9 WD en D66 Schiedam willen grond verkopen Coalitiepartners komen met initiatiefvoorstel over gronduitgifte De Grote Omloop van de verkiezingskaravaan Verkiezingsmanifestatie wellicht op herhaling Turkse familie moet vijfjaar op uitspraak wachten genda Persoonlijke campagne valt slecht bij CDA-bestuur Politie sluit tot coffeeshop omgebouwd restaurant Niveau Muziekweek blijft stijgen Anneke Meijer kandidaat wethouder GroenLinks Drugs in besiag genomen Ernstig gewond bij knokpartij Rotterdams Dagblad Maandag 2 maart 1998 Maassluis - Het Maassluise CDA- bestuur is allerminst gelukkig met de campagne die een groepje aanhangers van G.J. Enzerink voert. Ondermeer advertenties in huis-aan-huisblad De Schakel moeten ervoor zorgen dat de op een onverkiesbare plaats gezette huidige fractievoorzitter met voorkeurstemmen alsnog een raadszetel bemachtigt. 'Maak gebruik van uw voorkeur stem voor een vertrouwd en her kenbaar CDA-geluid! Kies deze keer bewust en heel persoonlijk. Gert Jan Enzerink nr. 17 CDA- Maassluis', luidt de tekst van de Enzerink-campagne. Een per soonlijke campagne-voering die het CDA-bestuur 'jammer' zegt te vinden. ..We ontnemen niemand dat recht, maar zijn gedrag is niet het vertrouwde CDA-geluid," vindt secretaris H. A. van Klink, „ïn principe heeft de ledenverga dering een aantal mensen op een verkiesbare plaats gezet. En daar hoort Gert Jan niet bij. Mensen die hun stem gaan bepalen, gaan nu misschien denken 'is er nou een CDA. of is er een CDA A en een CDA B Met deze situatie is noch het CDA noch Enzerink ge diend." Door wijzigingen in het CDA-reglement zijn acties zoals die van 'de groep Enzerink' niet meer, zoals vier geleden, automa tisch reden tot royement. Van Klink: ..Dat is in principe nog al tijd mogelijk, maar op dit moment nog niet aan de orde." Enzerink. ondermeer wijzend op de grote CDA-letters in zijn adver tenties. meent dal hij niets afdoet aan het CDA. „Ik sta volledig ach ter het verkiezingsprogramma, ik heb er zelf aan meegeschreven." Van Klink vindt de campagne van Enzerink daarentegen wei iets af doen aan de partij: ,.Het CDA-be stuur ziet loyaliteit niet als het plaatsen van eigen advertenties." Het verschil van mening tussen de huidige fractievoorzitter en het bestuur zit hem dus niet in het verkiezingsprogramma. Het op een onverkiesbare plaats zetten van Enzerink - eind vorig jaar - had vooral te maken met zijn 'te compromisgerichte houding' richting de andere partijen in de gemeenteraad. Waar het bestuur de komende vier jaar een duidelij ker eigen koers wil varen, denkt Enzerink dat dit moeilijk kan als je aan een coalitie wilt deelne men. De nummer zeventien op de lijst merkt overigens dat CDA-pu- blicaties van de afgelopen tijd la ten zien dat de partij zich weer wat compromisgeriehter opstelt. „Het hele idee van 'dan maar in de oppositie' is voor een groot deel verdwenen." Samen met het ge geven dat Enzerink goed zegt op te kunnen schieten met de CDA- 'ers die op een verkiesbare plaats staan, was het voor hem reden om in te stemmen met de op hem ge richte campagne. De campagne wordt, vertelt Enzerink, gevoerd - en ook betaald- door een 'groep van ongeveer tien mensen die het voortouw neemt'. De chris tendemocraat weet zich, zegt hij, ook gesteund door 'mensen van buiten het CDA' die op hem gaan stemmen. Over hen en ook over de initiatiefnemers wil Enzerink echter niets kwijt. „Ik heb abso luut beloofd geen namen te noe men." Secretaris Van Klink weet niet wie er achter de actie zitten. „Dat durven we niet te zeggen. Het zullen niet per se CDA'ers zijn, het zal meer om mensen uit zijn omgeving gaan." Vooral van wege de nieuwe Kieswet acht En zerink de kans reëel dat hij alsnog in de