Basketballers stranden weer in het zicht van halve finales Titelstrijd voor hockeyers naar climax Ramakers schittert, maar Oranje verliest Volleyballers Capelle erkennen klasse Vrevok Bovelander bij Victoria Driebanders Tegelhal Zuid in veilige haven 't Mannetje behoudt titel RKC blijft in tweede klasse Volleybalsters doen hun plicht Cricketbond schrikt van terugloop Dure misstap van tafeltennissers FVT SVH kan nog aan degradatie ontkomen Handballers Atomium vallen terug op jeugd Schakers Rotterdam nog niet zorgenvrij Rotterdams Dagblad Maandag 30 maart 1998 Rotterdam Hoewel de drieban denspelers van Geveke "Verlich ting in de voorlaatste ronde tegen Thebo Speelautomaten de kans kregen om zich definitief in vei ligheid te spelen, ziet de situatie er na de 44 deling er allerminst beroerd uit. Tegelhal Zuid, dat weliswaar met 6-2 van Arpa Ship ping verloor, bracht zich door het gyote aantal gelijke spelen in de eredivisie al wel in veiligheid. Het team uit Rotterdam-Zuid .kwam de afgelopen dagen tot uit stekende prestaties in de finale ronde van de Nederlandse beker. Het startte met een 6-2 zege op Ar pa Shipping. Door winst op Pop- peliers werd de kruisfinale be reikt. Daarin werd de Rotterdam se formatie uitgeschakeld door Minkels Products. De wedstrijd eindigde in M.maar omdat de Brabantse club door de 3-0 zege van Semih Sayginer op Richard BitaJis één set meer had gewonnen, ging_ Minkels naar de eindstrijd. Daarin verloor het van Pelgrim Professionals (2-0). Arpa Shipping nam voor de com petitie revanche tegen Tegelhal Zuid. Hoewel Bitalis goed startte, deed tegenstander Eddy Merckx het nog beter in zijn opening. Bi talis kon de achterstand niet meer goed maken, waardoor hun strijd eindigde bij 5044. Dick van Uum nam tegen Jan Arnolds wel een voorsprong, ma ar zag de winst in de tweede helft wegglippen (50- .22), In de eerste sessie won Ger- •win Valentijn met 50-34 (39) van Jëti Verkijk en won Hans Jürgen Kühl de enige partij van de Rot terdammers tegen Anno de Klei ne: 43-50 (43). De spanning bij Geveke Verlich ting tegen Thebo Speelautomaten was om te snijden. Maar omdat Luc van Straafen met vier caram boles verschil van Theo Peters verloor (46-50) en Leon Smolders Jeile Pijl met 50-39 de baas bleef, stond het na de eerste sessie 2-2, Toen in het tweede deel Ad Koore- vaar een redelijke voorsprong nam tegen Stefan Galla en Danny Breur het tegen Johan Claessen niet kon bolwerken, werd automa tisch op een deling tussen de teams aangestuurd. Koorevaar behaalde met 'acht caramboles verschil als eerste de finish, ter wijl Breur op 39-50 tegen zijn Bel gische opponent bleef steken. In de laatste ronde moet Geveke Verlichting op bezoek bij JC Keu kens, dat al is gedegradeerd. Een gelijkspel is echter voldoende om in de eredivisie te blijven. Rotterdam -Met glans heeft les 't Mannetje, lid van BV Honky Tonk, de titel verdedigd als dis trictskampioen van de eerste klasse bandstoten. De kadrist uit Brielie behaalde elf matchpunten ertsen algemeen gemiddelde van M9. Bovendien scoorde hij de hdggste serie (48). Clubgenoot AHe Rietdijk werd met acht rfitftchpiiïiten tweede en Teus van Essén met zeven matchpunten derde. De vijf overige finalisten behaalden allen zes matchpun ten. In de finale om de Wisselbeker 1941 eindigden drie finalisten met tien matchpunten. Op basis van het hoogste percentage, van de gemaakte tot de te maken caram boles, blijft Kenneth Baidjoe (Rot terdam) bekerhouder. De tweede plaats was voor Michel Kievit {Hoogvliet), terwijl Chris Fasseur (PTT) als derde eindigde. Rotterdam De korfballers van de fusteclub RKC hebben zich we ten te handhaven in de 2e klasse van de zaalkorfbalcompetitie. In de nacompetitie om één degrada tieplaats klopte RKC eerst Victo ria Amsterdam met 12-11, waarna het duel VJctoria-RODA eindigde in -16-12. In de laatste partij ver loor RKC weliswaar bij RODA met 13-11 waardoor RODA Westzaan op doelsaldo degradeert. Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus hebben ge heel volgens hun standing op de ranglysteen3-0(15-ll, 154,16-14) zege geboekt op staartploeg MWVC. De Rotterdamse studen tes maakten het tegen het eind van de derde set nog spannend door de tegenstander bij een 114 voorsprong te Men terugkrabbe len. Toch was trainer/coach Teus Heuvelman tevreden: „We be schikken de laatste weken nog maar over een selectie van zes of zeven speelsters. Dus er valt nau- welij'ks meer te wisselen."' Breukelen Hei dalende aantal inschrijvingen voor de cricket competitie baart het bondsbe- stuur grote zorgen. „De ontwikke lingen zijn zorgwekkend," aldus KNCB-voorzitter René van Ier- schot zaterdag op de algemene le denvergadering in Breukelen. Zowel bij de senioren als bij de jeugd zjjn ook voor het komende seizoen weer minder elftallen aangemeld. „De clubs zullen alles in het werk moeten stellen de crieketsport te promoten. Cricket moet als de mooiste van alle spor ten weer de plaats krijgen die het verdient," zo zei Van Ierschot. Tot zijn tevredenheid kon hij meede len dat de financiële positie van de bond geen problemen oplevert. Het Nederlands elftal wacht een veelbelovend en zeer druk pro gramma. Zuid-Afrika en India ko men op bezoek en met de deelne ming van tien landen vindt van 18 tot 26 juli in Den Haag het EK plaats. De goede indruk die de na tionale ploeg de afgelopen twee weken tijdens de tour door Zuid- Arika maakte, had tot gevolg dat nu al een uitnodiging is binnen gekomen voor deelneming aan het vierlandentoernooi dat vol gend jaar maart in dat land plaats heeft. Door Nick van der Sluis Groningen - Donderdagavond, al meteen na de ietwat gelukkig maar bepaald niet overtuigend gewonnen wedstrijd tegen Idé- trading/RB, informeerde Gien Pinas heel voorzichtig naar de blessures van Dusan Savic en Chris McGuthrie. Op dat mo ment was de Donar-eoach er nog helemaal niet zo zeker van dat zijn ploeg in de derde en beslissende wedstrijd (kwartfina le play offs, best-of-three) overeind zou blijven, laat staan win nen. Daarom ook klonk het Pinas za terdagavond een beetje 'als mu ziek' in de oren dat Savic (met een gebroken neus) helemaal niet kon en dat Chris McGuthrie (enkel- en knieblessures) slechts op halve kracht zou spelen. De Rotterdam se basketbalformatie verloor in de bomvolle Evenementenhal (meer dan 3000 toeschouwers) dan ook kansloos met 81-63 en strandde, evenals in de twee voorgaande seizoenen, weer in het zicht van de halve finale van de play offs. Gien Pinas was na afloop wel zo eerlijk te zeggen, dat zijn 'vreug de' over het wegvallen van een groot gedeelte van het Rotterdam se gevaar hem weliswaar goed uit kwam, maar dat het natuurlijk wel triest voor Idétrading was. „Ik wil bepaald niet op de man spelen. Bovendien moetje dan na afloop weer met argumenten uitleggen, dat de winst niet door Rotterdam se zwakte tot stand was gekomen, maar dat Donar gewoon de sterk ste was en daarom verdiend had gewonnen." Met andere woorden: de Groning se coach wist bij voorbaat al dat zijn spelersgroep niet voor een tweede keer binnen vijf dagen (dinsdagavond won de ploeg van Toni Vujanic nog verrassend) te gen Idétrading in de fout zou gaan. „Ik had in de kleedkamer" vooraf al een sfeertje geproefd dat borg zou staan vooreen duidelijke winst. Omdat," vond Pinas ook, zijn ploeg wakker was geschud en wel degelijk aanvoelde dat het kwaliteitsverschil met Rotterdam niet zo groot was dat er sprake kon zijn van maar de geringste vorm van onderschatting." Onheil Het onheil voor de Rotterdam mers kondigde zich echter al snel aan. Savic werd node gemist, Chris McGuthrie voelde zich op de pointguard-positie absoluut niet op zijn gemak en mede daar door kwam zijn schot (zijn