26 DVO'32 ziet toch nog licht in duisternis De Korenbeurs gedegradeerd HBSS helpt PPSC-trainer aan leuke vrijgezellenavond Trainer Jaap van der Nol rekent op strafpunten voor Hoekse Boys Harry van Kapel verlaat ODC Salari weg voor een schokeffect GTBen TSB zijn het eens Hoekse Boys wacht nog af MW27 neemt alvast een 'natje' WIK-kanon Ger Prins is uitgeknald Voetbalavontuur Louter wordt een bliksembezoek Mannenploeg Rijnmond komt nog puntje te kort Eerste klasse is over voor tafeltennissers TOG 'Smal' schiet met scherp HSC pakt tweede periodetitel ODO in degradatienood Rotterdams Dagblad Maandag 6 april 1998 Schiedam Trainer Harry van Kapel verlaat, ondanks dat hij in december vorig jaar zijn contract bij ODC verlengde, de Schiedam- se vijfdeklasser aan het eind van dit seizoen. Van Kapel, die dit jaar debuteert als hoofdtrainer, vindt dat het verschil in de opvattingen van het voetbal tussen trainer en spelers te groot is geworden. „Tot december vorig jaar was al les perfect," legt hij zijn besluit uit. „De trainingsopkomst was goed, de jongens waren enthousi ast, maar dat is allemaal behoor lijk minder geworden. Ik zie hier geen toekomst meer. Kijk, ik houd vast aan mijn principes. Te laat voor de wedstrijd? Dan begin je op de bank. 'Jammer dan', krijg je dan te horen. Dat schiet niet op. Ik ben de laatste tijd meer als be zigheidstherapeut bezig geweest. Het was een moeilijke beslissing, maar sommigen hier hebben ab soluut geen flauw benul wat een teamsport inhoudt." Capelle aan den IJssel Na het verlies van de CapeJse voetbalver eniging Zwervers, vorig weekein de, stak het bestuur van de twee deklasser in nood de koppen by elkaar. Kort daarna rolde de kop van trainer Henk Salari. „We kunnen geen kant meer op. We moeten iets doen," excuseer de voorzitter Rien Lagerwaard zich tegenover de Schiedamse oe- fenmeester. „Toen Peter IJdo vo rige week maandag belde, wist ik wel hoe laat het was," blikt Salari terug. „Na het knullige verlies te gen Sliedrecht enkele weken ge leden dacht ik al dat er iets zou gaan spelen bij het bestuur. Zelf had ik in februari al aangegeven mijn volgende contractjaar liever niet aan te blijven. Ik merkte steeds weer dat het merendeel van de spelers met een andere in stelling bezig was dan ik," aldus de Schiedammer, die volgend sei zoen de zaterdagvoetballers van Excelsior Pemis zal trainen. Schiedam— Grote eensgezindheid bij de ploegen en besturen van GTB en TSB over het wedstrijd verloop, de scheidsrechter en de toekomst. Het Vlaardingse TSB won verdiend met 2-0. Beide trainers waren het roerend eens over de beste man van het veld, arbiter Hans Doesburg. De scheidsrechter hield het op het moeilijk te bespelen veld kort, maar er ontpopte zich toch een leuke wedstrijd. De beslissing viel kort na rust toen Martin Vader zyn goal weer meepikte. Pas drie minuten voor tijd werd de marge door Jorg Boekhout verdubbeld. Na afloop gaven beide besturen te kennen het liefst weer in West 4 ingedeeld te worden. Hoek van Holland Hoekse Boys wacht af wat gaat gebeuren met de gestaakte wedstrijd van vorige week tegen Naaldwijk. Het lot ligt in handen van de tuchtcommis- sïe. De 'Boys' gingen zaterdag ten onder tegen Maasdijk: 0-2. Het degradatiespook ligt op de loer. Als gevolg daarvan verkeert de ploeg al weken in een diep dal. Vorige week ging het helemaal mis met Wemer Jansen waardoor Hoekse Boys de vergadering van de tuchtcommissie met angst en beven