9 Problemen rond sloop van huis zijn opgelost Bewonersveren iging vecht niet- ontvankelijkheidsverklaring aan Oude tijden herleven met 'Hookstoek' NU OOK DE WOENSDAGMARKT ij STADSHART Raadsleden nemen afscheid, maar niet iedereen helemaal Familie Zwanenburg krijgt nieuwe woning van gemeente Schiedammer gewond na val van sulky Fietser ten val Houtdieven ingerekend Banden lek gestoken Smijten met stoeptegels Imitatiewapen in beslag genomen Harmonie is hoempapa-niveau ontstegen Schiedamse politie maakt inventarisatie jeugdoverlast Nog 2 nachtjes, en dan... 3 genda Filatelisten bekroond Rotterdams Dagblad Maandag 30 maart 1998 Schiedam Het probleem dat De Vernieuwde Stad, ont wikkelaar van stadsvernieu wingsprojecten in Schiedam, had met de familie Zwanen burg is opgelost. De familie zal voor haar huidige woning, die op de sloopiijst staat in het kader van het nieuw bouwproject Ampèrestraat en omstreken, een andere, nog te bouwen woning krij gen aangeboden in dezelfde wijk. „Over geld is niet gepraat," zegt L. Zwanenburg. „We rui len gewoon onze woning in." Aan de oplossing is een jaar strijd over de woning van de familie aan de Van Swindenstraat 43b vooraf gegaan. Het pand zou in eerste in- stantie tegen de vlakte moeten voor het nieuwbouwproject om plaats te maken voor een dam- wand. Die zou noodzakelijk zijn in verband met het hoogteverschil tussen de nieuwbouw en de oude bebouwing. Groot was de verba zing van de familie Zwanenburg toen werd besloten - voor hun ge voel achter hun rug om - hun wo ning op de sloopiijst te laten nadat de damwand uit de plannen was geschrapt. De noodzaak van de sloop van hun huis voor een damwand kon den ze wel inzien, aangezien an ders het hele nieuwbouwplan ge saboteerd zou worden. Maar de sloop van hun huis voor een reeks andere, nieuw te bouwen wonin gen, daar kon de familie Zwanen burg niet mee leven. Onderzoek had namelijk uitgewezen dat hun woning nog in prima staat ver keerde en nog lang niet rijp was voordesloop. Aan het daaropvolgende conflict tussen De Vernieuwde Stad en de Zwanenburgs moesten uiteinde lijk de wethouders Reijnhout en Wiegman te pas komen om tot overeenstemming te komen. Zij boden tijdens een koffiebezoek aan de Van Swindenstraat 43b, eind februari, aan te bemiddelen. Dat heeft nu geresulteerd in de woningruii. „De Vernieuwde Stad was zo stug in de onderhandelin gen," constateert Zwanenburg. „De wethouders hebben de boel weer in beweging gebracht. Maar beide partijen hebben water bij de wijn moeten doen." De familie Zwanenburg gaat bin nen enkele maanden tijdelijk in een ander huis in de buurt wonen, dat niet op de sloopiijst staat. Na voltooiing van het bouwproject Ampèrestraat en omstreken kan het gezin in zijn splinternieuwe huis trekken. Den Haag/Schiedam - De afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State in Den Haag gaat zich de komende weken buigen over de vraag of de Bewonersvereni ging Schiedam-West (BVSW) te recht, niet-ontvankelijk is ver- Pijnacker - Een 38-jarige Schie dammer heeft een hoofdwond op gelopen door een val van een sul ky bij manege Prinsenhof aan de Rijksstraatweg, Hij is naar het SintFranciscusziekenhuis in Rot terdam gebracht. Hoek van Holland - Een paarden trailer heeft zondagavond op de Oranjedijk een 41-jarige Maas- sluizer aangereden. De fietser werd geraakt door de trailer toen We 40-jarige automobilist, even eens uit Maassluis, de man pas seerde. De fietser viel, kwam met de schrik vrij maar liep wel scha de