De droom van Raemon Sluiter duurt 81 minuten 25 f Rebellenclub neemt de macht oven "Meneer, dit is een schok...' PSV ontsnapt in Den Bosch aan blamage Sparta verlengt contract Marilia Barry Hulshoff krijgt ontslag Sjeng Schalken niet te stuiten Jeltsin in nopjes na zege Spartak Bert Jacobs is in ere hersteld Huldiging van Elly van Hulst 'Youngster' uit Hillegersberg krijgt kansen maar mist ervaring tegen Brett Steven D3@WiJ®®za!]ffi Beu tweetje. Rotterdams Dagblad Rotterdam Marilia heeft zijn contract bij Sparta met twee jaar verlengd. De 22-jange Braziliaan se voorstopper is aan zijn tweede seizoen bezig op het Kasteel. Sparta's manager Charles van der Steene verwacht morgen met Yurtcan Kayis tot een akkoord te komen over een verlenging van het contract met drie jaar. Alex van Duyvenbode, voorstopper van het tweede elftal, is een con tract voor een jaar aangeboden. Hij speelt nu nog op amateurba sis. Voorts denkt Van der Steene morgen eveneens met Mourad Mghizrad tot een vergelijk te ko men over een tussentijdse verlen ging van het contract, dat nog tot 2000 doorloopt. De bedoeling is de verbintenis met nog eens twee jaar te verlengen tot 2002, zoals dat eerder werd gedaan met John Nieuwenburgen Kew Jaliens. Sint-Truïden De Belgische eer steklasser Sint Truiden heeft Bar ry Hulshoff ontslagen. De trainin gen worden voorlopig waargeno men door Pol Peters. De trainer lag al geruime tijd overhoop met het bestuur dat hij vooral gebrek aan communicatie verweet. Ook kon hij het slecht vinden met technisch directeur Guy Mangel schots Eind vorig jaar kreeg Hulshoff een boete, omdat hij zich negatief had uitgelaten over de club. Hulshoff is in Belgie de ze vende trainer die dit seizoen voor tijdig moet vertrekken. Scottsdale Sjeng Schalken heeft de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in de Ameri kaanse plaats Scottsdale. De Ne derlander versloeg de als achtste geplaatste Richard Fromberg in drie sets. De Australiër won de eerste met 6-4 maar moest vervol gens in de tiebreaks zijn meerde re erkennen in Schalken. De eer ste was spannend (7-5), de beslis sende eenzijdig Nederlands (7-0). MoskouDe Russische president Boris Jeltsin heeft spelers en trai nersstaf van Spartak Moskou gis teren gefeliciteerd met de over winning (3-1) op Ajax in het eerste duel voor de kwartfinale van het toernooi om de UEFA-beker. De staatsman complimenteerde in één moeite door ook de basketbal lers van CSKA Moskou, die een Europa Cup-wedstrijd tegen Bar celona met 81-79 wonnen. „Mijn welgemeende dank gaat uit naar onze sporters voor de twee grootse wedstrijden die zij dinsdag speel den," zei Jeltsin, die de prestaties 'briljant'noemde. Waalwijk RKC heeft voormalig technich directeur Bert Jacobs ge zuiverd van alle blaam. De Zand- voortse oefenmeester werd ervan verdacht zich te hebben verrijkt aan een spelerstransfer. Daarvan is niets gebhken. Het conflict is nu uit de wereld. RKC betaalt Ja cobs, die zich liet bijstaan door ad vocaat Eric Vilé, een schadever goeding. Een arbitragezaak bij de KNVB is daarmee van de baan. Rotterdam—Elly van Hulst zal tij dens de APM-Games van 1 juni in Hengelo officieel afscheid nemen van de atletieksport als actief be oefenaarster. De Rotterdamse, die in Portugal woont, doet al gerui me tijd niet meer mee aan wed strijden. Op