Duivenpoep over het hoofd gezien Vlaardinger genomineerd voor Beste Buur Oud worden in Nieuwland 'Bomen in Groenoord groeien gewoon naar Onze Lieve Heer toe' Aannemer maakt bouwplek schoon met verontreinigd zand Open Huis Hoekse Lijn René Appel geeft lezing Ontmoetingsavond voor alleengaanden genda Papierverspilling Hoeks bestuursakkoord definitief Rolantinos houdt evenementenavond Rotterdams Dagblad Donderdag 26 maart 1998 Ze is er zo eentje uit de tijd van Roel Rasker, Wie? Roel Rasker. Eén van de pioniers van Wonen Leven in Nieuwland, toen nog een werkgroep, later een heuse wijk- en bewo nersvereniging. Toen ik 25 jaar geleden bij de Schiedamsche Cou rant begon, was Roel een van mijn eerste contacten en meteen na hem kwam Nel Bootsman. Bij Nel denk ik dus nog altijd aan Roel Rakker, noemden ze hem in het stadskantoor, want hij was een echte activist die het ambtelijke bed flink opschudde, zodat de donzige veertjes over heel Schiedam dwarrelden. Dat was een koddig gezicht. Hij deed de actie, Maar Nel deed het werk. Ze maakte de wijk. Ze gaf taalles aan allochtonen, die toen nog bui tenlanders heetten. Ze organiseerde leuke dingen in een wijk die ste denbouwkundig onverantwoord was, omdat er in zo'n langgerekt fiatmilieu nooit iets van wijkbinding kon ontstaan. Dat kun je van daag de dag nog zien. Nieuwland is een oude aardappelschil rond de binnenstad; droog, rimpelig en met lelijke plekken die je moet uit snijden. Daarom eten de meeste Nieuwlanders geen aardappels, maar rijst. Het is een vijf-in-één-wijk. Verschillende buurten die niks met elkaar hebben. Behalve Wonen Leven heb je ook de bewoners- vereniging Delflandseweg van de eeuwige mevrouw Schaefer, de en clave Spieringshoek en nog wat officieuze overleggroepen met wei nig emplooi. Veel versnippering derhalve. Nieuwland is nooit een eenheid geworden. Op de plattegrond wel, en daar keek ontwerper Horvath naar. Maar niet in de dagelijkse beleving van de bewoners. Het Wïbautplein is gewoon een andere buurt dan het Dreesplein. En dat is ergens wel typisch, toch, voor wie Wibauten Drees kent? Om in zo'n ouwe-aardappelwijk actief te blijven en het ook nog naar je zin te houden, dat is een kwaliteit en vooral een verdienste waar van ik mag aannemen dat ze Beatrix wel tijdig verwittigd hebben. Nel Bootsman weg! 't Stond gisteren in de Maaspost, ik las het toen ik na middernacht thuiskwam van de PvdA waar ze afdelingsvoorzitter Chris Zijdeveld met nat geworden vuurwerk hadden weggeplonsd (hij is opgevolgd door jong talent, de reeds eerder in dit bovenhoekje gememoreerde Martin Huls). Ik nam een neut en zag schuivende panelen. Ergens bovenaan de po- 1 itiek een vedette weg en ergens onderaan in de wijken een altijd en thousiast gebleven routinier weg, het was net alsof ze op één of ande re manier Joop van Broekhoven en Riet Immerzeel wilden nadoen: het onafscheidelijke Jeugdland-duo dat onlangs met luide trom ver trok, Maar er is een verschil: Joop en Riet kenden elkaar door en door (succesformule), terwijl die mijnheer bovenaan en die mevrouw on deraan nooit met elkaar van doen hebben gehad en elk hun eigen pad moesten banen; wie weet wat ze aan elkaar hadden kunnen hebben. Schiedam stroomt momenteel vlot door. Epigonen van hoog tot laag verdwijnen van het toneel. Als tien kleine negertjes. De stad staat niet stil Er is een nieuw élan, maar laten we wel recht doen aan het oude élan, Leve Nel Bootsman! En als de feministen nu een half zin netje willen overslaan, voeg ik eraan toe: een goud wijf. Zo eentje uit de