22
Rotterdams Dagblad
Maandag 6 april 1998
Uitslagen
KNVB Zaterdag West IV
Hoofdklasse A: ASWH-Achilles Veen 1-1,
Quick Boys-Hoek 3-0. AKC-Schevcnmgen
2 0. Nwrdm'jk Kozakken Boys 1-1Grootc
Lmdt-Katwijkü-5. Excels iorM-Rijnsburgse
Boys 2-0.
ARC 21-50 Quick Bnys 21-29
Katwijk 21-46 Achilles Veen 21-28
FC Lisse 23-41 Hoek 20-25
Schevemng 21-36 Kozakken B. 20-23
ExcelsiorM 21-32 TerLeede 21-20
Noord wijk 21-31 ASWH 21-16
Rijnsb.Boys 21-30 Groote Lindt 21- 3
ARC en Katwijk periodekampioen
Groote Ltndt degradeert
Hoofdklasse B: GVVV-Stnjen 4-0, Spijke-
nisse-WOG 0-5, Huizen-DOVO 0-3.
Barendrecht 21-43 Bennekom 21-30
Spakenburg 21-41 Zwart Wit"28 21-28
SHO 21-39 Marken 21-24
WOG 21-37 Capelle 21-23
Gm 21-32 Volentlam 21-23
DOVO 21-31 Stnjen 21-13
31ui7cn 21-31 Spijkemsse 21-11
SHOen Barendrecht periodekampioen
Hoofdklasse C: Harkemase Boys-Dracht
sier Boys O-O, SDC Putten-ACV 0-3, tJssel-
meenogels-HZW 2-0, SC Genemusdon-
ESC4-0.
Eerste klasse B: DEVJO-DSVP 0-3, WOR-
Heerjansdam 1-6. 1 VVH - Rozen burg 0-1.
Excelsior P-DOTO 2-0.
Rozenburg 2144 KRV 20-29
DOTO 21-38 WOR 21-29
Heerjansdam 21-38 Excelsior P 21-28
Beursbengels 20-33 Kenncmerl. 20-19
RVVH 21-31 DSVP 21-15
Zwaluwen VI. 20-29 DEVJO 21- 9
Rozenburg kampioen. DOTO en KWH pe
riodekampioen. DSVP en DEVJO degrade-
Tweede klasse C: Xerxes-Vitcsse Delft 2-2.
Deltas port 20-50 HVO 20-25
's-Graven? SV 2044 Lyra 20-25
Xerxes 20-31 Horiselersdyk 20-24
Monster 20-28 RCL 20-21
KMD 20-27 Vitesse D 20-20
Voorscholen 20-27 Soccer Boys 20-19
Deltasporten 's-GravenzandseSV periode
kampioen
Tweede klasse D; TOGR-Hemenoord 2-1,
Rohda'76-NSW 0-6. Stellendam-Zevenho
ven 2-1. Jodan Boys-Sportlust'460-3, Zuid-
land-Rgnmond Hoogvliet Sport 1-1.
Zevenhoven 2146 Bolnes 20-24
Stellendam 2146 RHS 21-24
TOGR 2144 Spirit 20-20
Zuidland 21-32 Hc-inenoord 21-19
NSW 21-31 Jodan Boys 2MB
ROHDA'76 21-26 Sportlust'46 21-13
Stellendam en Zevenhoven periodekampi
oen. Sportlust'46 degradeert
Derde klasse B; 's-Gravenzande-PEC Haag
6-2. Hoekse Boys-Maasdijk 0-2. BMT-Loos-
duinen 2-1. DVO'32-CION 0-2. MW"27-I>te
Haghc 1-0. JAC-Naaldwijk 1-2.
JAC 2143 BMT 21-29
PECHaag 21-38 Loosdumen 21-26
MW27 21-36 Die Haghe 21-25
's-Gravenz 21-34 Maasdijk 21-23
CION 21-32 DVO'32 21-16
Saaldwyk 21-32 Hoekse Boys 21-11
JAC kampioen, PEC Haag en JAC
periodekampioen Hoekse Boys degradeert
Derde klasse C: Sivco'60-Be Fair 1-1. De
Zwervers-BVCB l-l, Reeuwyk-WK (W,
PPSC-HBSS2-0.
Flo reaal 2149 Groen Wit R 20-24
WK 2144 Linsehoten 20-20
WDS 2141 Reeuwyk 21-20
Be Fair 21-35 De Zwervers 21-20
HBSS 21-28 Siveo'60 21-19
PPSC 21-26 BVCB 21-18
Floreant kampioen.
Fioreant en VVK periodekampioen
Derde klasse D: NTW-SSS 1-2. Gouds-
waardse Boys-SC Botlek 3-2. DZB/Zeven-
kamp-Leonidas 3-1, AIexandria'66-Maas-
dam 0-3, GOZ-Smitshoek 0-5, Oranje Wit-
NBSW3-1.
Smilshoek 21-51 GOZ 21-23
OranjeWit 2147 NTW 21-21
Maasdam 2144 DZB/Z.kamp 21-20
SSS 21-38 Goudsw.Boys 21-17
NBSW 21-35 Botlek 21-14
Leonidas 21-24 AJexandria'66 21-14
Smilshoek kampioen
OraryeWjt en SSS periodekampioen
Vierde klasse B: Nationale Nederlanden-
Ariston'801-0. Rijswqk-Sempef Altius 4-2,
GTB-TSBO-2.
TAC'90 2045 GTB 21-27
Vredenburch 1942 DORR 20-25
Texas DHB 20-35 NaVNederl. 21-24
TSB 20-32 DUNO 19-21
Semper Altius 20-32 Ariston'SO 20-15
R\jsw|jk 20-27 QuickSteps 18- 9
Texas DH B cn Vredenburch periodekampi
oen
Vierde klasse C: Gouda-SDV l-l, WOH-
GfiK/Nedlloyd 3-1. Rhoon-Eeelantier Boys
5-4. Berkeï-Bergambacht 3-0, Schie-
broek'94-Moerkapelle 3-1, Oudewater-Bos
zoom 3-0.
Berkel 2147 Rhoon 21-29
Moerkapelle 21-39 Gouda 21-28
FC Boszoom 21-33 WOH 21-27
Oudewater 21-33 Bergambacht 21-27
Schiebroek 21-32 SDV 21-15
Egelant. Boys 21-30 GGK/NedlL 21-10
Berkei kampioen
Berkel en Oudewater periodekampioen
SDV en GGK/Nedlloyd degraderen
Vierde klasse D: Zinkwegse Boys-Melis-
sarrt 4-1, Herkrngen-ZBVH gestaakt. Put-
tershoek-Hellevuelsluis 0-0. Simonshaven-
Oude Maas 2-2, PKC65-WFB1-3, Den Bom-
met-SNS3-l.
Oude Maas 21-44 Simonshaven 21-26
HeUev.sluis 2140 WFB 21-24
Zinkw.Boys 21-37 Puttershoek 21-23
Den Bommel 21-35 Herkregen 20-22
PKC'85 21-30 ZBVH 20-20
Meüssant 21-26 SNS 21-11
Oude Maas kampioen
Oude Maas en Zinkwegse Boys periode
kampioen. SNS degradeert
Vijfde klasse D: BSC'68-Rgnstreek 5-0,
SPV"81-Schoonhoven 2-0. Sportief-Aarlan-
derveen 1-3, Nationale Nederlanden-
DOS'321-1.
BSC'68 17-38 Aarlanderv. 17-27
Zwammerd. 17-31 SPV81 17-25
Sportief 17-30 DOS'32 17-17
Schoonhoven 18-30 Rijnstreek 17-12
Perkouw 17-27 Nat.Nederl. 18- 3
BSC'68 kampioen
BSC'68 periodekampioen
Vijfde klasse E: QFB-Piersbil 04, Lombar-
dgen-Bcmisse3-2.FCPretoriaR-FiakkeeÖ-
6, Rockanje-DES'67 2-3, Nelson/LSV-Zwar-
tewaal 1-1, SC Voome-FC Vlotbrug 4-2.
Fiakkee 21-55 Zwartewaal 21-22
DES'67 2149 Vlotbrug 21-21
SCVoome 21-47 Pretoria 21-18
Pierehil 2145 Bemisse 21-17
Lombardijer. 21-33 Nelson/LSV 21-16
Rockanjc 21-25 OFB 21-12
Fiakkee kampioen, DES'67, Piershil en SC
Reserve le klasse A: Quick Boys 4-LYRA 2
3-5KWH 2-Grav SV2 2-1Noordwijk2-AKC
36-1, Barendr 2-DSVP 23-1, Katwijk 3- DEV
JO 25-1B: RVVH 3-SHO2 04. Excels P2-Uit
Delft 21 -2; Res 2c klasse B: Cravenz w 3-
PEC Haag 2 3-2 gest, Vitesse Delft 3-Maas-
dijk 2 2-2, Duinoord 2-Hcmselersduk 2 4-3.
Lssse4-KMD22-1Excels M3-Die Haghe21 -
6. Monster 2-Loosdumen 2 4-2; D: DOTO 2-
YWdeZwervS 5-3. Res 3e klasse D:Rozenb
5-W'FB 2 24. SSS 3-Rijnm/Hgvl Sp 2 3-1.
SHO 3-ZBVH 2 2-0 gest. DOTO 3-Spijkenis-
s4e 4 3-2, Rhoon 2-Bol nes 2 54. Capelle 3-
Xentes 21-1. Zw Wit'28 3-GOZ 2 24; Res 4e
klasse A; Aar la n derveen 2-Floreanl 3 1-3.
CVC Rceuwijk 2-Spint 41-1, Rohda'76 3-Be
Fair 3 1-2, Zevenh 3-Linschoten 2 24; B:
SDV 2-DOS'32 2 5-1; C: Jodan Boys 5-Exeels
M 4 7-3; D: Stellendam 3-Puttershk 24-1Res
5e klasse A: Bergambacht 2-Moerkapelle 2
2-0; B: Oudewater 3-Berkel 3 3-3, Gouda 3-
Zevenhovcn 41-0: C: SDV4-WOH 2 2-2; D:
WK 3-CION 25-1. Zwaluwen 4-MW27 3 2-
1, DeltaSp5-HBSS41-2; E: Rijnm/HgvlSp
4-Ex cols M 6 4-3; F: SHO 5-ZW 2 8-2;G: SHO
6-Den Bommel 26-1. DES'67 2-ZinkwBoys2
0-0; Res 6e klasse B: Jodan Boys "-Schoon
hoven 42-0; D: WK 4-DOS'3234-2; E; WOR
5-Hellw sl 3 3-1Barendr 9-Spijkenisse724:
F; RVVH IO-PKC'85 3 24; G: Zwaluwen 5-
HSC34-4:I:Melissant3-Voome48-2;J:Ber-
r.isse 2-SHO 7 3-5; K; Voorne 5-Botlek 5 5-2,
D0T07-Rt»ckanje33-2; Res 7e klasse B: Jo
dan Boys 9-Berkel 6 2-1: D: HBSSó-Leoni-
das 3 0-11HVO 7-Gr Wit R51-8; F: PKC'854-
HVÖ 9 4-0; I; SSS 5-Stellendam 5 2-1; i:
MW276-Excels M 153-O.DVO'326-WK79-
2; K; RWH 16-BVCB 73-1, Moerkapelle 6-
Sportlust'4611f»-3,DZB/Z'kamp7-Maluku 3
2-6; Res 8e klas se C: Capelle 10-CCO,'Kralin
gen 2 0-2. Zwaluwen 8-Smitshoek 7 3-3; D:
ZW 6-RWH 18 5-3. RSM 3-Rhoon 6 6-3, F:
Zwaluwen 10-SDV 14 1-2, SDV 35-Jodan
Boys 103-2;G:YWdeZwerv 9-Den Bommel
4 4-0; H; Strijen 9-Picrshil 4 0-2; I; NSW 8-
Bcmisse 3 3-0. DES'67 4-Zwartewaa)374J:
Voomeö-Hellevsl 61-2; K: Barendr 15-Lom
bard 82-30, Bolnes 6-Puttershk 5 3-2.