tegemoet ziet. Van het slechtste geval (drie punten, in mindering) wordt niet uitgegaan. Tegen Maasdijk gingen in elk ge val drie punten verloren. Pas drie minuten voor het eindsignaal ging de thuisclub, na een 0-1 rust stand, definitief onderuit. Maassland Een periodetitel kan het MaaslandseMVV27 bijna niet meer ontgaan na de belangrijke 1- 0 winst tegen Die Haghe. Siechts een verlies van meer dan zeven doelpunten tegen PEC Haag kan roet in het eten gooien. Vandaar dat zaterdag al bij voorbaat werd genoten van een 'natje'. De overwinning was mager en de thuisploeg kwam goed weg. Nie mand die daar na afloop echter over repte. Want na een hoop ge reken waren de MWers het er over eens dat een periodetitel in Maaslands bezit is. Nico Bakker zette zijn ploeg op schitterende wijze op voorsprong. Kans op meer kreeg MW27 ge noeg, maar de ploeg van trainer Cor van Hoeven had daarentegen het geluk dat twee ballen van de lijn werden gemaaid. Door Sander Sonnemans Vlaardingen Vertrekken bij een derdeklasser. Dat is waar DVO'32-trainer Jaap van der Nol vol verlangen naar uitkijkt. Of die missie slaagt, dat hangt voor een belangrijk deel af van de KNVB. DVO'32, dat de Marathonweg-derby tegen CION met 2-0 verloor, rekent er op dat mede-degradatiekandidaat Hoekse Boys naar aanleiding van gestaakte wedstrijd tegen Naaldwijk drie punten in mindering krijgt gebracht. Het lot van de zwart-witten ligt waarschijnlijk dus in de handen van KNVB's tuchtcommissie. Hoe is de situatie onderaan de ranglijst van de derde klasse C? DVO'32 is daar hekkensluiter met 13 punten uit 21 duels, Hoekse Boys staat daar met één puntje meer én een wedstrijd minder net boven. Eén club degradeert recht streeks, de nummer voorlaatst speelt een beslissingswedstrijd. Mocht Hoekse Boys drie strafpun ten krijgen, dan wisselen de 'Hoekers' en Vlaardingers van plaats en ziet zowel Jaap van der Nol als voorzitter Harry Meyer nog mogelijkheden. „De straf voor Hoekse Boys, aldus Meijer, „is voor ons de laatste strohalm." „We houden ons een beetje vast aan Hoekse Boys ja," erkende ook Van der Nol. „Als die ploeg inderdaad drie punten in mindering krygt, kunnen we het misschien nog redden. Daar hoop ik in elk gevai wel op." Morgen komt 'de zaak Naaldwijk-Hoekse Boys' voor de tuchtcommissie van de KNVB district 3. „Het zou on zin zijn," zegt een woordvoerder van Hoekse Boys, „dat de hele club wordt gestraft voor wat één speler (Wemer Jansen; red.) heeft gedaan." Tegen CION had DVO'32 op z'n minst een punt verdiend. In de eerste rondgang hielp Michel Ver schoor CION weliswaar aan een 0- 2 voorsprong, maar als het alumi nium niet in de weg had gestaan, zou gastheer DVO'32 ongetwijfeld langszij zijn gekomen. DVO'32 maakte ondanks de 'beperkte middelen' na de thee volledig de dienst uit. In de eerste helft, nadat Remon Spronk een buitenkansje naast had gepegeld en Peter Hof man namens CION op de paal had 'geknikt', knalde Walter van Per nis al op onderkantje lat en na de theepauze vonden ook nog eens de DVO'ers Brian van der Wilde (tweemaal) en aanvoerder Ron van der Berg het aluminiumwerk op hun weg. Stempel Dat DVO'32 er zo belabberd voor staat, mag geen verrassing zijn. De ploeg mist simpelweg een paar spelers die, zoals in de 'giorieja- ren' van de Marathonwegclub, hun stempel op de wedstrijd kun nen drukken. Figuren als dirigent Wilco Wapenaar, aanjager Wim Vuyk, stoomwals Robert Kortle ven en een betrouwbare