fH- 21 Zeventig jaar kindertuinen Schiedam Veel Engelandvaarders gingen door de Vlaardingse haven Administratie tuinbouw bedrijf 'ware zooi' Fietster levensgevaarlijk gewond na aanrijding Vroeger was het produceren van aardappels net zo belangrijk als de frisse buitenlucht ïii de nacht werken aan het spoor Kruising Parkweg dicht Straat afgesloten M, igenda Verbeet de klok niet te Verzetten! i#pi Rotterdams Dagblad Zaterdag 28 maart 1998 Zeventig jaar kindertuinen in Schiedam, dat wordt maandag 30 maart bij de opening van het nieuwe seizoen uitbundig gevierd. Vroeger werd zo'ji tuin tje waar kinderen van 8,910 jaar naast school ken nis opdeden over het poten van aardappelen, het onderhouden van een moestuin en bloemenbed, erg belangrijk gevonden. Het was namelijk ook nog eens goede verse groente die van dat lapje grond kwam. Tegenwoordig kunnen kinderen nog maar moeilijk een plekje vinden in hun druk bezette agenda en kennen ze alleen maar groente die uit de supermarkt komt. Door Sentina van der Meer Schiedam—Op 18apri3 1928 open de de toenmalige burgemeester Gijsen officieel het Schooltuinen - complex van de Vereen iging van School- en Werktuinen op een stuk grond in Het Sterrebos. Het was die dag een koude dag. 's Morgens had het zelfs nog ge sneeuwd. Klappertandend moes ten de kinderen luisteren naar een aantal saaie redevoeringen van belangrijke Schiedammers, die ze voorhielden dat zij toch be voorrecht waren met zo'n tuintje. Vroeger kreeg je volgens me vrouw A. Dingenouts (geboren in 1929) te horen dat je een uitverko rene was om op zo'n tuin 'kennis der natuur op te doen' en dat je dus maar goedje best moest doen. Tegenwoordig werkt dat wel an ders, weet de Schiedamse. „Veel kinderen hebben het tegen woordig veel te druk voor een tuintje." Dingenouts had zelf in de jaren 1939 en 1940 als scholier een tuintje en werkt nu al twintig jaar als vrijwilligster bij de tuinen. Zij krijgt regelmatig van de kin deren te horen dat ze 'volgende week' niet kunnen, vanwege hun overvolle agenda. Dingenouts: „Ze hebben namelijk judo en pia noles. En vaak óók nog paardrij den of voetballen. Om dan school en de verjaardagsfeestjes natuur lijk met te vergeten. Voor mij was het tuintje het enige dat ik had. Twee keer in de week mocht je in je eigen tuin werken. Ik leefde echt naar die dagen toe, want pia noles of iets dergelijk was er voor mij niet bij. De kinderen van nu kunnen met moeite één keer per week." Kinderen zijn volgens haar niet zoveel veranderd. „Toen ik zelf klein was, gooiden de ondeugen de jongens ook met stukken klei Maassluis Met ingang van zon dag 29 maart gaan de NS nachte lijke werkzaamheden uitvoeren aan de spoorlijn tussen Maassluis en Hoek van Holland. De werk zaamheden vinden steeds plaats tussen 1.00 en 5.30 uur. [n de nachten van zondag 29 maart op maandag 30 maart tol en met woensdag 1 op donderdag 2 april en van zondag 5 op maandag 6 april tot en met donderdag 9 op wijdag 10 april worden materia len geladen en gelost met behulp van diverse mobiele kranen. In de nachten van donderdag 2 op vrijdag 3 april, zondag 5 op maan dag 6 april, zondag 19 op maandag 20 april en van maandag 20 op dinsdag 21 april wordt het spoor op hoogte gebracht met een zoge noemde stopmachine. Bij deze werkzaamheden kan geluidsover last ontstaan. Schiedam De kruising Park weg/Burgemeester Honnerlag Gretelaan in Schiedam is vanaf maandag 30 maart afgesloten voor het autoverkeer. De strem ming duurt tot en met 10 april. Voetgangers en fietsers kunnen erwellangs. De