15» De bezem gaat door het Broersveld 1 'Het enige wat we beloven, is dat we ons best zuilen doen' Zotten en zottinen Oog voorjeugd in Vlaardingen Kunstweek in de Erker Was Kor kegel? Fotomontages nemen een voorschot op de toekomst van het winkelstraat Is getida Rotterdams Dagblad Dinsdag 24 februari 1998 m Alsu dit leesl sta ik misschien wel met burgemeester Scheeres aan de hpkast van de Kraanvogel, de Teerkamer of Don Camillo; kroe- genin Bergen op Zoom. Reinter is er elk jaar. Om carnaval te vieren. Volledig in de anonimiteit beweegt hij zich voort aan de voet van de Peperbus, zoals de toren van de Gertrudiskerk wordt genoemd, over De Grote Markt, door de LievevTouwestraat en langs de Markiezen hof. Genietend met volle teugen van de ongedwongen sfeer. Even, heel tvcïj, behoort hij tot het volk der zotten en zottinnen. Zottei en zottinnen lopen er ook in Schiedam. Zodra de gemeente raadsverkiezingen naderbij komen, steken ze de kop op en plakken ze hul kop op. Op die grote borden her en der in de stad. En ze belo ven cis van alles. Zen schoon en veilig Schiedam, rust, orde en regel maat,goede opleidingen voor jongeren, een leefbare gemeente, gro tere vuiligheid, betere betrokkenheid »fan burgers bij bet gemeente lijk bdeid, cultuur voor iedereen, meer mensen aan het werk en zelfs een ndwerk van watertaxi's. Goh, wat ben ik blij dat ik Schiedammer ben. Vant dat wordt me een stad na de verkiezingen! Zouden er nog meer iotten en zottinnen zijn die er net zo over denken? Telkeis geniet ik weer van de politieke toneelstukken die in de raadsiaal, tijdens wijkbezoeken, in de media en zelfs op de verkie- zuigsf orden worden opgevoerd zodra de verkiezingen in aantocht kom^i. Lachen, gieren, brullen. Wat een zotten en zottinnen! Waar om pditieke figuren zonodig met hun tronie het straatbeeld moeten vervalen, is mij een absoluut raadel. Gaat het nu om de smoelwer ken i&n de partij of de standpunten? En dat die rei over de plakterreur van de Socialistische Partij. De SP plak tover andere verkiezingsposters heen en zegt van toeten noch blazei te weten. Was het een fan van de partij die met de gepikte pos ters jan de slag is geweest? Of iemand die juist niet van tomaten houd? Laat ik één ding voorop stellen: een partij die stéót hoeft niet plaklend door de stad te trekken. Verkiezingsbiljetten ophangen is een zraktebod. En dan die reacties. 'We eisen een plakverbod'. 'Wij willei van de SP honderd piek voor elk biljet dat van ons is wegge- plakt 'We gaan aangifte doen van vernieling van. onze eigendom men ils onze posters weer overplakt worden'. Prachtig! Heerlijk! Wat een nensen! Ze zouden deze dagen niet misstaan in Bergen op Zoori Gezellig tussen de andere zotten en zottinnen. Jamner dat niemand op het idee is gekomen met alle partijen m een bontj stoet omroepwagerts door Schiedam te trekken om stemmers te wèven. Met als publiekstrekker in de voorste vrachtwagen De Rietèilers. Dan zou de carnavalsvereniging in één klap weer eenop- toch jhebben. Met zotten en zottinnen onder elkaar. I SANDERSONNEMANS Vlaardingen De Stchting Kinderopvang Vlaardingen nodigt ou ders, leerkrachten. leidsters en andere belangstel- lendm uit om morgen in discussie te gaan met lokale politici over het lokale kinderopvangbeleid en onder wijsbeleid De instelling heeft de Vlaardingse partij en d« volgende vragen voorgelegd: Heeft de Vlaar- dings» jeugd (0-14 jaar) met een stem op uw partij de toekOTisf En: Waar zal dat in uw politieke opstelling uit blijken? Geld? Visie? Bezoekers van de discussie- avotiQ in kinderdagverblijf De Krentenmik aan de Hofsingel 74 kunnen vragen stellen over zaken als speelg'legenheid voor jonge kinderen, kinderop