sluitpost als Patrick Janson worden node gemist. DVO'32 heeft geen ge zicht meer en lijkt dat voorlopig ook niet meer terug te krijgen. In elk geval wordt ook dit seizoen weer een traditie in stand gehou den want zoals Kortleven zich eens liet ontvallen - 'DVO'32 speelt altijd voor promotie of te gen degradatie, daarom is het hier zo leuk' - zo is het ook nu weer. Weldra valt de beslissing en weet Van der Nol of hij komend seizoen met opgeheven hoofd bij het Schiedamse Ursus aan de slag kan gaan. En zijn collega Cees Goudswaard? De oefenmeester zat weer 'ge woon' bij CION op de bank, alsof de afgelopen weken niets was ge beurd. Na de roerige periode ziet het er naar uit dat bij de nummer vijf van de ranglijst de rust in de tent is weerkeerd. Het zwartboek is dichtgeklapt; niemand wil er Alsof hij nooit weg was geweest stond trainer Cees Goudswaard ook zaterdag weer langs de lijn bijCION. Op het mo ment dat hij zijn horloge gaat raadplegen, Is DVO'32-aanvoerder Ron van de Berg voornemens in ingooi te nemen. Foto PeterMolkenboer meer over praten. Toch wilde voorzitter Jacques Spanjersberg er in de bestuurskamer voor de wedstrijd desgevraagd nog wel iets over kwijt. „Goudswaard heeft gezegd dat er geen winnaars zijn. Dat klopt, er zijn alleen maar verliezers. Cees is beschadigd, ik ben beschadigd en CION is be schadigd. Er is nu rust in de tent, en ik praat weer met Cees. Hoe het zit met de geruchten dat ik uit de terugkeer van Cees mijn con clusies zou trekken? Dat zijn ver keerde geruchten." Overigens ontsnapte DVO'32- doelmart Aad van der Hoeven vlak voor rust aan rood, toen hij de doorgebroken John van Spron- sen onderuit haalde. De sluitpost die zich de tweede tegentreffer had mogen aanrekenen, kwam er vanaf met geel. De lsuipDVO'32-CION 0-2 (0-2). 12, Mi chel Verschoor 0*1,40. Michel Verschoor 0- 2 Bijzonder heden: De DVO'er Jan Struys en CION-spelers Pieter Brom- en Sander Spanjersberg kregen een gele kaart DVO'32: Aad van der Hoeven, Van de Berg, Koevoet, Poot, Marco van der Hoeven, Spronk, Struys, Dijkshoorn, Van Pemis, Naiyoks, Van der Wilde. CION: Van der Pluym, Schrijvershof, Vuyk, Baltaei, Den Hoedt, Heeneweer, Broere, Spruy, Verschoor, Hofman (70. Spanjersberg), Van Spronsen. Schiedam - De Korenbeurs heeft de dreigende degradatie niet meer kunnen ontlopen. Omdat de Schiedamse tafeltennissers giste ren met 2-5 van Integer Groep verloren, is de terugkeer naar de eerste divisie nu definitief. De wedstrijd op 18 april tegen het eveneens gedegradeej-de VSJJ Tence is niet meer van belang. Omdat het tweede team op het punt staat naar de tweede divisie te degraderen, is de verwachting van coach Luc Janssen dat de spe lers van het huidige tweede naar het eerste team doorschuiven. Het eerste team valt geheel uit el kaar. Danny Maas is al weg, ter wijl Nermin Smajic en Aijan Kar- baat vrijwel zeker ver trekken naar FVT/Visser in Rotterdam. Hoewel de transferperiode tot 1 juli loopt, volgt daarover waar schijnlijk deze week meer duide lijkheid. In het circuit gaat het ge rucht dat Remco van der Does weer in Schiedam terug keert. De Korenbeurs is er niet in ge slaagd om in de eredivisie ook maar één wedstrijd te winnen. Het werden bijna allemaal 5-2 ne derlagen met meestal Smajic als de maker van detegenpunten. Ar jan Karbaat, Danny Maas en diens vervanger Jeroen Bastiaansen kwamen nauwelijks aan scoren toe. Ook tegen Integer Groep kwamen de punten van Smajic. In twee