in Nederland, is enorm. Dat komt door het beleid van die club in de afgelo pen jaren, het spelersmateriaal dat de club in huis heeften door de successen die men nationaal en in ternationaal boekt." zegt Bouwer. Verwacht wordt dat Ajax met het enorme kapitaal dat straks vrijkomt, zal proberen om de Arena te ko pen, De leiding van Ajax ontkent dat tot op heden. Maar alleen op die manier wordt het geJd duur zaam belegd. Investeringen in spelers is slechts in beperkte ma te mogelijk. Bouwer: „Geld beleg gen in de Arena zou een heel ver standige zet zijn. Ik weet niet wel ke plannen men heeft. Maar sinds het Bosman-arrest is het gevaar lijk om kapitalen te reserveren voor de aankoop van nieuwe spe lers. Iedereen weet dat spelers na het aflopen van hun contract niets meerwaard zijn." De ontwikkelingen bij Ajax wor den door andere Nederlandse clubs met argusogen gevolgd. Feyenoord heeft al geruime tijd plannen om naar de beurs te gaan. De PSV-top filosofeert voor alsnog alleen over de uitgifte van aandelen, daadwerkelijke plan nen heeft men nog niet naar bui ten gebracht. De KNVB denkt te weten waarom. „Om de simpele reden dat PSV van de topclubs minder aantrekkingskracht heeft op het grote publiek," aldus Bou wer. De voetbalbond schat de kansen dat er na Ajax dit jaar, maar ook de jaren daarna, nog meer Neder landse clubs pogingen zullen on dernemen om naar de beurs te gaan uiterst laag in. Financiële experts bij de KNVB menen ook dat er voor Feyenoord nauwelijks eer valt te behalen op de aande lenmarkt. Feyenoord heeft te wei nig middelen die het kan inbren gen, Het elftal is tientallen miljoe nen minder waard dan dat van Ajax, de Kuip is geen eigendom van Feyenoord en de tv-rechten hebben niet meer dezelfde waar de als in de periode van Sport?. Maassluis Promotie kan de korfballers van CKC Maassluis niet meer ontgaan. Komende za terdag kan het bij winst in en op Zwijndrecht al worden gevierd en mocht dat zo zijn, dan worden de festiviteiten toch opgeschoven naar een week later. Want dan speelt de tweedeklasser thuis. Het bestuur van CKC Maassluis wil zaterdag 28 februari ook aan grijpen om op passende wijze af scheid te nemen van Edwin Zee- gers. Hij gaat lager spelen en wordt de laatste zaalwedstrijd nog één keer in de basis opgesteld. Na de wedstrijd van 28 februari, die om 16.15 uur begint, wordt in het clubhuis met een feestavond de promotie gevierd. Sportagenda Tips voor deie rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bus 373,3100 AJ Schiedam. De redactie is telefonisch bereikbaar onder 010-2732700. ZATERDAG21 FEBRUARI KORFBAL: 20.15 KV Vtaardingen-IJssel- vogels, 20.30 Harga-TQV (Margriethal), 15.30 Luctor-Oraiye Nassau, 20.30 Zwijn- drecht-CKC Maassluis. TAFELTENNIS: 18.00 De Korenbeurs (v)- 0{ympia,!4.30 Luto-NOAD(m). VOETBAL. Derde klasse C: 14.30 Be Fair- WK Beker 14.30 Deltasport-Barendrecht. Vriendschappelijk: 14.30 Excelsior Maas- sluis-De Zwerver. VROUWENVOETBAL: 11.00 Zvraluwen- MVV'27,11.00 Zwaluwen 3-PPSC. ZONDAG 22 FEBRUARI ATLETIEK 1.00 Trainingsloop voor Rot terdam-marathon (9,16,23 en 30km). Start Maassluis. ONDERWATERHOCKEY: 19,35 VRB-Ba- racude (De KulkVlaardingen). TAFELTENNIS: 18.00 De Korenbeurs (mk Perfection, VOETBAL Vierde klasse D: 14.00 Excelsi- or'20-RAVA, 14.00 VFC-VDL. Vijfde klasse D: 14.00 MSV71 -Maasstad. Vriendschap pelijk: 14.00 WRW-SWSMC. VROUWENVOETBAL: il.30 VTC-Schie- broek. MAANDAG 23 FEBRUARI VOETBAL KeeperspromoUedag bij Excel sior Maassluis. DoorWim Broere Schiedam Eigenlijk had hij dit seizoen een stapje terug willen doen. Na tien jaar