Rotterdams Dagblad 'Zorgboulevard' Holysingel breidt uit met dure seniorenwoningen Luxe, veiligheid, zwembad, fitness en fysiotherapie Vlaardingen stevent af op driepartijencoalitie Puntneus op het Stadserfplein Vlammen slaan uit Vlaardingse woning Sneltrein stopt per 24 mei op station Schiedam Centrum Hoogstraat tóch deze zomer op de schop 'Krimpende verklaringen' van insider-getuige in hasjzaak Abonneeservice sk3f Nieuwe Passage 70 winkels onder één dak Grote parkeergarage Kom winkelen in de Nieuwe Passage Schièdam Rotterdams Dagblad Waterweg Woensdag 18 maart 1998 Door Ben van Haren Vlaardingen - Luxe en veilig heid in gelijkvloerse wonin gen, die aansluiten op het be slaande zorgpakket van Drieén-Huysen in Holy. Dat is de kern van een gisteren gepresenteerd bouwplan van drie Vlaardingse organisa ties, die actief zijn op het ge bied van ouderenzorg en wo- ningverhuur. Het plan gaat uit van bebouwing van het sportterrein van korfbal vereniging Vlaardingen ten zui den en het plantsoentje aan de noordkant van het bestaande zorgcentrum tussen Hoiysmgel en Willem de Zwijgerlaan. Het plan bevat in totaal 44 patiowonin- gen en 102 appartementen, die verhuuid gaan worden voor prij zen boven de huursubsidiegrcns. Een voorlopige schatting is dat de woningen 1100 tot 1500 gulden per maand gaan kosten Dai is ex clusief de bijdragen voor service en het gebruik van speciale voor zieningen In de nieuwbouw zijn bijvoorbeeld een parkeergarage, een klem zwembad (8 bij 16 me ter) met bar en ruimten voor fit ness en fysiotherapie opgenomen. De Algemene Stichting voor Huisvesting en Verzorging van Bejaarden (ASHVB) en de daar aan gelieerde Stichting Beheer Ouderenhuisvesting Vlaardingen (SBOV), die naast Drieen-Huysen ook seniorenwoningen in De Val kenhof, De Wouthof. De Bolder en de Bilhtonflat onder hun hoede hebben, zijn in contact geticdcn met Woningstichting Samenwer king voor de ontwikkeling van het nieuwe complex. Architectenbu reau Geluk Treurniet maakte het ontwerp. ..Er is veel viaag naar luxe senio renwoningen, die veiligheid ge ven en aansluiten op een zorgcen- trum." zeggen de initiatiefne mers. Directeur N Nieuwstraten van Samenwerking baseert zich op de lange wachtlijst bij zijn stichting voor de appartementen in het gebouw Heemstede, dat /ij tegen het zorgcentrum De Meer paal hebben laten bouwen. „We hebben op dit moment ruim hon derd kandidaten hiervoor in poi- tefeuille." Veel vraag Algemeen duecteur R Vastbin der van de ASHVB/SBOV wordt ook geconfionteeid met veel vraag naar dergelijke luxe woon ruimte. Opzijn administratie heb ben zich ongeveer tachtig liefheb bers gemeld. „Bovendien zijn wij toe aan verbouwing en uitbrei ding van onze eigen accommoda tie en is vergroting van ons draag vlak wenselijk." Kleiner wonen Beide heren weten dat veel be- Hetnïeuweaan- zicht van de Holysingel vol gensarchitect Hans Treurniet met patiowo ningen naast drie in hoogte oplopende ap partementen gebouwen. Grenzend aan de Jozef-mavo het laagste ge bouw en tussen Drieën-Huysen en Uitzicht het hoogste met zestien woonla gen op een par keergarage. Rechtsonder de bestaande flats en hetschooi- gebouwtje aan de Louise de Collignylaan, linksboven de Vlaardingse Vaart. Tekening Ge luk Treurniet langstellendcn nu ook wonen m de wijk Holy. „Vaak zijn het men sen. die eef koopwoning bezitten in de omgeving van de Holysingel en wallen gaan huren. Allebei krij gen we buren over de vloer, die kleiner willen gaan wonen." Op