25 FVT op weg naar derde landstitel Rotterdam Basketbal kent z'n plaats Zwolle mooi maar partijdig decor voor volleybalfinale Ongeslagen Jörg de Cock gunt Nermin Smajic geen revanche Karten op bekend terrein Bijekic blinkt uit bij Atomium '61 Damkampioen staat plaats af Ramaker (RRC) in rugbyselectie Schaakveteraan weer kampioen Hattrick voor Van der Does Groeiend zelfvertrouwen hockeyvrouwen Victoria Geveke Verlichting op de stunttoer 'R' geïntimideerd door tegenstander en chaos Rotterdams Dagblad Maandag 23 maart 1998 Papendrectit Voor de finale om het damkampioenschap van Zuid-Ho! land-Zuid heeft titel ver dediger Radjinder Jharap zijn plaats edelmoedig afgestaan aan Acca Bi/ot. Dit omdat de titelhou der zijn clubgenoot te laat had op gegeven voor dit kampioen.sehap. Bovendien speelt de kampioen /elf m< >tn en teel we i n i g creal ie f en geïnspireerd sinds hij gestopt is met mediteren De 77-jarige Bi/ot. een voormalig WK-deel nemer, speelde als een jonge hond. Met fraai positiespel drukte hij clubgenoot Antnony Kev/er naar de hord rand. Helaas werd een afschuwelijke blunder Bi/ot fataal. Dordtcnaar Anton Kosior bereikte na een zeer inte ressante partij niet meer dan re mise tegen Ton van Bokhoven. Dordtcnaar Frits van Vloten speelde zijn geliefkoosde klassie ke spelletje togen Rotterdammer Ruud van Drunen. Het resterende vijf om vijf eindspel bleek in alle varianten gewonnen voor de Dord;enaar. Thuis spel er Frans Keizer bereikte na zijn beproefde 31-2b opening voordeel tegen Radjes Bal ka ran. Maar de jonge Rotterdammer bood goed tegen spel en bereikte een punten de ling. li: een vooruitgespeolde par tij tussen Rotterdammer Afhok Bhajan en Dordtcnaar Fred Ru dolph kwamen de spelers remise overeen nadat de Rotterdammer zich in vliegende tijdnood slaan de had weten te houden. Wim Ka lis uit Hardinxveld-Giessendam moest na zijn strak positionele duel tegen Dordtcnaar Harry Clasqum m remise berusten. De kampmen van dit twaalftal mag naar de halve finales van hel NK. de nummers I t/m 4 zijn rechtstreeks zijn voor de volgen de finale Zuid-Holland-Zuid. Amsterdam Sylvester Ramaker RRCt is door bondscoach Geoff Old geselecteerd voor Oranje, dat op 27, 28 en 29 maart aan de ver maarde Hongkong Sevens mee doet Dit driedaags toernooi wordt beschouwd als hel sterkste ze ven smans rugby toernooi ter we reld. Nederland speelt m een pou le niet Spanje. Zuid-Afrika en Thailand en reist af met een team van jonge rugbytalenter. om in Azië ervaring op te doen met spe len op het hoogste niveau. Door een eclatante 15-35 over winning op Hilversum is RRC/ Homeko nu ook officieel kampi oen van de promotie/degradatie poule. Coach Mornc Loxton ver trekt deze weck naar zijn geboor teland Zuid-Afrika om daar de com petitiedraad weer op te pak ken. Het bestuur van RRC is zo te vreden over zijn prestaties en coa ching. dat bij voor komend sei zoen weer is gecontracteerd. Spijkenisse —De Rotterdammer Frans Koevermans 167} heeft met 5 punten uit 6 partijen voor de derde keer sinds 1991 het door de vereniging Spijkenisse georgani seerde veteranen kam pi oen schap van de Rotterdamse Schaakbond behaald. Er namen 50 zestigplus sers aan het evenement deel. Kees Sio. een nieuwjaarskindje van 1936. kwam weliswaar tot de zelfde score maar verloor hel on derlinge duel. De onverwoestbare oldtimer, die eerder ook al twee maal de landstitel bij de vetera nen greep, draait bij Charlois/Eu- ropoort zijn competitierondjes aan het eerste bord. Het tweede team van deze club werd na 