Schiedamse coalitiepartners zijn eruit Rotterdams Dagblad Markt op het Veerplein Ex-werkneemster trekt lange neus naar GGD Automobiliste belandt in sloot Gebroken borgpen laat kraan omvallen Naaldwijker boet voor dollemans-boottocht PvdA, WD en CDA soepel naar nieuw programma op hoofdzaken Bedreiging met luchtdrukwapen Winkeldief aangehouden Asbest vrij na brand Vrouw loopt tegen paal Container in brand Automobilist zonder rijbewijs betrapt Opbrengst voor Jantje Beton ƒ25.000 PvdA, VVD, D66 en Groenlinks onderhandelen nog over wethoudersposten Onrust door fakkel Shell Nieuwe Passage 70 winkels onder een aaK rote parkeergarage Kom winkelen in de Nieuwe Passage Schiedam Rotterdams Dagblad Waterweg Woensdag I april 1998 Vlaardingen Een 37-jarige Vlaar- d i nger is de afgelopen nacht op de Floris de Vijfdelaan in zijn woon plaats door de politie aangehou den omdat hij met een luchtdruk pistool had lopen zwaaien. De po litie had rond 4.00 uur een mel ding gekregen dat de man in een woning aan de Van Wcsembekes- traal een 38-jarige bewoonster niet het wapen had bedreigd. Bij aankomst bleken beide personen gevlogen, maar de politie wist de verdachte even later klem te rij den. Het pistool is in beslag geno- men. De reden voorde bedreiging wordt gezocht in de relatiesfeer. Schiedam In een steegje tegen over de Schiodamsc Appelmarkt werd gistermiddag een 38-jarige Rotterdammer aangehouden voor winkeldiefstal. Een winkelier had eerder de politie gebeld nadat hij de man goederen onder zijn jas zag verstoppen. Na aanhouding bleek de verdachte veertien auto- thermoklokken en vier lampen bij zich te hebben. Hij bekende deze uit twee winkels te hebben gestolen. Maassluis Bij een brand in een schuur aan de Maassluise Nijver heidstraat gisteren zijn asbest- deoltjes vrijgekomen. De ge meente heeft daarom de omwo nenden de waarschuwing gege ven niet in de tuin te komen om- dal daar mogelijk deeltjes liggen. Er zullen nog in samenspraak met de bewoners afspraken worden gemaakt over het verwijderen van de asbest. De oorzaak van de schuilrbrand is nog onbekend. Schiedam Een 28-jarige Schie- damse liep gistermiddag op de Mgr. Nolenstaans zo hard tegen een paal op dat zij er een hersen schudding aan over hield. Na de botsing klaagde de vrouw over hoofdpijn en duizeligheid. Vervol gens is ze overgebracht naar het Sehieland Ziekenhuis, waar de hersenschudding werd geconsta teerd. Hoek van Holland In een papier container aan de Rondgang in Hoek van Holland onstond gister avond rond 20.0(1 uur brand. De brandweer kon het vuur snel do ven en hield het papier nat om een verder brand te voorkomen. de ontbranding. Schiedam Een 18-jarige inwo ner van Zierikzee is de afgelopen nacht omstreeks 3.00 uur op de Schiedamse Scheepvaartweg aan gehouden omdat hij slingerend reed. Hij bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs en kreeg daarom een proces-verbaal. Vlaardingen De jaarlijkse collec te voor het Nationaal Jeugdfonds, beter bekend als Jantje Beton, heeft in Vlaardingen een record opbrengst opgeleverd. Er is begin deze maand 25.184,95 gulden op gehaald. De helft daarvan komt direct ten goede aan de Vlaardingse vereni gingen die hebben deelgenomen aan de collecte. Dat zijn de geza menlijke scoutinggroepen, het zeekadetkorps Vlaardingen, CJV, Avelance en Buurtvereniging Ambacht. Met de rest van het geld financiert net Nationaal Jeugd fonds jeugdprojeeten in het hele land. Daaronder zijn kinderboer derijen. speel-o-theken, speeltui nen en peuterspeelplaatsen. Door Edwin Comelisse Schiedam De nieuwe coalitie van Schiedam is rond. PvdA WD. D66 en Groen Links hebben gisteravond laat het ak koord bereikt om nog eens voor een periode van vier jaar met elkaar in zee te gaan. Vanavond buigen de coalitiepartners zich over het concept collegeprogramma. Deze lijst van 45 be stuurlijke aandachtspunten zal aangeven waar de coalitiepar tijen de komende vier jaar prioriteit aan willen geven. Schie dam krijgt deze bestuurlijke periode zes wethouders: twee van de VVD en PvdA en een gedeelde wet houderspos t van D66 en GroenLinks. De onderhandelingen hebben re delijk