Bewoners Schaepmansingel voelen label van racisme GGD-directeur 'leert' van kritiek /[genda Natte plekken CDA-Kamerlid houdt spreekbeurt in Holy Boerderijdieren in Vaartland Romeinse tijd in Velsen Spreekuur patiënten Expositie collages Expositie Van der Stelt 'Zelfs het stadskantoor dichtte ons onfrisse motieven toe' 'Het onderzoek bevestigt mijn verhaal' Rotterdams Dagblad Dinsdag 7 april 1998 Zo, de eerste voorstelling in het nieuwe Schiedamse theater zit er op. Lang heb iik er over gedacht niet te gaan, want ik had wel een uitnodi ging venvacht Waarom? Dat lijkt me nogal duidelijk. Als er één Is die op deze plek (gratis) promotie voor het theater (en het Stadserf, maar dat terzijde) heeft gemaakt, hen ik het wel. Heimelijke verkenningstochten door het gebouw waagde ik er voor. Want ik wilde geen voorgekauwd reclamepraatje van directeur Paul van Gort, nee ik wilde het zelf allemaal ontdekken. Als ik er één dankbaar moet zijn, is het het wel de gemeenteambtenaar die mij een overall en veiligheidshelm toespeelde zodat ik me tijdens de bouw onopvallend tussen de werklui kon begeven op plekjes waar een ge wone theaterbezoeker waarschijnlijk nooit van zijn of haar leven zal geraken. Ik had helemaal gerekend opeen invitatie. 'Zie je wel', dacht ik toen ik de gloednieuwe stoelen telde en tot 702 stuks was gekomen, 'er wordt toch op mij en de burgemeester gerekend.' Ik had immers eer der al eens de wens uitgesproken vooraan naast burgemeester Scheeres te willen zitten tijdens de eerste voorstelling. Vandaar die 702 meubeltjes, die twee waren er natuurlijk voor Reinier en mij bij gezet. Nee hoor, vergeet het maar. Geen uitnodiging. Althans, niet van de theater-directie. Wel van iemand anders. 'Ziektegeval, zin om mee te gaan?' Welja, waarom ook niet. Kom ik toch binnen. Die eerste voorstelling liep op z'n zachtst gezegd niet op rolletjes. En hoewel het publiek zich tussen de bedrijven door 'speels' van boven naar beneden bewoog en zodoende een wisselend gezicht op de foyer kreeg aangeboden, leek ook directeur Van Oort zijn draai nog niet te hebben gevonden. Tenminste, dat ondervond de fotograaf. Bill Clin ton in het Witte Huis is makkelijker te fotograferen dan het interieur van het theater. Nee, Van Oort mag van de fotograaf hier en daar wel een druppeltje olie hebben om van zijn stroefheid te worden verlost. De stoelen in het theater zitten perfect Ja, dat mag ook worden ge zegd! Maar warm dat het was! Tjonge jonge, we hebben zitten puffen, ïk waande me in een enorme sauna en trachtte het aroma van het Parmezaanse nieuwbouwhout op te snuiven. Ik rook wel wat, maar dat was zweet. Kent u dat? Ineens voel je het dan hè; natte plekken onder je armen. En dan die penetrante lucht. Ik was blij dat ik niet naast de burgemeester zat. Vlaardingen Met het oog op de Tweede Kamerverkiezingen heeft het CDA Vrouwenberaad Marry Visser-van Doom uitgenouigd voor een spreekbeurt. Morgenochtend vanaf half tien praat de inwoonster van Leerbroek over het gezinsbeleid van de christen-democraten. Visser-van Doom, die sinds april vorig jaar in de Ka mer zit en voor de komende verkiezingen in mei door de partijleiding op plaatsje 25 van de kieslijst is ge zet, brengt daarbij ook de pas verschenen partij no ta's over 'delen van zorg en arbeid' en over (jeugd)cri- mmaliteit, die vorige week veel stof tot discussie bracht door onder meer het idee voortaan 10-jarigen onder het strafrecht te laten vallen. De lezing wordt gehouden in kerkcentrum Holy aan de Reigerlaan 47. SANDERSONNEMANS In service- en zorgcentrum Vaartland aan de Dillen burgsingel hangt momenteel een expositie van