9 Financiering Walvisch bijna rond Groeiend Verzet in de Lickebaert tegen vergadering in het stadhuis Organisator Popprijs Schiedam zoekt het hogerop Appelmarkt wordt dit najaar opgeknapt Viaardingen zoekt nieuwe protestpartijen en drijft daarmee Groenlinks de coalitie in flHgenda ff Padden al vroeg op weg Vrouw van tas beroofd Inbrekers halen supermarkt leeg Vandalen schoppen deuken Onderuit door wind Collegevoorstel in de maak om resterende 4,5 ton beschikbaar te stellen Rotterdams Dagblad Maandag 9 maart 1998 Viaardingen De p^ddentrek is dit jaar al vroeg op gang ge komen. Honderden padden zijn door het warme weer van de afgelopen periode verras send vroeg uit hun winter slaapplaatsen te voorschijn ge komen. Ze zijn op weg naar de sloten waar ze zelf eens z jjn ge boren. Daar zullen ze de ko mende weken voor nageslacht zorgen. Tenminste, als ze vei lig aankomen. Want dat is soms een probleem. Een pad is niet één van de snelsten, zeker niet bij het oversteken van een weg. Een pad neemt zijn ge mak, Heel vaak heeft moeder pad vader al op haar- rug en zijn ze als een dubbeldekker op weg naar het water. Af en toe loopt hij of zij een stukje om ...vervolgens wat rustig om zich heen te kijken. Een auto die ^hen passeert met een snelheid van meer dan dertig kilometer zuigt de padden met een klap tegen de onderkant van de au to aan. Met vervelende gevol gen voor de pad. Zo komen elk jaar honderden beschermde amfibieën om op de bekende oversteekplaatsen in Viaardin gen. Vandaar dat ook dit jaar weer op de meest intensieve oversteekplaatsen verkeersbe perkende maatregelen worden genomen. Ook wordt er van de weggebruikers gevraagd een klein beetje moeite te nemen in de vorm van iets langzamer "tijden of een stukje omrijden om de nodige paddenlevens te besparen. De Holyweg wordt, met uitzondering van bestem mingsverkeer, voor het traject Abelendreef-Otmendreef met behulp van hekken, 's avonds van 1*7.00 uur tot 8.0Ö uur afge sloten. Het verkeer wordt om geleid via de Abeiendreef en de Populierendreef. Ook wor den er hier waarschuwingsbor den, de zogenoemde padden- borden, en snelheidsdrempels aangebracht ter hoogte van Breeweg/Abelendreef. Bij de Watersportweg worden even eens paddenborden en snel heidsdrempels aangebracht. Ook hier wordt geadviseerd om niet harder dan 30 km per uur te rijden. Schiedam Op de Gerrit Ver- boonstraat in Schiedam is gister avond een 72-jarige vrouw be roofd van haar tas. Twee knapen op een scooter reden de Schie- damse achterop en gristen de tas van de vrouw weg. Ondanks het vage signalement dat de hevig ge schrokken vrouw wist te geven van haar berovers, achterhaalde de politie wat later op het Emma- piein ie twee jongemannen. Het ging om een 17-jarige Schiedam mer en een Rotterdammer van 18. Ze hebben de beroving bekend en zijn achter de tralies gezet. De tas van de vrouw hadden ze wegge gooid. Waardinnen De politie heeft za terdagochtend vroeg twee man nen uit Maassluis aangehouden toen ze probeerden Bas van der Heijden aan de Gedempte Bier- sloot in Viaardingen leeg te halen. Terwijl de twee (27 en 44 jaar) de goederen naar buiten sleepten, werden ze betrapt door de politie. Ze"zijn voor nader onderzoek in gesloten op het schuin tegenover de supermarkt gelegen politiebu- Schiedam De politie van Schie dam heeft gisteravond een 21-jari- ge man aangehouden. Hij wordt er van verdacht met een aantal kornuiten