Wanhoop en vreugde dicht bij elkaar CDA is in Maasland weer de grootste partij PvdA steekt SP de loef af Coalitie Maassluis: solide basis' Gekozen in de raden Lang wachten op uitslag uiuvv, ui üv uiuui vuui uuv ^tKCiritiui Hoek van Holland rekent af met Hoeks Welzijn 'Misschien krijgt de kiezer er nog PUBLIEKE AANKONDIGING SCHILDERIJEN Daar plukt de vruchten van! Rotterdams Dagblad Donderdag 5 maart 1 YorickHaan (met kuif) omhelst na het bekend worden van de verkie zingsuitslag eengeemo- tioneerde Jan Boer. De Socialisti sche Partij gisteren m Schiedam drie zetels. chant/Roel Dijk VLAARDINGEN PvdA: Anny Attema. Kees van der Windt. George Wicart. Peter Reavers, Wim Meijer. Jan Barend- regt. Joop van Papeveld. WD: Henk Royers. Lex de Lange. Leny van Halteren-Schilder. Jaap Bar- nomv. Jacqueline Madai-van Es. Pieter Runsink, Jan van Hemert. SP: Martin Kappers. Joke Vugls. Joke Fousert. Hugo Paalvast. Tillv Hessels. CDA: Cees Oosterom. Aart Kool. Wil Barts-Hoogerwerf. Cees Bot. Henk van den Berg. SGP/ItPF/GPV: Rien Lensvell, Cor de Jonge. Gerrit-Wim van Veelen. GroenLinks: Ben van der Velde. Jan van der Kolk. Moesta- pha Bouchril. D6G: Ton van der Steen, Hilde Strutz. W2000: John Ranshuijsen. Stads- Burgerbe langen: Albert Brouwer. AOV7 Unie 55+: Wim van Klink. SCHIEDAM PvdA: Aad Wiegman. Piet Tij sen. Peter Grooneweg, Ben te Zijde- veld-Aasestrand, Edwin Westen berg. Menno Siljée. Maarten Groe ne. Maarten Reuder ink, Willy Her mans, Mahir Engin. Guus Klepke. CDA: Paul van Mansum. Christine U'pidis-Daskalakis. Bert kaptein. Nanda Hupse. Marijke Ruseler- van Bers. D66:Adri Reynhout, Trudy van den Akker-de Jager. VVDAVilI van Wijk. Luub Haf kamp. EngelinevanColienburg-in 't Hout, Ton de Swart, Marianne de Mol-de Mooij. Anneke Elen- baas-van Ommen. Arjan van Eer- sel. CD: Ad Bierhuizen. Groen Links: Judith Boertjens, Hennie Hagen. Anneke Meijer. Gemeen tebelangen Schiedam: Henk Me taal. Liesbeth Fluiter-Kuijvenho- ven, AOV/Unie 55+: Catelijne Raaphorst- de Groot. SP: Edith Kuitert, Yonck Haan. Cor Jans sen. MAASSLUIS PvdA: Pieter Kromdijk. Arnold Keyzer, Mieke Landsbergen-van Leeuwen. Pieter Hoogcnraad, Joop Luijendyk. Hans de Bruin. Peter van Baaien. V\'D: John Scheerstra. Leny Wesenhagen- Kastelem, Bart S:< Coby Lam- mors-Noordam. Pieter Stamperi- us. CDA: Frank Koen, Yasar Vural. Bram Keizerwaard. Peter Anker. Ane van der Kmjlï. DG6: Frank Wensveen. Jan Lensselink. RPF/ SGP/GPV: Herman van Hoeven. MAASLAND CDA: L. de Nie, C. Hoefman. H. van Santen, A. van Marrewijk, C. Pool, J. van der Burgh. Open Groepering: D. Hanemaaijer, J. Chung, K. van Gageldonk, L. Hulshof. WD: L. Lauwaars. P. Bouvy, PvdA: W. Gouma. Door Desiree van der Jagl Schiedam Al na het tellen van de resultaten m drie stembureaus was het gisteravond duidelijk. De Socialistische Partij zou rond de tien procent van de stemmen be halen in Schiedam. Alleen de nummer twee van de lijst. Yoriek Haan en lijstduwer Jan Boer wa ren op dat moment aamve/ig in het bedrijfsrestaurant van het stadskantoor. „Ik zit hier gewoon helemaal te tril len," /egt Haan. nadat hij via de mobiele telefoon ook lijsttrekker Edith Kuitert op de hoogte heeft gebracht. „Ik denk zelf dat het nog hoger wordt want ik denk dat we de meeste stemmen halen in Nieuwland en Oost. Daar zyn we de afgelopen periode ontzettende actief geweest. En die stemmen zijn nog met geteid." Uiteindelijk blijkt dat de SP 9,2 