sterk ste wapen) stevig onder druk te staan. Pas na 19 minuten konden de eerste Amerikaanse punten - zeven op rij1 ardoor Idétrading nog even vl f-30 tot 41-37 kon terugkomen genoteerd worden. En naar later bleek ook de laatste, want het totaal van McGuthrie zou bij die zeven punten blijven. Daarmee waren alle angels uit het Rotterdamse verweer, ook al speelde Slobodan Kalieanin (ein delijk) een wereldwedstrijd en werkte Eelco Derks keihard om alsnog een zege uit het vuur te sle pen. Het was vechten tegen de bierkaai. De Rotterdammers kwa men nog wel een keer terug (50- 46), maar het Amerikaans duo van Donar repareerde heel snel het Groningse zelfvertrouwen (6048), waarna het laatste sprankje hoop in de ploeg van van Vujanic als sneeuw voor de zon wegsmolt. „Het was zoeken en nog eens zoe ken," zou Eelco Derks na afloop zeggen. „Zoeken naar de eigen overtuiging, naar het zelfvertrou wen, naar een passende defensie en naar een acceptabel schot. Maar we kregen geen vat op Do nar." Ook al omdat de Groningers beten schoten, veel beter op de vrije worpüjn uitkwamen, maar vooral inside heel sterk scoorden. Pinas: „Het verschil was gewoon simpel terug te voeren op dat schot. Wij schoten 29 uit 57 (51%), Idétrading/RB kwam niet verder dan 26 uit 66 (39%)." Daarnaast mocht Donar 28 keer (18 raak) en Tdétrading slechts 13 keer (9 raak) naar de vrije worpüjn. Donar-Idétrading/RB 81-63 (41-37), Scou ting: Donar: Donneil 30 (13 reb.), Vreeswijk 17. Smaer 12. Triemstra 11. Idetradmg/RB: Kalieanin 26 (12 reb. 11/20,55%), Derks 16 (II reb.). Rotterdam De hockeymannen van Victoria verrasten dit week einde door met 0-1 afstand te ne men van Alkmaar. De gedood verfde kampioen uit Noord-Hol land mocht niet verliezen, maar stelde hevig teleur. Van deze ne derlaag profiteerde Hattem dat met 7-1 Breda liet figureren. Door die overwinning vervult Victoria een sleutelrol in de overgangs klasse A. De Kralingers zijn zelf uitgescha keld voor de titel, maar krijgen nog bezoek van Rotterdam dat twee punten achterstand heeft op de nieuwe koploper Hattem. Rot terdam, dat zelf geen fout maakte tegen Schaerweijde (2-0). duel leert ook nog met koploper Hat tem aan de Beekweg. „Het worden nog een paar span nende weken," reageerde trainer Ronald Hugersbij het doornemen van de stand opde ranglijst. „Er is nog van alles mogelijk, maar om zelf kans te houden is het wel zaak dat we volledig zijn. Tegen Schaerweijde ontbraken in de tweede helft Jan Jaap de Vin door een achillespeesblessure, Martijn Michels die nog twee wedstrijden schorsing uitzit en Huib Lloyd die licht geblesseerd is." De thuisclub kwam in de vijfde minuut aan de leiding door Jetse Snijder die een fraaie actie af rondde; 1-0. Halverwege de eerste helft sneed een pass vanuit het midden richting Niels van der Kaay, die meteen uithaalde: 2-0. In deel twee was de thuisclub op permachtig, maar men had teveel kansen nodig om de score verder uit te bouwen. Rotterdam bezet nu samen met Alkmaar achter Hattem de tweede plaats. Het doelsaldo van de Rotterdammers is echter beter. Victoria wilde perse niet verliezen van Alkmaar en liet een sterke in druk achter. Het werd al gauw 0-1 door een treffer van Bart Tour nier. De thuisclub moest winnen, maar ging erg slordig met de kan sen om. De kansen die de Alk- maarders kregen, waren, meestal een prooi voor doelman Hans Pie- ter van 't Sant De Kralingers moeten nog spelen tegen Breda, Groningen, Schaerweijde en, ui teraard, Rotterdam. Leonidas wiste de schande van de 6-1 nederlaag tegen Wageningen uit door met l-l gelijkte spelen te gen MEP. De gasten hadden een veldmeerderheid, maar na een achterstand schoot Lex van Hors- sen de gelijkmaker binnen. De vrouwen van Victoria kwamen er tegen koploper Oranje Zwart niet aan te pas en verloren met 6-1. Rotterdam Hockeyintemational Floris Jan Bovelander (421 inter lands) geeft maandag 6 april een training aan Jong Victoria. Aan de Kralingseweg wordt die avond tevens het startsein gegeven voor aparte trainingen voor de nieuwe lichting hockeyers van de Kraling- se club. De oud-intematjonal geldt als een fenomeen. Ais strafeoren- erkanon schoot hij in interlands 215 keer raak. Het aantal doelpunten dat hij voor zijn club Bloemendaal scoorde ligt rond de vijfhonderd. De training begint om 19.00 uur. Rotterdam- A j* mer Sylvester Ramakers vliegt door de lucht als hij door de Thai Catherspoon hardhandig wordt ge vloerd. RRC's international was niet te stuiten tij dens detour in het verre Oosten. Foto Robyn Beek/ AFP Hongkong Het nationale rugbyteam van Spanje heeft in Hongkong Nederland uit geschakeld in de tweede ronde van het be faamde internationale Sevenstoernooi. De jeugdige Nederlandse ploeg was ingedeeld in een sterke poule met Zuid-Afrika, Span je en Thailand. Van Zuid-Afrika verloor Oranje in de eerste wedstrijd met 28-14. Ook de tweede wedstrijd, legen Spanje, le- verde een nederlaag op. 38-5. In de laatste poulewedstrijd tegen Thailand won Neder land met 32-5, waardoor de ploeg de tweede ronde bereikte. Opnieuw was Spanje de te genstander en nu bleek dat Oranje snel had geleerd. Pas in de laatste minuut bezweek de formatie van coach Erik Hengeveld. Met 14-12 was de ploeg uitgeschakeld. Tien jaar geleden brak de talentvolle Ne derlandse rugbyer Marcel Bierman in dit toernooi zijn nek. Bierman, sindsdien in een rolstoel, was nu aanwezig als teamma nagervan Nederland. Het andere Oranje versloeg zaterdag Duitsland met 38-24 (rust: 14-14). De rugbyers van RRC hebben na een goe de en attractieve wedstrijd Dukes met 31-24 geklopt. De Dukes boden overigens goede tegenstand. RRC beëindigde met de zege de halve competitie play-offs voor promo tie/degradatie. Het bleef daarin ongeslagen met elf overwinningen in evenzovele wed strijden. Volgende week wordt weer ge speeld voor de Rugby Cup. Rotterdam speelt dan tegen Amstelveen 2. Door Hans Kerbert NïeuwegeinVoor de volleyballers van Al- com/Capelle is het seizoen voorbij. Veel te vroeg, naar de zin van trainer/coach Pieter Jan Leeuwerink. Zaterdag ging ook de tweede wedstrijd in de best of three-serie te gen Vrevok verloren (3-1), waardoor de Ca- pellenaren het verdere verloop van de play offs aan zich voorby moeten laten gaan. Capelle riep het onheil eigenlijk woensdag al over zich af, toen de ploeg in eigen huis een zeer comfortabele voorsprong in sets (2- 0) uit handen gaf (2-3). Dat betekende dat er een wondertje nodig was om wederopstan ding te bewerkstelligen. Op zich was het knap dat Leeuwerinks twaalf zich nog kon den motiveren na wéér een tegenslag. Er was ook wel verbetering zichtbaar in het spel, maar die was te gering en kwam te laat. De spelers van Vrevok toonden zich verdiende winnaars. „Ze zijn completer dan wij," oordeelde Capelle's libero Jules Martens terecht. Maar het verschil was klein. Goed beschouwd was de wedstrijd tegen Vrevok een korte samenvatting van het he le seizoen van Capelle. De ploeg liep steeds achter de feiten aan, met een kortstondige opleving als uitzondering. Zaterdag kwam die in de derde omgang. Na twee verloren sets (15-12,15-8) haalden de gasten ergens de kracht vandaan om aan te zetten. Leeu werink verving bij een 5-5 stand zijn spel verdeler Arnold van Ree door EIroy Beze- mer en die geeft nooit op. De versnelling leidde tot setwinst 11-15) en vooral tot hoop op meer. En terecht, zo leek het, want de Capellena- ren namen in de vierde set opnieuw het voortouw. De Nieuwegeiners hadden daar bepaald niet op gerekend. Vooral de gel dingsdrang van Bezemer baarde hen zor gen, De opluchting van de gastheren was dan ook groot toen Bezemer bij een G-3 stand in Capels voordeel met een kuitbles sure het veld moest ruimen. „Hy