Bouvy schrijft nu al geschiedenis 1 B MUM" SI isi tis EE EEQ1 WÊ\ "B- Isum! Digitale Stad uitgeroepen tot beste van Nederland jfSli Anoniem de dood in Eerste vrouwelijke wethouder in Maasland: 'Niet voor het pluche en draaikonterij' ENStmSPAM fupy lÉJlPj genda Wijkserviceteams Schiedam voorzien in behoefte maar verbetering is nodig Stevige grunge in café 't Stappertje Irene Annink in Podium Café Vrijwilligers gezocht voorvoorbeeldiuinen Beestenboel bij Klei Kleur bijiie DIGITALE STAD VLAARDINGEN aiBigssss Rsern ./paraplu mee of niet? ifee»fEUEI3 Rotterdams Dagblad Donderdag 19 maart 1998 Het is geen gunstige tijd om dood te gaan. De media werken niet mee. Je kunt nog zo'n eervolle carrière achter de rug hebben gehad, je kunt beloond met prijzen en onderscheidingen het leven verlaten, maar een fatsoenlijk 'in memoriam' kan er in de lokale pers niet meer vanaf. Dat zit *m in de tijdgeest. Flexwerken, variatijd en jobro- tation hebben zo veel sociale en economische voordelen, dat het na deel over het hoofd wordt gezien: er zit nergens meer een figuur die lang meeloopt en er blijk van geeft het verleden te kennen. Ook bij de plaatselijke redacties niet. Ja, als je wereldberoemd bent. Dan wordt er gestrooid met postume loftuitingen en atbraakverhalen. En er zijn steeds meer beroemdhe den, dus het is steeds vaker smullen. Maar het zal je lot zijn om in Schiedam te sterven. Een korte tijd geleden ging Joop van Woerkom heenEen man over wie talrijke anekdotes zijn te vertellen. Onderne mer. Geraffineerd eigenaar van strategisch onroerend goed en dus voorganger van Gyorgi Toth en David Hart. Oud-WD-fractieleider in de Schiedamse gemeenteraad. Van Woerkom: de eerste politicus in Schiedam die zei dat Chris Zij develd weg moest als wethouder (dat was in 1978; toen zat Zijdeveld er pas twee jaar en het zouden er twintig worden). Van Woerkom was een kleurrijke persoon, die de stadsgeschiedenis smeuïger heeft ge maakt. Je zou vlassen op een portret van de overledene. Maar de familie plaatste een advertentie in Het Nieuwe Stadsblad en dat was Joop van Woerkom. Geen advertentie van de WD. Geen ad vertentie van Broersveld Belangen. Geen hagiografie, zelfs geen een- kolommertje. Je gaat dood en dat was het, Sportclubs en scholen heb ben nog wel eens het fatsoen om blijk te geven van medeleven by het heengaan van één hunner trouwe leden of leerkrachten. Maar kom daar niet om in de kille wereld van business en overheid. Gemeente- voorlichter Dolf Buschkens (die nog wel een mooi in memoriam mee kreeg} had de goede gewoonte de dag- en huis-aan-huisbladen rond te bellen als een bekende Schiedammer was weggevallen. Busch kens werkte lange tijd in zijn eentje. Tegenwoordig zit er een heel team, voorlichting heet nu communicatie, maar je mag blij zijn als ze de ontslapene al kennen. Op 13 maart kwam Lou van der Stel te overlijden. Op 18 maart arri veerde de eerste publiekelijke mededeling: van zijn eigen familie, op de gebruikelijke pagina 4 van het Stadsblad. Zonder advertentie van de PvdA, voor welke party Van der Stel toch een interessante periode fractievoorzitter is geweest in de Schiedamse gemeenteraad. Lou was geen strateeg, maar wel een goudeerlijke man in een getructe partijcultuur. Dus: slachtoffer. Ik vind dat zo'n man een mooi dank woord verdient, maar de jongelingen van de lokale pers weten ter nauwernood wie de kinderen van Lou en AdH zijn, iaat