PKC zet acht stresskippen terug in hun hok Bal na H Celtic is bang dat het Wim Jansen krijtraakt aan... PSV Als door een adder gebeten Die Haghe staart zich blind op 'overlopers' Tims en Tissingh en vergeet te korfballen Oranje Wit bij Deetos Drie PKC'ers in selectie EK Legendes Capelle tegen Sparta, Excelsior en Feyenoord Rotterdams Dagblad Maandag 23 maart 1998 4% Door Cor Visser RotterdamEr stond geen maat op PKC in Ahoy', Met een 19- 14 zege op Die Haghe werd zaterdagavond de landstitel zaal korfbal geprolongeerd. Op ondubbelzinnige wij2e werd de aanval van de torenhoge Haagse favoriet afgeslagen. In een wederom volgepakt en kolkend Ahoy' droop de Haagse forma tie teleurgesteld af. Op voorhand stond het treffen al bol van de emoties. De twee ex- Die Haghe-spelers in Panen- dreehtse dienst (Mady Tims en do Tissingh) werden door het Haagse publiek gezien als 'de overlopers'. Bij opkomst werden Tims en Tissingh dan ook getrak teerd op een hels fluitconcert. RotterdamIndeling yan de zaal- korfbalcompetitie seizoen 1998/ 1999: Hoofdklasse A: AKC Almelo, DKOD Heelsum, Dos'46 Nije- veen, Fortuna Delft, Groen Geel Wormerveer, Oost Arnhem, PKC Papendrecht, Sporting Trigon Leiden. Hoofdklasse B: Blauw Wit Am sterdam, Deetos Dordrecht, DVO Bennekom, Die Haghe Den Haag, HKV/Ons Eibernest Den Haag, NIC Groningen, Oranje Wit Dor drecht, Rohda Amsterdam. RotterdamBondscoach Jan Hof heeft drie PKCers opgenomen in de nationale korfbalploeg voor het Europees kampioenschap, dat van 16-19 april in Portugal wordt gehouden, Het zijn André en Le on Simons en Mady Tims. Verliezend finalist Die Haghe vaardigt vier spelers af naar het toernooi in Estoril: Tim en Jonni Abbenhuis, Mandy Loory en Kees Slingerland. De andere geselecteerden zijn: Voshart, Riet (Deetos), Poelstra (Nic.), Huizebosch, Smits (DOS), Van Brenk, Bylsma (Oost Am- hem), Bakker (Ons Eibernest) en Van de Wilt (DKOD). PKC-coach Jan-Sjouke van den Bos, vorig jaar nog verliezend fi nalist met Deetos, wist op voor hand dat het oude zeer Tims/Tis- singh heel erg leefde in de Haagse kringen. En Van den Bos speelde heel handig op die situatie in. Allereerst bestempelde de sluwe PKC-coach opponent Die Haghe als de grote favoriet voor de finale. En in tweede instantie drukte hij zijn ploeg nadrukkelijk op het hart op voorhand geen provoce rende opmerkingen te maken aan het adres van de medefinalist. „Bewust hebben wij er geen 'hot item' van gemaakt. Bij PKC zijn wij heel tevreden over het functio neren van Tims en Tissingh. Ik wilde die twee geen extra druk op leggen. Terwijl bij Die Haghe ie dereen zich juist toespitste op hun plotselinge vertrek. Ik zag me teen na het eerste fluitsignaal dat er bij Die Haghe acht 'stresskip- pen' in het veld stonden. Daar hebben wij handig gebruik van gemaakt." Verrassing De Papendrechtse coach had in de opstelling ook nog een dave rende verrassing in petto. Niet As- trid Koole (onlangs betrokken bij een autocngeluk) verscheen in het veld, maar de jeugdige Denise Bezemer betrad de Ahoy' vloer. „Bezemer bewees de laatste we ken in topvorm te zijn. In dit be langrijke treffen wilde ik met Koole, die nog last heeft van haar kaak, geen enkel risico lopen. Na tuurlijk was ze teleurgesteld toen ze hoorde dat ze op de bank moest plaatsnemen. Maar als een echte sportvrouw heeft Koole de teleur stelling verwerkt," lichtte de PKC-trainer de mutatie toe. PKC begon de finale wervelend. Met uitstekend verzorgd korfbal werd Die Haghe snel op een 4-1 achterstand gezet. Het zo geroem de vrouwenkwartet van de Haag se formatie werd tot figurant ge- - degradeerd. Korfbalster van het jaar Mandy Loory had niets in te Opnieuw PKC De zaaikorf- balbeker blijft nog een jaar in Papen drecrrt. Foto Fred Ernst/ Cor Vos Ludo Tissingn