Rïna Molenaar-van Dorp uit Maasland. In aquarel, pastel en olieverf beeldt zij boerderijdieren uit zoals var kens, koeien en schapen. Rina Molenaar is opgegroeid op een boerderij. Zij weet dan ook de dieren weer te geven op een manier waaruit de liefde voor het landelijke leven spreekt. De titel van de expositie heet niet voor niets 'Platte land-sentiment gevangen in pigment'. De tentoonstelling in Vaartland is tot en met 24 juni dagelijks te bezichtigen. De Romeinse tijd in Velsen is het onderwerp van een lezing die dr. Arjen Bosman morgen om 20.00 uur houdt in Archeologisch Centrum Hoogstad aan de Westlandseweg 258. Aan de hand van vier vindplaatsen, waarvan er een het afgelopen najaar is opgegraven, schetst Bosman het leven in de tijd van de Romeinen. Ook in deze re gio is veel gevonden uit deze periode. De toegang is gratis. In het Schieland Ziekenhuis houden deze maand pa tiëntenverenigingen spreekuur. De Diabetesvereni ging Nederland begint dinsdag 14 april van 10.00 tot 12.00 uur, de Alzheimer Vereniging Rotterdam is er van 14.00 tot 16.00 uur. Woensdag 15 april zijn van 14.00 tot 16.0 uur leden aanwezig van de Psioriasisvereniging Rotterdam en donderdag 16 april is eveneens 's middags de Natio nale Vereniging voor Fibromyalgiepatiënten te vin den in het voorlichtingscentrum. Maandag 20 april is de Reumapatiëntenvereniging Nieuwe Waterweg in het ziekenhuis. Een afspraak maken is niet nodig. Nel van Vliet exposeert van 11 april tot 6 juni collages in galerie Korte Haven aan de Korte Haven 24 in Schiedam, die op zaterdag en zondag open is van 13.00 tot 17.00 uur en verder op afspraak. In de colla ges komen haar vakopleidingen klassiek ballet en creatieve handvaardigheid en'haar amateuroplei- dïng muziek duidelijk aan het licht. Jan van der Stelt exposeert tot en met 19 mei in het gebouw van Woning Stichting Maassluis aan de P. J. Tioelsliaweg 6. Van der Stelt is in 1924 in Maassluis geboren. De vijf tien olieverfdoeken zijn in pasteltinten uitgevoerd en tonen overwegend impressionistisch geschilder de vrouwenfiguren. De expositie is te zien van maandag tot en met don derdag tussen 8.30 en 16.30 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Redactie Waterweg: Edwin Cornel isse, Marc Floor, Ben van Haren, Danielle Hermans, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Marlëtte Olsthoom, Jan Rozendaal Conny Taheij Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam 1 elefoon 2/32700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Son nemans Telefoon 2732700 4004310 tal indieners van een bezwaar schrift tegen de komst van een aantal barakken die als voorloper van de moskee alvast in de wijk zijn geplaatst. En als het straks mogelijk is om een bezwaarschrift tegen de bouw van de moskee zelf in te dienen, zullen ze wederom vóóraan staan. Dat er op een steenworp afstand een moslimkerk zou komen, was namelijk niet de bedoeling toen ze de dure appartementen koch ten in de woontorens aan het rus tieke water tussen Burgemeester Van HaarenJaan en dr, Schaep mansingel. Het staat op papier, Van der Zwan kan het jezelf laten Er liggen momenteel achttien bezwaarschriften tegen de barakken in de dr. Schaepmansingel die tijdelijk als moskee fungeren. Maardewijkbewonerszijner moe van dat hun bezwaren als racistisch worden afgedaan. Foto Roei Dijkstra moment is het gevoel dat we vol gens de gemeente puur wat tegen moskeeen zouden hebben een stuk minder geworden," zegt ze. „Maar we worden nog steeds niet geïnformeerd. En zo komen na tuurlijk de verhalen de wereld in." Wel hebben de vier bewoners een bouwtekening van de toekomsti ge moskee mogen