V\fA Hangjongeren in stadscentrum zorgen voor onveiligheidsgevoei Kinderboerderij na bijna-sluiting weer springlevend 'Opgeschoten jochies, een beetje rumoer erbij, dat kan heel beangstigend zijn' genda Cursus muziek op schoot helpt ook om kinderen te Ieren praten Rotterdams Dagblad Zaterdag 21 maart 1998 Door Mare Floor SchiedamDe hele koopavond zijn ze bezig om jongeren van hun standplaats te jagen. In net blauw colbert en stropdas loopt het bewakingsduo Glenn en Hicham van de ene naar de andere groep rondhangende pubers om ze op vriendelijk maar ferme toon te verzoeken door te lopen. „Het is echt een kat-en-muisspel," beschrijft Glenn zijn werk in de Schie- damse Nieuwe Passage. „Maar als we ze een paar keer hebben gewaarschuwd halen we de politie erbij." Die heeft deze avond op z'n minst al weer twee bekeuringen uitgeschreven voor samenscholing, weet collega Hicham. nenstad, met de Nieuwe Passage als favoriete stek. „Op een koop avond hebben we het toch wet over tussen de tachtig en honderd man,"' zegt Koeks. „Dat is aardig wat. Maar ze hangen niet alleen in de Passage. Ook m de Hoogstraat, Broersveld, Broersvesl en Koe markt zijn ze te vinden." En deze grote groepen hangjonge ren konden wel eens verantwoor delijk zijn voor een groot deel van het onveilig- Een viertal jongens uit Rotterdam Zuid heeft die dans nog kunnen ontspringen. Ze zijn net door Glenn en Hicham gemaand door te lopen van hun standplaats bij de railing op de bovenverdieping. „Ik vind het niks," zegt de 17—ja rige Angelo daarover. „Waarom mogen we hier niet gewoon staan?" Zijn vriend Urbian, die even als Angelo over veel goud op zijn lichaam beschikt, tot aan de voortanden aan toe, vult hem aan: „Wij zijn rustige jongens. We zoe ken geen ruzie of zo." Vandaag is het een beetje saai in de Passage, vindt het viertal: te weinig mensen. „Ik kom hier om mooie meiden te kijken," zegt An gelo. „Af en toe spreek ik ze ook wel aan." „Moet je eens kijken naar die vrouwen in die winkel man!" wijst vriend Urbian bewon derend. „Maar af en toe als ik geld heb, koop ik hier ook wel wat hoor." Overal komen jongens als Angelo en Urbian vandaan, weet chef ba siseenheid van hét centrum in specteur D.W. Kocks. Vlaardin- gen, Spijkenisse, Maassluis, of nog veel verder. Op koopavond, zaterdagen en koopzondagen hangen ze in groten getale rond in het centrum, druk bezig met niks doen. De zogeheten hangjongeren on- moeten elkaar het liefst op druk ke tyden in de Schïedamse bin- Passage geen amusement. Mis schien moeten er meer dingen ko men in Schiedam die jongeren aanspreken, jeugdcentra of zo. Dan hebben ze geen tijd om te lanterfanten Op die leeftijd was ik lid van de sportclub." Maar Verploegen weet ook dat van de hangjongeren eerder een onveiligheidsgevoei uitgaat dan een daadwerkelijke onveilige si tuatie. „Het aantal incidenten in de Passage is nihil," vertelt de winkelier. „En het is ook niet zo dat het hier op koopavond een echt enge situatie is. Maar er is te genwoordig een uitvergroting van geweld. Mensen krijgen het let terlijk in de school geworpen met al die realityprogramma's op tv Door die uitlichting worden men sen angstig, wat ze vervolgens projecteren op jongeren." Bravoure Ook Koeks meent dat de hangjon geren meer last van bravoure heb- heidsgevoel dat heerst on der de Schïe damse inwo ners, denkt Kocks. „Het gaat om jon gens in de leef tijd van ongeveer vijftien tot ne gentien jaar. Opgeschoten jochies, een beetje rumoer erbij, en vaak met z'n drieen of vieren naast elkaar lopend. Dat kan heel beangstigend overkomen, vooral bij oudere mensen." 