5-3 winst op SO'81 (Om moord) kampioen van de RSB. Nieuwerkerk a/d IJssel versloeg Moerkapelle met 4.5-3,5 en kan ais tweede eveneens automatisch naar de KNSB promoveren. Over- schie II-Sehiebroek 3-5, Ortec/Ca- pelle ÏI-Hillegersberg 3,5-4,5. Stand na de voorlaatste ronde: 1. Charlois H10,2. Nieuwerkerk 8,3/ 4. Hillegersberg en Orteclï 7,5/6. Moerkapelle en Schiebrock 5, 7. OverschielH 8. SO'812. Veghel Drie wedstrijden voor het einde heeft Twenty One Up goede zaken gedaan voor het be houd in de derde divisie. De Rot terdamse tafeltennissers wonnen in Veghel met 4-6 van TTCV. Remco van der Does stond met een hattrick aan de basis van de zege. Onno Trip won twee partij en en Peter Berben scoorde één keer. De vrouwen van FVT/Visser verlo ren in en tegen Woerden met 6-4. Patricia Zwartjens scoorde twee keer. Franciska David se één keer terwijl Tanja Revet op nul bleef staan. Door Hans Kerbert Zwolle Het was. nel als vorig jaar. een be kerfinale in stijl. F.n de ploeg die de beker uiteindelijk mocht ophalen was ook dezelf de. Henk Hansma. aanvoerder van Remote It'Zwolle. was net zo blij als twaalf maan den terug toen hij het kleinood aan het ra zend enthousiaste thuispubliek toonde. Met recht, want hij en zijn collega's hadden zojuist een daverende strijd geleverd, waar in VC Nesselande met 3-1 werd geklopt. De volleybalbond (NeVoBo* had besloten dst dit jaar van de halve finales en de eind strijd een soort landelijke volleybaldag moest worden gemaakt. En waar kon die beier worden gehouden damn Zwolle, waar het publiek het volleybal wél op waarde weet te schatten en steens :n groten getale, behangen met toeters en bellen, naar de WRZV-hallen trekt. De bond had echter nagelaten de competi tie in de andere divisies en districtsklassen stil le leggen opdat ook op zaterdag de fans van de diverse clubs konden komen kijken. Op de eerste dag was de publieke belang stelling dan ook gering, vooral bij de door Pollux met 3-1 gewonnen vrouwenfin ale te gen Weert aan het begin van de middag, 's Avonds, bij de tweede halve finale man nen tussen Dynamo en Zwolle, was de Bep Bakhuvshal van het complex wél goed ge vuld. Het waren voornamelijk Zwollenaren, die hun favorieten met donderend geraas bijstonden. Mede dankzij hen zorgden de gastheren tegen de favoriet voor de dubbel voor een daverende verrassing: PZ/Dvna- mo werd in vijf sets geklopt. VC Nesselande had een paar uur eerder met 3-1 van Alcom/Capelle gewonnen, waardoor de finale een interessante ort- moeting beloofde te worden tussen twee teams die aan elkaar gewaagd waren. Het werd zelfs nog meer. De eindstrijd ontaard de in een ware slijtageslag. Geen van beide ploegen was bereid ook maar een duim breed toe te geven. Voor de wedstrijd was de hal nog gebruikt om een kerkdienst in te houden. Niemand had kennelijk gezien dat er nog een span doek hing van de dag ervoor met een tekst die zeker bij een kerkdienst bevreemding wekt. "Welkom in de hel van Zwolle.' stond er op het laken te lezen. VC Nes se lande's nieuwe trainer/coach Pier re Mathieu, die de ploeg pas vorige week maandag onderhanden nam. stuurde Gijs Ronnes als eerste spelverdeler heiveld in. Joost van der Hoek. meestal de nummer één onder Mathieu's voorganger Teun Buijs. bleef aanvankelijk aan de kant. maar kwam halverwege de eerste periode in het veld toen de jonge Ronnes niet bracht wat hij geacht werd te brengen. Zwolle won de eerste set in vijfentwintig minuten. De cijfers lieten zien dat het weer eens ging om de details: 15-13. Die bleken