het kantoor van de ASHVB, in Drieen-Huysen, komt bezoek van huizenbezitters uit de omgeving van de Willem de Zwijgcrlaan. Bij Samenwerking, dat zijn kantoor heeft aan de Stadhouderslaan, lo pen meer eigenaren van wonin gen aan de oostzijde van de Holy singel binnen, maar daar laten zich ook huurders registreren die wat anders willen voor hun oude dag. Architect Hans Treurniet vond de opdracht een mooie uitdaging om van de Holysingel een complete 'zorgboulevard' te maken. Het be sloten karakter van het binnenhof van de bestaande bebouwing van Drieen-Huysen Iaat hij terugko men in de uitbieidingen, De pa tio's van de begane grondwonm- gen, die evenwijdig aan Holysin gel en Willem de Zwijgerlaan wor den gebouwd, grenzen aan een binnenterrein dat ook aansluiting heeft met de appartementenge bouwen. Deze drie gebouwen lopen in hoogte af in noord-zuidnchting. Het hoogste ziet Treurniet als af sluitend baken aan het eind van de Europaboulevard, öp het oor spronkelijk voor een keerlus van de sneltram bestemde terrein heeft hij op een parkeergarage een appartementengebouw van zestien lagen gepland tussen twee rijen van elk zes patio woningen. De toegangsweg sluit alleen aan op de Holysingel. Voor de andere twee torens, van acht en zes lagen, en aansluitende patiowoningen is uitbreiding van de parkeerterrei nen aan de Willem de Zwijgerlaan voorzien. In het plan is voorts opgenomen het verleggen van het bestaande voet- en fietspad in de richting van Uitzicht. Zij zouden dan rechtstreeks uitkomen op de brug over de Vaart, naar de Broekpol der. Een nieuwe brug over de sin gel aan de Prinses Beatrixlaan moet zorgen voor de aansluiting met de Willem de Zwijgerlaan. Het gemeentebestuur moet zich nog over de plannen uitspreken. Door Jan Rozendaal Vlaardingen Vlaardingen lijkt af te stevenen op een driepartijenco- alitie van PvdA, WD en CDA. In formateur A. Attema heeft dat in elk geval gisteravond als belang- rijkse optie voorgelegd aan de vijf partijen die meedoen aan de in formatieronde. Uit de conclusies die in de vertrouwelijke notitie worden getrokken, blijkt er geen plek voor GroenLmks of SRG achter de collegetafel. Dit wordt bevestigd door bronnen binnen de betrokken partijen die een rol spelen in de onderhande lingen. In haar, samen met een ambtenaar opgestelde, nota komt Attema in tien pagina's onder meer tot de conclusie dat er le veel weerstand bestaat bij de hui dige coalitiepartners om D6G in te wisselen voor GroenLmks of SGR, WD houdt voet by stuk on der geen beding samen te werken met GroenLmks en de PvdA, die de linkse partij er juist graag bij had gewild, ziet het niet zitten met kieinrechts. Dan geen van beide, is de conclusie van de infor mateur. Attema, partijleider van de PvdA, wilde vanmorgen niet ingaan op dc notitie. „Het is een vertrouwe lijk stuk. Daar doe ik geen mede delingen over. Bovendien is het nog niet af." Geea problemen De vijf partijen praten morgen avond verder. Dan moet blijken of de drie zich in de conclusies van de informateur kunnen vinden. Dat lijkt geen problemen op te le veren. Zowel WD als CDA heeft vanaf het begin van de onderhan delingen aangedrongen op een driepartijencoaiitie. De liberalen vinden sowieso dat Vlaardingen goed is te besturen met drie wet houders. Wat dat betreft komt de halvering van de vierde partner in Informatie over be2orging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur het huidige college. D66, wel goed uit. Het CDA zag GroenLinks en SRG