27 Dapper SWSMC krijgt tegen Quick te weinig Degradatie Fortuna, De Wildt stapt op DWS keldert naar de tweede divisie Schiedamse eersteklasser in beeld voor 'periode' én nog altijd voor degradatie m Hermes DVS en Excelsior'20 blijven keurig in evenwicht Demos kruipt naar koploper Jonkman scoort er lekker op los Ursus verbaast over afgelasting MSV'71 pakt de periodetitel Scheidsrechter enige uitblinker Sff Schermtoernooi in Lijnbaanhal SVDPW-DRGS gestaakt na rode 'kaartenfestival' Massale vechtpartij bij Hoek van Holland Evergreen blyft in de race Rotterdams Dagblad Maandag 6 april 1998 Schiedam Met een 3-0 overwin ning op Hillesluis heelt Demos aangetoond nog steeds te geloven in het kampioenschap. Door punt verlies van koploper Dirksland heeft de ploeg van trainer Henk van Loenen met nog twee duels voor de boeg een achtetstand van twee punten en lijkt er een sensa tie in de lucht te hangen. „We hebben verdiend gewonnen omdat we zeer geconcentreerd hebben gespeeld," aldus Van Loe nen. De eerste treffer viel pas na vijf minuten in de tweede helft en werd gemaakt door David di Vito- ria. Het verzet van Hillesluis was daarmee definitief gebroken want de Schiedammers liepen eenvou dig uit naar 3-0 door treffers van Ersam Saad en Gulio Chapper. Schiedam - Akrides wil weer hoge in de basketbalcompetitie gaan gooien en wenst een terugkeer naar de eredivisie In de promotie divisie zijn de Noord-Hollanders weer aardig bezig het verloren ge- gane terrein te heroveren. Na het afgelopen weekeinde en de 70-76 zege op Juventus staat de ploeg ri ant op de eerste plaats, met uit zicht op het kampioenschap. Elke keer als Juventus afgelopen weekeinde in de Margriethal de teugels weer eens degelijk aan haalde, kreeg Akrides meteen van de beide coaches de wind van vo ren. „Jullie willen toch kampioen worden? Doe er dan wat voor!" schalde het regelmatig door de kille sporthal. Juventus heeft het Akrides be hoorlijk lastig gemaakt, ondanks het feit dat interim-coach Petra Weeda over slechts zeven spelers kon beschikken. John Delgado (gestopt), Atilla Gultuna (vakan tie), Newton Valies en Jeroen van Schaik (beiden geblesseerd) ont braken. Maar het Schiedamse ze vental, waarin Ronald Jonkman (van het tweede van Juventus) een puike wedstrijd speelde wist van geen wijken, leidde halverwe ge met 38-36 en moest pas in de laatste minuten van capituleren. Juventus verloor uiteindelijk op conditie en door het wegvallen van Ronald Jonkman, die in de 36ste minuut tegen zyn vijfde persoonlijke fout aanliep. Jonk man (24) et. Yladan Jankovic (22) kwamen in de dubbele cijfers. Schiedam - De voetballers van Ursus hebben gisteren onver wacht een vrije dag gekregen. Het duel tegen Olympia, koploper in 'de derde klasse C, dat op Harga gespeeld zou worden, werd afge last. „Beetje raar," reageerde voorzitter Berry Antonissen, „om negen uur had de consul het er al gegooid. Als hij het veld om twaalf uur had herkeurd, hadden we ab soluut kunnen spelen." BZC *95-ODC 4-1 (0-1). Hoewel de Schiedammers met frisse moed aan de partij begonnen, zag de Kethelclub geen kans de punten in de wacht te slepen. ODC domi neerde de eerste helft en had de betere kansen. Tien minuten na de thee viel het tweede tegendoel punt. Marcel de Koning scoorde het enige doelpunt. Jai Hind-HSC 4-1 (1-0). Door een verdedigingsfout keek de ploeg uit Vlaardingen met de thee tegen een achterstand aan. Nog geen vijf minuten in de tweede helft was het al 2-0. John van der Hoek scoorde voor HSC. Kees Dijks man kreeg een gele kaart. Pretoria-MSV '7114 (0-1). De ze ge op Pretoria gaf de ploeg uit Maassluis het recht op de periode- titel. Ismail El Hadioui bracht de ploeg op voorsprong en scoorde nadien 0-3 en 04. Chris Kolmus zorgde voor nummer twee. Marco Foots raakte geblesseerd en moest naar het ziekenhuis. Schiedamse Boys-Groen Witten 2-3 (1-1). Trainer Coek de Jong was duidelijk, „Het was drama tisch." Vijf minuten voor rust trof Ferry van Heusden met een 'mooie' kopbal het eigen doel. Da ve van de Hurk scoorde de gelijk maker en op aangeven van Michel van Gogh vond van de Hurk voor de tweede maal het doel. „De eni ge uitblinker die ik gezien heb, was de scheidsrechter," gaf De Jong de arbiter ondanks zijn te leurstelling een flinke pluim. Door Fred Louter Schiedam - SWSMC-trainer Guus Haak was na het 1-1 gelijkspel tegen con current voor de derde periodetitel Quick duidelijk in zijn mening: „Dit hadden drie punten voor ons moeten zijn," concludeerde de oefenmeester direct na af loop van het duel. SWSMC. één van de drie kandidaten voor een toegangsbe wijs voor de nacompetitie was zeker in de tweede rondgang de betere ploeg, maar sprong niet zorgvuldig om met de kansen. Aan de andere kant ontsnapte de Schiedamse ploeg aan een nederlaag toen het in de slotminuut een schot van een Hagenaar net over het doel zag verdwijnen. De Schiedammers, met nog twee duels te gaan nog niet geheel vrij van degradatie- zorgen, staan na gisteren samen met Quick aan kop in de derde periode maar zagen door het gelijkspel concurrent Unitas tot op twee punten naderbij kruipen. Met nog de uitwedstrijd tegen Wilhelmus (26 april) op het programma heeft de ploeg wel alles in eigen hand omdat het over het beste doel saldo beschikt. Op het moeilijk bespeelbare veld kwam het eerste gevaar van SWSMC. Toon Wolters haalde met buitenkantje links snoeihard uit maar zag tot zijn teleurstelling doelman André Hoogstad van Quick de bal met zijn vingertoppen nog net naast tikken. Enige minuten later viel de openingstreffer aan de andere kant. Dom balverlies van rech- terverdediger Ersin Bozkurt leidde tot de wonderschone 0-1. Vanaf een meter of twin tig zag middenvelder Albert Spaans van Quick vanuit zijn ooghoeken dat doelman John Bos iets te ver voor zijn doel stond en besloot de bal met een heerlijke 'stift' over de kansloze keeper te liften. Vervolgens duurde het tot een paar minuten voor de rust eer de Schiedammers weer eens ge vaarlijk werden. Een actie op links van Isandro Galina de Sousa kreeg een prachti ge afsluiting toen de kleine aanvaller na een solo de bal snoeihard tegen het garen kogelde en zo de ruststand op 1-1 bepaalde. Na de thee ging de formatie van Guus Haak onverdroten verder op zoek naar de voor sprong die het niet zou krijgen. Mogelijkhe den te over voor ondermeer Kader Fares en De Sousa maar de beide snelle vleugelaan vallers wilden binnen de 'zestien' het over zicht nog weieens verliezen en haalden daardoor vaak niet het maximale rende ment uit hun acties. Een man die daar over het algemeen weinig moeite heeft is spits Alberto Bapüsta de Lima, maar het was gis teren opeen redelijk gevuld Harga niet zijn dag. De donkere aanvaller zag vrijwel elke actie mislukken, doch bleef wel negentig minuten levensgevaarlijk. De spits bewees dat een minuut of vijf voor het einde toen hij de bal een paar meter over de midden lijn ontving, controleerde en direct vanaf dertig meter uithaalde. Tot teleurstelling van alles en iedereen die SWSMC een warm hart toedraagt, verdween het projec tiel een meterlje naast de Haagse goal. Het laatste gevaar kwam van de kant van de bezoekers maar een droomkans om van af drie. meter doelman Bos te verschalken was niet aan Caspar van der Geest besteed. Een overwinning was ook veel te veel ge weest voor de Hagenezen, vond dus ook Guus Haak: „Een heel negatief ingestelde ploeg, dat Quick. Ik vind het knap van ons dat wc nog zoveel kansen hebben weten te scheppen tegen zo'n verdedigende tegen stander." SWSMC-Quick 1-1 (1-1). 