"s Avonds is Pernis net één ;rote kermis' A genda Marianne Weeber bij finale van Vlaardings Songfestival Bouw nieuwe winkels op de Brink begonnen Ik'98 bloeit (4) Lezing over opgravingen Boekenweekavond Elsads in Hst Gebouw Thé-dansant Kerken en scholen vormen koppels Fascinatie voor de ijzeren kathedralen van de haven AUTO £3 BASE Rotterdams Dagblad Woensdag 18 maart 1998 Het gaat goed met Ik'98, de party die ik op 22 oktober op deze plaats oprichtte. In totaal 32.409 Gaardingers brachten een stem uit en stuk voor stuk kozen ze voor Ik'98. Campagne heb ik niet hoeven voeren, want het gemeentebestuur deed dat voor mij met zijn slogan 'Stem men doe je voor jezelf. De Gaardingse endernemers, verenigd in de Industriële Kring Gaardingen en Organisatie Vlaardingse Ondernemers, hebben dat als geen ander begrepen. Ze hielden vorige week een onvervalst Ik'98—pleidooi voor een gehoor van vers gekozen raadsleden. Waar pleitten onze lokale captains of industry voor? Zie hier hun wensenlijstje: meer bedrijfsterreinen, betere bereik baarheid van de winkelcentra, meer eengezinswoningen, lagere las ten en een verkeerstunnel onder het spoor bij de Marathonweg. Dat alles met als ultieme doel dat de Gaardingers meer geld overhouden om bij de middenstand te besteden. Ja, we kunnen 'best wel' trots zijn op onze Vlaardingse ondernemers. Meer dan de helft woont niet in Gaardingen. Als ze eenmaal hun zak ken gevuld hebben, winkelen ze niet bij hun plaatselijke collega's maar sjezen ze in hun Saab naar Bleiswijk om daar hun in Gaardin gen verdiende centjes uit te geven. Al even Ikke' ig'98 is onze WD-wethouder Roijers van Financiën, Hij wil niet .iet GroenLinks in één college zitten, want „ik heb niet de indruk cU GroenLinks de liberale beginselen van harte omarmt". Nee, dank je de koekoek: als GroenLinks dat zou doen, zou ze WD heten. En wat dacht u van D66~wethouder Ton van der Steen? Zijn partij is door de kiezers knock out geslagen, maar meneer wil desnoods/even tueel/in het uiterste geval wel wethouder blijven. „Als ik daarvoor wordt gewaagd." Nu ben ik niet in de positie om Van der Steen dat te vragen, maar ik wil hem wei iets anders vragen: Meneer Van der Steen, zou u erelid van Ik'98 willen worden? DICK VAN DER LUGT ylaardingen Bij de Nederlandse Jeugdbond voor Geschiedenis wordt vrijdag vanaf 19.30 uur een lezing gegeven door de gemeentelijke archeoloog T. de Ridder en zijn assistent E. Smits over vondsten op de locatie- Hoogstad. Bij deze opgravingen zyn tal van interes sante vondsten uit de Romeinse tijd gedaan. Met na me de waterstaatkundige werken (een stelsel van dammen en duikers) uit deze tijd zijn bijzonder te noemen. De lezing wordt gehouden in het Archeologisch en Historisch Museum Hoogstad, Westlandseweg 258 in Gaardingen. De toegang tot de lezing is gratis. In de Burgerzaal van het stadhuis wordt vanavond de Boekenweekavond gehouden. Toby Witte, de schrijver van hel boek 'Broekpolder, bomen groei of huizenoouw', houdt een lezing over zijn boek en daarna volgt een discussie. In het panel zitten ondermeer jachtopziener R. Blom, Ben van der Velde (GroenLinks), Kees van der Windt (wethouder PvdA) en André Fontijne (IKV). De dis cussie wordt geleid door Charles Hendriks. De toegang is gratis en de Boekenweekavond begint om 20.00 uur. Twee zussen Els Veen-van der Steen en Ada Butter- van der Steen, die tezamen Elsada vormen, expose ren tot 9 mei in Het Gebouw aan het Broersvcld. Dit is de zesde expositie in de reeks van vrouwelijke kunstenaars/creatie velingen in en rondom Schie dam. Deze expositie heeft als thema: vloeiende kleu