wat tijd in beslag genomen maar informateur Aad Wiegman (PvdA) zegt tevreden te zijn met het gisteravond oereikte resul taat. De initiatiefnemer tot de on derhandelingen is ook opgelucht. De formatie verliep niet altijd even gemakkelijk. Elke partij wil de een groot aantal punten in brengen en was in eerste instantie Rotterda nVVl aa rd i nge n Het uitvallen van een compressor by Shell Pemis heeft gister avond en vanmorgen vroeg voor onrust onder omwonen den in met name Viaardingen en Schiedam gezorgd. Door het uitvallen van de Caterac- ker 2. die benzine maakt uit ruwe olie, kon het gas dat tij dens dat 'kraak'proces vrij komt niet meer door de instal latie circuleren en moest naar de fakkel worden geleid. De fakkel steeg daardoor tot grote hoogte, gepaaid gaande met een felrode gloed en een rotte-eieren lucht. De stank werd veroorzaakt door een klein percentage zwaveldioxi de in het gas. Volgens de Shell Persdienst is er geen moment gevaar voor de volksgezond heid geweest. De fakkel zakt in de loop van vandaag naar normale hoogte. Om de fakkel te dimmen is de Cateracfeer dertig procent teruggegaan in de productie. Een tweede stap is dat de temperatuur van de installatie omlaag is gehaald, waardoor er minder gas wordt geproduceerd. Hoe het defect is ontstaan wordt onderzocht. Bij de DC- MR zijn tientallen telefoon tjes binnengekomen. niet snel bereid om compromis sen te sluiten. Twee weken geleden werden de onderhandelingen zelfs even op geschort omdat GroenLinks wilde dat de andere partijen een ruim hartiger koers zouden varen. Eer der hadden de partijen hun goed keuring gegeven aan het PvdA- voorstel <mi Df>6 en GroenLinks één weihouderspost te laten de len. Df!f> de eerste twee jaar en daarna neemt GroenLinks de plek in het college over. Profileren Maar toen we rei gepraat over de punten die de coalitiepartners willen inbrengen in het bestuur lijk programma vuur de komende vier jaar. stokten de onderhande lingen. GroenLinks beschuldigde de andere partijen ervan dat ze al leen maar wilden nemen en niets wilden geven. De partij had dui delijk moeite zich te profileren tussen de aandachtspunten van PvdA. WD en DM. De PvdA-informateur wist de par tijen na de opschorting toch weer aan de onderhandelingstafel te krijgen. Maar het werd wel duide lijk dat de besprekingen van gis teravond beslissend zouden zijn voor de coalitievorming. Als de partijen er niet uit waren geko men. zou de formatiepoging als mislukt moeten worden be schouwd. ..Er waren te veel wen sen die de partijen opgenomen wilden zien in het programma." zegt informateur Wiegman. „Om het akkoord van gisteravond te bereiken heeft elke partij water bij de wijn moeten doen." De vier coalitiepartners zullen zich vanavond buigen over het conccpt-collegeprogramma. Een punt dat in elk geval opgenomen zal worden in dit bestuurlijk pro gramma is de wijkwethouder. El ke Schiedamse wijk krijgt een ei gen wethouder die op alle be stuurlijke terreinen verantwoor delijk is voor het wel en wee van die wijk. De onderhandelingsresultaten worden de komende dagen door de vier coalitiepartners voorge legd aan de achterban. Als de le denvergadering geen grote be zwaren heeft met de voorgeno men samenwerking en bestuurlij ke koers, zal de Schiedamse coali tie een feit zijn. Vlaardingen Ze is tevreden, ge rust. Carla Witte heeft na een twee jaar slepend arbeidsconflict met haar voormalige werkgever GGD Nieuwe Waterweg een eervol ont slag gekregen en een rehabilita tie. „Lange neus," zegt ze. „Uit eindelijk ben ik er sterker uitge komen." Verbaasd was de Vlaardingse wel met de brief waarin haar oneervol ontslag van 13 oktober 1997 werd omgezet in een eervol ontslag met een daarbij passende regeling. Het eerste aanbod wees zij af, daar zij ontslag zou krijgen 'op grond van ongeschiktheid/onbe kwaamheid anders dan op medi sche gronden'. Een laatste streek van directeur E.S.A. van der Meer noemt ze het. .Als je al mag spreken van een winnaar en een verliezer dan is Van der Meer een slecht verliezer." meent ze. Pas nadat de advocaten van beide partijen tot overeenstemming wa ren gekomen, trok