vang »n jeugdbeleid. De bijeenkomst begint om 20.00 uir. Kunstlefhebbers, zowel jong als oud, kunnen deze week ferecht in wijkcentrum de Erker. Op dinsdag en womsdagmiddag zijn er workshops voor kinde ren ven 3 en 4 jaar. Voor kinderen van 5 tot 12 jaar zijn eronder meer workshops patchwork, radio ma ken, schilderen en fotografie. Donderdag is er in Schiedam van alles op het gebied van kunst te bele ven. Vkn 9.30 tot 12.00 kan er een kunstroute door de stad verden gevolgd. Bij de Alexander Numanstraat wordai 's middags van 13.00 tot 16.00 uur grote kunstwerken gemaakt. Afsluiter van de kunstweek is de grote kunst- en knutselmarkt op zondag 1 maarl waar amateurs hun kunsten tonen. Ook zijn ej^dtpionstraties van verschillende technieken, workshops en een markt. Redactie Waterweg: Edwin Cornelisse, Mare Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Desiree van der Jagt, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Mariëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Bovenstaande vroeg ik mij af nadat ik afgelopen don derdag het redactioneel commentaar van deze jour nalist had gelezen. Tot donderdag kende ik Kor Ke gel als een gezaghebbend journalist die zich altijd goed liet informeren voordat hij de pen ter hand nam. Ojn een duistere reden heeft hij dit bij het schrijven van genoemd commentaar niet gedaan. Kor Kegel stelt dat onbekende gemeenteraadskandi daten zich plotsklaps met advertenties in de krant profileren, maar slaat met zijn 'polichtipiotisering' van de lokale politiek echt volledig de plank mis. Wat is namelijk het geval? Als onderdeel van de cam pagne vindt het CDA het van belang dat haar kandi daten zich presenteren bij de kiezers. Naast de werk bezoeken en gesprekken van de CDA-kandidaten in de stad is er voor gekozen een breed publiek te berei ken meteen reeks advertenties in een huis-aan-huis- blad. In dat kader wordt elke week één van de eerste tien kandidaten op de CDA-lijst voorgesteld. Elke kandidaat verwoordt daarbij een passage uit ons ver kiezingsprogram. Tevens heeft het bestuur elke kan didaat gevraagd of zij een mede-Schiedammer wilde vragen ook op te treden in de advertentie met pasfo to. Als Kor Kegel goed had opgelet had hij kunnen er varen dat deze zogenaamde ondersteuners uit alle hoeken en geledingen van de Schiedamse samenle ving ajkomstig zijn. Zo hebben een arts, een onder nemer, een echte Kethellapper, iemand uit het on derwijs, een Griekse Schiedammer enzovoorts mede laten blijken dat het goed is om samen verantwoor delijkheid te dragen in Schiedam. Ik vind het zeer kwalijk dat Kor Kegel nu precies ge- vallen-is over iemand met een buitenlandse naam die in een CDA-advertentie verschijnt. Fidias Polyehti- pjntis mag dan onbekend zijn, maar hij staat in de krant als ondersteuner van Christine Lepidis die on ze nummer twee op de lijst is en het sinds een aantal jaren uitstekend doet als raadslid. Als de ervaren journalist Kor Kegel even de moeite had genomen om campagneleider Bert Kaptein of mij te vragen naar de diepere gedachten achter de advertentiereeks had hij niet zon blunder hoeven te maken. Overigens blijkt wel duidelijk uit het stuk van Kor Kegel dat de andere partijen de originele campagne-acties van het CDA slechts op een knulli ge wijze kunnen imiteren. Ton Seis, voorzitter CDA Schiedam De montage van de bekendste schoenenzaak van Schiedam aan het Broersvest laat goed zien hoe renovaties en ingrepen zulten uitpakken. Metdemethode heeftde gemeente een sterk middel in handen om weifelende ondernemers over de streep te trekken. Foto sgemeente Schiedam Het Broersveld wordt nog dit jaar onder handen genomen. De nijpen de situatie in de