27 Onherkenbaar SVDPW nog dieper in de zorgen Trainer Rob van Vliet wil nog van geen degradatie weten Uitgekookt DRGS ook te sterk voor RKWIK UFO MSV'71 stijgt een plekje WIK pakt punt, Plugge tekent bij Ventura houdt het hoofd koel Succes voor zwemmers VZC jfsi 1 ■Hst? -■ '48-' VL.- Hockeysters Asvion met Hans Hill meer mans Krankzinnige minuut bij Hoekse Boys-DVO'32 Ursus komt in restant niet op gelijke hoogte Schiedamse Boys geeft voorsprong uit handen Blunders nekken Spirit Rotterdams Dagblad Maandag 23 maart 1998 Ridderkerk—Wil Plugge is ook ko mend seizoen de trainer van de handballers van WIK. De Schie dammer kwam een verbintenis van weer een jaar met de Vlaar- dingse eerste divisionist overeen. Afgelopen weekeinde speelde hij met zijn ploeg gelijk. In Ridder kerk werd het tegen Saturnus 27- 27 na een ruststand van 14-13 in het voordeel van WIK. Zonder de afwezige Ger Prins - met zijn schotkracht altijd wel goed voor een productieve bijdra ge - en met Edwin Roobol gebles seerd op de bank zou de wedstrijd in Leiden niet makkelijk worden. Toen beide keepers zich ook nog afmeldden met buitenlandse be zigheden, moest Wil Plugge een beroep doen op spelers van het tweede team en het jeugdige kee perstalent Erik Dijkstra. Moeizaam maar zeker ging het gehavende team van start en keek al snel tegen een 7-3 achterstand aan. Maar onder aanvoering van de uitblinkers Ron Bergen en Lars Kramer, die respectievelijk acht en zeven treffers scoorden, kwamen de Vlaardingers lang zaam dichterbij cn konden ze zelfs met een minieme voor sprong de kleedkamer op gaan zoeken. Het sterke spel van vlak voor rust werd ook in het tweede bedrijf doorgezet cn de voorsprong werd zodoende opgevoerd naar 13-lfi, Slecht afgeronde aanvallen stel den Saturnus in de gelegenheid weer wat terug dnen en zowaar uit te lopen naar een voorsprong van drie doelpunten. Dooi' hard te werken en dankzij een doelpunt in de laatste tien seconden van Ron Bergen, sleepte de Vlaar- dingse formatie toch nog een punt uit het vuur. Blerick Trainer Max Tukker was zondag een tevreden man. Hij en de handbalsters van Ven tura keerden na de ontmoeting met Blerick met de punten terug naar Schiedam. Defusicplocg had bij de thee nog tegen een 8-4 ach terstand aangekeken, maar kwam in deel twee sterk terug en boekte een 14-12 zege. Dat er uit veel vaker gewonnen kan worden dan in thuiswedstrij den, bewees de ploeg van Max Tukker maar weer eens. Zonder de geblesseerde Petra de Bruin begon de Schiedamse ploeg in en tegen Blerick al snel met een 0-3 voorsprong. Maar toen was het de beurt aan de gastvrouwen. Door nonchalante aanvallen van de gasten en doordat de arbiters het agressieve spel van de thuis ploeg beloonden met tijd.straffen en strafworpen tegen Ventura, kon de thuisploeg maar liefst acht maal op rij scoren, zonder dat er een Schiedams doelpunt tegen over gesteld werd. In de tweede helft werd de druk op de opponenten opgevoerd en stond er met nog acht minuten te spelen een gelijke stand van 12-12 op het scorebord. Twee moeizame doelpunten en sterk keeperswerk van Jessica Sterke gaven de vrou wen van Ventura de punten mee naar huis waarmee ze de zesde plaats veiligstelden. Caroline Hoogerbrugge, die nor- mnaj in het tweede team acteert, vervulde een opvallende rol door menige ba! in de aanval van Ble rick te onderscheppen en zo de break-out van haar eigen ploeg in te luiden. Zij zou voor volgend sei zoen een goede aanvulling zijn voor het team van Max Tukker dat in de tweede helft van dit