games bleef hij John Scott (21-13 en 21-16) en collega-kop man Geert Verhaegh (2x 21-15) de baas. De vrouwen van De Korenbeurs waren in Terborg tegen Hercules gehandicapt door het ontbreken van de zieke Danielle Maas. Met één winstpartij debuteerde inval ster Maaike Gerst overigens niet onverdienstelijk in de tweede di visie. Sylvia Waterreus stelde met één keer winst echter wat teleur. De helft van de Schiedamse score kwam op naam van Lineke Snel ler, die al haar partijen won. Wa terreus en Sneller wonnen samen het dub- heispel. Met nog één wedstrijd te gaan is De Karen- beurs nog steeds met de reserves van Red Stars in de race voor het kampioenschap. Vlaardingen Eerste divisionist WIK heeft het zaalseizoen afgeslo ten met een overwinning. De Vlaardingse handballers wonnen de uitwedstrijd tegen Groene Ster met 28-29 na een 15-15 ruststand en zijn zodoende op de vierde plaats geëindigd. „Doelstelling was eindigen by de eerste drie, maar met deze vierde plek ben ik ook tevreden." zegt trainer Wil Plugge. De Schiedam mer heeft onlangs voor een sei zoen bijgetekend, maar kan dan geen beroep meer doen op het 'ka non van Vlaardingen' Ger Prins, de man met het verwoestende schot. Het kanon is uitgeknald. Prins. 33 jaar inmiddels, vindt het welletjes en stopt met handballen. Plugge moet dus op zoek naar een opvolger voor de onstuitbare doel- puntenmachine. „We zijn hard be zig met een aantal spelers. We moeten de selectie verbreden, wil len wc volgend seizoen mee gaan doen voor kampioenschap. Ik heb nu negen spelers voor het eerste, dat is het eigenlijk. Maar krijg je te maken met blessures, dan moet je een stapje terug doen." Ger Prins scoorde in zijn af- scheidswedstrijd vier treffers. Grote man in het Vlaardingse kamp was volgens Plugge echter Lars Kramer. „Doorzijn tomeloze inzet en met zeven doelpunten was hij onze topschutter van daag." Veel bier Op passende wijze werd de com petitie afgesloten. Spelers en sup porters reisden in een afgeladen bus naar Groene Ster en bij terug komst in de Westwijkhal volgde een groot feest met een zanger en muziek. „En veel bier." Tijd om rustig achterover te gaan zitten, hebben de mensen van WIK niet. De club organiseert de komende zomer de Vlaardingse handbaldagen voor mannen- teams in sporthal Westwijk. Plug ge, die ook deel uitmaakt van de organisatie: „We hebben topploe- gen uit Hongarij e, Kroatië en Roe menie vastgelegd en zijn nog eb- zig met een Russische ploeg uit Minsk. Voor noodgevallen willen nog een Kraotisehe ploeg naar Vlaardingen halen." De Vlaar dingse handbaldagen vinden plaats in augustus. Door Ersin van der Lec SchiedamDe vrijgezellenavond van trainer Ron de Bruijn kreeg zaterdagmiddag een lekker be gin. PPSC was tot zijn groot ge noegen heer en meester tegen stadgenoot HBSS en won overtui gend met 2-0. Voor de neutrale toeschouwer viel op Thurlede echter bitter weinig te genieten. De derby kende im mers een zelfde verloop als de weersomstandigheden. Het begin was alleraardigst maar naarmate de wedstrijd vorderde, pakten donkere wolken zich samen bo ven Thurlede. De derby is de der by niet meer. Waar ooit op het scherpst van de snede voor elke meter grond werd gestreden, daar blonk PPSC-HBSS bijna uit in vriendelijkheden. Het was ook slechts louter de eer die op het spel stond. Die omstandigheid werd ook aangegrepen als excuus voor het uitblijven van een spette rende wedstrijd. „Het ging ner gens meer om," aldus