afsluiting is nodig in verband met werkzaamheden aan de me trolijn. Het gaat onder meer om het aanleggen van leidingbrug- gen, heien van damwanden en het omleggen van de Parkweg. Na 10 april start de aannemer met de bouw van de metrotunnel. Een klus die een halfjaar gaat duren. Daarna wordt de Parkweg weer teruggelegd. Maassluis De Houtzaagmolen in de Steendijkpolder-Noord in Maassluis wordt met ingang van maandag 3u maart gedurende twee weken afgesloten voor het verkeer. De straat wordt uit veilig heidsoverwegingen afgesloten, omdat er dan onder andere hijs werkzaamheden zullen worden uitgevoerd. In de Houtzaagmolen worden zeven dakopbouwen op woningen gezet. Ongeveer375 kinderen be ginnen maan dag te werken in hun eigen tuintje, net als zeventig jaar geleden en in de jaren zestig (foto) leeftijdsge nootjes dat deden. Archieffoto Ge meente Schiedam naar de meisjes. Net zo goed dat we ook watergevechten hielden." Haar echtgenoot zegt haar nu even te moeten corrigeren. „Want vroeger liepen op de tuinen geen vrolyke vrijwilligers rond, maar je onderwijzer. En die waren in onze tijd veel strenger dan nu. Mijn on derwijzer was er nog zo'n eentje met een rieten stokje, waar hij erg hard mee kon slaan." „Inderdaad er heerste een streng regime en daar hield je je aan," bevestigt z'n vtouw. „Maar dan heb je het meer over hoe de kinde ren begeleid worden, maar niet hoe de kinderen zijn. Want als ze weten dat ik me niet bij mijn voor naam laat noemen, dan zeggen ze altijd keurig mevrouw tegen mij." Dit jaar gaan zo'n 375 kinderen in de leeftijd van 8 tot 11 jaarwerken in bun tuintje op de huidige com plexen Park Kethel aan de Harre- weg in Schiedam-Noord en Vijfs luizen aan de Vlaardingerdijk in West. Het oude complex in Het Sterrebos bestaat niet meer, dat is in de jaren vijftig ten prooi geval len aan de uitbreiding van de ha vens. Daar vlakbij zit nu het Volkspark van Schiedam, Redevoeringen Wethouder Luub Hafkamp zal het nieuwe seizoen, dat duurt van april tot oktober, feestelijk ope nen. Dick van Leeuwen is de be heerder van de educatieve tuinen, waar buiten de kindertuinen ook de Heemtuin, de voorbeeldtuinen en de 55+ tuinen deel van uitma ken. Volgens hem hoeven de kin deren maandag niet naar lange redevoeringen te luisteren. „Er zal ze niet op dezelfde manier worden voorgehouden wat een groot voorrecht het is om een tuintje te mogen onderhouden. De tijden zijn toch wel veranderd en dus ook wat betreft de achter liggende gedachten bij de tui nen." In 1927 heeft een groep Schie damse onderwijzers het idee voor kindertuinen geopperd, omdat de jeugd meer in contact moest wor den gebracht met de natuur. Vol gens de onderwijzers kwamen de kinderen veel te kort, want ze leefden overwegend in arbeiders gezinnen. De stedenbouwkundi ge toestand van de arbeiderswij ken liet weinig ruimte voor een stukje natuur. Het leven speelde zich afin smalle straatjes met veel kleine huisjes. Tien cent Goedkoop was het huren van een kindertuintje echter niet. Weke lijks moest tien cent op tafel wor den gelegd voor een lapje van twintig vierkante meter. Veel ar beidersgezinnen konden dit offer niet dragen. Terwijl juist voor de ze groep mensen zo'n tuintje be doeld was. Niet alleen omdat het de kinderen in contact bracht met de natuur, maar ook omdat de ge zinnen de extra groenten en aard appels goed konden gebruiken. Toentertijd was het produceren van groente en aardappels dus ei genlijk net zo belangrijk als het werken in de frisse buitenlucht. Dat gold ook in de tijd dat vrijwil ligster