21 7 Neptunus baseert hoop op geluk Feyenoord opgelucht Transvalia bij EDS met de billen bloot Spartaan'20 laat Leon id as ontsnappen Overmaas vergeet te winnen mmzm PU» Feest op zaterdag? Beslissingsduel DRL Feest bij LMO Poortugaal: nacompetitie DZB/Zcvcnkarap handt vol RET temt Dirksland Rotterdams Dagblad Maandag 6 april 1998 „Ik geloof nog altijd in ome kan sen," klonk het na afloop over tuigd uit de mond van trainer Schouten. „Geluk moeten we in Door Sjoerd Bootsma Rotterdam Neptunus mag nog altijd aanspraak maken op het handhaven van de hoofdklassestatus. Alleen is het na 21 wedstrijden zaak om te vast te stellen of de Rotterdammers daadwerkelijk een plaats op het hoogste niveau verdienen. Qua inzet krijgt het elftal van Wim Schouten een voldoende. Kwalitatief komt de formatie te veel te kort om de twijfelaars te overtuigen. Met alleen geluk, zoals gisteren tegen DWV (2- 2), als ruggesteun zal de nummer voorlaatst het in de resteren de ontmoetingen moeilijk genoeg krijgen. deze fase gewoon afdwingen. Met thuiswedstrijden tegen de con currenten AFC, UVS en VCS is al les mogelijk." In theorie staat de stelling van de Spijkenisser als een huis. Alleen is het de vraag hoe zijn elftal moet winnen van de opponenten. Het ontbreekt Neptunus op alle fron ten aan zelfvertrouwen. De gemis te strafschop van Amilear dos Santos na tien minuten was de beste illustratie. De aanvalsleider mocht aanleggen, omdat Robert Ouwendijk twee weken geleden tyj Argon faalde. Dos Santos koos - tot verdriet van zijn teamgeno ten - voor een geplaatste bal, waar hü op trainingen voor de 'blinde' uithaal kiest. Doelman Erwin van de Heuvel kon de inzet vervolgens keren. Zeven minuten later waren de rol len omgedraaid. De bal dwarrelde uit een vrije trap van Stefan Mat- thaei doo: de Rotterdamse defen sie. Verdediger Aart van Buuren kreeg alle ruimte en tijd om met een fraaie, harde diagonale uit haal keeper Marco van Krevel te passeren: 0-1. De aanvoerder be hoedde zijn teamgenoten in het vervolg voor meerdere tegensla gen. Met René Buitendijk en Mo Abou- lasri voor Kusten en Prins hoopte Schouten op meer initiatieven over de vleugels. Het antwoord kwam echter van Amsterdamse zijde. Mehmet van Elveren ver keek zich op een pass op Michael Kreek, die vervolgens Van Krevel in de korte hoek verschalkte: 0-2. Vreemd genoeg kwam Neptunus pas vanaf dat moment op gang. Door Rob Weeda RotterdamMocht het Overmaas over een paar weken niet lukken zich in de derde klasse te handha ven, dan mag het beschaamd het hoofd buigen en eens terug den ken aan de wedstrijd tegen De Musschen. Kort voor tijd immers had de thuisclub de mede-degra datiekandidaat de volle laag kun nen geven. De kansen werden echter niet benut. De bezoekers haalden opgelucht adem en wis ten de kloof met Overmaas na het gelijkspel (0-0) na negentig minu ten pover voetbal nog steeds drie punten groot. Wie van de drie, luidt de ham vraag in de derde klasse D. "Wie van het drietal Overmaas, De Musschen en PFC zal straks met de periodekampioenen uit 4G en 4H uitmaken welke club volgend seizoen acteert in de derde klasse D? Het feit dat de vraag nog ge steld kon worden, zat vooral Alain Boscolo niet lekker. De trainer van De Musschen was kwaad dat zijn elftal tegen het tiental van Overmaas (vijf minuten na rust werd Bas Bonte na een overtre ding op Mario van 't Wout met een tweede gele kaart door de uitste kend leidende Peter Willemen naar de kleedkamer gestuurd) niet tot de volle winst was geko men. „Drie punten verloren," mokte Boscolo. De trainer weet het man kement maar aan de onervaren heid van zijn nog jonge elftal. „Ze hebben de numerieke meerder heid verkeerd benut," sprak hij verzachtend. Al kan het hem on mogelijk zijn ontgaan, dat een aantal van zijn spelers meer uit was op eigen roem dan op een goed resultaat van het collectief. Dat, gevoegd bij de onrust en de gehaastheid die zich ook al van '2Ün elftal hadden meester ge maakt, stemde Boscolo toch ook tevreden met het behaalde '"punt. „We hebben geboft dat Overmaas onze feilen in de slotfa se niet heeft afgestraft Een waarheid, die vooral Erwin de Pee zich mocht aanrekenen. Na dat eerder al Carlos Arnold Josias van dichtbij een geweldige moge lijkheid op de openingstreffer had laten liggen, knalde De Pee acht minuten voor tijd een voorzet van Robert John van Burg vanuit een riante positie recht op de vuisten van doelman Raymond Hoorn weg. Niet beroerd Reinier Kreijermaat haalde er de schouders maar over op. „We heb ben de kans op de volle winst in derdaad laten liggen," wist ook Overmaas' oefenmeester. „Maar gezien de zes spelers die ik miste, is het resultaat zo beroerd nog niet" Volgende week (Hellevoetsluis uit) weet Krejjermaat zich in elk geval weer verzekerd van de dien sten van Rodney Dumee, waarbij hy ook voorzichtig hoopt op de in zetbaarheid van de_geblesseerden Koenen en Arts. „De fee en Den Boer ben ik als gevolg van de rode kaarten tegen OW sowieso kwijt. En waarschijnlijk komt daar Bon te dus nog bij. Ik ga er maar van uit dat het heel moeilijk wordt," aldus Kreijermaat. „Ik ben op elk scenario voorbereid." Overmaas-De Mnsschen 0-0 (0-0). Bijzon derheden: Bjj Overmans ontbraken Du- mee (geschors-i) en Arts, V«u KIc-cf, Koe nen, Kusadasi en Roodbergen (allen ge- bteseerd). Geel was er voor Carlos Arnold Josias (Overmaas) en Texeira Marques en Hol (beiden De Musschen). Bas Bonte kreeg twee keer geel- Overmaas: Milder; I var van de linden (46. Josias), Bonte, Marco van de Burg, Wage- makers; Den Boer, Verbeek, De Pee (88 Verschoor), Patrick var. de Burg: Van de Avoird, Van Burg. De Mnsschen: Hoornweg; Teixeira Mar ques, Van Dongen, Vrijdag, Almeida; Van Gent Blom, Danny van T Wout; Hol (63. Van Oppijnen), Mario van 't Wout, DollanL Mede dank zij René Buitendijk, die kon terugzien opeen prima in valbeurt. Hij dwong Van de Heu vel met een schot van twintig me ter tot een prima redding. Twee minuten later omklemde invaller Paul Beumer opzichtig Amilear dos Santos. Voor de tweede keer deponeerde de sterk leidende Aan de Wiel de bal op de stip. Buiten dijk deed wat van hem werd ver wacht: 1-2. In de resterende 25 minuten pro beerden de gastheren op alle mo gelijke manieren DWV tot fouten te verleiden. De druk op het Am sterdamse doel was meer een ge volg van opportunisme, dan van doordacht aanvalsspel. De bezoe kers maakten in de slotfase toch kostbare fouten. In blessuretijd werd bet DWV fataal. Matthaei speelde de bal onnodig met de hand. Buitendijk deponeerde de bal uit de spelhervatting voor de doelmonö, waar de altijd lastige