rotte kies van de Grote Omloop staat het volgens de gemeente niet toe nog langer te wachten met de grote opknapbeurt. Maar de gemeente kan de kar niet alleen trekken. De hulp (lees: inves teringen) van de ondernemers is hard nodig. Maar daarmee lijkt het wel goed te zitten. De eerste schetsen van het nieuwe gezicht van het Broersveld zijn inmiddels besproken met alle betrokkenen. En de re acties zijn positief, soms zelfs enthousiast. De trucfoto's van het Am sterdamse bureau Tricolor zijn daar ongetwijfeld debet aan. Want met de digitale camera en de computer wordt de toekomst van het Broersveld letterlijk in beeld gebracht. Door Edwin Comeiisse Schiedam Het gaat niet goed met het Broersveld. Hoge omzet ten worden er niet gedraaid en sommige winkeliers kunnen maar met moeite het hoofd boven water houden. De winkelstraat is daar overigens niet uniek in. Ook in de aangrenzende winkelstra ten als het Broersvest en de Hoog straat maken de winkeliers zorge lijke tijden mee. De leegstand is er in tijden niet zo hoog geweest en de verpaupering sluipt stille tjes naderbij. Het enige verschil met de andere winkelstraten is echter dat de situatie in het Broersveld zo nijpend is dat uit stel niet wenselijk is. Als nog lan ger wordt gewacht met een grote opknapbeurt dan kunnen ge meente en ondernemers zich de moeite waarschijnlijk besparen. Dat besef is ook in bestuurlijke kringen goed doorgedrongen. Daarom heeft de gemeente beslist dat de Broersveld nog dit jaar wordt opgeknapt. In augustus moet de renovatie - kosten: drie ton- zijn afgerond. Eigenlijk is het beter om nog even te wachten met het opknappen van de straat want er staan hier en daar nog wat bouwactiviteiten op het program ma. Zo zijn er plannen om het Gat van Bolmers, de doorsteek naar het Broersvest, dicht te bouwen. Ook ligt er een bouwplan op tafel voor het Gat van Mak. Na een op onthoud veroorzaakt door juridi sche problemen, kan er nu einde lijk worden begonnen met de bouw op deze ontsierende plek. Over een tijdje moet er een winkel mei dddiboven twee woningen m traditionele stijl verrijzen. De bouwactiviteiten zullen onge twijfeld een aanslag plegen op de gerenoveerde straat. Maar dat neemt de gemeente dan maar voor lief. Het belang om snel in te grijpen weegt nu eenmaal zwaar der. Er is al te lang gewacht en er is vanuit de gemeente al te vaak gezegd dat er snel wat zal gebeu ren in het Broersveld. Tijd dus om de beloftes na te komen. Die paar kapot gereden straatklinkers moeten dan maar worden vervan gen. Promenade De gemeentelijke plannen voor zien in een nieuwe bestrating waarbij de trottoirs verdwijnen. In plaats daarvan komt er een lan ge strook bestrating op één meter uit de gevels. Voor de ingangen van de winkels wordt de bestra ting vervangen door een granie ten plaat. Dat geeft de straat een levendige aanblik en het maakt in één oogopslag duidelijk waar de winkelingang is. De rest van de straat zal worden bestraat met (waarschijnlijk) rode klinkertjes. Het ligt in de planning dat het Broersveld in een later stadium wandelpromenade wordt met be perkt laden en lossen. Ook de markt is onderwerp van gesprek geweest bij de renovatie- plannen. Na gesprekken met win keliers en marktkooplieden werd duidelijk dat de markt op de hui dige plaats moet blijven. Wel wordt gekeken of de opstelling anders kan. De markt maakt nu een beetje een op elkaar gepropte indruk. Tussen de winkelpuien en de marktkramen zit amper een meter ruimte. De renovatie van het Broersveld beperkt zich niet alleen tot de straat. Ook de gevels van de win kels en woonhuizen worden onder handen genomen. Althans, dat is de vurige wens van de gemeente, de ondernemers moeten