27 VDL viert de titel na een makkie op Harga Stuurloos SVDPW balanceert op het randje van degradatie vsmw Handbalsters DWS weinig wijzer van winst op UDSV VFC na klein halfuurtje steviger in middenmoot SWSMC denkt aan periodetitel Ursus wint én verliest Fortuna bijna gedegradeerd Spirit vloert Barendrecht Nipte zege voor Ventura Coach Peter van der Waal naar Juventus Rotterdams Dagblad Maandag 30 maart 1998 Wateringen SWSMC blijft na de winterstop zeer goed draaien. Ook tegen VELO werden de pun ten weer binnengesleept (0-2). Al berto Baptista de Lima was we derom het goudhaantje voor de Schiedammers door beide treffers voor zijn rekening te nemen. Voor de rust was het Baptista de Lima die uit één van de vele mo gelijkheden trefzeker was. Na de thee bleef de formatie van trainer Guus Haak aan zet. Toen De Lima weer gescoord had kabbelde het duel langzaam naar het einde. Jan Mulder liep tegen een gele kaart op. Oefenmeester Guus Haak is een tevreden man. „Wij zijn heel erg bl;j dat we degradatie gaan ontlopen. Dat dan de derde perio detitel meegepakt kan worden is natuurlijk een leuke bijkomstig heid." RotterdamUrsus heeft in de uit wedstrijd tegen Alexandria '66 zeer goede zaken gedaan. Na de verloren tuchtzaak (de KNVB be paalde dat de drie punten in min dering naar aanleiding van de ge staakte wedstrijd tegen Stolwijk gehandhaafd blijven) bleef met een 1-5 zege de hoop op lijfsbe houd in de derde klasse levend. Het belangrijke duel ging voor de thee gelijk op. Nadat Alexandria '66 de score had geopend, wankel de Ursus even maar Guy Fiegel tekende voor de gelijkmaker. Na de thee verzilverde Marco Herben een strafschop (2-1), vervolgens knalde Charles Nicholas de derde treffer tegen het garen en in de slotfase waren Guy Fiegel en Ray- mün Weber ook succesvol. Mareo Herben en Rick KiUersteijn kre gen geel. De stand op de ranglijst geeft aan dat het verschrikkelijk spannend is. Cabauw is laatste met 10 pun ten uit negentien duels en daarbo ven staan Ursus en Alexandria '66 met 16 uit 18 duels. De onderste twee ploegen degraderen direct, de formatie daarboven speelt een beslissingsduel. Rotterdam „Je kan er wel van uit gaan dat het over is. Er is voor onze laatste kans geknokt." Kee perstrainer Jan Bouman liet giste ren na de 4-1 nederlaag (rust 0-1) tegen Musschen geen twijfel over de situatie bestaan. Door het ver lies is de derdeklasser zo goed als gedegradeerd. De thuisploeg begon aanvallend, maar Fortuna kwam aan de lei ding door een schitterende treffer van Marco van Vugt Daarna wa ren Jan de Klerk en Jeroen in kansrijke positie, maar beiden faalden in de afwerking. Mus schen deed dat niet. Twintig mi nuten voor tpd scoorde de thuis ploeg de gelijkmaker en daarmee brak er iets bij Fortuna waardoor doelman Jack den Herder nog eens driemaal moest vissen. Schiedam De hockeyers van Spirit hebben voor een primeur gezorgd. Ze versloegen het reeds gelauwerde Barendrecht met 4-3. Het was Barendrechts eerste ne derlaag in twee seizoenen. Spirit keek na acht minuten al te gen achterstand aan, waarna Je roen van Duikeren de gelijkma ker scoorde. Vlak voor rust kreeg Spirit zicht op de voorsprong. Jean-Pierre Broeren faalde echter van 6,40 meter. Even daarna was Broeren gelukkiger en scoorde alsnog de 2-1. Na de 2-2 waren Je roen van Duikeren en Tjeerd Poot voor Spirit succesvol. Schiedam Met een nipte zege hebben de handbalsters van Ven- i tura gisteren tegenstander For- holte de Margriethal uitgestuurd Ze wonnen met 21-20. In het begin konden de handbal sters