sei zoen vier maal zoveel punten be haalde als in het eerste gedeelte van de competitie. Vlaardingen - VZC deed zaterdag goede zaken in de race naar de vij fde titel van de Zwembond voor Rotterdam en Omstreken. In het Rotterdamse Sportfondsenbad werden zeven medailles behaald. Uitblinkers waren Annie Buite laar met goud op de 100 meter rugslag in 1.07.2., Renske Huff- meijer met goud op de 100 meter schoolslag in 1.20.7 en Chantal Achterberg, eveneens met goud op de 100 meter schoolslag in 1.20,3. Op de 4x100 meter wissel slag tikte de estafetteploeg van VZC ook als eerste aan. Sportagenda Tips voor deie rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bus 373,3100 AJ Schiedam. De sportredac tie is overdag telefonisch bereikbaar on der 01 (V27X37i>ft (fax: ©10-42652??) ea in de avonduren onder 010-4004310. DINSDAG 24 MAART VOETBAL: (Vriendschappelijk) 19.30 Mon ster-Excelsior Maassluis. VRIJDAG 27 MAART ONDER WATEKHOCKEY: 20.00 Baracuda- VRB. Door Sander Sonnemans Schiedam Werklust en karakter. Dat is waar hekkensluiter SVDPW het in de over levingstocht in de vierde klasse D van moet hebben. En dat was nou net waar het giste ren in het regelrechte degradatieduel tegen net bezoekende GDA aan ontbrak. De ploeg van trainer Rob van Vliet was geen schim van de week er voor. toen uit bij SOA op ba sis van inzet nog een knappe overwinning in de knip werd gestoken, en kreeg een ge voelige 0-3 overwinning aan de broek. Met nog vier duels én het restant van de gestaak te wedstrijd tegen Postduiven voor de boeg. zal de Harga-ploeg het nog knap moeilijk krijgen het degradatiespook van het lijf te schudden. Voor de wedstrijd tegen GDA 19- 18j had trainer trainer Van Vliet alle vertrouwen in een goede af loop. ondanks dat hij doelman Hennie van Buuren (vijf duels ge schorst naar aanleiding van zijn rode kaart in het duel tegen VFC). aanvoerder Chris van Gelderen (spierblessure) en Eric Olivier (ziekte van Pfeiffer) moest mis sen. Aanvaller Roberto Dijkstra begon op de bank omdat hij weer hinder van zijn enkel ondervond. De licht ontvlambare voetballer had vorige week weliswaar een verbale aanvaring gehad met zijn trainer, maar die speelde volgens Van "Vliet geen enkele rol in zijn reservebeurt, „Die zaak." lichte de besnorde trainer toe. „is uitge sproken. Roberto heeft mij zijn excuus aangeboden en heeft dat ook naar de groep toe gedaan. Nee hoor, dat had er niets mee te ma ken. Bovendien is Patrick Wöhler de laatste weken goed bezig. Het is een soort luxeprobleem." Het is duidelijk dat'SVDPW <17- 13) een spelbepaler mist: een man die een balletje kan vasthouden en in staat is wat structuur in de speelstijl aan te brengen. De slag werd op het middenveld gestre den en overduidelijk gewonnen door GDA. dat ook het beste van het spel had. Dat mondde al na een stief kwartiertje uit in de ope ningstreffer van GDA-spits Arjan Engel bert. Z(jn teamgenoot trok vanaf de linkerkant de bal met een streep voor het doel waar En- gelbert eigenlijk alleen maar te gen de pass aan hoefde te lopen en dat deed hij dan ook. Overi gens had het niet veel gescheeld of 'DPW had al in de vijfde mi nuut 'brutaal' de leiding geno men. De GDA-doelman kon een SVDPWer Dennis van Oers (links) heeft de GDA'er met een ferme schouderduw opzij gezet in een poging de bal te be machtigen. De midden velder wordt nauwlettend in de gaten gehouden door teamge noot Ma rtijn van Deventer. Foto Peter Molkenboer vrije trap van Hcnnie Richters niet onder controle krijgen maar Robin Vocts. die