Hulst en Onnink tonen karakter Bakkeren houdt hockeyers Rotterdam in de race Den Bosch voor 't eerst nummer één Rugbyers bekeren ¥C Nesselande kansloos: 0-3 NK-fmale: FVT-Perfection Idetrading 2 "gaat naar promotiedivisie Wielaard gaat op kop April doet wat-ie wil, óók in testcase voor 'Rotterdam' langs Binnenmaas Steve de Veth op goede weg Eefje Verheijden naar Rotterdam Derby gestaakt: coach t en speelsters lopen weg Neptunus eigent zich Urbanus-toernooi toe GV-driebanders met de schrik vrij Tommy Post krijgt overwinning cadeau End goed, al goed voor waterpoloërs Korfbalteams boeken nuttige overwinningen Rotterdams Dagblad Maandag 6 april 1998 Rotterdam De rugbyers van RRC hebben zich geplaatst voor de halve finale van de nationale beker. Ze versloegen AAC uit Ara- sterdam met 41-19. Dwayne Bis hop scoorde dne tries. Diezelfde speler was afgelopen week op proef bij het Engelse profteam The Harlequins. Hij beeft echter nog uitsluitsel gekregen over een contract. De andere halve finalisten m de bekerstrijd zijn HRC, DIOK en Casticum. De precieze tegenstan dervan RRC op 19 april is nog met bekend. Zwolle Tegen een ontketend Zwolle hebben de volleyballers van vc Nesselande geen schijn van kans gemaakt in de tweede ronde van de piay-offs. De ploeg van trainer Pierre Malhieu ver loor in drie sets met 5-15,8-15 en 12-15. „Slechter dan zaterdag kan het niet," meende Mathieu. „De passing was niet goed en eigenlijk speelde alleen Arno van Solkema goed." VC Nesselande had alleen in de derde set enig uitzicht op succes. Zwolle toonde zich daarin uitein delijk echter ook de sterkste. „Al- les viel goed voor hen, terwijl wij geen geluk hadden," aldus Mathieu. Morgen staat m Zevenhuizen de tweede wedstrijd op de rol in de best-of-five serie. Dc coach: „Die 'jrü'peten we winnen, anders wordt het we! heel lastig. Ik ga er dan -wk van uit dat we in eigen hal gaan stunten." Rotterdam De finale om het voorjaarskampioenschap bij de tafeltennissers gaat tussen FVT/ Visser en het Tilburgse Perfec tion. FVT had zich vrijdagavond dankzij een 6-1 overwinning op Cosmos/TTW al voor de eind strijd geplaatst. Perfection deed het dag later het zelfde door een 4-3 zege op Seylla. Het gameverschil viel in het voor deel uit van Frank Boute, Jos Ver hulst en Vincent van Kuuck: 16 om 15. De eerste finalewedstrijd is zater dag in Tilburg, de return op 18 april in Rotterdam. Bij winst is FVT meteen algemeen landskam pioen, omdat het de najaarstitel al opzak heeft. In de derde divisie verloor Twen ty One Up thuis met 4-6 van Good Luck, dat daarmee kampioen werd. Er zat meer in voor de 'Up pers', die met nog één wedstrijd te spelen zes punten nodig hebben om zich in de derde divisie te handhaven. De vrouwen van FVT/Visser had den geen verweer op het jeugdige élan van de reserves van De Ko renbeurs. Het werd 1-9 voor de Sehiedamsen. Tanja Revet redde -tegen Evelien Waterreus de Rot- Rotterdam - De reserves van Idé- trading/RB zijn door een 78-58 overwinning op Deume kampi oen geworden in de eerste divisie A. De Roterdammers zijn al bijna het gehele seizoen koploper en al leen Deurne kon tot gisteren, met een achterstand van vier punten en drie wedstrijden op de rol, nog een bedreiging vormen. Op papier niet geheel ten onrech te, want in de Brabantse formatie spelen toch geroutineerde ex-ere divisiespelers als