van Ventura geen afstand nemen van de vrouwen uit Voor hout, zodat de twee ploegen el kaar bij rust precies in evenwit hielden 11-11. Na de pauze liepe. de Schiedamsen makkelijk uit naar een 17-13 voorsprong, maar vervolgens begonnen ze zich te storen aan de scheidsrechters. Die vonden dat de wedstrijd ge speeld moest worden volgens hun ideeën. Door de irritatie werd het spel er niet beter op en kon For- holte terugkomen tot 20-19. Door sterke reddingen van Jessica Sterke en zeven treffers van As- trid Winters werd uiteindelijk de eindstand 21*20. Bianca Weber kreeg rood wegens commentaar. DoorMikos Gouka Schiedam Bij VDL is giste ren de kampioensvlag gehe sen. De ploeg van oefen- meester Joop Mom zette op eenvoudige wijze hekken sluiter SVDPW opzij (04) en werd met nog drie wedstrij den voor de boeg kampioen in de vierde klasse D. SVDPW (18-13) ziet de kansen op lijfsbehoud slinken. Door de winst van concurrent GDA (19-21) tegen RAVA is het verschil opge lopen tot acht punten, maar de Schiedammers hebben een wed strijd minder gespeeld. VDL werd geen strobreed in de weg gelegd op weg naar de titel. Reeds na vijf minuten kon de polonaise bij het massaal meegereisde supporters legioen al ingezet worden. Aan voerder René Verhagen kopte een corner op sublieme wijze achter sluitpost Peter Breuer. SVDPW kwam kwaliteit te kort om het de koploper moeilijk te maken en VDL speelde de wed strijd gemakkelijk uit. Zeker toen na rust Meivin Muller met een schuiver de 0-2 op het scorebord had geschoten. De linkshalf be kroonde daarmee een goed eerste seizoen bij de blauw-witten. „Ik wil natuurlyk elke wedstrijd sco ren maar dat ik juist deze wed strijd raak schoot, was heerlijk. Ik heb geen spijt van mijn overstap van Excelsior Maassluis twee naar TOL. Als je vandaag het pu bliek ziet, geweldig natuurlijk." Ook René Verhagen was dolge lukkig, „Dit is echt de bekroning. Die kopbal was heerlijk. Ik had dit seizoen pas één keer met de kop gescoord, tegen HWD uit. Of ik nu stop op mijn hoogtepunt? Ik draai volgend seizoen gewoon met de voorbereiding mee. Daarna zien we wel. Speel ik niet, dan heeft VDL kwaliteit genoeg en anders speel ik gewoon verder. Deze ploeg heeft denk ik genoeg kwali teit voor de derde klasse. Er ko men nog wel wat spelers bij. Nu we kampioen zijn, kunnen we ons daar eens op concentreren." Verhagen kopte ook de derde goal De buit is bm nen. Dankzij een eclatante (4-0) overwin- nmgopdegra datiekandi- daat SVDPW isVDLin Schiedam de kampioen van de vierde klasse D ge worden. De Maassluizers Nefst door stomen naar de tweede klasse. Fotope terMolkenboer tegen het garen en het slotaccoord was voor invaller Duco Heene man die na fraai voorbereidend werk van Leen Muis 04 aanteken de. „Ik had tegen de trainer op de bank gezegd dat als 'ie wilde dat er nog een goal bij moest, hij me in moest zetten," sprak de doel puntenmaker. „En dat deed hij. Ik had de laatste wedstrijden van het seizoen natuurlijk liever ge speeld dan op de bank gezeten, maar het is niet anders. We zijn kampioen en dat gaan we vieren. Ik ben gisterenavond zelfs vroeg naar bed gegaan om fit te zijn," al dus Heeneman. VDL mag de terechte kampioen van de vierde klasse worden ge noemd. De ploeg leed twee flinke nederlagen (RAVA en GDA, ),en speelde gelijk tegen Excelsior/2ö, VFC en Hermes DVS. De strijd leek lange tijd tussen Hermes DVS en VDL te gaan maar waar de Schiedammers na de winterstop in een dip raakten, walsten de Maassluizers gewoon door. Het kampioensgejuich moet een veld verder