117 Excelsior zegt Wim Meutstege de wacht aan Nieuwe status bekroning voor Verbeek Green Eagles wil eigen sportaccommodatie S *0 f Afzeggen Kahn kans Smajic Kramnik blijft ongenaakbaar Bij Indoor Brabant wacht dressuurjurylid op de proef die haar koude rillingen bezorgt Steven de Jongh te vroeg op kop La nee Armstrong laat voorseizoen voor wat 't is Schiedamse kanshebber Camel Trophy Vertrek Paul Louter nabij Dol-Fijn ondanks gróót tekort één van de vijftien best geëxploiteerde zwembaden in Nederland Korfbalselectie voor promotie naar Duitsland TSB-trainer Pim van Reij naar de jeugd van HVO Rotterdams Dagblad Woensdag 18 maart 1998 Zoetermeer Nermin Smajic. de 19-jarige speler van De Koren beurs, is door de bondscoaches Paul Haldan en Peter Engel opge roepen voor het Europees kampi oenschap. Het talent dankt zijn uitverkiezing aan het af/.eggen van Jonah Kahn. Deze bedankte v nor de titelstrijd, van 23 april tot en met 3 mei in Eindhoven. De 28- jarige Amsterdammer, die alleen voor het individuele toernooi werd geselecteerd, rmsl motiva tie. Hij had naar eigen zeggen op een plaats bij de vijf leden voor de landenploeg gerekend. Engel se lecteerde hem niet. Monte Carlo Vladimir Kramnik blijft het Amber-schaaktoernooi m Monte Carlo op ongenaakbare wijze dicteren. De Rus versloeg in de vierde ronde Jeroen Piket met 2-0. Zowel m de rapid- als in de blindpartij had Piket uitzichten op minimaal remise, maar on nauwkeurig spel werd de Leider dorper tweemaal fataal. Lock van Wely blijft de beste Nederlander in het gecombineerde klasse ment. Van Wely speelde met 1-1 gelijk tegen de Engelse groot meester Sadler en staat daarmee op dc gedeelde derde plaats. Basketbal Mannen, eredivisie: BS Wcert-Amstcrdam 86-90 nv. EBBC-Donar 68-83. VirUls-Prisma (53-64. Promotiedivisie: Unlimited-Piran has 71-83 Prijsvragen Toto 11. Eerste prijs 12 winnaars, elk f 867,60 Tweede prijs 264 winnaars, elk 1' 26,20 Derde prijs 22116 winnaars, elk f 7.50 Schaken Men te Carlo. Ambcr-toernooi, blind-en ra- pidsch.uk. Vierde ronde: I vantsji >ek Oek I- Karpi iv (Kus 11 '2-1 1 ,'2 0-i1 '2-112Ljuboje- vie (Joei-Sjirnv iSp.D 1-1 (1/2 \!2. 1 '2-1/2>, Anand tnai-Laulien Era) 1-1(1 '2-1/2. 1/2-1 '2) Top.ilov BuD-Nikulic Unsl l 1/2-1/2 '1/2-1/ 2 1 -0), Piket N«l l-Kr a mmk Ru«-0-2 (I-1ü- li. Sadler Ens i-V.m WelyiNedl 1-1 1-11,0-1 Stand:) Kramnik7.2 LiuIut5.:i Sjirov. Topfllov. Van Wely 4 1/2.6 An.md, Ljutiojc- vuH.B Ivantsjwk. Sadler 3 1/2.1(1 KarpovS, 11 Niköiic2 1/2,12 Piket 2 Voetbal Engeland. FA-cup, kwartfinale: Sheffield United-Cmentry City 1-1 SU wns. West Ham United-Arsenal 1-1 Arsenal wns Oefenwedstrijd: SHO-FC Utrecht 2 0-2 Goals Sredan Obradovic cn Rob Koppen Zuid 1, iesd? bekerronde: Seollo-Nieuw- Lekkerland 5-2. Doelpunten Nieuw-Lek- kcrland Joost ten Bosch en Sead Nezirevic. Rode kaart Michel van Leeuwen (NL) Wielrennen Tirreno-Adriatico. Rit 1: Civitanova-Civi- t an ova: i. Zabel (Dui) 164 km tn 4 16 02 (38,400 km/u), 2. Man/om (1 tal, 3 Sorenscn (Den), 4 Bertolim([ta),5 DcJongh(Ncd),6 Vainstcins Let7 Spruch Pol >.8 Casarotto (Ita).O. BaJducci(!la>, 10 Loda(]taj,19 Kna ven (Ned) Klassement: 1. Jarmann (Zwil 33 40 17,2 Ballenm (Ita) 0 04,3 Heppner (Dui)l 03.4 SorensemDen)13 15,5 Spruch 13.20,15 Pierdomemco (lta> 1322,7 Loda 53 25, 8 Chiappucci fltaj. 