117 Marcelo Rios, held van een volk zonder titels m Onherkenbare Arthur Farenhout is weer thuis Halve Westland Marathon wordt een succesnummer TOD Sterke Japanse deelner»ers in marathon van Rotterdam Programma RD Trofee Hageman en Miller langer „r bij Dén Hélder Ranglijsten tennis Patrick van Diemen produceert topscore Rotterdams Dagblad w SSsSSB Rotterdams Dagblad Kampioen CION start tegen HVO Michel de Maat: 'Lopen tussen de kassen heeft toch zo z'n charme' Deltasport moet titelfeest voorlopig even uitstellen Rotterdams Dagblad Dinsdag 31 maart 1998 Rotterdam Drie sterke Japanse lopers doen zondag 19 april mee aan de achttiende editie van de Generale Bank Marathon Rotter dam. Het zijn Nozomi Saho, No- boyuki Sato en Daisuke Tokuna- De 25-jarige Saho is op papier de snelste van het trio. Zijn persoon lijk record staat sinds 7 december van het vorig jaar op 2.08.47. Hij werd daarmee derde in Fukuoka. De even oude Sato heeft als beste tijd 2.12.28 achter zijn naam staan. Veteraan Tokunaga is 1 oude bekende in Rotterdam. De 32-jari- ge atleet eindigde in 1996 als tweede achter de Ethiopiër Belay- neh Densamo. met 2.06.50 sinds Rotterdam 1988 houder van het officieuze wereldrecord. Tokuna ga liep toen met 2.10.56 zijn per soonlijke record. Ook bij de vrouwen zijn drie Ja panse deelnemers gecontrac teerd. Van hen is de 28-jarige Junko Asa- ri het bekendst. Ze werd in 1993 in Stuttgart wereldkampioene. Haar record is 2.26.10, waarmee ze een rivale van de sterke Keniaanse Tegla Loroupe genoemd kan wor den. Nobuko Matsuyama (26 jaar, pr 2.29.31) en Masako Chiba (21, de butante) moeten eveneens in staat worden geacht onder de 2,5 uur te komen. RotterdamDe Rotterdams Dag blad Trofee begint vanavond ook in district II, waar een aantal duels vooruit wordt gespeeld. Die ontmoetingen zijn: Strijen- DCL, WCR-Transvalia (19.30 uur), SC Feyenoord-Meeuwenpiaat (19.30 uur), Puttershoek(za)*DEH, Rockanje (za)-Hellevoetsluis (za), FC Pretoria R (za)-Rhoon. Den Helder Basketbalclub Den Helder heeft de contracten met guard Tony Miller en center Er- wm Hageman met een jaar ver lengd. Met name het aanblijven van coach Bob Connen was voor Miller een belangrijke reden om bij te tekenen. Voor Miller was belangstelling vanuit Frankrijk en België. Vorig seizoen speelde hij in Litouwen. Behalve met Miller en Hageman verlengde de club ook de overeen komsten met Jeroen Barth en Ro bin van der Putten. Door Hans van Houdt HekelingenArthur Farenhout is weer thuis. De jongste van de fiet sende broers uit Hekelingen kwam verleden week zwaar ten wal in de wielerronde van Nor- mandie. Zo erg dat opname in het ziekenhuis van het Franse Fliers noodzakelijk was. Daar bleken de kwetsuren nog enigszins mee te vallen. Van een blijvend rugletsel, waarvoor het meest werd ge vreesd, is geen sprake. Wel liep Arthur Farenhout een zwaar beschadigd gezicht op. ïn feite is hij niet te herkennen. Bij de val is de Hekelinger namelijk op zijn gezicht terecht gekomen. Het gebeurde in een afdaling, waarin de renner uit de AGU-stal, doordat er in een bocht resten van olie en modder op de weg lagen, onderuit ging. Corrigeren hielp niet, hij slipte en kwam in een greppel terecht. Deze lag tot over maat van ramp vol met blokken steen, waar de Hekelinger, die over de kop sloeg, vol op terecht kwam. In het ziekenhuis werd naast de pijn in