ren. Goeiende kleuren omdat de werken op zijde zijn ge schilderd. Zijdeschilderen is een eeuwenoude tech niek afkomstig uit China en via Frankrijk naar Ne derland gekomen in de negentiende eeuw. Zijde is een soepel materiaal dat de verf gewillig laat vloeien. Door de glans van zijde ontstaan de meest fraaie kleureffecten en bijzondere vormen. Elsada heeft al '5$$rdere exposities gehad en binnenkort staan zij óp een kunstmarkt. Bij Elsada zijn ook cursussen en workshops te vol gen. Tijdens de cursussen en workshops wordt ken nis en liefde voor zijdeschilderen doorgegeven aan anderen. De expositie is te bezichtigen bij SVO in Het Gebouw aan het Broersveid 142 van maandag tot en met vrij- 'dag van 9.00 tot 14.00 uur en op donderdagavond van 20.01) tot 22.00 uur. Kluphuis Oost en Dienstencentrum Oost starten met een speciaal programma voor ouderen op de zondag middag. Dit voorjaar staan er drie zondagmiddagen op het programma. Het is afwisselend bij Kluphuis Oost aan de Boerhaavelaan 79 en bij het Diensicen- trum Oost aan de Marconiweg 2. De eerste keer is zondag 22 maart in Kluphuis Oost. Er is dan 's middags een Thé-dansant voor 55-plus- sers. Het is van half twee tot vier uur. Wie het leuk vindt om op zondagmiddag iets te doen is van harte welkom. Ook als men niet wil dansen kan men gewoon voor de gezelligheid komen. Kaar ten kosten twee gulden en moeten van tevoren wor den gekocht. Op initiatief van directeuren van basisscholen en predikanten/pastores van alle kerken in Schiedam- Noord is een plan ontwikkeld om ook dit jaar te ko men, tot een oecumenische viering voor jong en oud. Een centrale voorbereidingsgroep, met vertegen woordigers uit alle deelnemende kerken en protes- tantsefkatholieke scholen, heeft een raamwerk voor liturgie samengesteld. Ieder sehool/kerkkoppel is aan de slag gegaan om het raamwerk op maat te snij den voor hun viering. Zodoende gaat er op zondag 22 maart om 10,00 uur iets heel bijzonders plaatshebben: een oecumenische viering voor jong en oud, op vier plaatsen tegelijk in Schiedam-Noord. Men kan kiezen uit de volgende plaatsen: Jacobus- kerk. Dorpskerk. De Ark en de Martinuskerk. Het kiezen van een thema leverde nauwelijks een pro bleem op. Op 22 maart zit men midden in de Oecu menische vastenactie. Dus is het hoofdthema van de ze actie ook voor deze viering van toepassing: over bruggen. Redactie Waterweg: Edwin Comelisse, Mare F!oor, Ben van Haren, Daniëlie Hermans, Desireevan deriagt, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Gefasci neerddoor scheeps schroefter wereld be sloot Rogier d Ailly er een schilderij van te maken. De Vlaardingse kunstenaar hoopt vurig □at zyn werk aan boord van het schip een nieuw container schip van P &0 Nedlloyd maand wordt opgele- te hangen. Fo to Roel Dijkstra Door Judith van Klaveren Rotterdarn/Vlaardingen Twee schilderijen heeft Ro gier d'Ailly al direct weg moeten halen. Een pijplei- dingenbedrijf wilde ze heb ben nog voor zijn expositie was geopend. De ambassa deur van Ecuador, die zelf schildert en toevallig bij de opening aanwezig was, heeft nog diezelfde middag een kunstwerk gekocht. Ook op andere schilderijen en diver se beschilderde wrakhoutjes was binnen een week een ro de sticker geplakt, ten teken dat ze reeds zijn verkocht. De Gaardingse kunstenaar Ro gier d'Ailly kan tevreden terug blikken op de eerste dag van zijn expositie in het kantoor van het Gemeentelijk Havenbedrijf Rot terdam aan het Marconiplein. „Hei was uuUeUeiid druk en ik kreeg veel leuke reacties," vertelt hij. Havenwethouder H. van den Muijsenberg opende de tentoon