geparkeerde auto's te hebben vernield. Op tenminste vier auto's die in de buurt van de kruising Nieuwe Damlaan/Mon- signeur Nolenslaan stonden, zijn deuken en krassen aangetroffen. MaassluisDe politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in Maassluis een man op de been ge holpen. Hij was met Fiets en al om vergeblazen op de Dr. A. Sehweit- zerdreef. Zyn enkel was zo ern stig door de val geblesseerd dat hy is overgebracht naar het Holy Ziekenhuis in Viaardingen. Schiedam Molen De Walvisch, die ruim twee jaar geleden in vlammen opging, kan waarschijnlijk verder worden opge bouwd. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben een voorstel aan de gemeenteraad in de maak om de laatste 450.000 gulden die voor het herstel nodig is, beschikbaar te stellen. ïn de eerste vergadering van de nieuwe gemeenteraad zal een beslissing worden genomen over dit bedrag. De kosten voor de opknapbeurt van een van de grootste molens ter we reld bedragen bijna twee miljoen gulden. De herbouw van De Walvisch moet nog dit jaar worden afgerond. De Stichting De Schiedamse Mo lens durft zich garant te stellen voor 1,5 miljoen gulden. Dit be drag is samengesteld uit verzeke ringsgeld, de opbrengsten uit ac ties onder de bevolking, sponsor bijdragen, een veiling en het uit brengen van een speciale herdeti- kingsmunt. Ook verwacht de stichting een aanzienlijk bedrag uit het grote Walvisch-gaiafeest op 5 september. Een aantal be kende Nederlanders zal mede werking geven aan dit gala m het Theater a.d. Sehie. Mr. Pieter van Vollenhoven en zijn gevleugelde vrienden, weerman John Ber nard, Victor Decomnck cn Joop Daalmeyer zullen onder meer van de partij zijn. Gevaar Maar ondanks de goede verwach tingen en een lobby voor subsidie van de rijksoverheid resteerde nog steeds een gat van 4,5 ton. De gemeente heeft tot nu toe het standpunt ingenomen dat het geld voor de herbouw van De Wal visch van buitenaf moest komen. Maar om de herbouw van de mo len niet in gevaar te brengen, komt de gemeente Schiedam nu toch met het resterende bedrag over de brug. Om calamiteiten zo als op 14 februari 1996 te voorko men, is vorige maand een brand- meldinstallatie in De Walvisch aangebracht. Het is de bedoeling dat uiteindelijk alle Schiedamse molens met zo'n installatie wor den uitgerust. Bij de stichting de Schiedamse Molens wordt verheugd gerea geerd op het nieuws. „We hebben steeds gehoopt dat de gemeente zou bijspringen," zegt stichting woordvoerder Joke Wtnkelman. „We hebben veel binnengehaald met acties en giften maar dat blijkt niet genoeg. We zyn daarom enorm bly dat het college de in tentie heeft om het resterende gat te vullen."' Maassluis De stichting Groei end Verzet in de Lickebaert heeft in een brandbrief aan burgemees ter en wethouders van Maassluis haar verbazing uitgesproken over het feit dat de gemeente het stad huis beschikbaar stelt voor een bijeenkomst van de reconstructie commissie Midden Delfland. „De aanleg van een tien hectare grote kanovijver in Maassluis Oost is in strijd met het bestem mingsplan. De reconstructiecom missie Midden Delfland weigert bovendien een behoorlijke in spraak- en bezwarenprocedure te organiseren. Wij achten het dan ook zeer onjuist dat de gemeente de plannen de schijn van officiële legitimatie meegeeft door een in formatiebijeenkomst in het stad- Schiedam—De drie finalisten van de tweede editie van de Popprijs