tijd van Roel Rasker, maar dan wel een die pakweg zes keer zo lang meeging. En nou doorpakken, Nieuwland! KOR KEGEL De thrillerschrijver René Appel geeft vrijdag een le zing in de bibliotheek aan het Bach plein. Van de hand van Appel verscheen de psychologische thriller Tweestrijd. Het motto van deze crime is: wat moet je doen als je weet datje minnaar een misdrijf heeft ge pleegd? Houd je het voor je of ga je naar de politie? Appel heeft inmiddels een tiental spannende boeken op zijn naam staan en won met 'De derde persoon' de Gouden Strop, een prijs voor de beste thriller van het jaar. De lezing begint om 20.15 uur en de toegang is 7,50 gulden, Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en bij boekhandel Mercurius in het Hof van Spaland. Vereniging 't Zoldertje houdt zaterdagavond een ont moetingsavond voor alleengaanden in Küuphuis Oost aan de Boerhaavelaan. De ontmoetingsavond begint om 21.00 uur. 't Zoldertje, een vereniging voor actieve vrijetijdsbesteding voor en door eenouderge zinnen en alleengaanden. houdt voor alleengaanden met of zonder kinderen diverse activiteiten voor de jeugd en volwassenen. Omdat de dames in de meer derheid zijn, roepen vrij heren op om te reageren. Meer informatie bij Irma (Ö1Ö) 4730685. Schiedam De bewoners van Groenoord hebben last van dui ven. Die schijten de balkons onder en niemand die wat tegen die beesten kan doen. Het is een probleem dat de opstellers van de visie voor de wijk Groenoord over het hoofd hebben ge zien. Eén van de weinige, omdat de overige problemen die door de projectorganisatie worden aangestipt tijdens de wijk- gesprekken volledig worden ondersteund. Drie avonden lang hebben de be woners van Groenoord deze week mee kunnen praten over hun wijk. Met stickers konden zij de afgelopen dagen kenbaar maken wat de mensen in de wijk bezig houdt en dat kwam - behalve dan bij het onderwerp duivenpoep op de balkons - goed overeen met de ideeën van de projectgroep. Ruim honderd Groenoorders per avond kwamen de afgelopen week om mee te praten over de toekomst van hun wijk. Op dit moment wordt gewerkt aan een plan om de wijk op te knappen. Maar is dat volgens de bewoners ook noodzakelijk? Veel oudere Groenoorders willen graag dat al les bij het oude blijft. Totdat ech ter de staat van hun woningen aan de orde komt. ..Renovatie, daar zijn we natuurlijk voor. maar er moet niet te veel veranderen." zei een bewoner, Snoeien Ook moet de wijk groen blijven, maar er moet wel wat meer wor den gesnoeid. „Er zijn hier flats van zeven hoog en het uitzicht wordt daar totaal belemmerd door de hoge bomen. De bomen groei en daar gewoon naar Onze Lieve Heer toe," vertelt een bewoonster. Het snoeien van de bomen en de renovatie van de huizen zijn twee punten die tijdens veelvuldig te rugkomen. Daarnaast moet Groenoord ook veiliger worden. Volgens de bewoners kan dat door bijvoorbeeld diezelfde bomen en struiken tc snoeien, maar ook door de verlichting aan te passen. „Er moeten witte lampen komen en ze moeten ook over de stoep heen schijnen." vinden de bewo ners die over veiligheid praten. De veiligheid kan nog verder wor den vergroot als de politie zich meer in de wijk zou laten zien. „Maar dan moeten ze niet keihard langs scheuren. Nee, ze moeten die auto uit. Ga op de fiets of loop door de wijk. Dan zien ze veel meer." Sloop De toekomst van de wijk wordt voor een groot deel bepaald door de besluiten die over de woningen worden genomen. Groenoord heeft een gebrek aan benedenwo ningen en een groot deel van de woningen is erg