zijn rug, de nodi ge ontvellingen en kneuzingen geconstateerd, terwijl de neus was verbrijzeld. Het thuisfront raakte echter helemaal in paniek, toen hij op het moment dat hij te lefonisch verslag deed, vertelde dat het helemaal zwart voor zijn ogen werd. Achteraf bleek dat bloed te zijn van de wond rond de neus. Met een ingreep van een Franse plastiche chirurg is dit in middels weer hersteld. Daarbij werd een stuk kraakbeen van vijf centimeter lang en twee centime ter breed verwijderd. Tot opluchting van vader Eef Fa renhout, zelf oud-coureur, die di rect naar Frankrijk was vertrok ken (een receptie ter gelegenheid van zijn 25-jarig bedrijfsjubileum werd er voor afgezegd), mocht hij zondag zijn zoon mee naar huis nemen, al moet Arthur zich voor nacontroUe wel in het Spijkenis- ser Ruwaard van Puttenzieken- huis melden. Zijn gezicht is mo menteel echter onherkenbaar door de watten, de gespalkte neus, uiteraard bont en blauw van kleur. De eerste reactie van Ar thur Farenhout was, dat hij het nu wel genoeg vond en dat hij stopte met wielrennen. Enigszins begrij pelijk, omdat het inmiddels al de zevende keer is in evenzoveel ja ren dat hij moest worden geope reerd. Tweemaal eerder aan een breuk in de elleboog, die hij op liep bij eersteen val in de training en die werd verergerd, nadat hij in de Ronde van Drenthe - twee jaar geleden - op een door de re gen spekgladde brug was geslipt. De Hekelinger werd vorig jaar, ook al in Frankrijk, geholpen aan een verdikking in de lies, die een goede doorbloeding in het been verhinderde. Nog ondervindt hij daarvan last, vooral bij koud weer verhindert het hem genoeg kracht op de pedalen te zetten. Desondanks kende Arthur Faren hout een bevredigend voorsei zoen. dat hem al een tweede plaats in Gent-Staden opleverde. In Normandiê, zijn eerste etappe koers dit jaar, presteerde hij tot tevredenheid. Tot de val hem weer uit competitie wierp. Voor hoe lang? Als het aan Arthur Farenhout ligt niet te lang. Op zijn voornemen te stoppen met koersen is hij alweer terugge keerd. Nu spreekt hij over deelna me aan de Teleflex-Tour. Die is over een week of vier. ,,Dat moet toch kunnen?" is nu de optimisti sche reactie. Door René van Hattum Den Haag Kort nadat Marcelo Rios door zijn zege in Key Biscay- ne Pete Sampras na 102 weken heerschappij van de tennistroon had geknikkerd, belde hij naar Nuenen in Brabant. „Pedro," zei hij, „weet je wat er door mijn hoofd spookte toen ik dat match point tegen Agassi had gemaakt? Nou kan ik ermee kappen, ik heb mijn doel bereikt. Ik stop niet hoor, maar ik dacht er wel aan. Schrijf dat maar op." En Pedro schreef het op. Gisteren was het ongetwijfeld het meest gelezen stukje in de Chileense krant El Mercurio. Want als Mar celo Rios spreekt, luistert heel Chili. Dat was al zo, maar nu hij de nummer één van de tenniswereld is, wordt in zijn thuisland hele maal van elke scheet een donder- Pedro is Pedro Salazar, Chileens Mannen: 1. Rios (Chl) 3645, 2. Sampras (VSt) 3600, 3, Korda (Tsj) 3443,4. Rafter (Aus) 32H5 Rusedski (GBr) 3094,6. Kafel nikov (Rus) 3027,7. Corretja (Spa) 2703,8. Bjdrkman (Zwe) -2663, 9. Krajicek (Ned) 2308,10. Kuerten (Bra) 2262.29. Siemerink 1261, 54. DeWulf (Bel) 833. 