Jos Wolfs, Cleo Whrigt, U Pipkin en Robert Mil ler. Maar van meet af aan beheers- Jtep 'de Rotterdammers het speel veld, leidden ze halverwege al -mét 37-28 en moesten alleen rond de 35e minuut (56-50) Deurne nog even in de buurt dulden. Idétrading/RB 2 heeft nu ook het recht te promoveren naar de pro motiedivisie. De Rotterdammers zullen daarvan zonder twijfel ge bruik maken. Stand eerste divisie A; Idétradtng/RB 2 26- 46, Deurne 26-36. Cady '73 26-32, Attaeus 26-30, Jumping Crabs 26-22, BS Leiden 26- 18. Jumpers 26-16, Binnenland 26-12. Rotterdam - In de finale om het districtskampioenschap in de top klasse libre heeft Henk Wielaard van BV Honky Tonk met acht wedstrijdpunten en een moypnne van 45,16 de leiding genomen. les 't Mannetje en Winston Olivieira zijn echter nog niet kansloos. Vanavond wordt om 19.30 uur de laatste speelronde afgewerkt in biljartcafé Honky Tonk in Brielle. Door Jan van den Bos Binnenmaas Een gemiste kans. Dat was zaterdag de Bin nenmaasloop voor hen die zich voorbereiden op de Rotterdam Marathon, maar niet kwamen opdagen. Het was bij uitstek de gelegenheid om niet alleen het fysiek, maar bovenal het ka rakter te testen. Jessie Hulst en Ad Onnink (beiden van Rot terdam Atletiek) waren als snelsten terug van het rondje Bin nenmaas, suizebollend van de wind. April doet wat-'ie wil. Dat onder vonden zaterdag de 156 wedstrijd en prestatielopers op de halve ma rathon, met windstoten, striemen de regenvlagen en schuimende golven op de Binnenmaas als de cor. „Ik heb deze loop nu vijf keer gewonnen, maar nog nooit was het zo zwaar," verzuchtte Onnink nadat hij 1.13.15 op de klok had gebracht. „Die tijd is onbelangrijk, die moet je vergeten onder deze omstan digheden. Bovendien wilde ik niet voluit gaan, want morgen staat een rustige duurloop van dertig kilometer op m'n program ma. Dit was mijn laatste test voor 'Rotterdam'. Ik ben wei tevreden, ik kon nog versnellen. Tijdens die stortbuien dacht ik onderweg wel aan die heerlijke warmte in Du bai, De dag na 'Rotterdam' ver trek ik daarheen voor twee wed strijden." Veteraan Onnink (40) ondervond aanvankelijk stevige tegenstand van Leo Hooghart (Energie), Fouad Fertoute (Spirit) en een 'in stapper', die de aanioopronde van 1,5 km noodgedwongen liet voor wat-ie was omdat hij te laat aan de start verscheen. De meefietsende scheidsrechter Cor Goudswaard moest hem diskwalificeren, maar zijn deelneming was verder geen punt van discussie. Vanaf Mijnsheereniand werkte het kwartet eendrachtig samen tegen de wind. Maar na het bin nenstuiven van Westmaas, op een bruggetje zo rond km 8, moest Hooghout lossen. De versnelling van Onnink en het 'kuitenbijter- tje' waren hem net te veel. Opvallend was het sterke optre den van Fertoute, die drie weken terug bij de Bruggenloop (13,3 km) de derde plaats opeiste. In fraaie stijl gaf de marinier Onnink partij, maar rond km 14 moest hij toch lossen, nadat twee km eerder al de buiten mededinging lopen de 'instapper' had gecapituleerd. Uiteindelijk wist Fertoute de schade tot 26 seconden te beper ken (1.13.41). „Klasse!" voegde de Onnink na de streep zijn belager toe. „Fer toute is marinier, een echte vecht jas," meende Onnink. „Ik dank mijn mentaliteit aan mijn Marok kaanse cultuur," verbeterde Fer toute (25), die op zijn vierde naar Nederland kwam. „En ik heb veel te danken aan