Errol Liefden koppend doelman Van de Heuvel verschalkte: 2-2. Met het punt werd Neptunus rij kelijk beloond. Vooral het mid denveld bleek een te zwakke schakel. Volgens Schouten om de gemaakte afspraken in het eerste bedrijf niet goed werden uitge voerd. Daarbij lijkt routinier Ro bert Ouwendijk alleen nog tot zijn recht te komen op de positie van libero. Schouten: „Maar de spe lers hebben aangegeven dat zij liever Urbanus als laatste man hebben. Die geeft hen meer zelf vertrouwen," Waarmee voor de 36-jarige Ouwendijk, die voor de volgende ontmoeting op 26 april tegen AFC is geschorst, een kleur loos einde van een fraaie carrière dreigt. Neptunus-DWV2-2(0-l). 17. Aart van Buur en 0-S, 60. Michael Kreek 0-2,64. René Bui tendijk (strafschop) 1-2,89, Errot Liefden 2- 2. Bijzonderheden: scheidsrechter Aan de Wiel toonde de gele kaart aan Mehmet van Elveren, Robert Ouwendijk, Raymond Ur banus (allen Neptunus) en Edward Reuser en Ed Kuijper (DWV) Neptunus: Van Krevel, Van Elveren, Urba nus, Hill (54. Deekman); Van Suylekom, Prins (46. Aboulasri), Ouwendijk, Kusten <46. Buitendijk); Dos Santos, Lindenberg. DWV: Van de Heuvel; Benasker, Van Buur en, Cobussen, Hoogelaan; Reuser, Pleune, Matthaei, Kreek; Meyer, Kuijper. Rotterdam Mooi was het zaterdagavond op Var kenoord allemaal niet. Als kijkspel haalde Feye- noord-Elmkwijk echter een dikke voldoende. Van overdreven blijdschap was by de Rotterdammers na de 1-0 zege evenwel geen sprake. Daarvoor was het vertoonde spel op het door een enorme plensbui moeilijk te bespelen veld wellicht nog net iets te matig geweest. Opgelucht waren de Rotterdam mers wel Feyenoord is door de overwinning op de ranglijst nu 'los' van Elinkwijk, weet daardoor de vierde plaats in de eindrangschikking weer binnen handbereik en ligt op koers in de stryd om de laat ste periodetiteL M is het voor die prijs ook afhanke lijk van DHC en Holland Al meteen vanaf het begïnsignaal van arbiter Van Rooden maakte Feyenoord zijn bedoelingen duide lijk. Patrick Altena knalde voorlangs en Wessel Weezenberg en Kevin van Luyk zagen hun inzetten net over en naast het doel van Martin Turksma ver dwijnen. Na 23 minuten capituleerde de doelman toch. Feyenoords uitblinker Ebbi Smolarek soleer de door de Elinkwijk-defensie, zag zijn schot met de vuisten door Turksma gekeerd, waarna Marcel Lippuner vanaf zestien meter binnen knalde: 1-0. Feyenoord wankelde daarna een aantal keren, maar viel niet Met dank aan Marco van Brouwer shaven, die een inzet van Marlijn Melis van de lijn kopte, en aan Dave Kastelein die met een beheerste sliding een treffer van Wesley Noordhoff voor kwam. Na rust kreeg Elinkwijk nog twee kansen op de ge lijkmaker. Lat (schot van Rini van Zijl) en paal (prachtig afstandschot van Noordhoff) stónden Utrechts succes echter in de weg, terwijl ook Feye noord de mogelijkheden op een tweede treffer het liggen. Martin Schouten zag een schot door Fred Kater gestopt en de voor Van Luyk ingevallen Lam bert van Waardenburg miste alleen voor doelman Turksma de mooiste kans van de wedstrijd. Door Ed Voortmeijer Rotterdam—Wie er kampioen van de vierde klasse H wordt? Wie het weet mag het zeggen. Feit is in elk geval, dat de supporters van EDS, Transvalia en CVV zich kunnen opmaken voor een thrillerachtige