ook in het tweede bedrijf beter verzorgd bij de Zwollei jaren. De set duurde nog langer dan de eerste (een half uur), maar het zou nog gekker worden. Zwolle greep de set 15- 8 jen leek op rozen te zitten. VC Nesselande had nog een strohalm over en greep die. Onder leiding van de fantas tisch spelende Ferry van Hal. die op een cruciaal moment in de derde omgang vier punten achter elkaar maakte, ontspon zich een adembenemende strijd van ruim veer tig minuten, die uiteindelijk door de Zeven- hu izense Rotterdammers werd gewonnen: 17-16. Die inspanning was te veel geweest. Set vier was de kortste, al was dat met iets meer dan twintig minuten bijzonder relatief. Zwolle, met een geïnspireerde Ronald Zoodsma in de gelederen, hanteerde de botte bijl in de beginfase van de set. Pas bij een 5-0 achterstand deden de Rotterdam mers iets terug. De zes van Mathieu liepen achter de feiten aan. De strijd werd nimmer opgegeven, maar het was duidelijk wie de sterkste was. Toen de 15-7 op het bord stond, was het voor de Zwollenaren op de tribune tijd om de reclameborden omver te kegelen, polonaises te gaan lopen of op eni gerlei andere wijze hun vreugde te uiten. Ferry van Hal, uitblinker bij Nesselande. stond het wat mismoedig te aanschouwen. ..Van hen hebben wij verloren," zei hij, doe lend op de Zwolse aanhang. ..Prachtig hoor. zo'n achterban, maar het is natuurlijk van de gekke dat er niet op neutraal terrein is gespeeld. Zwolle is in uitwedstrijden altijd matig, maar hier zijn ze bijna met te ver slaan. Overigens is de overwinning terecht, al denk ik dat wij in principe de betere ploeg zijn." Schiedam De streekderby in dc eredivisie van de tafeiten- niscompetitie tussen FVT/Visser en De Korenbeurs is maar eenmalig geweest. De Rotterdamse landskampioen is dankzij de 2-5 zege in deze wedstrijd op weg naar de derde landstitel, terwijl de Schiedammers alweer bijna zijn gedegradeerd. FVT heeft zich als nummer één geplaatst voor de zaterdag be ginnende playoffs. De tegenstander in de halve Finale is Cos- mos/TTW, de oude club van Jörg de Cock en Ronald Vijver berg. De andere halve finale gaat tussen Scylla en Perfection. Zondag 29 maart speelt FVT in Veldhoven (2 uur) en op vrij dagavond 3 april komt TTW voor de return naar de Persoons- dam (7 uur). De twee finalewedstrijden staan gepland op 12 en 18 april. Na zes nederlagen m de voorron de moet De Korenbeurs met 't Zand. VS l/Te nee en Integer Groep uitmaken welke twee teams degraderen. Op voorhand lijkt het doek voor de Schiedam mers gevallen, zeker omdat de disciplinaire schorsing van Dan ny Maas ook voor de drie degrada tiewedstrijden geldt. Maas heeft als reactie op de schorsing zijn vertrek uit Schiedam aangekon digd en is op zoek naar een nieu we club. Mogelijk gaat hij in het kielzog van Jonah Kahn naar Diest (België), of keert hij terug naar het bijna in de eredivisie te ruggekeerde GKB/Salamanders. Maas: ,,Ik wil dolgraag weer spe len, maar er staat nog niets vast. Zeker is alleen dat ik wegga bij De Korenbeurs." De Korenbeurs be gint de degradatiestrijd zaterdag avond thuis tegen 't Zand (6 uur). Maas staat niet op het verlang lijstje van FVT/Visser, dat aan het eind van de/e competitie Jörg de Cock node ziet vertrekken. „Jam mer, maar we hebben daar vrede mee," zegt bestuurslid Ab Greyn. ..Het is beter voor de ontwikke ling van Jörg als hij naar een top club vertrekt. Dat willen we niet in de weg slaan." „Maar eerst wil ik met FVT nog kampioen worden," zegt Jörg de Cock zelf. „Ik ben ervan overtuigd