raad komt. Een wetswijzi ging heeft gezorgd dat er veel minder voorkeurstemmen nodig zijn om een raadszetel te bemach tigen. Uitgaande van het aantal stemmen van vier jaar geleden zijn dat er ongeveer honderdzes tig. De laaggeplaatste CDA'er ver moedt dat 'het wel in orde zal ko men'. „Als ik alle steunbetuigin gen van de afgelopen twee weken zou volgen, zijn het er heel veel. Maar het blijft koffiedik kijken." Schiedam WD en D66 hebben een initiatiefvoorstel inge diend voor de herintroductie van gronduitgifte in eigendom in Schiedam. Het afschaffen van de erfpacht zou in beginsel moeten gelden voor alle woningbouwlocaties, zowel in de stadsuitleg als in de oudere delen van de stad, vinden de twee coalitiepartners. Alle woningeigenaren-erfpachters dienen de mogelijkheid te krijgen om de grond onder hun woning in ei gendom te krijgen. In de overeenkomst die bij de col legevorming in 1994 is aangegaan tussen PvdA. D66, WD en Groen links is afgesproken dat het col lege van burgemeester en wet houders een onderzoek zou laten verrichten naar de voor- en nade len van verkoop van grond in ver gelijking met het bestaande erf- pachtsvsteem. De belangen van de gemeente en van de bewoners zouden daarbij evenwichtig wor den beoordeeld. Dat onderzoek, uitgevoerd door de Technische Universiteit Delft, is eind vorig jaar gepresenteerd en in de raadscommissie bespro ken. De fracties van D65 en de WD vinden in de inhoud van het rapport voldoende aanleiding om de gemeenteraad een voorstel voor te leggen om de gronduitgif te in eigendom te herintroduce ren. „We doen dit in het volle be sef dat de detailwerking van zo'n uitspraak nog enige inzet van het (nieuwe) college van burgemees ter en wethouders zal vergen." WD en D66 zijn voorstander van een gecombineerde regeling. „Het is denkbaar dat bij huidige en toekomstige gebruikers van grond behoefte blijft bestaan aan uitgifte in erfpacht of de voortzet ting daarvan. Die mogelijkheid moet dus blijven bestaan waar door aan belanghebbenden een keuze wordt geboden." Voorstel Het voorstel van de twee coalitie partijen is volgens wethouder A. G. Wiegman nogal voorbarig. „In het college hebben we afge sproken dat het college met alter natieven zou komen. Ik zie dit ini tiatiefvoorstel dan ook meer als een verkiezingsstunt." Wiegman en zijn partij de PvdA zijn overi gens voorstanders van erfpacht. Dat bet om een verkiezingsstunt gaat, wordt door de indieners van het voorstel ten stelligste ont kend. „Dat is een flauwe opmer king," vindt V. Broeke. „Ai vanaf het begin van deze raadsperiode zijn we hiermee bezig. Wij hebben niet zoals de PvdA allerlei vage beloften gedaan." Ook de WD vindt de opmerking van Wiegman niet kunnen. „Het zou een verkiezingsstunt zijn ge weest als we hier twee weken eer der mee waren gekomen." zegt W. van Wijk. „Met dit voorstel komen we gewoon de belofte na die wij al acht jaar aan onze eigen kiezers doen." Het initiatiefvoorstel wordt tijdens de vergadering van 30 maart aan de raad voorgelegd. Om de herintroductie van de grondverkoop nog meer kracht bij te zetten heeft D6G zaterdag tij dens de afsluiting van de verkie zingscampagne in het winkelcen trum Hof van Spaland alvast sym bolisch de eerste grond verkocht aan Schiedammer Albert Blok, de eigenaar van een koopwoning. Blok is niet onbekend met de dis cussie. „Ik heb zelfs nog in een werkgroep gezeten die de erf- ÜKO.NA Schiedammer Al bert Blok krijgt zijn eigen grond overhandigd door enkele leden van D66. De verkre gen grond laat hij achter. 