klein. Gedacht wordt aan het vergroten van wo ningen en ook is het mogelijk om flats te slopen en nieuwbouw neer te zetten. Dat zal zeker niet op de Oreliosingel gebeuren, want de bewoners waren unaniem voor het behoud van deze groene zone in de wijk. Huurprijs Een nieuwe kans om woningen te bouwen biedt het dijkliehaam voor de A4-Noord. De eventuele komst van die snelweg blijft een factor waar de opsteliers van de wijkvisie rekening mee moeten houden. De Groenoorders zouden best op dat dijkliehaam willen wo nen, maar dan moet de huurprijs niet al te duur worden. Een gemis in de wijk is het gebrek aan seniorenflats en speelvoorzie- ningen voor kinderen. Achter de Laan van Bol'Es zijn enkele maanden geleden de spcelvoor- zieningen verdwenen. Hiervoor is tot ergernis van de bewoners tot nu toe niets in de plaats gekomen. „Ze hebben alles weggehaald om dat het onveilig zou zijn. Het aan schaffen van rubber tegels was te duur. Ze hebben die rekken weg gehaald en nu kunnen onze kin deren alleen terecht in een gras veldje waar de honden poepen." De conclusies van de drie wijkge- sprekken liggen in de lijn die ook de projectorganisatie in gedach ten heeft. Voor de kleine ergenis- sen zoals de honden- en duiven poep en de speelplaatsen zal op korte termijn worden gekeken of er een snelle en goedkope oplos sing voorhanden is. Binnen enke le maanden moet de definitieve versie van de wijkvisie op tafel Maassluis Een vervuild terrein saneren is weliswaar een ingrij pende klus, maar het principe er achter is toch vrij eenvoudig. Je haalt de verontreinigde grond er uit en vervangt het door schone grond. Op het bouwterrein aan de Ple vierstraat in Maassluis werd dat dus ook gedaan, dacht men. De monsters die vervolgens ter con trole werden genomen, wezen echter anders uit De opgebrachte grond voldeed, met een lichte ver ontreiniging aan zink en pak's, niet aan de gewenste kwaliteit. En dus sommeerde de gemeente aan nemer Hollandsche Wegenbouw Zanen (HWZ) haar werk over nieuw te doen. Opzichter Keller van HWZ wi! in een reactie niet ingaan op de oor zaakvan de ontstane situatie. „De gepaste maatregelen zijn geno men, En de extra kostenpost? Dat valt wel mee," vertelt hij laconiek. Toch komen situaties als deze niet al te vaak voor. Keiler: „Het is voor mij de eerste keer. Maar het is niet zo dat we hiervan uit ons dak gaan." Met het afgraven en afvoeren van het vervuilde zand is HWZ begin deze week begonnen. De graaf machines en zandwagens zullen naar verwachting zo'n twee we ken nodig hebben om de klus te klaren. JSZQOu Graafmachines zijn aan de Plevierstraat in Maassluis bezigom de onlangs gestorte 'schone' grond te vewijderen omdat dre toch niet zo schoon bleek- Foto Roel Dijkstra Door Jan Rozendaal Vlaardingen De 44-jari dinger Jim van der Put i neerd voor de Beste Bui, der land. De bewoner van namesinge! is voorgedrag de afdeling RijnmondNooru .-ju Humanitas. Van der Put heeft de nominatie te danken aan zijn in zet voor de aankleding van de nieuwe fletstunne! nnder de Bur gemeester Pruissingel. Humanitas en de Nationale Wo ningraad kiezen op 21 mei de Bes te Buur van Nederland. Afgelo- oon zaterdag waren er in zestig aatsen in het land ai voorron- gisteravond volgde Vlaardin gen. In afwachting van de grote fi nale in mei, overhandigde een af vaardiging van de regionale afde ling van Humanitas de Vlaardin ger gisteravond alvast twee diner- Beste Sander Sonnemans. Had je je maar beter geïn formeerd. Allereerst is het niet 'mijn kinderboerde rij', sterker nog, het was niet eens