stond op springen. Als ik had doorgespeeld, was-ie waarschijnlijk afgescheurd," aldus de dit jaar bijna voortdurend door lichamelijk on gerief geplaagde spelverdeler. Het lag niet aan Arnold van Ree, die weer terug in het veld kwam, maar Capelle maakte nadien geen enkel punt meer. Vre vok voerde het tempo op en de gasten moesten het antwoord schuldig blijven. Veel te gemakkelijk werd het 15-3. Daarmee eindigde het seizoen voor Capelle zoals het begon: met blessures. Want ook de andere libero, Ralph Backer, had gekwetst het veld moeten ruimen. In de derde set kreeg hij een (onbewust) knietje op zijn bo venbeen van Nieuwegeiner Matijs Dekker, met een scheurtje in een spier als resultaat. De vraag is of Capelle de aansluiting met de vaderlandse top heeft verloren. Pieter Jan Leeuwerink denkt dat niet, „maar er moe ten wel drastische maatregelen worden ge nomen als we volgend jaar weer bovenin willen meedoen en volgend seizoen begint eigenlijk nu al. Het is belangrijk om te we ten waar de club naartoe wil. Je kunt wel zeggen dat er nieuwe spelers moeten wor den gekocht, maar zeg my maar welke. Want ik zie ze niet in eigen land." Volgens de Capelse trainer is het puur een kwestie van geld. .Als dat er is, kan je concurreren met het buitenland." Remco Bu yers (f.) speel de een be langrijke rol bij de hockey ers van Rot terdam. Bu yers scoorde niet, maar speelde vol gens zijn coach Ronald Hugers een puike partij. Foto Fred &n$V CorVos Veldhoven Door gisteren in Veldhoven heel ver rasend met 4-3 van TTW te verliezen, staat het berei ken van de finale in de voorjaarscompetitie voor FVT/Visser nog lang niet vast. Vrijdagavond is ten minste eenzelfde uitslag en een beter game-gemid- delde in de return aan de Persoonsdam (19.00 uur) voor het team van coach Alfred de Jong noodzakelijk om de eindstrijd te bereiken. Het is lang geleden dat FVT/Visser in de nationale competitie een wedstrijd verloor (vorig jaar in de fi nale van de voorjaarseompetitie tegen Perfection). Hettrio Jörg de Cock, Michel dc Boer en Barry Wijers had in Veldhoven te maken met een off-day. Ook De Cock speelde onder zijn kunnen, ai won hij zijn twee wedstrijden, tegen Mareo Bottram en Jurgen Pas toors nog wel. Het probleem zat voor FVT meer bij De Boer en Wijers. De Boer verloor in drie games van Pastoors, maar won later in drie games nog wel van Martijn van de Leur. Wijers bleef echter droog staan. De pas 15-jarige invaller kwam er in zijn partijen te gen Van de Leur in drie games en in de slotpartij van dc wedstrijd tegen Bottram in twee games niet aan te pas. Omdat De Cock en Wijers het dubbelspel dit maal verloren, werd het een even verrassende als on verwachte nederlaag. Twenty One Up speelde in Veldhoven gelijk tegen TTW 4, waarvan in de uitwedstrijd nog werd verlo ren. Remco van der Does bewees opnieuw zijn waar de voor het Rotterdamse team, want hij kwam weer met een hattrick achter de tafel vandaan. Peter Ber- ben en Niels van der Wal scoorden ieder één keer. De vrouwen van FVT/Visser haalden fors uit tegen Treffers: 9-1. Tanja Revet en Patricia Zwartjens ble ven ongeslagen, Franciska Davids moest het enige tegenpunt afstaan. Rotterdam - De spanning in de tweede klasse A van dé waterpolocompetitie valt te snijden. Zowel Rotter* dam als SVH is nog in direct degTadatiegevaar. De laatste club lijkt echter het vege lijf alsnog te kunnen redden met een voorsprong van drie punten op de be langrijkste concurrenten, Rotterdam dient daarente gen voor de toekomst te viezen. Het was allemaal anders geweest, als het duel met Hoorn voor de 'R' in een overwinning was geëein- digd. De wedstrijd eindigde echter met een 3-9 eind stand in een deceptie. „Wy hebben slap gespeeld," vond routinier Dino Dijksman, die geblesseerd aan de ontmoeting was begonnen. Na de tweede periode resulteerde dat al in een 1-8 