'Er zit namelijk geen schone grondverklaring bij.' Foto Roei Dijkstra pacht wilde afschaffen," vertelt hij. Voor de grond doet hij een aanbetaling van honderd gulden. Dit bedrag wordt door de demo craten verhoogd tot 250 gulden en daarna geschonken aan de restau ratie van de molen De Walvisch. De gekochte grond nam Blok za terdag niet mee naar huis. „Ik heb gezegd dat ze het konden houden. Er zit namelijk geen schone grondverklaring bij." Hoek van Holland De politie heeft zaterdagmiddag het vroege re Griekse restaurant 'Athene' in de Concordiastraal gesloten, na dat het bedrijf van de ene dag op de andere was veranderd in een coffeeshop. Hel Hoekse deel- raadsbestuur, dat zaterdag vrijwel voltallig aanwezig was in de ver schillende verkiezingsstands op de Hoekse Brink, werd geatten deerd op de verandering in exploi tatie. Deelraadsvoorzitter L, Vreugdenhii nam meteen maatre gelen. De politie viel het pand bin nen en de aanwezige softdrugs werden in beslaggenomen. Wat verder gaat gebeuren is niet duidelijk. „De eigenaar van de zaak beweert dat er door het bu reau horeca-voorlichting bepaal de toezeggingen zijn gedaan," zegt politie-adjudant Hans Vol- ker. Hfj leidde zaterdag de inval in het restaurant. „We gaan nu eerst eens bekijken in hoeverre dat het geval is, voordat er eventu eel verdere maatregelen worden genomen." Volgens de politie viel de aanwezige hoeveelheid soft drugs binnen de toegestane nor men. Eigenaar Ali Youssef. die van restaurant overschakelde naar coffeeshop, begrijpt hele maal niets van de commotie. „Ons Griekse restaurant liep helemaal niet, de vaste lasten waren veel te hoog," zegt hij. „We moesten dus wat anders om niet failliet te gaan. We hebben toen contact opgeno men met het bureau horeca voor hel aanvragen van pen «speelauto maat. We hebben toen ook meege deeld dat we een coffeeshop wil den beginnen en we kregen als antwoord dat we daarvoor alleen een vergunning konden aanvra gen wanneer er geen sprake was van alcohol-verkoop. We houden ons keurig aan de regels. Er ko men hier geen minderjarigen bin nen en we zijn 's avonds zelfs al om negen uur gesloten." Maar deelraadsvoorzilter Vreug denhii denkt daar wat anders over. De deelgemeenteraad heeft onlangs besloten dat er slechts één coffeeshop in Hoek van Hol land mag draaien en die vergun ning wordt vrijwel zeker toegewe zen aan de Chevy Bar. Het ge doogbeleid liep op 1 september 1997 af. Volgens Vreugdenhii kan er geen sprake van zijn dat er nu plotseling door het bureau horeca een gedoog-vergunning zou kun nen worden verstrekt. Door Desiree van der Jagt Schiedam Na de verkiezings- markt van vrijdag was geheel Schiedam dit weekeinde aan de campagnevoerende kopstukken. Niet alleen de binnenstad maar bijvoorbeeld ook het Hof van Spa- land en allerlei willekeurig geko zen stralen waren zaterdag en zondag het toneel van de plaatse lijke politici. Gestoken in het te nue van hun eigen politieke par tij, maar verstoken van de lande lijke kopstukken veroverden de plaatselijke politici afgelopen weekeinde stukje bij beetje Schie dam. De partij die het meest opviel - door grootschaligheid - was GroenLinks. Vanaf de overloop vanuit de Nieuwe Passage leek het alsof het circus het Hemaplein had ingenomen. Eenmaal het Land van Belofte genaderd bleek het een enorme verkiezingstent te zijn. De tent was het toneel van debatten, gesprekken met de aan komende raadsleden (de gehele fractie van GroenLinks woTdt ver nieuwd) en vertrekkende raadsle den. Het publiek stond onder lei ding van bekende Schiedammer Jack Kerklaan die op zijn eigen onnavolgbare wijze de kiezers de tent inlokte. Maar misschien nog wel veel aansprekender in diezelf de tent was het kookhoekje. Een lange rij verzamelde zich al snel rondom de poffertjes die sarnen met de koffie gratis door Lijst 6 werden aangeboden. Buiten loopt rond het middaguur een man in een oranje