Dordrecht vergaapt zich aan zwemcoryfeeën 'Elf te zwaar voor Michael van der Wolf Testen en trainen in Twintig van Alphen 'Praatjesmaker' Vandenbroucke bevestigt status Harteveld en Kienhuis sterk in Warschau Paralympics afgesloten Honkbalplan goed gevallen Van Wely rekent af met Piket Official dood in hotelkamer Rotterdamse prof geklopt in finale van wielerronde van Zuid-Holland Koos de Klerk overleden Pinto loopt beste tijd ooit op halve marathon Ruiter Tebbel racet in Dortmund naar auto Europa Cup voor Bas van de Goor Australische golfer wint Marokkaans Open Amerikaanse ij shockeyer biedt excuses aan Rotterdams Dagblad Maandag 16 maart 1998 Warschau Karin Kienhuis en Fran^oise Harteveld hebben bij het vijfde EK-kwalificatieloemooi judo in Warschau een overwin ning behaald. In een Nederlandse finale van de klasse tot zeventig kilogram klopte Kienhuis Edith Bosch op yuko. Deze uitslag bete kende een herhaling van het toer nooi in Boedapest drie weken ge leden. Ook toen was Kienhuis te sterk voor Bosch en verzekerde zich hiermee voor een startbewijs voor het EK half mei in Oviedo. Harteveld versloeg in de eind strijd van de klasse plus 78 kilo gram Heba Hefny uit Egypte. In de klasse tot 63 kilogram won Kyra Gerritsjans het zilver. In de finale verloor ze van de Spaanse Blasgues met ippon. Miranda van den Broek veroverde in de klasse tot 78 kilogram het brons. ïn de strijd om de derde plaats klopte ze Rotterdamse Cindy Sneevliet. Bij de mannen kwamen Vlaardin- ger Mark Huizingaen Dennis van der Geest niet verder dan een bronzen medaille. In de klasse tot 90 en de klasse plus 100 kilogram klopten ze respectievelijk de Bra ziliaan Vasconcelos en de Joego slaaf Pepic. Nagano Nagano kan weer tot rust komen. Na de Olympische Winterspelen zijn nu ook de Para lympics achter de rug. Zaterdag vond de slotceremonie plaats, in aanwezigheid van de Japanse kroonprins Naruhito. Aan het tien dagen durende evenement deden ongeveer twaalfhonderd gehandi capte sporters mee, afkomstig uit 32 landen. Nederland behaalde twee medailles (zilver en brons), in biathlon en skiloop. Nieuwegein De bondsraad van de Koninklijke Nederlandse Baseball en Softball Bond (KNBSB) heeft ingestemd met het bestuursplan voor de hoogste afdelingen een nieuwe structuur in te voeren. Bovendien voert de bond een licentiesysteem in. Het bestuur wil met de maatregelen de kwaliteit van de honkbalcom petitie verbeteren. Om in aanmer king te komen voor een licentie zal een club moeten voldoen aan een aantal criteria, waarvan de ef fecten binnen een paar jaar merk baar moeten zijn. De clubs moe ten de zaken, intern beter organi seren, zorgen voor betere accom modaties voor publiek en pers en een sluitende begroting hebben. Door het aanvaarden van het plan zal het aantal landelijk spelende verenigingen na afloop van dit seizoen worden teruggebracht tot twintig. Momenteel is er een hoofdklasse met tien clubs en een eerste klasse, waarin twintig ploe gen uitkomen, Met ingang van - het seizoen 1999 komen twintig ploegen op landelijk niveau uit. Monte Carlo Schaakgrootmees ter Loek van Wely is op het Am- ber-toemooi in Monte Carlo opge rukt naar de gedeelde derde plaats. Van Wely rekende gisteren in een Nederlands onderonsje af met Jeroen Piket. De Tilburger versloeg zijn landgenoot met 2-0. Zovtel de rapid- als de blindpartij werd ontsierd door enkele opmer