KNVB Zaterdag Zuid I
Derde klasse C: DeAlblas-ASH 4-2.MW58-
Nieuw Lekkerland 1*2.
De Zwerver 2649 ASH 20-25
GJ5 20-37 Groot Amrn. 20-25
NwLckkeri. 20-37 HSSC'61 20-23
DeAlblas 20-30 WAC 20-22
Pelikaan 20-27 MW58 20-58
Papendrechl 20-26 Meerkerk 20-13
De Zwerver kampioen. Nw Lekkerland en
GJS periodekampioen
Vierde klasse C: Slreeflterk-Arkel 2-1.
SVW
20-41
Ameide
20-24
Scheliuinen
39-33
Lek vogels
20-24
Streefkerk
20-30
Arkel
20-22
Drcehlstreek
20-28
Hardinxvdd
20-22
Herovina
20-27
Haaften
19-21
Sliedrecht
20-27
ZBC'97
20-17
icyieUv
«unpio
Vijfde klasse F: Maluku-HSC0-2, Herman-
dad-ZW 0-1, DRGS-Badios Boys 2-1, SpoT-
ting Lüdewijk Pioniers-Zuiderpark 2-7.
Zuiderpark 17-37 RSM 17-22
HSC 17-35 BadiosBoys 17-19
ZW 16-34 Hermandad 17-15
DRGS 17-31 Maluku 17-15
JaiHind 18-23 Sp.Lod/Pion. 17-7
Zuiderpark en HSC periodekampioen
Sliedrecht en Hcrovma jieritxlekampioen
Vijfde klasse B: Stadspolders-Wicldrecht
3-5, Sparta '30-AI blasserdam 1 -0
SC Reeland 21-59 WNC 21-28
Peursum 2347 SCGorkum 21-22
Stedocn 2243 Nourdcloos 22-21
Sparta'30 2241 SVS'65 22-21
As peren 22-40 Dubbeldam 22-12
Alblasserdam 21-33 Stadspolders 21-4
Wicldrecht 22-29
SC Reeland kam pioen SC Reeland periode-
kampioen
Landelijke Jeugd
Eredivisie: Ajax-GA Eagles 7-1, Vitesse-
PSV 2-2. FC Utrccht-ADCi Den Haag 0-1.
Ajax 24-72 FCGroning. 23-28
Feyenconi 2447 ADO D'Haag 24-24
Vitesse 24-46 Volendam 23-23
FC Twente 23-39 GA Eagles 23-22
Heerenveen 23-35 Telstar 23-22
NAC 24-32 FC Utrecht 24-22
AZ 23-30 PSV 23-20
Ajax kampioen
Eerste divisie A: Veendam-Cambuur 2-2,
Emmen-Quick Boys 3-2, Ajax 2-Sparta 4-3.
Ajax 2 21-55 FC Zwolle 21-28
Haarlem 2047 Emmen 21*26
SCFeycn. 21-34 DWS 17-21
Spana 20-31 Quick Boys 21-21
Excclsi- - 21-29 SCCambuur 21-15
rcVrer... 21-29 Westlandia 21-14
Ajax 2 kampioen
Vrouwen
Hoofdklasse: Stedoco-KFC'71 3-1, Ter
Leede-Vclocitas 5-0, Buitenveldert-Sacs-
tumÜ-2.
Saestum 20-55 Puck Dev. 19-25
Zwart Wit'28 20-35 ODC 17-24
Sledoco 19-31 Buitenveld, 19-19
Velocitas 18-30 WFC 18-19
TerLeede 20-28 NEC 18-15
Wartburgia 20-27 KFC'71 20-10
Saeslrum kampioen
Eerste klasse A: Rysoord-01iveo4-0,Capel-
le-RKVCL 2-2. Braakhutzen-NOAD 6-1,
KFC-WRW O-O, Herptse Boys-SC 't Zand 1-1.
KNVB Zondag West IV
Hoofdklasse A: Feyenoord-EUnkwijk 1-0,
VCS-UVS4-1, AFC-Holland 1-2, Neptunus-
DWV 2-2, Tonegido-AFC"341-0, Argon-DHC
1-3.
HoUandia 2144 DWV 21-28
TONEGIDO 2140 HoUand 21-27
AFC'34 21-39 Zw. Schapen 20-23
SCFeyenoord 21-35 AFO 21-19
DHC 21-33 UVS 21-18
Elinkwü'x 20-30 Neptunus 21-16
Argon 21-28 VCS 21-15
TONEGIDOen HoUandia
periodekampioen
Hoofdklasse B: TSC-Gemert 0-7, WSC-
UDl'19 0-1, Deume-Geldrop VKS 5-0, Hal-
steren-TOP 3-1Eijsden-SVN 2-2.
Hoofdklasse C: Drachten-Appingedam 1-0,
OVC'85-Stevo 0-1, Babbench-Hatert 0-0,
Achilles'94-HSC'21 t-].Rheden-AGOW
2-3, Hoogeveen-Sneek 0-1
Eerste klasse B: Papendrecht-Wilhelmus
1-1, Unitas-Blauw Zwart 5-0, VELO-N'ieu-
wenhoom 0-3, VlOS-Osdorp 2-1, SWSMC-
Quick 1-1, Nijenrudes-Lugdunum 3-1.
Nic-uwenh. 20-39 SWSMC 20-25
Nijenrodes 20-38 Lugdunum 20-23
Unitas 20-35 Osdorp 20-22
Wilhelmus 20-34 BlauwZwart 20-22
Quick 20-32 VIOS 19-19
Papendrecht 19-29 VELO 26-14
Nieuwenhoorn cn Nijenrodes periodekam
pioen. VELO degradeert
Tweede klasse D: DFC-Zwervers 1-0, DRL-
EBOH 3-3, SVW-Sliedrecht 0-2, Putters-
hoek-DCV 1-1, Xerxes-Slikkerveer 1-0,
Spartaan'20-Leonidas 1*1.
Leonidas 1942 DRL 20-29
DCV 20-37 Slikkerveer 20-24
DFC 20-35 Xerxes 20-23
EBOH 19-33 Zwervers 19-2!
Puttershoek 20-31 Spartaan'28 20-21
Sliedrecht 19-30 SVW 20- 1
Leonidas periodekampioen. SVW degra
deert
Derde klasse B: Den Hoom-Hoekvan Hol
land 01, DHL-Lens 1-2, Oliveo-Schipluidcr.
2-0, Rgswijk-GDSWP 5-0, Kranenburg-
Scheveningenenen 1-1.
Kranenburg 1841 DHL 18-20
Rijswijk 19-35 Huekv.HoU. 18-17
Schevening. 18-32 Lens 18-17
Oliveo 18-31 REMO 17-16
Den Hoorn 18-27 GDS/WP 18-14
Schipluiden 18-22
Kranenburg kampioen
Kranenburg periodekampioen
Derde klasse C: Moordrecht-ONA 1-2. Spar-
ta-UNlO 3-1, DONK-Alexandria'66 2-0. Ca-
bauw-HOV 2-3Stol wijk-HlON 1-0.
OJympia 19-44 DONK 20-29
ONA 2041. Moordrecht 20-19
HOV 19-38 HION 20-17
UN10 20-33 Ursus 18-16
Stolwijk 19-29 Alexandna'66 19-16
Sparta 20-29 Cabauw 20-10
Olympia periodekampioen
Derde klasse D: Alblasserdam-Hekelingen
04. PFC-DBGC 1-1. Fortuna V-DHZ 1-3.
Overmaas-De De De Musschen 0-0. OW-
LMO1-3, HeUcvoetsluis-OHW 3-2.
Hekelingen 2044 DHZ 20-29
OW '20-39 De Musschen 20-24
LMO 20-37 PFC 20-23
DBGC 20-34 Overmaas 20-21
Hellcv.sluis 20-34 Fortuna VI 20-13
OHW 20-31 Alblass.dam 20- 1
Hekelingen en LMO periodekampioen.
Fortuna VI. en Alblasserdam degraderen
Vierde klasse B: RAVA-Postduiven 04,
GDA-SOA 0-1, SVDPW-DRGS 0-2 gest, £x-
celsior'20-Hermes DVS 2-2. VDL-HWD 5-0,
VFC-WIKRK1-1.
VDL 2048 VFC 20-24
Hennes DVS 20-34 RKW1K 20-23
Excclsior'20 19-28 DRGS 19-21
HWD 19-27 RAVA 20-21
SOA 19-27 GDA 20-21
Postduiven 18-24 SVDPW 18-13
VDL kampioen. Hermcs DVS penodekam-
pioen
Vierde klasse F: GLZ-Soccer Boys 4-1.
Zwarte Pijl-Grocriewcg 3-3, Excelsior-Anti-
barban 2-1, TOGB-Schiebrock'94 24, Om
moord-Steeds Volharden 1-0, Dilettant-
SMV Hillegersberg 1-3.
GLZ 1841 Schiebroek 20-25
TOGB 19-37 SV Ommoord 19-24
Excelsior R 19-37 Antibarbari 19-23
Dilettant 20-33* Groeneweg 19-15
SMVH.berg 19-26 St.Volhardcn 19-13
Soccer Boys 19-25 Zwarte Pij] 20-13
GLZ en TOGB periodekampioen
Vierde klasse G: WRW-DC LD-1Poortugaal-
Ablienbruek 2-0, FIOS-Tediro 1-2. Coal-
Oud-Beijeriand 3-1. Meeuwenplaat-WCR I-
2, Flakkee-SCO'631-0.
Oud-Beijerl. 2049 Abbenbroek 20-26
Poortugaal 2043 Tediro 19-18
Coal 2041 Fiakkee 20-18
WRW 20-33 Meeuwenpi. 20-17
WCR 19-32 SCO'63 19-13
DCL 18-27 FIOS 19-6
Oud-Beijerland en Poortugaal periodekam
pioen
Vierde klasse II: NOC-Germinal 2-3. Spor
ting Lodewnk Pionters-DJSCR 2-1, EDS-
Trans\alia2-0,DEH-CWl-l,VOC-Belvédè-
re 1 -2, CKC-Aeolus 2-1
EDS 2045 CKC 19-29
Transvalia 2044 Germinal 18-23
CW 2043 DJSCR 19-20
Aeolus 20-33 Belvedere 20-14
VOC 20-31 NOC 20-11
DEH 20-30 So.Lod.Pion. 20- 8
CWen EDS periodekampioen
Vijfde klasse C: Steeds Hooger-Waddtnx-
veen 4-2, Nieuwerkerk-Ammerstol 2-0, Vier-
polders-Bergambacht 0-6. ESTO-SVS 1-2.