nog een beetje over de streep worden ge haald. Speciaal daarvoor is het Amsterdamse bureau Tricolor in geschakeld. Dit bureau maakt het mogelijk om ondernemers een beeld te tonen van hun gevel en hun straat nó een ingrijpende op knapbeurt. ,,Je kan nu al zien hoe het straks wordt," zegt medewer ker van de gemeentelijke afdeling stedenbouw F. Bohré. „Met zulke plannen is het probleem vaak dat je mensen niet kunt laten zien hoe het er na de opknapbeurt uit komt te zien. Je kunt een teke ning maken maar dat heeft niet zoveel zeggingskracht als de wer kelijkheid." Bij de methode van Tricolor wor den digitale foto's gemaakt van de straat en van elke afzonderlijke gevel. Vervolgens worden de ver anderingen aangebracht zoals die in de plannen zijn verwoord. Een ondernemer kan dus meteen zien wat zijn investering oplevert. Maar er kan ook worden meege praat over veranderingen in stijl of kleur. De specifieke wensen worden ingevoerd in de computer en een paar tellen later verschijnt het resultaat op het beeldscherm. „We hebben het systeem al een paar keer toegepast en de onder nemers die hieraan meededen, waren laaiend enthousiast," zegt Bohré. Potentieel Het enthousiasme van de onder nemers is ook hard nodig, zo be nadrukt de gemeentemedewer ker. Want het Broersveld heeft een groot potentieel. Het komt al leen niet zo goed uit de verf. „Het is een straat met hele mooie de tails, maar die verdwijnen nu in het grijze geheel. Onderzoeken hebben bovendien aangetoond dat het Broersveld een straat is met een behoorlijke potentie. En daar moeten we ons nu op richten. Verder uitbouwen met bijzondere winkels. Van die winkels die rede lijk uniek zijn, met van de winkel- ketenfilialen. Het opknappen van het Broersveld is niet alleen nood zakelijk voor de straat zelf. Het ef fect gaat verder. Het is een straat die belangrijk is voor het functio neren van de binnenstad." Dinsdag 24 februari SCHIEDAM Podium Café. Jamsessie. 21.30u. MAASSLUIS Ontmoetingscentrum Koningshof. Maas- sluise Muziekweek. ROTTERDAM RotterdamseSchouwburgGr.z 20 15Con- ny Janssen Danst.... Rotterdamse Schouw burg Ku. 15 00 Geen Assepoes, de Doelen Juliaanse Zaal 20.15 Strijkkwartetten (Ka- mermuziekvereenigingiDizzy22.00Ghasem Batamuntu and the Nova Ghost, Lantaren 1 20 30 Disaster Musical Erasmus Universi teit, zaal B316.00-17.30 SG Dossier. Goe- thes Faust. Met dr. J.W. Onderdel inden. Zaal de Unie 2Q.3QArchitectuurdebdt. Woensdag 25 februari SCHIEDAM Dc Oost. Activiteitenclub, 10.00-12.00u en' handwerken welfare, 12 00-14,00u. Kinder dagverblijf De Krentenmik. Discussiebijeen komst, 20 OOu. VLAARDINGEN Buurthuis de Pijpelaar. Kinderbingp, 14.00- 16.00u. Stadsgehoorzaal. Pow wow india nen met The great Spint, 20.00u. MAASSLUIS OntmoetlngcentnjmKoningshof.Maasslui- se Muziekweek. ROTTERDAM Rotte rdamse S ch ouwbu rg Gr.2.20.15 Con- ny Janssen Danst.... Alliance Francaise 19.30 Filmavond. Pemture - Sculpture - In stallation: "V.F. Version Francaise". Theater 't Kapelletje 14.30 Stampot, 'n sprookjesmix. de Doelen Grz. 20.15. inleiding om 19.15 door Willem Vos(Gehoo raai! RottendamsPhil- harmomsch Orkest. Jurnaanse Zaal 20.15 Schubertiade, Zaal de Unie 20.30 NCRV Volgspot-üve. Cabaret Restaurant ScheJ- ling's 19.QQZepp. Lantaren 120.30Disaster Musical. Lantaren 2 21.00 In de rui. luxor Theater 20.15 Lebbis en Jansen, Nlghttown 20.00 Mojo. Rotterdamse Schouwburg KU 20.30 Kamer en de man. RO THEATER, 20.15 MOJO. Theater Zuidplein G.z. 20.15' Van do 19 t/m m 25 feb. G ROTTERDAM Cinerama 1; Titanic' (12) dag. 20. do.vr.cok' 15. Cin.2: 'Mortal Kombatll: annihilation'(16) dag. 12.15-18.30-21.45, do.vr.ook 15.30. Ctn.3: 'Seven years in Tibet' (12) tiag.18.15- 21.15. do.vrookl3. Cin.4: 'Starship Troo pers' (16) dag. 15.30-18.30-21.30. do- .vr.ook 12.30. CIn.5: The Game' (16) dag. 12.45-21.15. 