winnend coach Ron de Bruijn. „Wat dat be treft viel de wedstrijd op een ver keerd tijdstip. Als er nog wat te halen was geweest, had het waar schijnlijk anders gelopen." Met weemoed dacht menig PP'er terug aan de verloren gegane pun ten in de derde periode waarin PPSC met elf punten uit zes wed strijden een aardige reeks neer heeft gezet. Vooral het puntenver lies tegen Flnreant en Siveo'60 deed nog zichtbaar pijn, want an ders had de ploeg nog volop mee gedaan in de strijd om de derde periodetitel. „Gezien de laatste zeven wedstrijden heb je ook recht op een periode, alleen moet je die wel echt halen," aldus De Strijd om de bal op Thurlede. HBSS'erJaco van Tilborg (rechts) lijkt het persoonlijke duel te gaan winnen, maar als uiteindelijke winnaar van de derby kwam PPSC uit de bus. Foto peter Momenboer Bruijn. Na de 2-0 winst is PPSC in elk geval verzekerd van nog een jaar derde klasse. Dat was vooraf theoretisch allerminst zeker. De voorlaatste plek op de ranglijst van de derde klasse C geeft im mers 'recht' op een promotie/de gradatie-wedstrijd. PPSC had daar met nog twee wedstrijden te gaan een minieme voorsprong op van vijf punten. Dat gevaar werd zaterdag dus op overtuigende wij ze bezworen. Met dank aan HBSS dat geen minuut de indruk maak te volop voor de winst te willen gaan. De klap van vorige week - toen een periodetitel werd wegge geven - dreunde nog hoorbaar na. Slechts één kans creëerde HBSS, maar Michel van Zijl - overigens één van de weinigen die wél strijd leverde - 'verlengde' een schot van Ron de Jager net naast de paal. PPSC had toen al op rozen moe ten zitten. Remco Magni stond na vijf minuten al oog in oog met doelman Rohald de Jong maar schoof de bal tot verbijstering van de thuissupporters met rechts in het zijnet. Achmed Bouaouzan zag twee minuten later de voorzet van Eric van Harmeien via zijn hoofd op het dak van het doel be landden. Diezelfde Van Harmeien draaide m de tiende minuut een vrije trap ne: .'er de kruising. De routinier gaf a afloop tot geluk van Ron de F uijn te kennen nog een jaar do<ie willen gaan. ,,Ach, we hebben een hardstikke jonge en gezellige groep. Zoals ik nu speel heb ik ook plezier in het spelletje." Een besluit van de middenvelder om te stoppen zou een grote ader lating voor PPSC zyn. Het gevaar komt voornamelijk van zijn lepe passes. Remco Magni manou- vreerde zich na zo'n pass in sco- ringspositie maar de reactie van Rohald de Jong was nog beter, Pas de tweede helft drukte PPSC het overwicht uit in doelpunten. Een vrije trap, ditmaal op Eric van Harmelen, belandde na diens goe de actie op de achterlijn voor het doel. Zakaria Mebjed draaide ver volgens snel en schoot de verdien de 1-0 onder Rohald de Jong door. Tien minuten later besliste de hard werkende en soms irritant voetballende Mischa Keemink de wedstrijd. Het schot van Remco Magni werd in eerste instantie nog gekeerd door Rohald de Jong, maar by de tweede paal gleed Mischa Keemink de 2-0 binnen. „Deze reeks moet een vervolg naar volgend jaar krijgen," sprak Ron de Bruijn voor de kleedka mers v/aar de spelers genoten van een beloofd kratje bier van HBS- S'er André Hoving. „We zyn te wisselvallig geweest waardoor we na zes wedstrijden al kansloos wa ren voor de titel. Voor nu ben ik 'gewoon' blij en ga ik in ieder ge val met een heerlijk gevoel mijn vrijgezellennaeht in." PPSC-HBSS 24) (0-0). 