er als de kippen bij was om van de rebound te pro fileren, werkte de bal naast het doel. In de luren Zo'n acht minuten voor de theepauze gaf GDA-centrumspits Engel bert wederom zijn visite kaartje af. Na een lange bal te heb ben gecontroleerd legde hij SVDPW-verdediger Marco van Gennip inde luren en gaf hij gele genheidsdoelman Peter Breur het nakijken. Breur speelde niet zijn gelukkigste wedstrijd. Hjj wist zich geen raad met terugspeelbal len, ging zo nu en dan onder een balletje door en dat kwam de rust achterin niet ten goede. Morrend thuispubliek liet at gelijk de naam van keeperstrainer Paul Gunter circuleren. Gezien zijn kwalitei ten zou Gunter zeker niet mis staan onder de lat, maar of trainer Van Vliet op één wedstrijd afgaat valt nog te bezien. Ondanks de 2-0 achterstand kwam SVDPW na de thee weer vol vertrouwen de kleedkamer uit en nagenoeg de gehele tweede episo de deelde de thuisploeg de lakens uit. SVDPW morrelde drie kwar tier aan de kierende achterdeur, maar kreeg 'm niet open. Wel wa ren ef diverse kanseri vóór 'DPW, doch telkens weer stond de doel man in de weg bij gevaarlijke schoten van Richters en Tom Knoops of werden de kogels ter- nauwemood afgeketst door assis terende verdedigers. GDA had vervolgens aan één uitval genoeg om de marge nog verder te verrui men, Van Gennip ging in de fout met het opruimen van de bal en invaller Ruud Jos zei 'dankjewel'. „SVDPW," reageerde trainer Rob van Vliet na de nederlaag, „is ge woon verkeerd begonnen. We hadden er vanaf het eerste fluit signaal voro moeten knokken, maar er waren er een paar die wei gerden een stapje harder te doen. Van degradatie wil ik nog niet ho ren. Ik heb alle vertrouwen in een goede afloop." SVDPW-GDA 0-3 15. en 38. Arjan Eta ge! bert 0-1 en 0-2,89. Ruud Jos 0-3. Bijzon derheden: Scheidsrechter GG. Bremer uit Ridderkerk, absoluut de beste man van het veld. deelde Reel uit aan Rob Roeiers van Door Ton de Lecde Vlaardingen DRGS is in de vier de klasse D aan een ijzersterke reeks bezig. Ook RKWIK moest er in eigen huis aan geloven. De mannen van trainer Rnndell Mau- ricio schotelden de tot schouwers een uitgekookt spelletje voor en gingen meteen meer dan terechte 0-3 overwinning aan de haal. Beide ploegen beleefden vorige week een onvergetelijke middag. Voor RKWIK vormde de wedstrijd bij De Postduiven een historisch dieptepunt. De nederlaag van 8-1 was voor de formatie van vertrek kend coach Ger Mulder een regel rechte zeperd. „Die enorme af gang," had Mulder een afdoende verklaring, „was te wijten aan een vorm van desinteresse, een slech te mentaliteit en het niet willen werken voor elkaar. We hebben donderdag rond de tafel gezeten en een goed gesprek gehad. Het bleek wel dat die nederlaag er flink had ingehakt." DRGS daarentegen verkeerde te gen Excelsior'20 in een droom vorm wat resulteerde in een 5-2 zege. „We groeien met de week," was de juiste conclusie van Ran- dell Mauricio, die halverwege dit seizoen Slobodan Dutina afloste, „en als we zo doorgaan eindigen we nog in de middenmoot. Vooral het positiespel gaat steeds beter. Dat is ook iets waar we wekelijks op trainen en dan ga je dat toch te rugzien in de wedstrijd." Het verschil in zelfvertrouwen tussen de spelers van RKWIK en DRGS was overduidelijk op het veld te zien. Waar de Vlaardingers elkaar met moeite vonden en de coaching te wensen overliet, had den de Schiedammers geen enke le moeite de bai in de ploeg te hou den en steeds de vrije man te vin den. Toch was de eerste kans voor RKWI K'er Raymond