achterstand voor Rotterdam. Een marge, die de thuisclub in de verste verte niet goed kon maken, on danks treffers van Frank Klawer, Eelco Vrolijk en Jan Joost Wittenkamp. SVH deed het in dezelfde klasse (2A) nauwelijks be ter. Zonderde geschorste Mare Peter Verveer was er een 8-6 nederlaag by NVA/HHC. Alleen in de derde periode was er van enige strijd sprake. In die fase kon SVH tot een 6-5 achterstand terugkomen. Het waren achteraf de laatste stuiptrekkingen. Kees Ro- -mers (2), Ubbo Rommerts (2), Wietze Lantinga en Ton Verveer waren de Rotterdamse schutters. Spartaan was in de derde klasse E geheel in mineur stemming, De 4-3 nederlaag bij De Devel betekende de degradatie naar het district. Voor doelman Hans Schuring was dat het dieptepunt in z'n carrière. „In 23 jaar ben ik nooit gedegradeerd. Ik heb uitsluitend promoties met Spartaan meegemaakt. Wij hebben het seizoen niet in deze ene wedstrijd verloren, maar over het gehele seizoen," aldus de sluitpost. De doel punten van Leon Kleefkens (2) en Casper Middag konden de teloorgang niet ve "hinderen. Middenmoter RWV verloor in jé de confrontatie met Poseidon'56 met 9-12. Berkel En schotDe handballers van Atomium heb ben hun voorlaatste duel in de zaalcompetitie met 24-' 20 verloren van White Demons. Vooral in de tweede, helft moest het jeugdige Atomium het op kracht afj leggen. Door de afwezigheid van Baghir, Kirpesteyrf en Koster moest Atomium teruggrijpen op de inzet. van drie junioren.-In de eerste helft, speelde Atomf- um vry redelijk (12-13 voorsprong bij rust). Na dg pauze brak het gebrek aan fysieke kracht de ploeg op en daarvan maakte White Demons goed gebruik. Hoewel Atomium het ty niet meer kon keren, was het sterke optreden van junior Jasper Snijders een op steker. Bij de herstart van de veldcompetitie was er dubbel succes voor Snelwiek. De gehavende mannenselee- tie had zijn zaakjes vooral in de defensie, inclusief keeper Abramsen, goed voor elkaar. Gemini zag in het fysieke duel weinig kans structureel Snelwieks verdediging te verschalken. Na 11-8 bij rust werd het een regelmatige 22-16 overwinning voor Snelwiek. De vrouwen speelden, op Bianca de Wilde na, een zeer redelijke wedstrijd tegen Quintus, hetgeen re sulteerde in een 21-18 eindstand. De collega's van Ancora wonnen nipt met 12-13 bij Hercules, maar hadden de gehele wedstrijd wel het betere van het spel. Een snelle 1-5 voorsprong van Ancora werd door de Rijswijkse vrouwen zelfs tot 10- 9 omgebogen. In de slotfase dreigde het nog even spannend te worden toen Ancora in ondertal kwam, maar de overwinning kwam niet echt meer in gevaar: 12-13. De belangrijkste bijdrage aan de score lever den Miranda Nossent en Iisette van Wasbeek. Breda Rotterdam heeft in de achtste ronde van de schaakcompetitie tegen Panfox 2 weinig te vertellen gehad. Op de 7-3 nederlaag viel niets af te dingen Aan bord één versloeg de Estiandse grootmeester Lambit Oil uiterst moeizaam het 21-jarige Moldavi- sche talent Almira Skripchenko, de levensgezellin van de Franse grootmeester Joël Lautïer, Fred van der Vliet had ook al de handen vol aan de ex-Hon gaarse Erïka Sziva, maar won na zes uur piekerwerk. Roberto Cifuentes (tegen Sziva's echtgenoot Johan van Mil), Hans Böhm, RSB-kampioen Tom Middel burg, Rogier van Arkel, Jaap de Jager en Mïchiel Resseling bleken niet opgewassen tegen de Bredase dadendrang. Marcel Piket en Lue Winants sleepten remises uit het vuur. Met landskampoen Panfox in de slotronde verkeert Rotterdam door het laag aantal bordpunten zelfs nog in licht degradatie gevaar. De stand na de achtste ronde: 1. Hilversum 14 (51,5), 2. Panfox 12 (53), 3. Amstelveen 10 (44,5), 4. Groningen 9 (40). 5. SMB 8 (40), 6. Panfox 2 7 (36), 7. Rotterdam 7 (33), 3. Bussum 6 (33), 9. Utrecht S (355). 10-LSG 2 (28,5).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 6