17. Albert Spaans 0-1, 43 Isandro Gaima De Sousa 1-1 Bijzonderheden: De ma tig acterende scheidsrechter Moileman gaf geel aan de SWSMC'crs John Bos en Herman Zoetmulder. SWSMC: Bos, Bozkurt, Zoetmulder, Brokling, Uyar (73 Van der Belt), Berveling, De Sousa. Babacan. Lima, Pares, Woliers Quick: Hoogstad. Boeker. Te Slaa, Teeuwisse, Spaans, Tecuwtsse (60 Van de Most van Spijk), Evenblij (68 Van Schie), De Ruyter, Schiferh (85 Van der Geest), J ving schlager, Companjer S WSMC'er Toon Wotters schermt de bal af voor een Inkomende Hagenaar. De kleine Schiedammer was dicht bij een doelpunt, maar zijn schot werd net naast getikt door de keeper. Foto Peter Molkenboer Door Bas van den Berg Vlaardingen - De treurnis bij Fortu- na heeft gisteren een absoluut dieptepunt bereikt door de degra datie naar de vierde klasse en het onverwachte vertrek van trainer Gilbert de Wildt, Vooral de over stap van de trainer naar Xerxes (zo) hield de gemoederen lange tijd bezig. Het bestuur werd vrij dag op de hoogte gesteld van het besluit van de trainer en kort voor de wedstrijd tegen DHZ, die met 24 verloren ging, werd het ook de spelers verteld. Hoewel Fortuna zijn trainer aan het tweejarig con tract had kunnen houden, ging het bestuur accoord met het voor stel van De Wildt een afkoopsom te betalen. Het bestuur komt morgen bij el kaar om zich over de situatie te beraden. De spelers wordt don derdag gevraagd een profiel te schetsen van de nieuwe trainer. Hoewel namen nog niet zijn ge noemd, geven ingewijden assis tent-trainer Hans Schop een grote kans dat hij de nieuwe trainer wordt. Aan alles was gisteren te merken dat Gilbert de Wildt zich niet pret tig voelde. De anders zo spraakza me trainer was zichtbaar aange slagen en noemde het een trieste dag voor alle partijen. „Ik ben af gelopen dagen pas benaderd door Xerxes, De club zocht een opvol ger voor de op non-actief gestelde Ton Ojers. Ik had nauwelijks be denktijd en heb uiteindelijk ja ge zegd omdat ik er financieel fors op vooruit ga. Dat alles in een stroomversnelling terecht is ge komen, had ik nooit verwacht. Ik was al aardig gehecht geraakt aan Fortuna. Dat komt mede omdat ik me een half jaar lang kunnen voorbereiden op het trainers schap bij Fortuna. Nadat ik hoor de dat zo'n veertien spelers de club gingen verlaten, ben ik op pad gegaan voor nieuwe spelers, Alles overziend had ik er niet echt rekening mee gehouden dat For tuna zou degraderen. We hebben talentvolle spelers, alleen duurt het rijpingsproces langer dan ik had verwacht." Voorzitter Ary Plomp verzweeg niet dat hij onaangenaam verrast was door het aangekondigde ver trek van de trainer. „Toch hebben we er geen moment aan gedacht de trainer op z'n contractuele ver plichtingen te wijzen. In sportief en financieel opzicht is Xerxes een verbetering voor hem, We hebben dan ook geen poging ge daan hem tegen te houden. Het is alleen jammer dat dit in een fase gebeurt dat Gilbert goed met de spelers bezig was. De plannen voor volgend seizoen waren al doorgesproken. We hadden ons erbij neergelegd dat Fortuna naar de vierde klasse zou afdalen. Dat Gilbert