stelling. Behalve havenschiiderij- en is er ouder werk van de kunste naar -voornamelijk portretten- te bezichtigen. Deze schilderijen en collages zijn abstracter dan de afbeeldingen van werkeilanden, containerschepen en pijpleidin gen, die meer een impressionis tisch karakter hebben. „Misschien ga ik dit in de toe komst ook abstracter doen," zegt d'Ailly, terwijl hij peinzend naar één van de schepen kijkt, „Ik wil niet aan één onderwerp vast zit ten. De mensen moeten zeggen: "Wat een mooi schilderij', niet al leen: 'Dat is een mooi schip'." d'Ailly schildert havengezichten sinds hij in Gaardingen is komen wonen, nu anderhalfjaar geleden. Daarvoor woonde en werkte hij in Amsterdam. „De haven heeft me getrokken vanaf het moment dat ik hier kwam," vertelt de 38-jari- ge kunstenaar. ..Vanuit mijn raam kan ik Pernis zien. Ik ga zo vaak mogelijk fietsen door de ha ven, maar omdat het zo groot is pionier ik tegenwoordig ook veel met de auto. Ik vind het er prach tig. 's Avonds is Pernis net één grote kermis." Industrieterreinen ren d'Ailly kennis maakte met de haven had hij een fascinatie voor industrieterreinen, met 'hun gro te installaties die een heel eigen vormenwereld kennen'. Hij noemt ze triomfbogen van het menselijk vernuft, die monumen ten van vroegere revoluties zijn geworden. d'Ailly: „Mensen zeggen van veel dingen dat ze het landschap ver pesten. Hier in de haven is juist het architectonische een gegeven. Het is immers gemaakt door men sen, net als de hele Maasvlakte. Dan kun je er ook naar kijken met de gedachte 'goh, dat is mooi*. In mijn schilderijen zoek ik een beeld dat die confrontatie tussen cultuur en natuur te zien geeft: de mens die bakens in de ruimte zet. Zo krijgt het havenlandschap zijn eigen geschiedenis, zijn eigen vorm." Volgens de kunstenaar zijn de ele menten in de haven vergelijkbaar met een kathedraal. Net als vroe ger de gotische kathedralen en pyramides hebben de technische bouwwerken uit onze tijd geen kunstzinnige pretentie. „Maar het ontzag en de fascinatie die ze oproepen is vergelijkbaar." Dat de schepper, de mens, in dit landschap nauwelijks te zien is, noemt hij vervreemdend. „Het is een enorme ruimte. Je ziet bijna geen gestalte, Dat is een hee! raar iets. Het is allemaal gemaakt door mensen, maar ze lijken zelf niet aanwezig. Het gaat dag en nacht door. Dat vind ik iets aparts, net of de techniek zelf alles doet." Op de 'landschappen' van d'Ailly zijn mensep evenmin aanwezig. Behalve op het schilderij met de schroef. Daar staat een man bo ven op de immense scheeps schroef. „Dat is om te laten zien hoe groot hij is." Nadat d'Ailly in oktober vorig jaar via krantenberichten en foto's kennis had gemaakt met de zo juist opgeleverde zwaarste scheepsschroef ter wereld, be sloot hij er een schilderij van te maken. Het indrukwekkende ge vaarte weegt maar liefst 94 ton. De schroef is vervaardigd door Lips in Drunen voor een nieuw groot containerschip van P&O Ned lloyd. Dit schip wordt gebouwd bij een Japanse werf -waar de schroef naartoe is vervoerd - en zal in de loop van deze maand worden opgeleverd. d'Ailly hoopt vurig dat zijn schilderij aan boord van het schip komt te hangen. „Ik had bij de expositie ook iemand van P&O Nedlloyd uitgenodigd." Techneut Anders dan een kunstenaar als Paul Kerrebjjn, die zyn havenon- denverpen zeer gedetailleerd schildertwi I d'Ai I ly voorna mnl ij k sfeer neerzetten. Een vergelijking gaat wat hem betreft niet op. „Het gaat mij om het pictorale, de wijdsheid, de ruimte. Ik ben geen techneut, zoals Kerrebijn." d'Ailly houdt eerder van het onge polijste van de