staan dat pa een pluim naast zyn urn krijgt. Het Parool heeft het in memoriam in ere hersteld. Er zijn dan ook ve le curieuze Amsterdammers. Maar elke stad heeft zijn coryfeeën. Tel je alleen mee in je actieve dagen? Word je daarna vergeten? Ik denk dat het sufferdje-gehalte van lokale media afneemt, als ze serieuzer met onze doden omgaan. KOR KEGEL Dit keer wordt er geen blues maar stevige grunge ge speeld door de viermans G.R.E.P. op zaterdag 21 maart in café 't Stappertje aan de Hoogstraat 59. Zij brengen covers ten gehore van ondermeer Race against the macine, the Red Hot Chilipeppers, Live and Stuck Mojo. G.R.E.P, begint om 22.30 uur. De 24-jarige zangeres, gitariste en liedjesschrijfster Irene Annink treedt vanavond op in het Podium Café aan de Lange Haven. De zangeres timmert de laatste tijd behoorlijk aan de weg. Met haar folk-pop-reper- toire is ze een graag geziene gaste in menig café en op de radiostations. Haar repertoire is duidelijk beïn vloed door haar reizen door Midden-Amerika en door haar Latijns-Amerikaanse studies. Toch speelt ze niet alleen Spaanstalig eigen werk, maar ook covers van Tom "Waits en Randy Newman. Momenteel neemt ze deel aan het 'Unsigned Project' van het nationaal popinstiuut, Dit project brengt een cd uit waarop Irene en negen andere artiesten het beste van hun eigengemaakte muziek laten horen. Het optreden in Podium Café begint om 21.30 uur. De afdeling Natuurontwikkeling van de gemeente Schiedam zoekt voor het project Voorbeeldtuinen bij voorlichtingscentrum De Groene Raat aan de Harre- weg vrijwilligers. Mensen met groene vingers die het leuk vinden om van maart tot november elke woens dagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur samen met andere tuinliefhebbers natuurlijke tuinen aan te leggen en te onderhouden. Het project is vier jaar geleden in het leven geroepen. Nadat het oude Saskische boerderijtje by Harreweg 19 werd omgetoverd tot voorlichtingscenturm De Groene Raat werd rondom het boerderijtje gestart met het aanleggen van twaalf voorbeeldtuinen. In deze tuinen kunnen inwoners van de gemeente Schiedam natuurlijke tips kunnen opdoen voor hun eigen tuin. Hoe krygje bijvoorbeeld meer vlinders in je tuin of hoe leg je een natuurlijke vijver aan. Als men belangstelling heeft voor het projeet kan men contact opnemen met de Groentelefoon van de afdeling natuurontwikkeling (010) 2465522. In de wintermaanden stonden enkele beesten model bij Klei Kleur in Maassluis. Docenten Gonny van den Nouwelant en Ans van de Wiel maakten dank baar gebruik van objecten uit de collectie opgezette dieren van het bezoekerscentrum d'Oude Koestal in het Staeiduinse Bos. De cursisten van het creativiteitscentrum bekeken de vos en de vogels in alle rust. Zij deden de beesten herleven in krijt en verf. Dat het verenpak van een fazant het bestuderen waard is, bleek bij de jeugdcursus van Klei Kleur. Diverse kinderen waagden het om in pastelkrijt de bonte pracht op papier te zetten, De werkstukken worden tentoongesteld op de zolder van het bezoe kerscentrum samen met de studieobjecten. De tentoonstelling van de werken van Beestenboel by kier en kleur is van 21 maart tot en met 26 april te zien ui het bezoekerscentrum d'Oude Koestal aan de Peppellaan 4 in 's-Gravenzande. Het bezoekerscen trum is zaterdag van 13.00 tot 16.00 en zondag van 11.00 tot 16.00 uur geopend. Redactie Waterweg: Edwin Cornelisse, Marc