op aan zyn fiets en kleding. Viaardingen - Zondagavond heeft de politie drie mannen aangehou den in een woning aan de Vale- riusstraat. TweeVlaardingers van 32 eir 16 jaar en een Rotterdam mervan 18 jaar werden betrapt bij de diefstal van houten balken op hetjipuwterrein van het project Sclaavenburgh onderaan de Maassluissedijk. Een passant waarschuwde de politie, die het drietal inrekende. Na het opma ken van een proces-verbaal kon den ze naar huis. Schiedam - Aan de Kon. Wtihelmi- nalaan werden van twee auto's een of meer banden lek gestoken. Ook aan de Vondellaan moesten twee auto's het ontgelden en aan de Stellingmolen gingen vanda len lopend over een auto, waar door dak en motorkap werden be schadigd. Viaardingen Een onbekende heeft zaterdag vanaf het dak van een flat aan de Dirk de Derdelaan een stoeptegel op het dak van een restaurant gegooid. In dezelfde straat sneuvelde een etalageruit doordat er een trottoirtegel tegen aan werd geslingerd. Van een bus hokje op de Olmendreef werden de ruiten ingetrapt. Viaardingen - Aan de Marathon- weg heeft de politie zaterdagmid dag een man uit Monster aange houden op verdenking van vuur wapenbezit. By nader onderzoek bleek het te gaan om een imitatie wapen. De eigenaar verklaarde te genover de politie het ding te heb ben aangeschaft tijdens een va kantie in Spanje. Het werd in be slaggenomen. klaard door Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Holland in haar be roep tegen het vaststellen van ho gere geluidgrenswaarden voor 40 nieuwe woningen bij metrosta tion Troolstraiaan in Schiedam. BVSW-secretaris J. de Kievith was nogal verbaasd over de niet- ontvankelijkheidsverklaring om dat zijn vereniging al heeft opge treden in talloze procedures, on der meer rondom het bestem mingsplan dat de nieuwbouw bij het metrostation mogelijk maakt. De vereniging wil opkomen voor het behoud of liever nog de verbe tering van het leefmilieu in Schie- dam-West. De Kievith vraagt zich af wie er anders op moet komen voor de be langen van de nieuwe bewoners. Over hun hoofden heen worden allerlei besluiten genomen door bestuurders waar zij nog geen weet van hebben omdat ze de wo ningen nog niet hebben betrok ken of misschien zelfs nog niet eens weten dat zij in de toekomst bij het metrostation gaan wonen. De Kievith verzocht de Raad van State het niet-ontvankelijkheids- besluit van GS te vernietigen. Dan moeten GS zich alsnog bui gen over de bezwaren van dc BVSW die vindt dat er geluidsbe- perkende maatregelen moeten worden getroffen rondom de nieuw te bouwen fiat in plaats van hogere geluidgrenswaarden toe te staan. De BVSW is verbaasd dat GS bij het lawaai slechts kijken naar verkeerslawaai en geen aan dacht geven aan het geluid van de metro. GS-woordvoerder E. Schepers er kende dat het provinciebestuur de BVSW in andere zaken wel als betrokken partij heeft erkend. In die gevallen ging het echter om andere procedures waarin het ie dereen vrij staat bezwaar of be roep in te stellen. Besluiten over het vaststellen van hogere geluid- grenswaarden vallen onder de Wet Geluidhinder. Onder die wet kan alleen beroep ingesteld wor den door directe belanghebben den, aldus Schepers vrijdag tij dens de hoorzitting. Of de Raad van State het met de interpretatie van GS eens zijn zal over enkele weken duidelijk wor den. Door Anke van Bree Schiedam 'Pech gehad' zo beti telt dirigent Chris Leenders het fraaie lenteweer. De dirigent van het harmonieorkest St. Radboud was gisteren waarschijnlijk