bij Hermes DVS goed te horen zijn geweest. VDL weet wat feesten is, maar heeft de laatste jaren weinig reden gehad tot een fuif. Zowel op het veld als daar buiten werd de ene tegenslag na de andere verwerkt. Voor één ie mand in het bijzonder moet de ti tel een speeiaai tintje hebben. Mart Fastenau knokte na een zware ziekte terug, speelde vrij wel het hele seizoen in de basis en haalde ook gisteren weer zijn nor male niveau. Joop', Mom' neemt dus toch af scheid met een titel. „Ik heb nooit getwijfeld. Hermes kon tot de winterstop goed meekomen maar daarna was het niet meer span nend. Het collectief was VDL's sterkste punt. Er is natuurlijk geen ma.'.er afscheid dan dit. We pakken de titel en gaan naar de derde klasse," glunderde de trai ner. Voor SVDPW breken zware tijden aan. Oefenmeester Rob van Vliet heeft er alle vertrouwen in maar de positie op de ranglijst geeft weinig rede tot hoopvolle tijden. „We hadden vandaag gehoopt op een stunt, maar ergens is deze ne derlaag ingecalculeerd. Het eer ste doelpunt viel veel te vroeg. We moeten nog negen punten pak ken, dan redden we het denk ik alsnog en daar blijf ik jn geloven. We krijgen nu DRGS en dan spe len we de gestaakte wedstrijd te gen postduiven uit. Die staan we met nog een kwartier te spelen 2-1 voor. Of ik er veel geld op durf te zetten dat we erin blijven? Dat heb ik niet, dus dat is niet aan de orde." SVBPW-YDL MIC-1J. René Verhagen 0-1, Meivin Muller 0-2. René Verhagen 0-3, Du- co Heeneman 0-4. Bijzonderheden: Hen- me Brinkman (VDL). Marco van Genmp en Roberto Dijkstra (SVDPW) Dijkstra werd prompt na het geel gewisseld door trainer Rob van Vliet. „Als je 0-3 achterstaat moet je met tegen domme kaarten oplopen," al dus de oefenmeester SVDPW: Breuer, Wohler. Verhoef, Voets, Van Genmp, Monster, Rigters, Knoops, Van Oers, Van Deventer, Dijkstra (Chate- lam) VDL: Van derWoestijne, Fastenau, Brink man, Schippers (73. Bouman), Van Ast (76. Boxem), Visser (74. Heeneman), Pauwels. Muller, Muis, Den Engelsman, Verhagen. Utrecht - Degradatie of niet? Dat was gistermiddag de vraag voor de handbalsters van het Schie- damse DWS. De eerste divisionist won op het nippertje (24-25) de lastige uitwedstrijd tegen UDSV en was uiteraard nieuwsgierig naar het resultaat van Fortissimo, dat de onderste plek deeit met DWS. Het werd een dompertje voor de Schiedamsen, want Fortissimo Schiedam Enerverende momen ten kende het duel tussen Unlimi ted en het Schiedamse Juventus in Eist niet. Daarvoor was het klasseverschil te groot en viel op de ruime overwinning van de bas- ketbalformatieuit Schiedam-Oost (66-89) niets af te dingen. „Hoog stens," merkte aanvoerder Wil lem Doornik op, „dat we Unlimi ted nog twintig minuten de kans hebben gegeven in de wedstrijd te blyven. Bij de rust leidden we maar magertjes met 30-39, pas na de rust hebben we degelijk kun nen toeslaan." En toen bleek eens te meer dat Unlimited kansloos de ranglijst afsluit en de degrada tie niet meer kan ontlopen. Door nik bevestigde dat voor het vol gend seizoen een nieuwe coach is gevonden om de leemte, ontstaan na het vertrek van Arjan do Bruin, op te vullen. Oud-Juventusspeler Peter van der Waal, nu coach bij hetMaassluise Green Eagles, gaat op de eerste plaats van de Schie damse bank zitten. Probleem is alleen dat hij niet over de vereiste 'papieren' beschikt en Juventus daarvoor dus een oplossing moet zien te vinden. „Maar hjj is een goede bekende van ons, uit de spelersgroep was unaniem de wens naar voren gekomen om met Peter van der Waal door