Schiedam hadden al veel fans. Want Het Podium, het muziekca fé aan de Lange Haven, zat met zeker zo'n 150 man zogoed als vol. Xinix, de band die tweede werd, viel zelfs op door zyn vrouwelijke aanhang. „Op de voorste rij stonden echt van die groupie-meisjes met ga pende mond naar die jongens te kijken," zegt Dick Makelaar ge amuseerd. Vooral door het en thousiaste publiek was de avond zeer geslaagd volgens de organi sator. Maar ook de kwaliteit van de mu ziek was hoog volgens hem. „En dat is toch minstens zo belangrijk als de gezelligheid. De Popprijs Schiedam geniet al bekendheid ver buiten Schiedam en dat willen we nog uitbouwen," vertelt Make laar. De organisator heeft redelijk am bitieuze plannen met de popprijs. Het moet breder, het liefst ook in Hilversum, bekendheid krijgen in Nederland. Wat dat betreft heeft hij weinig te klagen, want de meeste deelne mers komen al van buiten Schie dam. Bovendien is het concours - een geheel particulier initiatief - vergeleken met vorig jaar sterk gegroeid', van 19 naar 32 deelne mers. De rockformaties A.J. Mharyo, Xinix en Have Mercy streden vrij dagavond in Het Podium om de eerste prijs. In de voorronde en de halve finale hadden ze al de con currentie van 29 andere bands ge trotseerd. „Ze waren alle drie even muzikaal. Als je in mijn hart kon kijken, dan wist je dat ik de drie Analisten het liefst allemaal de eerste prijs had gegeven," zegt Makelaar. Hij had er dan ook bijna een cli ché-prijsuitreiking van gemaakt. Zo van: Het was moeilijk kiezen. De kandidaten waren allemaal even goed. Maar omdat we een keuze moeten maken „Gelukkig is dat niet gebeurd," huis toe le staan," schrijft de stichting aan de gemeente. De stichting wil dat het college openlijk afstand neemt van de plannen van de reconstructiecom- missie en zo mogelijk de bijeen komst verplaatst naar een andere plek. Eerder werd een persbijeen komst van de reconstructiecom missie al verplaatst van het stad huis naar het infocentrum van het recreatieschap in de Zuidbuurt. De plannen van de Reconstructie- commissie Midden-Delfland staan aan hevige kritiek bloot. De stichting Groeiend Verzet in de Lickebaert is met de omwonen den van mening dat de plannen strijdig zijn met de Algemene Wet Bestuursrecht die voorschrijft dat de plannen openbaar gemaakt dienen te worden, waarbij be roepsmogelijkheden vermeid die nen te worden. Ook een hoorzitting voor betrok kenen behoort daarbij. Boven dien zijn volgens de stichting de plannen in strijd met het bestem mingsplan en wijken ze ook af van het dertien jaar geleden ge presenteerde inrichtingsplan voor de Lickebaert. Groeiend Verzet bespeurt bij de Dienst Landelijk Gebied een ui terst arrogante houding die uit gaat van voldongen feiten „Het is verbazingwekkend dat een lichaam dat aan de ene kant klaagt over budgettaire proble men als gevolg van de gederfde stortinkomsten door de door om wonenden verijdelde Lickebaeijt- stort. toch wil volharden in de aanleg van een zeer natuuroa- vriendelijke en totaal overbodig? kanovijver op een plaats dié grenst aan een overvloed van vaarmogelijkheden die nauwe lijks worden benut. De kostbare surfplassen in het Zuidbuurtgebied vormen het le vende bewijs van de planologi sche blunderds die de Dienst Lan delijk Gebied begaat en van welke fouten men kennenlyk met be reid is te leren." Rockformatie A. J. Mharyo won vrijdagavond de Popprij's Schiedam. Foto