kelijke fouten. Zo kon Piket in de blindpartij op een zeker moment een toren nemen in een stelling die op dat moment gewonnen stond voor Van Wely. Met FIDE- wereldkampioen Anatoli Karpov gaat het van kwaad tot erger. Na zijn nederlaag (0-2) tegen Sjirov staat Karpov op de laatste plaats. Bratislava Dusan Pasek, de voorzitter van de Slowaakse ijs- hockeybond, is gisteren dood aan getroffen in een hotelkamer in Bratislava. Naast het lichaam lag een pistooL Het is onduidelijk of Pasek is vermoord of zelfmoord heeft gepleegd. Pasek (37) speelde in de jaren tachtig in het Tsjecho- slowaakse team. Bovendien was hij jaren preses van Slovan Brati slava, de belangrijkste ijshockey- club in Slowakije. AtletiekDe Australische Emma George heeft in Melbourne haar eigen wereldrecord polsstokhoog springer! met één centimeter ver beterd, Ze sprong nu 4,58 m. Inge de Bruijn (voorgrond) dook uit het Aquapulcabad een Neder lands record op. De Barendrechtse vlinderde sneller dan ooftop de 50 meter: 27,02 seconden. FotoMicheiaierhuizen/corVos Door Bas van den Berg Dordrecht Met nationale records ga ven Marcel Wouda en Inge de Bruijn het zesde Staalunie Gala in Dordrecht een achttien karaats gouden glans. Ook in Dordrecht galmde het succes van de WK-pIoeg, die in het Aquapulcabad was neergestreken, nog door. De wereldkampioen deelde handteke ningen uit, verscheen voor de televisie en merkte op het leuk te vinden weer eens voor eigen publiek te zwemmen. Dat hij daarnaast vele honderden gul dens fik noem het bedrag niet') rijker werd, past volledig in de jacht op geld die Marcel Wouda heeft ingezet. „Wat ik hier in Dordrecht verdien, staat niet in verhouding tot de tienduizenden gul dens die de World Cup kan opleveren," lichtte hij toe. Het succes van Marcel Wouda, op de 100 meter rugslag voor het eerst onder de 50 seconden in 54.75, past in zijn leven van de regelmaat. Elk uur van de dag trai nen, elke keer die chloorlueht inade men. Steeds weer die kilometers, opdat de zorgvuldig uitgestippelde voorberei ding op de wedstrijd geen moment ont regeld raakt. „Ik moet er voor waken niet naar allerlei openingen te worden gesleept. Regelmatig excuseer ik me. omdat ik het zwemmen veel leuker vind." De wereldkampioen ging er op zijn spe cialiteit, de 200 meter wisselslag, ook in het 25-meterbassin fe! tegenaan. Aan vankelijk zag het er naar uit dat hij zijn record (1.55.92) zou verpulveren, maar hij bleef steken op 1.58.66. Ook was hij niet in staat het record van Ron Dekker op de 100 meter schoolslag (59.70) om laag te brengen. De Sportman van het Jaar was niettemin met 1.00.59 dik te vreden. Record Inge Inge de Bruijn was de tweede coryfee aan wie de honderden toeschouwers zich vergaapten. De Barendrechtse toonde aan nog steeds in vorm te zijn door op de 50 meter vlinderslag een nieuw nationaal record (27.02) te realise ren. „Heerlijk toch! Ik voel me sterker dan ooit en de volgende keer kom ik on der de 27 seconden uit. Na de World Cup serie ga ik terug naar Amerika om het bestaan als topsportster verder op te bouwen." En passent liet Inge de Bruijn zich ook nog tot vryeslagkoningin kro nen (50 vrij in 25.32) en zegevierde ze op de 100 meter vlinderslag in 1.01.62. Haar poging om ook in een 25-meterbad on der de minuut te komen, mislukte. Brenda Starink uit Spijkenisse, die de WK-pioeg miste, nam revanche op de 50 en 100 meter rugslag. Beide