jas rond. Al snel blijkt het Theo Schoenma kers te zijn. De lijsttrekker van Platform Schiedam staat zo'n honderd meter verderop aanwij zingen te geven hoe zijn stand moet worden opgebouwd. Geld voor een tent heeft Platform Schiedam niet. Chantal. de zange res die het publiek aan het Plat form moet binden is dan al lang en breed gearriveerd en staal zichzelf warm te huppelen. Ge lukkig ontwaart Schoenmakers op dat moment een busje dat ge heel is volgeplakt met Platform posters. Het opbouwen van de stand kan verder. Het Hemaplein wordt het start punt voor de door de politiek ?o gewenste Grote Omloop. Halver wege de Lange Kerkstraat is het geluid van Gemeentebelangen Schiedam al te horen. Even later draait de geluidswagen van Ge meentebelangen de straat in. Me teen wordt gestopt en de koffer bak gaat open. Promotiemateriaal te over, blijkt al snel. De ploeg van Gemeentebelangen, achter het stuur Joop Gouweleeuw met naast zich Henk Groenewegen en op de achterbank lijsttrekker Henk Metaal en Liesbeth Fluiter, rijdt al de hele dag door Schie dam. „We gaan nu maar even kof fie met poffertjes halen op het He maplein." De Hoogstraat lijkt net als op een gewone zaterdag voornamelijk bevolkt te worden door het winke lend publiek, maar schijn be driegt. AJ snel worden aspirant- raadsleden van Groenlinks gesig naleerd en Henk Metaal heeft zich een plaats verworven doordat een winkelier zijn poster achter de ruit heeft geplakt. Onder het toeziend oog van Brig it en Bert. de twee koeienkoppen op de Koemarkt, staat Wil van Wijk in zijn WD-sweater. Zijn troepen zijn erop uit om allerlei folderma teriaal over de Grote Omloop te verspreiden onder hec winkelend publiek. Bij de ingang van de Nieuwe Passage is de delegatie van D66 druk bezig om de infor- matiepaal te installeren. Eerder die dag waren dezelfde raadsle den Broeke en De La Rie nog te vinden op het Hof van Spaland. De overige partijen hadden de Grote Omloop niet gekozen tot campagncgebied.Toch werd in de Hoogstraat ter hoogte van het Ste delijk Museum nog wel een vreemde eend in de bijt gesigna leerd. Lijst 0 van de kunstenaars Tracy Mackenna en Edwin Jans sen maakte ook gretig gebruik van de verkiezingskoorts. Alleen zijn zij de komende vier jaar niet terug te zien in de raadszaal. Ed en Ellis in Schiedam is tot en met 19 april te zien in het Stedelijk Museum. Door Jan Rozendaal Vlaardlngen „Met een opkomst percentage woensdag van zestig procent ben ik zeer tevreden." Al dus burgemeester Stam zaterdag middag na afloop van de verkie zingscampagne op het Veerplein onder het motto 'Stemmen doe je voor je zelf. De ochtendkrant met de voorspelling dat maar 52 tot 58 procent gaat stemmen en dat jon geren van plan zijn om massaal thuis te blijven woensdag -één on dp vijf gaat «item men - had He burgemeester zaterdagochtend niet vrolijker gemaakt. En hoewel Stam 's middags tevre den was over de manifestatie, moet hij toch ook hebben gezien dat er maar heel weinig jongeren afkwamen op de muziek, politie ke discussies, gratis koffie, thee en kleine presentjes in de tent. De tent was wel continu vol. maar het waren toch vooral de volwassenen die even binnenwandelden. De bedoeling van de manifestatie was vooral de Vlaardingers over de streep te halen om toch vooral gebruik te maken van hun demo cratische recht om hun stem uit te brengen bij de gemeenteraads verkiezingen. En dat was maar goed ook, want de discussies kwa men een beetje mat op gang. Het was zoeken naar de verschillen. Het werd wel geprobeerd. Zo had A. Attema (PvdA) haar collega M. Kappers van de SP horen zeggen dat de SP niet tegen de A 4 is, als het bedrijfsleven die maar uit ei gen zak betaalt. Een verschil, want wie 'm ook