lijkt te buigen voor Jonni Ab benhuis, maar de ge- laatsuitdruk- kmgcpnet gezicht van de Die Haghe- zegt genoeg. Foto Fred Emst/Cor brengen tegen Suzanne Moster- dijk, De lange Papendrechtse miste geen enkele 'rebound' en strooide met fraaie passes dat het een lieve lust was. Jonni Abbenhuis beukte er stevig op los tegen ex-ploeggenote Mady Tims. Tims liet ziet echter niet provoceren en bleef haar eigen partij spelen. Invalster Denise Be zemer speelde alsof zij al jaren in de Papendrechtse hoofdmacht staat. Tegenstandster Jolanda Wilschut was de wanhoop nabij en werd later in de partij (terecht) ge wisseld. Nee, PKC dicteerde de partij en Die Haghe kon daar wer kelijk mets tegenover stellen. De 12-7 ruststand was dan ook een lo gisch gevolg van de krachtsver houdingen, Van begin af beier „We zijn meteen vanaf het begin de betere ploeg geweest," blikte Van den Bos terug. „Wij hadden een veel en veel beter taktisch concept dan Die Haghe. Ze moes ten zich na 4-1 gaan forceren. Wij bleven echter gedisciplineerd en gegroepeerd korfballen." Na de pauze zat de partij even op slot. Die Haghe zocht het nu veel vaker in het fysieke geweld. Ludo Tissingh en Patrice de Vos voch ten onder de korf hun oude vetes uit. Tissingh won op punten. En de frustraties bij de Hagenaars, die onlangs op het korfbalgala alle prijzen m de wacht sleepten, na men hand over hand toe. Het drei gende verlies viel maar moeilijk te verkroppen. Arbiter Dirksen liet zich in de heksenketel echtei niet gek maken. Inmiddels was André Simons uit gegroeid tot de absolute uitblin ker van de partij. Met zeven tref fers werd de 'koele kikker' uit Pa pendrecht de held van Ahoy'. Maar ook 'maatje' Remco Her man kwam tot eenzelfde produc tie als Simons. Die Haghe was al in een vroeg sta dium een geslagen ploeg. De Ha genaars reageerden zich af op ar biter Dirksen, maar het was de ploeg zelf, die als los zand aan el kaar hmg. PKC bleef ook m de slotfase domi neren. De eindstand van 19-14 was verrassend maar dik en dik verdiend. Aanvoerder André Si mons kon met trots de beker van staatssecretaris Erica Terpstra in ontvangst nemen. „Wij hadden de scheidsrechter gewoon tegen," teageerde Suzan ne van Groeningen nogal kinder achtig. „Er gebeurde helemaal niets en wy kregen steeds maar vrije ballen tegen." Dan, wat meer realistisch: „Ik denk dat wij nog niet klaar waren voor het grote werk. Als team zyn wij vanavond gewcon afgegaan." PKC's Suzanne Mosterdyk kon haar vreugde na het behalen van de tweede zaalkorfbaliite) op ry niet op: „Wy vonden het prima hoor, dat wij in de underdog-posi tie waren gemanouvreerd, Wy wisten op voorhand dal in Ahoy' spelen toch wel wat anders dan de gemiddelde competitiewed strijd." Zand in de ogen „Op het eindejaarstoernooi heb ben wy Die Haghe zand in de ogen gestrooid door niet in de sterkste opstelling te verschijnen. Wy hebben de afgelopen week heel relaxed naar Ahoy' toege werkt. Van den Bos heeft erop ge hamerd dat wij als ploeg een pres tatie neer moesten zetten. Alleen dan zou het lukken. De grote fout van Die Haghe is volgens mij ge weest dat er een paar te zeer uit waren op individueel succes. Vo rig jaar vond ik het al heerlijk om Ahoy' met de titel te verlaten, maar nu voelt het gewoon super." Jan-Sjouke van den Bos genoot met volle teugen van het Papen drechtse succes: „Als coach droom je vaak hoe de ploeg in de finale zou moeten spelen. Die dro men waren ditmaal geen bedrog. Ik heb een uur lang een superieur PKC gezien en dat stemt my meer dan tevreden." De voorwedstryd tussen de junio ren teams van Deetos en De Meeuwen eindigde in een 11-10 zege voor de Dordtenaren. Scores PKC: André Simons 7x, Remco Heyman 7x. Suzanne Mosterdjjk 2x, Su zanne de Wilde lx, Denise Bezemer lx, Ma dy Tims