'Reizend circuit' Ook J. A. Verploegen, winkelier in de Nieuwe Passage en voorzitter van de winkeliersvereniging van het winkelcentrum is bekend met het probleem van de hangjonge ren. „Het is een reizend jongeren- circuit," analyseert hij. „Mis schien dat ze dat doen ter amuse ment. Maar wij verkopen in de ben dan van baldadigheid. „Het is niet de groep die de vernielingen en de winkeldiefstallen pleegt," weet hij uit ervaring. „In de hou ten leuning van de balustrade zit nog geen meskerfje. Als die jon gens eeht op vernieling uitwaren, was dat het eerste waar ze in zou den gaan krassen." Maar dat ze wel degelijk verve lend kunnen zijn, weet een vrouw die een zaak aan de Koemarkt runt. Zij heeft vooral met mooi weer last van de hangjongeren. „Op donderdagavond is het vaak ruzie en lawaai," zegt ze. „Ze wor den ook wel agressief. Toen ik hier vier jaar geleden mijn winkel opende, stond er wel eens zo'n jongen tegen mijn etalageruit te leunen. Die ging wel weg als ik dat vroeg. Nu kan je doodvallen als er zo'n groepje tegen je rekken leunt." Ook een klant die m haar zaak staat denkt er het zijne van. „Zo'n groepje hangt hier gewoon rond om een sfeertje te ereeren, in de trant van: dit is ons terrein," sneert hij. „Ze staan gewoon te wachten tot je als passant wat on derneemt, ze aanspreekt of zo Zo ging het toch ook met die jongen die voor McDonalds is neergesto ken?" Voorzitter van de winkeliersver eniging Hoogstraat J. van Buuren weet dat de rondhangende jonge ren problematisch kunnen zijn, al valt het probleem in zijn straat in het niet bij dat van de Passage. „Ik wil wel benadrukken dat wij per se niet tegen jeugd in de stad zijn," stelt hij diplomatiek. „Want het zijn tenslotte onze toekomsti ge klanten. Maar die con centratie van jeugd in de winkelstraat is wel vervelend. Dat schrikt de consument af." Sinds zijn aanstelling in voorjaar 1997 als chef basiseenheid cen trum is Kocks intensief bezig om het probleem van de hangjeugd in de stad aan te pakken. Met zachte hand heeft zijn voorkeur, maar als het niet helpt zijn er andere mid delen voorde inspecteur. „Het on veiligheidsgevoei over het win kelcentrum van Schiedam vind ik onterecht, dat meen ik serieus," zegt Kocks. „Maar ik kan me best voorstellen dat die grote groepen jongeren angst wekken bij men sen. Dus moeten we dat dOOrbre- Rv. o." Dat doet de inspecteur onder meer door de inzet «qji extra poli- Hangjongeren in de Nieuwe Passage: hetveroorzaakt meer een gevoel van onveiligheid dan dat er daadwereklijk iets gebeurt. Foto Roei Dijkstra tieagenten op koopavond. Twee lopen op de bovenverdieping van de Nieuwe Passage, twee lopen op de Hoogstraat en Koemarkt en Uvee surveilleren op de beneden verdieping van de Passage en het Broersveld. „Die maken dan con stant hun rondes," legt Kocks uit. „De bedoeling daarvan is die hangjongens voortdurend in be weging te houden. Niet dat die all- lemaal meteen weglopen hoor, als de politie eraan komt. Er zijn er al tijd bij die aangesproken moeten worden. Maar meuwelingetjes kan je nog met je ogen wegstu ren." Blijft een groep jongens voor pro blemen zorgen, dan kan de politie hen een bekeuring geven op basis van de Algemene Plaatselijke Verordening, die voorziet in een samenscholingsverbod, Vroeger kwam dat volgens Kocks makke lijk een keer of zeven per avond voor, maar hij zegt nu