apotheose. Tweepunten scheiden CVV, dat gisteren een fout maakte tegen DEH (l-l) maar onmisken baar het beste voetbal speelt, van de nieuwe koploper EDS. De vol gelingen van trainer René Wolter- man gingen vorige week tegen CVV nog als boksers tegen het canvas (4-1), maar deelden in de topper tegen Transvalia zelf de klappen uit: 2-0. De voordelige marge met de club van de Charloisse Lagedijk be draagt zegge en schrijve één puntje. EDS, dat zich en passant meester maakte van de tweede periodetitel, heeft het kampioen schap weliswaar helemaal in ei gen hand, maar moet dan wel de slotpartijen tegen NOC (uit) en CKC (thuis) winnen. Het minste of geringste slippertje is ongetwij feld fataal. Rob Hoppener zal gisteravond on getwijfeld een valiumpje nodig hebben gehad om de slaap te vat ten. Voor het derde seizoen zwaait hij de technische scepter over Transvalia en niet eerder smaakte hij het genoegen om met z'n ploeg na negentien duels de ranglijst aan te voeren. En dat met een voorsprong van maar liefst twee punten op de naaste belagers. Kon zijn geroutineerde spelers groep de weelde niet dragen? Hoppener begreep het niet. Met pijn in het hart had hy moeten toezien hoe zijn ploeg werd onder gedompeld door een soepel draai end EDS, dat het overgrote deel van de ongelijke krachtmeting dicteerde zoals het wilde. Transvalia's trainer, teneergesla- gen na zoveel onmacht, consta teerde dat zijn spelers zeventig procent van de persoonlijke duels hadden verloren en welgeteld drie keer op het doel van Ron van Zadelhoff hadden gemikt. „EDS heeft verdiend gewonnen." com plimenteerde hij de tegenstander. .Wij slaagden er niet in ons coun terspelletje op de mat te leggen. Misschien was de keuze om met de wind in te rug te starten niet in ons voordeel. Ik was er geen voor stander van, maar Robert van der Wielen en Huib Rijsdijk hadden er op aangedrongen". Dat was natuurlijk een goedkope uitvlucht. Opmerkelijk was even wel dat Transvalia zich slechts sporadisch kon onttrekken aan de verwurging. Andy Roodenburg werd nauwelijks in het spel be trokken, Ronald Mulder bleef on zichtbaar en Robert van der Wie len zat vrijwel de gehele wedstrijd in de tang van EDS-uitblinker Danny Leeuweburg, De aanvoer der van Transvalia had een spaar zame opleving na tachtig minuten voetbal, Alleen voor Van Zadel hoff kopte hy een voorzet van broer Marcel net over de dwarslig ger. Enig minpuntje in de voorstelling van EDS was_, dat de snelle ope ningstreffer eigenlijk toch te lang uitbleef. Minstens vijf keer was het domein van de sterk keepen de Patrick van As zonder succes onder vuur genomen, toen Matin Hassankhan de bal in de 33ste mi nuut met uiterste precisie op het hoofd van Half Kraaievanger leg de. Die kopte tegen de lat, maar in de rebound was Rody Horeman succesvoller: 1-0. Bijna was die voorsprong zeven minuten later weer weg. Na een snelle counter haalde Andy Roodenburg uit, maar op de doellijn voorkwam Ralf Kraaievanger nog net de on verdiende gelijkmaker. Ook na de rust kwam Transvalia er vrijwel niet aan te pas. Hoogte- pu- 'Ie mooie pass van Walter DoorAriënStuyt Rotterdam Het mirakel van de Oldegaarde leek gistermiddag een roemvol vervolg te krijgen. Spartaan'20 won reeds drie wed strijden op rij en was hard op weg om ook koploper Leonidas