9 Pistorc (Ral 13 27,10 Knaven.25 DeJnngh31.23 Door Piet Ocks Rotterdam W.m Meutstege is aan zijn tweede en laatste seizoen bezig als trainer van Excelsiors tweede elftal. De 45-jarige voormalige verdediger van Excelsior. Spar ta en Ajax kreeg vorige week te horen dat zijn contract op Woudestein niet zal worden verlengd. Zijn functie wordt volgend seizoen overge nomen door Mario Been, die dit seizoen zo wel de A-jeugd als de amateurs van Excelsi or onder zijn hoede heeft. Daarbij assisteert Been nu ai hoofdtrainer Adri Koster bij het eerste elftal sinds de terugkeer van John Metgod naar Feyenoord bij de intrede van Leo Beenhakker in de Kuip. „Een tegenval ler." bekent de eenmalige international. „Erg jammer, want ik had er met op gere kend." De reden voor zijn ontslag is hem niet verteld. Een bezuinigingsmaatregel." vermoedt Wim Meutstege. „Kennelijk is een extra trainer voor het tweede le duur." Na de terugkeer van John Metgod naar de Kuip had Wim Meutstege als trainer van het tweede al min of meer verwacht dat hij zou doorschuiven naar het eerste elftal als assistent-trainer. ..Waarom ik niet ben ge vraagd. is me nog steeds niet duidelijk. Ik ben zelfs niet eens ingelicht over het feit dat Been assistent zou worden. Bij Excelsi or is men er kennelijk van uitgegaan dat ik als sportconsulent bij de gemeente Den Haag geen tijd zou hebben voor die functie en dat het daarom eenvoudiger zou zijn om Been aan te stellen. Dat werk is inderdaad mijn basis, maar ik had daar best een mouw aan kunnen passen." Teleurgesteld Gelet op zijn staat van dienst zegt hij daar om teleurgesteld te zijn in de keuze van Ex celsior. „Ik begrijp er niets van, want ik heb veel meer ervaring dan Been als trainer. Maar misschien is het zijn Feyenoord-veh- tergrond. die de doorslag heeft gegeven. Want wie zulke zaken beslist, Feyenoord of Excelsior, is me nog altijd met duidelijk. Maar ik heb het te accepteren, er zal boven dien wel een reden voor zijn." Wim Meutstege moet uitzien naar een an dere club. ..Het vervelende is," vervolgt Meutstege. „dat het in deze tijd eigenlijk al een beetje te laat is om naar een nieuwe club te zoeken. De meeste zijn al bezet, de spoeling is inmiddels dun." Desondanks gaat Wim Meutstege door in het trainers vak. „Volgend seizoen ga ik de cursus coach betaald voetbal volgen. Maar voor die tijd hoop ik toch wel een nieuwe club te hebbem, al besef ik ook dat het kort dag is om nu nog ergens aan de slag te ko men." Door Tom van den Berg Waaire Knipperen met de oogleden kan een gerenom meerd jurylid zich niet ver oorloven. Tijdens een dres- suurproef van acht minuten moet immers voor vijftig on derdelen cijfers worden ge geven, al dan niet voorzien van commentaar. De in Waal- re woonachtige Francis Ver beek-van Rooy kan dat als geen ander. De voormalige topamazone, die in 1980 met het ros Ivar achtste werd op het WK. verwierf zich on langs de status van O-jutyiid: een hoger niveau bestaat niet. Haar credo: Jureren is ook topsport. Het komend weekeinde volgt Ver beek de internationale dressuure- lite met argusogen tijdens Indoor Brabant. En in het najaar maakt 2e haar opwachting op de Wereld- rulierspelen in Rome. Tussen door wipt ze af en toe over naar de Verenigde Staten en debuteert ze ais jurylid op het prestigieuze CHIO in Aken. De bezige bij leeft met haar agenda steeds in de buurt, maar het is en blijft genie ten. Verbeek: „Bij een mooie proef lopen bij mij letterlijk de ril- iingen over de rug." Haar carrière als jurylid verliep tot nog toe zeer voorspoedig. Op aandrang van haar huidige colle ga Jan Peeters zette zij de eerste schreden langs de dressuurbaan. Via de landelijke ruitersport steeg haar ster in rap tempo richting in ternationale concoursen en kam pioenschappen. Elf jaar geleden werd ze vervolgens kandidaat-in ternationaal jurylid. Na weer tal van bijspijkercursussen en trai ningen promoveerde Verbeek tot internationaal jurylid. En sinds kort is de Brabantse dé top. Met een O achter haar naam. Jurylid Francis Verbeek-van Rooy: Vanaf detribunekrijgje eenglobaal beeld. De juryiet echter op alle details, geeft cijfers voor elke