10 'Stad moet in 2005 goed toegankelijk zijn' Speciale school legt link naar het gewone leven Keukenplannen? Verdachte huisbaas is vol goede moed: 'Justitie zit ernaast' Voor gehandicapten is openbaar leven een stormbaan; speciale wethouder nodig Voorbeeldige 'zij van hiernaast' in de race voor prijs 'beste buur' Celstraffen voor handel in vrouwen in Je t'aime 'Ontruimen fdrugspanden moet nog makkelijker' aak. Jonge ontwerpers buigen zich over aanzien van Nederland Overval op postkantoor In wang gestoken Tram 3 ontspoord Taxichauffeur beroofd Rotterdams Dagblad Vrijdag 13 maart 1998 Rotterdam De zitting zelf stelde gisteren weinig voor. Rotterdams bekendste huisbaas dr. Cees E. (53) hoorde alleen dai de recht bank de zaak tegen hem aan houdt tot 8 mei. Interessanter was het praatje met de verdachte na de zitting. 1 Want E. is ervan overtuigd dat het Openbaar Ministerie ernaast zit met hem van alles en nog wat te beschuldigen.Het is gewoon vol komen larie, een stok om de hond mee te slaan." De huisbaas is op 'y vrije voeten gesteld na vier maan- den in voorarrest te hebben geze- ten. Hij heeft een waarborgsom van een ton gestort. E. bezit tweehonderd panden. Naar eigen zeggen waren dat er tot drie jaar geleden een paarhon- derd meer. Onder zijn huizenbe- zit valt een groot aantal (bedryfs) panden waarin hennepkwekerij en zijn aangetroffen of werd ge handeld in harddrugs, stelt justi tie. E. wordt als eigenaar actieve betrokkenheid bij de drugshan del ten laste gelegd. Hij is gedag- vaard als medepleger en als lei dinggevende van de criminele or ganisatie die ermee gemoeid moet zijn geweest E. stelt dat het moeilijk is te weten wie er in zijn panden wonen. „De mensen die betrouwbaar lijken, blijken later de grootste boeven te zijn." De langere magere gestalte is. zeer energiek, praat snel en ir-denkt volgens velen ook snel. Zo- als de een dagelijk boodschappen c doet, handelt E. in pandjes alsof i, het broodjes zijn. De verdachte huisbaas bevestigt het hoge tem- po van zijn zaken doen. „Dan reed n ik er alleen maar langs om te be- r sluiten om het te kopen, of deed i dat ongezien," zegt hij lachend. 1 „Als iemand zijn huis kwijt wilde, omdat er bijvoorbeeld krakers in zaten, dan ging die naar Engel, dat klopt. Maar in 1995 ben ik ge stopt met dat soort panden. Nu ben ik onder meer bezig met va kantieparken, zoals honderdder tig huisjes in Duitsland. En ik heb een café in Antwerpen." Daar woont E. ook, boyetrdé'herberg, .zoals ïê'^fiïgea>dit4kbhssement 5 aanduiden^'* wroht Dat E. graag in verloederde pan- Amsterdam Het moet nog mak kelijker worden drugspanden te sluiten dan nu al in onder meer Spangen gebeurt. Gemeenten, politie en woningcorporaties heb ben hier gisteren voor gepleit tij dens een symposium op de Bouw- RAI. Nieuwe wetgeving om het ontruimen van drugspanden te vereenvoudigen, werpt zijn 1 vruchten af, was de conclusie. Een vereiste is echter een goede samenwerking tussen gemeente, politie er. woningcorporaties „Het cntruimen van drugspanden is te lang bemoeilijkt door allerlei regels die de privacy en het huur- recht van de bewoner garandeer den", aldus A. Littooij, beleidsme dewerker openbare orde en veilig heid van de gemeente Rotterdam. De tijden veranderen echter. „In de wet staat dat je als verhuurder, de huurder niet hoeft te bescher men tegen overlast door derden, In feite betekent dat datje als wo ningcorporatie niet kunt optre den tegen dealers die de buurt verzieken", aldus P. Boereniijn van de NCIV, een van de twee koepels van woningcorporaties in Nederland. „Wij vonden dat niet fair tegenover onze goede klan- f ten, die dagelijks overlast van dit soort lieden ondervinden. Daar om zijn we in de jaren tachtig be- 1 gonnen met procederen tegen huurders die zware overlast ver oorzaken. In 1992 deed de Hoge Raad een belangrijke uitspraak; als een verhuurder een klacht krijgt, moet hij die altijd onder- zoeken. En als de klacht terecht blykt, moet hij maatregelen ne- -men." Spangen In de Rotterdamse wijk Spangen zijn tijdens de actie Victor een - aantal drugspanden door de poli- tie ontruimd. Deze actie leidde tot ^"het nieuwe artikel 174a in de ge meentewet, beter bekend als 'de wet Victor'. Boerenfijn van de li NCIV pleit voor een verdere aan- 'ir scherping van de wetgeving. 