Carla Witte haar bezwaarschrift in en kon de geplande hoorzitting voor de Commissie van Advies voor be zwaar- en beroepschriften worden geschrapt. Voorkomen dat er al lerlei bewijzen over tafel zouden gaan, daar was het de GGD vol gens de gedupeerde werkneem ster uiteindelijk om te doen. Maar ze heett zich erbij neergelegd. „Ik heb geknokt wat het mij waard was en heb uiteindelijk gekregen wat ik wilde: eervol ontslag." Een kentering in de hele affaire ontstond volgens Witte op het mo ment dal dc Vlaardingse fractie van GroenLinks op het nippertje een interne hoorzitting kon voor komen. Was dat niet gebeurd dan was de zaak nog lange tijd binnen de GGD gebleven, is haar overtui ging. Een onderzoek naar het per soneelsbeleid van de dienst is eveneens mede op aandringen van GroenLinks ingesteld. Carla Witte verwacht niet dat di recteur Van der Meer naar aanlei ding van het onderzoek op moet stappen. Wei hoopt ze dat aiies wat zij heeft meegemaakt geen tweede keer meer zal gebeuren. Dat zou een grote fout zijn, die het bestuur en de GGD zich niet nog een keer kunnen permitteren, zegt ze. „Ik ga ervan uit dat het bestuur voortaan alerter is op sig nalen en dat de ondernemings raad de vinger aan dc pols houdt, zodat de GGD verder kan als een gezond bedrijf." Een 66-jarige automobilis te uit het Belgische Kalmt- hout belandde gisteren omstreeks 14.00 uur met haar auto in de sloot aan de Vlaardingse Van Boen- daleweg nadat ze de macht over het stuur had verloren. De Belgische had geen voorrang verleend aan een van rechts komende automobiliste en kwam na een aanrijding in het water terecht- Een 20-jarige ge tuige van het ongeval wist vervolgens de vrouw uit de auto te halen. Na onderzoek door de GGD bleek dat het slacht offer geen letsel had op gelopen. Foto Roel Dijkstra Voor het eerst is vandaag In Vlaardingen de woensdag- markt in het centrum gehou den. De zaterdagmarkt ver huisde in 1996 al van de Broekweg, waar woningen gaan worden gebouwd. Om dat de markt op woensdag met z'n 186 kramen bijna twee keer zo groot is ais Op zaterdag, nemen de kooplui behalve het Schoutplein ook het Veerplein in beslag. Foto Roel Dijkstra De machinist van de omgevallen kraan kon zonder kleerscheu ren uitzijn cabine stappen. Foto Roe» Dijkstra Maassluis —Verbaasd staat een man met z'n scooter dwars op het fietspad aan de Laan 1940-1945 Maassluis. Kijkend naar de scha de die de gisterochtend omgeval len kraan op het bouwterrein Von delpark heeft aangericht. „Hij kan wel makkelijk uitstappen," is zijn nuchtere conclusie over de plek waar de cabine terecht is ge komen. Met machinist en al is het bedieningshokje precies beland op de bovenste etage van één van de in aanbouw zijnde woningen. Het ongeluk, waarbij geen gewon den vielen, gebeurde gisteroch tend omstreeks negen uur door dat een borgpen van één van de staanders van de kraan het begaf. „Die pen is gewoon afgebroken en dan gaat de kraan om," reageert uitvoerder D. de Ruiter laconiek. „Het was wel schrikken," geeft hij toe, „Maar hij is langzaam omge gaan. 't was eigenlijk een ver traagde opname." Zoals de scooterberijder al conclu deerde. heeft de kraanmachinist daarna 'gewoon' uit de cabine kunnen stappen. Twee andere kranen moesten er aan te pas ko men om het gevallen gevaarte weer op te takelen. Den Haag—Vier stoerdoenerige mannen, een supersnelle speed boot en een hele hoop drank, dat waren de ingrediënten voor een dollemans-boottocht op de Vlaardingse Vaart. Het leidde tenslotte vlak voor Schipluiden het einde van de speedboot ia En bijna het einde van één van de passagiers. De schipper, een 21-jarige man uit Naaldwijk, moest gisteren verantwoording afleggen voor de levensgevaar lijke boottocht van 21 juli 1996 bü de politierechter in Den Haag. Op het stuk van de Vlaardingse Vaart waar maximaal 6 kilome ter per uur gevaren mag wor den, jaagde de Naaldwijker zijn speedboot met snelheden van vaak boven de 40 kilometer per uur, al zigzaggend over het wa ter. De hekgolven die hij daar mee veroorzaakte, zouden vol gens de verklaring van eeti ge tuige zo hoog zijn dat ze vier fietsers die langs het water