drie punten af te snoepen. De thuis ploeg kreeg echter niet waar het gezien het sterke spel recht op had. Een doelpunt van verdediger Patrick Molenaar werd in extre mis weggewerkt door een fraaie treffer van Leonidas-collega Jan Vermulm 1-1. De leeggespeelde spelers van Spartaan'20 wisten direct na af loop hoe de opdracht luidt voor de resterende wedstrijden dit sei zoen. „Tweemaal winnen, van Puttershoek en SVW," rekende trainer Huub Hulst keurig voor. „Dan zijn we niet afhankelijk van andere ploegen." Opmerkelijk is natuurlijk dat de zwart/witte for matie bij dubbele winst de derde periodetitel in de wacht zal sle pen. „Het is dus alles of niets," al dus Hulst. Zijn spelers hadden voor het duel met de gedoodverfde titelkandi daat Leonidas, tellend voor de tweede periode, die wijze woor den goed in de oren geknoopt. Spartaan'20 toonde zich werklus- leidlng, nadat Daniël Moreno (3) de bal tegen zijn been had ge schoten. Leo nldas-doelman Paul Verboom kijkt kansloos toe: 1- 1. Foto Fred EmsfCor Vos tig en won binnen de lijnen veruit de meeste duels. „De spanning loopt zichtbaar op bij een aantal spelers," verklaarde Leonidas- trainer Leon Booy direct na af loop. „Sommige jongens doen de raarste dingen in het veld, dingen vooral die eerder nooit gedaan werden. Puur mentaal, maar niet onlogisch." De voetballers van Rotterdam- Zuid hadden, voortgedreven door de fraaie resultaten in de laatste maand, weinig last van spanning. Gezien het spel van zijn ploeg mag Hulst alle hoop op de goede afloop hebben. De thuisclub kreeg legio kansen om Leonidas een fiks pak op de broek te geven. Alleen daar stokte het. „Maar dat is geen nieuws," meende Hulst. „Scoren doen we het hele jaar al moeilijk." Eigenlijk was Michel Spierings, teruggekeerd van Sportclub Feyenoord, aangetrok ken om de broodnodige doelpun ten te maken. De lange aanvaller wist na de pauze echter geen raad met twee open kansen. De mooiste gelegenheid was voor Patrick Kok. De verdediger mocht •i elf meter aanleggen nadat Ar- 11 iur Rosinda onreglementair was gestuit door Guy Duym. Doelman Paul Verboom had echter geen moeite met de inzet vlak voor de pauze. De openingstreffer kwam logischerwijze niet voort uit een uitgespeelde kans. Henk Aron leek een voorzet in eigen doel te lopen, maar Daniël Moreno keer de de bal net voor de doellijn. De bal ketste echter tegen het rech terbeen van Patrick Molenaar: 1- 1. Het leek de beslissing te zijn, maar het eerste net beste schot dat Leonidas loste in de tweede helft was direct raak. Henk Aron bediende Jan Vermulm, die de bal pardoes in de rechterhoek kegel de. Tot opluchting van Leonidas, dat zaterdag kampioen kan wor den. Het veldspel is echter lang niet zo vloeiend meer als dat eer der het geval was, maar dat mag volgens Leon Booy geen beletsel zijn. „Natuurlijk gaat het luk- Errol Liefden wordt door DWVerAart van Buuren tegen de vlak te getrokken. Scheidsrech ter Aan de Wiel ziet in de actie geen overtreding. Foto Fred Ernst/Cor Vos Ferreira op Dennis Veenman. De vervanger van de met een lies blessure afgehaakte Matin Has sankhan controleerde het speel tuig in de lucht en haalde toen uit. Een boogbai over Patrick van As; een beauty. René Wolterman glunderde. Be grijpelijk, want het zelfvertrou wen van zijn spelers, die vorige week in een diep dal zaten, heeft ongetwijfeld een enorme opkik ker gekregen. ,,Wy zijn nog twee finales van de titel verwijderd. We moeten het helemaal zelf doen, maar het is nu of nooit!" EDS-Transvalia 2-0 (1-0). 