4' „Twee Kamerleden, Van Heemst van de PvdA en Korthals van de VVD, zijn bezig met een uitbrei ding van de wet 'Victor. Wij hopen dat dat voorstel wordt aangeno men, en dat ook de uitwisseling 1 van gegevens tussen de politie en - de corporaties wordt geregeld." den in met name het westen van de stad handelt, verklaart hij deels uit voorliefde voor oude panden. En in het algemeen: „Het is leuk om de kermis te laten draaien, met allerlei projecten be zig te zijn." De rechtszaak is mede aangehou den omdat in België een verdach te is opgepakt die volgens justitie een interessante verklaring kan afleggen over de handel en wan del van E. „Hij heeft elektrische klussen voor me gedaan," zegt E. Zijn advocaat mr.J.F.Sollewijn Geipke kan zich niet voorstellen dat deze nieuwe figurant een an der licht kan werpen op de zaak. „Het is een dunne zaak. Elke stro halm wordt aangegrepen." Behalve E, hoorde ook medever dachte Bas D. (39) uit Schiedam dat de volgende zitting is gepland op 8 mei. D. was de, inmiddels ontslagen, klusjesman van E. Rotterdam In 2005 moet Rotterdam een voor iedereen be gaanbare stad zijn. De stad moet daarom in de nieuwe raads periode een speciale wethouder krijgen die de toegankelijk heid van de stad gaat bewaken. Woningen, scholen, pleinen, straten, theaters, bioscopen, kantoren, openbaar vervoer en alle andere plekken waar mensen komen, moeten toeganke lijk worden voor degenen die minder mobiel zijn. De gemeen te moet in dat proces een regisserende rol spelen. Deze voorstellen zijn gisteren ge formuleerd tijdens de eerste ron detafelconferentie 'Toegankelijk heid, een baken voor de stad Rot terdam'. Jong geleerd is oud ge daan was daarbij het motto. Oude, maar vooral nieuwe raadsleden werden opgetrommeld om hen nu alvast te doordringen van het be lang van een goed toegankelijke stad. Het herkozen GroenLinks raads lid B. Kruse, in de vorige raadspe riode actief in de raadscommissie volksgezondheid en maatschap pelijke dienstverlening, kreeg de meeste handen op elkaar. Toe gankelijkheid moet hoog geno teerd worden in het nu te produ ceren collegeprogramma, vindt Kruse. Hoofden van diensten ais Stedebouw en Volkshuisvesting, stadsvervoerder RET, GGD en So ciale Zaken en Werkgelegenheid krijgen moeten toegankelijkheid als vanzelfsprekend ervaren. Of, zoals het diverse malen werd ver woerd. toegankelijkheid moet tussen de oren gaan zitten, net als het milieubewustzijn. Hel project Toegankelijke stad, een idee van de Vereniging van Gehandicaptenorganisaties Rot- terdan, \VGR), werd in 1996 gelan ceerd om politici, ambtenaren en burgers bewust te maken van alle hindernissen die mensen meteen handicap tegenkomen op hun le venspad. Op het werk. voor zover ze dat hebben, op school, op straat, in het openbaar vervoer. Ben je blind of doof, heb je een verstandelijke handicap of zit je in een rolstoel, dan is het openba re leven vaak te vergelijken met een stormbaan. Hoewel het project destijds op grote bereidheid van alle betrok kenen stuitte, is in die anderhalf jaar bedroevend weinig tot stand gekomen, zo moest onder ande ren wethouder Meijer (volkshuis vesting) bekennen. Veel meer dan tot enkele notities of convenanten is het tot op heden niet gekomen. Of het moeten de liften zijn die langs de