Roel Dijkstra merkt hij op. Uiteindelijk, na een half uur beraad door een vijfkop pige jury, kwam A. J. Mhaiyo als winnaar uit de bus en werden Xi nix en Have Mercy respectievelijk tweede en derde. Alle drie de bands speelden vrij stevige rock muziek met veel gitaar erin. Het is eigenlijk niet de smaak van Ma kelaar. Hij komt zelf uit de 'echte rock roll-tijd', heeft een klassie ke opleiding genoten op het con servatorium en speelde zelf met zijn band Blue Smoke altijd meer de blues. „Maar eigen voorkeuren worden natuurlijk aan de kant ge schoven." In de voorrondes zit Makelaar en de andere organisa tor Auke Pol, coördinator van de popschool bij OpMaat, ook niet in de j ury. Dat is om iedere beschul diging van voortrekken te voorko men. Pas met de finales jureren ze mee. Serieus Makelaar, die ook het Plantage Festival op koninginnedag orga niseert, is vrij serieus met de Pop prijs bezig, „Want we gaan voor hoge kwaliteit," vertelt hij verder. Bij de jurering zijn er vaste onder delen waarop de bands worden beoordeeld, zoals de presentatie, muzikaliteit, originaliteit en hoe met de instrumenten wordt ge werkt. „Bovendien hebben de bands, die uiteindelijk in de finale staan drie keer moeten spelen voor publiek en jury. Ze hebben zich iedere keer weer moeten be wijzen voor die eerste prijs." De winnaar wordt overigens beloond met 750 gulden en een optreden tijdens het Plantage Festival, waarvoor ze ook weer betaald krij gen. Opvallend aan de Schiedamse popprijs is toch wel dat er weinig Schiedammers aan meedoen. De deelnemende bands moeten mi nimaal één lid hebben, die uit de gemeente komt. „Maar bijvoor beeld vorig jaar was het meer een Leidse band, die eerste werd," zegt Makelaar. De organisator vindt dat helemaal geen bezwaar. Hij denkt er zelfs aan om de eis van minimaal één Schiedams lid op te geven. Het Schiedamse ka rakter kan er volgens hem toch niet van afgaan. „Een Schiedam se sound bestaat namelijk niet." Vrijwel alle deelnemers waren bands die stevige rockmuziek speelden. Een stijl die je overal wel hoort bij bandjes, volgens Ma kelaar. Van de 32 speelden drie formaties iets anders: twee speelden covers en één band Nederlandstalige blues. Schiedam De gemeente Schie dam wil nog dit najaar de Appel markt renoveren. In eerste in stantie zou het pleintje halverwe ge de Hoogstraat volgend jaar worden aangepakt, tegelijkertijd met de winkelstraat. Maar de ge meente wil de renovatie van het pleintje naar voren halen om on dernemers en winkelend publiek te laten zien dat erwel degelijk ac tie wordt genomen om de Schie damse hoofdwinkelstraat uit het slop te halen. De gemeente is de laatste maan den meerdere keren beschuldigd van ambtelijke traagheid als het gaat om het aanpakken van de problemen in de Hoogstraat. De winkelstraat kampt met een grote leegstand en daaruit voortvloei ende verpaupering. De straat ,JmoeCvolgö&e3nkeliersver- •dengereno- em weer aantrekkelijk SBfliKg* en nieuwe winkeliers;-■»-— De gemeente'dëeTLdeze mening maar kan de renovatie niet zo snel uitvoeren als de winkeliers zou den willen. Voorafgaand aan de uitvoering zit altijd een ambtelijke periode van overleggen, ontwerpen en plan nen. Ook moet de politiek nog haar goedkeuring geven aan de uitvoeringsplannen. Met zulke processen is volgens de gemeente al snel een periode van een jaar gemoeid. Bovendien staan er meerdere grote projecten in de binnenstad