had hij het eer ste team van Rijnmond vaarwel willen zeggen. Maar toen Tonie van Breda, de nieuwe trainer van de volleybalclub uit Sporthal Groenoord, broodnodig een erva ren kracht nodig had om de posi tie in de subtop van de eerste divi sie te kunnen behouden, hoefde Arne Jager niet al te te lang na te denken. „Ik speel nog steeds met veel ple zier en eigenlijk maakt het weinig uit of ik in het eerste of derde team speel, want dan moet ik toch ook tweemaal in de week trai nen," steekt 'good old' Arne Jager van wal. „Spelen in de eerste divi sie is natuurlijk toch leuker." Jager maakt sinds de fusie in 1987 deel uit van Rijnmonds hoofd macht en als geen ander weet hij wat er in die tijd is gebeurd. Waar om de club bijvoorbeeld nooit die stap heeft kunnen zetten naar de nationale volleybaltop. „We zijn er een paar keer dicht bij geweest, maar we misten toch altijd net even dat stukje kwaliteit om een heel seizoen te kunnen vlam men," aldus de middenblokkeer- der die door Rijnmonds eerste trainer Ton Berwers naar Schie dam werd gehaald. Zijn start m sportzaal Oost was rampzalig. „Er is in die tijd de fout gemaakt met een team te gaan spelen met louter jonge spelers van wie slechts een enkeling eerste divi sie-ervaring had." herinnert de volleyballer zich. „Toen het daar bij ook met het zogenoemde ge routineerde team mis ging. vond Rijnmond zich een jaar na de fu sie in de tweede divisie terug. ArneJagerisvolvertrouwenoverdenabïjetoekomstvanzijnvolleybalploeg.Jkziekansengenoeg onsonderdedegradatiestreepuittespelen,zodatRljnmond ook volgend seizoen in de eerste divi sie uitkomt, zegt de aanvoerder FdIo Peter Molkenboer Door de komst van Joop Tinkhof en het daana samenvoegen van jonge en ervaren spelers, hebben we een fantastisch seizoen ge speeld, Daiweru bekroond melue terugkeer naar de eerste divisie. Na drie, vier seizoenen telden we daar pas weer echt mee. Alleen hebben we toen de peeh gehad dat anders dan in de derde en tweede divisie bij ons de tweede plek geen recht meer gaf op promotie degradatiewedstrijden. Overi gens is vanuit de vereniging ook nooit de druk bij ons neergelegd om ten koste van alles de eredivi sie te halen. Dat heeft ook op dit nievau te maken met geld en in deze streek heeft volleybal, net als volgens mij de andere zaalspor- ieii. wt-jiiig aantrekkjwsgkrachi op zowel publiek als sp-,- s<>rs. Zo is er nooit een grote geldschieter gevonden en kon Rijnmond nooit de markt op om betaalde spelers te halen." Geldschieter Maar het wegvallen van zo'n ge- dlschieter kan ook ineens erbar melijke gevolgen hebben. „Er zijn in het volleybal voorbeelden zat van verenigingen die na het weg vallen van de sponsor heel ver te rugmoeten. Denk daarbij maar aan clubs als het Goudse Radius en DOS Schoonhoven. Die ploe gen hebben ook mij in hun eredi visie-tijd benaderd, maar ik had geen zin om als nummer tien op de bank te gaan zitten. Spijt van die beslissing heb ik overigens niet." Andere Rijnmonders als Peter Fleischmann, Mark Kor sloot, Remco van Trigt en Karl Schot maakten die keus destijds wel, speelden een aantal seizoenen op het hoogste niuveau, maar veel zeggend was het om te constate ren dat ze allemaal weer naar Schiedam terugkeerden. Jager weer: „Dat zegt naar mijn idee ge noeg over de club. Spelers komen hier naar toe omdat ze bij ons wil len spelen, niet omdat ze bij ons worden betaald. Trainer-coach Tonie van Breda is een oude bekende van Rijnmonds aanvoerder. Jager speelde ooit nog met hem in één team. „Ik train met plezier, hij voelt de sfeer goed aan maar is op z'n tijd ook