procent van de stemmen heeft binnen gehaald. Jan Boer, die ja renlang in zijn eentje de SP in Schiedam draaiende hield, kan zijn emoties nauwelijks in be dwang houden. Met tranen in zijn ogen vertelt hij: „Dit is echt de eer van ons werk. Ik heb net mijn schoondochter gebeld en die heeft ook op ons gestemd." De rest van de SP, inclusief Kui tert. zit dan nog in het partijkan toor aan de Hoogstraat. Later op de avond laten ook zij en andere SP'ers haar gezicht zien in het stadskantoor. En de kiezers, die zijn vannacht bedankt. Na het feestje hebben de nieuwe raadsle den en hun aanhang plakkend de nacht in Schiedam doorgebracht. kend." Uiteindelijk komt D66 op 6.5 procent uit en dat betekent op dat moment het einde van de poli tieke carrière van Van den Akker. Van alle kanten wordt ze getroost, maar het verdriet is van haar ge zicht te lezen. Nog geen uur later verschijnt weer een lichte glim lach op het gezicht. Na het tellen van de voorkeursstemmen blijkt Van den Akker toch het werk af te kunnen maken. ..Het gaat natuur lijk ten koste van iemand waar mee ik de afgelopen acht jaar in tensief heb samengewerkt, maar voor mezelf ben ik natuurlijk erg blij. Ik heb zaken op de rails gezet en die wil ik dolgraag afmaken." Marcel Houtkamp kan op dat mo ment zijn teleurstelling nauwe lijks meer onderdrukken. Toch probeert hij er nog een positieve draai aan te geven. „Ik vind het jammer. Ik vind het raadswerk erg leuk en had het nog heel graag gedaan." Wakkere burger De vreugde bij Liesbeth Fluiter, de wakkerste burger van Neder landen de nummer vier op de lijst van Gemeentebelangen Schie dam, is groot bij het bekend wor den van de voorkeursstemmen. „Ik wist wel dat tachtig mensen van de Plantage op mij hadden gestemd, maar door heel Schie dam hebben ze op mij gestemd. Dit had ik helemaal niet ver wacht.'" Doordat 269 mensen hun stem op haar uitbrachten komt Fluiter in de raad. Een paar tafels verder is de wanhoop van de ge zichten te lezen. De leden van Platform Schiedam staren wat voor zich uit. Al snel nadat de eer ste resultaten bekend werden, be greep lijsttrekker Theo Schoen makers dat het over was. Schoenmakers maakt een gesla gen indruk. „Ik had dit totaal niet verwacht." vertelt hij. „Mijn eer ste analyse is dat ik verpletterd ben tussen de traditionele princi piële stemmers en de protest- stemmers. Ik dacht dat Platform Schiedam iets toevoegde aan de Schicdamse politiek. Dat er be hoefte was aan dat geluid. Wij zijn toch een partij die zegt waar het op staat." De afgelopen vier jaar heeft ex- CDA'er Schoenmakers geregeld zijn nek uitgestoken. „Met de sloopaffatre heeft het Platform de toon gezet. Ik heb ook nooit reke ning gehouden met de mogelijk heid dat we niet terug zouden ke ren. Wij zijn toch de enige echte oppositiepartij. Dat hebben we de afgelopen jaren toch laten zien," vertelt hij. „Maar de keus van de kiezer is heilig. Misschien is het memorie van de kiezer ietwat kort en misschien krijgen ze er ook nog wei spijt van." Hoek van Holland Hoeks Welzijn mag zich in Hoek van Holland gaan voorbereiden op een rol als oppositiepartij. De Hoekse kie zers hebben genadeloos afgere kend met de lokale groepering die terugviel van vier naar twee ze tels. D6G verloor haar ene zetel in de deelraad. Grote winnaar werd de WD die van één naar drie zetels gaat in de nieuwe deelgemeenteraad. Ook de PvdA won een zetel en komt op vier. Het CDA