dat we het weer halen." Ongeslagen Wie de plaats van De Cock gaat in nemen staat nog open. Het ver- tanglijstje van FVT telt een tiental spelers, onder wie ook Nermin Smajic. De Korenbeursspeler had tegen FVT graag zijn visitekaartje afgegeven met een overwinning op De Cock. De Bosnische Schie dammer kreeg zijn revanche op de nederlaag tijdens het NK ech ter niet. De partij tussen beide kopmannen was wel de mooiste en spannendste van de wedstrijd. Tn drie games trok De Cock de winst naar zich toe. waardoor hij als enige in de eredivisie nog on geslagen blijft. Michel de Boer doet daar met één verliespartij overigens maar heel weinig voor onder. Do twee Schiedamse tegenpunten kwamen van Smajic en Arjan Kar- baat, die beide van de 15-jarige Barry Wijers wonnen. Jeroen Bas- tiaansen kwam er in zijn ondank bare rol als invaller tegen De Cock en De Boer niet aan te pas. Scorcverloop: Smajic-Wijers 21-9, 21-15, Basüaanse-De Cock 12-21,11-25. Karbaat- De Boer 19-21.10-21, dubbel Smiyic/Kar- baal-De Cock/Wijers 18-21, 21-19. 18-21, Smajic-De Cock 19-21, 21-18, 14-21. Kar- baat-Wljers 21-17,18-21, 21-15. Bastiaaose- DeBoer 17-21.16-21. Stand; 1. FVT/Visser 7-36.2. Scylla 7-32.3. Perfection/Irene?^!4. Cosmos/ IT W 7*25, 5. 'I Zand 7-24,6. Inleger Groep 7-20.7, VSV Tence 7-14.8. De Korenbeurs 7-14. Programma play-offs FVT/Visser: 29 maart Cosmoi/iTW-FVT/Visser, 3 april FVT/Visser-CosmosflTW. Programma degradatiepoule De Koren beurs: 28 maart De Korenbeurs-'t Zand, 5 april De Korenbeurs-Integer Groep. 18 april VSi/Tence-De Korenbeurs. Op bekend terrein, dc Weenahal, veroverde Rotterdammer Raymond Schop zondag in de zesde ronde van het Nederlands kampioen schap indoorkarten de derde plaats. Schop, monteur bi] het Indoor Kart Centrum Rotter dam, moest alleen de coureurs Eshuis en Zoethout voorang verlenen. Schop liet met 36, 92 wel de snelste rondetijd noteren en ver diende daarmee een extra punt. De andere Rotterdamse deelnemer, Jeroen Kraal (bar- medewerker in de Weenahal), bereikte even eens de finale en legde daarin beslag op de achtste plaats, foto Cor vos Drukte In de krappe maar sfeervolle Ko renbeurs, waar de ge lijknamige thuisclub niet sen tegen re gerend (en aanstaand) landskampi oen FVT/Vis ser. Foto Peter Molkenboer Door Nick van der Sluis Amsterdam De belangen waren groot, zaterdagmiddag in de Apol lohal. Het resultaat van het duel tussen Amsterdam Astronauts en Idctrading/RB kon namelijk be slissend zijn voor de volgorde op de ranglijst en de daaruit voor vloeiende koppelingen voor de playoffs. Amsterdams verlies im mers zou betekenen dat de ploeg van Jan Willem Jansen derde in de eindrangschikking werd en de Rotterdammers mogelijk toch nog op de vijfde plaats terecht konden komen. In geval van hoofdstedelijke winst daarente gen zouden al zaterdagmiddag de kaarten voor de naeompetitie zijn geschud, waardoor de wedstrij den van zondag - Donar-Den Hel der (75-74) en Den Bosch-Weert 101-81 - van geen belang meer zouden zijn voor de eindstand in de Elite A. Een sleutelwedstrijd derhalve in de Apollohal, maar een andere, meer lovende kwalificatie ver diende het duel ook niet. Amster dam Astronauts won verdiend met 65-54. maar wat aan/het eind signaal vooraf ging, verdiende nauwelijks het predikaat eredivi sie. De vreugde van de Amster dammers gold dan ook veel meer de zekerheid ovc de tweede plaats dan de overwinning op Rot terdam. „We hebben vandaag alleen maar het thuisvoordeel in de playoffs veilig gesteld. De rest moeten we maar snel