oefening." FotoCeesZom/GPD Met de O-status ben je iemand in de wereld van hoge hoeden en glanzend gepoetste paarden. Dan heb je status, dwing je respect af. De 'O' staat voor officieel interna tionaal jurylid. Deze lieden beoor delen de prestaties bij de Olympi sche Spelen, de Wereldruiterspe- len en Europese kampioenschap pen. De elitegroep telt nog geen dertig personen, onder wie één Nederlander: Jan Peeters. Aange zien Oranje zich vlak achter Duitsland inmiddels dé toonaan gevende dressuur natie heeft ont wikkeld, werd ook een plaatsje vrijgemaakt voor oud-Grand Prix amazone Francis Verbeek-van Rooy. De 41-jarige Verbeek, moeder van drie kinderen, had in de wandel gangen al vernomen dat ze 'in beeld was'. Ook hét kopstuk van het internationale jurykorps, de Zweed Eric Lette, had Verbeek het fraaie vooruitzicht al inge fluisterd. Bsj een bijeenkomst van de FEI. de irternationale hippi sche federatie, werd het voorstel van de dressuurcommissie offici eel bekrachtigd. Het was een ha merstuk, want aan de kennis en onpartijdigheid van Verbeek wordt niet getwijfeld. Kritiek Een beetje jurylid moet anno 1Ü98 echter ook bestand zijn tegen op en aanmerkingen van derden. Ze ker na het vorig jaar verreden EK. Dagen, weken en maanden na die titelstrijd is de storm van kritiek op het juryoptreden in het Duitse Verden nog altijd niet geluwd. Want het jury korps wees de Duit se Isabell Werth aan als kampioe ne, voor Anky van Grunsven. Die keuze leidde tot onbegrip, want het optreden van Van Grunsven leek onovertroffen. Het vermoe den dat politieke motieven tot de omstreden beslissing hadden ge leid, werden nadien aangewak kerd: juryvoorzitter Lette meed die dag de internationale pers. Aan de vooravond en tijdens het EK werden de dienstdoende jury leden waar mogelijk ingepalmd door Duitse trainers, Duitse coa- cnes en familieleden van de Duit se deelnemers. Verbeek heeft weinig trek om nog eens uitvoerig stil te staan bij die affaire. „Het heeft allemaal al veel te lang geduurd," vindt de ai mabele Brabantse. Ze verdedigt haar collega's dan ook te vuur en te zwaard. Schaart zich achter het standpunt van het Belgische O- jurylid Mariétte Withages, die na het EK mede onder vuur kwam te liggen. Verbeek: „Er is toen heel goed gejureerd. Leg de cijferlijs ten maar naast elkaar. Van Gruns ven en Werth staken beiden met kop en schouders boven de rest uit. De verschillen waren mini maal. eigenlijk niet met het blote oog te zien. Vanaf de tribune krijg je een globaal beeld. De jury let echter op alle details, geeft cijfers voor elke oefening. En de één was niet duidelijk veel beter dan de ander. Nee, de jury is echt veel te hard aangepakt. Er is in het verle den wel eens veel slechter geju reerd." Emoties Verbeek kan zich wel in leven in de emoties tijdens dergelijke kampioenschappen. Ze onder vond het immers zelf aan den lij ve. Met paard Ivar was Verbeek in 1976 heel dicht bij de gouden me daille op het EK voor Young Ri ders in Deurne, het Jong Oranje van de dressuur. De combinatie won twee proeven. „De druk nam vervolgens geweldig toe. Ieder een zei me dat ik het goud voor het grijpen had. Door een paar foutjes in de laatste proef, moest ik uiteindelijk alsnog mei zilver genoegen nemen," herinnert Ver beek zich. die met het Nederland se team wel goud won. Inmiddels kent Verbeek het klap pen van de zweep ook vanaf de ju rytafel. Kan ze bijvoorbeeld in een razendtempo de overgang van passage naar piaffe beoordelen. Zonder vooroordelen, zonder zich in te laten met bemoeienis van buitenaf. Dat weet ze zeker. „Ik wil open en eerlijk beoordelen. Wil me niet mei pulitiek inladen. Hoop nooit door belanghebben den te worden gebeld voor een wedstrijd. Ik Iaat me ook niet lei den