keren kon ze tot winnares worden gekroond in res pectievelijk 29.90 en 1.03.75. Op de beide schoolslagen werd Madeion Baans over schaduwd door Nienke Valen. Op de 50 schoot werd zij derde in 34.17 (Nienke Valen 32.19) en ook op de dubbele af stand - tweede in 1.10.85 - kon zij geen vuist maken. Ook hier realiseerde Valen de snelste tijd in 1.10.79. Stefan Aartsen toonde aan dat hij nog steeds vlinderslagspecialist is. Joris Kei zer mocht op het WK imponeren met een dubbel nationaal record op de 100 meter vlinderslag, de Erasmusstudent toonde in Dordrecht ook zijn klasse. Hij realiseerde een tijd van 54.24 seconden tegen Joris Keizer 54.44. Op de 50 meter vlinderslag finiste Stefan Aartsen als derde in 24.62. Derde plaatsen waren er voor Sabrina Fortes van De Kempvis op de 50 meter rugslag (30.29) en op de 100 meter vlinderslag in 1.03.71. Pieter van den Hoogenband zegevierde op drie afstanden en werd ook nog eens winnaar van de superfinale op de 50 me ter vrije slag in 22.22 seconden. Door Hans van Houdt Den Haag Michael van der Wolf verkeek zich in de finale van de wielerronde van Zuid-Holland op de afstand die hij nog moest gaan naar de eindstreep. Hij werd op de Haagse Kerketuinenweg in de laatste meters geklopt door de Belg Dennis Moons. De Rotterdamse prof ging, als eerste van een omvangrijke kopgroep, van ver de sprint aan. Een verkeerde inschatting van Van der Wolf, die toch bekend was met het parcours in Den Haag waarop hij al tweemaal als derde eindigde. De winst van vorig jaar was op een andere locatie. Lang zag het er naar uit dat Mi chael van der Wolf, met Edward Farenhout, John Talen, Wilco Zuijderwijk behorend tot de uit blinkers in de koers, in de sprint stand kon houden. In zijn wiel sloop de in Breda wonende Belg Moons mee. Wat de Rotterdam mer ook probeerde, afstand ne men kon hij niet. „En toen Moons op de laatste meters naast mij kwam, wist ik dat het verloren was," aldus de nauwelijks aange slagen Michael van der Wolf. „Ik sprintte op de elf, tegen de wind in, te zwaar om nog te kunnen versnellen. Jammer, maar het is niet anders" Al te lang treurde de voor de Keul se ploeg Gerolsteiner rijdende Van der Wolf niet om zijn tweede plaats, „Het zijn zaken die nu een maal gebeuren," relativeerde hij. „Ik had ook de pech dat de enige ploegmaat die ik nog aan mijn zij de had, niets voor my kon doen. Feitelijk zat ik daardoor alleen. Wat ik wel ergerlijk vind, is de manier van koersen van de ama teurs. Vijf, zes keer zijn we met een kopgroep weg gereden. Maar iedere keer verdomde die ama teurs om mee te werken. Steeds hielden zij hun benen stil en kwa men zij met een of andere smoes waarom zij niet mee mochten hel- Mlchael van dor Wolff heeft net na kijken. De sprint op de Haagse Kerk etumenweg heeft iets te lang geduurd voor de Rot» prof die de Belg Dennis Moons Jui- chend ziet fi nishen. Polo Cor vos pen." De defensieve manier van koersen van de topamateurs zorg de er inderdaad voor, dat de finale geheel tegengesteld aan het eer ste uur van de koers verliep. Toen volop groepen en eenlingen die wanhopig probeerden het contact met de voorsten in stand te hou den. Eenmaal op de weg terug naar Den Haag, onstonden er ook nog wel kopgroepen, maar meer dan twintig seconden voorsprong kon men nooit bijeen fietsen. „Dat lag ook aan de profs," vond Èdward Farenhout, op wie de kri tiek van Van der