mijn idee. Het idee komt vanuit de wijk, ingediend door twee afzonder lijke wijkbewoners, vier jaar geleden. En we zijn een vereniging. Al twee jaar. En het is weliswaar een uit de hand gelopen hobby van my, maar dan omdat het me zo'n beetje evenveel tijd kost als mijn full-time- baan. De hele wijk wil die kinderboerderij en heeft er ook al heel wat voor over gehad, denk maar aan de op brengst van de manifestatie 'Daar mogen we trots op zijn' die we vorig jaar hebben gehouden. Mag de ge meente dan alsjeblieft ook iets over hebben voor een - prima wijk voorziening waar duidelijk behoefte aan is en waarvoor ze verder niets hoeft te doen? De rioolaansluiting komt helemaal niet op de plaats waar jij je onderzoekers naartoe hebt gestuurd. Na tuurlijk willen we helemaal geen dure riool-aanslui ting op een tijdelijke plek. Daar investeren we zelf ook niet. En dat het er daar niet uit ziet als een ju weeltje, dat weten we zelf maar al te goed. De kinderboerderij komt aan de Maasboulevard. En daar heeft jouw gemeente al een hek geplaatst en de grond bouwrijp gemaakt. Het zou pas kapitaalvernie tiging zijn als ze dat zo lieten liggen en niet verder mee wilden betalen aan een rioolaansluiting die ze verplicht zijn om voorde omringende bedrijven aan te leggen. Die plek op de Maasboulevard was ons zelfs aangewezen door de gemeente, omdat daar de voorzieningen reeds zouden liggen. De mooie nieuwe opstallen zullen gebouwd worden door de wijkbewoners en leerlingen van Rijnmond- bouw. Als jij met jouw postzegelverzamelaarsvrien denclubje hetzelfde voor elkaar weet te krijgen als wij en dezelfde steun van de wijk krijgt, dan verdien ook jij een riool. Voortaan kan je beter eerst lezen voordat je gaat schrijven. De door ons gevraagde subsidie voor de ri oolaansluiting js geen weggegooid geld, maar wel het geld dat besteed is aan het drukken van jouw stukje. Matthijs Rorije, voorzitter Vereniging Kinderboer- derijtje De Gorzen bonnen en een bos bloemen. Jim van der Put is drie jaar gele den met zijn gezin in Vlaardingen komen wonen. De vormgever komt uit Rotterdam en was daar betrokken bij het Opzoomeren. Vanuit zijn nieuwe slaapkamer raam viel het oog van Van der Put al snel op de verloederde fietstun- nel onder de Burgemeester Pruis singel, in het verlengde van de Cura?ao!aan. En hij hoorde de klachten van zijn buren en vele anderen die de tunnel meden on danks dat het veruit de kortste wegwas naar het centrum. Enge plek „Dat louche tunneltje was nou echt een enge plek," steekt Van der Put van wal. „Ik heb toen een briefje naar de gemeente ge stuurd met de vraag of daar wat aan gedaan kon worden. En als dat niet kon, dat ik best bereid was om het zelf op te gaan schilde ren." Maar in verband met de aanleg van de rotonde op de kruising met de Maasstuissedijk moest het donkere fiets- en voetgangerstun neltje, waarvan inmiddels een vleermuizengrot is gemaakt, wor den verplaatst. Van der Put drong er bij de gemeente op aan om de plannen voor het nieuwe tunnel tje - de rotonde moet nog steeds worden aangelegd - te bespoedi gen. Dat gebeurde, maar tevreden was de actieve buurtbewoner nog niet helemaal. Het saaie, grijze beton stemde tot treurigheid. Hij vrees de dat de muren snel onder de graffiti zouden zitten. En daarna, wist hij al, zou het alras van kwaad tot erger gaan. Weerom de haverklap geen verlichting om dat die is vernield en voor je het weet is er een nieuw verloederd tunneltje waar geen mens veilig doorheen durft. Toelachen Van der Put stelde de gemeente voor om een