betaalt, de PvdA is tegen die weg. Attema wilde haar klauwen er wel in zetten, maar interviewer Rien Kroon gaf de microfoon aan D. van der Werf, voorzitter van de bewonersvereni ging in Holy-Zuid en één van de leden van de zogenoemde stemta fel waarachter "Vlaardingers uit alle geledingen' zaten. Discussie Zo kabbelden de discussies voort op de easy listening-muziek van Fred Piek en Walter Kuipers. De WD die de stelling van Groen Links een utopie noemde dat be drijven toch wel naar Vlaardingen komen als ze willen en dat daar geen duur beleid voor hoeft te worden gevoerd. W2000 ('sluiten is de oplossing niet') dat met de SGP/RPF/GPV ('sluiten) steggel- de over de coffeeshops. Na de volgende pauze kondigde interviewer Kroon aan dat het toch wel 'wat pittiger' moest wor den. Hij had een goeie aan CDA'er C. Oosterom die er doorgaans niet vies van is om een discussie op te zetten. Terwijl J. Buiva (ex-WD, nu AOV/Unie 55+) zijn lijsttrek ker W. van Klink op de foto vast legde, ging Oosterom de discussie aan met het publiek. Over goed kope woningen, het sportpark in Mede dankzij deze twee he ren kwam de discussie za terdagmid dag op het Veerplein op gang. Foto Fred Ubcchant/Roel Dijkstra de Broekpolder ('CDA is daar geen voorstander van') en het zwembad. T. van der Steen (D66) en A. Brouwer van Stads- Bur gerbelangen sloten de discussie af. De meeste politici, die elkaar van avond treffen tijdens het lijsttrek kersdebat in De Harmonie (20.00), waren tevreden over de gezamen lijke manifestatie. Het idee is ge opperd om jaarlijks iets dergelijks te organiseren, gekoppeld aan een bepaald onderwerp. Ook bur gemeester Stam ziet dat wel zit ten. Door Marc Floor Rotterdam/Maassluis Een be hoorlijk deel van de Turkse fami lie T. moest zich voor de Rotter damse rechtbank verantwoorden voor de mishandeling van een an der gezin in hun toenmalige wortrmhats Maassluis. Twee broers van in de 50 en drie van hun zonen, geboren in de jaren '60, '65 en '70, hadden op 2 maart 1993 de zonen van een rivaliseren de familie dusdanig met een ijze ren staaf mishandeld dat één van hen daarbij drie gebroken ribben opliep. Maar de mishandeling op zieh speelde tijdens de zitting geen rol van betekenis. Want de zaak was inmiddels met het stof der tijd be dekt. Hoewel de familie T. nog in dezelfde week van de mishande ling was aangehouden, kon offi cier van justitie mr. G. Th. Sta bij de behandeling van de zaak op 13 april 1995 weinig anders doen dan de rechtbank om een nict-ontvan- kelijkheidsverklaring vragen. Een zitting moet volgens de wet namelijk binnen een redelijke termijn na het delict voor de rechtbank komen en jurispruden tie heeft die termijn op twee jaar Maar de slachtoffers van de mis handeling namen met de niet-ont- vankelijkheidsverklaring geen genoegen en maakte de zaak aan hangig bij het gerechtshof in Den Haag. Dat verordonneerde alsnog een gerechtelijk onderzoek, dat moest uitmonden in een tweede zitting van de meervoudige ka mer. Deze voorgeschiedenis plaatste de officier van justitie tijdens de zitting in een aparte positie, want hoewel hij drie jaar geleden zelf om de niet-ontvankelijkheidsver- klaring had verzocht, moest hij nu in de aanval tegen eenzelfde ver zoek van de vierkoppige verdedi ging van de familie T. „Ik zit in een moeilijk parket," stelde hij dan ook onomwonden. „Want eerst vond ik de termijnen wel on redelijk lang. Maar nu het hof an ders heeft beslist zie ik niet in waarom de zaak niet-ontvankelijk moet worden verklaard." De verdediging had daar bij mon de van raadsman mr. A. C. Bos wel voldoende redenen voor ge vonden. „Ten eerste is de familie T. al naar Schiedam verhuisd om verdere confrontaties in Maas sluis te