55 Zakaria Mehjed 1-0.60. Mischa Keemink 2-0 Bijzonderhe den: De uitstekend leidende arbiter Van Werkhoven gaf geel aan HBSS'ers Ronald Bubhdrl en Midielvoli Zijl. PPSC: Limburg. Breedveld. Wusbroek, Ha- gesteijn, Van Harmelen, Mayboom, Van Vliet Bouaouzan (80 Van Veen). Keemink, Magm, Mehjed (89 Monster) HBSS: De Jong, Boshart, Van Dalen, Van Zijl, Gijze. Sander van Tilborg, Hiflenaar, Jaco van Tilborg, Donkers (65 De Bruin), Evers (75 Quartel), De Jager (66. Huigen) Maassluis Excelsior Maassluis-voetballer Paul Louter is al weer terug in Nederland. De middenvel der reisde naar Amerika om er voor The Richmond Kickers te gaan voetballen, maar kwam het land niet in. Het werd een bliksembezoek: donderdag landde de 28-jarige Maassluizer op het vliegveld van Was hington en vrijdag was hij weer terug m zijn woon plaats. Louter werd op het eerste vliegtuig terug naar Nederland gezet omdat hij niet over een werkver gunning beschikte. Als de vereiste papieren alsnog in orde komen, gaat hij terug naar Amerika Excelsior Maassluis steeg zaterdag dankzij een fel bevochten 2-0 overwinning op Rynsburgse Boys weer naar de vijfde plaats op de ranglijst van de hoofdklasse A naar de vyfde plaats van de hoofdklas se A. De getalenteerde Dave Vermaas zorgde na rust voor beide Maassluise doelpunten. Ir. de week voor afgaand aan het duel werd overigens een gesprek ge voerd met trainer Mark Nyssen, de spelers en tech nisch directeur Joop Schop, volgens vooratter Joop Bru ij stens 'om er voor te zorgen dat we op een leuke manier een eind aan het seizoen maken*. De hoogste spelende club uit de regio had hel op het moeilijk bespeelbare veld niet bepaald makkelijk. Ook arbiter Van Haaften - normaliter iemand die de kaarten graag op zak houdt - was misschien onder in vloed van de omstandigheden niet in goede doen. De leidsman uit Cappelle trok maar liefst zesmaal geel. Raymond Frehé was de eerste, al na tien minuten. Daarna volgden Maassluizer Robert Visser en de Rijnsburgers Slingerland, Faber en tweemaal in de 72ste minuut AlewCampfens, rood dus. Excelsior stond toen al verdiend op 1-0 dankzij Dave Vermaas. De spits prikte onder het toeziend oog van zo'n 700 toeschouwers nummer twee en de beslissing drie minuten voor tijd binnen. Dankzij de overwin ning streefde Excelsior Maassluis de Rynsburgse Boys en het gelijkspelende Noordwijk voorbij en staat de formatie van trainer Mark Nyssen voorlopig op de mooie vyfde plaats. Schiedam/Sliedrecht Volleybalvereniging heeft za terdag een slechte dag beleefd. De mannenhoofd- macht ging thuis in de Groenoordhal met 3-0 onder uit tegen De Schalmers. Het eerste vrouwenteam deed het uit tegen Sliedrecht Sport 2 niet veel beter en kreeg eveneens een 3-U nederlaag te verwerken. Eén wedstrijd voor het einde van de competitie is de mannenploeg in de eerste divisie B nog altijd met veilig, omdat die nog altijd op de tiende plaats kan eindigen en daardoor kan worden veroordeeld tot het spelen van promotie-degradatieduels tegen twee nummers twee uit de tweede divisie. De Schiedam mers hadden zich deze situatie kunnen besparen door zaterdagavond tegen De Schalmers één punt te behalen, Maar de ploeg speelde zó ongeïnspireerd dat de gasten dankbaar konden profiteren en met een 3-0 zege op de ranglyst de thuisploeg passeerden en hun plaats voor volgend seizoen veilig stelden. In Sliedrecht was ook de vrouwenploeg kansloos te gen de reserves van Sliedrecht Sport. Drie sets lang hield Rijnmond de gastvrouwen tot 8-8 by om daarna