1 Schiedammer start j eugdnatuurclub Vlaardings Musical Gezelschap groots 'Het is harstikke leuk om een excursie te houden met paddestoelen als onderwerp' Scholieren testen hun kennis over Europa Buur Tel uitje winst Concert Gloria Toonkunst Lentekoningin in de Hoogstraat Surrealistische beelden Lente bezongen genda Rotterdams Dagblad Woensdag 1 april 19 98 Boomfeestdag, Internationale Vrouwendag, Dag van de rechten van de mens. Vaderdag, Moederdag, Secretarcssedag, Dierendag, Konin ginnedag, Bevrijdingsdag, Eerste Kerstdag, Tweede Kerstdag, Dag van de arbeid. Hemelvaartsdag, Eerste Pinksterdag, Tweede Pink sterdag, Hondsdagen, Hartjesdag, Nationale ziekendag, veijaardag, Prinsjesdag, Wereldvoedseldag, Dag der Verenigde Naties, Dankdag voor gewas en arbeid, Wereld Aids Dag, Oudejaarsdag, Nieuwjaars dag, Valentijnsdag. Wereldgebedsdag. Goede Vrydag. gehaktdag en ?.o schijn je ook een Nationale Burendag te hebben. Ik had er nog nooit van gehoord, maar hij bestaat echt en een Vlaar- dinger is zelfs genomineerd voor de Beste Buur van Nederland. De man, bewoner van de Surinamesingel, heeft zijn nominatie te dan ken aan zijn inzet voor het tunneltje onder de Burg. Pruissingel. Hij heeft de gemeente bestookt met brieven en kinderen gestimuleerd om het (nieuwe) tunneltje te beschilderen. En nog steeds zit hij niet stil, want hij is ook Mrokken by de renovatie van een vervallen speelplaats aan de Surinamesingel. Niet stilzitten en de armen uit de mouwen steken, is blijkbaar hel cri terium voor de verkiezing. Maar is dat wel eerlijk? Ikzelf heb bijvoor beeld heerlijke buren: zeiden zie ik ze en norit en te nimmer hoor ik ze. Ook de overige buren in mijn straat zijn schatten van mensen. De meesten gaan op een beschaafd tijdstip naar bed, zodat het lekker stil is wanneer ik achter mijn computer kruip om mijn wekelijkse co lumn te schrijven. Mijn buren organiseren geen buurtfeesten met koekkappen en zak- iopen voor kinderen, ze vragen me niet om mee te helpen bij het aan leggen van geveltuintjes of het beschilderen van de vuilcontainers, ik hoef geen leuke stukjes te schrijven voorde buurtkrant, de buren hoeven nooit mijn hond uit te laten (ik heb niet eens een hond) en met Kerstmis vraagt niemand my zo'n trappetje met elektrische kaarsjes voor het raam te zetten. Waarmee ik maar zeggen wil: ik gun die meneer van de Surinamesin gel van harte zijn nominatie, maar de Beste Buren van Nederland wonen inmijn straat. DICK VAN DER LUGT Vlaardingeri De Stichting Ouderenwerk in Vlaardingen en Schie dam hebben 1998 uitgeroepen lot het jaar van de fi nanciën. Met allerlei activiteiten wil ze de verschil len de financiële regelingen die bestaan onder de aandacht brengen van ouderen. Volgens de stichting is daar alle reden toe want de positie van ouderen is de laatste jaren verslechterd. Er bestaan veel regelingen waar ouderen meteen mi nimum inkomen een beroep op kunnen doen zoals huursubsidie, kwijtschelding belastingen en ver voersvoorzieningen. Er wordt echter nog weinig ge bruik gemaakt van deze mogelijkheden. Het oude renwerk wil dit gebruik bevorderen voor de ouderen m Vlaardingen en Schiedam. Zo zal er 3 april een bij eenkomst worden gehouden in het Vlaardingse dien stencentrum De Bijenkorf In Schiedam staat 16 april een bijeenkomst op hel programma in Wijkpost Zuid De bijeenkomsten, waaraan