voorkomen," legde hij de rechtbank voor. „Ten tweede is de zaak wederom niet binnen een re delijke termijn behandeld." Daarin kon de rechtbank zich vol ledig vinden. „Over een periode van drie jaar en acht maanden is geen kenbare onderzoekshande ling verricht," constateerde presi dent mr. P. W. E. C. Pulles.Er is zelfs sprake geweest van totale in activiteit." Dat leidde ertoe dat de rechtbank een afweging moest maken tus sen het belang van de vijf ver dachten, dus hun recht op behan- tnijn. en het belang van de maat schappij, onder wie de twee slachtoffers, die gebaat is bij ver volging. „In dit geval laten wij het belang van de verdachten preva leren," oordeelde de president. Hij verklaarde de zaak niet-ont- vankehjk, en de vijf verdachten waren na bijna op de kop af vijf jaar niet langer verdacht. Door Anke van Bree Maassluis Het is buitengewoon verrassend om te constateren dat het niveau van de slotavond van de Maassluise muziekweek ai- weer hoger was dan het vorige jaar. De avond was er één met vele hoogtepunten en eindigde met een grandioos optreden van het trioTriniti. Dit trio, dat bestaat uit Simone Riksman. Carina Vinke en Haar tje van Veldhoven, heeft met zijn zang het hoogste aantal punten van de week veroverd en won daarmee de Trofee. Ze hebben al les a capella gezongen met soms even een simpel toontje van de stemvork om de juiste toon te be palen. TrioTriniti kreeg terecht een ova tie van het publiek dat de hele avond beslist niet zuinig was met het applaus. Het muzikale spits werd afgebeten door de 8-jarige Hoei Lien The die parmantig in Burlesca van H. Blake liet horen. Zij had het hele stuk uit haar hoofd geleerd en wist ondanks haar jeugdige leeftijd door een he le verzorgde uitvoering het pu bliek te boeien. De 9-jarige Emmy Storms behaalde evenals vorig jaar weer de eerste prijs. Dit meis je maakt heel mooi muziek en weet al goed wat ze wil. Het derde talentje, dat begeleid werd door Wim Bredenhorst, was de 10-jarige Bas Treub die met In fant Paganini ontroerde met zijn verstilde hoge tonen maar ook in de snelle gedeeltes maakte hij een bekwame indruk. Caspar San Giorgi verzorgde met zijn slag werk een bijzonder optreden. Hij liet met veel verve een grote vari atie van ritmes, dynamiek en in strumenten een drietal werken horen. De II-jarige Mihai Puscoiu mocht ook in deze finale weer optreden met zijn verrassende panfluitmu ziek. De 12-jarige pianist Serg Dianow deed dit jaar voor het eerst mee en haalde meteen de eerste prijs.De 13-jarige Jacomine Schoonenboom had al eerder prijs met haar cello en ook in deze mu ziekweek waarin zij begeleid werd door haar vader liet zij het publiek genieten. Ook de 14-jarige Marscha Mole naar wist met twee korte stukken dc aanwezigen *.c boeien. Galahad Samson is al een virtuoos op zijn viool en liet met verbluffend ge mak alledubbelgreep passages al dan niet gecombineerd met tril lers in het moeilijke stuk van E. Bloch horen waarin hij werd bege leid door zijn al even talentvolle broer Yehuda. Hélen Gardienwas de enige dwarsfluitist die de eer ste prijs wist te behalen. Maandag 2 maart VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf, en ooen avond dansvereni- gingDe dansende bijen, 19.30-22.00u. ROTTERDAM Nighttown Café. Popifilm, 21.30u. Sportpa leis Ahoy. ABN AMRO World Tennis Tourna ment 1998, lOen 18.30u. Bibliotheekthea ter. LezingTheosofiscti Ge nootschap. 20.15u. Dinsdag 3 maart SCHIEDAM Wijkpost Zuid. Bingo, 13.30-16.00U. De Ark. Lezing met Andre Lascans, pater domini caan, 20.00-22.15u. Podium Café. Jamses sie, 21.30u. ROTTERDAM Dizzy. Beets Brothere Orchestra. 22u. R'dam- se Schouwburg, gi.j. Julietta. 