handhaaft zich op vier zetels. Droefenis en onbegrip heerste in het kamp van Hoeks Welzijn dat een uitgebreide verkiezingscam pagne voerde met paginagrote ad vertenties. „We zijn afgerekend door de kiezers," constateerde Pe ter Blok. De voorzitter van Hoeks Welzijn feliciteerde met name Toos Brabander, lijsttrekker van de PvdA en René Stout van de WD al nadat vier van de vijf stembureaus de lijsten hadden geteld. ,.We hebben in de afgelo pen periode net zoveel gedaan als de coalitiepartner PvdA en WD. Zij winnen en wij verliezen, dus er moet iets anders aan de hand zijn," constateerde Blok, die zijn Door Jos van Nierop Maassluis Glimmend van trots zegt H. F. Mulder van AOV/Unie 55+ niet helemaal verrast te zijn met de voor hem uitstekende ver kiezingsuitslag. „Een aantal maanden geleden kon ik grinni ken van een prognose van drie ze tels. Maar de afgelopen weken hoorde ik bepaalde geluiden waardoor die verwachting groei de." Mulder heeft zich de afgelopen ja ren vooral doen gelden als inspre ker tijdens commissievergaderin gen en stukjesschrijver in huis- aan-huisblad De Schakel. Opko mend voorouderen en zwakkeren in de Maassluise samenleving verzette hij zich herhaaldelijk te gen de gevestigde politiek. Politi ci die naar zijn mening hun belof ten nogal eens niet nakomen. Met zijn companen J. Middelburg en G. J. F. van Ettinger wil Mui der 'als een luis in de pels' op de zelfde voet doorgaan. „Met "dat verschil dat wat we nu zeggen meer gewicht in de schaal zal legt." Een plek in het college van burge meester en wethouders zegt Mul der niet realistisch te vinden. „Je moet natuurlijk niet ineens met je commentaar leverde omdat lijst trekker Leen Vreugdenhil zich pas heel laat liet zien. Toos Brabander, die met haar PvdA weer de grootste partij werd, was zielsgelukkig. „We zijn van twintig naar dertig procent gegaan. Dat is een winst van maar liefst vijftig procent ten opzichte van 1994. Ik denk dat we duidelijk hebben gemaakt dat we goed be zig zijn voor de bevolking van Hoek van Holland." Bij de WD werd een uitbundig feestje gevierd in De Hoekstee, waar de verkiezingsbijeenkomst woensdagavond werd gehouden. „Ik ben uiteraard meer dan tevre den," stelde lijsttrekker René Stout. „Maar de twee zetels winst vormen verder geen enkele ga rantie. Er zijn verschillende op ties voor de vorming van een coa litie en een nieuw dagelijks be stuur. PvdA en CDA hebben sa men een meerderheid. Maar dat kan ook gelden voor de WD sa men met één of beide partijen". Vooralsnog lijkt Theo van Eijk de gedoodverfde voorzitter van de raad te gaan worden. Hij heeft steeds gesteld beschikbaar te zijn en Toos Brabander lijkt meer in kop in de wolken gaan lopen." Ook de andere partijen zien daar overigens weinig in. Ze zien de ouderenpartij vooral als een pro testpartij. Breed grijnzend ver klaart PVdA-lysttrekker P. E. H. Kromdijk 'zeer tevreden' te zijn. Twee elementen noemt de over winnaar voor het feit dat zijn par tij met zeven zetels de grootste is geworden. Het vanwege een ge brek aan vrijwilligers ontbreken van GroenLinks op de stembiljet ten en het oppositiebeleid van de sociaal-democraten. „Gedurende vier jaar hebben we dat construc tief gedaan," vindt Kromdijk. „Ik ben blij dat we nu in de gelegen heid zijn een andere koers te va ren En, doelend op het armoede beleid: „Ons programma zal een belangrijke weerslag krijgen in het programma op