Wolf beslist niet sloeg. De Hekelinger ontpopt zich als smaakmaker van het voorsei zoen en ook in Zuid-Holland smeet hij met zijn krachten. Zoals op de Maasdijk, waarop hij tot tweemaal toe in de aanval ging. „Maar dan zie je die profs onmid dellijk in de achtervolging gaan," vervolgde de Hekelinger. „Ook nog voor de Maasdijk toen we met een groep van een man of zestien voorop reden. Die jongens van Chicky World (een profploeg met Duitse en Deense profs, red.) zijn zeker twintig kilometer aan het jagen geweest om het gat dicht te rijden." Waardoor er een vrij groot peloton Nice De carrière van Frank Vandenbroucke kan beginnen. De eindzege in Parijs-Nice is een forse stap vooruit. Na vier jaar bewees de 23-jarige Waal afgelopen acht dagen zijn status als supertalent. Niet alleen doordat hij 21 jaar na Freddy Maer- tens voor een Belgische eindwinnaar in de 'Koers naar de Zon' zorgde. De manier waarop vooral bevestigde dat de eigenzinnige coureur ('praatjesmaker' volgens Eddy Merekx) inder daad kan uitgroeien tot een toprenner voor het klassement. Van Parijs tot Nice droeg 'Bimbo' de witte trui. En ontpopte zich als een domi nante leider. Vandenbroucke won de proloog, deklasseerde zijn rivalen (Jalaberl en ZüIIe) op de Col de la Republique door de aanval te kie zen. En verdedigde zaterdag tijdens de voor laatste etappe op indrukwekkende wijze zijn eerste plaats. Zonder hulp. De definitieve doorbraak lijkt een feit. Gisteren kwam de eer ste plaats niet meer in gevaar. Na de ronden van de Middellandse Zee, Oostenrijk ('96) en Luxemburg ('97) is Parijs-Nice zijn vierde eindzege in een etappekoers. „Dit is de belo ningvooreen winter hard trainen." zei de Belg die als achtste renner in de historie van Parijs- Nice van start tot finish leidde. „Dit verzacht ook de jaren van blessureleed. Ik heb eindelijk kunnen tonen wat ik waard ben." Zaterdag won de Moldavisehe Belg Andrei Tsjmil de ze vende etappe in Cannes. De slotrit rond Nice eindigde ook in een massasprint met de Frans man Christophe Capelle als winnaar, voor de Belg Tom Steels, Die won eerder al twee ritten voor Mapei, dat in totaal met de zeges van Van denbroucke op vier uitkwam. De Tirreno-Adriatico kreeg gisteren in Torri» cella een nieuwe aanvoerder. Rolf Sörensen won de vijfde etappe voor Erik Zabel en ont troonde de Italiaan Gabriele Balducci, die op ruim twaalf minuten finishte. Zaterdag zege vierde de Italiaan Gabriele Colombo, winnaar van Milaan-SanRemo in 1996. Of Sörensen voor de derde keer in zijn loop baan na 1987 en '92 de koers tussen de 'Twee Zeeën' kan winnen is twijfelachtig. De Deen is de enige overgebleven renner uit de Rabo- bank-ploeg die vorige week donderdag aan de massale diskwalificatie ontsnapte. Zijn zeven ploegmakkers werden met nog 122 coureurs door de jury na de tweede rit wegens tijdsover schrijding naar huis gestuurd. „Over de tac tiek voor de komende dagen zijn we het eens," grapte de 32-jarige Deen. op de streep afstormde, waarvan Dennis Moons de snelste bleek. De 24-jarige Belg, twee jaar gele den winnaar van een etappe in Olympia's Ronde, rijdt voor het MGI-team van de Brabantse club De Jonge Renner. Vorig jaar reed hij nog voor de profploeg Vlaande- ren-2öö(), een virus weerhield hem toen van enige prestatie van betekenis. „En wanneer je niet presteert, vlieg je er uit," zo wist ook de winnaar, die vorige maan dag nog