als 'gelijkwaardige alterna tieven* als er zou worden ge streefd naar een bredere coalitie. Maar de coalitie zou deze periode verder kunnen gaan met drie par tijen en drie wethouders, brach ten de christen-democraten op de eerste avond ook in. Alleen de PvdA -slechts ge steund door de kleine partijen - wilde vier wethouders. Hoewel At tema informateur is en het onder handelen namens de sociaal-de mocraten overlaat aan eerste wet- houderskandidaatVan der Windt, en boven de partijen heet te staan, mag worden aangenomen dat de PvdA die wens heeft ingeslikt. Tenzij de grootste party in de raad, maar met evenveel zetels (zeven) als de WD, het voor el kaar krijgt om twee wethouders {Van der Windt én Attema) te mo gen leveren. Maar die mogelijk heid wordt door ingewijden als 'onmogelijk' ingeschat. PvdA, VVD en CDA hebben ne gentien van de 35 raadszeteis. In de notitie van Attema. die vorige week maandag als leider van de PvdA nog naar een brede coalitie streefde, legt de meerderheid van twee zetels nu uit ais goed voor de oppositie. De oppositie zou daar door meer in de melk te brokke len krijgen. De verwachting is dat donderdag avond een definitieve afspraak wordt gemaakt tussen PvoA, WD en CDA om een collegeprogram ma te schrijven. Het heeft een week geduurd voordat iemand doorkreeg dat de mozaïek op het Stadserfplein in Schiedam niet klopte. L. Duran van de adviescommissie beeldende kunst, die de uitvoering van het kunstwerk begeleidt, voelde wel aan dat er iets niet in de haak was, maar wat werd pas duidelijk toen zij de mozaïek vanuit de bibliotheek op de eerste etage in het Stadserf bekeek. De stratenmakers hebben het hoofd in de mozaïek een eigentijdse puntneus gegeven en waren al een week aan het wachten tot iemand de grap zou doorzien. De neus wordt de komende dagen aangepast volgens het echte ontwerp. Foto Fred Ubochanf Roe! Dijkstra Behoorlijke vlammen sloegen gisteravond rond 22.30 uur uit een in brand staande woning aan de Vlaardingse Van Vïanden- straat. De rondom het pand liggende woningen moesten wor den ontruimd. De brandweer wist het vuur binnen twintig minu ten te doven. De bewoner van het getroffen pand was op het moment van de brand niet thuis. Niemand raakte gewond. Na inspectie door de brandweer konden de bewoners van de ont ruimde huizen weer terugkeren. De oorzaak van de brand is on bekend. Foto Roel Dijkstra Schiedam Met ingang van 24 mei zal de sneltrein het NS station Schiedam-Rotterdam West weer aandoen. De sneldienst is daar mee na anderhalf jaar terug van weggeweest. De datum van 24 mei markeert overigens nog een ge beurtenis. Het station zal de dub bele naam verliezen en voortaan Schiedam Centrum helen. De stop van de sneltrein in Schie dam werd anderhalfjaar geleden geschrapt omdat de NS het orga nisatorisch niet meer aan kon. Een stop in Schiedam zou de dienstregeling klem laten lopen omdat de NS niet onbeperkt over treinen en rails beschikte. De be slissing zorgde destyds voor veel protesten. De reist yd van Schie dam naar Delft, Den Haag en ver der werd opeens aanzienlijk lan ger. Voor zo'n reis moest dan eerst een trein naar Rotterdam CS wor den genomen om daar vervolgens over te stappen op de sneltrein of intercity. En daar was al snel een kwartier tot een half uur extra reistijd mee gemoeid. De gemeente Schiedam heeft er bij de spoorwegen steeds op geha merd dat de situatie terugge draaid moest worden. De NS zijn nu ook overstag gegaan. Vooral de komst van de