noord-zuid metrolijn zijn aangelegd. Het probleem met het zogeheten aanpasbaar bouwen, nieuwbouw van woningen en publieke ruim ten, is dat het landelijke bouwbe sluit summiere eisen stelt. Het bouwbesluit woningen schrijft weliswaar wat grotere maten ten behoeve van rolstoelgebruik voor, het besluit openbare gebouwen neemt genoegen met bijvoorbeeld een invalideningang aan de zij* kant van een bioscoop. Ook B. Hakkenberg, directeur van de VGR, weet dat het tocgan- kelijkhcidsbewustzijn nog verre van tussen de oren zit. „Bij de bouw van een prestigieus project als het nieuwe Luxor Theater op de Kop van Zuid is er bijvoorbeeld weer geen rekening mee gehou den," foeterde hij. Het Theaterca fé. hield hij zijn toehoorders voor. is alleen via twee trapireetjes te bereiken. „Dan 2ullen daar wel weer twee van die lullige glijbaan tjes worden neergelegd, dus het wordt wel opgelost. Maar het gaat erom dat er al in de ontwerpfase rekening mee moet worden ge houden," stelt Hakkenberg. Hij vreest dat het proces van be wustwording nog lang kan gaan' duren. Hij begrijpt het ook wel. ..Je krijgt natuurlijk een stapeling van allemaal regeltjes. Een ge bouw moet aan allerlei voorschrif ten voldoen. Sommige voorschrif ten zullen op gespannen voel met elkaar staan. Zon gebouw kan dan enorm lelijk worden. Er zijn ook architecten, ik ken ze hoor, die zeggen: lak aan die gehandi capten. En bovendien is er geen economisch voordeel uit te halen, want het is maar een kleine groep." Daarom kan het geen kwaad het nobele streven van toegankelijk heid in een breder kader te trek ken, Een toegankelijke stad is ook prettig voor de niet gehandicapte Rotterdammer, stelde ir. M, Wijk. de kersverse hoogleraar Toegan kelijkheid aan de TU in Delft. Want hoe ga je met een kinderwa gen door zo'n klein toumiquetje. en hoe vaak blijf je met je chique naaldhakken niet steken in een rooo'.er of' breek je bijkans je nek over al die traptreetjes. Eensgezindheid alom onder de oude en nieuwe raadsleden. „Be lachelijk eigenlijk, dat er nu pas over gesproken wordt, terwijl hel probleem al zo lang bestaat." vond de een. „Stel een Toeganke lijkheids Effect Rapportage in. net als de Milieu Effect Rapporta ge." opperde een ander. „Het is aan ons om het te veranderen." Ambitieuze geluiden dus, uit de nieuwe Rotterdamse gemeente raad. Of de raadsleden ook doen wat ze beloven, moet de komende jaren nog blijken. Door EvaCrouweil Rotterdam De opening van de eerste middelbare school voor verstandelijk gehandicapten in Nederland wordt vandaag offici eel gevierd. VSO Herenwaard in IJsselmonde is bedoeld voor een kleinere leeftijdsgroep dan die van andere zmlk-seholen (scholen voor zeer moeilijk lerende kinde ren). Leerlingen van gewone zmik-scholen zijn tussen de vier en de twintig jaar oud. Op de nieu we opleiding zitten uitsluitend jongeren van dertien tot twintig jaar. De opening werd ook gisteren al uitbundig gevierd met een korf- baltoernooi en een groot spring kussen. Vandaag wordt een play- backshow en een disco voor de leerlingen gehouden. Praktijkgericht Op de school voor voortgezet spe ciaal onderwijs (vso)-zitten 150 leerlingen, die öndeiwbrde'éld rijn in tien groepen. Leerlingen van dezelfde leeftijd zitten net zoals op een gewone school bij elkaar in de klas. Ze krijgen praktijkge richt onderwijs met een duidelij ke link naar het dagelijks leven. „Als de leerlingen bijvoorbeeld sommen maken, dan laten we ze in geld rekenen, zodat ze daar la ter goed mee om kunnen gaan," vertelt adjunct-directeur D. Haas noot. Verder leren ze dingen als wassen en strijken, zelf de bus ne men en zelfstandig winkelen. Vijf jaar geleden staken de twee grote zmlk-seholen in Rotterdam de koppen bij elkaar om samen een school voor een kleinere leef tijdsgroep te