ondanks alles Fortuna een warm hart toedraagt blijkt uit het feit dat hij lid is geworden van de businessclub." In het veld deed Fortuna een vruchteloze poging degradatie af te wenden. Na de 0-1 van Tony Go- mes kreeg Jan de Klerk rood (2x geel) en scoorde Ron Berveling de gelijkmaker. In de tweede helft was er geen houden voor doelman Alex Roest die Jack de Herder (werk) verving. Ronald Nelemans maakte er nog 24 van. Door Michael Schrijnder Schiedam Het is over en uit. De handbalsters van DWS zijn giste ren als gevolg van de 22-18 neder laag tegen Sittardia DVO gede gradeerd. De Schiedamsen kel derden naar de tweede divisie, terwijl het reeds veilige Ventura van Fortissimo verloor (18-15). Na een voortvarend begin - bin nen vijf minuten stond het 3-1 - kwam de klad er een beetje in en roken de tegenstandsters hun kansen. Door afspeelfouten en het geforceerd afronden van vrije kansen kon DWS niet weglopen. Sittardia deed wel waar ze voor gekomen waren: doelpunten ma ken. Toch kon DWS bijblijven en stond het halverwege de wed strijd 12-12. Voor DWS het wist keek het al snel na de rust tegen een 14-19 achterstand aan. Toen kwam de vechtlust weer een beetje naar bo ven, Omdat Nicole Grandazzi niet aan haar persoonlijke verdedi ging wist te ontsnappen, moest het toch bij anderen vandaan ka men. Voor rust wist zij zeven maal te scoren, in de tweede helft zette zij vier trefferes op haar naam. In de aanval werkte Steffie Roos voor wat ze waard was en weid Marjon Hoogersteege een aantal malen goed vrijgespeeld. Het mocht niet baten. Ook het stevige verdedigingwerk van'Sa- ïvan Minnen kon Sittardia n.; .mpo- SOC?. - Time-out voor DWS. Trainer Zsigmond Mackay probeert te redden wat er te redden valt en spreekt zijn handbalsters moed in. Tevergeefs want niet veel laterwas de degradatie een feit. FotoPeterMoiken- boer neren. In de slotfase bij een stand van 18-20 werd er slordig omge gaan met overtalsituaties en wer den drie strafworpen op rij ge mist. De geëmotioneerde trainer coach Zsigmund Makay stak zijn teleurstelling in zijn team niet on der stoelen of banken, maar kon nog wel zijn vinger precies op de zere plek leggen. „Je ziet dat som mige speelsters niet goed om kun nen gaan met de druk. Zoals in zo veel wedstrijden dit seizoen be gonnen we met een voorsprong maar weten niet wat we daar mee moeten. Speelsters die op de trai ning veel laten zien stellen me in de wedstrijd teleur." Of hij er vol gend seizoen nog bij is weet de Hongaarse oefenmeester nog niet. „Als het aan mij ligt wel. Het zou wel erg makkelijk zyn om te zeggen dat ik stop nu we gedegra deerd zijn." Vlaardingen De Lijnbaanhal in Vlaardingen vormt zondag 19 april het decor voor het jaarlijkse Lente Degentoernooi en Scheïvis- pekel-toemooi sabelschermen. Organisator is schermvereniging Trefpunt Vlaardingen. Er worden rond de zestig deelne mers uit Nederland, België en Duitsland verwacht, die tussen 9.45 en 16.00 uur om de titels gaan strijden. Gesteld kan worden dat het dubbeltoernooi een van de meest attractieve recreatieve schermtoemooien in Nederland is. Er wordt geschermd op in to taal acht schermlopers. Beide toernooien zij n gemengd en zowel het sabelschermen als het degen- schermen vindt plaats met behulp van electronisehe trefferaanwijs- apparatuur. Schiedam SVDPW zit overduidelijk in de hoek waar de klappen vallen. De degradatiekandidaat in de vierde klasse D kreeg gisteren in de wedstrijd te gen 'buurman' DRGS een tik te verwerken die moge lijk nog lang te voelen zal zijn. Twee minuten voor