in het huwelijksbootje stapte. De zege zaterdag was niet zijn eerste van het seizoen. Eerder dit jaar al won hij twee wedstrij den in de Franse Vendee. Bij de qyclo-sportieven ging de ze ge naar René Haast. De Braban der klopte in de sprint de Vlaar- dingers René den Boer en Ronald van der Wal. Deze drie coureurs waren, onder aanvoering van Den Boer, in de finale uit de kopgroep ontsnapt. Barendrecht In Bareodrecht is Koos de Klerk overleden. Hij was vooral bekend als organi sator van de plaatselijke wie lerronde, maar ook met die van Rijsoort! en Heerjansdam had hy bemoeienis. Door Pim van Esschoten Alphen aan de Rijn Uit het busje van de Duitse atletiekmanager Volker Wagner rolde de dag voor de 'Twintig van Alphen' weer veel Afrikaanse hinden. Broodlopers uit vooral Kenia, waarmee de Zuidhollandse vooijaarklassieker z'n internationaal sausje kreeg. Maar wat te denken van zo'n wed strijd, waarin erkend topdraver Simon Lopuyet 21ste wordt. En Joseph Tibor, vorig jaar toptien op de halve marathon (60.27), in de slotmeters wordt verslagen door ene Clemens Kiprotich. Kiprotich werd pas een week gele den door Wagner gecontracteerd. Hij vertrok uit Eldoret, hoog in de Keniaan se bergen, en meldde zich donderdagavond in Wagner's thuishaven Detmold. Zaterdag mocht hij in Alphen z'n nieuwe manager laten zien wat hij nog waard is na een jaar zonder wed strijden vanwege een knieblessu re. In de jaren daarvoor won hij de halve marathons van Parijs ('95) en Lissabon ('96). Meer dan een jaar geen competi tie, lange vlucht en busreis in de benen en dan winnen. Het kan in Alphen, waar de meeste atleten komen om zich te testen voor de komende marathons. Zoals voor Lorna Kiplagat, winnares bij de vrouwen, Alphen een tussenstap is op weg naar de marathon van Los Angeles. „Lekker voor de snelheid." Greg van Hest trainde de hele week door. „Maar je gaat in zo'n wedstrijd toch altijd voor het bes te." Marco Gielen en Luc Krot waar waren dik tevreden, maar uitgerekend zij hadden dan ook volgens een minder zware trai- ningsweek in de benen. „Het kwam mooi uit," zei Krotwaar. En Bert van Vlaanderen: „Voor mij is de marathon de wedstrijd, dit een training. Maar je loopt wel zo hard mogelijk." Voor Mohamed Baket ligt het an ders en telde de wedstrijd zélf. De Palestijnse Utrechter heeft dan ook (nog) geen marathon in het vi zier. Hij ging zaterdag lang, heel lang mee met Kiprotich en Tibor. Twee kilometer voor de meet lie pen de samenwerkende Kenia- nen hem eraf, maar dolgelukkig was Baket met z'n derde plaats. Drie weken had hij in de warmte van Marbella kunnen trainen. En dat telt bij Baket. Zwemmen Baket behoorde tot een aanvanke lijk grote kopgroep, die in de loop der kilometers steeds verder werd uitgedund. In de afvalrace was het nota bene Greg van Hest die er het eerst af moest. De Tilburger is momenteel dé man van de Ne derlandse wegatletiek, maar moest al na enkele kilometers de kopgroep laten lopen. „Daarna kwam ik te zwemmen tussen twee groepen en moest alleen tegen de wind in beuken. Ik ben zo nooit lekker in mijn ritme gekomen." Excuses waren er wel. Voor de 'Twintig' nam hy geen gas terug, terwijl hij in de zware weken zit in voorbereiding op z'n marathonde buut in Rotterdam. „Ik kwam al moe aan de start." Maar loopt het dan eens niet geheel naar wens, dan is Van Hest nog altijd zo veel eisend dat hij z'n prestatie (14e) afdeed als „belachelijk." Maar hij lachte er wel bij. Marco Gielen handhaafde zich in de race (die hij in 1995 en '97 nog won) langer in de kopgroep. Zijn vijfde plaats stemde hem tevre den. In de aanloop naar de mara thon van Londen had hij volgens z'n schema een week van 'gas te rugnemen'. 