op stapel (Broersveld, Broersvest) en kan de gemeente niet de gehele binnenstad op het zelfde moment op de schop ne men. Maar de gemeente is ook van het feit doordrongen dat er snel wat moet gebeuren, dat er in elk geval een signaal moet "worden gege ven. Dit besef is vooral ontstaan door de vele kritiek van de laatste maanden op het tempo van dege- meente. De gemeente wil het sig naal ook afgegeven om potentiete nieuwe ondernemers niet"bij voorbaat af te schrikken. Door Jan Rozendaal Viaardingen De Westwijk in Viaardingen heeft de Socialisti sche Partij hard laten vallen bij de gemeenteraadsverkiezingen van afgelopen woensdag. Waar de SP vier jaar geleden mede dankzij de extra steun van tegenstemmers in de Westwijk de grootste party in de gemeenteraad van Gaardin gen werd, leed deze partij daar nu een gevoelig verlies: 821 in plaats van 1266 stemmen. Of duidelij ker: 16,4 ir, plaats van 22,3 procent van de stemmen. Alle andere par tijen scoorden minder. Op de WD na, die exact hetzelfde aantal stemmen (696) haalde als vier jaar geleden. Een gevoelige klap is voor de SP, die altijd koketteert met de West- wyk en de mensen die daar wo nen. De naoorlogse wijk die op de schop gaat. In totaal vierhonderd miljoen wordt er de komende ja ren geïnvesteerd. In het renoveren en slopen van enkele honderden flatwoningen en de bouw van 830 (duurdere) eengezms- en 260 flatwoningen. En winkels, scholen en openbare gebouwen. In zo'n wijk zyn altijd een heleboel mensen te vinden die boos zijn op het stadhuis. Om dat ze in de rotzooi zitten, hun huis wordt gesloopt of de huur na de verbetering veel te hoog wordt. Om nog niet te spreken van die nieuwe eengezinswoningen die het uitzicht verpesten. Dan wil je wel tegenstemmen. Maar blijkbaar vindt een fors deel van de SP-aanhang dat ook de grootste partij in de gemeente raad het heeft laten afweten. Niet dat de Westwijkers niet meer op protestpartijen stemmen. Ster ker: één op de dne stemt op een protestpartij, wat samen met de Ton van der Steen (D66): uit college. Archieffoto Rotterdams Dagblad/Jaap Rozema Ben van der Velde (Groenlinks): in college. Archieffoto Rotterdams Dagblad/Jaap Rozema wijk Centrum/Indische Buurt/ Vettenoordsepolder verreweg het hoogst is in Viaardingen. Alleen gaat in de Westwijk meer dan de helft van die proteststem men niet meer naar de SP. Die stemmen 2ijn terecht gekomen by W2000 (7,2%), Stads- en Bur gerbelangen (4%), AOV/Unie55-t (3,5%) en CP'86 (2,1%). Vooral VV2000, de lokale splinter van de PvdA, doet het dus goed in de Westwijk. Zo goed zelft dat als de uilslag in de Westwijk die van heel Viaardingen was geweest, W200Q twee zetels in de gemeen teraad in de wacht had gesleept. Nu is dat er één. Dat is vooral sneu voor Leo ten Have, de nummer twee op de lijst. Want hy wordt in de gemeente raad van Viaardingen toch als de échte opvolger van Remi Poppe gezien, de man die de SP in Viaar dingen tot de grootste partij maakte. Ten Have heeft de afgelo pen vier jaar die opstandige rol overgenomen. Ten Have, nooit te beroerd om een rel te ontketenen. En, geheel in de stijl van Poppe, heeft de gemeente zelfs de juridi sche afdeling in stelling gebracht om te kijken of Ten Have straf rechtelijk te vervolgen was nadat hij in een interview met het Rot terdams Dagblad de -dure- af koopregeling rond het ontslag van de directeur van de gemeen telijke dienst Stadswerk uit de