lx. Scores Die Haghe: Tim Aiiben- hiüs 6x, Palnce de Vos 3x, Kees Slinger land 2x, Suzanne van Groerungen lx. Jonni Abbenhuis lx. Mandy Lory lx „Het uerftaol Sport? zegt alles over de htèmchie in het betaalde voetbal. Gerard Timield van Heracles deed tijdens een verga dering een intelligente move die Van den Herik enen mat zette. Maar Tusveld werd toen onmid dellijk het mannetje van het kleine clubje. (.JAlsje voorzit ter bent van een kleine chih unl dat toch niet zeggen datje min der goed kunt denken?" Eindhoven-erevoorzitter FransDerkxinVI „Ik snap best dat meneer Van den Herikop komt worde belan gen van Feyenoord en hij mag van mij rechtszaak na rechts zaak voeren, maar het mag toch ook wel eens gezegd worden dat hij een bankgarantie aan vijftig miljoen heeft verknald Dat is toch the shame of the century." Nogmaals Fr a as Derkx in VI „In godsnaam, laten we in Rot terdam vooral niet de underdog gaan uithangen. Nergens voor nodig. We hebben niet zo'n goed elftal alsAjax misschien, maar toe kunnen er gemakkelijk van winnen. We winnen toch ook vanJuventus?" Cabaretier Gerard Cox in Ajax Magazine „Als een speler van, pak 'm beet, Roda JC in z'nprivé-leven had gedaan wat Klviuert heeft ge flikt, was hij van z'n leven niet meer in aanmerking gekomen voor het Nederlands elftal. Gio- vannivanBranckhonstmoetzes keer zo goed voetballen als Ri chard Witsckge wil hij in aan merking komen voor Oranje." Nogmaals Gerard Cox Als ik iemand in mijn column laat zeggen dat hij pas naar de Arena gaat als dat ding is afge brand, is dat pestenironie. Rom zeg, zo erg is dat toch niet? Laten we niet doen alsof ik Jo seph Goebbels ben. Hou op. Het is cabaret" Gerard Cox in Ajax Magazine Celtic is bang dat het Wim Jan sen kwijtraakt. Hoewel de in Schotland zeer succesvolle Ne derlander geen aanstalten heeft gemaakt om zijn koffers te pak ken, wordt er in de pers volop ge speculeerd over de toekomst van de oud-Feyenoorder. Gisteren be richtten Schotse kranten dat de jongste interesse voor Jansen komt van PSV. Tevens onthulde men dat hij een clausule in zijn contract zou hebben, die hem toe staat na 12 maanden al op te stap pen bij Celtic Football Club. Ma nager Jock Brown van de Schotse topclub liet echter weten dat Cel tic niet aan een vertrek van zijn trainer, die ook door Liverpool wordt begeerd, zal meewerken. „Wy willen Wim niet kwijt» aan niemand," aldus Brown. Dolf Roks, Sparta's assistent- trainer, is vorige week vader ge worden van een dochter: Sarah. De spelers noemen haar Saartje en zodra Roks de kleedkamer bin nenkomt gaan ze allemaal zingen: „Daar komt Swiebertje..." Sinds Hans van der Zee op de training in het trainingspak van Adri van Tiggelen het spelletje vijf tegen twee speelt, wint hij steeds. Van Tiggelen: „Hij slaapt zelfs nu in mijn trainingsjack met ds initialen AT." Toen de geschorste Nico Jalink en de geblesseerde Alfons Groe nendijk gistermiddag na de 1-0 op RKC de kleedkamer van Sparta binnenkwamen, merkte aanvoer der Dennis de Nooijer op: „Blij ven jullie alsjeblieft weg nu het eindelijk weer goed gaat." Sjaak Polak miste tot zün grote ergernis Excelsiors duel tegen AZ. De middenvelder kreeg tegen Haarlem zijn vierde gele kaart. Polak: „Daar baalde ik toch wel zo verschrikkelijk van, Vooral als je weet waarom ik die kaart kreeg. Dion Esajas van Haarlem schopte mij na en gaf me een kopstoot. Daarna keek ik alleen heel boos naar hem. Gaf de scheidsrechter me een kaart vanwege 'roekeloos kijken'! De voorzitter heeft het nog nagevraagd. Daar zakte echt m'n broek van m'n hol af. De spe lers vonden het allemaal ook bela chelijk." En dus zat 'Scheveningse Sja- kie' op de tribune naast zijn vrien din, die ook al niet in actie kon ko men. Bij de politie dan, want als agente deelde ze