medewerking wordt verleend door een medewerker van het Bu reau Sociaal Raadslieden, beginnen om U.OU uur. De Um-gang is gratis In het najaar worden de bijeenkom sten herhaald in andere dienstencentra in de twee gemeenten Ook voor de toegankelijkheid van de re gelingen is aandacht Sinds dit jaar kan in Schiedam voorouderen met een minimum inkomen de bijzon dere bijstand direct in de prijs voor de warme maai tijden worden verrekend. Hierdoor hoeven ouderen minder te betalen. In Vlaardingen bestond deze rege ling al langer. Het koor Gloria Toonkunst geeft zaterdag 4 april haar tweejaarlijkse passieconcert in de Grote Kerk van Vlaardingen. Uitgevoerd zal wordende in 1723 gecomponeerde Jo hannes Passion van J. S. Bach. Hel Randstedelijk Begeleidmgs Orkest, onder leiding van PJeun van der Linden, zorgt voor de begeleiding. Het concert begint om 20.00 uur. De iK'iUekonmgm en haar gevolg zullen dit weekein de het Schiedams centrum aandoen. Met haar be zoek op zaterdag om 12.00 uu; luidt de vorstelijke gaste op een feestelijke manier de lente in. Voorafge gaan door de drumband Juliana zal z.e een feestelijke tour maken door de binnenstad. Daarnaast valt er nog meer te beieven dit weekeinde. Zo is er zaterdag een braderie en zijn er talloze kinderactiviteiten zo als een vrijmarkt op het Museumplein. Zaterdagmid dag is er vee! muziek. Op de Grote Markt is er om 14.00 uur een optreden van de Big Band Schiedam, tegelijkertijd treedt het musicalkoor van de Streek- muziekschoo! op in de Nieuwe Passage. Verder zul len er veel straatmuzikantjes en twee dweilorkesten te horen en te zien z,yn zaterdag in het centrum. Zondag gaan de feestelijkheden gewoon door tijdens dc koopzondag. Zo is er de mogelijkheid om een gra tis rondvaart door de havens te maken en zullen de musea de deuren openen en een speciaal programma aanbieden. De olieverfschilderijen van Bas Verkade zijn tot en met 15 mei te zien in de Koningshof aan de Uiverlaan 20, De mensen en gebouwen in zijn werk gaan op in het landschap en vormen samen een totaal andere realiteit. De voorstellingen zijn realistisch, maar roe pen een surrealistische sfeer op. Herkenbaar zijn Maassluise plekjes zoals de Adriaan van Heelstraat en de Grote Kerk. Het koor Vocal Devotion geeft 4 april een vooijaars- eoncert in de Immanuelkerk. Op het programma staan The seven last words of Christ van Theodore Dubois. Verder is ook de sopTaan Annette Rogers te horen Zij is lid van het Nederlandse Theaterkoor en werkt freelance bij de Nationale Reisopera. Ook bari ton Maarten van Manen is zaterdag te horen met ope- rawerken. De speciale gast komt uit Roemenië. Loan Micu heeft als tenor al een indrukwekkende Joop- baan achter de rug waarin hij heeft gezongen in grote operaproducties. Vocal Devotion zal op verzoek nog enkele negro-spi- rituals ten gehore brengen. Ook is er een korte sa menzang. Het concert begint om 20.15 uur en toe gangskaarten kosten 12,50 gulden. Redactie Waterweg: Edwin Comelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Mariétte Olsthoom, Jan Rozendaal Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 Schiedam Het Westland is een prachtig na tuurgebied, vindt de 18-jarige wolcerling Peter Lindenburg uit Schiedam. Hij kan uren dwalen in het Staelduinsc bos. op het strand en in de duinen. Reden genoeg om samen met een vriend