de enige. Maar hij zal waarschijnlijk wel gelijk hebben als hij zegt dat mogelijk geïnteresseerden heb ben afgehaakt bij de uitvoering in de Schiedamse Dorpskerk Kethel om lekker de vrije natuur in te gaan. Toch was hij heel tevreden over het aantal luisteraars dat wel de moeite had genomen om bij het jaarlijkse lenteconcert aanwe zig te zijn. Het publiek telde ook een Hink aantal jeugdige luisteraars en die lieten zich zo nu en dan horen met enthousiaste kreten. Het is niet deze zeer jonge leeftijdscategorie die het bestuur van Radboud op het oog heeft, maar vanaf een jaar of zeven zijn ze al van harte wel kom bij St. Radboud. Al een tijdje werken bestuur, diri gent en leden aan de verjonging van het orkest en vernieuwing van het repertoire. Bestuurslid Jeanet de Vette vertelt dat ze in ja nuari zijn gestart met het werven van jeugdige leden. En dat loopt bepaald niet slecht. Op een open dag zijn al tien jonge leerlingen ingeschreven die nu in opleiding zyn en waarschijnlijk al voor de vakantie in een ensemble mogen meespelen. Het elfkoppige jeugd orkest zit met smart op hen te wachten. Slagwerker Nick Lansberg (13) zit al twee jaar bij het grote harmo nieorkest Radboud en heeft het daar prima naar zijn zin. Het is best leuk om de jongste te zijn want je krijgt extra aandacht, zo laat hij weten. Hij geeft ook schoorvoetend toe wel eens een beetje verwend te worden door zijn muziekvrienden. „Ik vind de meeste stukken leuk als er maar veel slagwerk inzit," zegt hij..Di rigent Chris geeft ons aanwijzin gen als het niet goed gaat maar Glimmende Harley Davla de toon voor het nostal- Hookstock in Hoek van Holland, dat met oude dansen ein- digde in De Hoekstee. Fo to Roei Dijkstra Hoek van Holland - De inwoners van Hoek van Holland werden af gelopen zaterdag even terug ge voerd in de tijd. Voor de tweede maal werd in de Hoekstee in Hoek van Hofland 'Hookstoek' gehou den en de bezoekers herleefden door de muziek de jaren '60 en '70. 's-Middags al konden de Hoeke- nezen zich even terug in de tijd wanen. De Harley Davidson Club Rotterdam presenteerde zich met ruim vijftig Harley Davidson mo toren in Hoek van Holland. Het begon met een défilé voor het Deelgemeentehuis, waar deel raadsvoorzitter Toos Brabander de Club welkom heette. Zij ging achterop een Harley Davidson naar de Hoekstee, waar de Club zich aan de inwoners van Hoek van Holland presenteerde. Hon derden belangstellenden kwa men een kijkje nemen bij de, vaak schitterend gespoten, Harleys en namen zo al vast een voorproefje op de feestavond. 's Avonds stond de Hoekstee hele maal in het teken van de jaren '60 en '70 en naarmate de bijeen komst vorderde liep het wijkge- bouw met een 450 bezoekers vol. Binnen stonden nog drie Harley Davidsons opgesteld en wie 's- middags geen kans had gezien zich aan de motoren te vergapen, kon dat 's-avonds dus alsnog doen. Voor de muzikale omlijsting zorg den The Clarks en wie kan de mensen beter terug in de tijd voe ren dan deze bekende Nederland se groep die zich gespecialiseerd heeft in het spelen van covers uit het verleden. Nummers van The Kinks, Joe Cocker, The Rolling Stones en vele andere artiesten uit het verleden werden perfect neergezet en de bezoekers kon den zich op de dansvloer hele maal uitleven. Tijdens de pauzes zorgde DJ Arno Ouwerling voor muzikale opvul ling met soulnummers en andere Gouwe Ouwen. Natuurlijk zijn de jaren 'GO en '70 niets zonder rock roll dansen. The Flying Ladies waren inge huurd voor