zien. Het ziet er schitterend uit, daar zijn ze het over eens. Het wordt een multi functioneel islamitisch centrum, met onder meer een school, een gastenverblijf, een winkel, een ge bedsruimte en een minaret van 23 meter. „Het zou zo uit een folder van Centerparcs kunnen komen," meent één van de bewoners. Maar een winkel hoort bijvoor beeld niet in het bestemmings plan voor dat gebied, weten de vier. Ze willen zich solidair ver klaren met de winkeliersvereni ging Nolenslaan die ook een be zwaarschrift heeft ingediend. „Ik begrijp best dat ze graag een win kel in de moskee willen," verdui delijkt één van de boze bewoners. „Handelen zit nou eenmaal in de natuur van die mensen en daar is niks op tegen. Maar het heeft hier gewoon geen winkelbestem ming." Het meest onverteerbaar vindt het viertal echter dat het project veel te groots voor de wijk wordt. De capaciteit van zevenhonderd moskeebezoekers tegen veertig parkeeiplaatsen heeft de schrik er aardig ingejaagd. „Ons groot ste bezwaar is dat er iets wordt ge creëerd waarvan de gevolgen met zijn te overzien," vat K. van der Zwan samen. „Het zit hier nu al vol met auto's. Met een brand valt er nauwelijks door te komen." Maar van kortzichtigheid in de wijk is geen sprake, beweert zijn buurman. „Er komt straks één Europa en dat wordt echt een ver rijking van culturen. Maar het is kortzichtig van de gemeente om de moskee hier te bouwen. Even verderop liggen kilometers groen strook: die zijn veel beter bereik baar voor een grote stroom bezoe kers." Door Marc Floor Schiedam De bewoners van de Schiedamse dr. Schaepmansingel zijn het nu zat. Nadat vorige week het vierde racistisch getinte pam flet tegen de bouw van een mos kee in hun straat in de bus viel, willen ze gezegd hebben dat niet iedere bewoner van de singel zich achter de woorden in de brief schaart "Want zij zijn geen racis ten, maar Schiedamse inwoners die gewone, legitieme bezwaren tegen de bouwplannen voor een moskee om de hoek hebben. „We proeven gewoon dat we met onze protesten een hoek in worden ge duwd, waarin we niet geduwd wil len worden," K van der Zwan zet even een raam open van zijn appartement in één van de drie woontorens aan de dr. Schaepmansingel. Niet dat het binnen warm is, maar zo kun nen de rustgevende vogelgelui den ven buiten het vertrek in zwe ven. Nu kan het nog, lijkt hij te willen zeggen. Als er straks hon derd meter verderop een moskee is verrezen, worden deze geluiden waarschijnlijk overstemd door het lawaai van auto's,-mensen stromen en wat al niet mee. aan decibellen door een multifunctio neel islamitisch centrum voor ze venhonderd man geproduceerd kan worden. Disco „Of het nou om een sporthal, een bibliotheek of disco gaat, onze wijk is gewoon niet gebaat bij voorzieningen die een hoop men sen trekken," zegt één van de vier bewoners van de dr. Schaep mansingel die zich rond de tafel hebben geschaard om hun bezwa ren tegen de komst van de mos kee duidelijk te maken. Hij wil net als één van de andere bewo ners zijn naam niet in de krant hebben omdat hy 'al voldoende zwarte pieten heeft toegespeeld gekregen doordat pamflet'. „Het is hier nu gewoon lekker rustig in de wijk," gaat de bewo ner verder. „Het gaat mij er echt niet om dat er nou'toevallig een halve maan op dat gebouw komt te staan. Ik wil het woord moskee niet eens gebruiken. Voor mij is het gewoon een gebouw van steen." Het viertal bewoners verslikt zich bijna in politieke correctheid. Die hebben ze zich naar hun eigen ge voel moeten aanmeten omdat ze voortdurend over één kam worden ge schoren met de opstellers van de protest brieven die de ronde doen in hun wijk. 