rust, met een 2-0 voorsprong voor DRGS op het score bord, maakte de scheidsrechter er een einde aan na dat hij viermaal rood had getrokken. Eerst was trai ner Rob van Vliet weggestuurd, later volgden Rober to Dijkstra (tweemaal geel wegens aanmerkingen op de leiding), Tom Knoops (grove tackle) én grensrech ter Paul Gunter. „Bij onze eerste tegengoal (doelpunt marco Verspuij; red.)," doet Van Vliet uit de doeken, „vlagde onze grensrechter voor buitenspel. TVIet hou heb ik niks te maken' zei die scheids tegen Paul. Ik heb de man daarop gevraagd of hij niet normaal men mijn grens rechter kon praten. 'U er af of ik er af, luidde het ant woord. Dijkstra kreeg twee keer geel omdat hij bele digende taai heeft geuit tegen de arbiter en hij moet zich dinsdag bij het bestuurs verantwoorden. En ja, die overtreding van Tom Knoops was direct rood. De 'grens' kreeg rood omdat hij vroeg waarom hij nog moest vlaggen als hij toch voortdurend werd gene geerd. Dat was ook zo." Hoewel een vrouwelijke supporter de lachers nog op haar hand kreeg door het veld in te lopen en de sehei- drechter een bnl aan te reiken, was het gevoel voor humor bij Van Vliet volledig verdwenen. „Die scheidsrechter liep vanaf het begin onzettend opge fokt te doen en riep alleen maar irritaties op. Tussen beide ploegen was er absoluut niets aan de hand. Ik kan alleen maar hopen dat er een waarnemer is ge weest, anders krijg je straks misschien nog drie pun ten in mindering en zyn we gedegradeerd. Nee, dit was triest. De scheids heeft viermaal rood getrokken, maar eigenlijk had hij zelf rood moet krijgen. Ik kan er wel om janken. We zijn gewoon genaaid," Schiedsrechter W. Paping uit Maassluis wilde gister avond geen commentaar geven, „Ik ben beter in flui ten dan in praten, dus laten we het maar aan de KNVB overlaten." Overige wedstrijden in 4D. VDL-HWD 5-0(2-0). 1-0 René Verhagen, 2-0Richard Schippers, 3-0 Ruud den Engelsman, 4-0 Rob Visser, 5-0 Ruud den Engels man. VFC-RKWIK1-1 (1-0). 1-0 Pascal Bos, 1-1 Re- mon de Rond. Door Ton de Leede Schiedam—In een by vlagen pittige derby hebben de voetballers van Exeelsior'20 en Hermes DVS elkaar gisteren keurig in evenwicht (2-2) gehouden. Voor rust was de thuisploeg de meerdere en nam de ploeg van Henri van Leeuwen een 2-1 voorsprong. Hermes DVS trok het duel in de tweede rondgang naar zich toe en verzuimde vooral in de slotfase de genadeklap uit te delen. Hermes DVS krijgt de vorm van voor de winterstop zo langzamerhand weer te pakken. Na de ruime winst van vorige week op HWD wilde trainer Hans de Rover nog eens onderstrepen dat zijn ploeg meer in huis heeft dan zijn vorige vereniging. „Wij willen ge woon promoveren," stelde de praatgrage De Rover zonder enige schroom, „en dat zou terecht zijn omdat we samen met VDL de beste ploeg van de afdeling hebben. Zijn we honderd procent scherp dan zijn wij de ploeg die naar de derde klasse moet." Ook Van Leeuwen heeft nog alle belang bij goede prestaties van zijn volgelingen aangezien een derde plek op de ranglijst lonkt. „We moeten blijven hopen op overwinningen van VDL," keek Van Leeuwen met een schuin oog naar de kampioen, die dan een perio detitel kan pakken. „Eindigen wij dan op de derde plaats, en ik neem aan dat we die plek vasthouden, dan nemen wy die periodetitel automatisch over." Na ruim een kwartier kwamen de Thurledebewoners op voorsprong. Bij toeval kwam Danny Koevermans, duidelijk in buitenspelpositie staand, in balbezit. De vaardige spits, meestentijds door twee verdedigers op de huid gezeten, gaf een afgemeten