re den drijfnat maakten. Onder invloed van grote hoe veelheden alcohol verloor de Naaldwijker uiteindelijk de macht over het stuur en knalde met de speedboot van zijn vader via plezierjacht De Parel tegen de oever. De .eigenaar van De Parel kwam met de schrik van de klap vrij, maar één van de op varenden van de speedboot be landde bewusteloos met een hoofdwond jn het water. Zijn dagje spelenvaren eindigde in het ziekenhuis, politierechter P. de Hey zei gis teren over die afloop: „Ik denk dat u dankbaar moet zijn dat u hier voor de politierechter staat met uw vriend achter u op een stoel, en niet bij de meervoudi ge kamer met uw vriend in een kist." Officier van justitie W. Oosten brink noemde de boottocht tot vijf keer toe 'echt levensgevaar lijk'. Ze eiste een boete van tweeduizend gulden en een voorwaardelijke celstraf van twee weken. Politierechter De Heij was iets milder in zijn vonnis. Hij legde E. een boete op van vijftienhon derd gulden op en volgde de eis van twee weken voorwaardelij ke gevangenisstraf. Maassluis Zo snel als het Maas sluise college is gevormd, zo voortvarend zijn gisteravond de onderhandelingen over het nieu we programma op hoofdzaken (POH) afgerond. Het vierde on derhandelingsmoment, aanstaan de zaterdag, is nog slechts nodig voor het zetten van wat puntjes op de i. Partijen waren het ook giste ren over veel van de hoofdzaken met elkaar eens. terwijl men met 'geven en nemen' ook heel mak kelijk tot compromissen kwam. Geen struikelblok vormde bij voorbeeld de financiële paragraaf van het POH. Hel voorbehoud dat WD'er John Scheerstra een dag eerder had gemaakt over de on- roerende-zaakbelasting (OZB) bleek gisteren overbodig. Nel als de liberalen vindt met name de PvdA dat die belasting niet zo maar mag worden verhoogd als middel om de begroting sluitend te krijgen. Pieter Kromdijk (PvdA): ..Het mag niet dienen als een dekkingsmiddel uit de losse pols." Geld vooronder meer armoedebe strijding moet dus ergens anders vandaan komen. „Voor de verho ging van de OZB wordt in begin sel uitgegaan van een correctie op basis van de inflatie." luidt de PvdA-tekst waar de VVD zich vol ledig in kon vinden. Scheerstra toonde zich na afloop dan ook vooral tevreden over het financiële beleid. „Armoedebe leid oké, maar het mag nooit een doorgeefluik zijn naar de OZB." Ondanks de 'heel behoorlijke in breng' die de PvdA in het POH had, prees Scheerstra daarnaast de redelijk gematigde toon van de sociaal-democraten. „Ze hebben lang niet zo in extremo hun wen sen naar voren gebracht als ze in de oppositie deden. Men weet dat men moet samenwerken. Heel plezierig, het is een goede basis om mee te beginnen." De PvdA beaamde bij monde van onderhandelaar Kromdijk de wil tot samenwerking. „Op een be paald moment moet je je realise ren dat je niet altijd het onderste uit de kan krijgt." Het afzwakken van het punt over de verhuiskos tenvergoeding voor bewoners van sloopflats kwam wat dat betreft gisteren het hardst aan. De PvdA wil deze bewoners - bovenop de vierduizend gulden die ze van de woningstichting krijgen - na mens de gemeente sowieso een vergoeding geven. Omdat zowel CDA als WD dit wat te ver vond gaan, moest de partij van Krom dijk genoegen nemen met de handreiking van de WD. Scheerstra pleitte voor het nader uitzoeken van een vangnet voor alleen 'echt schrijnende gevallen'. „Een compromis waar we mee kunnen leven," deelde Kromdijk mee. En, na afloop: „Vorig jaar wilden ze nog helemaal niets, nu stellen ze een fonds beschikbaar." De PvdA'er kon dan ook niet an ders dan tevreden zijn. „Sociale zaken die in de vorige periode niet plaatsvonden, krijgen nu wel een plek. Zaken die door ons zijn bevorderd, daar hebben we ande ren in mee gekregen. Het sociale stempel is in dit POH zeer zwaar aanwezig." Over de sociale paragraaf liet ook CDA-onderhandelaar Frank Koen zich positief uit. De aankomend wethouder van onder meer ruim telijke ordening benadrukte daar naast het groot aantal dicht bij el kaar liggende standpunten. „Er is een duidelijke synergie tussen de drie partijen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3