een dans spektakel en dat werd compleet met pettycoats en wijde rokken, diverse malen gebracht. De Hoekse Blues Bro thers kregen het rond een uur of elf voor elkaar dat bijna de hele zaal uit z'n dak ging. Mario Smits, Alfred van Os en Rob Jansen zet ten weer een perfecte act van het bekende tweetal neer, op de ach tergrond begeleid door videobeel den van de originele Blues Bro thers. The Clarks namen daarna het mu zikale gedeelte weer over en rond een uur of twee was het tweede 'Hookstoek' ten einde en konden zowel de organisatoren als de ar tiesten en de bezoekers terug kij ken op een perfect geslaagde avond. Schiedam De Schiedamse poli tie heeft deze week een inventari satie gemaakt van de jeugdpro blematiek in het stadscentrum. Daartoe hebben agenten op aan wijzing van klagende bewoners een aantal plekken bekeken waar veelvuldig overlast van jongeren is. De bevindingen van de politie zullen worden vastgelegd in een document dat als leidraad moet dienen bij de oplossing van de overlast die jongeren in het Schie damse centrum geven. „Het moet een discussienota wor den," legt chef basiseenheid Cen trum D. Kocks uit. „Wij maken een inventarisatie van de proble men, maar de gemeente en de jon geren zelf moeten aan de hand daarvan met initiatieven gaan ko men." Kocks wil dat deze partijen met het rapport, dat midden vol gende week kiaar moet zijn, om de tafel gaan zitten. De toer die de agenten langs de 'probleemlocaties' maakten is Kocks overigens meegevallen. „Er is wel wat last van graffiti," zegt hij. „Maar de vernielingen vallen 100 procent mee. Er is hooguit eens een ruitje inge trapt." Maar Kocks wil niet zo ver gaan de klagende buurtbewoners als lichtgeraakt af te doen. „Ook als het niet om vernielingen gaat, maar om gillende jongelui in de avond, geeft dat overlast," meent de inspecteur. „En dus is er spra ke van baldadigheid." Vanaf woensdag 1 april (geen grap!) woensdagmarkt op Schoutplein en Veerplein De uitvoering van St. Radboud was gistermiddag goed vooreen Staande ovatie. Foto Roel Dijkstra ook Ruud Dingenouts die mijn eerste lessen op het slagwerk heeft gegeven, helpt me. Thuis oefen ik bijna elke dag maar soms lukt het niet door mijn huiswerk." De dirigent kiest het repertoire van St. Radboud met veel zorg. Het programma moet vernieu wend en van deze tijd zijn. Dat is vroeger nog wel eens anders ge weest. De arrangementen die ja ren geleden regelmatig werden gebruikt, waren niet al te best. Te genwoordig zijn er ook veel wer ken die speciaal voor harmonieor kesten worden gecomponeerd. Ook tijdens de uitvoering in de Dorpskerk bood St. Radboud een gevarieerd programma. Het con cert werd geopend met een goed gecomponeerde mars van A.E. Kelly waarin de grote contrasten in dynamiek, crescendi en de mooi melodische lijnen opvallend waren. Het orkest reageerde heel alert op de dirigent en zette daar door een goed verzorgde uitvoe ring neer. Vroeger kampten harmonieorkes ten met het negatieve imago van hoempapa- marsen. Maar daar is tegenwoordig niets meer van over. Het huidige harmonieorkest is veelzijdig en bevat behalve lichtklassieke werken ook pop en filmmuziek. St. Radboud musi ceert op het hoogste niveau op concoursen met deze werken maar men schuwt af en toe ook de moderne werken niet. Dirigent Leenders zei ter geruststelling dat er slechts één zo'n nummer per concert te horen zal zijn. Want behalve voor het orkest is het ook voor de luisteraars minder toe gankelijk. Jeanet de Vette vertelde dat