te kunnen bogen op een boete of drie per koopavond. „En het is daarmee eeht niet de bedoeling om die jon gens onderuit te halen. Ik kan wel begrijpen dat ze zich daar graag ophouden: het is gewoon een lek ker verzamelpunt. Maar we tole reren het niet. Ik zeg altijd: het winkelcentrum is er voor ieder een en niet alleen voor de jonge ren." Toezichthouders Naast de extra politiesurveillance zullen binnenkort op de drukste winkeltijden ook een zestal toe zichthouders gaan rondlopen in de Schiedamse binnenstad. Deze Melkertbanen worden ingevuld door langdurig werklozen die een opleiding tot bewakingsbeambte krijgen en daarna onder begelei ding van de politie gaan werken. Een zogeheten VOS-project (Vei ligheid Op Straat) zoals in het winkelcentrum van Hoogvliet is gestart, is in Schiedam nog niet aan de orde. Bij zo'n programma worden hangjongeren juist inge schakeld om het probleem op te lossen. Ze krijgen een hesje van de politie en een portofoon, om vervolgens kleine veiligheidspro blemen aan te pakken. Zoals het wegsturen van hangjongeren. Een ideale oplossing, meent bij voorbeeld voorzitter Van Buuren van de winkeliersverening Hoog straat. ,,'t Is toch prachtig als ze zo hun eigen probleem uit de wereld helpen?" Maar Kocks weet dat een VOS- project in Schiedam vooralsnog niet mogelijk is. De groepen hangjongeren zijn te wisselend van samenstelling. „Omdat wij als één van de weinige steden in het Rijnmondgebied op donder dag koopavond nebben, is het per centage Schiedamse jongeren dat er dan te vinden is relatief klein. De hangjongeren komen uit alle windstreken. Dus is er geen vaste kern om voor een VOS-program- ma aan te spreken." Kocks is niet voor één gat te van gen en heeft de winkeliersvereni gingen nog een andere tip aan de hand gedaan. „Die plekken waar jongeren graag hangen, daar moet je gewoon wat neerzetten. Draaiorgels bijvoorbeeld, of een shanty-koor." Aad de Ridder is opgelucht nu er twee lammetjes zijn geboren in destal van 'tGeite Weitje. Afgelopen week was het namelijk bijna gebeurd met de kinderboerderij. Foto ftogl Dijkstra Door Sentina van der Meer Schiedam Hij woont vlakbij zijn kinderboerderij. „Het is even het hoekje om en dan ben ik zo bij mijn beestjes." Onderweg naar 't Geiten Weitje wil beheerder Aad de Ridder net een verhaal opste ken over hoe belangrijk dieren in een stad zijn. Over kinderen, die wonen in flats en die de natuur al leen maar kennen van strookjes groen langs paden en wegen. Dan gaat zijn mobiele telefoon. Het vergt even wat handelingen om zijn telefoontje bij de hand te krijgen, want hij was net een shagje aan het draaien. „Wat ik ei genlijk niet meer mag doen van - de dokter." Het is de dierenarts „Eindelijk Ze komt," zegt Aad opgelucht als hij het telefoontje in zijn binnen zak heeft terug gestopt. „Twee geiten en twee schapen staan op Springen. En dan heeft een van de twee drachtige geiten, Neeltje, ook nog iets van schurft. Dat is heel vervelend voor d'r, want ze Aad de Ridder (48) heeft zijn hart verpand aan 't Geiten Weitj e. Vandaar dat de beheerder het de afgelopen tijd niet erg makkelijk heeft gehad. Naar eigen zeggen heeft hij de laatste tijd voor het eerst 'echt met stress' te maken gehad. Zijn kinderboerderij aai de Pucinistraat in de Schiedamse wijk Groenoord heeft op het randje van faillissement gestaan. Het voei voor de zeven geiten, drie schapen, vijf hanen en een on telbare hoeveelheid kippen, cavia's en konijnen kon hij niet meer