Dingenouts een tuintje had. „In oorlogstijd was helemaal alle verse groente welkom. Wij vonden het leuk, maar het was ook keihard werken. Onze tuin tjes waren twintig vierkante me ter. Nu hoeven de kinderen nog niet eens de helft te onderhou den." Tegenwoordig is het enige idee achter de kindertuinen de stadskinderen kennis te laten ma ken met de natuur. „Dat kinderen leren hoe iets groeit en bloeit en dat een plant bloemetjes heeft voor de bestuiving," vertelt Din genouts enthousiast. Kinderen kennen de tomaat en de krop sla alleen maar uit de super markt, volgens de vrijwilligster. „Ze weten vaak niet wat groente allemaal nodig heeft om groente te worden. Dat de grond bijvoor beeld genoeg voedsel moet bevat ten en dat het milieu schoon moet zijn. Blikbaar leren ze dat niet meer automatisch van hun ou ders." Lekkerder „Als we geoogst hebben, wordt vaak nog aan mij gevraagd door de kinderen of ze de groente wel kunnen eten. Dan zegt ik altijd: deze groente is véél lekkerder," zegt de vrijwilligster geamuseerd. Volgens Van Leeuwen wordt het inderdaad erg belangrijk gevon den dat de kinderen iets leren van het milieu. „De kinderen kennen eigenlijk alleen het milieu van de stad met haar stenen straten. Dat geldt net zo goed voor de ouders, die ook geregeld komen vragen hoe iets zit." Relatief gezien zijn de kindertui nen overigens goedkoper dan ze ventig jaar geleden. Nu kost een tuintje vijftien gulden voor één seizoen. Tegen viertwintig weken lang tien cent in 1928. „AJs je je bedenkt dat je in mijn tijd voor een halve cent een ijsje kocht en tegenwoordig een ijslollie ai gauw een gulden betaald," verhaalt Dingenouts „kun je zeker stellen dat het goedkoper is geworden." Komende maandag, na de feeste lijke opening van het seizoen, krijgen de kinderen direct hun tuintje toebedeeld en worden de eerste plantjes verdeeld. Voor me vrouw Dingenouts is elk nieuw seizoen weer een verrassing. „Het ene jaar mag je een verschrikke lijk enuiüusiuMe groep begelei den. Het jaar erop heb je in je klasje een paar raddraaiers en die kunnen het voor de hele groep verpesten. Maar meestal kan ik de vervelende jongetjes er wel van overtuigen dat ze toch nor maal moeten doen." Rotterdam/Maassluis Een agra risch- en tuinbouwbedrijf uit Maassluis is gisterochtend door de Rotterdamse economische po litierechter bij verstek veroor deeld tot een boete van vijfdui zend gulden en een maand voor waardelijke gevangenisstraf we gens een ondeuglijke administra tie. Het bedrijf had volgens officier van justitie mevrouw S. van 't Hul een 'ware zooi' van de administra tie gemaakt. Zo werkten er de af gelopen jaren verschillende men sen onder een valse naam en vals sofinummer, werden werknemers niet aangemeld bij de bedrijfsver eniging, was er volop geknoei met de jaaropgaven en werden sociale premies niet betaald. Bij een laat ste controle bleek zelfs van ne gentien werknemers geen enkel document aanwezig. De eigenaar van het bedrijf was niet present bij de behandeling van zijn zaak. Maar hij had eerder tegen de politie verklaard dat de administratie er door de werk druk nogal eens bij in was gescho ten. Bovendien gaf hij toe bepaal de zaken gemakzuchtig te hebben afgedaan. Het agrarisch-en tuinbouwbedrijf werd veroordeeld conform de eis van de officier van justitie. Rech ter T .F, van der Lugt gaf zelfs aan dat de officier wat hem betrof het aanklachtenpakket nog wel uit had kunnen breiden en dat dus ei genlijk een nog hogere straf op z'n plaats was geweest. Indien de boete niet wordt vol