vergeten," stelde coach Jansen na afloop bedaard vast. ..Maar we hadden eigenlijk op de eerste plaats gerekend, zeker na onze voortreffelijke competitie start," vond, elders in de Apollo hal, Mario Bennes die nog niet was vergeten dat die terugval be gonnen was na de eerste compel i- tienedcrlaag tegen - jawel - Idétra ding/RB. Aangeslagen Deze editie van Amsterdam-Rot terdam wilde, net als alle voor gaande wedstrijden, maar niet op gang komen. De Rotterdamnicis, aangeslagen door de afwezigheid van geblesseerde Chris McGut- hrie. leken zich daar aanvankelijk aardig overheen te zetten. Zo er in de beginfase al gescoord werd, was het in hoofdzaak door de Rot terdammers. Binnen zes minuten leidde Idétrading/RB met 2-10; de Amsterdamse produktie bestond uit twee (door Harvey van Stein) benutte strafworpen. Maar vervolgens zakte ook het verweer van Idétrading/RB naar een bedenkelijk niveau, de aan- valspatronen liepen niet meer en de scholkeuzes hadden zich aan gepast aan het Amsterdamse peil. Kortom, het werd een wedstrijd die niet om aan te zien was en na vijftien minuten een bedroevende 13-16 tussenstand opleverde. De Rotterdammers herstelden zich daarna even, liepen zelfs weer weg naar 13-25, om in de siotfase van de eerste helft toch weer vol ledig in de fout te gaan. Defensief vielen er gaatjes, en Amsterdam had bovendien het geluk dat Bud Greer - precies in de 'buzzer' - met een fraaie driepunter de Amster damse achterstand tot 20-25 kon terugbrengen. Tut vijf minuten in de tweede helft koesterde Rotterdam nog wel een voorsprong, maar twee driepunters van Harvey van Stein (van 32-37 werd het 38-37) maak ten een einde aan alle Rotterdam se illusies. Wat Rotterdam restte, was de de finitieve bevestiging van de zesde plaats en, in de playoffs, de koppe ling aan het Groningse Donar. Met Chris McGuthrie morgen avond alweer actief in Groningen. Want ai liep de Amerikaan zater dagmiddag strompelend door de Apollohal. dat het hier een stukje komedie - richting assistent- coach van Donar waarschijnlijk betrof, ontging niemand. De return van de wedstrijd in de Groningse Evenementenhal vindt donderdagavond in de Zad- kinehal plaats. Een eventueel noodzakelijke derde wedstrijd wordt zaterdagavond weer in Gro ningen gespeeld. De overige kop pels in de playoffs zijn: Den Hel- der-Virtus. Amsterdam Astro- nauts-Zwolle en Den Bosch- Weert. Amsterdam Astronauts-ïdétrading/HB 65-54 (rust 20-25). Scouting1 Amsterdam* Harvey van Stem 11 Amsterdam schoot in de eerste hel ft 7 op 25 (287<maar kwam uit- emdeltjk uit op -HKV (19-47). Idétrading/RB* Slobodan Kaiicanin 16(6 reb.l. EelcoDerks 14 (5 rob.». Dusan Savic 13 i7 reb.L De Rot terdammers schoten 17 uit 47 (36pt>. Het re bound voordeel was voor de Amsterdam mers, 37 tegen 25 voor Jdétrading, en ook op de vrije worplyr, domineerden de Astro nauts Rotterdam—De ploegen in de tweede en derde di visie handbal bereiden zich voor op het buitensei zoen dat volgende week weer begint, maar de mannen van Atomium '61 spelen nog drie weken door in de zaal. Tegenstander van gisteren was UDSV, dat in Utrecht nog veel te sterk was (41-31). Nu was het Atomium dat aan het langste eind trok: 29-21. Het gehandicapte Atomium (blessures bij Moshen Daghrir en Arjan Koster, Patrick van der Vliet was op vakantie) speelde in de eerste helft een redelijk gelijkopgaande wedstrijd tegen de Utrechtse stu denten. De ban werd pas na de pauze (12-11) ge broken en dan met name in de fase, waarin UDSV meer bezig was met de scheidsrechters dan