fleurige muurschil dering op de muren aan te bren gen, waarvoor hy de hulp inriep van de kinderen van de buiten schoolse opvang van De Robbe does, een stukje verderop aan de Cura^aolaan. Die gingen enthou siast een paar woensdagmidda gen met verf en kwasten aan de slag, zodat nu al weer driekwart jaar kinderen met vliegers, op steppen of in de bus van 'Robbe does tours' de passanten vriende lijk toelachen. De klus werd afge sloten met een buurtfeest. „Je merkt twee dingen als je zo iets samen met de bewoners en de kinderen doet," zegt Van der Put. „De vrolijke, gezellige schildering lokt niet uit tot graffiti én de buurt adopteert zo'n tunneltje. Natuur- Jim van der Put met zijn kinderen bij het vorig jaar opzijn initia tief beschil derde tunnel tje onder de Burgemees ter Pruissin gel. FotoGemtde Heus/Roel Dijkstra Hoek van Holland De vereniging De Hoekse Lijn houdt zondag open huis in verband met de lan delijk georganiseerde model spoordag. Het publiek krijgt dan de kans om te kijken wat voor ac tiviteiten zich binnen de model spoorvereniging afspelen. De mo delspoorhobby is een vorm van vrijetijdsbesteding die zowel kin deren als ouders sterk tot de ver beelding spreekt. Dikwijls is het de vader die in het treintje voor zijn zoon het excuus vindt om er zelf ook mee te spelen. Ook menig modelbouwer 'ploetert' eenzaam voort op zijn treinenzolder. Het open huis is in het stationsge bouw van Hoek van Holland <ha- ven). De clubruimte is te vinden langs spoor 3, juist voorbij de sta tionsrestauratie. De entree be draagt een gulden als bijdrage in de kosten. De ruimte is geopend van 10.30 tot 16.30 uur. Wie meer wil weten kan ook bellen naar (0174)383823. Hoek van Holland Het akkoord over het dagelijks bestuur van de Hoekse deelgemeenteraad is defi nitief geworden. Zoals al eerder overeengekomen wordt Toos Bra bander-Droog (PvdA) de komende vier jaar voorzitter van de deelge meenteraad en portefeuillehou der bestuurszaken. Theo van Eijk (CDA) gaat de por tefeuilles ruimtelijke ordening en buitenruimte beheren en Bob Va rekamp (VVD) behartigt de porte feuille economische ontwikke ling. toerisme en welzijn. In alle commissies, met uitzonde ring van de commissie bestuurs zaken, zullen ook burgerleden vertegenwoordigd zijn, op voor waarde dat zij voorkomen op de kandidatenlijsten van de partijen. De commissie voor beroep- en be zwaarschriften wordt samenge steld uit onafhankelijke leden, dus geen raadsleden. Wel kan el ke fractie ccr. kandidaat voordra gen, terwijl het daarnaast moge lijk blijft voor deze commissie le den te werven per advertentie. De nieuwe deelgemeenteraad wordt 14 april beëdigd; op 7 april wordt afscheid genomen van de oude raad. lijk zit er nog wel eens een kras op en pist er een hond tegenaan, maar in het algemeen is er respect voor. Daardoor blijft het netjes." Inmiddels is de bezige buur zijde lings betrokken bij een ander pro ject in de buurt. Een aantal moe ders heeft de oude, in onbruik ge raakte speelplaats aan het (ande re) eind van de Surinamesingel geadopteerd. De moeders hebben een speeltuinvereniging opge richt en nu heeft de gemeente toe gezegd een aantal toestellen neer te zetten, waarover de buurt dan het beheer voert. „Een prima initiatief. Op 1 mei is de opening," zegt Van der Put, die 'slechts een mooi bordje schildert en de uitnodigingen maakt', maar met zijn actie de moeders in de buurt wel aan het denken heeft gezet. „De gemeente Vlaardingen," zegt Van der Put, „is best welwillend. Ik denk eerder dat er bij veel mensen een soort