voorzet op Steven Dijkstra die geen moeite had om Peter Droge van dichtby kansloos te laten (1-0). Nadat Michael van der Gaag een kopbal van Koevermans van de doellijn had gekopt kwam Hermes geheel onver wacht langszij. Patrick Marrevee, de Exeelsior'20- doelman die de meest fantastische reddingen met af grijselijke missers afwisselt, kreeg een schot van Dennis Dekker niet onder controle waarna Roy Bronsgeest dankbaar toehapte (1-1). Net nadat Koe vermans zelf een mogelijkheid onbenut had gelaten leverde de jagende spits opnieuw een niet te missen 'assist' af. De dralende Laurens van Dyk werd door Koevermans afgetroefd en de voorzet op maat die volgde, werd door de perfect meegekomen Remeo Ei kenbroek koelbloedig afgerond (2-1). Een aanvankelijk scherper Excelsior'20 werd na rust door de gasten steeds verder teruggedrongen. Den nis Dekker verzuimde tien minuten voor tijd een kalktrap te benuttenToch kwam Hermes op 2-2 toen Bronsgeest een blunder van Marrevee afstrafte. „Een terechte uitslag," concludeerde Van Leeuwen, „omdat wij een uur lang de wedstrijd gecontroleerd hebben. Wij hadden moeten zorgen dat we op 3-1 wa ren gekomen. Mede door conditionele problemen bij onze net weer fitte spelers kon Hennes in de slotfase gaan drukken en raakten wij in paniek." De Rover was een geheel andere mening toegedaan: „Een gelijkspel terecht? Excelsior heeft geluk gehad dat wij er geen vijf hebben ingeschopt. In de tweede helft hebben we ze alle hoeken van het veld laten zien. Wij hadden veel meer verdiend want hun doel punten waren regelrechte weggevers van onze ver dediging en van de scheidsrechter." Exeelsior'2Ö-Hermes DVS 2-2 (2-11.16 Steven Dijkstra 1-0,33 Roy Brorugccst. 40 Iu.r.u-u Eikei iluuck 2-1, G3 Iw» Bi uitgeest 2-2 Bij» zonderheden: Jurger. van Dun en Danny Koevermans (Excelsi- or'20) en de Hennes DVS-spelers Marco Leber en Ruud de Groot kregen geel Excelsior'20: Marrevee. Ruts, Smits, Dykstra. Etman (67. Van der Nagel). Smolders (67 Wevers), Van Dun, Vorstenbos, Meeder, Koe- vermans. Eikenbroek Hermes DVS: Droge, Egging, Leber, Bak boord (71 Eikmans), Van Dijk, Van der Gaag (64 De Groot). Arslan (78. Prins), Stiefel, Dekker, Gnmmius.Bronsgcest Den Hoorn - Scheidsrechter J.G. Straver (42) was gis teren de gebeten hond bij Hoek van Holland, Toen de leidsman met nog vijf minuten te gaan weigerde te fluiten voor een overtreding op de Hoekse voetballer André Kemerling en Den Hoorn vervolgens uit de daaropvolgende situatie de 1-0 binnenschoot, waren de rapen gaar. Een massale bestorming van scheids rechter Straver was het gevolg met als resultaat een regen aan gele en rode kaarten en een massale vecht partij waarbij zowel spelers, trainers als publiek wa ren betrokken. Hoek van Holland-trainer Johan Voskamp was na af loop diep teleurgesteld maar toonde toch nog enig begrip voor 2yn spelers: „Ik wil het gedrag van myn groep absoluut niet goed praten, maar dat ze zo rea geerden kan ik my wel een beetje voorstellen want we zyn vanmiddag genaaid door de scheidsrechter. Ik heb in alle commotie niet eens kunnen zien wie rood hebben gekregen." Voskamp zelf kwam ook niet geheel ongeschonden uit de strijd; „Ik heb ook een klap van een toeschou wer gehad en Marc van der Maat kreeg zelfs een fles bier op zijn kop." Het al zo gehavende Hoek van Hol land moet na de escalatie van dit duel vrezen de ko mende weken nog meer spelers kwyt te raken door schorsingen. „Ik moet al zo schipperen met myn se lectie en dat zal na vandaag alleen nog maar erger worden, zo ben ik bang," aldus