mijn trainer Wim de Wijzer. Het was mijn eerste halve marathon ooit met de wind als voornaamste tegenstander. Mijn doel was, om zo lang moge lijk bij Ad te blijven. Ad heeft veel meer inhoud. Maar voor mij bete kende het een goeie training voor de baan." Amriet Oemraw werkte zich knap naar voren richting brons 1.14.35) De atleet uit de stal van trotste trainer Cor Bezem er loopt eens per jaar een marathon. „Hij kwam als een klein, dik mannetje bij me," lachte Bezemer. Oemraw: „Mijn eerste marathon liep ik in 4.15, daarna volgden tijden van 3.40,3.12.2.48,2.46 en 2.40. Wat ik op 19 april loop, is dus een groot vraagteken." Pijn lijden Jessie Hulst leed veel pijn, gezien haar gelaatsuitdrukking na de fi nish die ze na 3.23.44 bereikte. Maar na de troostende woorden van vriend Jim Sveny, trainer Be zemer en haar vader brak bij haar het zonnetje weer door. „Deze wedstrijd stond niet ge pland, kwam in plaats van de CPC-loop van vorige week. Maar toen dreigde een blessure in mijn kuitspier en ik wilde geen onno dig risico lopen. Ik zat net in mijn zwaarste week voor 'Rotterdam'. Ik denk toch aan overbelasting. Na behandelingen bij de fysio had ik vandaag gelukkig geen last. Het was een laatste test. Ik Uep ongeveer elf halve marathons, maar dit was wel het zwaarste dat ik ooit meemaakte. En dan volgt een dag later alweer een herstel- loop van anderhalf uur..." Rotterdam Voor de hockeyers van Rotterdam stijgt dc spanning ten top. De 3-2 overwinning op het tegen degradatie vechtende HM- HC kwam pas na een penibele 2-0 achterstand tot stand. Omdat kop loper Hattem geen fout maakte tegen Groningen (6-1), is de kans groot dat het thuisduel met de Hattemers de beslissing brengt. De Rotterdammers hebben twee punten achterstand op de koplo per en een iets gunstiger doelsal do dan de Overijsselse club. Op het moeilijk bespeelbare veld in Helmond keek de ploeg van trainer Ronald Hugers binnen de kortste keren tegen een 2-0 ach terstand aan. Het hobbelige veld maakte goed spel van de Rotter dammers onmogelijk. Kort voor rust verhoogden de gasten het tempo en dat had doelpunten van Marlijn Michels en Remco Beu- vens tot gevolg. In de tweede helft zag Rotterdam het offensief be loond met een beslissende treffer van Stijn Bakkeren: 2-3. In de strijd op promotie naar de hoofdklasse viel Alkmaar af door een 4-2 nederlaag tegen Rapidity, Rotterdam, dat ook volgend sei zoen wordt getraind door Ronald Hugers, speelt nade Pasen nog te gen Hattem-thuis, Victoria-uit en Rapidity-thuis. Stadgenoot Victoria kan de com petitie in de overgangsklasse A rustig uitspelen. De Kralingers bakten ertegen Breda weinig van en kwamen slechts tot een 2-2 ge lijkspel. Voor Victoria scoorden Frank Jan van Waveren en Mark Langenmeijer. De Kralingers spe len nog uit tegen Groningen en Schaerweijde en thuis tegen Rot terdam. Leonidas rukte in de overgangs klasse B op naar de zesde plaats. De formatie van trainer Joep Speet had er zin in tegen EHMC en won met 2-3. Jorg Brouwer en Jan de Waard (2x) gaven de Rot terdammers de leiding. Na de rust liet Leonidas de teugels vieren en daardoor kon het in degradatie nood verkerende EMHC nog te rugkomen tot 2-3. De vrouwen van Victoria moesten winnen van Union om degradatie te ontlopen. Dat pakte heel anders uit. Pas in de tweede helft veerde de Kralingse ploeg op, maar toen was