een nat uurclub op te richten voor jongeren tussen de 12 en 25 jaar. De Wesllandse natuurdub wordt de nieuwste afdeling van de Jeugdbond Natuur en Milieu stu dies die in het hele land vestigin gen heeft Do bond houdt excur sies. kampen en onderzoeken in de meest uiteenlopende gebie den. ..Alle soorten natuur komen aan bod- van li belles tot zandver stuivingen Het enige wat telt is dal je als lid enigs/ins geïnteres seerd moet /ijn in de natuur Peter is zelf een fervent vogelaar Het mooiste van vogels \indt hij dat 70 vanuit alle windstreken ko men aanvliegen ..Ik /ag laatst een dneteenstrandloper op hol strand bij Hoek van Holland, Die vogel komt helemaal uit Noorwe gen Het is toch fantastisch dat hij zover vjlegt om hier voor je neus te gaan zitten Zijn liefde voor vogels wil niet zeggen dat de natuurdub West- land straks alleen maar met de verrekijker op stap gaal om te vo gelen. ,.Wc willen van alles orga niseren. Alle ideeen zijn wel kom.' zegt Peter. .Als je zowel in vogels als in planten als m andere soorten natuur bent geïnteres seerd. kun je elke week wd op kamp." Naast het houden van kampen en excursies doet de jeugdbond aan natuurstudies ..Stichtingen voor het behoud van het landschap, zo als het Zuid-Hollands Landschap vragen ons wel eens om ze te hel pen met de inventarisatie van een gebied. Als je een gebied wilt be schermen moetje weten wat er al lemaal leeft. Wij gaan dan kijken en tellen. We vangen bijvoorbeeld libellos om ze te merken. De vol gende dag komen we dan terug om te kijken hoeveel óngcmei ktc libellos ei vliegen. Zo kun je een schatting maken van het aantal exemplaren dat er van een soort Peter Lindenburg be kijkt de natuur: 'Ik kan noggeen boomaanwij- zen en zeggen ofhet een zwarte els of viervingerig fluïtekruid is'. Eigen foto leeft m een gebied." legt de vwo- leerling uit Oude sok De oprichting van de natuurdub in het Westland is hee! toevallig gegaan „Het balletje is gaan rol len toen Sander Hoogeveen. een vriend uit Maasland, op stap ging mot de Vrienden van het Staeldumse bos. Die vereniging bestaat dertig jaar, maar de leden /yn allemaal tussen de 6(1 en 70 jaar. Zc vroegen aan Sander of hsj met een manier wist om jongere leden aan te trekken." legt Peter uit De natuurdub mag gebruik ma ken van d Oude Koestal dat in het be/it van de Vrienden van het Staeldumse Bos. Vandaar uit kunnen de jongeren excursies or ganiseren Ze kunnen er over nachten en naast de oude boerde rij is ook een kampeerveldje. Als dc leden van de JMN de 25 jaar zijn gepasseerd, worden ze tot oude sok verklaard en onher roepelijk uit de bond ge/et. De Vrienden van het Staeldumse bos hopen dat die leden doorstromen naar hun vereniging Lindenburg onderschrijft nog eens het belang van de oprichting van een jeugdnatuurclub m het Westland. „Het ledenaantal van de nationale jeugdbond loopt de laatste jaren achteruit. We moe ten jongeren voor ons interesse ren. Het Staeldumse Bos en zijn omgeving zijn schitterend. Er leeft en groeit zoveel. Wist je dal er zes verschillende soorten vleer muizen voorkomen7 Dat /te je m Nederland verder alleen nog maar in de grotten van Zuid-Lim burg." aldus de enthousiaste Schiedammer. Eerste excursie Op 4 april wordt de eerste exeui- sie gehouden De club in oprich ting hoopt in de toekomst vijftig leden bij elkaar te krijgen. „Zelf weet