20.15u; klj. WolokolamskerChaussee l-V, 20.30u. Sport paleis AhoyABN AMRO World TennisTouma- mentl998,10 en 18.30u. Lantaren 3. Dis aster Musical, 20.30u. Luxor. Paui van Vliet, 20.15u. Erasmus Universiteit. Nederland in 2030/Denken aan Holland, 16-17.30u. Van do 26 feb. t/m wo 4 mrt ROTTERDAM Cinerama 1: "Titanic" (12} dag, 14-20. Cin.2: "Tomorrow Never Ores' (12) dag.12.45- 15.30-18.30-21.30.Cln.3: The8oxer' (16) dag.18.40-21.30. ma.di.ook 12.45-15.40. Clr».4: 'Starship Troopers' (16) dag. 18.15- 21.15, ma.di. ook 12.30-15.15. Cln.5: "The Game' (16) dag. 16.15-21.15, ma.di. 12.30. Imax Theater: "Amazon" (al) dag. 14-16. 'Su per Speedway' (al) dag. (beh.ma.) 15, ma.di. 13. litanie' (12) dag. (beh.ma.) 10-17.15- 21.15. ma. 16-20, di. 1715-21.15. Venster 1: The sweet hereafter" (al) dag. (beh.ma.) 19.30-22. ma.22.do.vr.zo.wo.ook 14.30. Sneak Preview ma.22. Ven.2: 'Felice- ...Felice' (16) dag.(beh.do.ma.) 19.30. do- .zo.wo.ook 14.30. 'Salaam Cinema' dag.21.30. do. 22 'Les 400 coups' (16) ma. 19.30. 'Down hilt" (16)do.20.'Bashu' (16) Moviezone vr.15.30. Ven.3: 'Hana-Bi' (16) dag. 19.30-22.Ven 4: 'De tripvan Teetje' (16) dag. 20. 'Funny Games' (16) dag.22. Lumière 1: 'Mortal Kombat II: annihilation' (16) dag.12-14.20-16.40-19-21.30, Lum. 2: "Event horizon' (16) dag. 16.30-19-21.30. ma.di.ook 14. Lum. 3: *The Postman' (16) dag. 12-16-20. Lum. 4: 'G.Uane' (12) dag.18-21.ma.di. ook 12-15. Rexane: 'Hollywood Sex' (18) do. t/m zo. doori. voorst. 'Pittige Poesjes' (18) ma. t/m wo. doori. voorst. Pathé: Titanic' (12) dag. 11.10-15.10- 19.30. za.zo.met om 11.10. 'Seven yearsmli- bet' (12)dag. 11.10-14.55-18.20-21.20. di- .nietom 21.20. wo.metom 14.55. 'As good as itgets(a!)dag. 11.50-14.55-18-21. 'Rubber' (ai) dag.19-21.40, ma.di.ook 11.30-13.45- 16.10. "Devil's Advocate' (16) dag.18.10- 21.10, ma.di.ook 11.20-14.45. 'K»ss the Giris' (16) da.11-13.35-16.10-18.50- 21.30, 'Good Will Hunting' (al) dag.15.30- 18.20-21.10, ma.di.ook 11.50. 'Dagie Die rentuin' (16) sneak preview di .21-30. Schiedam Anneke Meyer is de eerste wethouderskandidaat voor GroenLinks in Schiedam. Groen Links heeft momenteel een plek in het college, maar huidig wet houder Bart de Leede stopt na de verkiezingen met de politiek. Als de partij drie zetels haalt dan wil ze de wethouderszetel behouden, laat lijsttrekker Judith Boertjens weten. Als tweede wethouders- kandidaat staat huidig raadslid Bea Oomens gereed. Schiedam De politie heeft vrij dagavond samen met de sociale recherche, Buma/Stemra en de belastingdienst diverse horecage legenheden aan de Appelmarkt, Broersveld, Rotterdamsedijk, Lange Kerkstraat, Singel, Korte Singelstraat, Overscbiesedwars- straat en Groendal gecontroleerd. In een café werd een hoeveelheid verdovende middelen aangetrof fen en in beslaggenomen. Twee Schiedammers van 22 en 30 jaar werden daarbij aangehouden, Zij krijgen een proces-verbaal voor overtreding van de Opiumwet. Buma/Stemra nam zo'n 60 illegale cd's in beslag terwijl de sociale re cherche diverse uitkeringsge rechtigden aantrof die aan het werk waren. In één café was een Poolse vrouw aan het werk terwijl zij daartoe niet was gerechtigd. De belastingdienst controleerde de administratie van de horecage legenheden. Bij een aantal snack bars werden alcoholhoudende dranken in beslaggenomen. De gezamenlijke horeca-eontrole zal in de nabije toekomst worden her haald. Schiedam Een 34-jarige Schie dammer is in de nacht van vrijdag op zaterdag ernstig gewond ge raakt bij een vecht- en schietpartij voor een café aan het Broersveld. De man bleek flink te zijn mis handeld en moest met een dubbe le beenbreuk, diverse kneuzingen en hoofdletsel naar het Sehieland Ziekenhuis worden gebracht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1