Floor, Benvan Haren, Danïëlle Hermans, Desiree van derJagt, Judith van Klaveren, Sent:na van der Meer, Mariëtte Olsthoorn, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: SanderSon nemans Telefoon 2732700 4004310 Door Simon van Zuilen Maasland „We krijgen nu een kans om beleid te maken. Dan moet je daar voor gaan." Pauline Bouvy-Koene zit op het puntje van haar stoel te wachten op de raadsvergadering van 14 april. Dan wordt zij als WD-raadslid be noemd tot wethouder van Maas land. „Het is iets aparts, een span nende uitdaging," zegt ze enthou siast, „Ik hoop het in my gestelde vertrouwen waar te maken." De kort voor haar installatie 39 jaar wordende Pauline Bouvy schrijft met haar benoeming poli tieke geschiedenis in Maasland. Een vrouwelijke burgemeester is het dorp met achtereenvolgens Mieke Bloeraendaal en Mary Kokxhoorn al lang niet vreemd meer. Een wethouder van het vrouwelijk geslacht is echter iets nieuws. Het waren tot dusver lou ter mannen die die functie be kleedden, Is een vrouw op een Maaslandse wethoudersstoel al bijzonder, als er naast haar dan ook nog een PvdA-wethouder mag aanschui ven, dan is er iets aan de hand. Dan rommelt het in politiek Maas land. Dat 'gerommel* is het gevolg van het verschuiven van één zetel bij de jongste raadsverkiezing. Het CDA kreeg er eentje bij, de Open Groepering verloor er een. Een verrassende winst voor het CDA, want er was op stabilisatie gehoopt en op winst voor de WD gerekend. De liberale fractie zou dan naar drie zetels stijgen. Daarmee lag een coalitie met het CDA voor de hand en zou de Open Groepering buiten de boot val len. „Op die derde ze tel hadden we in derdaad gere kend," bevestigt Bouvy. „We had den al besproken dat ik dan wethouder zou worden. Ik heb daar meer tijd voor dan Leo Lauwaars en Rob Bouman, voor wie het wethouderschap moeilijk met hun baan is te com bineren. Ik had het dus wel ver wacht, maar zeker niet in deze constructie. Leen de Nie keek na de verkiezingsuitslag echter al snel in onze richting. En toen Leo Lauwaars met het idee kwam om met de drie winnaars samen te gaan, waren we er snel uit." „We hadden trouwens toch al het idee," kijkt Pauline Bouvy op de formatie terug, „om met drie wet houders in een deeltijdbaan te gaan. Voor twee wethouders met een baan is het bijna niet meer te doen. Leen de Nie zit echter al in Aankomend wethouder Pauline Bouvy: 'We hadden al besproken dat ik wethouder zou worden.' FotowestiandsFotoburo de vut en de burgemeester ving al veel op. Om haar weer te ontlas ten, heb ikzelf de jeugdhulpverle ning waargenomen. Dat wil zeg gen, de vergaderingen buiten de deur gevolgd en aan het porte- feuillehoudersoverleg deelgeno men" De nieuwe wethouder van zo goed als zeker onderwijs en welzijn - er wordt met het bekend maken nog even gewacht op de met va kantie zijnde Kokxhoorn - ge looft heilig in de nieuwe construc tie van drie wethouders, hun poli tieke kleur ten spijt, al komt een coalitie van CDA, WD en PvdA vaker voor. Bouvy: „De partijprogramma's ontlopen elkaar niet zoveel. De WD roept al twee jaar om een masterplan, waarin ze nu vol doende steun krijgt. En ook een nieuw winkelcentrum en het IOPW staan hoog op de prioritei tenlijst. En wat te denken van de zelfstandigheid van Maasland, nu Haaglanden niet doorgaat. Daarin zitten we vrijwel op één lijn met het CDA en de PvdA. De bufferzo ne Midden-Delfland moet blijven, waarin