ik veel over vogels, maar over planten en bomen bijna niets Ik kan met een boom aan wijzen en zeggen dat is nou de zwarte els. of dat daar is viervin gerig fluïtekruid," zegt Peter la chend. ..Maar we willen daarvoor mensen van andere afdelingen en biologen vragen. Het is harstikke leuk om een keer een excursie te houden met paddestoelen als on derwerp. Ook willen we een keer op de flets naar dc Akkerdijkse plassen bij Pijnacker. Voorlopig gaat de jeugdclub twee wekelijks een excursie organise ren. Als het ledenaantal toeneemt wordt er gekeken of er wekelijks activiteiten en kampen gehouden kunnen worden. De eerste excursie wordt een ver kenningstocht van de omgeving van het Staeldumse Bos en het Hoekse strand. Ook wordt d'Oude Koestal bekeken. De tocht vindt plaats per fiets en het vertrekpunt ts vanaf het station in Hoek van Holland. De excursie is gratis. Ook zijn cr geen kosten verbonden aan het lidmaatschap. Jeugdige natuur liefhebbers kunnen zich telefo nisch melden bij Peter Linden burg. tel010-4707711. Door Anke van Bree Vlaardingen Het is weer groots werk wat het Vlaardings Musical Gezelschap zes keer op de planken van de Stadsgehoorzaal zal zetten. De première gisteravond was niet uitverkocht, maar toch redelijk goed bezet met een aandachtig, en thousiast publiek. Tekstschrijver Chris Bezooyen en musicus Dick Borst hebben dit spetterende stuk geschreven om dat Vlaardingen 725 jaar geleden als één van de eerste stadsrechten kreeg. De Boemerang is een op rijke historie gebaseerde revue waarin vele fa cetten uit het Vlaardingse verleden worden ver enigd met het heden. Het op eer. leuke wijze com bineren van deze twee tijden geeft hilarische reac ties in het publiek. De slag bij Vlaardingen van eeuwen geleden wordt bijvoorbeeld in een adem genoemd met de restanten van het Ko.pabad dat nu wordt gesloopt. Ook de humor in de vele woordspelingen worden door het alerte pubiiek goed gewaardeerd. De fraai verzorgde decors, de leuke en mooie kostuums, en spetterende choreografie maken het als een boe merang door de tijd schieten tot een amusante ge beurtenis. Het Vlaardings Musical Gezelschap weet het publiek uit de wyde omtrek prima te boeien. De in dierenvellen gehulde vroege bewo ners van de stad zijn met het oeroude taalgebruik niet zo best te verstaan. Dat wordt vergoed door het aanstekelijke enthousiasme waarmee men de ze scène speelt, wat z'n uitwerking op het publiek niet mist. Hoogstraat De volgende scène beschryft de verloederde Hoogstraat van 1997 en de nostalgische solo hier over krijgt een daverend applaus. Het Vlaardings Musical Gezelschap houdt de vaart er goed in. Soms zelfs een beetje te heftig. Dat gaat enigszins ten koste van de verstaanbaarheid en dat zal de be doeling van regisseur Eric van der Ende niet zijn. Ook de verhouding tussen orkest en spelers is vaak met goed m balans. Het is met name als de Koperblazers actiet zijn ot een microfoon het even laat afweten, dat het publiek de spelers niet goed kan verstaan. Hoogtepunten zijn onder meer de legende van de Vergulde Hand en de Kattenbeker en ambachts heer Wilhem van Ruytenburch met een bijzonder verrassend effect in de Nachtwacht van Rem brandt. Ook de scènes ir. klooster en kerk zijn een groot succes. Het is een verrassend moment van devotie m deze show en mede door de decors en de enorme