het orkest gemiddeld een maal per twee maanden een uitvoering heeft. Maar dat is wel het mini mum. De agenda van Radboud ziet er namelijk voller uit en bevat ook optredens in de buitenlucht. Over dat laatste is niet iedereen enthousiast. „De muziek verwaait nogal en komt daardoor niet zo goed over," zegt De Vette. De Dorpskerk in Schiedam is daarentegen weer wat klein voor het orkest maar dat leek het pu bliek gistermiddag niet te hinde ren. Dat genoot van onder meer de 'Trois Dances' van Chatsatoeri- an, 'American Civil War Fantasy' en 'Tribute to Irving Berlin'. Voor al deze laatste twee werken bevat ten veel bekende songs en waren voor velen een feest van herken ning. Het orkest en dirigent kre gen een welverdiende staande ovatie. Mensen die zich willen aansluiten bij St. Radboud kunnen contact opnemen met secretatris Rob Diks (010) 4747347. Alle instru menten met uitzondering van strijkers en blokfluit kunnen wor den geplaatst. Door Jan Rozendaal Burgemeester Stam heeft vrijdag afscheid genomen van tien raadsle den, die - al dan niet op eigen verzoek - niet terugkeren in de nieuwe gemeenteraad van Viaardingen Tijdens de afgelopen periode zijn al vijf raadsleden voor tijdig opgestapt. Dus eigenlijk treedt er halver wege volgende maand een bijna voor de helft (43 procent) vernieuwde gemeenteraad aan. Al is er tenminste eentje die mee blijft beslissen Vla a rdingenPrecies de helft van der Ranshuijsen. Achter de colle- de tien leden van de Vlaardingse gemeenteraad die niet meer te rugkeren heeft dat zelf zo gewild. Pol de Beer (WD), Klaas van Net ten, Frans van der Krans (beiden CDA) en de SP'ers Arie Mellaart (wiens stoel ai meer dan een jaar leeg is gebleven) en Anton van Immerseel hadden zichzelf op een onverkiesbare plek laten zetten door de kandidatencommissie van hun partij. De rest in alfabetische volgorde. Jan Bulva's overstap van WD naar AOV heeft hem niet mogen baten. Blijkbaar hadden ze het bij de WD bij het rechte eind om de actievoerder niet te handhaven uit vrees dat hij de liberalen veel stemmen zou kosten. „Dacht met voorkeurstemmen terug te keren als raadslid maar haalde onvol doende voorkeurstemmen," zei raadsnestor Rien Lensvelt, die het tiental verbaal uitzwaaide, vrijdag droogjes. Joke Fial, de enige vrouw van Burger Belangen, was een fusie aangegaan met de Hoogstraat- winkeliers van Stadsbelangen Viaardingen in de hoop dat haar werk voortgezet zou worden. Fial is van plan over een of twee jaar grotendeels in Frankrijk te gaan wonen, maar kon geen geschikte opvolger vinden, om Burger Be langen aan te voeren. Maar de kie zer vond het allemaal het ook niet zo duidelijk waarom Westwijker Fial(ex-SP) bij de middenstand in het schuitje was gestapt. Ze stond wel op de tweede plek, maar de fu siepartij haalde maar een zetel. En die wordt bezet door Hoog straat-winkelier Albert Brouwer. Had Fial nog maximaal twee jaar door gewild, Leo ten Have (W2000) had er helemaal geen re kening mee gehouden dat hij niet zou terugkeren in de nieuwe raad. De financieel specialist, die vier jaar geleden, vlak na de verkiezin gen, samen met z'n maatje John Ranshuijsen met veel bombarie uit de PvdA stapte en lokaal ver der ging, kreeg het deksel 4 maart op de neus: W2000 haalde on danks een getikte campagne slechts een zetel; voor ex-we thou- getafel is opgelucht adem ge haald, want Ten Have was niet al leen lastig, maar ook erg goed ge bekt. Niet in de laatste plaats om dat hij alles wat hij zei, met cij fers kon