betalen. Op het allerlaatste moment kwam de gemeente' Schiedam met geld over de brug. Maar nu is het lente en er zijn kleintjes op komst. De spanning is voor De Ridder niet meer te snijden. heeft het nu al zo zwaar." „De spanning is nu hoog voor mij," zegt hij bezorgd. „Ik moet de dieren scherp in de gaten hou den." Een paar dagen later, afgelopen maandag om precies te zijn. Mul ders zorg blykt niet onterecht te zijn geweest. Neeltje heeft een miskraam gehad. Zoals elke och tend kwam hij om half acht bij de kinderboerderij Hij was moe, want had een zwaar weekeinde achter de rug. Hij is dag en nacht zo veel mogelijk bij Neeltje ge weest. Ook de dierenarts is een paar keer langsgekomen, maar de kleintjes wilden er nog niet uit. „Ik vermoede al wat, toen ik aan kwam lopen. De andere dieren waren onrustig. En ji hoor, er la gen drie jonkies in c e stal. Maar dood. Van eentje voelde ik heel zwak het hartje nog kloppen. De drieling was heel duidelijk te vroeg gekomen. Ze waren nog niet helemaal volgroeid. „Ik heb thuis zitten janken, dat mag je best weten. Ik ben een gro te vent, maar dit soort dingen kan ik niet aanzien. Vooral omdat ik de afgelopen dagen bijna dag en nacht met Neeltje bezig ben ge weest." Deze tegenvaller valt op zich nog mee met wat Aad de afgelopen tijd met 't Geiten Weitje heeft meegemaakt. Een maand geleden stond hij nog op het punt om de kinderboerderij te sluiten. De die ren zaten zowat zonder voer en de rekeningen kon hij niet meer be talen. „Wij hebben altijd zonder subsi die gewerkt. Alles deden we via sponsors of we kregen van boert n uit omgeving bijvoorbeeld wat voer. Maar dat werd steeds min der. De afgelopen twee jaar heb ben mijn vrouw en ik ons eigen geld in de boerder'j moeten ste ken." Noodklok „Maar dat houdt op een gegeven moment ook op," zegt Aad. Hij be sloot begin februari de noodklok te luiden en heeft de gemeente Schiedam aangeschreven. Elf honderd handtekeningen werden ingezameld in de buurt, waar de kinderboerderij al ruim dertig jaar gevestigd is. Kinderen hadden spontaan teke ningen gemaakt voor de kinder boerderij en zes bedrijven uit de buurt deden een duit in het zakje na de noodkreet van Aad. Toen kon de gemeente volgens de be heerder niet meer achterblijven. Wethouder A. Reijnhout van stadsvernieuwing beloofde inder daad subsidie om het verblijf van de dieren eens goed op te knap pen en genoeg voer voor het ko mende halfje 'lok is er nu een samenwerkmfl iiband opgezet met het wijkbeheer van de wijk Groenoord en de speeltuin uit de buurt. Zo hoopt Aad verzekerd te zijn van een jaarlijkse bijdrage van de gemeente. Afgelopen doude L dügucllteiul wachtte de beheerder nog meer goed nieuws. Een van de twee En gelse schapen heeft hem twee lammetjes geschonken. „Met al les d'r op en d'r aan én springle vend," zegt Aad opgelaten. Op dit moment zijn nog twee schapen en vijf geiten drachtig. Door Anke van Bree Schiedam Het piepkleine, onge zellige lokaaltje is meteen gevuld als de 2,5-jarige Fabian volop klet send met zijn pluche schaap bin nenstormt. Hij is deze keer heel enthousiast en dat is volgens zijn moeder nog niet eerder voorgeko men. Doorgaans is het een heel gevecht om Fabian mee te krijgen naar de cursus Muziek op schoot. Misschien dat hij blij is dat het de laatste les is, Maar in elk geval is hy het tegen overgestelde van de even oude Wouter, die snel by zijn moeder op schoot kruipt. En zo reageert ieder kind anders op de cursus Muziek op schoot die