daan, moet de eigenaar honderd dagen zitten. De straf gaat verge zeld van een proeftijd van twee jaar. Daarnaast kan het bedrijf nog de nodige navorderingen van de belastingen verwachten. Die zal ook in de toekomst de admini stratie van het bedrijf nauwlet tend in het oog houden. Want, zo als de officier van justitie het ver woordde: „Dit is een bedrijf waar bij het noodzakelijk is de vinger aan de pols te blijven houden." Terwijl ambulancepersoneel eerste hulp verleent, landt op de brug over de Oude Haven de traumahelikopter. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen Bij een aanrijding op het Vlaardingse kruispunt Westhavenplaats en Blokmakers plaats is gisteren rond 11.30 uur een 71-jarige Vlaardingse vrouw levensgevaarlijk gewond geraakt. De vrouw kwam bij de Visbank met haar fiets onder een met ste nen geladen vrachtauto, waarmee ze tegelijk was opgetrokken na voor hetzelfde verkeerslicht te hebben gewacht Voor de behandeling van de vrouw werd een traumahelikopter ingezet die een aantal artsen van het academisch ziekenhuis Dijk- zigt aanvoerde. De Vlaardingse brandweer was ter plekke om met doeken de plek des onheils voor het massaal toegestroomde pu bliek af te schermen. De vrouw is met ernstig hoofd- en beenletstel per ambulance naar het Dijkzigt Ziekenhuis in Rotter dam gebracht. De geëmotioneer de chauffeur van de vrachtwagen werd naar het Vlaardings politie bureau gebracht. Daar is hem geestelijke bijstand verleend. Een deel van de Westhavenplaats is enige tijd afgesloten geweest voor technisch onderzoek door de verkeersdienst. Door Ben van Haren Vlaardingen Slechts één keer vermeldt het gisteren in Valken burg bij Katwijk gepresenteerde boek met als onderwerp de Enge- landvaart over de Noordzee Vlaar dingen als vertrekhaven. By le zingvan "Vrijheid achter de hori zon' van Jan Bruin en Jan van der Werff blijkt echter dat een groot aantal Engelandvaarders via de Vlaardingse haven hun oversteek hebben gewaagd. Vlaardingen lag op de succesvolle vluchtroute van een groep rond ir. Anton Schra- der, die tientallen mensen uit be zet gebied hielp vertrekken. De westlander 'Nooit Volmaakt', eigendom van Schipluidense schippers, speelde daarbij een hoofdrol. Eerst was het schip van Sietse Riemksma, die in mei 1941 ermee vastliep op de Roggenplaat in de zeearm Roompot toen hij met vrienden van Schrader met het binnenschip naar Engeland wilde oversteken. Kees Koole haalde in september 1941 het schip op in Rozenburg, van waar Riemksma toen met zijn plaatsge noot Kees Waardenburg en zes andere Nederlandse militairen hun tweede vluchtpoging naar Engeland ondernamen. Zij be reikten veilig de overkant op 4 september 1941 in een met oranje Vs beschilderd motorjacht, dat in het ruim van de westlander via de Vlaardingse Vaart. Oude Haven en Nieuwe Waterweg daarheen was gebracht. Nadien bracht Koole vele Enge landvaarders en hun vaartuigen langs deze weg in de richting van de Noordzee. Van begin 1941 tot eind 1943 deed de 'Nooit Vol maakt' minstens twaalf keer dienst voor de Engelandvaart. Ir. Anton Schrader, een op Java ge boren zoon van een marine-offi cier, werkte samen met de bin nenschippers. Hij was hoofd Bu reau Grondstoffen van het Rijks bureau voor de voedselvoorzie ning en regelde brandstof en vluchtboten voor bij elkaar tach tig Engelandvaarders, waarvan de helft veilig de overkant bereikte. Zelf kwam hy daar op y oktober 1943 aan nadat Koole hem met elf verzetscollega's en een als 'runa bout' bekend staande sloep in het ruim van de 'Nooit