duidelijk de baas van het spul. Makkelijk heeft hij het niet, want nadat hij van de zomer 'ja' had ge zegd tegen het bestuur, was er van het eerste niet veel over. En spelers als Jorg van Eerten, Mark Korsloot (beiden nu in het derde spelend met kans op promotie vanuit de tweede divisie; red.), Jörgen Nielsen en Wilfred Segers (gestopt) vervang je niet zo een voudig. Toch gelooft iedereen dat ondanks de elfde plaats van dit moment, we ons handhaven. In de komende zeven duels krijgen we nog zat ploegen waartegen we punten kunnen pakken en zo groot zijn de verschillen nog niet. Tegen WC in Vught zullen we het nog moeilijk krijgen, maar in de maand maart zie ik kansen ge noeg ons onder de degradatie- streep uit te spelen, zodat Rijn mond ook volgend seizoen in de eerste divisie ui tkomt.' De vraag is of steunpilaar Jager dan ook weer van de partij is. „Of Tonie van Breda dan weer een be roep op mij kan doen. beslis ik pas van de zomer. Maar spelen bij Rijnmond zal ik zeker, 'want ik heb na elf jaar eerste divisie nog altijd plezier in het volleybal." Rotterdam Mark Huizinga en Nancy van Stokkum van De Korte Sport Instituut uit Hoogvliet maken deel uit van de Nederlandse afvaardiging naar de Ju do World Masters, een A-toernooi dat komend week einde in Münehen wordt gehouden. Vlaardinger Hui- zinga komt uit in de klasse tot 90 kilogram. Van Stok kum - sinds enige maanden trainend bij Chris de Korte - start in de categorie tot 63 kg. Kort en bondig Voormalig hockey-topper Feike Cats heeft het Pol lux Risk Open 1998 opzijn naam geschreven Bij de voorzitter van Cion is uit de selectie het verzoek ge komen eens een keertje op trainingskamp naar Spanje te gaanHoe moet dat dan met trainer Arwin Verburgh? Die wordt immers altijd ziek tijdens uit stapjes naar het buitenland Het is de sportraad van Schiedam tegengevallen dat weinig clubs een energiescan hebben laten uitvoeren De gemeente raad stelde 15 mille beschikbaar voor de scan bij de sportclubs waarna de verenigingen besparingsadvie zen zouden krijgen Het Schiedamse ODC heeft de boeteregeling aardig voor elkaar Bij een terechte gele kaart moet de overtreder de boete zelf betalen 4 Een en ander wordt beoordeeld door de trainers 4 Hoe moet dat dan met assistent-trainer Ronald Scholtc? 4 Die kreeg laatst geel wegens aanmerkin gen op de leiding 4 Geen twijfel mogelijk: zelf tik ken! 4 Omdat Ursus door de KNVB schuldig is be vonden aan het staken van de wedstrijd tegen Stol wijk heeft de club niet alleen drie punten in minde ring gekregen 4 Zowel speler Marlijn van der Lee als leider Henk Groene wegen werd vier duels ge schorst 4 En welke leus staat uitgerekend op het raambiljet van Gemeentebelangen, waarop Groene- wegen wordt aangeprezen voor de naderende verkie zingen? 'Rust en orde'!4 Bij ODC is Paul Gun ter aan de technische staf toegevoegd De vlaggenist van SVDPVV gaat er de keepers trainen 4 Bij Demos is een vriendenclub opgericht die de dub met vijftig piek per persoon per jaar financieel wil ondersteu nen 4 Reeds 29 'geldschieters' hebben zich aange meld 4 Trainer Henri van Leeuwen zit zondag niet bij de wedstrijd Excelsior'20-RAVA op de bank 4 Hij gaat er even tussenuit voor een korte wintersportva kantie 4 De inzameling van oud papier levert de Vlaardingse honk- en softbalvereniging Holy nog al tijd een aardige duit op 4 Vorig jaar werd voor ruim 7000 piek aan oud papier opgehaald4 De club zoekt overigens een materiaalbeheerder4 Voorinformatie: Bouke Molendijk (4732648)4 K&B heeft geen tijd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1