haven. „Het ver weerde vind ik mooi. Net als sche pen die oud en roestig zijn. Thuis heb ik ook veel spullen. Allemaal troep dat ik langs het water vind: stukjes oud roest, stootblokken, sleepkabels. Gewoon, voor de gein." De drijfhoutjes die d'Ailly er ver zamelt, beschildert hij. Dat geeft een wat speels effect, terwijl op zijn schilderijen het ruige meer tot uitdrukking komt. Dat komt doordat de kunstenaar niet op doek maar op spaanplaat schil dert. „Of triplex, als het maar weerstand geeft. Ik gebruik soms veel kracht om een bepaald effect te bereiken," legt hij uit. „Linnen kan daar niet zo goed tegen. Daar naast werk ik met afbijtmiddel en een staalborstel om dat roestige erin te krijgen." Hoge productie Hoewel d'Ailly meent dat hij lang aan een schilderij werkt („Met grote dingen ben ik wel drie tot vier maanden bezig"), heeft hij een hoge productie. Ondanks dat hij pas sinds anderhalf jaar de Maasvlakte schildert, zijn 45 van de 56 werken op deze expositie havengezichten. Nu hij een 'voor raad' heeft, kan hij wat meer aan dacht besteden aan zijn promotie. „Sinds een halfjaar ga ik de boer op. Dan is het Havenbedrijf na tuurlijk een perfecte piek." De volgende expositie staat gepland in hotel De Beer in Europoort, in de maanden juni en juli. d'Ailly heeft -hoewel nog lang niet uitgekeken op de haven - één gmfp u/pn« Die heeft te ma ken met zijn fascinatie voor het kolen- en staalbedrijf EMO op de uiterste punt van de Maasvlakte. De rode gloed van de kolen die hij er aantrof tijdens zijn bezoek aan het bedrijf heeft zijn netvlies niet meer verlaten. „Mijn droom is om een jaartje voor EMO te schilde ren. En dan een hele serie maken voor hun bedrijf. Allemaal in rood. Dat lijkt me fantastisch." De expositie van Rogier d'Ailly bij het Gemeentelijk Havenbe drijf duurt tot en met 16 apriL Wie zijn werk wil bekijken, kan contact met hem opnemen, tele foon 2341840. Het Havenbedrijf zelf is namelijk niet vrij toegan kelijk voor publiek. Woensdag 18 maart VIAARDINGEN Stadsgehoorzaal. BouOewijn Buch met Een avondje televisie. 20.00u ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg, K1.2 20 30 De Rotterdamse Dansgroep. Hist. Museum 'Schieiandshuis' IQ 00-17 00 Rotterdam, Nieuwe Stao SKVR Muziekschool Cen trum-West 27.15 Open Podium Kinderen, de Doelen, Gr.z. 20,15. inleiding om 19 15 door Tan Crone lGehoorzaal) Rotterdams Phil- harmonise h Orkest. /12.45 Lunchconcert. RotterüamsPnilharmoiischNighttowr» Thea tercafé 22.00 Fresh Up Dance. Open Hof 11 00 Marktconcert Theatercafé Plan-C 22.00 Van Dik Hout speelt David Bowie. Lan taren 120 30Wysiwyg (What You See Is What You Get) Luxor Theater 20.15 Paul van Vliet O.T. Theater old Mullerpier 20.00 Vrouwen van Ibsen Rotterdamse Schouwburg. Gr z. 20.15 John Gabriel Borkman. SKVR, Henne- kljnstraat 6 20 00-22.00 Lezingencyclus: De duistere eeuwen Zaal de Unie20.30Volg- spot-L/ve. Donderdag 19 maart SCHIEDAM DC Oost Olieverf schilderen. IA 00-16.00u. Ontmoetingshuis de Weerklank- Warme maaltijd, 17.00u. Filmhuls. Face/Off, 21.00y. Podium Cafe.Oorsmeer, akoestisch optreden, 2 l.OOu. ROTTERDAM RotterdamseSchouwburg,Gr.z.20.15Galrli Dance. W.z. 20.30 Rotterdamse Dansgroep Hist. Museum 'Schieiandshuis' 10.00- 17 00 Rotterdam. Nieuwe Stad De Vlerk 22.00 Make-Up (USA;, de Doelen, Gr.z. 20.15. inleiding om 19.15 door Tan Cnone (Gehoorzaal) Rotterdams Philharmomsch Or kest De Vlerk 22.00 At Denko's. St. Lau- renskerk 12.45 Middagpauze-concert. ODEON 20 30 Het Geheime leven van Waiter Mitty Nighttown 21,00 Fu Manchu. Spiri tual Beggars 7 Zuma 7. Rotown 22.00 Louisiana Radio. Zaal de Unie 