Volmaakt' via de Schie van Leidschendam naar het Haringvliet had gevaren. Schrader werd in 1944 boven Ne derland gedropt als geheim agent. Doodskist „Een drijvende doodskist," noemt de gisteren in Valkenburg aanwezige 89-jarig Ed Barten uit Aerdenhout achteraf de boot waarmee hy en vier Rotterdam mers op 19 november 1941 de Kon. Wilhelminahaven in Vlaar dingen verlieten. Hij moest vluch ten voor de SD en kreeg van een oom de opdracht zich in Rotter dam te melden bij de stalling van oud-motorcoureur Hendrik van der Pluijm aan de Mathenesser- dijk. Vandaar werd hij met vier andere vluchters aan boord van een zeewaardige motor/zeil sloep 'Zeemeeuw' in Vlaardingen ge bracht. Ze peddelden met eb in de avond bij dichte mist voorzichtig naar Hoek van Holland, schrok ken van de grote schepen die on derweg plotseling opdoken en lie pen onderweg vast. „We hadden al uren op zee moe ten zijn. Plotseling voelden we een zware dreun aan stuurboord zijde. Kort daarop smakte de boot tegen iets dat de achterplecht van een groot schip bleek te zijn. Bo ven ons zagen we, heel schimmig in het blauwe verduisteringslicht, een stuk geschut en Duitse mili tairen." Barten is op die plek uit de boot gesprongen, aan wal gekropen en verderop bij de spoorlijn Rotter dam-Hoek van Holland terecht gekomen. Drie maanden later on dernam hij op eigen houtje een nieuwe poging vanaf Zandvoort, die ook mislukte. Hij dook onder, belandde eind 1942 in Spanje en kwam in juni 1943 via Gibraltar in Engeland terecht. Hij werd vliegenier bij de RAF en na de oorlog gezagvoerder bij de KLM. Zijn eigen zoektocht, met oproepen in kranten en via radio en tv, leverde niet veel op. Pas na dat Jan Bruin zich enkele jaren geleden hierop stortte, kwam naar voren dat zijn medepassa giers de Noordzee hadden bereikt en daar ontdekten dat de motor van hun boot onbruikbaar was. Een opsporingsbericht van de ri vierpolitie, via het Vlaardings Stadsrachief opgediept, bevestig de dat De Zeemeeuw zonder zei len was en dat stuwschroef en schroefas in de kzyuit waren ge legd. Barten: „Het ongeluk wilde dat de eigenaren Wouter en Cornells van der Steen kort voor ons vertrek kennelyk een revisie of verbou wing van de boot waren begon nen." Van twee mede-passagiers, Chris Blitterswük en Jacob Brechmann, zijn later brieven als flessenpost gevonden. De ande renwaren stuurmansleerling Cas per Jonsthövel en Henk Eerd- mans, corrector bij NRC. De vier zijn nooit in Engeland aangeko men. Op dezelfde woensdag 19 novem ber 1941 blijkt uit de Kon. Wilhel minahaven een a*,dere vlucht- boot vertrokken 'e zijn met vijf man aan boord, onder wie de Vlaardingse stuurman Klaas Buisman. Zij maakten onder de Engelse kust van een peddel en m benzine gedoopte poetskatoen een toorts en werden op 23 no vember door oorlogsbodem Ham- bledon in veiligheid gebracht. Ook vanuit Hoek van Holland zijn pogingen ondernomen om te vluchten. De eerste was op 2 au gustus 1941. Wim de Bruin, Bert Wlm de Bruin uit Poortershaven (HoekvanHolland) aan boord van de voorpostboot 812, die zijn vlucht met een sloep van Rijkswaterstaat in augustus 1941 verijdelde. Repro's Roel Dijkstra De Zeemeeuw, een zeil/motorsloep uit Vlaardingen, waar mee vijfmannen in de avondmist met eb naar Hoek van Holland dreven om naar Engeland te varen. Op zee ble ken aandrijfas, stuwschroef en de zeilente ontbre ken. Timmers, Ben Tabben en Cees Kamstra uit Hoek van Holland. Koos Riedijk uit Maassluis en Koos Jansen uit Den Bommel kwamen enkele kilometers uit de kust met de van Rijkswaterstaat 'geleende' sloep. Toen pakte een voorpostboot van de Kriegsmari- ne hen op. Een door een Duitse soldaat, die Kamstra als bakkers knecht herkende, stiekem ge maakte foto staat op de kaft van het zeer documentaire boek. •Vrijheid achter de horizon, Jan Bruin en Jan van der Werff, uitge verij Van Reemst Houten, 49,90. 