Maasland zijn identiteit moet behouden." „Je moet ook over de gemeente grens kijken en niet met de hak ken in de grond gaan staan," sneert zij richting Open Groepe ring. „We hopen dat Maasland zelfstandig blijft, maar een onver hoopte samenvoeging hou je toch niet tegen. Dan moet je construc tief zijn om er het beste voor je ge meente uit te halen." Pauline Bouvy voorspelt dat het nieuwe college een hechte dub wordt, waarin de visies steeds worden besproken. Gekozen wordt voor een in aanvang be perkte, concreet geformuleerde actielijst, welke halfjaarlijks in breed coalitieberaad zal worden bijgesteld en aangevuld. „Daarbij moeten we altijd open staan voor de mening van een ander. Dat is ook een liberaal uitgangspunt. We moeten naar elkaar kunnen luis teren en zonodig de visie durven bijstellen. Er zuuen best wel eens punten zijn, waarover de menin gen verschillen. Dat moet kun nen, en niet op voorhand zeggen dat het onbespreekbaar is. Je moet keuzes durven maken, al vallen die niet altijd bij iedereen goed. Als je de consequenties maar kan overzien en uitleg kan geven over hetgeen waarvoor je staat." Pauline Bouvy, moeder van twee dochters en een zoon, grinnikt als ze denkt hoe onvoorspelbaar het in de politiek kan lopen. „Ik zit pas vier jaar in de raad en vind dit werk steeds leuker worden. Het lijkt een soort bliksemcarrière nu ik al wethouder ga worden. Ik heb dit nooit geambieerd, maar ben er toevallig in gerold. Omdat het be stuurlijke aspect me wel ligt, vind ik het wethouderschap een kans die je moet pakken. Ik zit daar niet voor het pluche en draaikon- tery, daar heb ik een hekel aan. De WD krijgt nu een kans om be leid te maken, daar moet je dan voor gaan." Door Yvonne Maclean Vlaardingen Wie kent het niet, internet. Bedrijven, particulieren en gemeenten ontkomen er niet meer aan. Internet is een begrip. Aanbieders en afnemers van de geleverde diensten wisselen el kaar af op deze 'virtuele markt'. Populair op het Web is op dit mo ment de Digitale Stad. Een pro fessioneel panel van het PC Koop magazine riep de Digitale Stad Vlaardmgen/Schiedam uit tot bes te Digitale Stad van Nederland. In de laatste ronde van de wed strijd ging het nog om drie kandi daten: De Digitale Stad Amster dam (kortweg DDS), De Digitale Stad Vlaardingen/Schiedam en De Digitale Hofstad (Den Haag). Volgens het panel zit de site van Vlaardingen/Schiedam technisch goed in elkaar. De vormgeving is goed, maar wat dat betreft is de si te van Digitale Hofstad volgens het panel mooier. De site van Vlaardingen Schiedam is een ac tuele site, met een goed nieuwsge deelte en columns. DDS (Amster dam) is dan wel de oudste site en een dynamische, toch vinden de panelleden deze virtuele stad een beetje rommelig. Bij de cijferuitdeling bleken de drie elkaar uiteindelyk weinig te ontlopen. Dit resulteerde in een gedeelde eerste plaats voor DDS en DSV. Initiatiefnemers Ludo Baauw en Ed Eggermont van de Digitale stad Vlaardingen en Schiedam -kortweg DSV- zijn uiteraard verheugd met dit nieuws. Eggermont: „Wij probe ren onze site zo actueel en aan trekkelijk mogelijk te houden. De site wordt elke minuut ge-update door een groot databestand, het publiek weet wat het kan ver wachten en krijgt dat dan ook." Verenigingen Het bedrijfje bestaat sinds sep tember 1995 en beoogt een knoop punt te zyn in een netwerk van mensen, verenigingen en bedrij ven. Een echt kantoor hebben de