metro is daar debet aan. Station Schiedam Centrum wordt hierdoor in de zeer na bye toekomst een knooppunt voor het openbaar vervoer. Bus, tram, me tro en trein zullen er stoppen. En daar past niet meer de status van station voor stoptreinen by, zo zijn ook de NS van mening. Schiedam De Hoogstraat gaat tóch deze zomer op de schop. Eer der was er nog sprake van dat de hoofdwinkelstraat van Schiedam pas in 1999 zou worden gereno veerd, maar dit blijkt een misver stand te zijn. Een misverstand dat de gemeente Schiedam overigens zelf de wereld in heeft geholpen. Het is dc bedoeling dat nog voor de zomervakantie een inrich tingsplan op tafel ligt voor de hoofdwinkelstraat van de 'grote omloop'. Begin deze maand bracht de ge meente het oencht naar buiten dat de opknapplannen voor het Broersveld versneld worden uit gevoerd. Een jaar eerder dan oor spronkelijk was gepland zal de straat nu onder handen worden genomen. Over de Hoogstraat wa ren minder positieve geluiden te horen. Deze zou pas volgend jaar worden opgeknapt. Maar dit laat ste berust volgens wethouder Hafkamp op een misverstand. De Telefoon: 010-4004 444 De rechtszaak tegen twee grote hasjbaronncn uit de Rotterdam se haven is zijn derde week inge gaan. Gisteren stond de zitting in het teken van getuige Robert F. (65) uit Rotterdam. Als belang rijke medeverdachte was hij vol gens justitie goed op de hoogte. F. kwam echter terug op de meest afgelegde verklaringen, die volgens hem niet zozeer fei ten alswel vermoedens waren. Door Paul Smits RotterdarrWlaardingen Rotter dammer Robert F. (65) wordt door justitie gezien als de belangrijk ste getuige uit de omgeving van vermeende hasj baronnen Cees S. (50) uit Vlaardingen en Jan B. (48) uit Rotterdam. Niet alleen omdat hij het heeft aangedurfd eerder belastend te verklaren tegen de twee hoofdverdachten, maar ook omdat F. zelf een belangrijke rol zou hebben gespeeld m de organi satie. Het verhoor van F nam mede daardoor de gehele dag m beslag. De rechtbank bleef urenlang doorvragen. De duur van het ver hoor werd ook in de hand gewerkt door de brcedsprakengheid van de getuigende verdachte. Die ook voortdurend het weten zich in de maling te voelen genomen door de politie en het Openbaar Minis terie. De recherchechef van de n 'ïerpo- litie zou F. hebben beloofd hem 'buiten beeld te houden'. Maar tot ongenoegen van de Rotterdam mer dook toch in de dossiers een zeer belastende verklaring over S. en B. op. Die was weliswaar ano niem gemaakt, maar viel te herlei den tot F. Volgens F. zou hem door de bewuste1 recherchechef zijn beloofd geen strafvervolging in te stellen als hij meewerkte. De rechtbank wilde graag weten of F. by zyn verklaringen blijft. De getuige: „Ik voelde my des tijds wanhopig toen ze me be schuldigden van lidmaatschap van een criminele organisatie. Ik ben gehersenspoeld. Maar dat ik het allemaal zo letterlijk heb ge zegd zoals in die verklaringen siaat. nee dat geloof ik niet."' En by herhaling het F. weten over vermoedens te hebben verklaard en met feiten te hebben weerge geven. Zelfs als het om zeer gedetailleer de verklaringen ging. Zoals die keer dat Cees S. in een Rotter dams hotel met rubberen hand schoenen enkele papieren beroer de die als vals document moesten dienen. Van het idee dat S. zo vin gerafdrukken wilde voorkomen wilde F. niet weten. „Die man had het druk en was ais vleeshande laar vaker bezig met slagershand schoenen.'' Rechtbankpresident mr. F. van Dooren las een stuk voor