DZBt'Zovenkamp-Bludorp 2-0. Lekker-
kerk-Swift Boys 1-3.
ESTO 2049 Lekkerkerk 20-27
DZB/Z.kamp 20-39 Waddinxveen 20-20
SVS 20-39 Blijdorp 20-18
Bergambacht 19-38 Nieuwerkerk 20-17
Swi ft Boys 19-33 Vierpolders 20-10
Ammerstol 20-32 St.Hooger 20-10
ESTO kampioen. ESTO en DZB/Zevcn-
kamp periodekampioen
Vijfdeklasse D: BZC95-ODCSchiedam4-l,
Bolnes-RDM 3-3, Jai Hind-HSC 5-1, Preto-
ria-MSV7] 14,Rockanje-Maasstad5-2,The
Hacvards-Blankenbu rg 3-3.
JaiHind 2047 Maasstad 20-23
MSV7I 2046 ODCS'dam 20-22
The Harvards 2041 Pretoria 20-18
BZC'95 20-34 RDM 20-16
Blankenburg 20-33 Rockanje 20-13
Bolnes 20-28 HSC 20-10
Jai Hind en MSV71 periodekampioen
Zesde klasse D: Noordcrkwartier-RVC'33
0-2, Oudewater-Kralingen 54, Activitas-
VOB 3-0. Centre Portugues-VND 3-1, Garu-
da-Real Par bo 2-3.
RVC'33 18-52 Activitas 17-15
Kralingen 17-39 RealParbo 16-13
C. Portuques 18-35 VND 19-13
VOB 16-29 Garuda 17-12
Oudewater 18-29 Noorderkw. 18-10
De Roef 18-27 RVC'33 kampioen
RVC'33 periodekampioen
Zesde klas se E: DOZ-Voorwaarts2-Q,Schie-
damse Boys-De Groen Witten 2-3, RTG-
RMC Atlas 2-1, AVS-PKC'85 2-2, RET-Dirks-
land M,Demos-Hilles!uis3-0.
Dirksland 2046 Atlas RMC 20-24
Demos 20-41 Hillesluis 20*23
DOZ 19-35 RTG 20-23
Voorwaarts 19-29 PKC'85 20-18
RET 20-29 DeCr. Witten 19-17
Scmeti. Boys 2i-2a AVS 19-16
Hillesluis en Dirksland periodekampioen
Reserve Hoo fdklasse A: Westlandia 2-Feye-
noord AV 2 4-2, Quick 2-ADO Haag 213-3.
Hekelingen 2-DHC 2 0-0, Wilhelmus 2-Slik-
kerveer 2 3-1Res. le klasse B: CWZwerv 2-
Spart'2022-2,01ympia2-UNl022-1DHC 4-
DRL 2 1-2. SWSMC 2-OW 2 4-1; Res. 2e
klasse C: Groeneweg 2-VDL 2 2-3, Fortuna
VI2-EDS 2 0-3, DONK 2-Sparta (AV) 2 2-1,
1NA 2-Leonidas 2 1-3, ESTO 2-HOV 2 3-1,
Stolwijk 2-Xerxes 254; D: DHZ 2-Coal 23-1,
Slikkerveer 3-SC0'63 2 0-1, CW 2-DBGC 2
2-1, Overmaas 2-Ommoord 21-6, Musschen
2-PFC 2 1-0. Hellev sl 2-Leonidas 3 3-2; Res.
3e klasse B: HBS 3-Kranenburg 2 0-0. Lisse
3-Hermes DVS 21-3, Naaldwijk 2-Postdui-
ven 2 6-0, Verb ure h 2-Quint us 3 1-2; C:
HMSH 3-West land ia 5 1-1, VUC 3-Laak-
kwarl 2 4-8. Oliveo 4-GDSWP 2 3-1, Duin-
dorp SV 2-GONA 2 2-1, Fortuna VI3-RVC 2 3-
0; D: DCV3-Aeolus 2 l-l.GSV 2-Bodegraven
2 2-1TOGB 2-Moordrecht 2 4-0. Woerden 2-
Dilettant 21-1, VEP 2-VOC 2 2-1; E: Hermes
DVS 3-Xerxes 4 3-6. HOV 3-Alex'66 2 1-2.
DJSCR 2-Exeels'20 3 1-2, ODC Schiedam 2-
CKC21-2,SMV/H "berg 2-TOGB3 5-1,DRGS
2-VOC31-1,F: Poortugaal2-Overmaas32-ll
LMO 2-Puttershk 2 J-2. DBGC3-WRW2 i -2,
DRL3-Nieuwenhoom31-5, Spart'203-WCR
2 2-0, Feyenocrd AV3-DEH 2 2-1; Res. 4e
klasse B: UNIO 4-CW Zworv 3 0-2, St Vol
hard 2-DZB/Z'kamp 2 3-1, Nieuwerkerk 2-
HION 2 9-2; C: RK WIK 2-Excels'20 4 2-2.
VFC 3-Neptunus 3 2-1. EDS 3-Ursus 2 2-0,
HWD 2-SWSMC3 7-5, MSV712-\T)L3 2-1.
Snarta AV)3-Delft 2 2-1; D: GLZ2-Germinal
23-l.Leonid2s4-RKWIK344,CV\'Zwerv4-
SVS 3 3-2; E: WC 5-Ommoord 3 0^, DCV 6-
EDS 4 2-6, Neptunus 4-Kralingen2 2-2, Bol
nes 2-Musschen 3 3-3; F: Abbenbroek 2-Hil-
lesluis 2 2-2, FIOS2-BZC952 2-2; G: Abben
broek 3-F10S31-0, SCO'63 3-Hdlev sl3 2-1,
Hckelingen3-Oud-Bejjerl22-3, Meeuwenpi
2-Flakkee 2 0-1; Res. 5e klasse A: ONA 3-
DONK3 3-0, Dilettant3-Floreant 24-1Groe
neweg 3-Moordrecht 3 1-2, Cabauw 3-Lek-
kerkerk33-l,VEP3-RVC'3322-];C:AVS2-
Blijdorp 2 3-6, Sp LodiPio3-DEH 3 44, DZBI
Z'kamp 3-Schiebroek 2 8-0, CW Zwerv 5-
SWSMC 4 14. VOC 5-CKC 3 0-2. DCV 7-
Sparta (AV)4 34; D: St Hooger 2-HWD3 5-2.
HOV4-RK WIK4 0-1Jai Hind 2-St Volhard 3
1-1, Garuda 2-Zwarle Pijl 2 5-0, Excels R 2-
Leonidas 5 2-1E: BZC'95 3-Ovcrmaas 43-0.
PFC 3-Maasstad 3 2-3. Hekelingen 4-DHZ 3
3-0; F: FeyenoordAV5-LM041-3,Overmaas
5-RDM 2 4-0, Tediro 3-WRW 310-2. DCL 3-
Hekelingen 5 2-0. DBGC 4-PFC 44-1, CW 3-
DEH 5 14; G: SWSMC 6-SVDPW 2 24.
Ot'ermaas 6-Spart'204 3-1, Feyenoord AV 6-
Sp IsxUPio 41-11II: NOC 2-D2B/Z'kamp 4
6-1Zwarte Pijl 3-Groenweg 5 3-2, Alex'66 3-
Krahngc-n 31 -5, DCV 8-CW Zwere 6 3-3; I:
WRWFiakkee 32-1, PFC 5-Abbenbroek 4
8-2. DBGC 5-Poortugaal 4 6-3, Vierpolders 2-
OW 31 -2. Rockanje 2-WCR3 13-0: J: Fortu-
naW4-Ursus4 l-2.Sparta(AVi5-ODCSchie-
dam 3 2-0. VOC 7-RK WIK 5 3-1, SWSMC 7-
Schiebroek 3 2-1: Res. 6e klasse A: Moor
drecht 4-ESTO 4 2-1. NSV46 4-Waddinx-
veen 30-2. Nicolaas Boy s 4 - Nieuwerkerk 31-
1DONK4-WSE44-2.Ólympia4-Oudewater
27-5.TOGB 4-VEP5 04; C:Gouda3-WSE5 2-
1. Waddinr/een 5-GSV 4 2-1. Oiympia 5-
Nieuwerkerk 4 2-1, Nicolaas Boys 5-Moor-
drecht 5 0-0. Haastrecht 3-VEP 7 34; D: Sp
LodiPio 6-Om moord 4 1-0. Swift Boys 2-
PKC'85 2 2-1. H SC 3-Garuda3 G.n.o.: E: GLZ
3-Ommoord 5 2-0, Noorderkwartier 2-De
Roer 2 0-3, Garuda 4-Antibarb 4 0-8, VOC 9-
Excelsior R 3 4-1Centra Portugucs 2-VND 2
1 -3F: Groen Witten 2-D RL 5 3-1. Transvalia
4-CW 4 3-1, Maasstad 4-Slikkerveer 7 4-2,
DCL 4-DHZ 4 3-1Tediro 4-Oud-Beijerl3 4-3,
Harvards 2-Mussehen 5 5-1; G: DRGS 4-
Voorwaarts 28-1, Sclucd Boys 2-ODC Schie
dam 4 0-2. SVDPW3-HSC 4 0-7, VDL4-TOG8
6 2-1Excels'20 5-SWSMC 9 2-1, Demos 2-
MSV7131-7;H: LMO SCW 5 2-3. Tediro 5-
DOZ 21 -1Pretoria 2-Slikkerveer 8 5-2, Bel
vedere 3-BZC95 5 3-8. Oud-Beijerl 4-
Spart'20 53-1; I; WRW5-SC0'63 4 4-2, WCR 4-
OW 4 5-7, RET2-Hekelmgen 81 -3; J: Oud-
Beijerl 5-DBGC 6 14-5.PFCC-OW514.CW
6-Puttershk 31-8, Nieuwenhoorn 5-Poortu-
gaai 6 2-1. Transvalia 5-Mceuwenpl 4 2-1,
Spart'20 6-Rockanje4 1-0: K: NOC3-HWD 4
2-0, Garuda 5-DJSCR4 2-3, EDS6-St Hooger
32-1Activitas 2-H10 N 410-0. Cerminal3-Sp
Lod/Pio 7 2-1, VOB 2-PKCB53 O-O; L: GLZ 4-
Nieuwerkerk 5 4-1. DRL 7-Jai Hind 3 2-2,
SVS 4-Dileitani4 5-1, SMV/H'bcrg 8-BZC95
6 4-2, DJSCR 5-Excels R 4 0-0 gest.; M: NOC
4-Voorwaarts 3 4-5, VOB 3-TOGB 7 Cl-0, St
Volhard4-AVS 4 2-0, PKC'85 4-St Hooger 4 7-
0. CW Zwere 8-Swift Boys 3 1-1; N: St Vol-
hard5-VDL62-4, RKWÏK6-SWSMC112-0.