33. Rody Hore- man 1-0,81 Dennis Veenman 2-0. Bijzon derheden: De tolerante arbiter Elidio Oil* veira hield de kaarten op zak. EDS: Van Zadelhoff; Gravendijk. Kraaie vanger. Ferreira. Leeuweburg: Hoek, Ma* (in Hassankhan (56. Veenman), Horeman; Botokat (87. Aitun), Robin Hassankhan (76 Lubbe), Dasburg. Transvalia: Van As; Van Oost, Marcel van der Wielen, Stoops, Enrico Bodegom (46. Michel Bodegom); Van Lammeren, Sa)a, Rijsdijk, Roodenburg (70. Yok); Mulder, Robert van der Wielen ken," keek hij alvast vooruit. „Daar is geen twijfel over moge lijk" Spartaan'20-Lconidas 1-1 (9-0). 84. Patrick Molenaar 1-0,87. Jan Vermulm 1-1. Bijzon derheden: Scheidsrechter Lamberts hield Leonidas-spelers Henk Aron en Ron Strör- mann een gele kaart voor. Spartaan'20: Kempen; Duurham, Kok, Mo lenaar, Cox (91. Mynals); Heiland, Pfahl, Rosinda (68. Waals); Willemse (88. Booms), Spierings, Langmans. Leonidas: Verboom; Vermulm, Moreno, Aron, Meyer; Ströimaren, Oldenburg, Duym; Schouwenburg (88 Paulina), Ten Oever, Summerville. Rotterdam Leonidas kan za terdag a.s. in het thuisduel met SHeurechl (aanvang 18.30 uur) clubgeschiedenis schrijven. Als de ploeg van trainer Leon Booy op eigen veld drie punten in de wacht sleept is het kam pioenschap en promotie naar de eerste klasse een feit. Zo hoog speelde de dub nog nooit. s Na afloop is het open huis aan 'hetErasmuspad Zondag tweede klasse Rotterdam DRL en DCV spelen, vermoedelyk tw&de paasdag op het terrein van Slikkerveer of Xerxes, eeflgve- slissingsduel om de tweede periodetitel in de tweede klasse D. Beide clubs sloten af met een gelijkspel, waar door ook hel puntentotaal en doelsaldo in balans bleef Xerxcs pakte tegen Slikkerveer drie belangrijke punten D: DRL-EBOH 3-3 (0-0). Michel Phielix 1-0. Patrick Schrauwen 1-1 en 1-2, Ruud Rijsdijk 2-2 en 3-2, Sebasti- aan Beckers 3-3. Teleurstelling allom aan de Spinozaweg Bij winst zou de periodetitel binen zijn geweest, maar Se- bastiaan Bekkers gooide vier minuten voor tyd roet m het eten. DRL moet nu een beslissingswedstrijd tegen DCV voetballen. Frank Everdmg (DRL, direct roodi en Brian Stolk (EBOH. 2x geel) moesten voortijdig hot veld verlaten. Xerxes-Slikkerveer 1-0(1-0). Melvm Tjin Tjoen Lim 1-0. Het typische degradatieduel zorgde voor weinig kijkplezier. Xences. dat de punten harder nodig heeft dan Slikkerveer, won op basis van een betere doeltreffend heid in de aanvalslinie Na de thee kon Jan Cohen (Xer xes) een einde maken aan alle rumoer, maar hy wist de bal met tussen de palen te schieten. Zondag derde klasse LMO legde beslag op do tweede periodetitel in de derde klasse D door bij OVV met 3-1 te winnen DHZ pakte nut tige punten tegen Fortuna VI (2-4), dat degradeerde. C: Sparla-UNIO 3-1 (0-0), Edgar de Pina 1-0, Marvin Sati ren n 2-0. Gerard de Jonge 2-1, Qumcy Kendall 3-1. Sparta- doelman Matthys van Deventer hield zijn elftal in de wedstrijd, nadat hy twee goede aanvallen van UNIO, bij een O-O stand, deed stranden. DONK-AJexandria'66 2-0 (1-0). Patrick Akerboom I-IJ en 2 0. De bezoekers wisten zich alleen voor de