met de wedstrijd. Atomium profiteerde volop van de Utrechtse slordigheden, waarbij ook de invallen de junioren een positieve indruk maakten op trai ner Lotfi Ben Salah. „Erg knap zoals die jongens zich weerden in dit geweld. Uitblinker aan onze zijde was echter Mla- den Bijekic, die ongrijpbaar was voor de defensie van UDSV." De aan het eind van dit seizoen zich terugtrekkende trainer vond dat Atomium goed gebruik had gemaakt van het ongeconcentreerde spel van UDSV. „Dat is wel eens anders geweest. Zelf waren wij in het verleden ook vrij simpel uit ons spel te halen, nu dus niet meer." Door deze winst blijft Atomium met nog twee wedstrijden te spelen keurig in de middenmoot met 18 punten uit evenzoveel wedstrijden. Rotterdam Voor de hockeyvrouwen van Victoria is er nog steeds hoop. Door een afgetekende overwin ning op Groninger Studenten (2-0) kon de laatste plaats worden overgedaan aan Gooische. De Kraling- se vrouwen zijn na de winterstop nog ongeslagen en trainer Jaap Snoek ziet hun zelfvertrouwen met de week groeien. „In vergelijking tot de eerste helft van het seizoen zijn de vrouwen echt voorde punten gaan knokken," zegt hij„Mooi hockey is leuk, maar we stonden in de winterstop wél op de laatste plaats. Ik zie de toe komst hoopvol in. al is de weg nog lang. Omdat twee clubs degraderen moeten we nog veel punten pak ken. Met wedstrijden tegen Union, Oranje Zwart. Dclftse Studenten. Gooische en Rapidity voor de boeg moet dat mogelijk z ij n.'"Victoria had tegen Gro ninger Studenten over het algemeen het beste van het spel. Bij rust was het nog steeds 0-0. maai" daarna kwamen de kansen. Christine Elias en Marloes Gie- len zorgden dat de punten aan de Kralingseweg ble ven. In de overgangsklasse A boekten de mannen van Rotterdam een belangrijke 2-1 zege op Laren. Omdat de koplopers Alkmaar en Hattem doelpuntloos ge lijkspeelden, is de achterstand op de leiders geslon ken tot twee punten. Met nog vijf wedstrijden te spe len ziet trainer Ronald Hugers nog perspectief. De Rotterdammers kwamen op voorsprong door Remco Beuvens. Een minuut na rust maakte Laren gelijk en daarna ontspon zich een spannende strijd om het winnende doelpunt. Het was uiteindelijk Stijn Bak keren, die een aanval knap afrondde: 2-1. De mannen van Victoria haakten in deze klasse af door het teleurstellende gelijk spel (3-3) tegen For ward. De Kralingers gaven een 3-1 voorsprong uit handen en lieten veel kansen onbenut. Nadat de gas ten de score hadden geopend, zorgde Thijs Stoop voor de gelijkmaker. Juha 't Zelfde en Frank Jan van Waveren zorgden voor een 3-1 voorsprong; daarna werd de thuisclub teruggefloten. Leonidas was in Wageningen het spoor volledig bijster, 6-1. Rotterdam—In de slotfase van de driebandencompe titie doet Geveke Verlichting al het mogelijke degra datie uit de eredivisie te ontlopen. Het haalde in Hoe ven een stunt uit door met 3-5 van mededegradatie kandidaat Strauss Biljarts te winnen. Ook Tegelhal Zuid deed het niet onverdienstelijk. Het speelde met 4-4 gelijk tegen titelverdediger Pelgrim Professio nals, dat aan dit puntje genoeg had om aan de play offs (vanaf 13 april) 'e mogen meedoen. Daaraan doen ook Horecabon (kopman Dick Jaspers). Arpa Shipping (Eddy Merckx) en Minkel Products (Semih Sayginer) mee. De show in Rotterdam-Zuid werd gestolen door de nummer één op de wereldranking Torbjörn Biom- dahl. De Zweed maakte tegen de Franse kampioen Richard Bitalis een serie van 24 caramboles. Daar mee verbeterde Blomdahl zijn seizoenrecord dat op 23 