het te Iaat Nadat de gasten een 0-2 voorsprong hadden geno men, kwam Victoria door Christi ne Elias en Astrid Gravenstein te rug lot 2-2. Uit een strafcomer maakte Union er kort voor tijd 2-3 van. De positie van de Kralingsen is er door deze nederlaag niet beter op geworden. Tegen Rapidity, Delft- se Studenten en Groningen moe ten zij winnen om degradatie te ontlopen. Amsterdam De hockeysters van Den Bosch hebben voor de eerste maal ui de geschiedenis de landstitel ver overd. De Brabantse formatie was Amsterdam, de toren hoge favoriet voor de eindzege, ook in het tweede duel van de finale van de play-offs de baas. De ploeg van de scheidende hoofdcoach Siegfried Aik- man versloeg de winnaar van de reguliere competitie in het eigen Wagener stadion met 1-0. Esther Verhoeven zette in de eerste helft van de verlenging haar handteke ning onder de enige treffer van de wedstrijd. De titel van Den Bosch betekende het eerste kampioen schap van een zuidelijke ploeg sinds twintig jaar. In 1978 veroverde het Tilburgse Were Di de laatste van twee landstitels. Den Bosch, dat vorige week in eigen huis het eerste duel pas na strafballen (4-3) in winst omzette, neemt het volgende seizoen deel aan de Europa Cup voor landskampioenen. Amsterdam mag het evenals dit jaar (met Pasen) gaan proberen in de Europa Cup II. In de zesde minuut van de eerste verlenging sloegen de gasten toe. Den Bosch-aanvoerster Mijntje Donners, tij dens de play-offs weer terug in de ploeg na een slepende blessure, zette Esther Verhoeven uit een listige combina tie vrij voor Amsterdam-goalie Sinnige. Verhoeven maakte uit de razendsnelle counter de aResbeslissende 'golden goal', De mannenploeg van Amsterdam heeft, na de nederlaag van zaterdag voor eigen publiek, in de strijd om het Ne derlands kampioenschap toch nog een derde duel afge dwongen. De titelverdediger speelde gisteren in en te gen Den Bosch geiijk (1-1) en nam uiteindelijk de straf ballen beter. De beslissingswedstrijd is morgenavond, opnieuw in Den Bosch. Amsterdam kwam ver in de tweede helft enigszins ver rassend op voorsprong door een velddoelpunt van Wou ter Damman, de vervanger van de geblesseerde Erik Gerritsen. Piet-Hein Geeris, spelend op halve kracht door een lichte blessure, herstelde het evenwicht zeven minuten voor het einde van de reguliere speeltijd. In de verlenging werd niet gescoord. De sixafbaLlensessie was zenuwslopend. De eerste serie eindigde opnieuw onbeslist (2-2), in de tweede (sudden death) was Amsterdam, en eigenlijk routinier Jacques Brinkman, het koelst. De internationale mikte voor de tweede keer van zeven meter raak: 2-1. Daarvoor had Mare Lammers, bondscoach van de nationale Spaanse vrouwenploeg en speciaal voor de play-offs teruggeko men, gemist. Doelman Bart Looije, een Rotterdammer in Amsterdamse dienst, stopte zijn inzet. Verbazing, ongeloof en vreugde op de gezichten van Dilliane van de Boogaard (links) en MargjeTeeuwen, twee landskampioenen van Den Bosch. Foiooiaf Kraak/ ANP Den Bosch In de aanloop naar de Europese jeugdkam pioenschappen, eind augus tus in Yurmala (Letland), heeft bokser Steve de Veth (16) opnieuw een nuttige over winning geboekt In de Oran- gerie in Den Bosch versloeg Rotterdams sporttalent van het jaar zateidagavond zijn Duitse leeftijdsgenoot Adrian Lindlar overtuigend op pun ten. Na twee ruim gewonnen