door het uiterlijk van het paard, let alleen op de technische aspecten. Want als de oefeningen goed worden uitgevoerd, wordt het totaalbeeld ook mooier. Dan kan ik geweldig genieten." UUUU Mr u, ErikZabellijkt na zijn vierde m de Tirreno- Adnatico bij tijdsm vorm voor Milaan San Remo. Fo to FiiippoMontefor- te/EPA Civitanova Marche Erik Zabel heeft in de wieler koers Tirreno Adriatico zijn tweede etappezege be haald. Het was zijn vierde overwinning van het sei zoen. De Duitse sprinter versloeg na de 164 kilometer lange zevende en voorlaatste etappe in Civitanova de Italiaan Manzoni en de Deen Sörensen. De Nederlander Steven de Jongh eindigde als vijfde. Het was de derde keer dat de Noord-Hollander ver geefs een greep deed naar een dagsucces. Eerder fi nishte hij als tweede en als derde. In Civitanova leek bij succes te hebben, maar in uitstekende positie. Op tweehonderd meter voor de eindstreep sleurde Ser- vais Knaven met achter zich De Jongh op de kop. „Dat was te vroeg. Ik zag dat De Jongh gehinderd werd. Heb meteen gereageerd. Hij zat snel weer in een goede uitgangspositie. Jammer, 'het was iets te snel," zei gangmaker Knaven. In het klassement veranderde niets; De Zwitser Rolf Jarmann behoudt de leiding, voor de Italiaan Franco Ballerini en de Duitser Jens Heppner. tijen •t on eens nbe- moe- drie- D66 t dat t we jaar i de i de .idat plek itelt iers gen. ina- om- MilaanLance Armstrong laat het complete voorsei zoen aan zich voorbijgaan. De Amerikaanse wielren ner is na zijn opgave in Parijs-Nice teruggekeerd naar de Verenigde Stalen. De 27-jarige Armstrong rijdt dit voorjaar geen wereldbekerwedstrijden meer en keert op z'n vroegst in juni terug naar Europa. Armstrong maakte aan het begin van het seizoen zijn rentree. De wereldkampioen van 1993 was anderhalf jaar uitgeschakeld, nadat bij hem prostaatkanker was geconstateerd. Artsen hebben hem daarvan ge nezen verklaard. In de tweede etappe van Parijs-Niee gaf de Amerikaan op wegens griep. Een reden voor zijn vertrek naar de Verenigde Staten gaf hij niet. Armstrong is niet de enige renner die zaterdag bij de klassieker Milaan-San Remo ontbreekt. Ook de Duit ser Jan Ullrich heeft afgezegd. De winnaar van de Ronde van Frankrijk van vorig jaar voelt zich na een virusinfectie nog niet fit genoeg. De afmelding van de 24-jarige Ullrich kwam niet ais een verrassing. Hy staakte vorige week de strijd in de eerste rit van de wedstrijd Tirreno-Adriatico om dat hij wegens een griepaanval de kracht miste. „Ik ben niet meer ziek, maar mijn benen voelen nog te slap aan vooreen grote krachtsinspanning," zei hij. Ook dc Deen Bjarne Riis en de Franse wereldkampi oen Laurent Brochard ontbreken. De bijna 34-jarige Deen maakt pas zijn seizoendebuut in de Ronde van Baskenland, die 6 april begint. Hy herstelt van een handblessure. Brochard kwam maandag in Tirreno- Adriatico ten val, waarbij hij zware kneuzingen op liep. De Franse renner moet tien dagen volledige rust houden. Hij kan vermoedelijk pas op 19 april (Luik- Bastenaken-Luik) weer voor het eer*' een wedstrijd meerijden. Schiedam De Schiedammer Rob Visser maakt kans dit jaar deel te nemen aan de Camel Tro phy. Hij behoort tot de laatste tien Nederlandse kandidaten van wie er uiteindelijk twee mogelijk wor den afgevaardigd voor dc 'strijd' in winters Chili en Argentinië. Vanaf aanstaande donderdag ver toeft de 29-jarige Visser met zijn negen concurrenten in het Franse Les Arcs waar hij onder andere met skiën, snowboarden en mountainbiken zijn vaardighe den moet tonen. Bij terugkomst, maandag 23 maart, wordt bekend gemaakt welke twee deelnemers doorgaan naar de internationale 'selecties in Zweden. Maassluis Paul Louter vertrekt eind deze maand naar de