Kolsteren heeft uitgehaald en zietzijn pegel tussen twee 'blokkende' DRGS'ers verdwijnen. Dankzij de winst van DRGS gaan de Schiedammers richting middenmoot en nadert *WIK' de gevarenzone, Foto Peter MolkenDoer, de thuisploeg. Een met het hoofd door Raymond Kolsteren breed gelegde bal schoot aanvaller Ra mon de Rond, zowat op de doellijn slaand, huizenhoog over. De twee de gevaarlijke situatie was voor het doel van Edwin Kolsteren. Ri chard Srnits tikte de slim vallende Marco Verspuij lichtjes aan waar na de lankmoedig leidende S. Hartong, die ondanks enkele for se charges de kaarten op zak hield, gedecideerd naar de stip wees. Het slachtoffer zelf zette zich, tegen alle ongeschreven voetbalwetten in. achter de bal. Het hobbelende schot belandde via de vingertoppen van aanvoer der Edwin Kolsteren op de paal. Schiedam—-MSV71 heeftin het toernooi voor teams onder de 23 jaar waar WK. PPSC en Sparta aan deelnemen de onderste plaats over gedaan aan PPSC. De Maaslanders wonnen van 'PP' met "4-0, hebben het zelfde aantal punten (5-4), maar hun doelsaldo is beter dan dat van de Thurledeploeg. WK (5-S) benaderde koploper Sparta (5-12) door de Rotterdammers in Kethel met 3-1 te verslaan. Dinsdag 7 april is de voigene serie wed strijden. MSV71 speelt dan thuis (19.30 uur) tegen WK en PPSC gaat op bezoek bij Sparta (20.00'uur). Eén minuut later was de helden daad van de RKWIK-aanvoerder op stag vergeten. De manier waar op hij een schot van Said Zaouali, van zeker twintig meter, over zijn eigen doellijn werkte was triest om te aanschouwen. De voor sprong gaf de gasten vleugels. Omdat Remon Verspuij, samen met zijn broer Marco een levens gevaarlijk aanvalsduo vormend, verzuimde de score te verdubbe len kreeg RKWIK nog kansen op de gelijkmaker. Uitgerekend Marco Verspuij. enkele seizoenen geleden nog uitkomend voor 'Wik', assisteerde zijn uitsteken de doelman Piet Scheffers op de doellijn bij een kopbal van Ramon de Rond. Schutteren In de twintigste minuut zorgde John Michielscn voor de 2-0 uit een wegdraaiende hoekschop van Marco Verspuij. Een handjevol schutterende RKWIK-verdedi- gers kon de zeker niet steenharde kopbal niet voor de doellijn keren. Op slag van rust voorkwam de lat dat Raymond Kolsteren met een rake knik voor de aansluitings treffer kon zorgen. Na de thee ver anderde het wedstrijdbeeld niet schokkend hoewel de gastheren iets meer de aanval kozen. De ver dediging van DRGS. onder de ro buuste leiding van de steeds pri ma opgestelde Wim Michielsen, gaf echter geen krimp bij de voor zetten op de kopsterke spitsen Raymond Kolsteren en Ramon de Rond. DRGS zag zelfs kans om de score uit te breiden middels Mar co Verspuij, die een splijtende pass van zijn broertje Remon op waarde schatte (0-3). Na afloop stonden de gezichten bij RKWIK uiterst somber. Zet de neerwaartse spiraal door dan dreigt de ploeg zelfs in degrada tienood te komen. „We moeten nu echt naar beneden gaan kijken." bekende de teneergeslagen Mul der. „en dat had niemand toch voor mogelijk gehouden. Tussen de oren zit het niet goed." fiKWIK-DROS 0-3 (0-2). 11. Said Zaouali 0- 1, 20. John Michielsen 0-2. 71. Marco Ver spuij 0-3. RKWIK: Edwin Kolsteren. üucaneaux. Wijzenbnjck, Smits. Van Bruggen. Ver meulen (82. Vroeghi. Ploeg (56. Van der Berg). Veldt, Raymond Kolsteren. Sam- Sin. De Rond. DRGS: Scheffers. Lecker. Wim Michielsen. Mosso, John Michielsen, Baptista Lima, De Pina, Haziaun. Remon Versouij, Zaouali ("6. Voerman). Marco Verspuij (89. Be!