te gaan." De vrouwen van Juventus leden n onverwacht verlies tegen LUSV uit Leiden. De Leidse stu denten namen al snel een 2-10 voorsprong. De Schiedamse ploeg kon de schade voor de rust (21-17) nog wel repareren en tot ver in de tweede helft ook het wedstrijdbe- ld verder bepalen, maai „onnodig balverlies leidde tenslotte toch tot de nederlaag," legde coach martin van Dijk later uit. LUSV profiteer de en kon met zeven punten in de slotfase de onverwachte winst vei lig stellen. stuntte tegen het sterke Sittardia DVO en zegevierde verrassend met 20-18. Door een moeizame start werd door DWS tegen het iets hoger ge klasseerde UDSV al snel tegen een 3-0 achterstand aangekeken. Toen de ploeg na een kwartier eindelijk wakker werd ging het beter. Door snel combinatiespel, afgewisseld met slordige fouten, konden de Schiedamsen nog voor de rust de achterstand van 8-5 om zetten in een 11-15. In het tweede bedrijf leek het wel of de rust de ploeg eerder slecht dan goed had gedaan. De voorsprong slonk tot 14-15 en daarna ontpopte de wed strijd zich pas echt tot een span nend schouwspel. Cirkelloopster Sandra van Min nen werd goed betrokken bij di verse aanvallende acties waar mooie doelpunten uitvloeiden. Maar de gastvrouwen wilden niet van opgeven weten en slaagden er in goed bij te blijven. Nicole Grandazzi onderstreepte haar scorend vermogen weer eens en na een aantal wedstrijden redelijk droog te hebben gestaan, nam zij maar liefst twaalf doelpunten voor haar rekening. De belang rijkste van de wedstrijd was mis schien de laatste treffer. In de laatste seconde scoorde zij 24-25 en besliste daarmee de wedstrijd in het voordeel van DWS. Ook Diana van Zandwijk, die in de eer ste helft van het seizoen gebles seerd vanaf de kant moest toeke ken, was het een opluchting om hier te winnen. „We hebben te veel wedstrijden verloren die we niet hadden hoeven te verliezen. Ook hier hadden we niet mogen verliezen." En vooruitkijkend naar het volgend seizoen: „We kunnen nog harder werken dan we al gedaan hebben. Volgend jaar moeten we hoger kunnen ein digen." In welke divisie dat is, valt nog te bezien. Want komende zondag, als de laatste competitieronde wordt afgewerkt, is het er op of er onder. DWS en Fortissimo heb ben beiden 11 punten uit 21 wed strijden en de nummer laatst de gradeert. Of de voorlaatste club het zelfde lot is beschoren, is nog niet bekend. De mogelijkheid bestaat ook dat, als er maar één ploeg uit gaat, de beide hekkensluiters in een on derling duel moeten uitvechten wie er degradeert als te met het zelfde aantal punten eindigen. DWS speelt zondag tegen Sittar dia DVO en Fortissimo ontmoet het Schiedamse Ventura. Door Sander Sonnemans en Mikos Gouka Vlaardingen/Schiedam „Een be langrijk halfuurtje. Nu zijn we voor zo'n negenennegentig pro cent zeker van lijfsbehoud." VFC- trainer René Oomen kon gister middag even na half drie opge lucht ademhalen. In het restant van de eerder dit seizoen bij een 1- 0 voorsprong voor VFC gestaakte wedstrijd tegen Excelsior'20, wer den geen treffers meer gescoord, gedroeg het Viaardingse publiek zich dit keer wél voorbeeldig en was de sfeer in het veld stukken vriendelijker dan in de eerste vier kwartier van een dikke maand ge leden. En Oomen? Die was nog het meest in zijn sas met ongewij zigde situatie. Want zijn VFC kon de drie winstpunten officieel bij schrijven en klom in de met der by's doorspekte vierde klasse D naar een steviger plek in de mid denmoot. Met 23 punten uit 19 duels streefden de Vlaardingers DRGS (18-21) voorbij en houden ze ook RKWK (19-22), RAVA (19- 21), GDA (19-21), Postduiven (17- 21) en SVDPW (18-14) onder zich. VFC belandde zelfs onderin het linkerrijtje waar Hermes DVS (18- 33), Excelsior'20 (18-27), HWD (18- 27) en SOA (18-24) kampioen TOL op eenzame hoogte zien staan. Scheidsrechter J.B.J. van Es uit Rhoon gaf voor de hervatting, die met een opgooibal begon, beide aanvoerders in een onderonsje op de middenstip duidelijk te ver staan geen gekkigheid te dulden en hield het soms net iets te kort waardoor in die resterende 27 mi nuten nauwelijks lekker gevoet bald kon worden. Toch wist Excel sior'20, dat zonder de geschorste Ersin Kaplan aan het karwei was begonnen, enkele kansen te scheppen. Na tien minuten stuur de Steven Dijkstra zijn teamge noot Mark Meeder via het hart van de Viaardingse defensie de gevarenzone binnen, maar een maal oog in oog met VFC-doel- man Remon Bosveld mikte 'Mari' Meeder naast. Exact vijf minuten later liepen aan de overkant Ro nald van Mil en en Thomas Rae- makers vrij voor het Excelsior'20- doel elkaar in de weg, waarna toch nog een schot volgde dat door Ar jan Ruts achter de reeds versla gen doelman Patrick Marrevee van de lijn werd gehaald. Ook Danny Koevermans was dicht bij een treffer. Het jonge 'voetbalbeest' kopte een vrije trap stijlvol in, maar de inzet ver dween boven de mistastende han den van de keeper op bovenkant- je lat. Niei veel later trachtte 'Koef de gelijkmaker te forceren met een vrije trap van net buiten de beruchte zone, maar de streep verdween langs de verkeerde kant van het aluminiumwerk uit het veld. Vlak voor tijd had VF- C'er Menno Groen zijn vizier ook alk niet op scherp staan, zodat de stand (1-0) in het voordeeld van zijn pleeg ongewijzigd bleef. Positief Hennes DVS pakte eindelijk weer eens positief uit. HWD kreeg op Harga geen enkele kans en werd met 4-1 weggespeeld. Met name voor rust werd het niveau van voor de winterstop weerd be naderd. Door treffers van Kevin Stiefel en tweemaal Roy Brons geest werd een ruime voorsprong behaald. De tweede helft was min der fraai maar na de tegentreffer zorgde spits Dennis Dekker op su blieme wijze voor de eindstand. Waar VFC en Excelsior'20 de laatste keer als kemphanen uit el- kaargingen, bleef het ditmaal wjl netjes in Vlaardingen. De aan voerders EmileSmits (rechts) en Ronald van Mil (VFC) wensen el kaar een sportieve wedstrijdDat werd het ook. Foto Roel Dijkstra René Grimmius liep tegeneen ge le kaart op. DRGS speelde een sensationele wedstrijd tegen Postduiven maar bleef na negentig minuten met le ge handen achter. Binnen elf mi nuten was de stand al 3-2 voor DRGS. Eerst Marco Verspuy (1-0), vervolgens twee keer de gasten (1- 2), Remon Verspuy (2-2) en weder om zijn broer Marco Verspuy (3-2) waren verantwoordelijk voor de sensationele productie. Na de pauze namen de gasten hel heft in handen en in een mum van tijd werd het 3-5. Vlak voor tijd pe- gelde John Michielsen nog 4-5 te gen het garen, maar de mannen van oefenmeester Randell Mauri- rio kwamen tijd te kort. DRGS is nog altijd niet veilig en hoopt nog op een periodetitel. Remon Ver spuy en Wim Michielsen liepen tegen geel aan. Voor Verspuy een dure kartonnetje, hij zal een duel moeten missen RKWIK verspeelde in de uitwed strijd tegen SOA een 0-2 voor sprong, Na het missen van ver scheidende kansen kwam de thuisploeg volledig ten onrechte terug op i-2 en in de slotminuut zelfs op gelijke hoogte (2-2). De treffers van RKWIK kwamen op naam van Ramon de Rond en Je roen Ploeg. Trainer