hoofdzaken." Net als Kromdijk vindt ook WD- 'er J. F. Scheerstra, die voor zijn partij had gehoopt op zes of zeven zetels, een coalitie van PvdA, CDA en WD voor de hand liggen. „Dat zyn in totaal zeventien zetels, dat lijkt me een heel solide basis." Dat de liberalen wat betreft het ar moedebeleid dan wat water bij de wijn moeten doen, beaamt Scheerstra, „Maar wy hebben nooit gezegd tegen het armoede- teresse te hebben voor ruimtelij ke ordening en sport dan voor het voorzitterschap. „De kiezer heeft duidelijk ge maakt dat samenleven inderdaad niet alleen kan," zei Van Eijk. „Er is afgerekend met Hoeks Welzijn en met D66. De plaatselijke groe pering had kennelijk toch niet de juiste toon gevonden en D66 is ten onder gegaan in de algemene lan delijke daling." Van Eijk constateert dat er inder daad twee partijen aan het werk kunnen. „Het gaat om kwaliteit en beschikbaarheid," vindt hij. „In een heleboel opzichten vor men de programma's van PvdA en CDA een blauwdruk van el kaar, Ik denk dat we elkaar op de tails wel kunnen vinden, maar er zijn natuurlijk toch wel geschil punten, zoals bijvoorbeeld de zon dagsrust die het CDA hoog in het vaandel heeft staan." Maandagavond om half negen worden in het deelgemeentehuis de eerste besprekingen gevoerd over de vorming van het nieuwe deelraadsbestuur. Die vergade ring is openbaar en dus voor ie dereen toegankelijk. beleid te zijn. Het mag alleen nooit ten koste gaan van de onroe- rende-zaakbelasting. Maar lasten verhoging, daar is ook de PvdA te gen." Scheerstra vindt dat D66 niet meer thuishoort in een nieuwe co alitie. „Als je zo afgestraft wordt, kom je er niet in. Da's duidelijk." Een teleurgestelde F. M. L. Wens veen zegt ook niet te verwachten uitgenodigd te worden voor de on derhandelingen. De D66-lijstaar.- voerderwas echter uitgegaan van een beter resultaat dan nu het ge val is, Dat niet alle vijf raadsplek- ken behouden zouden blijven, had hij wel ingecalculeerd. „Met vier zetels hadden we het heel goed gedaan." Als grootste reden voor de terugval kon Wensveen weinig anders doen dan naar 'het landelijke'te wijzen. 'Relatief tevreden' was J. F. Koen van het CDA. „We verliezen een zetel, maar dat hadden we toch wel een beetje verwacht." De CDA-lijsttrekker liet blijken niet geheel ontevreden te zijn met de verkiezingsoverwinning van de PvdA. „Dat biedt een nieuw per spectief. En," doelend op de ook door zijn partij gepropageerde ar moedebestrijding, „het sociale as pect zal worden versterkt." Wanhoop De verkiezingsuitslag brengt vreugde en wel SDI t van één partij voor- 1 J komen en het een kan het ander in rap tempo af wisselen. Trudv van den Akker kan Haar nvnr meeprat en Al snel nadat de eerste resultaten bekend worden kan zij de teleurstelling nauwelijks onderdrukken. „Ik heb nog steeds hoop op Noord, daar halen wc meestal veel stem men." Op dat moment heeft D66 slechts 4,8 procent van de stem men en dat zou slechts genoeg zijn voor één zetel. „Natuurlijk denk je altijd aan de mogelijkheid dat het zo slecht kan gaan, maar dit kan toch niet waar zijn. We hebben vier jaar lang keihard ge werkt en dan is het niet terecht dat je landelijk zo wordt afgere- Maasland Van de dertien in Maasland te verdelen zetels, wis selde er slechts één van plaats. Het CDA steeg van vijf naar zes zetels, waarmee de christen-de mocraten weer de grootste partij zyn. De dorpspartij Open Groepe ring zakte van