initiatief van de Four Seasons Track Club, negen jaar geleden opgericht om onder meer het prijzengeld van Van Hulst te beheren, is de organisatie van de APM-Games bereid gevonden een speciale huldiging van Van Hulst in het programma op te nemen. Ook de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie zal daar een bijdra ge aan leveren. De nu 38-jarige Van Hulst werd drie keer Euro pees indoorkampioene op de 3000 m en veroverde twee wereldtitels indoor (1500 en 3000 m). Zij is nog altijd houdster van het wereldre cord op de drie kilometer in de hal met een tijd van 8.33,82. Raymond Sluiter in zijn 'eigen'Ahoy' in actie. On danks het ver lies tegen Brett Steven was de Rot terdammer populair bij de handtekenin- genjagers. Foto's Fred Ernst/ CorVos Door Hans Schelling RotterdamHet was een uur na zijn nederlaag tegen Brett Steven. En Raemon Sluiter vloekte nog maar eens hard op in de catacomben van Sportpaleis Ahoy'. Het allemaal zo mooi kunnen zijn. Schitteren in zyn eigen Rotter dam. Maar een droomdebuut werd het niet voor de 19-jarige qualifier bij het ABN AMRO World Tennis Tournament. Rae mon Sluiter verweerde zich dap per. maar hij moest buigen voor een ervaren man uit Nieuw-Zee- land: 3-6, 5-7. Na 81 minuten was het over en sluiten. Raemon Sluiter staat al jaren te boek als een groot tennistalent. Daar zijn vriend en vijand het over eens. Het wachten is op zijn doorbraak in het internationale circuit. Gisteren kwam een eerste kans. Er lagen heel wat ATP-pun- ten voor hem klaar m Ahoy'. Er waren volle tribunes, en-een ca mera-ploeg van de NOS volgde hem op de voet. „Spelen op het centre court van Ahoy', daar heb ik jaren van ge droomd," bekende Sluiter, een jongen uit Hillegersberg, die via de kwalificaties tot 'het grote werk' was toegelaten. „Het toer nooi in Rotterdam heeft een apar te plaats bij mfj. Ik boek liever hier mijn eerste grote succes dan bjj een Grand Slam." Ballenjongen Het Rotterdamse Sportpaleis is voor Raemon Sluiter geen onbe kend terrein. In zijn jeugd was hij jarenlang ballenjongen bij Neer- lands grootste tennisevenement. In die periode had de Feyenoord- supporter in hart en nieren al de status van supertalent. Sluiter - jarenlang een klein ventje, maar inmiddels opgeschoten tot 1.83 meter grossierde in nationale jeugdtitels, En ook in het interna tionale jeugdcireuit regende het dra overwinningen. Hoogtepunt was het veroveren van de World Youth Cup, samen met Peter Wes- sels. in oktober 1994. zeg maar de Davis Cup voor junioren. Het duo Donderdag 5 maart 1998 won later ook het jeugdtoernooi van Roland Garros. In juni 1996 kreeg Raemon Slui ter de eerste kans in het grote ATP-circuit. Een wildcard voor het grastoernooi in Rosmalen. Hij verloor van de ervaren rot Jakob HIasek in twee sets. ..Ik was toen nng niet klaar voor het grote werk," wil Sluiter nu wel erkennen. „Rosmalen kwam ge woon te vroeg voor mij. Dat ver schil merk ik nu. Toen was ik vol komen groen, nu had ik het al een keertje meegemaakt. Echt ge spannen was ik eigenlijk niet eens. De kinderen op de tribunes van Kids Day hebben de spanning weggehaald. Ik heb alleen maan dagavond twee uur wakker gele gen. Omdat ik mij net voor het hoofdtoernooi had gekwalifi ceerd." Raemon Sluiter richtte zich de af gelopen jaren op de Satellite-cir cuits en de hoger