onderbouwen. Lensvelt had er drie korte zinnen voor nodig: „Hield de raad goed wakker en was zeker niet lui. Leverde op ei gen wijze soms een stormachtige bijdrage. Leo, een deel van de raad zal je zeker missen." Maar zijn tegenstanders hebben mis schien iets te vroeg gejuicht, want Ten Have zal als steunraadslid van W2000 nog enkele commis sies blijven volgen. Dan Leo den Hoedt (D66). Hij mocht de ondankbare taak op zich nemen om een verscheurde frac tie over te nemen van Wil van Rijn, die vorig jaar na beschuldi gingen van fraude bij zijn werkge ver het veld moest ruimen. Door de democraten in Viaardingen werd hij op een bij lange na niet verkiesbare plek (7) gezet. Verzet te op de achtergrond bergen werk, maar was weinig charismatisch en zal daarom snel zijn vergeten. Tot slot Hugo de Wit. Hij stond weliswaar niet meer op de kies lijst van D66, maar uit zijn uitla tingen vlak voor de verkiezingen, waarin hij de Vlaardingse afde ling van allerlei gekonkel be schuldigde, mag je afleiden dat hij daar toch wel graag bij had wil len staan. De Wit nam de plek in van Ron Molenaar, die tijdens de eerste helft van de afgelopen pe riode opstapte. In het huis-aan- huisblad Groot Viaardingen kon digde hij groots en meeslepend aan dat het allemaal anders moest by de gemeente Viaardingen. Daar zou hij voor gaan zorgen. En vervolgens bleef het op een enke le brief na, stil. De uitsmijter is (weer) een citaat van de raadsnes tor. meer dan een kwart eeuw al raadslid, Rien Lensvelt: „Het was vaak moeilijker problemen op te lossen dan problemen te creë ren." Het woord is aan de nieuwe raad. De nieuwkomers die met de oude hap mogen gaan oogsten, stelde burgemeester Stam hen vrijdag in het vooruitzicht. SCHIEDAM Dc Dc Wouühoek. InformatiemarW over fi- nancteleregelmgen,13.30-16.00u. Dc Oost Koersbal, 14.00-16.00u. ROTTERDAM de Doelen 20.15 Grj. Beroemde Sarakor- kesten SKVR Miaiekschoo! Hoogvliet vanaf 19.00 Muaekweek Linker Maasover. Biblio theektheater. 20.15 Bestaat slecht Karma' Zaai de Unie20.30Archrtectuurcafé. Dinsdag 31 maart SCHIEDAM Dc Babberspoider. Start cursus schoon- heidsverzorgmg, 10.00-11.30u. Wijkpost Zuid. Soos. 13.00-16.00u. De Soenda. Len teconcert KBO-koor, 14.00-16.00u. Podium Café. Jamsessie. 2l.30u. VIAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Revue Boemerang door Viaardmgs Musical Gezelschap. ROTTERDAM de Doelengr.z. 19.30TsjechischJongenskoor Bom Peun. Luxor Theater 20.15 Golden Ear ring. Dizzy22.00 Keus. Kool Perelman. SK VR Muziekschool Hoogvliet 19.00 Mu- ziekweek Linker Maasoever. Theater Zuid- plein Gr.z. Mini Maxi. Van do 26 mrt t/m wo 1 apr. ROTTERDAM Cinerama 1: Titanic' (12) dag. 14.45-20. Cin.2: 'Boogie Nights' (16) dag.13.30-17.30- 20.45. Cln.3: Seven years in Tibet' (12) dag. 13-18-21.15. Cin.4: "The Jackal* (16) dag. 18.15-21.15, do.vr.ma.di. ook 13.15. Cin.S: 'Devil's Advocate' (16) dag 14-17.45- 20.45. Imax Theaten 'Amazon* (al) dagibeh.ma.) 14-16. 'Super Speedway (al) dag. (beh.ma.) u 15, wo.ook 13. "Titanic' (12) dag. (beh.ma- .v/o.) 10-17,15-21.15. ma.16-20. .,ÜM Venster 1: 'De Poolse Bruid' (16) dag. (ma- .met om 21.30)19.30-21.30. vr.zo.wo. 14,30, Sneak Preview ma.22. Ven.2: 'Unagi' i (16) dag. 22. 'Hana-Bi' (16) do.vr.za. 20. 'Ka- rakter' (al) zo.di.wo. 20, vr.zo.wo.14.30. 