jonge ondernemers niet. „Dat hebben we niet echt nodig. Alleen een plek voor de servers en een inbelplek voor de klanten. Wij zyn virtueel, dus hoeven niet daad werkelijk aanwezig te zijn. Alleen is het voor ons lekkerder om naar je werk te gaan dan de hele dag thuis te zitten. We hebben ook vrijwilligers die vanachter hun PC thuis aan het werk zijn." Een Digitale Stad is een virtuele, dus alleen op de computer be staande kopie van een echte stad. Amsterdam was in 1994 met De Digitale Stad (DDS) de eerste, snel volgden andere plaatsen. Vandaag de dag lijkt internet een jungle van informatie, zonder een duidelijke structuur. Voor een leek een probleem waar de digita le steden mee aan de slag gingen door de gebruiker 'door het woeli ge Web te leiden' en een overzich telijk aanbod te bieden van dien sten en organisaties. Baauw: „We proberen een sys teem aan te bieden waarbij je meer gepersonaiiseerde informa tie kan opvragen. Want hoe weet je nu in die grote berg informatie te vinden watje zoekt? Je geeft je computer een profiel. Daarna hoef je alleen maar in te loggen en het nieuws gaat op zoek naar jou. Jij beslist welke informatiestroom je in je schoot krijgt geworpen. Het is heel anders dan met televisie waarbij een zogenoemde push- technologie wordt gebruikt. Datje de tv aanzet en dat iemand anders voor je beslist wat het aanbod is. Zeker met reclame is dit het ge val. Op internet beslis je zelf wat je te zien krijgt." Eggermont: „Je vindt er allerlei informatie over wat er in de regio gebeurt. Informatie over cultuur, politiek, sport, vervoer, maar ook discussieplatforms, verenigingen en bedrijven. En particulieren hebben de mogelijkheid om een eigen homepage te beginnen. On ze digitale stad is gratis voor ge bruikers. Zij kunnen inbellen en De site van Vlaardingen Schiedam is een actuele site, met een goed nieuws gedeelte en columns, al dus de jury. Fo to Roel Dijkstra dan van onze diensten gebruik maken. Elke week krijgen we tientallen aanmeldingen voor de inbellijnen. Gelukkig hebben we genoeg sponsors, waaronder een aantal bedrijven uit de Verenigde Staten. Alleen als de klant ge bruik wil maken van het hele World Wide Web wordt er om een soort contributie gevraagd." Verkiezingen Tijdens de gemeenteraadsverkie zingen had de Digitale Stad een tijdelijke site beschikbaar over de verkiezingen. Hier is gretig ge bruik van gemaakt. In korte tijd is de site drieduizend keer bekeken. De gemeente, die zich zorgen maakt over de opkomstpercenta ges en graag zoveel mogelijk mensen wil bereiken, ziet in de toekomst een steeds belangrijke re rol weggelegd voor de digitale stad. Ludo Baauw: „Je kunt je in je eigen huis, lekker op je gemak je achter de computer informe ren. Op een ontspannen manier kies je zelf voor je informatie. Een krant kan je immers niet opslaan en televisie beslist voor jou wat er uitgezonden wordt. Internet is al tijd aciueel en snel. Na de verkie zingen was de uitslag een paar mi nuten na het bekendmaken al be schikbaar. Het enige medium dat De uitslagen en wat er MKWMMM gebeurt na de verkiezingen *«uj- rÊmmmy Genwente VtoardïT-gefi 5> NIEUW! LEUKER! Al sneller was> was de radio. Alleen omdat die live uitzond. De ge meente wil in de toekomst zeker vaker dit soort sites aanbieden." De DSV blijft zich ontwikkelen. „Over een paar jaar kunnen we ook draadloos-internetten aanbie den. Maar dat project staat nog in de kinderschoenen," aldus de en thousiaste Eggermont. Donderdag 19 maart 5CHIEDAM Ontmoetingshuis de Weerklank. Warme maaltijd. 