drempelvrees bestaat om een ambtenaar te bel len of een briefje te schrijven. Mijn ervaring is dat als je zelf met een initiatief komt, ze er best voor open staan. Binnen bepaalde grenzen, natuurlijk." De nominatie voor Beste Buur van Nederland vindt hij 'wel een eer'. „Ik vind het vooral goed dat dit er toe bijdraagt dat het Op zoomeren nu in heel Nederland wordt gestimuleerd en niet ge richt blijft op Rotterdam. En in het algemeen is het natuurlijk zo dat vrijwilligerswerk weinig er kenning of waardering krijgt. Zo'n cadeaubonnetje houdt de moederwel in." i I Donderdag 26 maart SCHIEDAM Filmhuis. Seven Years in Tibet, 21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Ingeborg Elsevier, Hugo Metsers. Uz Snoyink en HennetteTol met Fa celift, 20.0Gu. Aquamarijn. Groen van Pnn- sterer.Mutoda-avond. 19 30u, Podium Café. Oorsmeer, 21.00a MAASSLUIS Gebouw de Ark. Lezing door conservator ge meentemuseum. 20.00u, ROTTERDAM Dansat eliers 2 l.OOf ragile/Möbile Sections. Lantaren I 20.00 The Rogeu Tool. Rotter damse Schouwburg. Gr2 20.15 Scapmo Rotterdam. Kl.z. 20.30 The Fall. Hist. Muse um 'SchielamJshuls' 1000-17.00 Rotter dam, Nieuwe Stad. Bibliotheektheater 20.30Met 13 KnooprtaarTampico. De Vlerk 22.00Nuff SaidDe Vlerk 22.00 At Denko's. St. Laurenskerk 12.45 Middagpauze-con cert. Multl Cultureel Centrum0DEON2O.30 Het Geheime leven van Walter Mitty. SKVR Muziekschool Daiweg vanaf 19.00 Mu- ziekweek linker Maasoever. SKVR, Helndljk vanaf 19.00 Muaekweek Linker Maasoever. Theatercafé Plan-C 17.00-22,30 Campus Talkradio. Wijkgebouw de Larenkamp vanaf ig.OOMuztèkweekLinkerMaasoever. Zaaide Unie 20.30 Luistermuseum: op het lijf ge schreven. Deel 2. Museum Boljmans Van Beuningen Edele Sappen. Karma Holla. O.T. Theater a/d Mullerpler 20.00 Vrouwen van Ibsen. RO THEATER 20.15 MOTO. Theater Zuidplein, Gr,z. 20.15 Mini Maxi. K!.z 20.30 Jetty Mathunn. Thoaterstudio Scapl- no R'dam 21.00 Twee stemmen l. Goethe Institut Rotterdam20.00Demisdaadschnjf- ster Ingrid Noll leest uit eigen teksten. Ge spreksleiding: Gernt Bussink. lantaren IETM Meeting. Een Europese theaterconferentse. Vertrek SKVR, Calandstraat 13-30-15.30 Op gaienebezoek in Rotterdam, Vtijdag27 maart SCHIEDAM Dc Oost. Maaltijd van de maand, 12.00- 13.00u.,geheugenspel, 14.00-16.00u., kla verjassen, 14.00-16.00u. FUmhuls. Seven Years inTtbet.21.OOu. Podium Café. Vrijdag avond cd's, 21.00u. Bibliotheek Bach plain. Schrijversavond René Appel20.15u. Th eater de Teerstoof. Mrs. Einstein, Mrs. Einstein goes Europe. 20.30u. VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Dnegangenmenuaan stam tafel, 12.00-13,30u .Dcde Btjenkorf.Tusseri kunst en kitsch. 14.00-16.00u. Grote Kerk. Orgelconcert Jan Raas, 20.15u. Stadsge hoorzaal. Waardenburg De Jong met Band- kaai, 2Q.00U, Filmtheater Het Zeepaard. lagnmas Negras, 21.00u. ROTTERDAM Dansateliers 21.00 Fragile/Mobile Sections. ThoatorstudioScapIno R'dam 21.00 Mana Unplugged. Hist. Museum 'Schle landshuis' 10.00-17.00film: Rotterdam. Nieuwe Stad. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Turandot. de Doelen, Gr.z. 20.15 Rotterdams Philharmo- msch Orkest. JumaanseZaal 20.15Viooicory- feeen. Casino Rotterdam 20.00-01.00 D'Alpmo's. Club Vibes 23.00 E-Mail Funtó part IH. De Vlerk 01.00 The Voodoo lounge. St.Laurenskerk 12.45 Middagpauze-orgel concert, In den Boekenkast 21.30 Carmen Gomes Inc. Baroeg 21.00 Club Regionale. Murti Cultureel Centrum ODEON 20.30 Het Geheime leven van Walter Mitty. Nlghttown 22.00 Back tot the future. Ahoy 20.00 Frans Bauer. SKVR Muziekschool