realiseren. „Op pa pier is dit eigenlijk geen nieuwe schoot, maar een dependance," vertelt de adjunct-directeur. „De leiding van de ouderegroepen van de twee scholen zijn gewoon mee verhuisd naar dit gebouw." De Van Voorthuysenschool en de willeboerschool zochten samen naar een geschikte plek en von den die aan de Herenwaard, vlak bij winkelcentrum Keizerswaard in IJsselmonde. In het gebouw zat eerst de middelbare school Olym pus. „De verhuizing is bij stukjes en beetjes gegaan. Na de herfstva kantie zat een aantal groepen al in het nieuwe gebouw. De verbou wing was toen nog niet klaar en die groepen moesten dan ook een paar keer intern verhuizen." De school heeft een nieuwe aula met kantine gekregen, waar de leerlingen zelf koffie zetten. Daar verkopen ze ook hun zelfgemaak te etenswaren. Er zijn plannen om een soort cateringbedrijfje op te starten als de leerlingen alles goed onder de knie hebben. Be drijven kunnen dan in het school gebouw komen vergaderen. „We halen de buitenwereld naar bin- De tafeltennistafel als podium. Leerlingen van despeclaleschoolaan de Herenwaard in Usselmondehebbenvolop de ruimte. Voorde praktijkgerichte lessen en voor ontspanning. Foto Fred Emst/corVos een, uit. legt de adjunct-directeur De leiding is ook blij met de gym zaal, die groter is dan op de ande re scholen. „De grotere kinderen waren in de oude zaal in drie stap pen aan de andere kant. Nu kun nen ze tenminste gewoon spor ten," aldus Haasnoot. Verder zijn er vele andere projec ten zoals de 'crea-groep', die op bestelling bijvoorbeeld tassen en T-shirts beschildert met textiel verf. „Ze moeten altijd keihard werken, want er wordt heel veel besteld," zegt Haasnoot trots. De leerkrachten krijgen veel hulp van ouders, alhoewel dit niet ver plicht is, zegt het hoofd van de school. „Vaak is het confronte rend voor ouders om hier te ko men. Vee! kinderen zien er ge woon uit, maar er zit toch iets niet goed, anders 2ouden ze hier niet zitten. Wanneer ze al die kinderen bij elkaar zien beseffen ze dat hun kind één van hen is. Pat is soms moeilijk" Rotterdam Jonge ruimtelijk ontwerpers buigen zich de ko mende maanden over de vraag hoe Nederland er over ruim dertig jaar uit zal zien. Zij krijgen de kans onder de noemer 'Het aan zien van Nederland' hun denk beelden over de toekomst zicht baar te maken voor de ideeen prijsvraag die de Eo Wijers Stich ting en het Bouwfonds hebben uitgeschreven. De hoofdprijs van de competitie, waarvan de uitslag op 5 oktober bekend wordt ge maakt, bedraagt 50.000 gulden. De prijsvraag maakt onderdeel uit van een avondvullend televi sieprogramma dat op 5 oktober wordt uitgezonden. De NPS pro duceert dit programma, in samen werking met Cinemedia BV. „Tij dens dat programma staat de vraag centraal: hoe komt het dat Nederland eruit ziet zoals het er uit ziet," zegt H. Emans. directeur van Cinemedia. „De prijsvraag moet in dat programma de rode draad worden." Lange tijd hebben de programma makers gezocht naar een formule om de taaie materie der ruimtelij ke ordening voor de huiskamer begrijpelijk te maken. Emans: „Wij willen ook dat het publiek daadwerkelijk meedoet en tijdens de avond van zich laat horen. Het moet een laagdrempelig program ma worden, waarin duidelijk wordt gemaakt dat het om ieders leefomgeving gaat." Naast de prijsvraag moet het pro gramma over de ruimtelijke orde ning opvallen door een provoce rende toon en eabaret-achtige ele menten. De NPS wil met het pro gramma inspelen op de toene mende belangstelling die er de laatste jaren is te bespeuren voor de inrichting van ons land. Discussies worden gevoerd over Op 21 maart 1998 houden de huurdersvereniging cn woningstichting 3B-wonen de Lokale Burendag. Op deze dag wordt de buur die de bes te bijdrage aan de leefbaarheid in een buurt of