Ger Mulder was na afloop zeer ontevreden over de tweede heflt. „Als je zo veel kansen krijgt om de wed strijd te beslissen en je laat vlak voor tijd die gasten nog terugko men, dan heb je gewoon de pun ten weggegeven." Ingezonden brief Geachte redactie, Naar aanleiding van uw artikel in het Rotterdams Dagblad van 19 maart jl. - 'Juventus hunkert naar ou de verenigingsleven* - willen wij graag onze reactie hierop geven. Met verbazing las ik uw artikel over Juventus. Hierin geeft dhr. Quadt toe dat Juventus bewust ook kiest voor de recreatieve kant van het basketbal, buiten de topsport. Deze stelling wekt temeer mijn verbazing op omdat van de kant van de Dienst Sport en Recrea tie en de geschillencommissie van de sportraad van karakteverenigïng De Rijzende Zon verlangt wordt dat zij louter topprestaties levert, wil zij in aanmer king komen voor avonduren in Sportzaal Oost. Dat dit voor De Rijzende Zon geen probleem is, bewijst het resultaat recentelijk bij de Open Zuid-Hollandse Kampioenschappen in Den Haag waar De Rijzende Zon tien van de twaalf ereplaatsen wist te bezetten. Wij hebben als vereniging altijd aangegeven dat de recreatieve kant van sport zeer belangrijk is en zijn blij dat Juventus ook deze mening is toegedaan. Te meer omdat nu duidelijk niets de Dienst Sport en Re creatie en de geschillencommissie van de sportraad niets meer in de weg staat om De Rijzende Zon nu die uren in de avond toe te kennen waar de Rijzende Zon al veertien jaar naar streeft. Zodat ook De Rij zende Zon eindelijk kan trainen in de voor ons zo noodzakelijke accommodatie, opdat ook wij onze groei in ledenaantal aan kunnen en onze toppresta ties verder kunnen blijven uitdragen. Een bekend spreekwoord luidt: 'Gelijke monikken, gelijke kappen'. T.C. de Boer (Secretaris De Rijzende Zon) De redactie is van mening dat de Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam, die in de in gezonden brief wordt opgevoerd, recht heeft op een reactie. Die volgt hieronder. Zolang deaecommodatieprobiematiek nog in disces sie is tussen De Rijzende Zon en de geschillencom missie van de sportraad, is het niet gewenst op déze brief te reageren. Niettemin kan wel worden gecon cludeerd dat de definitie 'competitie' verschillend wordt geïnterpreteerd, evenals 'hei leveren van tóp- prestaties'. Het leveren van topprestaties is nog nimmer een cri terium geweest bij het toewijzen van accommodatie aan een binnensportvereniging (zie notitie tbv het beschikbaar stellen van zaalaccommodaties in de ge meente Schiedam). Dienst Sport en Recreatie Zondagvoetbal derde klasse 'Hoekers' missen mankracht Schipluid en-Hoek van Holland 0-2 (0-0). De Hoekers be gonnen gehavend aan de wedstrijd en kregen nog meer tikken te verwerken. Barry de Man, die ai geel had, ver- zoorzaakte een strafschop en kreeg rood kreeg. Keeper Marcel Jansen zag kans de pingel te stoppen, maar kreeg na de thee ook rood gepresenteerd. Edwin Roelvink ver liet het veld met een gebroken been. MSV71 ruikt onraad MSV71-Jai Hind 1-2 (0-1). Ondanks een benutte straf schop door Remy de Voogd bleven de punten liggen. Trainer Han van Leeuwen rook onraad: „Het bleek dat bepaalde spelers van Jai Hind niet speelgerechtigd wa ren en dat spelerskaarten ontbraken. Dit krijgt nog een staartje." Genie Brouwer en José Garcia kregen geeL ODC-Harvards 5-5 (1-2). Ab Mandiraci gaf het 'startsein' en René de Wit (2-3), José Rodriques (3-4), wederom de Wit (4-4) en Marcel de Koning (5-5) volgden zijn voor beeld. „Ons streven is de positie binnen de