60. Schalken 779,71. Van Herek (Bel) 628,73. Haarhuis 618,104. Van Lottum 448,121. Van Schep pingen 403,154, Van Garsse{Bei) 290,211. Wessels 189. Dubbelspel: 1. Woodbridge/Woodforde (Aus) 1283,2. Björkman/Eltingh (Zwe/Ned) 1000, 3. Bhupathi/Paes (Ina) 864,8. Kem- pers/Oosting 619,9. EItingh/Hsarhuis 527. Individueel' 1. Eltingh 4364,2. Woodforde 4128.3, Woodbridge 4090,6. Haarhuis 3375. Vrouwen: 1, Hingis (Zwi) 5875 punten, 2. Davenport (VSt) 4148, 3. Novotna (Tsj) 3810.4. Cöatzer (ZA02862,5. Sanchez Vica- rio (Spa) 2731,6. Seles (VSt) 2718,7. Pierce (VSt) 2690,8. Maj oli (Kro) 2563,9. Martinez (Spa) 2514,10, Venus Wüliams (VSt) 2360, 25, Schultz-McCarthy 1233, 51- Oremans journalist in Nederland en al ja ren bevriend met de 22-jarige ten nisser. Bovendien is hij diens ghostwriter. Rios geeft hem weke lijks zijn ervaringen door en daar van tikt Salazar, die ook perschef is van PSV, al jaren een column voor EI Mercurio. Nadat Rios zondag de nieuwe we reldleider in het mannentennis was geworden, zag het zwart van de mensen op het centrale stads plein Plaza Italia in Santiago de Chile, de woonplaats van Marcelo. Eindelijk iets waarmee ze buur land Argentinië de loef konden af steken. „Want Chili is nooit er gens kampioen in geweest," zegt Pedro Salazar, In vergelijking met Argentinië zijn we een land zonder titels. Maar Marcelo is een winnaar, daarom is hij in Chili meer dan een held, hij is een sym bool. Chilenen en Argentijnen verschillen qua volksmentaliteit een beetje van elkaar zoals Bel gen en Duitsers. Het Chileense volk is bescheiden van aard, bij Argentijnen is altijd alles beteren groter. En de rivaliteit tussen de landen is zoals tussen Nederland en Duitsland bij het voetbal." Wat dat betreft kan Rios zich ko mend weekeinde onsterfelijk ma ken: in Buenos Aires spelen Ar gentinië en Chili tegen elkaar voor de Davis Cup. Onbeschofte vlerk Als je Rios hebt ontmoet dan denk je niet direct aan een bescheiden jongen. Nee, dan denk je aan een onbeschofte vlerk, die je niet aan kijkt als je tegen hem spreekt. Als hij al de moeite neemt om te luis teren. Eerder een verwend nest dan een aardig ventje. Een facade, meent Salazar. „Hij is heel intro vert. Ik verdedig hem niet, want ik zeg ook wel eens tegen hem: 'Waar ben je nou mee bezig, doe niet zo gröf, man'. Maar de pers interesseert hem niet. Of het nou CNN is, de grootste krant van het land, of een huis aan huis-blad: hij heeft gewoon geen zin in de pers. Maar w?' wil je? Vanaf het moment in 1993 dat hij als junior nummer één van de wereld werd, zit iedereen hem op zijn nek. Men zocht hem graag, een beetje een rebel met lang haar en apart om te zien. Maar hij is gewoon een jon gen van de jaren negentig, die niet zoveel heeft te vertel len." En als hij niets vertelde dan werd er wel wat verzonnen. Zo kwam ooit het verhaal in de we reld dat hij van Indiaanse af komst was en geadopteerd. Vol strekte onzin, maar vanwege die Aziatische ogen, ging dat verhaal erin ais koek. Die verhalen heb ben zijn interesse in de media ook geen goed gedaan. Amsterdam Het zijn echter niet slechts de me dia waarvan Rios niets moet heb ben, Toernooidirecteur Piet van Eijsden van de Grolsch Open zei een jaar geleden dat Rios er nooit meer by hem in zou komen van wege het onbeschofte gedrag van de Chileen in Amsterdam. Sala zar: „Marcelo is ook niet de gezel ligste jongen. Hij bemoeit 2ich niet met toernooidirecteuren, zal ze ook geen handje geven. Als hij ze tegenkomt kan hij ze