17 OOu Filmhuis. Face/Off. 210Qu. PodiumCafé. Irene Annink. 21.30u. ROTTERDAM RotterdamseSchouwburg.Gr z 20.15Galili Dance. KI.Z. 20.30 Rotterdamse Dansgroep. Hist Museum 'Schieiandshuls' 10 00- 17.00 Rotterdam, Nieuwe Stad Oe Vlerk 22.00 Make-Up (USA), de Doelen, Gr.z. 2015, inleiding om 19.15 door Tan Crone (Gehoorzaal) Rotterdams Philharmomsch Or kest. De Vlerk 22.00 At Denko's St Lau- renskerk 1245 Middagpauze-concert. ODEON 20.30 Het Geheime leven van Walter Mitty, Nlghttown 21.00 Fu Manchu Spiri tual Beggars 7 Zuma 7. Rot own 22.00 Louisiana Radio. Zaal de Unie 20.30 luister- museum. lantaren 120.30 Wysiwyg (What You See Is What You Get) Luxor Theater 20.15 Paul vanVliei O.T.Theatera/d Muller- pier 20 00 Vrouwen van Ibsen. R'dams Cen trum voorTheater20.00Ö/ef operazangers, armoe, noorozaak, 'n castraat,, en eten.Thea- ter't Kapelletje 20.30 Barst! Vollemaan. Theater Zuidplein. KI.Z. 20.30 Arthur Umb- grove. Goethe Instrtut Rotterdam 20.00 Matthias Pohtycki. Der Weiberroman (1997). Lezing en gesprek. Museum Boijmans Van 8eunlngen20.00-213Q Surrealisme Lite ratuur. SKVR Muziekschool DaIweg 19 30 Open Podium Popschool. Vertrek SKVR, Ga landstraat 13 30-15.30 Op gaienebezoek in Rotterdam. Vrijdag 20 maart VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Os de Schepper met Aai baarheidsfactor nr. 7,20 OOu. Antiquariaat en boekhandel Uevredoor. Optreden Groep Voordrachtskunst Vlaardingen, 20 OOu. F] I mth eater Het Zeepaa rd. Un air de familie, 21.00u. Archeologisch en Historisch Mu seum. Lezing over vondsten op Hoogstad. 19.30u. SCHIEDAM DC Oost. Geheugenspel. 14 00-16.00 u.. klaverjassen. 14.00-16 OOu. Filmhuis. Ca reer Girts, 21.00u. Theater de Teerstoof. Marcel Verreck. 'Een wondermiddel'20.30u. Podium Café. Vrijdagavond cd's, 21.00u. ROTTERDAM Lantaren 120.30 Bango Biu. Rotterdamse Schouwburg Gr.z. 20.15 Galili Dance KI.Z. 20.30 Rotterdamse Dansgroep. Hist. Muse um 'Sc hl elandshuis' 10.00-17.00 film: Rotterdam, NieuweStad. Zaal De Unie20.30 Noortgedacht. Je ugdtheater H of pi el n 19.00 Turandot. de Doel en Gr.z.20.15, inleidmgom 19.15 door Tan Crone (Gehoorzaal) Rotter dams Philharmomsch Orkest Bibliotheek theater 20.30 Met 13 Knoop naarTampino. Casino Rotterdam 23.00-23.40 Gibson Brotfiers./20.00-Ö1.00 Shaking Anny the Swinging Booze Bros. Club Vibes 23.00 first FLEX. De Vlerk 22.00 Bonecrushm' (NL). 01.00 The Voodoo Lcunge. The Little Cave 21,00 Jam-avond. St. Laurenskerk 12.45 Middagpauze-orgelconcert. Ba rocg 21.00 Satanic surfers/Old Skool. De Blokhut 20.00 Rock-Until you drop Part V. Multi Cultureel Centrum ODEON 20.30 Het Geheime leven van Walter Mitty. Nlghttown 21.00 OneVoice. Theater Zuidplel n Grx 20.15 Sisters.Thea ter cafe Plan-C 22,00 Talk of the Town. LuxorTheater 20,15 PautvanVliet O.T.The* atera/dMullerpler20.00Vrouwenvanlbsen. R'dams Centrum voor Theater 20 00 Over operazangers, armoe, noordzaak, *n castraat, en eten. Theater 't Kapel/etje 20.30 Barst! Th eaterZuldp leln KLz.20.30Arthur Umbgrp- ve. SKVR Muziekschool Centrum-West 20.00 Piano-composities van SKVR-docen- ten. ROTTERDAM Van 19 t/m 25 maart Cinerama I: Titanic' (12) dag. 14.45-20. Cin.2: 'Devil's Advocate' (16) dag.14-17.45- 20.45. Cin.3: 'Seven years in Tibet' (12) dag. 13-18-21.15. Cln.4: 'G.IJane' (12) dag,18,30-21.30. do.vr.ma di. ook 12.45- 15.30. Cin.5: Tomorrow neverdies' (16) dag. 12.45-15.20-18.30-2130. Imax Theater; 'Amazon' (al) öag.