'Lekker knallen' Dat was ook van toepassing op Luc Krotwaar. Voor Van Hest (60.33) en Gielen (59.25) vielen de tijden wat tegen, de nationaal ma rathonkampioen noteerde een persoonlijk record op de twintig kilometer (60.35). „Als het past in je training, wil je er toch voor gaan in zo'n wedstrijd. Lekker knallen. Een record is altijd goed voor het zelfvertrouwen." In de kilometers langs het kanaal passeerden mannen als Bert van Vlaanderen en René Godlieb de zwoegende Van Hest nog. Vooral Van Vlaanderen maakte indruk. Nog altijd Neerlands beste mara thonloper, ook al kampt hij al drie jaar met tegenslag. „Maar het draait nu weer als vanouds." Lissabon De Portugees Antonio Pinto heeft in Lis sabon de beste tijd ooit gelopen op de halve mara thon. De 32-jarige atleet legde de 21 kilometer en 97.5 meter af in 59 minuten en 43 seconden. Pinto verbe terde de oude toptijd uit 1993 van de Keniaan Moses Tanui met vier seconden. Op de halve en hele mara thon worden in verband met de verschillende weg- parkoersen geen wereldrecords erkend. De Keniaan Joseph Kimani eindigde in een uur en vier seconden als tweede en de Tanzaniaan Zehc- dayo Bayo werd in 00.26 derde. Bij de vrouwen won de Ierse Catherina McKiernan in een nieuw persoon lijk record van 1.07.50. Zij had een voorsprong van negentien seconden op de Roemeense Christina Po- macu. Diens landgenote Alina Tecuta werd derde in 1.09.13. Het tempo in Lissabon werd aanvankelijk aangege ven door de Keniaan Godfrey Muriuki. die als twaalf de zou arriveren. Pinto nam de kop na veertien kilo meter over, om dieniet meer af te staan. Hij kreeg di rect na de finish een kroon op zijn hoofd gedrukt en was minutenlang sprakeloos. Nadat hij talloze han den van enthousiaste landgenoten bij de finish had geschud zei hij: „Ik wist dat ik goed in vorm was. Maar met deze tijd had ik absoluut geen rekening ge houden." De eerste prijs van 20.000 gulden en het officieuze wereldrecord betekenden een vroeg cadeau voor zijn 32e verjaardag, die hy komende zondag viert. Op 26 april doet Pinto in de marathon van Londen een po ging het officieuze wereldrecord uit 1988 van Belay- neh Densamo te verbeteren. De Ethiopiër won tien jaar geleden de marathon van Rotterdam in 2.06.50. Pinto zegevierde vorig jaar in Londen in 2.07.55. Dortmund René Tebbel'heeft bij het concours hip- pique van Dortmund de wereldbekerkwaiifieatie ge wonnen. De Duitse springruiter racete op de rug van 1 I-jarige hengst Radiator in de barrage naar de hoofdprijs, de auto van hoofdsponsor Volvo, die erna twintig jaar mee stopt. Tebbel startte als laatste in de extra omloop, waar voor zich maar zes combinaties hadden geplaatst. Daaronder opvallend genoeg géén Nederlandse. De Duitser had dus het voordeel dat hij het best van alle barrageklanten de snelle lijnen over de negen over gebleven hindemissen kon trekken. Bovendien kón hij zich richten op de tijd van de Oostenrijker Hugo Simon, die in geen enkele finale zal nalaten de spo ren te gebruiken. Tebbel slaagde met lof. Simon eindigde met E.T.. het paard dat hem in '96 en '97 de wereldbeker