Dafweg vanaf 19.00 Muzrekweek Linker Maasoever. SKVR, Helndljk vanaf 13.00 Muzrekweek Linker Maasoever. Theatercafé Plarv-C 22.008est of five. Wijkgebouw de Larenkamp vanaf 19.00 Muzietoveek Linker Maasoever. Wijk gebouw de Scheg20,150perettevereniging Irene.'Jubileumconcert'Bibliotheektheater 20.30 Belle, of Geen tafent voor onderge schiktheid. Lantaren 120.00Vieesen Bloed. Lantaren 2 22.00 In de rut. Museum Bolj mans Van Beuningen Edele Sappen. O.T. Theater a/d Mullerpler 20.00 Vrouwen van Ibsen. RotterdamseSchouwburg) Hal 21.00 Liefhebber. KJ.z 20.30 Faustll. Rotterdamse Schouwburg, Studio 20.45 Tomi, book of samples 2. Gr.z. 22.00 Perzen. RO THEATER 20.15 MOJO. Theater Zuidplein, Gr z. 20.15 Mini&Ma». W.z. 20.30Jetty Ma' I n,r.n Lanta- ren/VensteritTMMeetmg. Eencuropesethe- aterconferentie (Informal European Theatre Meeting) met voorstellingen van Alex d'Electn- que, SuverNiwer.Pau! Selwyn Norton e.a. Van do 26 mrt t/m wo 1 apr. ROTTERDAM Cinerama 1: Titanic' (12) dag. 14.45-20. Cin.2: 'Boogie Nights' 16) dag.13.30-17.30- 20.45. Cln.3: 'Sevenyears in Tibet' (12) dag. 13-18-21.15. Cln.4: The Jackal' (16) dag.lo.25 22.15, do.«i.<Tia.di. oon 13.15. Cin.5: 'Devil's Advocate" (16) dag. 14-17.45- 20.45. Imax Theater: 'Amazon' (al) dag (beh.ma.) 14-16. Super Speedway"(al) dag. (beh.ma.) 15. wo.ook 13. Titanic' (12) dag. (beh.ma- .wo.) 10-17.15-21.15, ma.16-20. Venster 1: 'De Poolse Bruid' (16) dag. (ma- .met cm 21.30)19.30-21.30. vr.zo.wo. 14.30. Sneak Preview ma.22. Ven.2: 'Una©' (16) dag. 22. 'Hana-Bi' (16)do.vr.za.20. 'Ka rakter' (al) zo.di.wo.20. vr.zo.wo.14.30. 'Per fect Circle' (16) zo. 14.30. VAnneedermère a Manenbad' (16) ma. 19.30. Moviezone: 'Love and othercatasiraphes' 16) vr. 15.30. Ven.3: The sweet hereafter' (16) dag. 15.30. The end of violence' (16) dag. 22.15. Ven 4: Wes tern' (16) dag. 19.30-22.15. Lumlère 1: The man in the iron mask' (at) dag. 13.15-16.45-20.30. Lum. 2: 'Money Talks' (12) dag. 13.30-16-18 30-21. Lum. 3: 'I know what you did last summer' (16) dag. 16- 18.45-21.30, do.vr.ma.dt.ook 13.15. Lum. 4: 'Rubber' (al) dag. 22.20.18.45-21.15. The winter guest" do.vr.ma.di. 12.45-15.30- 18.15-21. vvo-ook 18 15-21. Rexane: 'Het heetste hoertje pat vrolijk ver der' (18) do. t/m zo. doorl. voorst. 'Gewaagd liefdesspel' rl8' ma. Vm wo. dood. voorst. Pathé: Titamc' (12) dag. 11.30-15.30- 18.30, za.zo.11.10 tpv 11.30. Good Will Hunting' (al) dag. 15.30-18.30-21.30. do.vr- ma.di.ook 11.50. The Jackal' (16) dag, (beh- .za.zo.)11.40 -15.20-18.20-21.20, za.zo. 13-15.45-18.30-21.30. 'As good as ft gets (al) dag. 11.45-15.20 (warnet om 15.20}- 18.15-21.10, zazo.12.50. 'Kiss the Gids' (16) dag. 16.10-18 50-21.30(beh.di.) do.vr .ma.di.ook 11-13.35. The man >n the iron mask' (al) dag.11.30-15-18.05-21. 'A/ms- tad' 16) dag 11.10-17.35-20.50. do.vr.ma- .di.ookl4.20.'..,en weer opstaan' sneak pre view di. 21.30. Schiedam In Wijkcentrum de Erker zal op zaterdag 28 maan hei project 'Muziek en handicaps, wij gaan ervoor' gehouden worden. De avond wordt geopend door burgemeester Scheeres. Er 2ijn onder andere optredens van de Amazing Stroopwafels, Ro- lantmo's en de Flippo's uit Maas tricht. Omstreeks 20.30 uur zal dc trekking van de gehouden loterij zijn. De opbrengst js voor de mu ziekgroep Rolantino's. De organi satie is in handen van Annelies Kars, voorzitter van Rolantino's en Muziekinstituut Qiucksteps te Stein. De avond wordt afgesloten door, de in Limburg bekende, zangeres Katja Salemi. Aanvang is 19.30 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7