'Beste Ondernemer van bel Jaar 1998' wi nn aar van d e Rotterdamse Ondernemersprijs Bu ants Albert van 't Hartweg, 2665 MJ Bleiswijk telefoon 010-5292880, Fax 010-5290580 HA WE Systems Europa bv feliciteerd BUNNIK PLANTS met het behalen van de ondernemersprijs. Zaterdag 28 maart SCHIEDAM Woon Informatie Centrum. Dag van het Stadse wonen. Clubgebouw Westerkade, Schiespoordag.10.00-16.00u. Verenigings gebouw Harpe Davids, openbare repetities, 10.00-16.00u NPBWestvestZenieraarTon Lathouwers, 10.00-16.30u Ontmoetings huis de We erkla nk. Lunch, l2.30uGrote of St Janskerk. Inloopconcert 15.00u. Wijk centrum De Erker. Thema-avond muziek handicaps. 19.30-21.30u. Margriethal. Black gospel happening, 20.00u. Theater de Tee rstoof. Literaire avond, 20.3ÖU. Kluphul s Oost. Qntmoetingsavondvooraileengaanden, 21.00 uur Podium Café, Thys Vlaszaty (moonfunk), 22.00u. Café 't Stappertje. Fa- tal if Swallowed, 22.30u. VLAARDINGEN Kerkcentrum Hoty. Voorjaarsconcert Ge mengd Koor Holy. 20.00u. Deltasport Cha let. Jazzavond met de New Orteans Syncopa- tors, 20.45u. Kangeroe bowling. Toernooi Rotaryclub Vlaardingen en Vlaardingen 80. MAASSLUIS Koningshof. Boelhuis VDL 14.00u. HOEK VAN HOLLAND De Hoekstee. Hookstock '98,15.00u. ROTTERDAM Dansateliers 21.00 Fragils'Mobi Ie Sections. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Turandot. de Doelen, Gr.z, RPhOGala. Rotterdams Philhar- montsch Orkest. Clubhuis "t Veer Grote Pnjs van Kraltngseveer 1998 - voorrondes. De Vlerk 22.00 Next Level. The Little Cave 22.00 Violent Queen Roadkill. Multicultu reel Centru m O DEON20,30Het Geheime le ven van Walter M itty. NI ghttownThe atercaf 21.00 Boeren! Rotterdamse Schouwburg, Gr.z. 20.15 De Formidabele Yankee, Ahoy 20.00 Frans Bauer. Theatercafé Plan-C 22.Q0ThursBand Lantarenl20.00Disaster Musical. Lantaren 2 22.00 Naast. Museum Boljmans Van Beuningen Edele Sappen. O.T. Theater a'd Muilerpler 20.00Vrouwen van Ibsen. Rotterdamse Schouwburg, Hat 22.00 Liefhebber. Rotterdamse Schouw burg, Studio 20.45 Tomi, book of samples 2. KI.2.20.30 Een Jaatste tango. RO THEATER 20.15 MOJO. Th eaterZu ld plein, Gr.z. 20.15 Mm i MaxiKI z. 20.30 Jetty Mathunn. Tbea* terstudio ScapTno R'dam 21.00 Twee stem men 1. Lantaren/VansterlEïM Meeting. Een Europese theaterconferentie (Informal Euro pean Theatre Meeting) metvoorsteilmgen van Alex d'Electnoue, Suver Nuver. Paul Sefwyn Norton e.e. RO THEATER 14.00-23.00 Rondje RO. Masterclass, rondleiding, dineren voorstelling. 50,- (mei. diner) info en reserve ren 0X0-4361366. Zondag 29 maart SCHIEDAM Wielerbaan Olymplaweg. Start Brug-en tun- neltoch t, lO.OOuCI ubgebouw Weste rkade, Schiespoordag. 10.00-16.00u. Kluphuls Oost Rommelmarkt, ll.OOu. Dorpskerk Kethel. Harmonie-orkest St Radboud, 14.00u.TYieaterdoTeerstoof, Margriet Gra ve, Groene Vmggrs, 14.00u. Margriethal. Black gospel shappemng, 17.00u. Podium Café. Op zondag kan het anders, 21,30u. VLAARDINGEN Dc de Bijenkorf. Klaverjaszonüag, 10.00- 16.30u, DcWe*tThe-dansant,14.00u. Vis serij museum. Operettegezelschap 'Amoro so', 14.30u. Filmtheater Het Zeepaard. LégnmasNegras, 21.00u. HOEK VAN HOLLAND Station Hoek van Holland. Langs Spoor 3, open huis Hoekse Lijn, 10.30-16.30u. ROTTERDAM Dansateller* 17. OOFragife/Mobt/e Sections JeugdthaaterHo fplein 14.00 Turandot. Ma ritiem Museum Prins Hendrik 12.00- 16.00PfonsDag, RctterdamseScbouwtourg Kl.z. 15.00 Kfapstok. Theater Zuldpleln, Gr.z.i4.