ron den voerde de pupil van trai ner John Vergouwe in de der de ronde het tempo op, waar na de man uit Leverkusen zo danig in de problemen kwam dat hij acht tellen rust moest nemen. De unanieme punten- zege van De Veth kwam daar na helemaal niet meer in ge vaar. Komende zondag wacht hem in Hoensbroek opnieuw een Duitse tegenstander. Rotterdam Eefje Verheijden verruilt het Haagse HDM voor hockeyclub Rotterdam. De 21-ja- rige international van Jong Oran je keert terug op het oude nest, want als jeugdspeelster kwam ze voor de Rotterdamse club uit. Door een verhuizing naar Den Haag vroeg ze destijds overschrij ving aan naar HDM. De hockey sters van Vic toria vieren de gelijkma ker (2-2) van Astrid Gra venstein te gen Union. Maar vlak voor tijd wer den ze toch weer op een koude dou che getrak teerd (2-3), zodat ze bij kans wonde ren moeten verrichten voor handha ving in de overgangs klasse. Foto Fred Emst/Cor Vos Rotterdam - De handballers van Atomium'61 heb;*» ben de zaalcompetitie afgesloten met een 30-30 ge-™ lijkspei tegen regiogenoot DES'72. De Papendreeh-*** ters speelden aan het eind van de competitie bedui-j£ dend beter dan aan het begin, zodat voor Atomiurn*** een herhaling van de éclatante uitzege (2940) ert£ geen moment inzat. Door dit gelijkspel sloot Atomi-S* um de competitie af met 19 punten uit 20 duels. In het veldhandbal hebben de mannen van Snelwiek^ het juiste spoor te pakken. Tegen Wings pakten ze de^, tweede overwinning op rij: 12-18. Bij de vrouwen ein« digde de Rotterdamse derby tussen Ancora en Ato-^j mium'61 zonder winnaar. Na de pauze scoorde Anco-t' ra drie snelle treffers op rij en toen ook nog een Ato-j'; mium-speelster een tijdstraf kreeg, was voor coach Moshen Daghnr 'de maat vol'. Hij liep weg. Tot ie-V ders verbazing volgden zijn speelsters, zodat de wed-^ strijd moest worden gestaakt. Deze onbezonnen actie»-, zal voor Atomium nog wel gevolgen krijgen. f BussumVoor de negende keer in de 17 edities om%. vattende historie van het evenement hebben de honkballers van Tropicana Neptunus het Charles Ur-5 banus-toemooi gewonnen. In de finale werd het or- ganiserende Mc Cocker HCAW met 10-2 verslagen. Kampioen Minolta Pioniers legde beslag op de derde', plaats, Retif Sparta/Feyenoord werd laatste. Voor het Urbanus-toernooi worden de vier deelne-; mers aan de play-offs van het voorafgaande seizoen uitgenodigd. Neptunus begon zaterdag met een ver-; rassende nederlaag (3-6) tegen stadgenoot Sparta// Feyenoord, dat in Berry Tilmans de winnende wer-^ per had. Met de fusieciub ging het daarna bergaf- - waarts. Het tot tweemaal toe vanwege de regen ge-,J staakte duel met HCAW werd uiteindelijk met 9-5?; verlorenPioniers was met 94 te sterk. Neptunus daarentegen herstelde zich. Het rolde!-* eerst Pioniers met 11-1 op en ontnam in de eindstrijd** al snel HCAW de illusie dat het de schade tot een ne-K derlaag met twee punten verschil beperkt zou kun-£ nen houden. In dat geval zou de hoofdprijs in Bus-g sum zijn gebleven. Mede dankzij twee homeruns van£ Ron Agterberg en één van Bob van Aaien en EddyJ^ Dix (voor hem was het al de derde hekklap van heb, toernooi) werd het 10-2. Thijs Bakker (ex-Pioniers)'^ maakte een sterke indruk op de heuvel bij Neptunus,t' dat in oudgediende Marcel Kruyt de meest waarde-';1 volle speler van het toernooi had. Rotterdam Op de laatste