in Vlaardin- gen en Schiedam wordt gegeven bij Muziekcentrum OpMaat, con cludeert docente i Joukje Thomas- se. Zij heeft al tijdens haar conser vatorium opleiding piano de één jarige opleiding gedaan in het lan delijk opleidingscentrum in Amersfoort om deze cursus te kunnen geven. Vooral in het mid den van het land zijn de cursus sen, die daar ai jaren worden ge geven, erg populair. „In deze re gio moet het nog op gang komen," stelt Boukje vast, die in oktober is begonnen. Mooist De cursus Muziek op schoot is een antwoord op de snelle maatschap pij van tegenwoordig waarin ou ders zelden tijd vrijmaken om met hun kinderen te zingen. Op de basisschool kwamen leer krachten erachter dat de ontwik keling van kinderen achterbleef. Niet ali<' dat ze niet gewend wa ren c zingen, ook de ontwik- k- van de motoriek, grijpre- tem, spraak én sociale- en i muuonele vaardigheden bic achter. Docente Boukje vindt juist al die andere ontwikkelingen nog het mooist van de cursus. Een kind dat in een week tijd opeens loopt of leert praten. Wouter heeft bij voorbeeld tijdens een eerdere cur sus alle delen van zijn gezichtje leren benoemen op een speelse manier. Dankzij de liedjes over z'n neus, oren, ogen en haar. Zijn moeder is dan ook zo enthousiast dat zij weer een vervolgcursus met hem gaat doen. Maar natuurlijk gaan de moeders thuis veel meer zingen met hun kinderen. Ze nemen daarvoor be wust de tijd. „Daar pikken de kin deren heel wat van op. Ze leren behalve de liedjes ook vlot nieuwe woordjes via een liedje," aldus Boukje, die voor alle dagelijkse bezigheden we! een liedje heeft. Achtereenvolgens komt het tan denpoetsen. opruimen, het stape len van blokken en het - natuur lijk nog veel leukere- omgooien ervan. Zo kunnen de oude' «ij el ke bezigheid, de hele dag, met hun kind een liedje zingen. Behelpen In de dependance van de Blauwe Brug in Schiedam zijn op de laat ste les maar vier kinderen op ko men dagen. En dat is m de onmo gelijk kleine ruimte in het wijk centrum al behelpen. Maar dat mag de pret niet drukken. AI zin gend met 'Hallo' worden ze één voor één door de docente verwel komd. Door steeds de naam van het kind te noemen wordt dat heel persoonlijk. Er wordt erg opge past dat niets wordt geforceerd tij dens de cursus, t Js Fabian bij voorbeeld niet wil lopen in de kring wordt hij door zijn moeder op de arm gedragen bij het liedje 'Wie niet lopen wil'. De stralende snoetjes van Fabian, Joost, Erik en Wouter bewijzen dat ze vooral van het actief bezig zijn erg ge lieten. Joost (2) vindt het prachtig als hij samen met zyn moeder omvalt. Hij krijgt er geen genoeg van. Er zit een enorme vaart in de les en als de interesse in een liedje wat verslapt wordt er snel op het volgende overgestapt. Maar, zoals elke keer. wordt het hoogtepunt bereikt als de instrumenten te voorschijn worden gehaald door Boukje. Joost, niet echt de druk ste van het stel, is er als de kippen als hij de xylofoontjes ziet. Zodra hij de stokjes in z'n handen heeft begint hij op de xylofoon te slaan. Bij de piano staat dan Erik al te popelen. De les wordt besloten met het 'We gaan naar huis'. Erik wil daarna graag zelf een stukje pingelen. Fabian is echter haantje de voorste en wordt door Boukje op de kruk getild. Erik heeft het nakijken. Maar hy laat zich niet uit het veld slaan en begint even later toch aan de hoge kant van de piano met twee handjes mee te spelen. Maar dan is het toch echt voorbij. Ze krijgen wat te drinken en wor