'Anastasia' (al)dag. 16*18.15. Imax Theater: 'Amazon' (al) dag.14-16. 'Su per Speedway' (al) dag.lS. Titanic' (12) dag. 10-17.15-21.15. Venster 1: The sweet hereafter' (al) dag. (beh.ma.) 19.30-22. vrjo.ma.di.wo.ook 14.30. ma .n letom 22. Sneak Previewma.22, Ven,2: 'Felice—Felice'(16) r dag.(beh.ma.) 19.30, vr.zo.ma.di.wo.ook 14.30. 'Les 400 coups' (16) ma.19.30. Öag.21.30: The band and the Bracelat' do. The migrant' vr. 'Ufe or death' za. The stolen joy' zo. The land' ma. The tnumph of youtn' di. The arrestation of Fatma' wo. Ven.3: 'Hana-Bi'(16) dag. 19.30- 22. Ven 4: 'Detnp vanTeetje' (16) dag, 20. 'Funny Games' (16) dag.22. Lumlère 1; 'Event horizon' (16) dag. 16.30- 19-21.30, do.vr.ook 14. Lum. 2: "The Post man' (16) dag. 16-20, do.vr.ock 12, Um, 3: 'Mortal Kombat II: annihilation" (16) dag. 12- 14.20-16.40-19-21.30. Lurrt. 4: 'G.lJane' {12} dag 18-21, do.vr.ook 12-15. Rexane: 'Bruisende brunettes' <18)do.Vmzo. doorl. voorst. TM We dromen' (18) ma. t/m wo. doerf. voorst. Path 6: Tttanic' (12) dag. 11.10-15.10- 19.30. Tomorrow never dies' (12) dag.ll- 16.10-18.50-21.30.do.vrookl3.35,'Seven years rn'Tibet' (12) dag. 11.30-14.55-18.20- 21.20. di.met om 21.20, wo.met om 14.55. 'As good as it gets (al) dag. 11.50-14.55-18- 21. 'Rubber' (al) dag. 19-21.40, do.vr.ook 11.40-14-16.20. "The Boxer' (16) dag. 15.20-18.15-2110, do.vr.ook 11.50. 'De vil's Advocate' (16) dag. 18.10-21.10, do .vr.ook 11.20-14.45. 'Stop Again' (16) wo.21.45. Kindermatinees: Cin.l: 'Anastasia' za.Vm wo.12.30-15.15. Cin.2: 'Hercules' za.Vp wo.15.15. Cln.3: "Rubber' za.t/m wo. 13.15^ 16. Cin.4; 'George uit de jungle' za.t/tfi wo.12.45.Ven 1: 'Pippi gaat van boord'zo.tfqi wo.14. Ven,3: 'Kraanvogels' ma.di.wo. 14^ Lum.l; 'Rubber' za.t/m wo. 12-14.15 Lum.2: 'Spicc.vcrW the rr.cv.e' za-Vfrn wo,12.15. lum.4: 'Anastasia'za.Vmwo.13» 15.30. Pathè'Spicewortd the movie' za.t/m wo. 13.45. 'Rubber' za.t/m wo. 11.40-14- 16.20. "Home alone3'za.zo. wo. 11.50. 'Anas tasia' za.t/m wo.11.20-13.30-15.40. 'Kunst en vliegwerk' wo. 14.55. Door Jos van Nierop Maassluis - Zonder een plaatsje te hebben in één van de raadszetels is Herman Mulder (67) de afgelo pen vier jaar uitgegroeid tot een bekend politicus. De gedreven Maassluizer slaat bijna geen com missievergadering over om er van zijn inspreekrecht gebruik te ma ken. En ook in zijn bijna wekelijk se ingezonden stukken in huis- aan-huisblad De Schakel laat hij zich niet onbetuigd over politici die zich in zijn ogen met aan hun woord houden. Onder de paraplu van ouderenpartij AO V/Unie 5 5-F gaat Mulder - met de zeven ande re kandidaten - bij de gemeente raadsverkiezingen van 4 maart een gooi doen naar één of mis schien wel meerdere raadszetels. Moeten we uw party zien als een soort gemeentebelangen? Of als een protestpartij? „Nee. geen protestpartij. Maar op bepaalde punten zullen we onze stem laten horen die als een pro test kan klinken. Wel zijn we puur lokaal. Er is er bij ons geen één die verdere ambities heeft. Kijk maar naar de leeftijden, dat zijn geen carrièremakers." Op dit moment laat u zich al ui zo wat elke commissievergadenng gelden. Wat gaat er wat dat betreft voor u, en voor de burger die op u stemt, veranderen als u in de raad komt „Er verandert niets aan onze in stelling en werkwijze. We gaan Herman Mulder: 'Wij komen op voor die groep van de bevolking die buiten zijn schuld in de verdruk king is gekomen. Gehandicapten, mensen die hun baan zijn kwijtgeraakt en senioren die op hun vijfenzestigste een duikeling maken in hun inkomen. Foto Roei