met drie keer 15-9 het duel te verliezen. Maassluis Het eerste team van tafeltennisvereni ging TOG is gedegradeerd uit de eerste klasse van de afdeling Holland-West. Afgelopen weekeinde werd met 2-8 verloren van Playfair uit Leimuiden waar door het voor de Maassluizers onmogelijk wordt in de laatste wedstrijd degradatie nog te ontlopen. Tegen Playfairkwam alleen aanvoerder IvarWesterholt tol (tweemaal) winst. Zaterdagvoetbal derde klasse Reeuwijk-WK 04 (04). Het heeft lang geduurd, maar Robin Smalïegange heeft zijn oude vorm weer helemaal te pakken. De aanvoerder scoorde eerst m de met 10-5 ge- wonnen bekerwedstrijd in de zaal tegen stadgmwjjj* HBSS voor Groenoord viermaal en liet zaterdag dnexgH* het net ritselen. Voor rust scoorde hy de eerste twee mJr fers en voordat Theo Smit na de thee het kwartet vol had gemaakt, liet 'Smal* zyn derde goal noteren. ThimNaut en Ptm van de Helm liepen tegen geel aan. Voor Van de Helm betekent dat (weer) een schorsing. j DRGS-Badios Boys 2-1 (2-1). Ronald Ultee was de grote man bij de Schiedammers Hy scoorde beide doelpunten. Eerst rondde hy een fraaie aanval af en na de gelijkma ker scoorde hij uit een vrije trap binnen de 'zestien' na een terugspeel op de doelman. DRGS staat met nog één duel voor de boeg, vier punten achter op de plek die recht geeft op nacompetitie en kan dat dus wel vergeten. „Nu kunnen we," reageerde trainer Mario Krabbendamm, „ons voorbereiden op de wedstrijd voor de Rotterdams Dagblad Trofee tegen Excelsior Maassluis." Maluku-HSC 0-2 (0-1). Het was na afloop feest in het Nieuwlantpark want HSC pakt sowieso een periode. De nummer vier van de ranglijst -DRGS- kan de ploeg van Arwin Verburgh niet meer inhalen. Misschien dat er zelfs meer in ztt maar HSC is dan afhankelijk van een misstap van Zuiderpark. Een nederlaag van de koploper en een overwinning van HSC tegen DRGS zou de kamptoensth1 tel bij HSC betekenen Voorlopig is het eerste prijsje im bezit. Joop Sprenger zette HSC -dat zichzelf thuis ver kleedde- na een kwartier op voorsprong. Pas in de 89e mp nuut besliste diezelfde speler de wedstrijd en kom een feestje worden gevierd. Oranje Nassau-Olympia 9-7 (4-3). Op het zware veld le verde Oranje Nassau een moeizame party af. De ver zwakte tegenstander zag echter geen kans de Vlaardin gers, met Arjen Meijer spelend voor de afwezige Marco van der Harst, in problemen te brengen. Sandra Door- nink, Martin de Kruyk en John van Pelt scoorden ieder twee keer. Avanti-ODO 13-12 (5-5). In het cruciale degradatieduel te gen Avanti ging ODO in de allerlaatste seconde onderuit. In de slotminuten gaf de Maaslandse overgangskiasser een 10-12 voorsprong uit handen. Door dit dure verlies neemt ODO de voorlaatste plaats op de ranglijst van Avanti over. Mary Pellikaan en Lennard van der Vaart scoorden beiden drie keer. Luto-KV Vlaardingen 13-12 (7-8). De zaalkampïoen zal al le zeilen moeten bijzetten ook op het veld overgangskias ser te blijven Door het onnodige verlies bn Luto deelt de ploeg van coach Jan de Jager de voorlaatste plaats met dne ploegen. „Er zal heel wat moeten gebeuren." aldus De Jager, „wil Vlaardingen er in blijven." Harga-Actief 7-8 (4-2). Met dne invallers speelde Harga zeker niet slecht tegen Actief. In de eerste helft bouwde Harga een nette voorsprong op. Actief maakte m de twee de helft wel de kansjes af waar Harga verzuimde tot sco ren te komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 4