rust behoorlijke kansen te creeren Maurice Oomens en Bob Envtch wisten deze niet te be nutten. Cabauw-HOV 2-3 (0-1). Edwin de Jong 0-1, Mog- tar Edrisst 0-2, Robin van 3eek 1-2, Osvaldo do Rosarto Silva Neves 1-3. Kfialid Afktr 2-3 Na dc- 0-2 was het over en uit voor de thuisploeg HOV speelde de wedstrijd pro fessioneel uit. Stolwijk-IIION I-O (0-0). Berry Theeuwen 1-0. De Rotterdammers lukten het niet om zich vnj voor de keeper van Stolwijk te spelen en verdienden daarom ook geen overwinning. D: Fortuna VI-DHZ 2-4 (1-1Tony Gomes 0-1. Ron Ber- velmg 1-1, René Schut (strafschop) 1-2, Stefan van Mee- nen 1-3, Rafael Guinote 1-4, Ronald Nelemans 2-4 De Varkenoorders lieten zich niet om de tuin leiden, nudat Jan de Klerk van Fortuna Vlaardingen al na een halfuur zijn tweede gele kaart kreeg, en tegen tien mannen kwa men te staan. OW-LMO1-3 (1-2). Edwin Crezee 1-0. Mar tin Monster 1-1, Patrick Dumee 1-2. Andy van Wijtvliet 1- 3. Even leek het dat dc Rotterdammers de periodetitel uit handen zouden geven, maar kort na de openingstreffer werd de achterstand al goedgemaakt. Paul Brouwer ver zuimde het om de stand nog meer op te krikken. Ronald Nossent(LMO) kreeg rood voor het neerhalen van een te genstander. Zondag vierde klasse Poortugaal plaatste zich voor de nacompetitie in de vier de klasse G door Abbenbroek met 2-0 te kloppen. Excelsi or R vierde hetzelfde feit na de 2-1 winst op Antibarbari Schiebroek'94 hielp in 4 F GLZ (4-1 tegen Soccer Boys) een handje door TOGB in eigen huis met 4-2 te verslaan. D: VUL-HW1) 5-0 (2-0). Ruud den Engelsman l-ö, Rene Verhagen 2-G. Richard Visser 3-0, Ruud den Engelsman 4-0, Rob Visser 5-0. De bezoekers wisten zich geen raad met de gastheren, die dik verdiend wonnen. F: GLZ-Soc- cer Boys 4-1 (0-1). Ferry Adegeest (strafschop) 0-1. Seref Akansel 1-1,2-1 en 3-1, Ergun Ozcan 4-1, De thuisploeg kwam door een dubieuze strafschop op achterstand. Breekpunt was de gelijkmaker van Seref Akansel. Zwar te Pijl-Groeneweg 3-3 (0-1). Dennis Jager 0-1, Marco Terpstra 0-2, Ramon Kortzorg 1-2 en 2-2, Michael van Gol den (strafschop) 2-3, Ramon Kortzorg 3-3. De thuisploeg wist dank zy Ramon Kortzorg op het nippertje een gelijk spel uit het vuur te halen. Gezien het spelbeeld was dit te weinig. Excelsior R-Antibarbari 2-1 (0-0). Arthur Kedde 0-1, Cecilio Lopes 1-1 en 2-1. Even zag het er naar uit dat de thuisploeg de periodetitel zou mislopen. Cécilio Lopes was de gevierde man. TOGB-Schiebroek'94 2-4 (1-1). Dennis de Wekker 1*0, René Loendersloot 1-1, Dennis de Wekker 2-1, Ed de Zeeuw 2-2, Ronald Schouten 2-3, Nel son Rodriguez 2-4. Het ontbeerde de thuisploeg aan con centratie. Dit was onbegrijpelijk, mede omdat bij winst de tweede periode kon worden opgeëist. SV Ommoord- Steeds Volharden 1-0 (1-0). Leon Versnel 1-0. De doel punten waren duur. Hoewel Steeds Volharden een licht vetdoverwicht had, kon men niet voorkomen dat de thuisploeg de punten in eigen huis hield. Dilettant-SMV Hillegersberg 1-3 (0-1). Junior de Man 0-1, Leon Burg graaf (strafschop) 1-1, Junior de Man 1-2, Ronaldo Mars 1- 3. Beiden elftallen gingen slordig met de gecreeerdekan sen omPas in de laatste vijf minuten trokken de bezoe kers de wedstrijd naar zich toe. G: WRW-DCL 0-1 (0-1), Ronaldo Kloof 0-1. De bezoekers maakten het zichzelf