kort geleden zo'n klap uit dat ze bijna alle pe zen in haar hand afscheurde. John Metgod deed afgelopen week praktijk-examen voor de cursus coach betaald voetbal. Metgod slaagde glansrijk. Toen hij een dag later Excelsior-direc- teur Simon Kelder tegenkwam, feliciteerde deze hem met het re sultaat. Kelder: „Maar nu komt het moeilijkste gedeelte, hè John? Metgod: „Hoezo het moeilijkste?" Kelder: „Nu moet je toch je theo rie doen?" Metgod: „Maar waarom zou dat moeilijker zijn dan het praktijk gedeelte?" Kelder, met een stalen gezicht: „Omdat je daar hersens voor no dig hebt..." Simon Kelder kreeg er de Ia- AJs door een adder gebeten sprong Hans van der Zee gisteren op het Kasteel tijdens de wed strijd tegen RKC uit de dug out nadat grensrechter Rijser In zijn ogen ten onrechte voor buiten spel had gevlagd voor de doorgebroken Arjan van der Laan. „Ik schrok zelf ook van mijn reac tie," zei Sparta's trainer later, „maar ik heb hem alleen gezegd dat het in mijn ogen geen buiten spel was." Foto Fred Emst/Cor Vos chers mee op zijn hand, maar had wel degelijk respect voor het exa men dat de assistent van Leo Beenhakker in de Kuip aflegde. Metgod mocht zijn praktijkop dracht bij Feyenoord uitvoeren, maar kreeg daardoor wel te ma ken met Julio Cruz (wiens gezicht op onweer stond na zijn schor sing) en met Georgi Demetradze, de Georgiër die alleen Russisch spreekt. Kelder: „Nou, dat is lekker wer ken op zo'n examen, zeg. Die gas ten begrepen er natuurlijk weinig van." Mario Been, meeluisterend: „Eh, van de training die Metgod gaf of van de taal?" Het veld van Excelsior verkeert voor de hoofdtribune op dit mo ment in een erbarmelijke staat. Een ware invasie van konijnen heeft de grasmat weinig goed ge daan. De hond van materiaalman Hans Volwerk heeft er al vijftig opgegeten, maar daarmee is men nog niet van de woelende beesten af. De persconferentie na Excelsi- or-AZ, die werd bezocht door een leger van verslaggevers, had plaats in een nieuwe ruimte. De veel te kleine portocabin had af gedaan, Kelder: „We hadden geen schoenlepels meer..." Dick van dei» Polder verliet na afloop van het door Excelsior met 1-0 gewonnen duel met AZ stra lend de tribune. De nestor van de sportjournalistiek had Wim van Hanegem voor de wedstrijd ver teld dat de Alkmaarders helemaal niet bang voor Excelsior hoefden te zijn. „Excelsior speelt slap, zon der bezieling en er worden veel te veel persoonlijke fouten ge maakt," meldde Van den Polder- De Kralingers verrasten de koplo per echter met veel inzet en goed voetbal. „Ik heb Wim van Hane gem voor de wedstrijd zand in de ogen had gestrooid," lachte hij na afloop. De tegen AZ briljante Ferry de Haan kwam in het spelershome Maup Martens van Feyenoord te gen. De Haan: „Hé Maup, in de tweede helft werd mijn broek zo zwaar." Martens:Te broek zwaar???" De Haan: „Ja, kijk ik achterom, zit Michel Langerak in mijn kont zak..." Wegens mekkeren kreeg Dan ny Blind gisteren Ajax' 400ste ge le kaart sinds de invoering daar van in 1972. De eerste was destijds voor Johan Cruijff. In de eredivisie werd het afge lopen weekeinde de 64ste rode kaart van dit seizoen uitgedeeld. Dat betekent een record. De hoog ste score dateerde uit de vorige competitie, 63. Op de 26e speeldag werden drie spelers weggestuurd Dat waren Mark Luypers van MW, Jeffrey van As van NAC en Carlos van Wanrooy van RKC. Al leen in het laatste geval was spra ke van direct rood. Enkele honderden supporters van de Oosttribune van het PSV- stadion verlieten zaterdagavond een minuut of tien voor het einde van de wedstrijd tegen Vitesse het stadion. Ze protesteerden hier mee tegen het beleid van de KNVB inzake de stadionverbo den. De supporters verklaarden niet tegen het machtsmiddel op zich te zijn, maar wel tegen het