doeken deed. Maar, net als eerde re pogingen bij Poppe mislukten, zagen de juristen van de gemeen te daar geen heil in. Ook AOV/Unie 55+ scoorde beter dan gemiddeld in de Westwyk en heeft daaraan die ene zetel te dan ken. En CP'86 deed het ook 't best in de Westwijk: 103 stemmen. Hoewel extreem-rechts en Soli- dair'93 het niet haalden, is het aantal fracties in de gemeente raad van Vlaardmgen opnieuw ge groeid. Tien zyn het er nu, waar van drie eenmansfracties. Behal ve een verlenging van de verga dertijden, betekent het bijvoor beeld ook dat er minimaal dne partijen nodig zijn om een meer derheid te halen en dus een coali tie te vormen En zelfs als de drie grootste partijen op één hoop wor den gegooid, dan nog vertegen woordigen die maar 19 van de 35 stemmen. Zijn twee leden van co alitiepartijen ziek of op vakantie, dan is meerderheid weg. Dus om een veilige coalitie te smeden zijn er eigenlijk vier no dig. Politici noemen dat een breed draagvlak. Dit heeft ook als voor deel dat er af en toe, by een - voor die party - heikel onderwerp, een fractie bij de stemming kan aftrij ken. En dat opent perspectieven voor een party als GroenLtnks. PvdA-lystirekke: en partijleider Anny Atteroa, initiatiefnemer bij de coalstiebesprekingen, heeft zich de afgelopen maanden lo vend uitgelaten over GroenLinks. Aanplakborden m de stad werden broederlijk gedeeld en zelfs nu blijkt dat GroenLinks door de lijs- tencombinatie een zetel heelt ge wonnen ten koste van de PvdA, zijn de sociaal-democraten 'blij voor hun'. Of de huidige coalitiepartners PvdA, WD en CDA de grote ver liezer D66 inwisselen voor Groen Links zal naar alle waarschijnlijk heid vooral een grote strijd bin nen GroenLinks worden. Met als ultieme vraag: hoe ver moet je gaan om -de zo gewenste- be- stuursverantwoordelijkheicl te verwerven. GroenLinks za! flink door de knieën moeten, vooral omdat het verreweg de kleinste partij is. Dat wordt niet alleen be taald in de zwaarte van de porte feuilles (milieu, minderhedenbe leid, ontwikkelingssamenwer king, stedenband, anti-discrimi- natiebeleid, volksgezondheid en volwasseneneducatie), maar ook door een kleinere inbreng in pun ten in het beleidsprogramma. Een onderzoek naar -Iet wel: met 'een onderzoek naar' beslis je nog niks - gratis openbaar vervoer in Viaardingen kan nog, maar de binnenstad autovrij is iets waar je in elk geval bij de WD niet mee hoeft aan te komen. Alleen erover praten is al strafbaar in die krin gen. Wil de hoek van voorzitter Arnold van Kalken zo ver gaan voor bestuursverantwoordelijk- heid? Natuurlijk zal de SGP/RPF/GPV dolgraag willen aanschuiven als vierde wiel aan de wagen, maar die - eigenlyk enige echte serieu ze andere - optie heeft veel min der kans van slagen omdat de principes van de SGP/RPF/GPV voor de rest minder makkelijk in pasbaar zijn. Van GroenLinks ver wacht de PvdA - en wat betreft bijvoorbeeld het armoedebeleid ook het CDA- steun aan de lin kerkant van GroenLinks. Groen Links kan dan helpen om het nieuwe college dat socialere ge zicht te geven, wat de socialisten en sociaal-democraten graag wil len. Helpen om de VVD de ko mende vier jaar een toontje lager te laten zingen. Te beginnen by het schrijven van een collegepro gramma-zonder-open stelting- busbanen. Maandag 9 maart SCHIEDAM Dc Oost Koe rsbal, 14.00-16.OOu. ROTTERDAM deDoelenGr.z.20.15BeroemdeBarokorkes- ten spelen barokmuziek.' Juro^anse ,,Zaal Sinfenietta Amsterdam. Rotterdamse Schouwt)urg Gr-z.2Q.15 John Gabnei Som man. Grote foyer Pathe Theater 20'.00 Ma- maca of g teend a; appearance' dooto.a. Hen kö Dinsdag 10 maart SCHIEDAM Wijkpost Zuid. Soos, 13.00-ie.00u. Podi um Café. Jamsessie, 23.30u. De Blauws Brug. Confactevond VDN, lö.OOu. Trefcen trum st Martinuskerk. Parochie-avond Vas tenakte, 20.00u. VIAARDINGEN De Pijpelaar. Bingo, 2Ö.OOu. Holy Zieken huis. Informaüe-avond over gewnchtsklach- ten,20.00-22.00u. I ROTTERDAM do Doelen Jumaanse Zaal 20.15 Strijkkwar tetten (KamermuaekvereemgingJ. Takacs Quartet (BouWer, Colorado, VS). Dtay 22.00 De Gehoorgangsten;. Luxor Tfieafe* 20.'15 Paul van Vliet. Rotterdamse SchOuwfeWg Gr.z. 20.15 John Gabnel Berkman. Erasows Universiteit 2aal A116.00-17.30 SQ.bu sier. Darwin: Mensbeeld en moraal. Mefpróf- .mr.dr. P.B.CIiteur. LantarervVenslefl9.'3Q Acteurs als auteurs, lezing. Van do 5 tftn wo 11 mrt ROTTERDAM Cinerama 1: Titanic'(12) dag. 14-20. Cin.2: "Tomorrow Never Dies' U2) dag.12.45- 15.30-18 30-21.30. Clm3: The Postman' (16) dag. 16.15-20.30, do.vr. ma.ook 12.30. Cin.4: 'G.Uane' (12) dag.18.30-21.36, do.vr.ma di. ook 12.45-15.30. Cltv.5: The Game' (16) dag. 21.15, do.vr.ma.du odk 12.45-15.30. Imax Theater 'Amazon' (al) dag.(beh.ma.) 14-16. 'Super Speedway' (al) dag. (beh.ma,) 15. Titanic' (12) dag. (beh.ma.) 10-17.15- 21.15. ma.16-20. Venster 1: The sweet hereafter' (al) dag (beh.ma.}19,30-22, ma.22, vr.zovio.oolt 14.30. Sneak Preview ma.22. Verr.2: 'Feltce- ...Felice' (16) dag.(beh.ma di.) 19.30, vr- .wo.14,30. 'Conspirators of pleasure' (16) dag, 21.30.dt.22.30. Films van Jan Svankma- jer (16) zo. 14.30 'Alice inden Stadten' (16? ma.19.30. 'De acteur als auteur" (16) di. 19 JOgevolgd door'Smoke'20.30. Ven.3: 'Hana-Bi'(16)dag. 19.30-22. Ven 4: 'Mother and son' (16) dag. 20. 'Shooting Fish' (16) dag 22. Lumière 1: 'I know what you did last summer" (16) dag.15.45-18.30-21.15, do.vr.roa.di. ook 13. Uim. 2: 'Event horizon' (16) dag. 18 45-21,30, do.vr.ma.di.ook 13.30-16. Lum. 3: 'Mortal Kombatll: annihilation' flp) dag. 13.15-16-18.45-21.30. Lum. 4: 'Rub ber' (al) dag. 13-15.45-18.30-21.15. t Rexane: Hollywood Sex' (18) oo. tfm zo. dood. voorst'PitügePoesjes' (18) ma.t/m w$. öoort voorst Pathé: Titanic' (12) dag. 11.10-15.10- 19.30, za.nietom 11.10. 'Good Will Hunbng' (al) dag. ll.50-15.3Q-18.30-21.30.wo.niet cm 15.30. 'Seven years in Tibet' (12) dag. 15.10-18.20-2120, di.metom21.20, do vr- •ma di.ook 11.10. 'As good as it gets (al) dag. 11.50-14.55-18-21. 'Kiss the Gids' (16) dag.15.10-18.50-21.30, do.vr.ma.di.ook 11-13.35. 'Dnil's Advocate" (16) dag.11.20- 18.10-21.10, do.vr.ma.di.ook 14.45. 'Amis- tad' (16) dag. 11-14.15-17.35-20.50. 'No comment! sneak preview di.21.30. Nachtvoorstellingen: Lum.l: 'I Know what youdrd lastsummer' (16)vr.za.00.15. Lum .2: 'Devil's advocate' (16) vr.za.00.15. lum.3: 'Mortal Kombat H; annihilation' (16) vr- .za.QQ.15. Lum.4: 'StarshipTroopers'(16)vr- ja.00.15. Klndermatlnees: Cin.3: 'Anastasia' za.zo. wo. Cin.4: Rubber'za.zo. m. 32.30-15.30. Cin_5; 'Hercules' za.zo.wo.13.30-16, Ven 1: 'Prppi gaat van boord' zo.wo. 14. Ven.3: 'Kraanvogels' zo.wo.14. tum.1: 'Rubber* za- .2D.wo.13.15. Lum. 2: 'Anastasia' za .zo wo. 13.30-16. Pathé 'Anastasia' za- .zo.wo.11-13.05. 'Spiceworid the rocwe' za- .zo.wo.14.45. 'Rubber' za^o. wo.11.30- 13.45.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1