Voskamp. „Ik heb de wedstrijd gestaakt," zegt arbiter Straver, nadat ik een tweede rode kaart aan Hoek van Hol land had gegeven. Als ik vervolgens alle ziektes had gekregen die mij naar het hoofd werder geslingerd, had ik al vijf keer onder de grond gelegen. Vervol-"" gens gaf ik rood aan een speler die de bal keihard, naar me toeschoot en by het verlaten van het veftd heb ik rood getrokken voor een speler die me onder uit wilde halen. Een geschorste speler heeft ook nog eens de waterzak naar mijn hoofd gegooid. En dan al die ziektes die me zyn toegewenst. Maar ik blijf flui ten, dat doe ik al 22 jaar." Asvion (m)-Lelden 3-6 (1-3). De wedstrijd kende een hec tisch sccreverloop. Ronald Jacobs opende uit een straf- eomer de score. Daarna was het de beurt aan Leiden dat driemaal scoorde. Asvion kwam door treffers van Frenk Hortensius nog wel op gelijke hoogte maar de inspan ning had te veel kracht gevergd van de Schiedammers. Leiden Uep daarna uit naar 3-6. Aeolus-Pollux (m) 2-7 (14). Aeolus kon zijn status als ro de lantaarndrager niet verdoezelen. Jom Kalden opende na tien minuten de score. Aeolus kon kort daarop even eens haar eerste treffer laten aantekenen. Het plezier van de gelijkmaker bleek van korte duur, Robert-Jan Baars gaf met zyn treffer aanzet tot een stormloop op de Rotter damse cirkel. Dirk Zuidmeer (2x), Benno Hoftijzer, Mare Strik en Bas Engelsman maakten de zeven vol. Bommelerwaard--Spirit (m) 1-2 (0-1). Aanvoerder Dolf Jaeger opende de score. Na de rust beet de degradatie kandidaat Bommolerwaard echter fel van zich af, wat al snel tot de gelijkmaker leidde. Pollux kwam er in ie fase moeizaam uit en moest tot een tiental minuten voor tijd wachten voordat het enige tegenstoot kon geven. Martijn van der Steen zorgde vijf minuten voor tijd voor de be vrijdende treffer. Jean-Pierre Broeren viel in de eerste helft uit vanwege een hoofdblessure. Evergreen (v)-Nieuwegein 3-0 (2-0). In de vorige ontmoe ting had Evergreen niets in te brengen en verloor toen met 4-0. Op eigen terrein lagen de kaarten echter duide lijk anders. Evergreen was beduidend sterkeren dicteer de vnjwel de gehele wedstrijd. Halverwege het eerste be- drijf scoorde Esther Maas uit een strafcomerrebound de eerste treffer. Liane van Hassel nam vervolgens treffer twee en drie (strafcomerrebound) voor haar rekening. Spirit (v)-HCAZ 04 (0-3). De vrouwen van Spirit vochten als leeuwen en kregen enkele kansen. Zij slaagden er echter niet in hun vechtlust in doelpunten uit te druk ken. Spintcoach Jan Wattez sprak na afloop van een 'ge flatteerde nederlaag'. „Verliezen is niet erg maar 04 is ietwat overdreven." Asvion (v)-Pijnacker 0-0 (0-0). Asvion creëerde meer kan sen dan de opponent maar geen enkele keer kwam daar een doelpunt uit. In de tweede helft kreeg Asvion de mo gelijkheid op voorsprong te komen nadat Dieuwke Prins in de cirkel van Pijnacker onderuit werd gehaald. Bij af wezigheid van Suzanne Wester nam nu Maaike Hulst de honneurs waar op de strafbalstip. Haar inzet werd echter gekeerd door de keepster. Pollux (v)-Capelle 54 (2-0). In de eerste helft had Pollux duidelijk het initiatief in handen. Katinka Kuil tikte een ingeslagen strafeomer achter de Capelse keepster. Op slag van rust tekende Rachel Boer de tweede treffer aan. In het tweede bedrijf begon Pollux stroef, maar die stroef heid werd allengs omgevormd tot souplesse. Patty van der Kooy (2x) en wederom Rachel Boer waren met drie treffers het toonbeeld van de Vlaaidingse souplesse.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5