TOGB 8-DRGS 5 0-5, MSV714-Jai Hind 4 4-
1; Res. 7e klasse A: ONA 6-WSE 614-2,DCV
9-UNlO 7 2-2. Gouda 4-RVC33 5 3-0, Nieu
werkerk 6-Lekkerkerk41-10, Nieuwkoop 3-
Olympia 6 3-1C: Lekkerkerk 6-RVC33 6 2-
3, Gouda 5-fJNTO 94-1, Oudewater 3 -Nieuw
koop 5 2-2, WSE 7-DCV10 4-3, VEP 10-Nieu-
werkerk 8 0-2; D: Hermes DVS 5-EDS 7 2-1,
Excels'207-MSV7152-I.HSC8-SWSMC!2
0-0; E: NOC 5-SVS 5 2-1De Roef3-Kralingen
42-0. Ommoord 7-Alex'66 4 2 0, DCV li-Slik-
kereeer 92-1, Swi ft Boy s 7-Sp Lod'Pio810-1:
F: TOGB 9*Jai Hind 5 3-1. Aeolus 5-RMC Al-
las 2 2-1 .Activitas 3-VOB 41 -3. Schiebroek 4-
Schied Boys3 5-0, Xerxes 5-Swift Boys 4 4-5;
G: GLZ 5-Blijdorp3 4-3, Ommoord 8-Kralin-
gen5 9-3, HION 5-Garuda 7 3-3;lI: De Roef 4-
SVDPW67-0, Hermes DVS 7-SWSMC13 4-
2. Demos 3-Schied Boys 4 1-4, ODC Schie
dam 5-Fortuna VI83-0; I:GLZ6-DCV 120-2.
PKC'85 5-Excels R 7 4-2, Sp Lod/Pio 9-Anti-
barb 61 -7. SVS «-SMV/H'berg9 3-6, Alex'66
5-SUkkerveer 10 4-4; J: Transvalia 6-Preto-
na3 2-1, Maasstad 5-Belvedere4 2-l,Coa!4-
Groen Witten3 5-2, DHZ 5-HilJesluis 31-3; IC
LMO 6-DCL 6 4-3. Belvedere 5-FeyemMird
AV 7 5-1Maasstad 6-DRL «JO-l, Spart'20 7-
CW 7 M, Hillesluis 4-Overmaas 7 0-5.
Groen Witten 4-Pretoria 4 0-2; L: Poortugaal
7-RCT 3 2-2. WCR 5-Vierpolders 3 0-5. Ab
benbroek 5-Nieuwcnhoorn 6 l-l. SCO'63 5-
Hellev sl4 5-2. Blankenburg 3-Hekelingen 9
2-10 W 6-Meeuwenpl 5 0-0: M: OW 7-Vier-
pold 4 0-2, Dirksland 2-Hcllev sl 5 20,FIOS
4-WRW 7 2-3, SCO'63 6-Flakkee 4 Ö-3,Nieu-
wenh7-Rockanje 5 2-0; N: Poortugaal 8-Pre-
toria 5 1-3, DRL 10-Coal 5 1-2, SCO'63 7-
Trans valia 74-0, Musschen 8-Belvedere 6 6-
3. Harvards 3-MeeuwenpI 6 3-0; O: DCL 7 -St
Volhard6 1-2, Maasstad 8-Ommoord 9 1-8,
De Roef 5-Kralingen C 2-4, PKC'85 6-CW
Zwere 123-1, Jai Hind 7-WCR 6 2-1Res 8e
klasse C: Bergambacht G-DONK 1 2-4,
Olympia 8-Nieuwerk 10 0-7, Waddinxv 6-
Lekkerkerk 7 0-2, Woerden 6-TOCB 10 2-1,
Moerkapelle-Soecer Bovs 5 6-4: F: GLZ 7-
Bolnes4 2-1, LMO 7-RTG31-2, Zw Pijl5-An-
tibarb 7 2-3, DCL 8-DHZ 6 2-3, DEH 6-
SVDPW 7 2-1; G: DOZ 3-DEH 7 d.n.o.,
BZC'95 7-Teciiro 6 3-1, LMO 8-RTC 4 0-4,
Harvards 4-Meeuwenpl 7 MO, Puttershk 4-
DCL9.3-7; II: GLZ 8-M usschen 9 0-4, RTG 5-
Feyen AV 82-0. Hillesi 6-LM09 4-1, DCL 10-
Bolnes 5 4 0, DHZ 7-Slikkerv 13 0-12; I:
Transvalia 8-DCL 11 0-0, Hekelingen II-
SCO"63 8 2-0, RDM 4-Poortugaal 9 7-3, Bian-
kenb 4-Meeuwenpl 8 3-0, OHW4-DEH817-
0, Vieipold 8-RET4 5-2; J: Hellev sl 6-FIOS5
7-1Fiakkee 5-PFC 7 3-1Dirksland 3-Poor-
tugaal 10 2-3, OW 8-Vierpold 74-3, OHW 5-
WRW811-2, Meeuwenpi 9-Nicuwenh 82-1;
K; RMC Atlas 3-Voorwaarts 43-1, Excels R 9-
De Roef 6 3-1EDS 9-St Volhard 73-0, Germi
nal 4-DJSCR 6 3-2. VOC 13-Zw Pijl 6 5-6.
Alex'666-SVS? 1-3;L: HWD5-Voorwaarts5
5-1, Zw Pijl 7-TOGB 11 1-4, Blijdorp 4-
Schiebr 63-1SWSMC 14-Leonidas 7 2- iM;
GLZ 9-HOV 6 2-1, Swift Boys 5-DCV13 4-2,
VOC 14-Real Parbo 3 6-3, DZB/ZTcamp 5-
DOZ 4 2-0, DEH 9-HION 6 0-10; N: Schied
boys 7-Hermes DVS8 3-6, VDL7-Demos 4 2-
0, SWSMC 15-RK WIK 7 3-5. TOGB 12-Ex-
cels'20 9 6-3O: Hekelingen 12-EDS 10e.n.o„
Activitas 4-CKC 60-4, Swift Boys 6-VND41-
2^RK WIK 8-AVS 5 4-4; P: NOC 7-AVS 61-3,
H*«D 6-RTG fi 3-1, Bodegraven 3-Hekelin
gen 1310-3, Harvards 5-ESTO 8 8-1; Q: Her
mcs DVS 9-Excels'20 10 1-3, Ammerstol 5-
GSVG3-1.
KNVB Zondag Zuid I
Derde klasse B: Boeimoer-Wiïlom II1-0,
RKDVC-ZBC97 4-O.Terheijdcn-GSBW 3-3.
JEKA-Oisterwijk 4-0, SSW-Uno Animo 1-2,
Madese Boys-DIA 1-2.
GSBW 2049 RKDVC 20-23
JEKA 2040 Madese Bnys 20-22
Willem II 20-36 DIA '20-20
Oisterwyk 20-30 SSW 20-16
Terheijden 20-2B Boeimcer 20-15
Uno Animo 20-27 ZBC'97 20-8
GSBW kampioen. GS BWen Willem Ilperio-
dekampioen
ZBC'97 degradeert
Vijfde klasse C; TVC'39-Ncer)andia'3124.
Raptim-BerkdijkO-7,lFC-Gil7eI-3,Merwe-
steyn-Fluks 2-5, Waspik-Gelukvogels 1-3,
FC De Geeren-WDS'19 3-2.
Huks 2048 WDS'19 20-27
Berkdijk 2046 FCDeGceren 20-23
Gilze 2040 Gelukvogels 20-22
IFC 20-37 Ncerlandiali 1 20-22
Waspik 20-34 Raptim 20- 6
Merwesteyn 20-32 TVC'39 20- 5
Fluks en Berkdijk periodekampioen
Atletiek
Lissabon. European 10.000 m Challenge.
Mannen: 1. RoneerolSpal 27.14,44,2. Pinto
I Por27.15,76.3. Baumann Dui27.32.315.
Dommgos Castro (Por) 27.40,33,5. Rey (Spa)
27.47,33,6. Toledo (Spa) 27.49.45; 9. Maase
(Ned) 27.51,42 (geplaatst voor EK). Vrou
wen: 1. Ribeiro (Por) 30.48,06, 2. Radcliffe
(GBr) 30.48.58, 3. Bastos (Por) 32.30.51; 7.
Koens (Ned) 32.37,51.
Berlijn. Halve marathon. Mannen: 1. Eya-
pan (Ken) 1.03.59.2. Godlieb(Nüd) 1.05.39,3.
Figurski (Pol) 1.06.08,4. Hjelle(Noo) 110.04.
5. Van Haecke(Bel) 110.05,6. McLean (GBr)
1.11.20. Vrouwen: 1Renders (Bel) 10.04.2.
Po Li zou (Gn) 1.15.45, 3. Brakebusch-Le-
veque(Fra) 1.17.07.
Parijs. Marathon. Mannen: l. Kabiga(Ken)
2.03.3,, 2. ELUibu (Guit) 2.33.53, 3. Bc-Llu
(Pol) 2.10.42,4. Guennani (Mar) 2.10.46,5.
Natsipuv (Rus) 2.11.01. Vrouwen: 1. Carol!
(Aus) 2.27.06.2. Tcguta (Roe) 2.28.37.3.Tada
(Jap) 2.29.45.
Hitversum, 10 km: Vrouwen: l.Hütmmnga
(VN) 35.35,2. Kamp (PAC) 36 54,3. Van den
Bogert(Altis)38,ll
Binnenmaas loop, halve marathon. Man
nen senioren: 1. Fertoute (Spirit) 1.13.41; 2.
Oemraw (Rotterdam Atletiek! 1.14.35: 3.
Hooghart I Energie) 1.15.26;4. Voogt (Spirit)
1.17.35:5. Bal (Spint) 1.21.14; 6. Den Outer
(Spirit) 1.23.50; 7 De Jong (VN) 1.2603: 8.
Van der GiesenfSpintl 1.26.48:9. Van den
Bos (Energie) 1.35.24: 10 Erkelens (PAC)
1.36.45.Veteranen.M40: i ü.inink 1.13.15:2.
KoomanfFlakkee) 1.17.05.3. Damer, (Spint
1.19.01 M45:1. Schimmel (Spint) 1.23.34:2.
Westerbaan (Spirit) 1.23.46; 3. Tak (Parthe
non) 1.24.04. M50:1. Verhagen (Rotterdam
Atletiek) 1.26.29; 2. Yzenbrandt (LPKl
1.27.45:3,Marcus(\T4) 1.36.28 M55: l.Poels
(VN) 1.33.36:2. Klaassen (Energie) 1.40.35:3.
Geluk (Spint) 1.4226.
Vrouwen senioren: 1. Hulst (Rotterdam At
letiek) 1.23.44; 2. Schinkel (Haag Atletiek)
1.26.34. Veteranen V40: 1. Sundermeijer
(Spirit) 1.44.26. V45: 1. Van der Waal (VN)
1.36.21:2. Dekkers (Energie) 1.45.30.
Badminton
Spala. Pools Open, Mannen, derde ronde:
Palyama (Ned,%'4)-Doling (Eng) 15-4 14-17
15-3. Kwartfinale: Eriksson (Zwe/5/8)-Pa)v-
ama 15-1215-12.
Groningen. Amor-toernooi. Halve finales:
Kuijten-Weistra 6-155-1315-9, Kaldau-Bruil
15-815-J2. Finale: Kaldau-Kuijtcn 15-1215-
3. Dubbel, finale: Fischer/Odum(Den)-Van
Soerland/LenslNed) 15-108-1515-5.