den dan snel aangekleed om naar huis te gaan. De cursus Muziek op schoot be staat uit acht lessen van 45 minu ten en is bedoeld voor kinderen van 9 tot ongeveer 28 maanden. Bij de samenstelling van de groep wordt uiteraard rekening gehou den met de leeftyd van het kind. Deelname is ook mogelijk voor gehandicapte kindeken waarbij goed wordt gekeken naar de mo gelijkheden. De volgende cursus begint op maandag 23 maart in Vlaardingen en op vrijdag 27 maart in Schiedam. Zaterdag 21 maart SCHIEDAM Wi]kcentrumWibautplein.l2uursMaverjas- marathon. 10.00-22.00u. Stedelijk Muse um. Orgelconcert Jan van Westenorugge, 14 00u Filmhuis,CareerGiris,21.00u Gro te Kerk. Inloopconcert Schiedams Christelijk Mnnenkoor, 15.Q0u. Theater De Teer stoof. Utile Dulci. afgelas' Pod i um C af The Hunts man's Apology. 22.00u.'t Stappertje. G.R E.P. speelt grunge 22.30u. De Tamboe rijn. Solistenconcours Harpe Davids, 14 30u Wijkcentrum De Erker. Anti-racismedag. 16 OOu. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Montezuma's Revenge met Best of five, 20.00u. MAASSLUIS Gemeentemuseum. Taxatiedag. Konings hof, Maassluise Harmonie, 20 00 MONSTER Zaal Ojos, Rock roll-dag, 2O.O0U. ROTTERDAM Lantaren 120.30 Bargo B)u. Rotterdamse SchouwburgKi.z. 20.30 Rotterdamse Dans groep. Hlst. Museum 'Schlelandshuis' 11.00-17.00 film. Rotterdam, Nieuwe Stad. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Turandot. de Doelen, Jumaanse Zaal 20.15 Muzsek ut Noord-Afnka. Bibliotheektheater 20.30 Met 13 Knoop naar Tampmo. L'Esprit 22 00 Brother Fake Bluesband- Casino Rotterdam 20 00-01.00 Thats Four. 05 Jazz 22.00 Quartet Jan Verwey. De Vlerk 22.00 Soul SkaAllniter. Hlllegonda-Kerk 20.15Lauren- scantonj The Little Cave 22.00 Son of None. Baroeg 21.00 Pro Pain. Gurd. Fury of Fay, Pis sing Razors. Mufti Cuttureef Centrum ODE- O N 20.30HetGeheime leven van WalterMitty. Nighttown Theatercafé 21.00 SFEQ Open Hofkerk 19 00 Orgelconcert R'dams Con servatorium H14 10.30-13.00 Appelsap concert. Theatercafé Floor 23.00 Sugar 'n Spice. Theatercafé P!an-C 22.00 Sneaky G.. Bibliotheektheater 20.30 Ernesto en Marcellmo. Kasteel van Rhoon 20.15 Tim van der Sluis. Luxor Theater 20.15 Paul van Vliet O.T. Theater a/d Muilerpier 20.00 Vrouwen van ibsen. R'dams Centrum voor Theater 20.00 Over operazangers, armoe, noordzaak, 'n castraat, eneten. Rotterdamse Schouwburg, Grz. 20.25 Gek van Vrouwen. Theater 't Kapelletje 20.30 Barst! Theater Zuidpl ein, Gr.z. 20.15 Niet Uit Het Raam. KI 2. 20 30ArthurUmbgrove, de Doelen, alle zalen Open Dag. Zondag 22 maart SCHIEDAM Dc De 4 Molens. Koffie-mloop, 11.00- 13.00u.tcontactmiddagen ruilbeurs. 13.30- 16.00u. DC De Woudhoek, Open middag, 13.3Q-16.30u. KiuphulsOost The-dansant, 13.30-16.00u.TheaterDeTeerstoof, Werk theater Alkmaar-Stippie en Jan, 14.00u. Wijk* centrum De Erker, rommelmarkt, 12.00u VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Finale Vlaardmgs Song- festwal/Mim-PSaybackfestrval, 14.00u. Film theater Het Zeepaard. CareerGirls, 2l.OOu. MAASSLUIS Wethouder Smithal. vlooienmarkt, lQ.OOu ROTTERDAM Hlst Museum Schlelandshuis' 11.00- 17.00fiim: Rotterdam, NieuweStad. deDoe- len, JurtfaanséZaaL 1100-12.00 Kamermu ziek op zondagmorgen. Jeugdtheater Hof- pfeinl4.00 Turandot. Museum voor Volken* kunde 12.00-13.00 en 14.30-15.30 De- tectrvesgezochtl Rotterdamse Schouwburg, K!.z. 15.00 Gaaphonger. de Doelen, Gr2.15.00 voices of the World. /U.00 Zon dagochtendconcert. Jumaanse Zaal 20.15, Inleiding Peter-Jan