voorbij lo pen zonder te kijken. In het spe- 'erscircuit gaat het inmiddels wel wat beter. Hij heeft vooral contact met de Spaans sprekende jon gens. iUleen is hij anders dan zy. Hij houdt niet van kaarten en vi deospelletjes. Als ze daarmee be ginnen, staat hij op en gaat hij Rotterdam Patrick van Diemen was niet alleen de topscorer van speelronde 20, de RKC'er, die volgend seizoen voor Anderlechi uitkomt, kwam met vier doelpunten en een assist tot 19 punten, een record in TOPCOACH. Goede tweede was Feyenoord-aanvoer- der Jean Paul van Gastel met tien punten. Ajax: Jan Litmanen 4. Michael Laudrup 3, Shota Arveladze 3, Sunday OUseh -3. Tom Sier 4. Feyenoord: Fernando Pi- cun 8, Geoffrey Claeys 8, Giovanni van Bronckhorst 8, Gyan 8. Igor Komejev 5, Jean Paul van Gaste! 10. Jerzy Du dek 8, Robin Nelis- se 3. Pablo Sanchez 4, Ulrich van Gobbel 7. Fortuna S: Regilio Simons - V O E T B A L S P EL Doelpunten maker van de: mdanó 1. De Graafschap: All Ibrahim 2, Dennis Gerritsen 3. Erie Viscaal 2. Olaf Lindenbergh -1, Raymond Victoria -I, Reinder Hendriks-l,Tomas Rzasa-1. FC Groningen: Hugo Velame 3, Leonardo Silva -1Mattias Rosen 3. Raymond Atteveld 4. SC Heerenveen: Dumitru Mitnta 4, Hans Vonk 4, Joban Hansma 4, Radoslav Samardztc3, Radu Gusatu 2, Roberto Straal 4, Ronnie Pander 4 MVY: Mare Nygaard 3, Rein van Duijnhoven -I, Roel Janssen 3, Wasiu Taiwo 2, Wilfred Bouma 3. NAC: Erwm van de Looi -1, Geert Brusselers -1, Jan Gaasbeek -1, Jeffrey van As 4, John Karelse 4, Maarten Atmodikoro 4, Nebosa Gudelj 4. Twan Scheepers 2. NEC: Ayhan Tumam3, Patrick Pothuizen -1, Pavel MichaJevitg -1. PSV: Andre Ooger 3, Arthur Numan 4, Boudewijn Zenden 3, Gilles de Bilde 3, Igor Demo -I, Jaap Stam 4, Phillip Cocu 4. Ronald Wa terreus 4. Wim Jonk 3. RKC Waalwijk: Anders Nielsen 2, Bozovic *1. Carlos van Wanrooy 9, Delano Hifi -1, Dennis Romrnedahl 7, Hans van Arum 2, Joeri Petrov 3. John Lammere 2, Patrick van Diemen 19. Rod a JC: Ene van der Luer -L Gerne Senden -1. Jcos Valgaeren 4, Ramon van Haaren 4. Regdio Vrede 3. Sparta: Arjan van der Laan 4. Dave van der Meer -I, Maiket Ren- furm -l, Yurtcan Kayis 3. FC Twente: Andre Kamebeek -2. Antti Sumiala 6, Berthii ter Avest 3, Niels Oude Kamphuis -J.Sander Buschker -1. FC Utrecht: Dennis van der Ree -1, Jean-Paul de Jong -1, Michael Mols 2, Reinier Robbemond 3, Rob Witschge -1, Scott Booth 6. Vitesse: Dejan Curovie 6, John Veldman -2, Marlijn Reuser 4, Nikos Mahlas 7, Orlando Trustful! 4. FC Vclendam: Alfred Nijkamp4, Dennis Schulp 3, Vincent Gout- tebarge -7, Johan Steur 6. Mans -3, Marco Boogers 3, Milan Berck- Boelenkamp 4, René Binken 4. Willem II: Bert Konterman 4. Clyde Wïjnhard 6, Huub Loeffen 4, Marcel Valk 6, Marco Hearing 2r Ousmane Sanou 2, Tomas Gala- sek5. Topscorersklassément '97-'98 week: iamo van der Wilde (Deltasport) Marco Verspui] (DRGS) Ronald Pfeiffer (Smitshoek) Jamo van dar Wilde (Deltasport) Rob Karsbergen (PBGC) - Daniel Los (TOGR) Danny Koevermans (Excelsior '20) Ralmond Lodder Oud-Be ijeriand} Seref Akansel (GLZ) Marcelo RiosjuichtnazijnovervvinningopAndré Agassi. „Weetje wat er dpor mijn hoofd spookte toen ik dat matchpoint had ge maakt? Nou kan ik ermee kappen, ik heb mijn doel bereikt. Ik stop niet hoor, maar Ik dacht er wel aan." Foto Hans Deiyk/AP Ronaldo Mars (SMV Hfllegersbcrg) Marco Verspui] (DRGS) weg. Dan gaat hy