gewaardeerde Challengers. De rechtshandïge speler, die zowel de fore- als back hand dubbelhandig «laat, ruilde Jong Oranje in voor tennisschool Approach van de trainers Flip van Betuw en Ad Luttikhuis. Hele maal in Enschede. Maar Sluiter had vertrouwen in het duo. nam het gereis en (soms ook) het ver blijf op de koop toe. De echte doorbraak bleef voorals nog uit. Zeker ook omdat hij zich tijdens een Amerikaanse Satellite blesseerde. De speler van TV Halfweg Spijkenisse moest een meniscusoperatie ondergaan. „Na mijn blessure kreeg ik bij de kwa lificaties voor Ahoy' van vorig jaar mijn zelfvertrouwen weer terug. Ik moest er pas in de derde ronde uit tegen Martin Sinner. De bles sure heeft mij er wel van bewust gemaakt dat je goed met je li chaam moet omgaan. Ik ben fy siek een stuk sterker geworden." Gemiste kansen Sluiters ontmoeting tegen Brett Steven was eigenlijk het duel van de gemiste kansen. De 'young ster' kreeg ongemeen veel moge lijkheden de opslagbeurten van de man uit Auckland te breken. Steven, nu 55ste op de ATP- ranking, twee jaar geleden nog 32ste. „Ik benutte pas mijn tiende break-point. Tien breekpunten... dat zijn natuurlijk ongelooflijk veel kansen op dit niveau. Je zag mijn ontlading toen het eindelijk lukte. Me zo laten gaan, dat over komt me niet zo veel. Élk break point dat je mist, gaat in je hoofd meespelen. Steven wisselde zijn service steeds goed af. Ik had het moeilijk goed te retourneren. Voor mijn gevoel speelde ik min der dan tijdens de kwalificaties, maar vergeet niet dat iedere te genstander anders is." Raemon Sluiter heeft zijn doelen voor de komende jaren a! voor zichtig uitgestippeld. „Ik mik aan het einde van het jaar op plaats 200 van de wereldranglijst. Dan moet in 1999 de definitieve door braak volgen. Aan de andere kant, het kan snel gaan. Neem Peter Wessels, die won pas een Challen ger en schoot meteen omhoog op de ranking." Raemon Sluiter verdiende met zijn optreden de afgelopen dagen in Ahoy' dertien ATP-punten, waardoor hij op de wereldranglijst naar plaats 315 stijgt. Zqn hoogste notering in het enkelspel. Genieten Als dubbellaar heeft de Rotter dammer ook niet te klagen. Sa men met Peter Wessels is hij tot de kwartfinale doorgedrongen. „Ik wil zo lang mogelijk genieten van Ahoy'. Rotterdam is toch een wereldstad. Een droom is uitgeko men Van mij mag de volgende editie morgen al beginnen." Toemooi-directeur Wim Buiten dijk: „Raemon heeft het goed ge daan, al kon je zien dat dit niveau nog een maatje te groot voor hem is. Maar het is een mooie ervaring voor later. Sluiter is er een van de nieuwste generatie. Goed dat er weer een Nederlander aankomt. En dat het een Rotterdammer is, is alleen maar nog positiever. Rot terdammers kunnen immers een stoot supporters meebrengen..." Den Bosch Het heeft bar wei nig gescheeld of PSV was gister avond uit het nationale beker toernooi geknikkerd en had Joz- sef Kiprich zich kunnen opma ken voor een weerzien met zijn 'grote liefde' Feyenoord, FC Den Bosch, de huidige werkge ver van de populaire Hongaar, weerde zich gisteravond tegen de sterren uit Eindhoven als een leeuw, maar moest zich uit eindelijk in de verlenging ge wonnen geven. De Braziliaanse invaller Qaudio de öliveira Per- eira maakte in de verlenging de 'golden goal'(1-2). PSV mag zich nu opmaken voor een