'Een mos kee bij u in de buurt geeft de is lam een nog grotere machtsposi tie en vormt een bedreiging voor u en uw kinderen', was daarin on der meer te lezen. Om te besluiten met een stemadvies voor een vijf tal partijen die in de ogen van de briefschrijvers hun ideeën over de islam met grotere reikwijdte uitdragen. „Wij zijn er moe van om in één adem te worden genoemd met de initiators van dergelijke racisti sche acties," zegt mevrouw A. van der Zwan. „We distantiëren ons volledig van die brieven. Ik heb zelfs aangifte bij de politie gedaan toen ik er vorige week weer een in de bus vond." Barakken Wat niet wil zeggen dat het viertal blij is met de komst van de mos kee. Ze behoren tot het achttien zien. Ze pakt het Beheerplan Nieuwland, een informatieboek werk van de gemeente Schiedam uit 1992. En inderdaad, op de plek waar de moskee moet verrijzen staat keurig een vierde woontoren getekend. „Toen wij hier in mei vorig jaar kwamen wonen," vertelt Van der Zwan, „vroegen we one net als de overige nieuwe bewoners af wat er zou gebeuren met de plek waar toen nog de katholieke kerk stond. Volgens de tekeningen zou daar een vierde flat komen. En we hadden nog niet koud hun sleutel in de hand of er werd via de krant bekend dat er een moskee zou verrijzen." Haar man vult roe pend aan: „Dat kwam echt als een donderslag bij heldere hemel!" Het steekt de bewoners nog altijd dat ze zelf achter de plannen in hun wijk moesten komen. „Dat heeft de gemeente heel bewust zo gedaan," is de stellige overtuiging van één van het viertal. „De ge meente zei namelijk dat ze geen onrust wide veroorzaken." Maar met zo'n handelwijze krijg je toch juist onrust, vraagt mevrouw Van der Zwan zich verongelijkt af. „Want we hoorden nu alles via de krant of via de geruchtenstroom in de buurt." Maar in plaats dat er een dialoog met de gemeente over de kwestie kon ontstaan, werd de bewoners alleen maar duidelijk dat er aan de moskeeplannen niet getornd kon worden. En hun bezwaren werden in een ronduit onfris per spectief gezet, zo ervoer het vier tal. „Ik heb ge merkt," zegt Van der Zwan, „dat men - en met dat men bedoel ik het stadskantoor- de neiging had om ons racistische motieven toe te dichten om te protesteren. Je proefde gewoon datje in een rich ting werd geduwd, waarin je niet geduwd wilde worden." Opheldering De familie Van der Zwan besloot in januari een brief aan de ge meente te sturen waarin zy ophel dering eist over het stadium van de bouwplannen voor de moskee. Daarop kregen ze een telefoontje van een juridisch medewerkster: wat ze nou wilden met die brief. „Zij dacht gewoon dat we wat te gen moskeeën hadden," aldus Van der Zwan. „Werd ik wéér in die hoek gedrukt." Inmiddels is die beschuldigende vinger van de gemeente enigszins verdwenen. Maar openheid van zaken is er nog steeds niet, con stateert Van der Zwan. „Op dit Dinsdag 7 april SCHIEDAM Wijkpost Zuid. Paasöingo, 13.30-15.3Qu. Pand Paulus. Opening tentoonstelling "De nieuwe kleren van de keizer*, 19.30u. VLAARDINGEN Dc Soenda. Bingo. 14 00u. Holy Zieken huis. Reanimatiecursus,20.00u. ROTTERDAM Hist. Museum 'Schlelandshufs' 10.130- 17.00 film: Rotterdam, Nieuwe Stad, Nlght- town Theatercafé 20.00 Bno - Romeo Del ta. Lantaren/Venster21-00 Cafeïne. Rotter damse Schouwb urg, G r.z. 20.15 De Sprook jes van Gnp. Theater 't Kapelletje 20.00 Keesje Tippel, TheaterZufdplein, Gr.z. 20.15 Mini Maxi. Rotterdamse Schouwburg 18.00 Hermann Pm -Project BeeldspoorT Woensdag 8 opril SCHIEDAM Dc oost Kaarten maken, 10.00-12.00u: VLAARDINGEN Kerkcentrum Holy. Lezing CDA Vrouwenbe raad. 9.30uH et Zo nnehu Is. Openingexposi- tie van teken- en schildergroep ZuidbUürt, 15.15u. Stadsgehoorzaal. De lachspekta- kelshow door Bassie Adnaan. 