liever op de tri bune naar mogelijke tegenstan ders kijken." Wie Rios noemt, ontkomt niet aan de vergelijking met John McEn roe. Ook links, ook lastig, ook re bels, maar ook een ongelooflijk natuurtalent, En bovendien de zelfde trainer: de Amerikaan Lar ry Stefanki. Maar die heeft slechts hoeven schaven aan de diamant, denkt Salazar, of de juiste snaar hoeven raken. „Want Marcelo traint niet urenlang op een back hand of forehand. Dat heeft hij nooit gedaan. Als hij traint dan speelt hjj en probeert dingen uit. Ook dat is typisch Rios." Marco Plomp (WGZ) 'XTDIADORA I schenkt de topscorer.van de week een I-shirt. De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars krijgen een brief waarin staat, waar zij hun pnjs kunnen afhalen. Aan het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassement een trainingspak, jack. kousen, een paar voetbalschoenen, een sporttas en een bal. De nummer twee verdient een trainingspak, een sporttas en een bal. De derde plaats is gopd voor een trainingspak en een bal. Ook krijgen de winnaars een respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. 't4 Vlaardingen Regerend kampi oen CION start het Vlaardings voetbalkampioenschap tegen HVO. Het duel, dat net als de ove rige wedstrijden om 18.45 begint, wordt op het complex aan de Ma- rathonweg afgewerkt. De eerste ronde van het toernooi is verdeeld in twee wedstrijdda gen. Voor dinsdag 21 april staan drie wedstrijden op het program ma: DeItasport*HSC(zo),Fortuna- TSB en CION-HVO. Een week la ter - dinsdag 28 april - worden de duels HSC (za>RKWIK en VFC- Zwaluwen gespeeld. De tweede ronde wordt op 7 en 12 mei verspeeld. Op dinsdag 19 mei volgt de halve finale en de eind strijd vindt plaats op zaterdag 31 mei op het complex van CION. DVO'32 is de grote afwezige in de lokale voetbalstrijd. Het afhande len van de strafzaken bij de vorige editie van het evenement was voor de club aanleiding niet deel te nemen aan het toernooi. Sportagenda Tips voor deze rubriek kunt n doorgeven aan desportredactie van deze krant, post bus 373, 3100 AJ Schiedam. 010-2732700 (fax: 010-4265227) DINSDAG 31 MAART VOETBAL, Eerste ronde Rotterdams Dagblad Trofee: 19.30 VDL-Real Parbo, 19.30 Noorderkwartier-Fortuna, 18ZO Ba- dios Boys-SVDPW, 19.30 HWD-Demos, 1B.30 GTB-RKWIK, 18 30 SCV Garuda- DRGS (za), 19.30 Hermes DVS-WK. 18.30 PPSC-DJSCR, 19.30 ODC-Xerxes (zo). 18.30 HBSS-VFC, 19.30 DeStasport-VOB. 20.00 MW27-EDS, 19 30 Xerses (za)-Schiedam- se Boys, 19.30 SWSMC-Nationale Neder landen. 18.30 Excelsior Maassluis-VOC, 18.30 HSC (zakZwaluwen. 18.30 Swift Boys- HVO, 18.30 D0S'32-DV0'32.16.30 Bly'dorp- DRGSfzo). WOENSDAG 1 APRIL VOETBAL, Eerste ronde Rotterdams Dagblad Trofee: 18.30 HSC(zo}-MSV7!. DONDERDAG 2 APRIL VOETBAL (Eerste ronde Rotterdams Dagblad Trofee): 18.30 Ursus-Aeolus. ZAALVOETBAL (beker): 20.00 ZV Groenoord-HBSS(Margriethal). NaaldwijkEen 'hele' was orga nisatorisch niet haalbaar meer. De Westland Marathon, steevast exact een week voor die van Rot terdam op de atletiek-agenda ge programmeerd, leek een stille dood de sterven. 