speeldag van de drieban-,, dencompetitie heeft het team van Geveke Verlich ting zich alsnog in veiligheid gespeeld. In Etten-Leur werd met 8-0 gewonnen van JC Keukens, dat al eer-v der was, gedegradeerd. Het al veilige Tegelhal Zuitk. besloot af met een 44 deling tegen Poppeliers. Voor Geveke Verlichting viel de spanning al na de;> eerste sessie weg, omdat zowel Luc van Straalen als* Leon Smolders hun partij wisten te winnen, Van" Straalen had 61 beurten nodig om Ries Heeren op 48- 50 te houden; Smolders had zijn landgenoot Jos Min» na 32 beurten op 40-50 in de tang. J - TielWielrenner Tommy Post kreeg zaterdag in TielV de overwinning in de klassieke Ei vieren Jandronde in de schoot geworpen. Niet dat deze eerste wedstrij'd in Z de clubcompetitie voor de kopman uit het team van* De Hoekse Renners een eenvoudige klus was. In hett geheel niet. Wind en regen zorgden voor een uiterst*"" zware koers. Die leek in zijn geheel in het teken te!L staan van de Utrechtse club De Volharding. Metzijn^ zessen hadden ze vanaf de start de kop genomen en^; ze maakten vervolgens van de 161 kilometer lange|" tocht door de Betuwe een ware ploegenrijdrit. K Wat tot gevolg had dat er tien kilometer voo^ dej* streep nog een kopgroep reed van slechts zevend- vluchters. Daarbij vijf renners van De Volharding^ die, met uitzondering van Ronald Roos, geen vari al-»' Jen reageerden toen zij Tommy Post zagen wegvluch-V, ten. Niet één keer had de Brabander op kop hoeven*"- komen, niet één keer was geprobeerd hem los te rij-lri den. Die fout werd de Utrechters noodlottig omdat^ Roos op de streep duidelijk te kort kwam. Het falen; van het collectief werd daarna nog eens pijnlijk on-', derstreept door de Vlaardinger Martin Schouten, die"i de overige Utrechters van het podium afhield. Rotterdam Met 16 punten uit 21 wedstrijden nadert, het waterpoloteam van Rotterdam de middenmoot- van de tweede klasse A. En dat na een seizoen van; veel kommer en kwel. Lange tijd waren de Rotter dammers zelfs de belangrijkste degradatiekandi daat. Bij DZV sloot de 'R' een indrukwekkende eind-^ sprint voorlopig af met de achtste zege van het sen zoen, 7-8. SVH, dat net boven Rotterdam op de ranglijst van 2AV vertroeft, verloor in eigen huis met 1-5 van kampioen WSV. Op dat verlies viel hoegenaamd niets af te." dwingen. Ook in 3E was het voor de Rotterdamse clubs louter kommer en kwel. Het al gedegradeerde Spartaan was niet opgewassen tegen De Duck (3-5),*-' RW verloor met nog grotere cijfers van WZK, 10-5 Rotterdam Bij de hervatting van de veldkorfbal- competitie boekten alle Rotterdamse eersteklassers een overwinning. OZC klopte ZKV met 14-11 met acht treffers van Mark Potter, Trekvogels stuurde-. PSV huiswaarts met een 16-13 nederlaag en WION" verstevigde zijn leiderspositie in de eerste klasse H met een 14-18 zege bij DKV, In de eerste klasse H heeft Trekvogels het goede pad teruggevonden. Tegen PSV ging het tot 6- 7 halverwe ge geüjkup, niaar toen namen de Rotterdammers vooral via de trefzekere Esmee Palte (4x), Dennis Vreugdenhii (4x) en Maarten van Geldrop (3x) af- stand. WION keek tegen DKV halverwege tegen eenJ 9-7 achterstand aan. Na rust tapte de ploeg van Eric van Vier sen duidelijk uit een ander vaatje en liep het via 9-9 en 10-15 uit naar de 14-18 eindseore.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3