vijf naar vier ze tels, terwijl voor de WD met twee en de PvdA met één zetel alles bij het oude bleef. De ene na de andere felicitatie in ontvangst nemend, straalde CDA- lijsttrekker Leen de Nie van trots. „Ik heb me wel eens slechter ge voeld," herinnerde hij aan vier jaar geleden, toen het CDA van ze ven naar vijf zetels zakte. „Hier ben ik heel tevreden mee. Het is ook niet zomaar een uitslag, maar door zo'n enorrue opkomst wordt die uitslag door het dorp gedra gen. Vooral daarom ben ik er hart stikke blij mee. Het niet meedoen van de combinatie van de kleine christelijke partijen heeft het CDA extra stemmen opgeleverd. Maar los daarvan zitten we aardig in de plus." Lijsttrekker Dirk Hanemaaijer van de Open Groepering zei het verlies van vijf naar vier zetels te hebben ingecalculeerd. Het scheelde overigens maar rond de veertig stemmen of de dorpspart ij was ook de vierde zetel kwijt ge weest. Niet aan het CDA, maar aan de PvdA, die ten opzichte van vier jaar terug een plus maakte van liefst vijftig procent. „Wij zijn verhoudingsgewijs de grote win naar," was lijsttrekker Wiebe Gouma meer dan blij met het re sultaat voor zijn partij. Het is ver heugend dat de democratie nog zo werkt. Aan de andere kant is het jammer dat je maar net veertig bleu linen lekuii komt vuoi die tweede zetel. Daar gaan we de ko mende vier jaar wat aan doen. We bengelen er hier in Maasland in elk geval niet meer bij." Hanemaaijer besefte dat het be houd van een vierde zetel maar kanfjeboord was geweest. „Daar om ben ik toch wat teleurgesteld. Het aantal stemmen op onze par tij valt me een beetje tegen. De Open Groepering heeft toch een goed beleid gevoerd." waarmee Hanemaaijer doelde op zaken als de Dijkpolder, het plan Oud- Camp en de bebouwing van het MÜB-complex. ..Een terugval naar drie zetels zou voor ons ook onverdiend zijn geweest." Gouma was het maar ten dele met die zienswijze van Hanemaaijer eens. „De Open Groepering heeft in hem een wethouder die nog wel redelijk functioneert. Maar daar achter zit een fractie met heel wei nig inhoud, die daarvoor is afge straft." Hanemaaijer zegt een tweede ambtstermijn als wethou der wel te ambiëren. „Als daar over goede afspraken met het CDA worden gemaakt, want ik wil beslist geen bijwagen-functie. De Open Groepering moet iets voor het dorp kunnen blijven beteke nen." CDA-voorman Leen de Nie heeft vandaag al de eerste ge sprekken over de samenstelling van een nieuw college. Hij blijft zelf aan als wethouder, waarvoor hy ais vutter inmiddels meer tijd beschikbaar heeft. Een hernieuw de samenwerking met de Open Groepering ligt voor de hand, al houdt De Nie nog een slag om de arm. „Ten aanzien van de coalitie heb ben we de afgelopen periode niet geruisloos geregeerd," herinnert hij aan een reeks van over het al gemeen kleinere conflicten. „We gaan met alle drie partijen con structief over een aantal zaken praten. Zeker over de identiteit van Maasland en het masterplan, dat ik liever een dorpsplan noem. Als de Open Groepering weer de coalitiepartner zou worden, dan worden daarvoor wel bindende af spraken gemaakt." Verlate kennisgeving spoedverkoop Zaterdag 7 maart 10.00 - 17.00 uur (Ibis Hotel Vlaardingen) Zie elders in deze krant. Door Jan Rozendaal Vlaardingen De SP, vier jaar lang de grootste partij, is naast D66 de grote verliezer van de ver kiezingen in Vlaardingen. Door het verlies van twee zetels moet de