Vrouwen. Halve finales: Meulendijks-Berg
11-2 ll-4.Zilberman-Janssen 11-6 11-5. Fi
nale: Meulendijks-Zilberman 11-4 11-6.
Dubbel, fmale: Van Hooren/Jonathans-An-
dersen/Mork(Den) 15-615-3.
Gemengd d ubbel, finale: Van Hooren/Lens
(NedhJonathans/Van BaraeveldINed) 18-15
35-12.
Basketbal
Mannen ered ivisie: play offs halve finales
(bcst-of-five): Amsterdam-Donar 76-79 (na
verlenging, 65-65). Stand Donar 3. Amster
dam 0. Donar naar de finale). Den Heider-
Den Bosch 85-83. Stand: Den Helder 2, Den
Bosch 1Promotie divisie: DAS-Basketiers
72-56, Early Bird-De Groene Uilen 85-70,
Shooters-Springfield 56-84, Flyers-Unlimi
ted 84-99,0rca's-MSV78-68.Wyba-Piranhas
81-89, Juventus-Akrides 70-76. Eerste divi
sie A: Binnen land-Attacus 70-77, Jumpers-
Cady'73 65-77. Idelrading/RB 2-Deume 78-
58, Jumping Crabs-BS Leiden 69-57.
Vrouwen eredivisie, playoffs halve finales
(best of three): Lieshout-Landslake lions
47-51. Stan d: Leshout 1Landslake Lions 1
Orea's-Den Helder 64-86. Den Helder naar
de finale. Eerste divisie, kampioenspoule:
Idetrading/RB-Jumpers 46-44, Tilburg-Ca-
dy'73 63-43. Degradatiepoule: Hoofddorp2-
Lisse 51-101, Vlissingen-Binnenland 45-58,
ZAC-Jahn 1168-78.
Biljarten
Competitie driebanden, eredivisie. JC
Keukens-Gevette Verlichting 0-8 (Wijnen-
Breur 45-50/43 beurten, Demming-Koore-
vaar 31-50/35. Min-Smolders 40-50/32. Hoe
ren-Van Slraalen 48-50/61), Thebo Speelau-
tomaten-Mtnkels Products 2-6, Strauss Bil
jarts-Jersey Eclair 8-0, PS Ockenburgh-Pel-
gnm Profs l-7,Horecabon-ArpaShipping4-
4. Tegelhal Zuid-Poppeliers 4-4 (Bitahs-V.d.
Smissen 50-46/28, Van Uum-Stroobants 23-
50/36, Kühl-Ku Ceulemans 36-50/39, Ver
kijk-V.d. Wurf 50-47/62). Stand: l. Arpa
Shipping 22-34.2. Horecabon 22-33,3. Min-
kels Products 22-33,4. Pelgrim Profs 22-29,
5. PS Oekenburgh 22-23,6. Jersey Eclair 22-
20,7. Tegelhal Zuid 22-18,8. Geveke Verlich
ting 22-18,9. Poppeliera 22-17, 10, Stiauss
Biljarts 22-16,1 l.TheboSpeelautomaten22-
15,12. JC Keukens 22-9 Thebo Speelauto
maten en JC Keukens degraderen.
Bridge
Zoctermeer. OpenNKParen. Eindstand: 1.
Van Eijck/Zhao 65,21 procent, 2. Mertcns/
Van Bezouw 64,48, 3. Ramondt/B. Westra
63,47, 4. Kranenborg/Stomphorst 61,45, 5.
Benthem/Zandvoort 58,47.
Dammen
floogeiand. NK mannen: Eerste ronde;
Thijssen-Oudshoom 1-1, Clerc-Raven l-l.
Hans Jansen-Scholma 1-1, Wjersma-Kraj-
enbrink 1-1, Mathijsen-Gérard Jansen 0-2,
Boom-Van der Zee 0-2. Wesselink-Mol 1-1.
Tweede ronde; Clerc-Thijsscn 1-1, Ouds-
hoom-Hans Jansen 1-1Ra ven-Schoima I-1
M&thijsen-Wiersma 0-2, Krgjenbrink-Gé-
rard Jansen 0-2, Wesselink-Boom 2-0, Van
der Zee-Mol 1-1. Stand: iGé rard Jansen 4,
2. Wesselink. Wiersma, Van der Zee 3, 5.
Clerc. Hans Jansen, Mol, Oudshoom, Ra
ven, Scholma en Th ijssen 2,12. Krajenbrink
1.13. Boom en Mathijser. 0.
Golf
Pula(Sardiaiè). Is .MolasOpen, 120.000 gul
den: Eindstand: I. Persson(Zwe)283siagen
(69 7169 74). 2. Levet (Fra), Pottier (Fra) 285,
28. Steenkamer (Ned) 292 (79 69 72 72).
Handbal
Zaal. Vrouwen: bekerprogr. OSC 3-Swift
18-25. OSC-Groene Ster 26-21. SEW-Vole-
wyckers27-20; le divB: Bierick-Hermcs 19-
15, Verburch-PSV 17-22, Foreholte-DES 25-
28, Foitissimo-Ventura 18-15, Iason-UDSV
lC-17. DWS5.ttaxd.aDV018-22,
Mannen: kand.gr: Eredivisie: Ven LAals-
meer 19-23; degr.gr: Volendam-AHV Swift
33-32, Blauw Wit-Hellas 26-31; le div B:
UDSV-White Demons 24-18, Groene Ster-
WIK 27-28, Atomium-DES 30-30, Satur-
nus'72-Satumus L 24-14, EDH-Bevo Heidia
C22-27;
Veld. Vrouwen: DR1: Hercules-Ventura 2
16-11, Ancora-Atomium 14-11 gest, Snel-
wiek-Cosmos 19- 15;DR2A: Wings-Ventura 3
14-6, HVLOASE 26-15; DR2B: Animo-Ce-
mini 6-13, HoUandiaan-ODIS 11-8, WIK-
DWS 210-18;
Mannen: HR1: Wiugs-Sneiwiek 12-18, Ani-
mo-Gemini 21-14. WIK-Atomium 21-29;
HR2A: DIOS-Gcmini 2 21-26, Roda-Vcntura
27-24, Vires-EHC 25-22; HR2B: Hercules-
Velo 3 8-25, Ancora-Satumus L33-34, DES2-
ASC28-17. DES 2-Snelwiek 2 25-20;
Afdeling Rotterdam. Veld. VrouwenDSl:
Vires-HVOS 1 l-9.Walburg-ASC9-12.DS2A:
Ancora 2-TOG11-17. Atomium 2-Indus 18-
24. DES 2-Hehus 6-18; DS2B: Roda-Sprong-
schot 15-19, Spirit-Ventura 414-9,WIK2-De
meeuwen 12-10; DS3A; Hontenisse-Helius
16-14, MOK-ASC219-9. Ventura 5-DWS 3 5-
13; DS3B: DWS 4-Satumus 2 3-13. Rowah-
Ventura 617-6, WIK 3-ETC13-6;
Mannen: HS1: Hoilandiaan-Ventura 2 17-
26. Oliveo-Sprongschot 31-20, Walburg-He-
lius 36-25; HS2A: DWS 2-ASC 226-18, Spirit-
Atomium 2 27-32; HS2B: Roda 2-EMM
E.n.o., Saturnus 2-ETC17-12. Vires 2-Snel-
wiek 3 14-15: IIS3A: DES 4-Treffers 19-17,
MOK-Indus i0-12; HS3B: Atomium 3-Cos-
mos 2 C.n.o., ETC 2-Saturnus 315-27, Oliveo
2-Helius22G-22;
Hockey
Rijswijk. Play-off finale, mannen, best-of-
three. Amsterdam-Den Bosch 0-1 (0-0). 45.
Tim DelmeeO-1 (s.c.1.
Den Bosch-Amsterdam 1-1 n.v. (0-0/1-155.
Damman 0-1, 63. Geeris 1-1. Amsterdam
wint na strafbaUen: 4-3.
Amsterdam.^Vrouwen, tweede duelplayoff
NK(best-of-three). Amsterdam-Den Bosch
Ö-I n.v, 76. Esther Verhoeren 0-1.
Hoofdklasse. Nacompetitie. A: HDM-Kam-
pong 1-3, Pinoke-Kl. Zwits, 4-3. B; Hurley-
nntrip 7u* R-l Tilburo-SCHC 14-2
Overgangsklasse A: Hattem-Groningen 6-
I. HMHC-Rotterdam2-3. Sch.weyde-Laren
2-4, Nijmegen-Forward 0-2. Rapidity-Alk-
maar 4-2. Victoria- Breda 2-2. B: EMHC-Leo-
mdas 2-3, MEP-DSHC 1-4. Wageningen-
Venlo 1-1. MOP-Voordaan2-2, GHBS-Ede3-
0, EHV-KIC 6-2. Eerste klasse A: Asvion-
Leiden 3-6. Kieviten-Alecto 2-3. Forescate-
Zwart-Wit 6-2, Dopie-Were Di 4-3, Ring Pass-
Push 1-0, Hudito-Cartouche 6-2. Tweede
klasse A: Groen Geel-Capelle 2-2, Tcmpo-
Dordrecht3-l, HDS-Warande 1-5, Waalwijk-
Westland 4-0, Tempo'34-Voorne 3-2, Oude
Maas-Krim pen 3-3
Vrouwen. Overgangsklasse B; Huizen-Ra-
piduyi-O.HUAC-DSHCl-l.Gooische-Zivol-
Ie 0-1Warando-Gron.Studs 1-0, Gromngen-
Oranje Zw. 3-0, Victoria-Union 2-3. Eerste
klasse A: Craeyenh.-Ring Pass 4-0. Tempo-
Zwart Wit 2-1, Forescate-Kieviten 2-1, Sou-
burgh-Forward2-3.Tilburg-Voomefi-0.Bre-
da-Hudito 6-1. Tw eede klasse B: Evergreen-
Nieuwegein 3-0, USHC-Aeolus 1-0, Voord-
aan-Waaiwijk 3-0, Dordrecht-Drunen 1-3,
Leonidas-Berlicum 3-0, Spirit-AMHC'65 0-
4.
Honkbal
Bu «um. 17e LM. Charles Urbanus sr.-toer-
nooi. Tropicana Neplunus-Mmolla Pioniers
11-1, Rctif SpanaT-Neptunus 6-3. Mr.
Cocker HCAW-Pioniers 10-4, Pioniers-Spar-
ta 9-4, HCAW-Sparta 9-5, HCAW-Neptunus
2-10. Eindstand: 1. Neptunus 3-4.2. HCAW
3-4,3. Pioniers 3-2,4. Sparta 3-2.
Judo
Den Boseh.Open NK. Mannen: -60 kg, hal
ve finales: Ridnyi (Rus) w.v. Despezelle
(Fra) waza-ari, Penas (Spa) w.v. Boutemne
(Rus) koka. Om 3e plaats: Authurs (GBr)
w.v. Boutenine ippon, Despezelle w.v. Le
Bris (Fra) waza-ari. Finale: Penas w.v. Rid
nyi ippon. -66 kg, halve finales: Toro w.v.