ge mak waarmee de bond ze uitvaar digt. In sommige gevallen voor zeer lichte vergrijpen, vinden de Eïndhovense fans. Op een span doek stond de tekst; „Voetbal ver ziek het niet, KNVB overdrijf het niet." Jan O. Swart ZA1 Dennis Bergkamp over veertig jaar een legende zijn en is Johan Cruijff dat nu in dezelfde orde van grootte als waarmee mijn generatie nog steeds landelijke coryfeeen als Frans de Munek. Faas Wilkes en Abe Lenstra adoreert en daarover niet uitgelezen raakt? Ik waag dat inzake Bergkamp zeer te betwijfelen, omdat de tele visie de ondoordringbaarheid van de \Toegere romantiek wreed heeft opgeheven. Alles wat ook maar enigszins interessant is om trent Bergkamp is wel bekend. El ke toevoeging komt nu nog slechts als een lauwe golfslag over ons heen. We weten dat hy aardig is, een toonbeeld van huiselijk heid, goed is opgevoed en met durft te vliegen We weten zelfs tot aan de bekleding toe precies hoe zijn auto er van binnen uit ziet, zoals we o xk weten dat hij over veertig jaa. volkomen kaal zal zyn en waarschijnlyk hoeven we daar niet eens driejaar meer op te wachten. Elke verrassing is nu al, voor z'n dertigste, aan hem onttrokken, zodat u my geen plezier zult doen met een boek over Bergkamp Terwijl ik voor een dikke pil over het werkelijke leven van Frans de Munck en Piet Kraak en Hum- prey Mijnals onmiddellijk naar de boekwinkel zou gaan, Ik ben een veelvraat als bet legendes betreft. Wie was Jan van Geen? Henk Schouten, Ad Verhoeven en Carol Schuurman? Dat wil ik weten. En dan niet in een kattebelletje, maar in een boek, met uitsluitend zwartwit foto's en vooral mks in kleur. Drie weken geleden heb ik voor TV Rijnmond een gefilmd portret over Servaas Wilkes gemaakt. Het leverde me geen stuiver op. Ik zal het u nog sterker vertellen, ik kan die zender niet eens ontvangen, maar ik bad wel het verkwikken de geluk een dag met mijn idool te mogen optrekken en samen met hem terug te keren m die mooie historie die m'n voorgangers m feite vermolmd hebben achterge laten. Ik heb een week mogen spitten in z'n persoonlijke filmar chief en ik had tegen u gezegd de week van m'n leven. Slechts zij die de voetballers uit de vijftiger jaren met eigen ogen hebben ge zien, zullen deze genieting begrij pen. Blind, Cocu, Koeman, Gulht, ze zijn dooreen onuitputtelijke jour nalistieke belangstelling één voor één loodzware parels geworden, die, hoe aardig ook, mij als vedet ten niets meer zeggen. Dat is ook de reden dat ik met deze stukjes stop. Mijn tijd zit erop. Volgende week nog één en dan ga ik waar schijnlijk met de zoon van wijlen An dries van Dijk op de hei 2itten teneinde alles over deze veel te vroeg verongelukte doelman van Sparta te weten te komen. Dat is wat ik wil en bedoel. Het is de mystiek die de legende maakt en het zijn de legendes die de romantiek bepalen. Niet die nesten vol godenzonen, die aan gevuld met wat kleingoed, alle maal net de zandbak ontgroeid, als les nouueata pauwes, weke lijks de kranten, tijdschriften en televisieprogramma's ontsieren met een vraaggesprek dat kant noch wal raakt, afgewisseld met een schot op de lat als kwisje. Henk Schouten, ik heb een vraag. Staat de koffie klaar? Zaterdag-hoofdklasser Capelle ontvangt in de voorbereiding op het komende voetbalsei zoen Feyenoord, Sparta en Ex celsior. De betaald voetbal clubs treden aan in een serie duels ten bate van de stichting Doe een wens.' De organisatie wordt verzorgd door afdeling Rotterdam van de Lions Club. Feyenoord bijt op woensdag 29 j uil liét spits af, Sparta reist op donderdag 6 augustus af naar 't Slot en Excelsior sluit op za terdag 8 augustus de reeks af. De club met de hoogste over winning wordt winnaar van een fraaie beker.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 10