gemeente heeft gele verd, gekozen tot de Beste Buur van Bergschenhoek en Berkel en Ro- denrijs. De winnaar van deze bur enverkiezing dingt mee naar de titel van 'Beste Buur van Nederland'. Door Bert Baumann Berkel en Rodenrijs De Lokale Burendag wordt georganiseerd door de kersverse huurdersver eniging 3B-wonen. Die wil met de ze dag laten zien dat zij het verbe teren van de leefbaarheid tot een van haar belangrijkste taken re kent. De Lokale Burendag bestaat uit de bekendmaking van de Bes te Buur van Bergschenhoek en Berkel en Rodenrijs. Iedereen, dus ook ni et-huurders, kan meedoen en zijn buur aan melden. Het belangrijkste criteri um dat de jury - het bestuur van de huurdersvereniging- han teert om Beste Bum van Berg schenhoek en Berkel en Roden rijs te worden, is dat de kandida ten een bijdrage leveren aan de leefbaarheid van hun straat, huurt of wijk. Het gaat dus niet al leen om de individuele burenrela- tie, maar om het positieve effect van wat buren al dan niet in geor ganiseerd verband doen voor hun omgeving. Onder een leefbare buurt ver staan we een buurt waar mensen zich prettig en veilig voelen, zon der het idee te hebben dat ze door anderen gecontroleerd worden. Een buurt waar mensen zich thuis voelen dus. De jury zal onder an dere letten op de voorbeeldfunc tie die de kandidaten voor ande ren hebben of kunnen hebben, het doorzettingsvermogen van de kandidaten om hun doei te berei ken en de originaliteit van wat rij doen. De bekendmaking van de win naar zal op 21 maart 1998 om 11.00 uur in het centrum van Berkel en Rodenrijs op het plein tussen de Kerkstraat en de Nieuwstraat bij 't Vierkantje, op feestelijke ma nier plaatsvinden Wie zijn buren kandidaat wil stel len voor de titel Beste Buur van Bergschenhoek en Berkel en Ro denrijs, kan een formulier opha len bij woningstichting 3B-wo- nen. De formulieren moeten ui terlijk 18 maart 1998 weer ingele verd worden bij de woningstich ting. Op de Nationale Burendag op 21 mei wordt uit de lokale win naars de beste buur van Neder land gekozen. De Nationale Bu rendag wordt georganiseerd door Humanitas en de Nationale Wo ningraad. Het thema van de Bu rendag is dit jaar 'leefbaarheid'. Met dit thema willen de organisa toren de goede contacten tussen buurtgenoten stimuleren. De TROS zendt de nationale verkie zing uit op TV. Intussen zijn in heel Nederland veel woningcor poraties en afdelingen van Huma nitas bezig mei de organisatie van de burendag in hun gemeente, Sommigen doen dit alleen, ande ren organiseren het evenement met andere partyen in de ge meente. Uniek in Nederland! Miele inbouwapparaten met 15 iaar volledige garantie! U vindt ons ook If Beverwijk, Houten, OisterwIJk en Rljswif SA REN On ECHT- Var, f Motfitnut 39 (OIO) 482 B2 67 LMegbetooulova/0 Heyerwami - A15 afag ipfflbartr.iaii^earaiyt'Kfil Onze showroom Is open var maandag t/m zaterdag opeen ander moment dat u schikt, of komen wij eerst vrijblijvend bij u thuis. KEUKENS VOOR DOORDENKERS Rotterdam Twee verdachten zijn gisteren door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld voor vrou wenhandel in de Rotterdamse club Je t'aime. Rotterdammer Nestor B. (27) kreeg 21 maanden cel, waarvan zeven maanden voorwaardelijk; de Poolse Tina D. (32) kreeg een jaar gevangenis straf opgelegd. B. was bedrijfsleider in Je t'aime, D. stond er achter de bar. Beiden wordt door de rechtbank verwe ten medeplichtig te zijn geweest aan vrouwenhandel en mensen smokkel. Daarnaast zijn ze be hulpzaam geweest geweest bij het illegaal laten werken van de pros tituees in Nederland. Zeven vrouwen uit Moldavië, Po len, Letland, onder wie een min derjarige, werden naar Nederland gehaald om in de seksclub aan de Van Vollenhovenstraat te werken. De rechtbank achtte het niet aan nemelijk dat ze onbekend