20.30Luister museum. Lantaren 120 30 Wysiwyg (What You See Is What You Get). Luxor Theater 20.15 Paul van Vliet. O.T.Theater a/d M ulter- plerSO.OO Vrouwen van Ibsen R'dams Cen trum voo r The ater 20.00 Over operazangers, armoe, noordzaak, 'n castraat.en eten Thea ter 't Kapelletje 20.30 Barst1 Vollemaan. Theater Zuidplein. Kl.z. 20.30 Arthur Umb- grove. Goethe Institut Rotterdam 20 00 Matthias Politycki. DerWeiberroman (1997). Lezingen gesprek. Museum Boijmans Van Beuningen2G.00-21.30 Surrealisme Lite ratuur, SKVR Muziekschool Dalweg 19 30 Open Podium Popschool. Vertrek SKVR, Ca- landstraat 13.30-15.30 Op gaienebezoek m Rotterdam. Van do 12 t/m wo 18 mrt. ROTTERDAM Cinerama 1: "Titamc' (12) dag. 14.45-20. Cln.2: Tomorrow NeverDies' (12) dag. 12.45- 15.30-18.30-21.30.Cin.3: "Seven years in Tibet' (12) dag 13-18-2115. Cin.4: 'G.l J- ane' (12) dag.18.30 21.30. do.vr ma.di.ook 12.45-15.30Cin.5: "Event Horizon' (16) dag. 18 15-21, do vr.ma ,di. ook 13.15-15 45. Imax Theater: 'Amazon' (all dag.lbeh ma.) 14-16. 'Super Speedway' (al) dag. (beh.ma.) 15. "Titanic' (12) dag. (beh.ma.do10- 17.15-21.15, ma.16-20. Venster 1: 'Western' (16) dag. (beh.ma.) 19.30-22ma.22. SneakPreview ma.22. Mo- viezone* 'Cycfo' vr 15.30. Ven.2: Fatal reac tion: 'Bombay' (16) dag. {beh.ma.di. >19.30, vr.zo.wc. 14.30. 'Shooting Fish' (16) do.vr.za. 21.30. 'Monther and son' (16) zo.ma.wo. 21.30. 'Alice in den Stadten' ma. 19.30. De acteur als auteur, di.19.30. Aansluitend 'The belly ofan architect'(16) 20.30. Vnn.3: The sweet hereafter' (16) dag. 19.30-22. 'Karak- ter'taijvi.xti.wo.iA.3u. vert4: nana-öi uöj dag. 19.30-22, 'Felice...Fehce... (16) vr- .zo wo. 14.30. Lumlëre l: 'I know wfiat you did Jast summer' (16) dag.16-18.45-21.30, do.vr.ma.di. ook 13.15. Lum. 2: The Jackal" (16) dag. 12- 1518-21. Lum. 3: 'MortalKombatlhannihila- tion' (16) aag. 18 45-21.30, do. vr.ma.di.ook 13.15-16. Lum. 4: 'Flubber' (al) dag. 13- 15.45-18.30-21.15. Rexane: "Hoe vetel ik het mijn zuster" (18) do. t/m zo. door!, voorst. "French Postcard Giris' (18) ma. t/m wo. docrl. voorst. Pathé: Titanic' (12) dag. 11.55-15.55-# 20.15, wo.alleen 13-20.15. 'Good Will Hunting" (al) dag. 11.50-15.30-18.30- 21.30, di.niet om 21.30, wo.met om 15.30. The Jackal' (16) dag. 11.40-15.20-18.20- 21.20. 'As good as it gets (al) dag. 15.20- 18.15-21.10. do.vr.ma.di.ook 11.45. 'Kiss the Girls' (16) dag,18.50-21.30. do.vr.ma- di.ook 11-13.35-16.10. 'Devil's Advocate' (16) dag.11.20-18-21. do.vr. ma. di. ook 14.45. 'Amistad' (16) dag. 11-14.15-17.35- 20.50. 'Go down and don't drown' sneak pre view di.21.30. VlaardingenChiem van Houwe- ninge en Marina de Vós maken zondag in de Stadsgehoorzaal van Gaardingen de winnaars be kend van het Gaardings Song festival en de Gaardingse Mini- Playbackshow. „En daar ben ik bijzonder blij over," lacht zange res/presentatrice Rita Young te vreden. Samen met haar echtge noot, Jan de Jong, organiseert ze de parallel lopende festivals in 1999 voor het tiende jaar. „Chiem en Marina mogen zich, mede door hun VARA-serie 'Op passen!!!' (van de twee opa's) scharen onder de bekendste echtparen van Nederland," voegt se er trots aan toe. Rita Young zegt niet alleen tevreden tc 2ijn over de toezegging van het artis tieke duo, maar ook over de kwa liteit van de negen finalisten die daarvoor zijn uitverkoren in drie spannende voorronden. Ook over de kwaliteit van de tien kandi- daatjes voor de finale voor de Mi- ni-Playbaekshow vertelt ze niets Rita: „Ook nu komen ze weer uit heeï Nederland, zoals Etien- Leur, Leeuwarden, Rotterdam, Alblasserdam, Delft, Den Bom mel, Ridderkerk, Leiden, Helle- voetsluis