'Dan maar een halve', moet de organisatie heb ben gedacht. En zo gedacht, zo ge daan. Volgende maand wordt 'ie verlopen: de eerste Halve West land Marathon. Gezien het aantal inschrijvingen mag het evene ment nu al een succesnummer worden genoemd. De voorbereidingen voor de eer ste halve marathon, die zaterdag 11 april in Naaldwijk wordt afge werkt, zijn in volle gang. „Tot nu toe verloopt de inschrijving bui ten de verwachtingen," zegt de 's- Gravenzandse Frieda Michiels namens de organisatie. „Enkele honderden atleten hebben zich al bij ons aangemeld. Dat is heel veel, want bij een halve marathon zie je vaak dat mensen zich pas op het laatste moment melden. Het geeft aan dat atleten nog altijd graag naar het Westland willen komen". Jarenlang droeg Michiels zorg voor het aantrekken van het lo- persveld voor de hele Westland Marathon. Zoals bekend is dat evenement gesneuveld. Vooral wegens het gebrek aan steun van de Westlandse gemeenten en ook vanwege een gebrek aan financië le middelen.Het is niet anders. Het was een prachtig evenement, dat landelijk belangstelling trok. Dit jaar is er m Naaldwijk de start van de profronde van Nederland voor wielrenners. Het heeft echter geen zin om te blijven treuren. Die hele marathon is geweest, we richten ons nu op de halve." Bekende atleten hebben zich nog niet gemeld bij Michiels. „Maar dat zal ook niet zo snel gebeuren. Daarvoor hebben we ook geen budget meer. In andere jaren kon den we de internationale subtop van de marathon naar het West land halen. Die tijd is definitief voorbij. Let wel, iedereen is na tuurlijk van harte welkom, maar we doen er zelf geen moeite meer voor." De 's-Gravenzandse geeft daar mee zelf aan dat de doelstelling van de organisatie is veranderd. „Het is geen evenement meer met landelijk uitstraling. De halve ma rathon. zoals die dit jaar voor het eerst wordt afgewerkt, richt zich vooral op deze regio. Daarmee wil ik overigens de regionale favorie ten niet te kort doen, want atleten als Maarten de Jong leveren na tuurlijk uitstekende prestaties. Alleen zijn ze geen nationale top pers, maar dat is ook niet erg. Het moet een gezellig Westlands loop festijn worden, dat is het uit gangspunt." Favoriet De Eerste Halve Westland Mara thon zou wel eens een onverwach te favoriet aan de start kunnen zien verschijnen. Vlaardinger Mi chel de Maat heeft een druk loop programma voor de boeg, maar gaat er van uit in Naaldwijk de straat op te gaan. „Ik heb nog wel wat loopjes van het Zuiderster- circuit op het programma staan, maar de bedoeling is wel dat ik in het Westland loop," zegt de blon de atleet die begin dit jaar in Maassluis de Intersport Biesheu- veiloop (halve marathon) onder erbarmelijke weersomstandighe den met groot machtsvertoon op zijn naam schreef. „Natuurlijk is ook de halve marathon in het Westland aantrekkelijk, want lo pen tussen de kassen heeft toch Michel de Maat heeft nog wel wat loopjes op het programma staan. „Maar het is wel de bedoeling dat ik in hetWestlandloop/'zegtdeblondeatleetdie begin dit jaar ïn Maassluis deintersport Bies heuvelloop (halve marathon) onder erbarmelijke weersomstandigheden op zijn naam schreef. Archieffoto Peter Molkenboer zo z'n charme." Lopen is De Maats lust en leven. Als mede-eigenaar van een sport hal in Maasland heeft hij ook een eigen loopclub, die inmiddels zo'n zeventig leden telt. „En aan hen merk ik dat ook die Halve West land Marathon ontzettend leeft, want de helft van de groep heeft zich er voor ingeschreven. Het geeft dat aan dat het Westland toch een bepaalde naam heeft. Ik zou het in elk geval zonde hebben gevonden als het helemaal