bezorgde, als tweede. Hij stelde derhalve opnieuw zijn kandidatuur voor de eind strijd in Helsinki (14-19 april). Willi Melliger koos met Catvaro voor zekerheid. De Zwitser reed op nieuw een foutloos rondje en eindigde als derde. In de algemene rangschikking nam hij daarmee de eer ste plaats over van de Duitser Lars Nieberg. Bert Romp is, met nog twee kwalificatiewedstrijden te gaan (Den Bosch en Göteborg), voorlopig derde. Zo als het er nu naar uit ziet heeft hij bij de finale in Fin land gezelschap en concurrentie van zijn landgeno ten Eric van der Vleuten, Jan Tops, Piet Raymakers, Peter Geerink en Jos Lansink. Dressuuramazone Leida Stryk heeft het toppaard Welcome tot haar beschikking gekregen. De U-jari ge hengst werd tot voor kort gereden door olympisch kampioen Isabell Werth. Strijk kan dank zij deksta- tion Havikerwaard van haar werkgever Jan Willem van de Kamp over het dier beschikken. Uiteraard wordt het paard ook in de fokkerij gebruikt. Nov! Sad Bas van de Goor heeft met zijn club Casa Modena Unibon de belangrijkste Europese volleybal beker veroverd. De aanvoerder van Oranje won met zijn Italiaanse sterrenformatie in de finale van de Champions League zonder moeite van de Spaanse kampioen Unic^ja Almeria: 3-0(15-615-515-7). In de halve eindstrijd van de Final Four in de Joego slavische stad Novi Sad had Modena zaterdag Paris UC uitgeschakeld, De Franse ploeg, getraind door te Nederlandse oud-bondscoaeh Harrie Brokking, «Sp- digde door een zege op Mladost Zagreb als derde. Bij de vrouwen ging de Europa Cup voor landskam pioenen enigszins verrassend naar OK Dubrovnik. De Kroatische titelhouder won zaterdag voor eigen publiek met 3-2 van Foppapedretti Bergamo, de Itali aanse werkgever van Henriëtte Weersing. Gisteren versloeg Dubrovnik ook, met veel minder inspan ning, Ankara: 3-0. Agadir/Coral Springs De 29-jarige Australische gol fer Stephen Leaney heeft in het Marokkaans Open een daverende start gemaakt op de Europese Tour. Het is weinig golfers gegeven in hun eerste seizoen het eerste toernooi te winnen. Leaney deed het in Ag- adir ondubbelzinnig. Na vier ronden had hy acht sla gen voorsprong op de Zweed Robert Karlsson. Leaney bestormde de kopgroep van de Europese ranking met de eerste prijs van 200.000 gulden; Hij begon de slotronde met vier slagen voordelige mar ge, eindigde met acht. De drie Nederlanders in het deelnemersveld - Rolf Muntz, Robert Jan Derksen en Maarten Lafeber - werden na twee ronden uitgescha keld. Tijdens de eerste twee ronden beïnvloedde een zandstorm het spel en moest de wedstrijd lange tij den worden onderbroken. De meeste topspelers van Europa begonnen zich reeds in te spelen voor het Masters dat in de paas week op Augusta plaats heeft. Zij waren actiefin de Honda Classic. Bemhard Langer was daar na drie ronden de beste Europeaan op de vijfde plaats. Lei der was de Amerikaan Mark Calcavecehia. Colorado Springs Chris Chelios, de aanvoerder van het Amerikaanse ijshockeyteam, heeft aan de orga nisatie van de Olympische Winterspelen in Nagano zijn excuses aangeboden voor het wangedrag van en kele tot nu toe onbekende medespelers. Leden van de ploeg vernielden na hun uitschakeling in Nagano in het olympisch dorp de interieurs van hun verblij ven. Behalve excuses stuurde Chelios eveneens een cheque van zesduizend gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 4