Dijkstra stug op de oude weg door. Inspan ningen leveren voor de totale be volking. Neem nou het openbaar vervoer. Het terugkomen van de bus langs de Albert Schweitzer- dreef, daar hebben wij mede voor gezorgd." Eigenlijk liee/t u dus geen raadsze- tel nodig? „Toch wel. Zo vroeg ik in een com missievergadering van deze maand een beleidsverslag op. De vooratter deelde mee 'dat krijgt u niet'. Als een raadslid dit had ge vraagd, had hij wel antwoord ge kregen. De burger moet blijkbaar toch een raadszetel hebben om over alle informatie te kunnen be schikken." De laatste ttjd heeft u zich her haaldelijk kicaad gewaakt over vergaderingen die plaatshebben achter gesloten deuren. Gaat u.als tt m de raad komt. deze bijeenkom sten mijden of gaat u het besproke ne naafloop openbaar maken „Mijden doe ik nietIk wil wel dat er per se in de notulen wordt op genomen dat ik deze vergadering onder protest bijwoon. Ook wil ik nakijken wat de juridische conse quent ïes zijn als ik na afloop uit de school klap." Waarom heeft AOV/Ume 55+ een verkiezingsman ifest in plaats van een verkiezingsprogramma Wat is het verschil „In een programma worden belof tes gedaan, in een manifest niet. Als kleine partij, als klein deel van de bevolking kun je niet zeg gen 'wij doen dit, wij doen dat'. Het enige wat we beloven, is dat we ons best zullen doen." In het manifest ligt de nadruk sterk op een 'verloederende maat- schaf n'. het gebrek aan nomen eniru den Waarom? „Wat wij graag zouden zien is dat het sociale contact, op z'n ouder wets gezegd burenhulp, wordt verbeterd. En ook het opvoedkun dige zou in ere hersteld moeten worden. Als een leraar tegen z'n leerlingen zegt noem me maar Bert, of Jan, dan denk ik Er moet een zekere afstand zijn. res pect bestaan. Wat wij graag zou den willen is dat er net als vroeger echte, vaste wijkagenten komen. Iemand die lopend en Fietsend een eigen wijk krijgt en contact heeft met de mensen." 'Onaangepast gedrag en crimina liteit zijn het gevolg van het gedo gen van té grote vrijheden. Het gaat over drugs, vreemdelingen en ontspoorde jeugd', valt er te lezen m het manifest Wat is de relatie tussen vreemdelingen en onaange past gedrag en criminaliteit „Het schijnt zo te zijn dat ouders in bepaalde groepen blijkbaar geen vat meer hebben op hun kin deren. Er ontstaan cultuurver schillen omdat kinderen zich wil len aanpassen aan de Nederland se jeugd. Wat de nodige fricties oplevert. En als je in de gevange nissen de verhouding vreemde lingen ziet, dan baart dat iedereen zorgen. Maar, ook binnen de Ne derlandse gemeenschap zijn er groepen waarvan ik denk 'nou nou, dat was ik van huis uil niet gewend'." Komt u in de eerste plaats op voor ouderen „Om de bliksem nietWij komen op voor die groep van de bevol king die buiten zijn schuld in de verdrukking is gekomen. Gehan dicapten, mensen die hun baan zijn kwijtgeraakt en senioren die op hun vijfenzestigste een duike ling maken in hun inkomen." U pleit onder meer voor het verrui men van het armoedebeleid, het ondersteunen van unjfcorganisa- ties. meer subsidie voor sportver enigingen en een hogere verhms- (cosfenuergoeding voor degenen die - omdat hun flat icordt ge sloopt-hun huis moeten neWate» Waar komt het geld voor deze 'po pulaire' maatregelen vandaan „Wij vinden dat er veel te veel ge bruik wordt gemaakt van externe adviseurs. Dat kost tonnen. Waar om al die adviseurs als we zelf al lerlei mensen met titels op het stadhuis hebben. En: laten we wel wezen, eigenlijk kan een burger daar geen honderd procent ant woord op geven. Want als niet- raadslid kun je geen totaal-inzicht krijgen in de Financiën."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3