Wagemans e.a. Gehoor zaal 19.30 Kamermuziek van de 20e eeuw. 14.30 Zondagmatinee. Casino Rotterdam 19.00-24.00 That's Four. C5 Jaz2 15.00 New Orleans Syncopators. Dodorama 15.00 CUT. Doelencafé 15.30 Jazz atthe Doetenca- fe. imannuelkerk 19.00 Zondagavondzang. Dizzy 16.00 Ene Vloeimans Quartet. Baroeg 15.000atkFuneral, Enthroned. UarofGogott- ha. De Buurman 20.00 Jamsessie. Night town Theatercafé nnb Fresh Wagon. Open Hof 19.00 Zondagavondconcert. Rotown 22 00 New York Dolls Sessie Theater Zuid plein Gr.z. 20.15 Laura Fygi. Theatercafé Floor 11.30 Gaaphonger. O.T. Theater a/d MulferplerlS.OOVrouwenvanlbsen. R'dams Centrum voorTheater20.00 Over operazan gers, armoe, noordzaak, 'ncastraat, en eten. Rotterdamse Schouwburg, Gr.2,14.30 Gek van Vrouwen. Theater 't Kapelletje 14 30 Barst' Bibliotheektheater 12.00 De Gooi- het-Maar-ln-Mijn-Pet-Show. Galerie lo podium v/d Kunsten 16.00-18.00 Rotter dams Fiosofen Cafe. Bibliotheektheater 15.30 Dc Biografie, Groothandelsgebouw 12 00 SF "onventie. R'dams Centrum voor Theater 11 öü-13.00 Presentatie workshop hoorspel van AdHoeymans. Bioscopen Van do 19t/mwo25mrt. ROTTERDAM Cinerama i: Titanic" (12) dag. 14.45-20. Cln.2: 'Devil's Advocate' (16) dag.14-17.45- 20.45. Cln.3: Seven years in Tibet' (12) dag 13-18-21.15. Cfn.4: 'G.IJane' (12) dag 18.30-2130. do.vr.ma di. ook 12.45- 15.30. Cln.5: Tomorrow neverdies' (16) dag. 12.45-15 30-18.30-2130. 1 ma* Theater: Amazon' (al) dag.(beh.ma.) 14-16. 'Super Speedway' (a I) dag. (beh.ma.) 15. Titanic' (12) dag. (beh.ma.) 10-17.15- 21.15.ma.l6-20. Venster 1: The end of violence' (16) dag. (beh.ma19.30-22, ma.22. Sneak Preview ma.22. Movie2one: 'Love and other catastrop hes' vr.15 30. Ven.2: 'Unagi' (16) dag.(beh- .ma.di >19.30, di. 22 30. 'Karakter' (16) vr- -ZO.wj 14.30. TAnneeüemière a Manersbad' (16) ma. 19.30, De acteur als auteur: 'Mean Streets' di. 19.30. Ven.3: "Western" (16) dag. 19.30-22.15. vr.zo.wo ook 14.30. Ven 4i The sweet hereafter" (16) dag. 18.30, vr- .zo.wo ook 14.30. 'Hana-Bi' (16! dag. 22.15, Lumiere 1: 'I know what you did last summer' (16) dag.16-18.45-21.30. tto.vr.ma.di. ook 13.15 Lum. 2: The Jackal* (16) dag. 18-21.- do vr ma di ook *3.30, Lum. 3: 'Event Hori zon' (16) dag. 13.15-21.30. Mortal Kombatllf annihilation' (16) dag, 16-18.45. Lum. 4: Rubber' (al) dag. 13-15.45-18 30-21.15 Rexane: 'Meisjes om van tesmullen' (18) do. t/m zo doort. voorst Taboo deel 3' (18) ma. V m wo. dood. voorst Pathe: Titanic' (121 dag. 1130-15.30- 19.30. 'Good Will Hunhng' (al) dag 15 30- 18.30-21.30, do.vr.ma.di.ook 11.50 The Jackal' (16) aag. 1140 (beh.2a.l-15.20- 18 20-21.20. 'As good as it gets (al) dag. 1145-15.20 (beh.wo.)-lS. 15-21.10. 'Kiss the Girls' (16) dag. 16.10-18.50-21.30 (beh- di.) do.vr.ma.duook 11-13 35. 'Boogie Nights' (16) dag.11-14.15-17.30-21. 'Amis- tad' (16) dag.ll.10-14.20-17.35-20.50, do.vr.ma di. met om 14.20. 'Oud nieuws' sneak preview di.2130 Nachtvoorstellingen: Lum.l: 'l Know what voudid tost summer' (16) vr.za 00 15. Lum. 2: The Jackal' (16) vr.za.00.15. Lum,3: 'Devfi's Advocate' (16) vr.za.00.15. Lum.4: 'Scream 2 (16)vr.2a.00.15. KJndermatinees: Cin.4: 'Rubber' za.zo. wo.13-15.45.Ven 1: Pippi mTakaTuka Land' zo.wo.14. lum.l; 'Rubber' Z3.zq.wq.13.15. Lum.2: 'Anastasia' za.ao.wo.13.15-15 45. Pa thé'Marnjn en de magiër" wo. 15. 'Anasta sia' zazo.wo 11.20-13.25. 'Spicewortd the movie" za zo.wo. 14.25. "Rubber" za.zo. wo 11.10-13.20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1