akoestiek zeer succesvol. Het zanggeschil in 1775, waarin het conüict met de zangers van oude langzame psalmen en degeüen die de nieuwe manier van zingen uitoefenen wordt uitgebeeld, is schitterend om te zien en te horen- Het publiek luistert ook hier met veel genoegen naar. De crisistijd in de jaren !3Q met onder meer Wij trekken van de steun, de Pindaman die voor wenig geld zijn lekkernijen aan de man brengt en de rage om de sigarenbandjes, worden door velen her kend. Hart veroverend /yn de liedjes 'Sunny Boy' en de schattige Shirly Temple met 'Loliypop'. Het slot van de show maakt de belangrijkste persoon voor Vlaardingen bekend en dat is een zeer verras sende wending. Boemerang is een groots opgezette revue, een feest der herkenning, maar schaaft ook de kennis van de vroegere gcschicdcnislesjes op school weer een beetje bij. Kortom, een ieuke show voor jong en oud. De revue is in de Stadsgehoorzaal oog te zien tot en met zaterdag 4 april als avondvoorstelling (aanvang 20.00 uur) en de matinee op zondagmid dag 5 april (14.00 uur). De revue Boe merang van het Vlaar dings Musical Gezelschap was voor het publiek een feest van her kenning. Foto Roel Dijkstra iet:- Woensdag 1 april SCHIEDAM Dc Oost. Eieren schilderen. 10.00-12.00u handwerken welfare. 14.00-16.00u, Stede lijk Museum. Lunchconcert. I2.30u. De Weerklank. Verkoop werekJwnkfilartikeien, 10.00-l2.00u. Wijkpost Zuid. Koersbal, 14.00 I6.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Revue Boemerang door Vlaardings Musical Gezelschap, 20.00U. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gr.z.20.15 Just Before, Studio van Fact- 20 JO Narcissen, Nederlands Architectuur Instituut 14.00 Levende Legostad. 5t Droomtheater 15 00 Zeegeschiedenis. SKVR Muziekschool Hoogvliet vanaf 19.00 Muaekweek Linker Maasoever. SKVR Muziekschool Ringdijk 18 30Leerlingenuitvoenng.ïheater1Kapel- letje 14.30 Tussen de Muien. Nigbttown Theatercafé 22.00Fresh Up. O.T. Theater al d Mullerpler 20.00 Vrouwen van Ibsen. Rot terdamse Schouwburg KLz. 20.30 Het land in mij Theater Zuidplein Gr.z. 20.15 Mini MaxiSKVRHennekijrwtraat6 20.00 22.00 Lezingencyclus. De duistere eeuwen. Zaal de Unie 20.30 Volgspot Live.. Donderdag 2 april VLAARDINGEN Grote Kerk, lunchconcert Aad Zoutendijk, 12.45-13-15u. Stadsgehoorzaal. Revue Boemerang door Vteardrngs Musical Gezel schap, 20.00u. SCHIEDAM Filmhuls. Seven Years in Tibet. 21.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Grut. 20.15 Ro sas. studio van Fact 20.30 Narcissen, Ht*t_ Museum 'Schfelandshuis' 10.00-17.00 film. Rotterdam, Nieuwe Stad. de Doelen. Gr.z.20.30 Dame Kin te Kartawa. De Werk 22.00 At Denko's. Punk, St. LaurensXerk 12.45 Middagpauze-concert Llw or Theater 20.15 Nfts. SKVR Muziekschool Hoogvliet vanaf 19.00 Muziekweek Linke- Maasoever. Zaal de Unte 20.30 Luistermuseum. Lanta- rwvVenster21.00 Cafeïne. O.T. Theatera/d Mullerpier20.00 Vrouwen van Ibsen, Rotter damse Schouwburg. Kijk 20.30 Het land in mij. The eter ZuidpleinGm. 20,15 Mint Ma». Kiz. 20.30 Echte Mannen. Erasmus Universiteit, etude 16.00-17.30 De Odys see. Met Ton Lutz, prof.dr. H.WAM. Sancisi- Weerdenburg, Renee Harp. Jan Stothouer en Dansacademie studenten. Zaal de Unie 13.00-16.00 Intellectuelen en de nieuwe verlichting. Van do 26 mrt fm wo 1 apr. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Titanic' (12) dag. 14.45-20. Cin.2: 'Boogie Nights'(16) dag.13.30-17.30- 20 45 Ctn.3: 'Seven years in Tibet' (12) dag. 13-18-21.15. Cbi.4: The Jackal' (16) dag.18.35 21.15, do.vr.ma.di. ook 13.15. Cln.5: 'Devil's Advocate' (16) dag. 14-17.45- 20 45. Imax Theater. Amazon' (al) üag.(beh.ma.) 14-16. 'Super Speedway' (al) dag. (beh.ma.) 15, wo.ook 13. Titanic' (12) dag. (beti.ma- .*o.) 10-17.15-21.15, ma.16-20. Venster 1; 'De Poolse Bruid' (16) dag. (ma- .met om 21.30)19.30-21,30, vr.20.wo. 14.30. Sneak PrevH.-wma.22. Van 'Unagt' (16) dag. 22. 'Hana-Br' (16)do.vr.za.20. 'Ka rakter' (al)zo.di.wo. 20, vr.zo.wo.14.30, 'Per fect Circle' (16) zo 14.30. T Annee derraère a Martenbad' (16) ma.19.30. Moviezone: 'Love and othercatastmphes' (16) vr. 15.30. Ven.3: The sweet hereafter" (16) dag. 19.30. "The end ofwölence" (16) dag. 22,15. Van 4: Wes tern' (16) dag. 19.30-22.15. Lumière 1: The mar. in the iron mask' (al)dag. 13.15-16.45-20.30. Lum. 2: 'Money Talks' (12) dag. 13-30-16-18,30-21. Lum. 3: 'I know what you dd last summer' (16) dag. 16- 18.45-21-30. do.vr.ma.di.ook 13.15, turn. 4: 'Flubbed (al) dag. za.zo.18-45-2i.15 The winter guest' do.vr.ma.di. 12.45-15.30- 18.15-21. wo-ook 18.15-21- Rexane; 'Het heetste hoertje gaat vrolijk ver der' (18) do. t/m zo. dood. voorst, 'Gewaagd liefdesspel' (18) ma. Vm wo. dood. voorst. Pathé: Titanic' (12) dag. 11.30-15.30- 18.30, za.zo. 11.10 ipv 1130. Good Will Hunting" (al) dag. 15.30-18 JO-21,30, do.vr- .ma.di.ook 11.50. TheJackal' (16) dag, (beh- .zajo.)11.40 -15.20-18.20-21.20. za.zo 13-15.45-18.30-21.30. 'As good as it gets (al) dag 11.45-15.20 (wo.met om 15.20)- 18.15-21.10, za.zo.12.50. 'Kiss the Girls' (16) dag. 16.10-18.50-21.30 (beh.di.) do.vr- .ma.di.oofc 11-13.35. The mart in the iron mask' (al) dag.11.30-15-18.05-21. 'Arms- tad' (16) dag.11-10-17.35-20.50, do.vr.ma- .di. ook 14.20. '...enweeropstaan'sneakpre- vtew du21.30. Ndchtvoortktefüngen: LurruLTnemau in the iron mask' (16)vr^a.00.15.Uim. 2: 'Sobere' (16) vr.za.00.15. Lum.3: I know what you did last summer' (16) vr.za.00.15 Lum.4: "Scream 2' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cin.4: 'Flubber' zazo. wo.13-15.45.Venl: 'Prppr inTaka Tuka Land' zo.wo.l4 Lum.1: 'Rubber' za.zo.wo.13.15- Lum.2: 'Anastasia' za.zo.wo.13.15-15.45. Pathé'Sjakieen desjoMadefabnek' wo. 15. 'Anastasia' zaJto.wo.11.20-13.25. 'Spice- wortd the movie'zazo. wo. 14.25. "Flubber'23- .zo.wo.11.10-13.20. Vlaardingen Vlaardinger Eerde van Tcylingen heeft de derde Eö- ropaquiz van Beneden Maas ge wonnen. Ongeveer duizend stu denten van het christelijk econo misch college met vestigingen in Vlaardingen, Schiedam en Maas sluis hebben in drie ronden van veertig vragen uitgemaakt wie de meeste kennis heeft van de Euro pese cultuur. De vragen gingen over geschiedenis, eten en drin ken, muziek, sport, producten, geografie en politiek. De bedoeling van de quiz is de al gemene kennis van de leerlingen te testen. „Bovendien," zo meent de school, „wordt zo op een speel se manier de toenemende invloed van Europa op ons leven onder de aandacht gebracht van onze stu denten." Internationalisering is één van de aandachtspuntne in het beleid van de sheooi voer be roepsonderwijs. Eerde van Teylingen en de andere finalist, Danny van de Harg, mo gen ieder een dag naar Londen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5