Van Kalken ippon, Tsagarajev w.v. Breyer
ippon. Om 3e plaats: Guimar Es w.v. Van
Kalken waza-ari. Warren (GBr) w.v. Breyer
waza-an. Finale: Toro w.v. Tsagarajev ip-
pon.-73kg,haIvefiiia!es: Pereira w v. Salva
dor koka, Khuder(Fra)w.v. Zassejev waza-
ari. Om 3e plaats:Tsyarkviamw. v.Salvador
ippon. Bomer w.v. Zassejev ippon. Finale;
Kheder w.v. Pcreirayuko. -81 kg, halve fina
les: Arens w.v, Steringa waza-ari, Radszat
(Dui) w.v. Banaszak (Pol) ippon. Ora 3e
plaats: Kravezyk w.v. Banaszak beslissing.
Aschwanden(Zwi) w.v. Steringa beslissing,
Finale: Radszat w.v. Arens ippon. -96 kg,
halve finales: Huizinga (Ned) w.v, Gordon
(GBr) ippon, Matjaszek (Pol) w.v. Seipold
(Dm) ippon. Om 3e pl aats: Korycki (Pol) w.v,
Gordon ippon. Kejza (Pol) w.v. Seipold ip
pon. Fmale: Matjaszek w.v. Huizinga ippon.
-106 kghal ve fi nales: Sonnemans w.v. Gür-
schner (Dui) ippon, Smulders w.v. Cowing
ippon. Om 3e plaats: Gowingw.v.Mattes ip
pon, Gürschner w.v. Ivan ippon. Finale;
Sonnemans w.v. Smulders yuko. +100 kg,
halve finales: Ebbers (Ned) w.v. Tmenov
(Rus) waza-ari. Bataille (Fra) w.v. Heerma
(Ned! ippon. Om 3e plaats: Tmenov w.v.
Külker (Dui) ippon, Mahmoud dra) w.v.
Heerma ippon. Finale: Ebbers w.v. Batailie
ippon.
Vrouwen. 48 kg, halve finales: Matyass
(Rus) w.v. Knyvda ippon, Gradante (Dui)
w.v. Simons(Bcl)ippon. Om 3e plaats; Zem-
la (Pol) w.v. Krzyvda yuko, Simons w.v. Her-
nutte (Fra) beslissing. Finale: Matijass w v.
Gradante yuko. -52 kg, halve finales: Goos-
sens(Bcl)w.v. Singleton (GBr)ippon. Verde-
cia(Fra) w.v, HarmchardvFraJ ippon. Om 3e
plaats: Smgletonw.v. Machalekippon.Tig-
m>)a (Fra) w.v. Hamichard yukc. Finale:
Vordecia w.v. Goossens yuko. -57 kg, halve
finales: Gravenstijn w.v. Petit ippon, Gor.-
zaicz w.v. Fernandez beslissing. Ora 3e
plaats: Fcmandezw.v. Lupetcy yuko, Mag-
men w.v. Petit koka. Finale: Gonzalez w.v.
Gravenstijn beslissing. -63 kg, halve fina
les: Van Stokkum (Ned) w.v. Roberts (GBr)
yuko. Schapendonk (Ned) w.v. Wo)ska Po!)
ippon.Om3e plaats: Roberts w.v. Aguila ip
pon, Lopez (Spa) w.v. Wolskayuko. Finale:
Van Stokkum w.v. Schapendonk beslissing.
-70 kg, halve finales: Rambault (Fra) w.v.
Dadci(Pol)ippon, Iglesias(Spa)w.v. Laslein
(Noo) ippon. Om 3c plaats: Boontje (Ned)
w.v. Lastcin yuko, Kazumi (Jap) w.v. Dadci
beslissing Finale: Iglesias w.v. Rambauit
waza-ari. -78 kg, halve finales: Van den
Broek w.v. Van der Meulen beslissingLuna
(Cub) w.v. Kühnen (Dui) ippon. Om 3e
plaats: Kühnen w.v. Venema waza-ari, Van
der Meuien w.v. Sneevliet ipjxm. Finale:
Luna w.v.Van den Broek ippon. +78 kg, hal
ve finales; Harteveld (Ned) w.v, Andrade
(Cub)yuko, BryanKGBrJw.v. Duj.ias(Cub)
waza-ari. Om 3e plaats: Cicot (Fra) w.v. And-
rade ippon. Duenas w.v. CaUender (GBr) wa
za-ari. Finale: Bryant w.v. Harteveld ippon.
Motorsport
Su zuka. Grote Prijs va n Ja pan, eerste race
WK. 125 cc: l.Sakata(Jap)Aprilia41.23,963
(152.976 km/u), 2. Manako(Jap) Honda 0, i 56,
3. Azuma (Jap) Honda 0,201.4. Cecchinello
(Ita) Honda 2,783, 5. Osaki (Jap) Yamaha
26,381,6. Scalvini (Ita) Honda 26.468.7. Ki-
kuchi Jap)Honda33,198,8.Tokudome(Jap)
Aprilia 33,422,9. Akita (Jap) Yamaha 33,552,
10. Melandri (Ita) Honda 33,834. Stand WK:
1Sakata 25 punten, 2. Manako 20.3. A2uma
16.
25flcc:l.Kato(Jap)Honda4).I7.096(161,922
km/u), 2. Nakano(Jap) Yamaha 0,896,3. Mat-
sudo (Jap) Yamaha 0,962,4. Harada (Jap)
Aprilia 1,094,5. JacquclFra) Honda 34,301,6.
Kagayama (Jap) Suzuki 37,035,7. Capirossi
(Ita) Apri]ia37,J04,8. Cardoso(Spa) Yamaha
43.034, S. NuniaU (Jap) Suzuki 43.105, !0.
McWilhams (GBr) TSR-Honda 43,909.
Stand WK: LKatoh25,2.Nakano20.3.Mat-
suda 16.
500 cc: J. Biaggi (Ita) Honda 4459,478
164.223 km/u), 2. Okada (Jap) Honda 5,4] 6,
3. Haga (Jap) Yamaha 5,502,4. Crivilie (Spa
Honda 10,532, 5. Nanba (Jap) Yamaha
10,879,6. Aoki (Jap) Suzuki 13,479,7. Barros
(Bra) Honda 20,266. 8. Checa (Spa) Honda
20,439,9. Crai'ar (NZe)Yamaha 20.773. lO.Gi-
bemau (Spa) Honda 47,101. Stand WK: 1.
Biaggi 25,2. Okada 20,3. Haga 16.
Paardensport
Gó te borg. CSt-W, Dressuur. Finale WB.
Kur: 1. Nathhoret (Zwe) LRF Walk on Top
82,76 procent, 2. Van Grunsven (Ned) Gc-
slion Bonfire 80,61.3. Werth (Dui) Antony
FRH7821.4.W irths( Dui) Souveran W73,76.
5. Zollinger (Dui) Livijno 73,64, S. Kyrklund
(Fin) Master 73.39,7. Bartels (Ned) Olympic
Barbria 71,95,8. Andre (Zwe) Bombay 71,16,
9. Ferrer-Saiat (Spa) Vital-Robert Brillant
70,49.10. Dailos (HonBaboina Aktion 69.37.
Eindstand: l.Nathhorst 100 punten, 2. Van
Grunsven 95,3. Werth 93,4. Wirths83,5. Zol
linger 82,7. Bartels 72.
Springen. Kwalificatiewedstrijd WB
springruiters, na barrage: 1. Ludger Beer-
baum Dui) SpreheRatina Z0-35,04,2. Char
les (Ier) Carnavelly 0-35,64,3. Rodrigo Pes-
soa (Bra) Baloubet du Rouet 0-36,17,4. Mi
chaels (VSt) Rochette 0-37,62,5. Eriksson
(Zwe) Flyinge Electro 0-38,32, 6. Michael
Whitaker (GBr) Virtual Village Ashley 4,7.
John Whitaker (GBr) Virtual Village Gran-
nusch 8: zonder barrage: 8. Hauser (Dui)
Hauser's Zypna, Gccrink (Ned) LBH Royal
Bravour, Gretzer (Zwe) Feliciano, Baiyard
(Zwe) Hennes MauritzCorrmint. lauber
(Zwi) Royal Future, Nvström (Zwe) D'Artag-
nan, Lans ink (Ned) Nissan High Valley Zen
Pttiersen (Den) Cometto 4,16. o.a. Van der
Schans/lmpac Goldenbridge 8,21. on. Van
derVleuten/Vink Diejasper T12 en Rayma-
kers/Jewel's Dominard 12. Eindstand West-
Europese zone: 1. Ludger Beerbaum 84
punten. 2 Nicberg (Dui)80.3. Charles77.4
MelLger(Zwi)77,5 Romp(Ned)74.6.Rodri
go Pessoa 68. T.Tebbel (Dm) 64.8. Lansink
(Ned* 63, 9. Van der Vleuten 'Ned' «2. in
Tops (Ned) 61. 13. Raymakers 54, 15.
Geerink 52, 25, Hendrix 40. 30. Van der
Schans 33.43, Huis in't Veld 19.44. Van de
Pol 19,51o.a. Eras 14,54. Dubbeldam 13,58.
Albert Zoer 12,71. o.a Bril 7.76. o.a. Schro
der en Ehrens 6.
Duindigt Draverijen en rennen. Eerste
koers, 2006 nu 1. Lucky Throw (De Wrede)
2.38.6-1.19,3, 2. Leonardo, 3. Inter Attack.
Niet gestart: Jasco Pnma. Toto: winnend
11.70 plaats 3,80 1,10 2,10 koppel 33,40 trio
355.80. Tweede koers, 2000 m: 1. Memories
of Li fe iCrebas) 2.40,4-1.20,2,2. Lust for Li fe,
3. Kansrijk Pompano. Toto: winnend 3,80
plaats 1.7Ö 1.90 2,40 koppel 23.20 tno225.0D
dubbel winnend 126,80. Derde koers, 1380
ro: l.CasseyJo(Goud) 124.2,2.GregMoore,
3. Syd's Lightning. Niet gestart: Flying Sin
ger. Toto: winnend 2,10piaat!i 1,101,601,20
koppel 14.00 tno 88,10. Vierde koers.2000m:
1 Aii nger (De Ruiter) 2.36,9-11 B.5,2. Limi
ted B. 3. Intercity Expres. Niet gestart: Kad-
se. Toto: winnend 8,00 plaats 1.80 2,00 1,90
kopjiel 35,00 tno 349,90. Vijfde koers, I960
m: 1. Ls Belle Vcipa (Janssen) 2.07,3, 2.
Duynrakte, 3. La Belle Verpa, Niet gestart:
My number. Toto: winnend 4.90 plaats 1,70
3.20 2.70 plaats 23.00 tno 608,00. Zesde
koers,1609 m: 1. Keep fair Meadow(Dooper)
2.03.5-1.16,8, 2 Kojak Buitenzorg, 3. John
Victory. Niet gestart: Jan Avon en lezie En-
zelens. Toto: winnend 5,00 plaats 1.40 1,70
1.30 koppel 6,80 trio 45,10. Zevende koers,
1800 m: l.Crain Decune(Haveghecr)2.02,6.