vijfde klasse te handhaven," aldus trainer Harry van Kapel. Tweemaal Van de Hurk KCM Atlas-Schiedamse Boys 1-2 (1-0). Dave van den Hurk was verantwoordelijk voor de twee Schiedamse doelpunten, Edgar Stijn verstapte zich en moest naar het ziekenhuis. Van der Hurk is van plan na dit seizoen over te stappen naar SVDPW. Voonvaarts-Demos 0-2 (0-0). Met nog drie wedstrijder^ te gaan komt de promotie voor de Schiedammers steeds dichterbij. „De promotie is afhankelijk van Dirksland. Als die ploeg punten blijft verspelen, wordt het voor ens iets makkelijker," aldus trainer Henk van Loenen. De doelpuntenmakers waren Julio Chapper en Essam Saad. Onnodig verlies WIK WÏK-UDSV 28-29. WIK kon makkelijk bouwen aan een voorsprong. Halverwege de eerste helft konden de gasten nog wel wat terug doen omdat de Vlaardingers zich te lang stoorden aan een beslissing van de scheidsrechters. Na de thee werd vergeten de 14-11 voorsprong 14-11 uitte bouwen. UDSV rook en greep de kans om in de wedstrijd te komen. Vijf minuten voor tijd bogen de gasten een ach terstand van drie doelpunten om in een voorsprong van 28-29. Vlak voor tijd verprutste WIK een strafworp. Spirit is gedegradeerd Car touche-Asvion (ra) 6-3 (3-3). Binnen vier minuten had Michiel Hoyinck van Papendregt al tweemaal doel getrof fen voor Asvion. Twee minuten later had Cartouche de achterstand al tenietgedaan. In de tiende minuut teken de Remco van Staveren het laatste wapenfeit aan. Evergreen (m)-Reeuwijk 2-2 (0-2). In het eerste bedrijf moest Evergreen de heerschappij over het middenveld aan de Reeuwijkers laten. Reeuwijk scoorde daarin twee maal. Na de rust slaagde Evergreen erin de slag op het middenveld te winnen. Eric Alblas en Jan van Leeuwen brachten de Maassluizers langszij. HCAZ-Evergreen (v) 2-2 (0-1). De tactische omzetting die coach Remco Ouwerkerk doorgevoerd had, sorteerde al rap effect. Esther Maas tikte in de vijfde minuut 0-1 bin nen. Vroeg m het tweede bedrijf kwam HCAZ langszij. Een strafbal voor Evergreen, gescoord door Brigitte Dos- sin, leek de Maassluissen de wins>t te bezorgen. Vlak voor tijd echter kwam HCAZ alsnog langszij. Berlicum-Spirit (v) 3-1 (1-1). De wetenschap dat degrada tie een feit is, leek voor de Schiedamsen motiverend te werken. Spirit speelde sinds tijden op hoog niveau. De treffer van Berhcum werd vlak daarop door Jennifer Slee tenietgedaan. In de tweede helft kwam Spirit weer op achterstand. De druk op de Schiedamse cirkel mondde uit in de 3-1. Leidse Studs-Asvion (v) 2-0 (1-01. Naast het gemis aan overtuigingskracht m het spel van de Schiedamsen, mis te Asvion ook 'mankracht'. Coach Hans Hill moest zon der wisselspeelsters de stnjd aangaan. Asvion kreeg wel iswaar veel strafcomers, maar de Leidse Studs opende uit een strafcornerrebound de score. Ommoord-Pollux (v) 2-0 (1-0). Ommoord bleek de ploeg met het meeste rendement. Het kreeg slechts twee kan sen en benutte die. De eerste treffer viel in de tiende mi nuut; de tweede treffer in de zestigste minuut. Pollux-Soubergh 6-3. Robert Meerhof trof vlak na de ope ningstreffer doel en deed dat bij een 1-2 achterstand we derom. Daarna keek Pollux voor de derde maal tegen een achterstand aan maar slaagde er weer in die achterstand onschadelijk te maken. Jan Louwe werkte een rebound keurig achter de goalie. Een prachtige goal van Robert- Jan Baars betekende de voorsprong. Dirk Zuïdmeer voor de 5-3. Sjoerd van Beek tekende voor de 6-3. /an )Pt. aten .oest snel iten: werf Otte

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3