SP met vijf nu PvdA en WD boven zich dulden. De twee coali tiepartners hebben elk zeven ze tels. SP-lijsttrekker Martin Kappers zegt dat hij het verlies a! heeft zien aankomen. „We werden vier jaar geleden overrompeld door ons eigen succes. We waren te groot ineens," aldus Kappers. En de landelijke trend van een groei ende SP heeft het verlies niet kunnen afwenden. „Wij waren hier natuurlijk ai de grootste par tij. Bovendien hebben wij vier jaar geleden onze belangrijkste man, Remi Poppe, moeten af staan aan de Tweede Kamer." De toekomst ziet Kappers echter wel rooskleurig in voor de Socialisti sche Partij. „We hebben er sinds kort een aantal enthousiaste men sen bij waarmee wij weer de wij ken in zullen trekken. Ik denk dat we, ondanks het verlies, er beter voorstaan dan vier jaar geleden." Dat geldt dus niet voor D66. Hoe wel lijsttrekker Ton van der Steen er toch nog een positieve draai aan weet te geven. „Hoewel het natuurlijk dramatisch is dat we zijn gehalveerd, doen we het in vergelijking met een groot aantal andere gemeenten in de Rijn mond niet slecht. In Schiedam van zes naar twee, in Maassluis van vijf naar twee en wij van vier naar twee. Procentueel zitten wij nu op het landelijk gemiddelde, terwijl wij daar vier jaar geleden onder zaten. En dat is vooral op vallend omdat we het afgelopen jaar natuurlijk een aantal nare in cidenten (kritiek van dissidenten en fractievoorzitter Van Rijn die moest aftreden omdat hij werd verdacht van fraude bij zijn werk gever, red.) hebben meegemaakt. Maar," stelt Van der Steen me teen vast, „daar koopje natuurlijk niets voor." Hoewel de PvdA zich vooraf wat rijker had gerekend, was lijsttrek ker Anny Attema 'blij' en 'opge lucht'. Blij omdat ze de zeven ze tels toch als een overwinning ziet. „Natuurlijk hadden we vier jaar geleden ook zeven zetels, maar toen zijn er ons twee op oneigen lijke wijze door Ranshuijsen en Ten Have ontnomen. Zij hebben met W200Ö nu één eigen zetel zonder dat dit ten koste is gegaan van de PvdA en bovendien zijn wij over vier jaar weer lijst 1." Haar opluchting had vooral te ma ken met het feit dat extreem rechts geen zetel heeft weten te bemachtigen. Coalitie Volgens de traditie moet Attema als partijleider van de grootste partij het voortouw nemen om een coalitie te smeden. Maar over haar voorkeur wilde ze gister avond niets kwijt. Ook lijsttrek ker Henk Royers van de WD - samen met PvdA, CDA en D66 af gelopen vier jaar in de coalitie - hield zich op de vlakte, al ziet de huidige wethouder van financiën zijn collega Van der Steen niet meer terugkeren. „Ik denk niet dat D66 met twee zetels een wet houder zal leveren. Maar de PvdA is aan zet. Wij wachten de uitnodi ging af," aldus Roijers, die 'tevre den' was met de uitslag. „Met be hulp van één zetel haalden we Vlaardingen is één van de vele gemeenten waar op de compu ter wordt gestemd. Om fouten daarbij uit te sluiten was giste ren voor het eerst een andere manier gekozen om de gegevens van de 44 stembureaus bij elkaar te voegen. Voor de kenners: via het netwerk in plaats van stand-alone. Alleen bleek dat het inlezen van de gegevens zo'n vijf minuten per stembureau duurt. En dat was een stuk langer dan vier jaar geleden. Dus in plaats van half tien gisteravond werd het op één minuut na elf uur voordat burgemeester Stam de uitslagen kon voorlezen. Ook het doorgaans goed verzorgde drukwerkje met allerlei per centages, namen, stemmingen per wijk, staatjes, vergelijkin gen en de gekozen raadsleden laat tot in de loop van vandaag op zich wachten. Foto Roel Dijkstra vier jaar geleden een zesde zetel en nu hebben we er zeven. Nee, we zijn niet de grootste partij ge worden, maar dat is ook niet de in tentie geweest." Ook GroenLinks-lijsttrckker Ben van der Velde was blij met de ze telwinst (van twee naar drie). 