stond. Blomdahl beëindigde de partij in slechts 14 beurten (3.571) en maakt een zeer goede kans om zijn algemeen gemiddelde, dat na twintig partijen op het ongelooflijke 2.051 staat, op of boven de grens van 2,000 te houden. Zaalhouder Jan Verkijk zorgde door een 5048 zege op resp. Eddy van de Looij en Dick van Uum voor de punten van Tegelhal Zuid. Van Uum klopte eerder Raimond Burgman, die momenteel niet in goede doen is. Hij haaide tegen Var. Uum niet eens de 1.000, Het zelfvertrouwen van Geveke Verlichting groeit, nu het in Hoeven de sterkste was. Peter van Lieshout en Leon Smolders zorgden na de eerste sessie al voor een 0-4 voorsprong. Van Lieshout bleef Herman van Daalen met 45-50 (44) vóór, terwijl Smolders dezelfde eindstand bereikte tegen Jean-Paul de Bruijn. Alleen had de Geveke-speler maar 38 beurten nodig. Ad Koorevaar stelde de winst veilig door tegen Jef Philipoom als eerste de 50 caramboles te bereiken. In de gelijkmakende beurt bereikte de Belg remise, maar daarmee kon hij de nederlaag van zijn team niet meer afwenden, Danny Breur kreeg ondanks zijn goede start geen vat op tegenstander Eddy Lep- pens, die in 24 beurten voor een 50-25 eindstand te kende. Komend weekeinde valt wellicht de beslissing, om dat Geveke Verlichting dan thuis aantreedt tegen Thebo Speelautomaten dat ook degradatiekandidaat is. Bij winst voor de Rotterdammers ontspringen zij dc dans. Vcor JC Keukens is het doek reeds gevallen. Rotterdam Het uitstapje naar het Zoetermeerse WVZ zal het waterpoloteam van Rotterdam zich nog lang heugen. Niet alleen ging de wedstrijd in 2A met 11-4 verloren, het duel eindigde ook nog eens in een chaos. „Met een scheidsrechter die de wedstrijd niet aankon," was de bescheiden mening van routinier Dino Dijksman. Bij afwezigheid van collega Zant- man liet arbiter Van den Bosch - in z'n eentje - de ont moeting volledig uit de hand lopen. „Hij dreigde zelfs de wedstrijd te staken," aldus Dijksman. „Het publiek moest van de tribune." Ver volgens hervatte de arbiter, met alle toeschouwers weer langs de kant, het duel. Al die commotie was zaterdagavond iets te veel voor degradatiekandidaat Rotterdam, dat door de intimi derende speelwijze van WVZ al snel op een 7-3 ach terstand was geraakt. En dat was voor het tweede deel van de wedstrijd een té ruime marge. Kees van Duin (2), Eelco Vrolijk en Jan Joost Wittenkamp wa ren de Rotterdamse doelpuntenmakers. SVH sprokkelde in 2A een belangrijk puntje bijeen door tegen Katwijk met 44 gelijk te spelen. „Er wa ren zelfs kansen op de overwinning," vond topscorer Mare Peter Verveer. „Maar dan hadden wy waar schijnlijk iets te yeel gekregen." In elk geval vertoef de SVH constant aan de positieve zijde van de score, met Katwijk in de rol van achtervolger. Kees Romers (2) en Mare PeterVerveer(2)waren de schutters voor de Studenten Vereniging Hillegersberg. Voor Spartaan naderen in 3E belangrijke weken. Al leen als de wedstrijden tegen De Devel en De Duck in een overwinning worden omgezet, kan degradatie naar het district nog worden voorgekomen. Tegen kampioen Hieronvmus was zaterdagavond bijvoor baat een nederlaag ingecalculeerd: 3-11. Alleen in de eerste twee perioden werd redelijk partij geboden. De drie Rotterdamse treffers kwamen op naam van Peter Wielaart, Jacco van Middelkoop en Ingmar de Gelder. RWV. dat in 3E als middenmoter niets meer te win nen of te verliezen heeft, kwam bij De Stormvogel in Vüssingen van een koude kermis thuis, 13-6.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7