- houssavan). SVDPW en Antoine Dar.it-I? cn Dennis Jm van GDA- SVDPW: Breur. Wöhler (83. Cnatelain). Rneters. Verhoef (De Jong). Voels, Van Gennip. Monster (50. Dijkstra). Richters, Knoops, Van Oers. Van Deventer. Excelsior'20: Bouwer. Van de Klugt. Wil lens, Smid, Wijnstru, Van de Toorn, Van de Berg, Daniëls. Engelbc-rt, Daniël Jos (159. Ruud Jus), Elsackers. - Door Bas van den Berg Schiedam - Het tussentijds vertrek van trainer Mau- pert Luigies heeft de hockeyvrouwen van het Schie damse Asvion goed gedaan. De gepokt en gemazelde opvolger Hans Hill is een trainer van een heel ander kaliber. In korte tijd is hij erin geslaagd van Asvion weer een gretig team te maken dat goed gemotiveerd is en gedisciplineerd speelt. De overtuiging is weer helemaal terug en dat kwam tot uiting in de afgete kende 4-1 overwinning op Catwyck. Hoewel de nieuwe trainer met een handvol gebles seerde speelsters zat, werd dat optimaal gecompen seerd door de spelvreugde die de Sehiedamsen aan de dag legden. Verder slagen de vrouwen tot nu toe in hun opzet om na een zwak eerste deel van de com petitie nog een rol van betekenis te spelen. Trainer Hans Hill: „Ik wil niets ten nadele van de vo rige trainer zeggen, maar Asvion is weer opgebloeid. Niet alleen worden de trainingen weer drukker be zocht, ook de relatie tussen trainer en speelsters is sterk vooruit gegaan." Asvion wordt op het ogenblik 'geteisterd' door uit eenlopende blessures. Heieen Jacobs (zwanger schapsverlof), Frederique Porteine (pols) en Patricia Hol (knie) zijn voor lange tijd uitgeschakeld. De laat ste speelster heeft inmiddels aangekondigd te zullen stoppen. Gisteren kwam daar ook nog de blessure van Suzanne Wester bij. Bij een botsing met een speelster van Catwyck verdraaide zij haar knie. In riet ziekenhuis constateerde men een gekneusde knieschijf. Haar tegenstander bleef na de botsing ook op de grond liggen en bleek een enkelkwetsuur te hebben opgelopen. Jeugd ,AI met al is de ploeg zwaar gehandicapt," aldus de trainer. ..Om die reden moet ik steeds meer een be roep doen op speelsters van meisjes A. In Monique Boghel heb ik zelfs een aanvalster die nog maar 15 jaar is. Om meisjes te trainen die nog jeugdspeelster zijn, is het belangrijk dat er een goede verstandhou ding is." De thuisclub kwam binnen de kortst mogelijke ke ren op voorsprong. Uit een vrije slag was een tip-in van Esther Dous voldoende om de keepster het na- klijken te geven. „Een vrije slag uit het boekje," rea geerde de trainer. „We trainen er regelmatig op." Nadat Catwyck een strafeomer had benut, sloeg niet lang daarna jeugdspeelster Femke Mulder nummer twee binnen. De bal kwam uit een pass van Janneke Stoiker. In de tweede helft benutte Suzanne Wester een strafbal. Janneke Stoiker werd. toen zij een voor zet losliet, geraakt door de keepster van Catwyck waaruit de strafbal ontstond. Het werd uiteindelijk ook nog 4-1 door Monique Boghel. Op fraaie wijze maakte zij een actie van Dieuwke Prins af. Hans Hill constateerde daarna tot zijn genoegen dat Asvion weer een plaatsje was opgeschoven. „Het ver schil op de ranglijst van voor de winterstop is niet groot, maar ik zie veel meer spelvreugde. Uit vier wedstrijden hebben we nu vijf punten gehaald daar om aas ik op derde plaats." Ontspannen De mannenhoofmacht van Asvion boekte gisteren eveneens een overwinning. Op eigen terrein werd Push met 2-1 verslagen. De eindstand was al bij de rust bereikt. De twee laatste verliesbeurten hadden van Asvion een getergd ieam gemaakt aai moest en zou winnen. Ter vergroting