confrontatie met Feye noord. Het duel in de kwartfina le van het toernooi om de Am- stel Cup staat voor volgende week woensdag - in Eindhoven - op het programma, maar de kans is groot dat het duel een dag later wordt afgewerkt om een rechtstreekse tv-uitzending bij SBS6 mogelijk te maken. Het resultaat in de Bossche Vliert van gisteravond was veel te veel voor de klungelende kampioen, veel te weinig voor de club uit de eerste divisie. PSV speelde ronduit zwak. Waarschijnlijk had trainer Dick Advocaat hiervan graag bonds coach Guus Hiddink de schuld gegeven. Ais direct gevolg van Oranjes trainingskamp in Flori da - Advocaat vond dat daar veel te hard was getraind - ontbrak echter slechts Boudewijn Zen den, Deze liep in de wedstrijd tegen Mexico, een week geleden in Miami, een spierblessure op. Dat PSV het gisteren zonder vijf vaste krachten moest doen, had andere oorzaken. Jonk en Faber waren geschorst, De Bilde heeft het al een tijdje in de rug en Ni- lis was te ziek om te spelen. Vooral voorin moest Advocaat daarom improviseren. In de aanval stonden nu Peter r'!or en Arnold Bruggink endat i* de tweede keus. „De grootste fout die we kun nen maken is ons aanpassen," zei Kees Zwamborn vooraf en zowaar, de Bossche coach sprak geen loze woorden. FC Den Bosch was zichzelf en speelde tegen de kampioen gewoon met vier spitsen. Kiprich was daar van de bekendste, zij het niet de beste. Direct spel Frank en vrij konden de aan- valsgolfen van de eerstedivisie- club worden genoemd. Direct spel en dan vooral via de vleu gels, waar met name - op links - Patrick Hobbelen het André Ooijer erg lastig maakte. Kan sen kwamen er voor de thuis club. Theo Lucius was het dichtst bij een treffer. Na amper een kwartier schoot hij buiten bereik van doelman Ronald Wa terreus tegen de paal. Hoe onterecht ook, PSV leidde wel bij rust. Na zestien minuten scoorde Peter Möller. De Deen, niet bepaald atletisch te noe men, scoorde na voorbereidend werk van Bruggink, Iwan en Stinga. Het was één van de twee vloeiende acties van de num mer twee van Nederland in het eerste deel. De andere kwam op naam van Khokhlov, die met een prachtig schot de lat raakte. Daarna kreeg de Eïndhovense club de problemen waarom het vroeg. Tot het uiterste gaan was kennelijk te veel, ook voor de spelers van de kampioen die door de grote absentielijst een kans kregen. FC Den Bosch bleef ten minste gelijkwaardig. De beloning kwam, in de 72e minuut, in de vorm van de ge lijkmaker van Lucius. Die maakte de extra speeltijd nood zakelijk, die uiteindelijk zeven minuten zou duren. Den Bosch. KNVB-b«ker, achtste fina le: FC Den Bosch-PSV 1-2 n.v, sudden death (1-1/0-1). 16. MöUer 0-1,72. Lucius 1-1, 97. Claudio 1-2. Scheidsrechter*. Reygwart, Toeschouwers* 4000. Gele kaart: Valckx, Stam (PSV). FC Den Bosch: Van Gnnsven; Stacker, Sch aap. Van der Hoorn, Janssen; Lucius, Deckers; Lurling, Kiprich (62, Van Hel mond), Waterink, Hobbelen(62 Canale) PSV: Waterreus, Ooijer, Valckx, Stam, Numan; Stinga (84. Qaudio), Khokhlov, Cocu, Iwan; Möller, B ruggrnk (69. Demo) ABN/Amro-toernooi, eerste ronde: Steven (NZe>- Sluiter (Ned) 6-3 7-5, Voinea (Roeh Haarhuis (Ned) 6-3 6-4, Damm (Ty)~ Eseu- de (Fra) 6-3 6-4, Reneberg (VSO- Nydahl (Zwe) 2-6 6-4 7-5 Tweede ronde* Ratter (Aus/1)- Scala (Ita) ü- 3 6-4, Van Herck (Bel)- Bruguera (Sna/6) 7-6 6-3 D u bbel, eerste ronde. Carbonell/Roig (Spa) - Eagle/Florent (Aus/4) 6-1 6-3, Kempers/ Ooshng (Ned j-Pinek/Wibier(Bel/Ned) 6-46- 4 Programma vandaag: Center court, vanaf 10 uur tweede ronde: Carisen (Den)- Johansson (Zwe), Steven (NZe)- Damm (Tsj), Rusedski (GBr/3)- Re neberg (VSt), Tillström (Zwe>- Carbonell (Spa), niet voor 18.30 uur: Voinea (Roe>- Krajicek (Ncd/5), Raoux(Fra)- Siemennk. Dubbel, eerste ronde. Eltmgh/Haarhuis (Ned/1)- Kulti/Tdlström (Zwe) Baan 1, 15.00 uur, dubbel kwartfinale: Damm/No- v uk (Tsj)- winnaar Pimek/lVibicr (Ned/Eel) -- Kempers/Oostmg (Ned) Marc&l van Helmond van FC Den Bosch (voorgrond) probeert PSV'er André Ooijer de voet dwars te zetten. Foto Bob van den Cruljsem/ANP Ook een dubbele backhand van Paul Haarhuis. Adrian Voinea, een Roemeense qualifier, lager niet va n wakker. Foto Fred Ernst/Cor Vos Door Paul van den Fosch Rotterdam De rebellenbende heeft deze week de macht gegre pen in het ABN AMRO-wereld- tennistoernooi in Rotterdam. De gevestigde orde moet op het, vol gens alle spelers, supersnelle ta pijt vechten voor de eigen status. Na drie dagen zijn er nog even veel qualifiers (drie) als geplaats ten in de strijd - en dat is teke nend. Na Björkman, Kafelnikov en Iva nisevic struikelde gisteren de Spanjaard SergiBruguera over de Belg Johan Van Herck: 7-6, 6-3. Het was dat Patrick Rafter, de nummer één van de flink uitge dunde lijst, daarna Van Lottum- bedwinger Davide Scala simpel van zich afhield, anders was het opnieuw bijltjesdag geweest in Ahoy'. Toen dinsdagavond drie favorie ten huiswaarts werden gestuurd, zei Ahoy'-speaker Bep van Houdt tegen toernooi-referep Colin Hess naast hem: „Dit is een verrassing, nietwaar?" Zonder zijn bovenlip te bewegen antwoordde de Brit: „Een verrassing? Meneer, dit is een schok." Het vervelende - voor het toernooi althans - is dat aan de bovenkant van het speelschema de Neder landers bij bosjes uit het toernooi worden geslagen en de meeste publiekstrekkers aan elkaar zijn gekoppeld en dat tegelijkertijd aan de onderkant alle geplaatsten sneuvelen. De kans is groot, nu Bruguera zich kan gaan richten op Indian Wells en Key Biscayne, dat een absolute outsider door dringt tot de eindstrijd. Iemand uit de categorie Van Herck, Cari sen of Damm. In de bovenste helft van het sche ma zitten nog wel publiekstrek kers als Patrick Rafter, Jan Sie- merink, Richard Krajicek en Greg Rusedski. Maar als zij zich de ko mende dagen ook in de luren la ten liggen, krijgt de jubileumedi tie een tamelijk onwaardig slot- weekeinde. Beide Nederlanders komen van avond in de baan. Siemennk speelt tegen de Franse 'hardhit ter' Guillaume Raoux, die tijdens de jongste Australian Open int de anonimiteit trad. Krajicek treft de Roemeense qualifier Adrian Voinea en op die plek had Paul Haarhuis kunnen staan. Maar de Emdhovenaar had al onraad gero ken toen hij zondag aan Voinea was gekoppeld, en dat was niet ongegrond: 3-6,4-6. Aan een jetlag lag het niet. Hij was al een paar dagen terug uit Philadelphia, waar hij samen met zijn maatje Jacco EItingh de hoofdprijs pakte in het dubbelspel. Wat toernooibaas Wim Buitendijk betreft gaat Haarhuis zich m de toekomst geheel toeleggen op zijn combinatie met Eltmgh. „Haar huis komt nu tekort voor het en kelspel van zulke evenementen," zei de