'Niet vreselijk enthousiast', want stille tjes had GroenLinks op twee extra zetels gehoopt om dan te probe ren een plek in het college te be machtigen, Iets waarop de afgelo pen maanden sterk de nadruk is gelegd door de oppositiepartij. „Maar," stelde Van der Velde gis teravond toch vrolijk vast. ,,'t is winst. En in Schiedam heeft GroenLinks met drie zetels in het college gezeten. Het ligt natuur lijk aan het resultaat van de on derhandelingen, maar de inzet blijft hetzelfde." Naast winnaars en verliezers zijn er nog de partijen die niet zo goed raad weten met het resultaat. AOV-lijsttrekker Wim van Klink heeft lange tijd geroepen dat zijn partij drie, vier zetels zou binnen slepen. Het werd er net eentje. Ook Stads- Burgerbelangen kwam niet verder dan één plekje in de raad voor lijsttrekker Albert Brouwer. „Ik denk dat we last hebben gehad van die andere nieuwe partijen, die toch een aan tal zetels weghaalden. Bovendien is het voor veel mensen vaag is ge bleven waar wij voor stonden, tón de ene kant Stadsbelangen die voortkwam uit de onvrede op de Hoogstraat en dan die fusie met Burgerbelangen, een heel andere partij. Dat is niet voor iedereen duidelijk geweest." Ook gemengde gevoelens by John Ranshuijsen, de lijsttrekker van W2000 die voortaan zijn maatje Leo ten Have niet meer naast zich weet in de gemeente raad. Het tweetal verliet vier jaar geleden, vlak na de verkiezingen, de PvdA en ging met een eigen partij verder. „We hebben toch bijna 1600 stemmen en dat is voor een nieuwe party een goed resul taat. Dat betekent datje een ach terban hebt. Maar omdat wij in die gekke situatie zaten dat we met z'n tweeën in de raad zaten, ver lies je toch ook. Dat is vreselijk jammer." Zowel CDA als SGP/RPF/GPV hielden stand met respectievelijk vyf en drie zetels. Daar was chris ten-democraat Cees Oosterom blijer ('zeker niet ontevreden') mee dan Rien Lensvelt. „We had den gehoopt op die vierde zetel, vooral omdat we die vier jaar gele den op écn stem na misliepen," F -u /i j(tff «f 1*4- s\ ia 7//> jw Ir /im Ia» KUKEL RODENRIJS Urmé Midden-Hol land tuNoordeindseueg 6. tel (010) 519 10 19 DORDRECHT Irmc Dordrecht. Krotnmedijk 94. iel (078) 614 74 01) 4 (ïl ESSE NB ERG l'nné Giessenburg. Peursumseweg 3D. iel (0184)65 16 88 4 GROOT-AMMERS O V M. Groot- Ammcr». Kerkstraat 52. tel. (0184166 14 41 HARDINXAELD-GIESSENDAM L'uité Hardiimeld, Peulenstrj.il 253. lel (0184) 61 70 88 HELLEVOETSLC1S UnKé Hellesnelsluis e.oWalerpoortstraat 22. tel. (018131 18 17 MAASLAND l'nné West land. Diepenburchstrj.il 44. tel (010) 591 73 44 4 MEl'WERKERK a/d 1JSSF.L l'ntse De IJs3cl. Kerkban 83. tel (OlSOi 39 06 00 MECW-LEKKERLAND L'nncNieu w-Lekkerbnd. Kle_\ burgplein I. tel. i()IS4i 68 52 1 1 «SCHIEDAM Cnive-Schiedam-VLurdingen-Oserschie, Schiedainsctteg4lF. ie! (010)470 20 11 Méér weten over Univé? Stap eens binnen bij het kantoor bij in de buurt. Of bel met Univé Direct, telefoon 0592) 3722 22. VERZEKERINGEN

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5