waren met de bedoeling van hun reis naar Nederland. Net als officier van justitie mr. P. P. M. Noten boom vond de rechtbank echter niet de dwang het belangrijkste om de ten laste gelegde feiten be wezen te achten. De omstandighe den waren belangrijk genoeg om de verdachten te vervolgen. „De vrouwen is door tussenperso nen een heel ander beeld van de situatie in Nederland geschapen. Die was niet het zelfde als voor een mondige prostituee in Neder land," las de rechter het vonnis voor. Want de vrouwen waren ille gaal in Nederland, kregen ter af lossingvan hun 'schuld' van twee duizend gulden maar 25 gulden per dag uitbetaald, werden be dreigd met tegenmaatregelen als ze de benen wilden nemen en wa ren onbekend met de Nederland se taai en politie. Als belangrijke schakel in de or ganisatie kreeg Nestor B. een zwaardere straf dan Tina D. Twee weken geleden had officier van justitie tegen B. en D. gevangenis straffen van respectievelijk 24 maanden, waarvan acht maanden voorwaardelijk, en vijftien maan den, waarvan vijf maanden voor waardelijk, geëist. De hoofdver dachten komen pas in mei voor. Het zijn Kaan B. (32), die vanuit de cel leiding zou hebben gege ven, en zijn vrouw Gorza E. (26). het behoud van het Groene Hart. over de mate waarin Nederland vol zou zijn en over dc uitbreiding van Schiphol. „De kunst van het programma zal zijn om al die ma terie toegankelijker te maken," zegt Emans. De jonge ontwerpers die aan de prijsvraag willen meedoen, moe ten hun denkbeelden zoveel mo gelijk in voor televisie bruikbare vorm gieten. Een jury van des kundigen. onder wie rijksbouw meester W. Pat ij n, zal de inzen dingen selecteren en vijf kans hebbers nomineren. Zij krijgen 10.000 gulden om hun ideeen ver der uit te werken. De Eo Wyersstichling, een stich ting die is genoemd naar oe m 1982 overleden directeur van de Rijksplanologische Dienst en het ontwerpen op bovenlokaal schaal niveau propageert, en dc NPS ver wachten ongeveer 300 inzendin gen op de 'Bouwfondsprijs voor jonge ruimtelijk ontwerpers'. Een selectie wordt in oktober tentoon gesteld in het Nederlands Archi tectuurinstituut m Rotterdam. Rotterdam Na een korte achter volging hebben politiemensen gisteren een 24-j'.rige overvaller aangehouden. De verdachte had 's middag? een postkantoor aan de Lepclaarsingel in Chariots overvallen. Agenten wisten hem onopvallend te volgen. Bij Maas haven werd de man ingerekend. Een poging n een café aan het Zeeltplein in Zalmplaat tc over vallen mislukte vannacht. Hier kwam een man de zaak binnen die het personeel met een vuur wapen bedreigde. Er ontstond een handgemeen tussen de overvaller en deze bezoeker, waarna de eer ste viuchue zonder buit. Rotterdam Bij een beroving in het Bergwegplantsoen is een 51- jarige Rotterdamse gisteravond in haar wang gestoken. Ze was ge volgd door een man die bij het passeren haar tas probeerde los te rukken. De vrouw sloeg met een andere tas naar haar aanvaller. Toen de man met een mes stak, moest ze haar tas loslaten. Ook in de le IJzerstraat in Delfshaven had gisteravond een steekpartij plaats, waarbij een 25-jarige Rot terdammer gewond raakte. De da der, een 23-jarige Rotterdammer, kon even later worden aangehou den, Hij zei door de 25-jarige Rot terdammer en diens vrienden in elkaar te zyn geslagen. Rotterdam - Tramlijn 3 richting de Esch is vanmorgen omstreeks half acht op de Mauritsweg ont spoord. Ais gevolg hiervan is een stuk van de bovenspanning losge raakt. De lijnen 1,3,4 en 5 moes ten worden omgeleid. Rotterdam Een 40-jarige taxi chauffeur uit Krimpen aan den Lek is gisteravond op de Lilian Ngoyweg bij metrostation Capel- sebrug beroofd door twee klanten. Hij moest onder bedreiging van een vuurwapen geld afstaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 2