Verenig de Staten om er te gaan voetbal len voor zijn nieuwe club Tthe Richmond Kickers. De 28-jarige middenvelder van Excelsior Maassluis kreeg deze week via de fax zijn contract binnen en hoopt 18 april in de eerste competitie wedstrijd zijn debuut te maken voor de club aan de Oostkust. Als alles naar wens verloopt voor de Kickers en Louter is het sei zoen pas in oktober afgelopen, want dan staat de finale van de play-offs gepland. woensdag 18 maart BASKETBAL- 21.01) Juventus (m>-Sprjng- field (Margnethal). VOETBAL: (onder 23 jaar) 20 00 MVV27- TOGB Door Sander Sonnemans Maassluis Het bestuur van bas ketbalvereniging Green Eagles heeft in haar nieuwe beleidsplan de realisatie van een eigen vereni gingsgebouw opgenomen. De club uit Maassluis zou het club huis bovendien graag gekoppeld zien aan een sportzaal. Een eerste studie heeft aangetoond dat voor de wens van de 'Eagles' er mo menteel één geschikte locatie is: de laagbouw (kleedkamers etc.) van de gymzaal aan de Haydn- laan. Het gebouw is eigendom van de gemeente, die inmiddels ge vraagd is medewerking aan de plannen te verlenen en nog niet officieel heeft gereageerd op het verzoek. Een eigen clubhuis wordt noodza kelijk geacht omdat nu voor aller lei activiteiten uitgeweken moet worden naar 't Smitje', het café restaurant naast de Wethouder Smithal. Vooral voor de opvang van de jeugd en de versterking van de band tussen de leden is dat een probleem. Opvang van jeug dige basketballers in een café is ontoelaatbaar. Daarom is in het beleidsplan 1998-2002 de vesti ging van een eigen verenigings onderkomen hoog op de prioritei tenlijst gezet. Voorwaarde is dat het gebouw direct naast een ac commodatie wordt gevestigd waar de club ook sportactiviteiten ontplooit, dus naast de Wethouder Smithal of de gymzaal aan de Haydnlaan. „Realisatie van een onderkomen naast de Wethouder Smithal is in verband met de onmogelijkheid een eigen bar te exploiteren {con currentie niet 't Smitje) voor ons niet haaldbaar," schrijft voorzitter Johan de Waard het- college van burgemeester en wethouders van Maassluis. „Vestiging bij de Olympiahal en verplaatsing van onze wedstrijden daar naar toe is om de zelfde reden ook niet moge lijk. Blijft over een mogelijke ves tiging aan de Haydnlaan." Het bestuur van Green Eagles is overigens niet in de wachtkamer gaan zitten. Er zijn al bouwteke ningen gemaakt en er is onder zocht of de plannen - een clubhuis op de laagbouw van de gymzaal - in het voor die omgeving gelden de bestemmingsplan past. Efficiënter De gemeente Maassluis heeft vier gymnastieklokalen, twee sport hallen en een tennishal en maakt gebruik van de twee gymzalen van het Maascollege. Volgens de onlangs gepresenteerde nota 'Maassluis: sport in beeld' kan worden geconstateerd dat de be zettingsgraad van de binnen sportaccommodaties terugloopt. Dat is te wijten aan het feit dat sportverenigingen de zalen min der huren omdat het aantal leden terugloopt en steeds efficiënter wordt gehuurd om de kosten en zo ook de contributies laag te hou den. Het aantal gebruiksuren door het onderwijs is de laatste ja ren nagenoeg gelijk gebleven. Door de sloop van de gymnastiek zalen 'Sportlaan' en 'De Leeuwe rik' is een grotere gebruiksdruk komen te liggen op de overige lo kalen en sporthallen. Momenteel Zwembad Dol-Fijn. Ook vorig jaar bleven de bezoekersaantallen ver achter bij de prognoses. In 1997 bedroeg het gemeentelijke tekort maar liefst 1.100.000 gulden. Foto Peter Molkenboef worden vooral de gymzalen over dag bijna volledig benut door het onderwijs. Zwembad Dol-Fijn en tennishal Op Dreef zijn een verhaal apart. Het vernieuwde zwpmbad is ei gendom van de gemeente, doch de exploitatie is verhuurd aan een stichting en het management wordt gevoerd door Sport Fond sen Nederland. Verwacht werd dat het tekort voor de gemeente (ongeveer 900.000 gulden) bij de nieuwe exploitatie teruggebracht zou kunnen worden tot 500.000 gulden, maar het aantal bezoe kers viel veel lager uit dan de prognoses zodat de gemeente vo rig jaar een tekort van ruim een miljoen kreeg te incasseren. Maar kennelijk draait Dol-Fijn lande lijk gezien zo gek nog niet, want Ir c bad behoort tot de vijftien best .