ööHakim. 'SimbaddeZeevaarder.de Doelen, Gr.z.11,00 Zondagochtendconcert,/ 20.15 RoanngRotterdam (i.s.m. AVRO). Radio Filharmonisch Orkest. Dizzy 16.00 Martinez Move. Nlghttown 11.00 U2 convention. NJghttown 22,00 Insane jungle party. Ro- town 22.00 Chicago Blues Sessie. Rotter damse Schouwburg, G r.z.14.30 De Formida bele Yankee, Ahoy'20.00 Frans Bauer. Thea tercafé Floor 11.30 Uederenrecital. Over Si mon Vestdijk. Nlghttown Theatercafé21.00 fmprotheater. nnb O.T. Theater a/d Muiler pler 16.00 Vrouwen van Ibsen. RO THEATER 14,30 De Compacte Shakespeare, Biblio theektheater 12.00 De Gooi-het-Maar- in-Mijn-Pet-Show. Galerie De Brieder 16.00 Verguld Tumult. Maandag 30 maart SCHIEDAM Dc De Woudhoek. Informatiemarkt over fi nanciële regelingen, 13.30-16.00u. Dc Oost Koerst3al.14.00-16.00u. Vando26mrtt/mwolapr. ROTTERDAM Cinerama 1: Titanic' (12) dag. 14.45-20. C in .2: 'Boogie Nights' (16) dag.13.30-17.30- 20.45. CIn.3; "Seven years in Tibet' (12) dag. 13-18-21.15. Cin.4: The Jackal' (16) dag.18.15-21.15, do.vr.ma.di. ook 13.15. Cln.5: 'Devil's Advocate' (16) dag. 14-17.45- 20.45. imax Theater: 'Amazon' (al) dag.(beh.ma.) 14-16. 'Super Speedway' (al) dag. (beh.rna.) 15, wo.ook 13. Titanic' (12) dag. (beh.ma- .wo.) 10-1715-21.15, ma. 16-20. Venster 1: 'De Poolse Bruid' (16) dag. (ma- .met om 21.30)19.30-21.30, vr.zo.wo. 14.30 Sneak Preview ma.22. Ven.2: 'Unagl' (16/ dag. 22. 'Hana-Bi' (16) do.vr ja. 20. 'Ka rakter' (al) zo .di.wo. 20, vr.zo.wo .14.30. 'Per fect Circle' (16) zo.14.30. TAnnee derraerea Manenbad' (16) ma.19.30. Moviezone: 'Love andothercatastropfies'(16)vr.l5.30.Ven.3: The sweet hereafter' (16) dag. 19.30, The end ofviolence' (16) dag. 22.15. Ven 4: "Wes tern' (16) dag. 19.30-22.15. Lumière 1: The man m the iron mask' (al) dag. 13.15-16.45-20.30, lum. 2: 'Money Talks' (12) dag, 13.30-16-18.30-21. Lum. 3: T know what you did last summer' (16) dag. 16- 18.45-21.30, do.vr.ma.di.ook 13.15. Lum. 4: Rubber' <al) dag 2a.zo.18.45-21.15. The wmter guest' do.vr.ma.di. 12 45-15.30- 18.15-21, wo.ook 18.15-21. Rexane: 'Het heetste hoertje gaat vrolijk ver der' (18) do. Vm zo. doort. voorst 'Gewaagd liefdesspel" (18) ma. t/m wo. doorl. voorst Pathé: Titanic' (12) dag. 11.30-15.30- 18.30, za.zo.11.10 ipv 11.30. Good Will Hunting' (al) dag. 15.30-18.30-21.30. do.vr .ma.di .ook 11.50. The Jackal" (16) dag. (beh- .za.zo.)11.40 -15.20-18.20-21.20, za^o. 13-15.45-18.30-21.30. 'As good as it gets (al) dag. 11.45-15.20 (wo.met om 15.20)- 18.15-21.10, za^o,12.50. 'Kiss the Guls' (16) dag. 16.10-18.50-21.30(beh.dt.) do.vr .ma.di.ook 11-13.35. "The man in the iron mask' (at) dag.11.30-15-18.05-21. 'Amis- tad' (16) dag.11.10-17.35-20.50, do.vr.ma .di.ook 14.20.*.. en weer opstaan' sneak pre view di.21.30. Nachtvoorste! linge m Lum. 1:The man in the i'on mjstr' (iR) vr.za.00.15. Lum. 2: 'Sphs'e' (16) vr.za.00.15. Uim.3: 'I know what you did last summer' (16) vtza.00.15. turrs.4: "Scream 2' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cin.4: 'Rubber* za^o. wo.13-15.45. Von 1:'Pippi inTakaluka Land' zo.wo.14. Lum.1: 'Rubber* za.zo.wo, 13.15. Lum.2: 'Anastasia' za.zo.wo.13.15-15.45. Pathé'Sjakie en de sjokoladefabnek'wo.15. 'Ana stasia' za.zo.wo.11.20-13.25. 'Spice- world the movie' za.20.wo.14.25. 'Flubber'za- .zo. wo. 11.10-13.20.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1