uit de gehekelde, geanonimiseerde ver klaring van F. „U heeft gezegd van vleesfraude met subsidies door S. te weten. Dat hij in de ver dovende middelen zat en zijn zak ken heeft gevuld door te sjoeme len met failliete bv's. Er was een constructie via Zwitserland waar bij hij een schriftelijke overeen komst heeft gesloten met een daar gevestigde zakenman. Is dat dan ook een veronderstelling?" En F. antwoordde bevestigend. Op de vervolgvraag of hetzelfde gold voor de eerdere bewering door F. dat die overeenkomst in een kluis bij advocaat mr.D.A- Harff lag, kwamen wederom de inmiddels standaard geworden 'vermoedens''aannames'. Ook heeft F. tegen de politie ge zegd dat B. in 1995 speciaal naar Dubai is geieisd toen hem ter ore was gekomen dat de politie naar Pakistan was afgereisd voor on derzoek. Via contacten in Dubai zou B. proberen het 'onderzoeks team het bos in te sturen'. F. gaf zelf aan dat hij het zo niet had be grepen. Niet zonder ironie noem de hij het zelf een 'krimpende ver klaring', in navolging van officier van justitie mr. A. M. Zwaneveld. De Rotterdamse getuige zei zich vooral slachtoffer te voelen. In eerste instantie van S. en B., re den waarom hij aanvankelijk zo belastend over ze heeft verklaard, en later van politie en justitie, die hem hebben laten vallen als 'kroongetuige'. In het organisatieschema zou S. de financier van de bende zijn ge weest, was B. de handelsreiziger en zou F. voor de logistiek hebben gezorgd als nummer drie, die bij voorbeeld documenten in orde maakte. De bende zou m totaal 45 containers uit Pakistan met tien duizenden kilo's hasj naar Rotter dam hebben laten verschepen. gemeente heeft abusievelijk ver keerde informatie naar buiten ge bracht waarin de conclusie werd getrokken dat renovatie van de Hoogstraat dit jaar niet meer haal baar is. Volgens Hafkamp is het steeds de intentie geweest om de stratenmakers ook in de Hoog straat na de zomer aan de slag te laten gaan. „Ons standpunt is nooit veranderd. We hebben blijk baar alleen de verkeerde informa tie naar buiten gebracht. Maar het is steeds de intentie geweest om aan het opknappen van de Hoog straat prioriteit te geven. Want ook de gemeente is van mening dat het hard nodig is," aldus de wethouder. Het 'nieuws' dat de renovatie van de Hoogstraat opgeschoven zou worden, zorgde voor veel onrust onder de ondernemers in de win kelstraat. De winkeliersvereni gingen het Centrummanagement waren woest en zochten rneteen contact met vertegenwoordigers van de politieke partijen. Onno dig, naar nu is gebleken. Want de plannen zijn nooit gewijzigd. Toch zien de vertegenwoordigers van de winkeliers en het Cen trum. lanagement winst in de ge beurtenis. „De wethouder heeft nu nog overduidelijk en glashel der beloofd dat het werk na deze zomer wordt uitgevoerd. En dat is een toezegging waar wij hem ze ker aan zullen houden. We heb ben er alle vertrouwen in dat het nu toch echt gaat gebeuren." zegt J. van Buren, de voorzitter van de vvinkeliersverenigingHoogstraat. Het opknappen van de Hoog straat zal in fases worden uitge voerd. Het eerst is het meest ver pauperde gedeelte aan de beurt: het stuk tussen de Appelmarkt en de Grote Markt. Hier zal een nieu we bestrating komen maar ook nieuw straatmeubilair als bank jes, prullenbakken en lantaarnpa len. Verder zal samen met de win keliers worden gekeken wat er aan de grote leegstand in de win kelstraat kan worden gedaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1