directeur gisteravond. „De tijd is voorbij dat hij zo uit de Ver enigde Staten kon komen en me teen kon presteren in Rotterdam. Paul zal het steeds moeilijker krij gen om zich te plaatsen voor en- kelspeltoernooien Klachten Buitendijk is halverwege 'zijn' tenmsweek toch al niet echt te spreken over de Nederlandse in breng. Over Krajicek, Siemerink en Peter Wessels, bijna m staat tot een sensatie tegen Rafter, geen klachten. Maar hij hekelde het spel van Haarhuis en het gedrag van 'enfant terrible' John van Lot- tum tijdens en na zijn verloren partij tegen Scala. Zij kunnen een voorbeeld nemen aan de Belg Jo han Van Herck. „Die heeft het tegen Bruguera na tuurlijk goed gedaan," schrijft Buitendijk vandaag in het toer- nooi-journaal. „Ik hoop dat ook bondscoach Michiel Schapers zijn ogen goed de kost heeft gegeven, want die Van Herck kan nog een lastige worden, straks in de Davis Cup. Ze mogen hier dan in hun fantastie alweer bezig zijn de Miil- lerpier op te bouwen voor de Ver enigde Staten, maar zo ver is het Nederlandse team nog lang niet." Daarmee refereerde Buitendijk aan de mogelijke locatie voor de tweede rondepartij van het Oran- je-team in de Davis Cup. Als de equipe van Schapers in het eerste weekeinde van april de Beigen in hun eigen Brusselse huis ver slaat, mag het in juli de winnaar van Verenigde Staten-Rusland ontvangen. De geruchten worden steeds ster ker dat de tennisbond voor die ontmoeting opnieuw zal uitwij ken naar Rotterdam, of dat nu op de Müllerpier is of elders. De KNLTB, die intern de beslissing over de speelstad heeft genomen, maakt de locatie pas na de ont moeting in Brussel bekend. Zeg Nel Dat was nog eens een prachtpnmeur van de Feyenoord- krant. Die drie nieuwe spelers, voor wie Rob Baan zo nodig moest liegen of het gedrukt stond (of juist niet, dat ben ik even kwijt), dat supertno was dus alweer weg voordat dat blaadje goed en wel by de abonnees in de bus lag. En op dat 'nieuws' moeten zij nu weer twee weken wachten, Met verbazing las ik trouwens dat die Liberiaan (ik dacht dat ze daar alleen tankers hadden} weer op basis van een videoband was binnengehaald. Wijlen Cor Kieboomzei het al: 'Waar staat geschreven datje consequent moet zijn?' Want ik meen me toch te hennneren dat we dat nóóóóit meer zouden doen. Nietwaar, Leo? Maar als dat dan toch dé manier is om toppers te ontdek- ken, dan heb ik ervoor Baan en Beenhakker ook nog wel één op de video staan. Ze kunnen hem zo op Woudestem stallen, want hij had al een Excelsior-shiit aan. Met de juis te sponsomaam nog wel, voor het geval B B verlegen zit ten om een recorder. Ik doel op Aleksander Sjirko, 21 jaar pas, de spits van Spartak Moskou die dinsdagavond tegen Ajax honderd procent scoorde: twee kansen, twee goals. Natuurlijk weet ik best dat ik die vraag met bij jou moet neerleggen, Nel, maartoch... Kun jij me uitleggen, waarom er altijd bankzit ters en ruziezoekers naar de Kuip komenmaar nooit 'ns zo'n kanjer? Dat zou wat zijn, zeg! Mogen ze het van mij nog geheim houden ook. Nog gefeliciteerd met je partij. Het kan bijna niet anders of het Ouwerkerk-ehect heeft zelts bij jou in de buurt meege speeld. Van mij maghet. Ik ben moe. Om met Johan Cruijff te spreken: ikga sluiten, maar niet dekken. Zie je, Theo Poort

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 11