2. Up's Boy. 3. Loch Dibidale. Toto: winnend
4.50 plaats 1,60 1,80 2,00 koppel 7.50 trio
53.20 Achtstekoers,2000m: l.MumboHol-
landia (Loix) 2.42^-1.21,1. 2. La Luna. 3.
Lmck Dakota, 4. Litmana. Toto: winnend
5.20plaats 1,701.20 2,10 koppel 11.90kwartet
361l.50.Negendekoers,l900m:l.Stunmng
Prospects (Goddyn) 2.12,0.2. Charlies Law.
3. Stormy Weather. Niet gestart: Penny La
ne. Toto: winnend 2,80 plaats 2,00 4,10 2,80
koppel 21,50 trio 394,50. Tiende koers, 2000
m: 1. Ironie B (Kooyman) 2.35,0-1.17,5. 2.
Jazz Halcbeek. 3. iron Maiden. Toto: win
nend 1.50 plaats 1.20 UO 1.70 koppel 3,00
tnol6,10. Elfde koers,1800 m: l.Torbahv/d
Pakop (Van der Kraata >2.20,1.2. Jazir, 3. Ek-
vilibnst Niet gestart: Agar's Mabsut. Toto:
winnend 4,40 plaats 2,30 7,00 3,50 koppel
23,20 trio 235,50. Totalisator-omzet:
250.219.
Rugby
Londen. Vijfiandentoernooi. EngeJand-
lerland 35-lï, Wales-Frankrijk 0-51. Eind
stand: 1. Frankrijk 4-8 (144-49), 2. Engeland
4-6 (147-87). 3. Wales 4-4 (75-145). 4. Schot
land 4-2 (66-120). 5. Ierland 4-0 (70-102).
Schaatsen
Minneapolis. WK kunstrijden. Vrouwen,
eindstand: 1. Kwan (VSt), 2. Sioetskaja
(Rus),3. Boetirskaja(Rus),4. Hubert (Fra).5.
Rechnio(Po)), 6. Kwiatkowski (VSt), 7. Lias-
jenko(Oek),8. Sokolova (Rus), 9. Szewczen-
ko (Dui), 10. Poth (Hon).
Usdansen, eindstand: 1. Krilova/Ovsianni-
kov (Rus), 2. Anissina/Peizerat (Fra), 3.
Boume/Kraatz (Can), 4. Lobatsjeva/Aver-
boekj (Rus), 5. Fusar-Poli/Margaglio (Ita).
Ski
Liechtenstein. Open kampioenschap, FIS-
wedstrijd. Mannen, slalom: I.Oosterbaan
Ned1.46,46,2. Loedler (Kro) 1.46,57,3. Fink
(Oos) 1,47,56.4. Wareman (Ned) 1.47,76,5.
Büchel (Lie) 1.47,96.
Squash
Birmingham. British Open. Mannen, hal
ve finales: Jansher Khan <Pak/2)-Jenson
(Aus/10) 15-015-8 10-1515-10, Niccl (Sch/1>
Eyles(Aus/4) 15-915-1315-11.Finale:Nicol-
Jansher Khan 17-1615-415-5.
Vrouwen, halve finales: Fitz-Gorald (Aus/1)
-Jackman (Eng/46-9 9-49-4 9-4. Martin (AusI
2>-V/right (Eng) 1-9 9-4 1-9 9-2 <M Finale:
Martin-Fitz-Gerald 9-49-29-1.
Tafeltennis
Mannen, eredivisie play-offs: FVT/Visser-
Cosmos/ITW 6-i,Perfection-Scylia4-3.De-
gradatiegioep:'t Zand-VSITe/icc 4-3, De
Korenbeurs-Integer Groep 2-5. Eerste divi
sie groep 1Never DespaLr-Hoiak 6-4, GKB/
Salamanders-Kluis 9-1, Westa-De Koren
beurs 27-3. Tweede divisie groe p 3: Rapidi-
ty-Trias5-5, Tre/ters(A)-Docos4-d, Shot(W)-
De Korenbeurs3 7-3, Derde dirisie groep 4:
TTCV-Avanü 4-6, TTW 4-SVO 7-3. Twenty
One Up-Good Luck 4-6; groep 5: JCV 2-
Westa 2 7-3, TTCN'72-Amsteiveen 2 2-8;
groep 8: OTTC-HTC 7-3, Salamanders 2-
JCVf>-i,FVT2-Ditu9-i. Vierdedivisiegroep
9: Victoria 2-Vriendenschaar3 6-4, Salaman
ders 3-TOGB 4-6, Shot (W) 2-UTTC 6-4;
groep 10: Wibats 2-Nieuw Vennep 3-7, Mid
delburg Zuid-TGGB 2 3-7, FVT3-US 8-2;
groep 13: HBC3-IntegerGroep33-7, Over't
Net-VW3-7, Play F'air-De Korenbeurs 48-2;
groep 14: Jovc-ScyUa 2 l-9,Wibats-HBC27-
3. FVT 4-7TCV 3 6-4; groep 16: Peeos 5-
Shot'65 3-7, NOAD (S) 2-Taverzo 2 6-4, Am-
sterdam'78 2-Spaaxne 2-8.
Vrouwen, tweede divisie groep 2: Maas-
bree-Olympia (E) 7-3, Hereules-De Koren
beurs 4-6. Derde divisie groep 4: Woerden-
Hotak'68 5-5, Treffers(A>Luto 1-9, FVT/Vis-
ser-De Korenbeurs 2 1-9. Vierde divisie
groep 5: TOGB-Breda 5-5, FVT2-Rijnsoever
2 8-2; groep 6: JCV 2-Shol*65 8-2, Alexan-
dria'66-Never Despair 2 3-7, Stiphout-
Quick'325-5.
Tennis
Davis Cup, wereldgroep, eerste ronde.
Brussel: Bclgiê-Nederland 2-2; Dewulf-
Schalken 7-5 6-2 7-5. Pimek/Dewulf-Sieme-
rink/Eltingh 1-6 4-64-6, DeWulf-VanLottum
6A 6-0 6-4, Van Garsse-Schalken 64 64 3-6
gestaakt wegens invallende duisternis.
Mildura: Au st raii C*-Z imba bwe 2-3; Wuod-
bridge/Woodforde-Black/Biack 64 7-6 6-2,
Woodforde-Wayne Black 3-6 5-7 7-6 4*6, Stol-
tenberg-Byron Black 2-6 6-3 3-6 4-6.
Genua; I talië-India4-lSanguinetü-Bhupa-
thi 4-6 4-6 4-6, Gaudenzi/Nargiso-Bhupali/
Syed 6-3 64 3-6 6-3, Gaudenzi-Bhupathi 6-1
7-66-1. Sanguinetti-Srinath 6-2 6-3.
Bremen: Duitsland-Zuid-Afnka 5-6; Beck-
er/Prinosii-EUis Ferreira/Adams 5*7 64 64
6-3, Prinosil-Wayne Ferreira 64 6-7 7-6,
Haas-Stafford 6-17-6.
Bratislava; Slowakije-Zweden 2-3; Hro-
meoKroslak-Larsson/Tillström 2-6 3-6 4-6,
Kucera-Norman 3-6 8-4 3-6 6-3 3-6, Rrbaty-
Gustafsson 2-C 7-5 5-7 6-7.
Zurich: Zwitserland-Tsjechië 3-2: Rosset/
Manta-Damm/Vacek 64 6-7 4-6 6-164, Ros-
set-Ulihrach 64 7-5 7-5. Heuberger-Damm
6-77-5 6-7.
Stone Mountain; Verenigde Staten-Rus-
land 2-1Cou rier-Kafelnikov2-6 7-57-64-64-
6. Agassi-Safin6-3 6-36-3. Martin/Reneberg-
Kafelnikov/Safin 7-6 ö-l 2-66-1. Resterende
partijen maandag.
Porto Alegre; B raz il i ë- Spanje 2-3Kuerten'
Oncins-Corretja/JaviorSanchezö-17-53-6 6-
2. Kuerten-Corretja3-6 5-7 64 4-6,Meljgeni-
Moya5-72-62-6.
Hilton Head. Vrouwen, 19 miljoen. Kwart-
finales: Raymond(VSt/I5 kSematSpal64 6-
1, Coetzer (ZAJM)-Glass (Dui) 4-6 7-0 opgave
Glass. Halve finales: Spirlea (Roe/9)-Seles
(VSt) 641-6 7-6. Coetzer-Raymond(VSt/15)
64 6-1, Finale: Coetzer-Spirlea 6-364.
Volleybal
.Mannen, Halve finales play offs (best of fi
ve): Dynamo-Vre vok2-3 (15-8,9-15.15-17,15-
7.13-15)Zwol)e-Nesselande3-0 (15-8.15-8.
15-12). Eerste divisie B: EAW-Dynamo 21-
3, Shedrecht-Olympus 1-3 (9-15.10-15,15-9.
13-15). Olympus kamp..VVC-Flainingos2-3.
Onon-Hulst 3-0, Facopa-PSV 3-0. Rijn
mond-De Schalmers 0-3 (14-16.9-15.11-15).
Tweededivisie C: MESR-Vrevok22-3. Sovi-
iiiS-NSM\'C 0-3, WS-Tonegido 0-3, Ekspal-
vao 2-Nesseland23-I. Radius-Hands Up3-I,
Kijnmona 2-ÜeZeora s 4-1.2D: Peelpush-
Rynmond 3 3-0. Ljvoc-HHC 3-1, Satumus-
l/>nga 0-3. Polaris-Activia3-2. Derdedivisie
E: MESR 2- Vrevok 31-3. G/Kangaeroes-Me-
vo2-3.Vollido-DeltaI-3,Bm'DOS-Nesselan-
de 3 3-1, Rijswijk-Leython 3-1, Utrecht-De
Schalmers 2 3-1. 3F: WK-Sarto 2-3, Slie
drecht 2-Rijnmond 4 3-0. A/Capelle 2-Pega-
sus 3-1, WS 2-Hulst 2 3-2. Atak-Spivo 3-0.
Voko-Smash3-0.
Vronwen. Halve finales plav ofTs (best of fi
ve): Pollux-Martinus 3-1 (15-13,12-15,15-2.
15-7), AMVJ-Facopa 3-0 (15-11.15-3,15-5).
Eerste divisie B: Activia-Abcoude 0-3, Slie-
dredcht 2-Rijnmond 3-0 <15-9, 15-8.15-9),
Brevok-Flamingo s 1-3, Ncsselanöe-WC 2
1-3 (6-15. 9-15, 15-7, 11-15), Martinus 2 -
Switch 3-1Gemini-MESR 0-3.Tweede divi
sie C: Ödu]phus-Rijswijk3-0,Gepidae-Ovra
2 0-3, Sarto-Tonegido 23-0, Dimplex/Ekspal-
vo-Hulst 0-3, Donki Sjot-G/Kangoeroes 1-3,
Utrecht 2-De Schalmers 1-3. Derde divisie
E: Be Fair-Radius 3-0, Sovicos-Detla 2-3.
Odijk-VCV 0-3. Nesselande 2-RW 3-1, Zo-
voc-Leython 3-0, Cito-Woerden 2 3-1.3F;
WK-MWVC 3-0. Vollido-Jupiter 3-0, TSR-
HUIst 2 3-0, Ekspalvo 2-Smash 1-3. Voko-
MESR23-1.