^exploiteerde zwembaden van Nederland. Omdat zwembaden een sociaal maatschappelijke functie hebben, wordt in het alge meen een tekort op de exploitatie geaccepteerd. Met 'Op Dreef gaat het niet goed. De huuropbrengsten van de in 1981 aan ue Albert SchweiUei- dreef gebouwde tennishal lopen terug en gevreesd wordt dat bin nenkort met verlies wordt ge draaid. Als oorzaak van de nega tieve tendens wordt het teruglo pend aantal leden bij de tennis verenigingen aangevoerd. Er wordt naar gestreefd de hal, en de tennisbanen bij de hal, op korte termijn te privatiseren. Als dat niet kan worden gerealiseerd zou eventueel ook nog het recht van exploitatie verhuurd kunnen wor den. De tennishal telt vier binnen- en twee buitenbanen. Eén buiten baan wordt permanent verhuurd aan de tennistak van sportclub Evergreen, die ook een deel van de hal huurt als clubgebouw. Evergreen koestert al jaren de wens een eigen clubgebouw bij de velden neer te zetten. RotterdamEen korjbalselectie van het KNKV afde ling Rotterdam reist van 23 tot en met 28 maart door de Duitse deelstaten Rheinland en Westfalen om al daar de sport op scholen in Essen, Keulen, Wesse- ling, Kleefeld, Solingen en Lünen te promoten. Voorts wordt ook een tweetal wedstrijden (op 24 en 28 maart) gespeeld tegen Duitse selecties. In de selec ties zijn verschillende Waterweg-koriballers* opge nomen: Ruud van der Wiees van CKC Maassluis. Frouke Siebeling, Peter Hoornweg {beiden KVVlaar- dingen) en Schiedammer Arjan Maltha, de jeugdige aanvoerder van Harga. Selectie. Vrouwen; Marieke van Dijk, Chrisje van der Meer, Stefanie Lagerwaard (allen OZC), Irene Edens (KOAG). Mannen: Lion van Klooster, Henk van Vliet, Jake Oudijk (allen Nieuwerkerk), Wim Niesing (WION), Ruud van der Wees {CKC Maas sluis). Onder 21. Vrouwen: Viola Harms, Evelien Vermey (beiden Nieuwerkerk), Iris en Mirte Ouwerkerk (bei den WION), Frouke Siebeling (KV Vlaardingen), Lin da van Nes (Bolnes). Mannen: Arjan Maltha (Harga), Freek Wfilemsen, Amaud van der Knaap (allen Nieu werkerk), Harro Tamerius (Bolnes), Peter Hoornweg (KV Vlaardingen), VlaardingenHet beleidsplan 'De Oranje Draad' van voetbalvereniging HVO lijkt aardig gestalte te krij gen. In de poging de jeugdafdeling te laten fungeren als kweekvijver voor talenten die later door kunnen stromen naar het eerste elftal heeft de club een heel 'legertje' trainers ingezet om de doelstelling te ver wezenlijken. De laatste aanwinst is Pim van Reij. Hij verlaat na dit seizoen het Vlaardingse TSB als hoofdtrainer om bij stadgenoot HVO als trainer van de B-junioren aan de slag te gaan. Van Reij, voorma lig hoofdtrainer van Naaldwijk en Lyra, is een oude bekende bij HVO want hij speelde er veertien seizoe nen in het eerste elftal Doelstelling bij HVO is de jeugdopleiding nog meer te structureren en die naar een nog hoger plan te til len met als uiteindelijke doel het behouden en laten doorstromen van de jeugd in de selectie die bestaat uit dp perste drie elftallen. Het bestuur van de twee deklasser streeft er naar in elke jeugdafdeling een gediplomeerde trainer voor de selectie te hebben staan. Zodoende start een aantal eerste elftalspelers dit jaar met de trainerscursus TC 3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5