van de teamspirit besloot coach Eric Braams de vrijdagtraining in een ontspannen sfeer door te brengen. Dat sorteerde effect. Jasper van de Vooren opende uit een tip-in de openingstreffer. Jan- Willem Vermeulen volgde zijn voorbeeld. Vlak voor rust sloot Push aan. Asvion sloot, weliswaar met veel gezwoeg, de wedstrijd winnend af. Hoek van Holland Het restant van Hoekse Boys- DVO'32 - nog 32 seconden te spelen met een 2-1 voor sprong voor de bezoekers en te beginnen met een strafschop voor de thuisclub - zal bij beide clubs nog lang onderwerp van gesprek zijn. Hoekenaar Barry Knipscheer kon zijn zenuwen zaterdag niet de baas en miste vanaf elf meter. De Vlaardingers vierden vervolgens een feestje, maar dat was zelfs met veertig seconden te gaan nog voorbarig. Toen namelijk lag de bal opnieuw op de strafschopstip. Werner Jansen was bij op de 'pingel' volgende hoekschop onderuit getikt in het straf schopgebied en arbiter Duindam wees naar de stip. Jansen maakte geen fout, waardoor de thuisclub nog een punt pakte: 2-2. Talloze Vlaardingers reageerden hun woede af op de arbiter, die echter niets viel te verwijten. Duindam wees terecht opnieuw naar de stip in wat een 'krankzinnige' minuut werd voor trouwens heel veel toeschouwers. Het legerde een speler van DVO'32 na het laatste fluitsignaal nog een rode kaart op wregens aanmerkingen in de richting van de scheidsrechter, die voor een halve minuut uit Nieuw-Vennep(l) moest komen. Door de benutte strafschop van Jansen is DVO'32 op drie wedstrijden van het competitieslot hekkenslui ter in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Hoek se Boys heeft éér, punt meer. „Dit had niemand kunnen bedenken", besefte ook Knipscheer. „We kruipen natuurlijk door het oog van de naald. Toen Barry miste, dacht ik: nu is het ge beurd. En dan valt er nog een strafschop. Ik kan me overigens de frustratie van DVO'32 indenken. Die waren gekomen met het idee: die strafschop gaat er wel of niet in en dan is het voorbij." Stolwijk Het restant van de wedstrijd tegen Stol wijk heeft geen Ursus geen punten meer opgeleverd. De in degradatienood verkerende formatie van trai ner Jan van der Velden kon in de resterende vijftien minuten geen potten breken en kreeg zelfs nog twee treffers om de oren. De stand bij aanvang van het duel was 2-1 in het voordeel van Stolwijk. Ondanks het feit dat er toen nog 23 minuten te spe len waren, werden de vijftien op het formulier ver melde minuten uitgespeeld. Martijn van der Lee was destijds met een rode kaart van het veld gestuurd zo dat Van der Velden met slechts tien man aan mocht treden. Ook Raymond Weber (destijds al gewisseld), Wouter Dil (vakantie) -en Patrick van Beek (ge schorst) ontbraken in de formatie. Ook de beoogde vrije trap op de helft van de tegenstander werd niet genomen. De scheidsrechter liet gewoon aftrappen. Ursus zette gelijk druk op het doel van de thuisclub maar liet zich vervolgens kinderlijk eenvoudig ver rassen. Tot tweemaal toe kreeg een aanvaller van Stolwijk vrije doorgang richting het doel van Ricardo Gokke en scoorde eenvoudig. Op deze manier wordt de uitspraak van de tuchtcommissie over de drie punten in mindering voor Ursus wel heel cruciaal. Donderdag volgt de uitspraak. Krijgt Ursus de drie punten terug dan staat het weer gelijk met vier ande re formaties en is alles weer mogelijk. Jan van der Velden hoopt uiteraard op een gunstige uitspraak. „Dan staan we er gewoon weer bij. Het is de eerste keer dat Ursus zijn zegje mag doen. Tot nu toe heb ben