en natuurlijk Gaardin gen en Maassluis. De belangstel ling voor deelname aan de voor ronden was groot. Er zijn zelfs kandidaten niet toegelaten, ge woon omdat we er veel te veel hadden." Als vanouds worden de finales achter elkaar afgewerkt in de Stadsgehoorzaal van Gaardin gen, waar om 14.00 uur wordt be gonnen met die van de mini's, die evenals hun 'grote collega's' dat na de pauze doen, één num mer op de planken zetten. De kandidaten worden beoordeeld door een dameslozejury: journa list Rein Wolters (tevens al negen jaar juryvoorzitter), journalist Nick van Dien, muziekproducer Jack van der Lee en Olaf van Paassen, tv-regisseur van Vero nica. Tijdens de show treedt een bal letgroep op. Trots vertelt Rita Young: „Evenals vorig jaar krij gen de deelnemers van beide fi nales later in het jaar een optre den aangeboden in het dagpro gramma van Veronica op televi sie." Alsof het allemaal al niet druk genoeg wordt op het podi um, treden ook nog op de Gaar dingse zangeres Nancy B, en als Marianne Weeber, uitsmijter zondag in de Stadsgehoorzaal bij het Vlaardings Songfestival. Archieffoto Rotterdams Dagblad klapstuk de bekende 'smartlap- penkoningin' Marianne Weeber op. Rita Young: „Al enkele jaren ge leden wilde ik Marianne graag als uitsmijter in de finale heb ben, maar ze was steeds druk be zet. Nu is het dan eindelijk ge lukt!" De belangstelling voor het Gaar dings Songfestival is groot. Aan de kassa zijn nog maar enkele tientallen kaarten te koop. Ze kosten tien gulden per stuk. Hoek van Holland Deelraads voorzitter L. Vreugdenhil en por tefeuillehoudster ruimtelijke or dening T. Brabander hebben af gelopen week samen de bouw van het nieuwe winkelcentrum op de Hoekse Brink gestart. Op die plek zullen in september dertien nieuwe winkels en een kiosk in gebruik worden geno men. Het totale plan beslaat 1900 vierkante meter winkelruimte. De meeste units zijn ongeveer 120 vierkante meter groot. De winkels worden in twee blok ken op het plein gerealiseerd: een blok van acht en een blok van vijf winkels. Met de al bestaande win kelpanden in de Prins Hendrik- straal en de Rietdijkstraat ont staat een compleet winkel plein, waardoor de Hoekse Brink zal moeten uitgroeien tot het hart van het centrum. De winkels, naar een idee van Kooien City Developers uit Rot terdam en volgens een ontwerp van architect Rene Hoek, krijgen een hoogwaardige uitstraling door de toepassing van alumini um puien, natuursteen en matgla zen luifels. Op het dak van het centrum komt groen, dat zal fun geren als een terras voor de bewo ners van het aangrenzende Her man Visserhuis. De verbinding naar de winkels in de Prins Hendrikstraat wordt ge legd door een kiosk op de hoek van de Rietdijkstraat. Voor de Prins Hendrikstraat zelf wordt een plan ontwikkeld voor verbetering van de puien. Daar door zal het winkelhart van de badplaats binnen een jaar com pleet worden vernieuwd en de aantrekkingskracht van het cen trum naai' verwachting sterk toe nemen. De realisatie van de plannen vormt een onderdeel van het Mas- terplan Waterwegcentrum. Ande re planonderdelen zijn de realisa tie van duizend nieuwe wonin gen. Het inwoneraantal van Hoek van Holland zal daardoor stijgen naar 12.000. Mede door de vernieuwing van de Stena terminal, uitbreiding van de verblijfsaccommodatie en re creatieve trekkers zal Hoek van Holland in de richting van de Nieuwe Waterweg ide komende jaren een complete metamorfose ondergaan. De beste occasions thuis op de buis Kies Stadstext- pagina 666 van RDTV en TV Va ndaag

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3