(beh.ma.) 14-16. 'Super Speedway' (al) dag. (beh ma.) 15. Titanic' (12) dag (beh.ma.) 10-17.15- 21.15, ma.16-20. Venster 1: The end of violence' (16) dag. (beh.ma.) 19.30-22, ma.22. Sneak Preview ma.22. Moviezone: 'Love and other catastrop hes'vr.15.30. Ven .2: 'Unagi' (16) dag.(beh- .ma dl.) 19.30, di. 22.30. 'Karakter' (16) vr- .zo.wo. 14 30 TAnneedemièrea Manenbad' (16) ma. 19.30. De acteur als auteur; 'Mean Streets di.19 30. Ven.3: Western' (16) dag- 19.30-22.15, vr.zo.wo.ook 14,30. Ven 4: "The sweet hereafter' (16) dag, 18.30, vr- .zo.wo oo« 14.30. 'riana-oi' Uó) dag. 22.15. Lumière 1: 'I know what you did last summer" (16) dag 16-18.45-21.30, do.vr.ma.di. ook 13.15 Lum. 2: The Jackal' (16) dag. 18*21, do.vr.ma di.ook 13.30. Lum. 3: 'Event Hon- zon'(16) dag. 13.15-21.30. Mortal Kombat II: annihilation' (16) dag. 16*18.45, Lum. 4: TlubbeT (al) dag. 13-15.45-18.30-21.15. Rexane:Meisjes om van te smullen' (18) do. Vmzo.doorl. voorst. Taboo dee! 3' (18) ma.1/ m wo, door!, voorst Pathe: Titanic* (12) dag. 11.30-15.30- 19.30, 'Good Will Hunting' (al) dag. 15 30- 18.30-21.30. do.vr.ma.di.ook 11.50. The Jackal' (165 dag 1140 (beh.za.)-15.20- 18.20-21.20. 'As good as it gets (al) dag. 11.45-15.20 (beh WO.5-18.15-21.10. 'Kiss the Girts" (16) dag 16.10-18 50-21.30 (beh- .di.) do.vr.ma di.ook 11-13.35. 'Boogie Nights' (16) dag. 11-14.15-17.30-21. 'Amis- tad' (16) dag.11.10-14.20-17.35-20 50, do.vr.ma.di. met om 14.20. 'Oud meuws' sneak previewdi.21.30. Schiedam De twee Schiedam se wijkserviceteams voorzien in een behoefte maar kunnen nog heel wat verbetering gebruiken. Hoewel er duidelijk vraag is naar de diensten die de teams aanbieden, moet er nog flink aan de weg worden getimmerd eer ze goed functioneren. Daar bij moet worden gedacht aan uit breiding van zowel de uren als het werkgebied. Deze conclusie wordt getrokken in de tussentijdse rapportage over de teams die hun diensten aanbieden in de Schiedame wij ken Oost en Nieuwland. Vorig jaar juni zijn de teams daar van start gegaan. Het initiatiefis een samenwerking "tussen gemeen te, politie en ONS. Tien veiligheidsassistenten en tien wykonderhoudsmedewer- kers moeten zorgen voor een schone en veilige wijk. De eerste groep heeft tot taak zichtbaar op straat aanwezig te zijn en toe te zien dat het publiek zich correct gedraagt De tweede groep ruimt het zwerfvuil op, verwijdert onkruid, onderhoudt speelterreinen en verwijdert discriminerende graf fiti. Uitbreiding De wijkservicepunten dienen als aanlooppunt voor de buurtbewo ners om zaken te melden. Ze zijn geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur. Volgens de rapportage is er be hoefte aan een uitbreiding van deze werktijden- Ook op koop avond en zaterdag zouden de teams ingezet kunnen worden. Daarnaast zouden ook de zonda gen en de avonden dat er specia le evenementen worden gehou den in aanmerking moeten ko men. Hieruit vloeit voort dat ook het centrum, en met name de Grote Omloop, betrokken moet worden by de werkgebieden van de teams. De servieepost in Oost zou dan als uitvalsbasis gebruikt kunnen worden. Op deze manier kan het centrumteam meteen van start en ontstaat er geen tjjdsverlies met het opzetten van een nieuw wykservicepunt in het centrum.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7