we alleen de beschuldigingen gelezen. Voor die vijftien minuten moesten we vervolgens helemaal te rug naar Stolwijk. Dat is gauw zo'n vijftig kilometer." SchiedamHet inhaalduel van Schiedamse Boys te gen AVS heeft de Schiedammers slechts één punt op geleverd. De Schiedammers gaven in de slotfase een 2-0 voorsprong uit handen nadat de bezoekers via een zeer omstreden treffer hadden gescoord. De formatie van trainer Cock de Jong, die met hart klachten enkele dagen in het ziekenhuis doorbracht en voor de trainingen werd vervangen door aanvoer der Ferry van Heusden, was in de eerste helft trefze ker. Al vroeg in de wedstrijd kopte Van Heusden zelf- een vrije schop tegen het garen (1-0). Beide partijen speelden op dat moment leuk en aanvallend voetbal. Toen Carl Snoek nog voor de pauze de tweede treffer op het scorebord kegelde leken de 'Boys' een leuke middag tegemoet te gaan. Na de thee kreeg de forma tie var. Dc Jong ook genoeg kansen om het duel defi nitief te beslissen. De spitsen hadden het vizier ech ter niet op scherp staan. AVS profiteerde dankbaar en schoot via een keurig genomen vrije trap de aan sluitingstreffer binnen. In de slotfase kwamen de bezoekers zelfs langszij. Een indirecte vrije schop werd direct over de muur tegen de touwen geplaatst. Ondanks het feit dat nie mand de bal nog getoucheerd had keurde de man in het zwart de bal goed en beroofde hij Schiedamse Boys zo van twee punten. Sebastiaan dc Jong liep te gen een gele kaart op. lïommelerwaard-Pollux (m)3-l (MP. Het landelijk gele gen Bommelerwaard vormde geen inspiratiebron voor Pollux. Potentieel degradant Bommelerwaard spon ga ren bij de futloosheid van de Vlaardingers en bepaalde de ruststand op 1-0. Jom Kalden maakte uit een strafbal de aansluitende treffer, maar dat bleef het enige Vlaarding- se wapenfeit. Culcmborg-Spirit lm) 1-1 (0-1). In het eerste bedrijf maakte Spirit het de thuisploeg knap lastig. Jeroen van Duikeren scoorde na een kwartier het enige doelpunt. Na de pauze verhoogde Culemborg de druk op de Schiedam se cirkel. Vlak voor tijd resulteerde dit in een reeks straf- corners waaruit een remise kwam. Evergreen (ral-Bodegraven 0-2 (0-2). Evenals in de vorige ontmoeting kon Evergreen-coach Alex Slier nog geen be roep doen op Wouter Jongeneel en Jasper Slier. In het eerste bedrijf kwam Bodegraven lot twee treffers. Ever green kon daar geen noemenswaardige scoringskans te genover zetten. De schade bleef beperkt tot twee treffers. Evergreen (v)-Beriicum0-3 (0-1). De twee nipte zeges van de afgelopen twee ontmoetingen toonden volgens Remco Ouwerkerk. coach van Evergreen, al tekenen van een dipje. Tegen Berlicum kon Evergreen de matige vorm, waarin het op dit moment steekt, niet verbloemen. Aan de kop blijft het stuivertje wisselen. Spirit (v)-Drunen 1-3 (ö-l). „Een gelijkspel was verdiend geweest." oordeelde coach Jan Wattez na afloop, „ware he«. niet dat er achterin twee grote blunders werden ge maakt." Tot dan tue slaagde Spirit er goed in Drunen on der druk te zetten. Drunen opende de score waarna Flo rence Smits de gelijkmaker aantekende. Twee ballen die in de stick van de tegenstander werden gespeeld, bete kenden de nederlaag. Pollux (v)-Pijnacker 0-3 (0-2). De wedstrijd tegen Pijnac- ker kende meerdere verliezers. Niet alleen verloor Pollux als collectief. Dcsiré Keulen en Maaike Petri hielden bei den blessures over aan de ontmoeting. Keulen een ge kneusde enkel en Petri een scheurtje in het been.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 9