'Per- feet Circle' (16) zo. 14,30. VAnnee demière a Man en bad' (16) ma, 19.30. Movrezone: 'Love 11 and othercatastrophes' (16) vr. 15.30. Ven.3: The sweet hereafter' (16) dag. 19.30. The endofviolence' (16) dag. 22.15. Ven4: "Wes tern' (16) dag. 19.30-22.15. Uimière li The man in the iron mask' (al) dag. 13.15-16.45-20.30. Lum. 2: 'Money Talks' (12) dag 13.30-16-18.30-21. Lum. 3: 'I knowwhatyaudid lastsummer' (16) dag. 16- 18.45-21.30, do.vr.ma.di.ook 13.15. Lum. 4: 'Rubber* (3l)dag.za.zo.l8.45-2J.15. The winter guest' do.vr.ma,di. 12.45-15.30- 18.15-21, wo.ook 18.15-21. Rexane: 'Het heetste hoertje gaat vrolijk ver der' (18) do. t/m zo. doorl. voorst. 'Gewaagd liefdesspel' (18) ma. t/m wo. doori. voorst. Pathé: Titanic' (12) dag. 11.30-15.30- 18.30. za.zo.ll. 10 ipv 11.30. 'Good Will Hunting' (ai) dag 15.30-18.30-21.30,do.vr- .ma.di.OQk 11.50. The Jackal' (16) dag. (beh- .za.zo.)11.40 -15.20-18.20-21.20, za.zo. 13-15.45-18.30-21.30. 'As good as it gets (al) dag 11.45-15.20 (wo.met om 15.20)- 18.15-21.10, za.zo.12.50. 'Kiss the Guls' (16) dag. 16.10-18.50-21.30(beh.di.)do.vr- .jna.di.ooK 11-13.35. The man in the iron mask' (al) dag11.30-15-18.05-21. 'Amis- tad' (16) dag11.10-17.35-20.50, do. vr.ma- .di.ookl4.20. '...en weeropstasn'sneakpre- view di.21.30. Nachtvoorste/lfngen:Ltim.l:Theman the iron mask' (16) vr.Z3.0CU5. Lum, 2: 'Sphere' (16) vr.zs.00.15. Lum,3: 'I know what you did fast summer' (16) vnza.00.15. Lam.4: 'Scream 2' (16) vrjsa.00.15. Kinde/matinees: CIn.4: 'Rubber* zazo. wo. 13-15.45, Ven 1: 'Pippi in Taka Tuka Land" zo.wo.14, Lum.l: 'Rubber' za.zo.wo.13.15. Lum.2: 'Anastaso' za.zo.wo.13.15-J-5.45. Pathó'Sjakieendesjokoladefabnek' wo. 15. 'Anastasia" za.zo.wo.11.20-13.25. 'Spice- wortd the movie'za jo.wo.14.25. 'Rubber'za .zo. wo. 11.10-13.20. Viaardingen - Twee postzegelver zamelaars die betrokken zijn ge-fr e weest bij de start van de Filatelis ten Vereniging voor Vlaardingen,Tri en omgeving, 25 jaar geleden, zijn_ zaterdag door burgemeester Stam. i in het zonnetje gezet. Op een bij- eenkomst in het stadhuis kregen de heren A. Keemink en C. Sageh- een koninklijke onderscheiding uitgereikt. De burgemeester som de hun verdiensten voor de filate lie op. Keemink, in 1914 in Rotterdam geboren, was de eerste voorzitter van de jubilerende vereniging. Hij had voor 1973 al zijn sporen verdiend. In 1949 reeds was hij mede-oprichter van de vereniging van postzegelverzamelaars van Shell Pemis. Daar was hij liefst 25 jaar secretaris van. In 1974 combi neerde hij die post met het vorzit- tersehap van de algemene Vlaar dingse vereniging. Al 40 jaar ver zorgt hij de 'First Day Covers' voor beide verenigingen. Van 1967 tot 1997 was hij ook jurylid van de Nederlands Bond van Fila telisten en in 1971 viel hij zelf in de prijzen op de Internationale Postzegeltentoonstelling te Brus sel met zijn thematische verzame ling over de olie-industrie. De Ne derlandse Bond en Shell hebben hem met ere-spelden bekroond voor zijn verdiensten voor de fila telie. Hij werkte aanvankelijk by de onderaannemer Troost, maar was van 194G tot 1973 in dienst van Shell. De twintig jaar jongere Sagel be hoorde ook tot de oprichters van Filatelisten Vereniging Viaardin gen en Omstreken waarvan hij van het begin af aan het clubblad verzorgt. AI die 25 jaar fungeert hij ook als veilingmeester. Hij was ook betrokken bij de eerste Vlaar dingse afdeling van de Neder landse Bond van Filatelisten Phi- iateliea. die niet meer bestaat. Ook hij eindigde als Shellwerkne- mer zijn maatschappelijke loop baan. Daarvoor zat hij bij de mari ne en een Rotterdamse rederij als scheepswerktuigkundige.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1