District 17Mannen Promotieklasse: Scho-
VOC-WHV3-1Alc/Cap3-VCO,'Er3-0, Bkspalv
3-Smash 3-1, Ond/Kri-Spirit 3-2, WWWTK/
Uni-Futora 3-1. Smash-Futora 2-3, Smash-
OndKri 3-2: le klasse A: E ur/QKK-Wag&P/
V3-0. HJPV-V Meerk 1 -3, Ekspalv4-SNA3-0,
DVO 2-Fik/Lek 1-3, WSK/Uni 2-Futora 2 3-1;
B: Voorne-Kwiek 2-2, Ibis-Ekspalv 5 3-0, In-
tem-Fik/Ijek 2 1-3, Ond/Kn 2-Flits 3-1.
DVO-Schovoc 2 2-2; 2e klasse A: Futoia 33
WHV2 2-2, Rivo-Podarw 1-3. Foranto-Astrea
3-0. Vollido2-AWA2-2, Vedo'70-Slie Sp3 3->
1.EkspaivS-Vridos 2-2; B: RVC/Lib-Alexan2
1-3, ALCEra-Switch 3 2-2. HJPV2-VCO/Er3
1 -3, Berois-SSS 3-0, Ond/Kri 3-Slie Sp 4 0-3,
Rijnmond 6-Schovoc 3 3-0, RVC/Lib-Rijn-
mond 6 3-1; C: Alexan 3-Molenw 1-3, ALC/
Era 2-Holy 3-0, Hou Sl-Berke! 3-0, HJPV 3-
Rivo 2 3-1Schvaar-Schovoc4 3-1; D: Voorne
2-Kwiek 2 1-3, V Quick-DVO 3 3-1, Ibis 2-
Yum 3-1. Bemis 2-Spirit 2 2-2, V/ASVDB-
DDL2-2.
Vrouwen Promotieklasse: Voome-SSS 3-1,
SlieSp 3-Rjjnmond2 0-3, ALC?Cap-V Meerk
3-1Bcrkel-Rowido 3-1, Ond'Kri-Spivo 0-3;
le klasse A: RVC/Lib-Molenw 3-1, HJPV-
Wag&P/V3-0, Foranto-Astrea3-l,VCO/Er2-
SNA 2-2. Spirit-Fik/Lek 0-3. WIK/Um 2-
Schovoc 3-1; B: ALCEra 2-Kwiek 2-2, Ibis-
VCO/Er 0-3, Ekspalv 3-Alexan 0-3, Interm-
Spivo23-0, DVO-Futora 2-2; 2e klasse A: Me-
teoor-WHV 1-3, AWA-V Meerk 2 3-0, Vot-
com-Smash 2-2. Vedo'70-Slie Sp 41-3, Haaf-
ten-Eur/Okk 2-2, Smash-Vedo'70 0-3; B:'
RVC/Lib 2-Molenw2 3-0, Hou St-Switch 20-
3, HJPV 2-VCO/ER 3 2-2, Vollido2-A vital 3-0,'
Ekspalv 4-Flits 1-3, Spirit 2-HJPV 3 0-3; C:
RVC/Lib 3-Wag&P/V 21-3, ALCCap 2-Holy
3-0, Hou St 2-Ekspalv 5 2-2, VoUido 3-Berkel
2 3-Ö, Ond/Kri 2-FIits 21-3.Rijnmond4-VCQ/:
Er 4 0-3, Rijnmond 4-Flits 2 0-3, Ekspalv 5*
VoUido33-l.
Waterpolo
Mannen. Hoofdklasse: Polar Bears-Van
Luin/Brandenburg 12-8, AZC-AZPC 9-9,
ZWV Nereus-Damixa Ravijn 9-5, HZ ZIAN-
LZ 1886 5-5, Vivax-HZC De Robben 5-15,
ZPB Profus-De Ham 11-5. Eerste klasse:
Donk-Rapido'82 11*11, Gouwestaete-Zgl/
LGB 10-6, Merwede-ZCE 9-8, BZPC Bode-
graven-PSV 7-6 <BZPC promoveert), DWK-
UZSC 8-8, De Rijn-Alliance 8-5. 2A: SVH-
WSV3-5, DZV-Rotterdam 10-12, KZC-Kou-
dekerk 6-3, Hoom-BZC 5-5, NVA/HHC-Kat-
wijk 6-10, WVZ-Sassenheim 10-5.2C: Neptu
nus Arnhem-De Meer 2-10. Wiekslag-De
Vuursche 9-8, Arethusa-De Warande 3-13,
Aqua Novio'94-VZCVeenendaal5-U, Esca-
Njord Veldhoven 88, Nautilus-Zeester/
Meerval 9-9.3D: Swol 1894-Triton Putten 8
10, Nunspeet-UWV Wilskracht 3-13, De
Amer-Aquarijn 94, RZV-De Woelwaters 7-
12, De Lansingh-EZZ 5-1, De H aaien-Water-
vlo7-6.3E: Spartaan-De Duck 3-5, De Storm
vogel-De Kempvis 4-3. WZK-RWV10-5, Bar-
racuda-DSZ 7-5, Poseidon'53-ZDHC 4-2, De
Devet-Hieronymus 3-7.
Vrouwen. Hoofdklasse: ZPB Profus-Rapi-
do'82 9-8, Polar Bears-Van Luin/Branden
burg 9-6. ZWV Nereus-Damixa Ravijn 7-10,
Donk-Rapido'8218-2,Gouwestaete-DeHam
20-3. GZC-ZPBProfus 7-6.2B:PoIarBears2-
Van Luin/Brandenburg2 20-7. Wiekslag-Ti!
burg 4-9, Aigo-UZSC 5-7, Zuidwesthoek-
ZPB Profus 23-6, Arethusa-Aquaryn 6-3, Es-
ca-Njord Veldhoven 44.
Wielrennen
Ronde van Vlaanderen, WB, tweede wed
strijd; 1. Museeuw (Bel) 277 km in 0.50.02
(39,58 km/u), 2. Zanini (Ita) 0,43,3. Tisjmil
(Mol),4. Magnien(Fra),5. Van Petegem (Bel)
6. Bartoii (I te), 7. EJcimov (Sus), 8. BaUerini
(Ita),9, Bortolami (Ita) 0.50, IO.Peeters(Bel),
18. E)en Bakker (Ned) 0.58.28. Knaven 3.03,
47. Van Bon 4.57,49. Vierhouten. 62. Van
Heeswijk 10.40,68. De Jongh(Ned) 13.50,74.
en laatste Brognara (Ita). 194 renners ge
start. Stand WB: 1. Magnien en Zanini 110
punten. 3. Museeuw en Zabel (Dui) 100,5.
Tsjrml 86,6. Van Petegem 64,7. Bartoii (Ita)
56,8. Moncassin (Fra) 50,9. Fdippo Casa-
grande (Ita)Ekimov 32, 32. Den Bakkgr
(Ned)8,35, Van Bon(Ned)5. Stand WB joe
gen: 1Mapei 16,2. La Fran caisedes Jeurtlfii
3.Polti 13,6.Rabobank,ScriÊno8,TVM,Fés-
tina7.
Ëijsden, Hei van Mergelland, vrije wed
strijd. 1. Meys (Valkenburg) 180 km'in
4.45.02, 2. Grabsdie (Dui), 3. De Meester,
(Bel), 4. Van de Akker (Veldhoven), 5. Hoste
(Bel), 6. Pronk (Warmenhui2en)0.58,7.'Lup-
pes(Hoogeveen), 8, DeGroot (Zevenhoven),
9. Gebka iPol) 1.40, lü. Patry (Bel j.
Hennes. Grand Prix Re tines. 1. Chanteur
(Fra) 189 km in4.35.10,2. Bouvard(Fra) 0.09,
3. Dacruz (Fra), 4. Balducci (Ita), 5. Serpellini
(Ita), 6. Pczzi(Ita), 7. Sweet (aus), 8, Guilbert
(Fra) 0.32,9. Mare Steels (Bel) 1.44,10, Win
(Zwi).
Philippine. Omloop van de Braakman,
clubcompetitie. 1. Fransen (Kwadendam-
me) 140 km in 3.32.40,2. Van Pelt (Gerwen)
0.17,3. Van Schayk (Oost-Souburg) 0.24,4.
Van Heeswijk (Schgndel) 0.32,5. Zijlmans
(Roosendaal), 6. Kromdijk (St Wiilebrord),
7. Geys (Kwadendarome), 8. Van Vljmmeren
(Hoeven). 9. Van Immerzeel (Bel), 10. Gys-
bertse (Maarheeze).
Tiel. De Rivierenlandronde: 1. Tommy
Post (Breda) 161 km in 3.51.13. 2. Ronald
Roos (Zcetermeer), 3. op 36 sec. Martin
Schouten (Vlaardingen),"4. Allard Epping
(Meerkerk). 5. Ron Verweij (Nieuwegein), 6.
Dennis Venema (Maartensdijk), 7. Heerko
Gorterf Hank). 8. op 2.01 min. EdwinHofstee
(Boskoop). 9. Erik Bos (Rotterdam). 10. Fau-
sto Jonker(Hoom), 11. Emiel van Dijk(Spij-'
kenisse), 14. Edwin Vrauwdeunt (Rgswijk),
20. Bert Dekker (Ouderkerk ali IJssel), 21.'
Peter Voshol Nieuwerkerk a'd Ussel), 25
P/ct Eikeienboom (Zevenhuizen).
Ronde van Snowy, Rit 4:1. Pryde (NZe) 83
km in 2.14.00,2. Kurreck (VSt), 3. Wilson
(Aus), 4. Schuster (VSt), 5. Robbins(VSt),20.
De Bruijr. 0.21. Ril 5:1. Wilson 13 km in
16.16,2. Hughes (Can) 0.05,3. Longo (Fra)
0.12,4. Demet(VSt)0.18,5, Watt (Aus)0.22.2c
deel; 1. Livingston (VSt) 46.40, 2. Wenzel
(VSt). 3. RossneriDui ),4. Demet(VSt).5. Pry
de (NZe). Eindklassement: l. Demet
13 03 36. 2. Wilson 2.42.3. Longo 12-28. 4.
Hughes 14.40.5. Pryde 15.31,6. De Bruijn
17.02.
Norg. Topcompetitie ATB, eerste wed
strijd. Mannen: 1. VandeVen(Schijndel)54
km in 2.10.212.DekkeriDoetinchen)0.38.3.
De Knegt (Tilburg) 1.10.4.Toihoek(Yerse-
ke> 2.21.5. Brentjens (Schaijk) 2.42. Vrou
wen: 1Borland (Berbeek) 42 km in 1.54.10,
2. Ravenstijn (Wgchen), 3. Van den Brand
(Zeeland) 1.12,4. Sollaart (Alkmaar). 5. Len-
sen (Gouda).
Stellenbosch. Mounlainbiken, WB down
ftitL Maagea: 1. Vouillc: (Fra), 2. Yizquez
(Spa). 3. Sai2 (Spa), 4. Koch (Fra). 5. Amour
(Fra). Vrouwe n: 1C'nausson (Fra), 2. Dono
van (VSt). 3. Brusaet (VSt), 4. Jove (VSt). 5.
Streb(VSt).
f