moeilijk door geen afstand te ne men tegen het verzwakte Wit Rood Wit. Met name Hakim Aberkahn liet meerdere kansen liggen om de uitslag op te voeren. Poortugaal-Abb en broek 2-0 (1-0). Rajes Ji- bodh 1-0, Dennis Overhand (eigen doelpunt) 2-0. On danks de winst en de behaalde tweede periodetitel, was trainer Richard Fransen ontevreden over het vertoonde spel. Halverwege dc tweede helft werd Peter Aarsen, kee per van Abbenbroek, bestraft met de rode kaart na het neerhalen van Rob van Gils. Oud-speler Rob Noorder- meer, toevallig aanwezig, werd gevraagd om het doel van de bezoekers verdedigen. Zijn capaciteiten werden ech ter niet op de proef gesteld. FIOS-Tcdiro 1-2 (0-1). Danny Koenen 0-1, Mario de Jong 0-2, Bas van der Made 1-2. Op hoop van zege haalden de spelers uit Achthuizen als uit de kast om de naderende degradatie te ontlopen. De aan vallers liepen echter stuk op de stugge verdedigers Fred Nugteren en Marcel de Kramer van Tediro. Coal-Oud- Beijerland 3-1 (0-0). Steven Borg 1-0, Fred dc Rooy 1-1 (strafschop), Richard Stolk (eigen doel) 2-1, Edwin Valk 3-1. Coal bezorgde de koploper de eerste nederlaag van het seizoen, waardoor de bezoekers hun kampioensfeest minstens twee weken moeten uitstellen. Meeuwenplaat- WCR L-2 (0-1). Johan Kist 0-1, Richard Nieuwdorp 0-2, Pa trick Kucharek 1-2. De thuisploeg moest in halverwege de tweede helft twee rode kaarten incasseren. Eén voor keeper Marco Zwaneveld, die de bal via zijn hoofd onge lukkig tegen zijn hand aankwam. Uit de daarop volgende situatie kreeg ook trainer Hans Bassant, omdat hij naar de mening van de scheidsrechter te langzaam terugliep naar de dug-out. II: NOC-Gerrainal 2-3 (2-1). John Warner 1-0, Gokhan Ba- ran 1-1Racbid Abarnous 2-1Nelson do Rosario Silva 2-2, Raymond van Valen (strafschop) 2-3. NOC kreeg met de overwinning loon naar werken. Het winnende doelpunt werd pas op de valreep gescoord uit een strafschop. Spor ting Lodewijks Pioniers-DJSCR 2-1 (1-1). Paul Goldman 1-Q.Nordin elBouchtaoui 1-1, Erik Gorree 2-1. SLP lever de een prima collectieve prestatie. Degradatie is voorals nog afgewend. DEH-CW1-1 (0-0). Fouad el Harraoui 0-1, Rob van de Most 1-1. CW liet in de strijd om het kampi oenschap dure punten iiggen. De bezoekers moesten toe zien hoe Rob van de Most uit een vrije trap de gelijkma ker binnen schoot. VOC-Belvédèr e 1-2 (1-1). Rogier Bal 1- 0, René Heeneman 1-1 en 1-2. De thuisploeg kreeg vlak na rust een penalty., maar Rogier Bal zag zijn inzet langs de verkeerde kant van de paal gaan. CKC-Aeolus 2-1 (2-1). Barry Scheffer 0-1Hans de Reuver (strafschop) 1-1, Theo Noordzij 2-1. Beide elftallen hielden elkaar qua inzet in evenwicht. Na de thee kwamen de spelers van Aeolus niet op creatieve ideeën, waardoor een gelijkspel niet meer tot de mogelijkheden behoorde. £ondag vijfde klasse DZB/Zevenkamp (5C) blijft in de race om promotie na de 2-0 overwinning op Blijdorp, De concurrenten SVS en Bergambacht zegevierden eveneens. In D lieten MSV71 (4-1 bij FC Pretoria R) en Jai Hind (5-1 tegen HSC) geen steken vallen. Zondag zesde klasse RET stelde hettiteifeest van Dirksland (6E) uit: 1-1. DOZ boekte een knappe victorie over Voorwaarts: 2-0. Kralm- gen (D) schudd" Oudewater van zich af 1-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 8