niet meer had bestaan Voor mij is die halve ook nog eens een goede trai ning voor de Rotterdam Marathon van de week erop." Als hoofdsponsor strikte het orga nisatie-comité eerder al CAI West land. Michiels: „Wat ook nieuw is in vergelijking met andere jaren is dat start en finish dit jaar in het hartje van Naaldwijk zijn op de Verdilaan. Deelnemers kunnen zich ook verkleden en inschrijven bij sporthal De Pijl. De tnschrij- vingskosten voor de halve mara thon bedragen vijftien guld«n voor leden van een atletiekvereni ging, niet-leden betalen 17,50 gul den. Daarnaast zijn er nog de prestatielopen overvyf en tien ki lometer. Daarvoor betalen men sen een gulden per kilometer om deel te mogen nemen. Het ver heugt ons allemaal dat de belang stelling zo goed is. Vooral in deze regio. Dat is een geweldige opste ker." Voor meer informatie of voor in schrijfformulieren kunnen gen- teresseerden een brief sturen naar Postbus 248,2690 AE in 's- Gravenzande. VlaardingenHet kampioensfeest dat Deltasport ko mende zaterdag dacht te kunnen gaan voeren, moet voorlopig even in de koelkast worden gezet. Het pro gramma voor het aanstaande weekeinde is opgescho ven omdat eerst inde tweede klasse O de inhaalwed strijd Vitesse Delft-Xerxes moet worden gespeeld, Deltasport én stadgenoot HVO gaan dus een vrij weekeinde tegemoet. Deltasport, dat afgelopen zaterdag een periodetitel in huis haalde, heeft in de resterende twee wedstrijden aan één punt genoeg om de kampioensvlag te mogen hijsen. Wanneer het aanvankelijk voor zaterdag ge programmeerde uitduel tegen Xsrxes nu wordt ge speeld, is nog niet bekend. Inhalen op zaterdag 11 april kan niet, want dan strijdt de Broekpolderclub op eigen terrein (14.30 uur) in de kwartfinale tegen Feyenoord. De mogelijkheid bestaat dat de KNVB het programma van 2C van komende zaterdag door schuift naar zaterdag 18 april. Ook Excelsior Maassluis komt zaterdag 11 april in actie voor de beker. De hoofdklasser speelt dan in de kwartfinale uit tegen Dilletant Die wedstrijd begint om 14.30 uur. Sport kort JUDO. Acht judoka's van Sportinstituut Schiedam hebben zich tijdens het Zuid-Hollands kampioen schap voor jongens en meisjes tot 17 jaar geplaatst voor het nationaal kampioenschap. Natasja van Gurp was al geplaatst voor het NK omdat ze vorig jaar Ne derlands kampioene was geworden. De 'nieuwelin gen' zijn Sonj a Aleman, Kim Osterholt, Dogan Tekin, Jeffrey Koekebacker, Nick Harmsen en Raymon Schuurïnk. ZWEMMEN. Tijdens zwemwedstrijden in Dor drecht hebben Chantal Achterberg, Renee Snoek en Kirsten van der Steen zich gekwalificeerd voor deel name aan het Nederlands kampioenschap. Achter berg werd derde op de 200 meter schoolslag en Snoek greep de overwinning op de 400 meter vrije slag en werd tweede op de 200 meter wisselslag. Van der Steen behaalde brons op de 200 meter wisselslag. HANDBAL. De vrouwencompetitie in de eerste di visie B kan nog een aardige ontknoping krijgen. Het Schiedamse DWS is samen met Fortissimo hekken sluiter en als die situatie na de laatste speeldag (zon dag) ongewijzigd is, volgt een beslissingswedstrijd. Winnen beide ploegen en verliest Bleriek, dan staan de drie gelijk en volgt zelfs nog een nacompetitïe. Fortissimo ontvangt zondag Ventura en DWS krijgt thuis subtopper Sittardia DVO op bezoek.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 7