14.00 u. Ar cheologisch Centrum Hoogstad, LeangAr* jen Bosman over het Romeinse Vetsen, 20.00u. 1 MAASSLUIS Stadhuis. Afscheidsreceptie wethouder- L Timmermans, 17.00-19.00u. ROTTEROAM Rotterdamse Schouwburg, KU. 20.30'An- tropomorf. Alliance Francaise 19.30 fijm- avond, Le cirque fait son cinema - Alexis Gruss. Hlst. Museum 'Schlelandshufs' 10,00-17.00 film: Rotterdam, Nieuwe Slid. St Droomtheater 15.00 Zeegeschiedenis, de Doelen, Jumaanse Zaal 20.15 RPhO Z. Doelenensemble. Spot the Loony Kiers Unit. Dodorama 20.30 Left hand nght hand. Easy-Café Rotterdam Willem Wodka's (monk) Jazzhouse. Ni ghttovm Theatercafé 22.00 Fresh Up. SKVR Muziekschool Ring dijk 18.30 leerlmgpnurfvoenng. Vrede- en Verzoenlngskerk 20.15 Erasmus Kamer koor- Lantaren/Venster 21.00 Cafeïne. LuxorTheater20 15 Jenny Arean. Q.T.THé a- tera/d Mullerpier 20.00Vrouwen van (tsen, Rotterdamse Schouwburg, Gr_z. 20.15,06 Sprookjes van Gnp. Theater Zuidplein, Gr,z. 20.15 Mini Maxi. Zaal de Unie 20.30Voig- spot-Uve. Vando2t/mwo8apr. y, 'i ROTTERDAM Cinerama 1: Titanc' (12) dag. 14.15-20. CIn.2: 'Armstad' (16) dag.13,45-17.15- 20.45. Cln.3: 'Seven years in Tibet' (12) dag, 13-18-21.15. Cin.4: "The man in the won mask' (al) dag. 13.15-16.45-20.30. Cin,5: 'Boogie Nights' (16) dag. 17-20,45,do.vr'.rna- 3i ook 13.30. Imax Theater 'Amazon' (al) dag.(beh.ma,} 14-16. 'Super Speedway' (al) dag. (beh.me.) 15. The living sea' (al) vr.di.wo. 13. Titapic' (12) dag. (beh.ma.) 17.15-21.15, ma.'20, do- .za.zo.ooklO. Lantaren: The end of violence' (16) dd.t/m ma. 20.30, Ven.l: 'De Pooise Bruid' (12}cfag. 20-22 (ma.niet om 22), vr.zo.wo. 14,30. Sneak Preview (16) ma 22 VsjiS; 'l'csgi' (16) dag. 22. 'Karakter'(12) vr.zo.wo. 14130, Dag.(beh.ma.) 19.30: Theonlyson'do. "What did the lady forget?'vr. 7 was bom but.~,',za. The brothers andsistersoftfieToda familfjtn. There was a father" di. The record of a tene ment gentleman' wo. 'intensions of murder (16) ma.19.30, Ven.3: 'Perfect Circle' (i6) dag. 19.30-22. Th e vwnterguest(al) vr-zq, wo. 14.30. Ven 4: Western'(16) dag. 19.30-22. Mo vrezone: 'La Hame'vr.15.30. Lumfère is 'Sphere' (16) dag. 13.3 20.15. Lum. 2: 'Kiss the girls' (16) d, 18.05-21, Lum. 3: 'i know what you# summer' (16) dag(beh.do.) 21.30, do.vr.ma.di.ook 13.15, do.ook 16- 21.40. Lum. 4: 'Money talks regie: Brett Rat- ner' (12) dag.18.30-21, do.vr.mazJofook 13.30-16. -h Rexane:'Getting luck/ (18) do.trmzo.doort. voorst. 'Hot Circuit' (18) ma. t/m wo. dBoii. voorst. Pathé: Titanic' (12} dag. 11.30-15^30- 19.30, zo.11.10 ipv 11.30. 'Left luggage'(al) dag.ll. 10-14.45 (wo.met om 14.45)-17- 19.30-21,50, 'Good Will Hunting1 (al)'clag. 11.55-15.30-18 30-21.30, di.met 21.30, The Jackal' (16) dag.l5.30-l&£0- 21.20, do.vr.ma.di.ook 11.40. 'As good as it gets (a!) dag. 15.20-18.15-21.10, do.vr^a- .di.ook 11,45, The man intheironmasftrïal) dag.11.20 fzo.metom 11.20)-15-l8.05-2l. 'Scream 2' (16) dag.(beh.zo.) 11.30-0.5- 18.40-21.30, zo.12.3Q-15.20-18.40- 21.30. Sneak preview: TooWoo!'di.2l)^b. Nachtvoorstellingen: Lum.l: 'Sphere;(16) vr.za.00.15. Lum. 2: 'Kiss the girls' (16) vr- .23.00.15, Lum.3: 'I knaw what you did (as? summer" (16)vr.za.Q0.15. Lum. 4: 'Screarp2' (16) vr.za.00.15. Kindermatinees: Cin.5: 'Rubber* zasro. wo.13-15. Ven 1: 'Pippi in Taka Tuka Land" zo.wo.14. Lum.3: 'Anastasia' <**za- .2o.wo.13.30. Lum.4: 'Rubber' za- .zo.wo.13.15-16. PathéThomas sejpior' wo.14.30, 'Anastasia' 2a.zo.wo.iU0- 13.15.'Flubber'za.zo wo.ll-13.10. ,-4 Grote en groeiende onvrede bij het personeel over het gevoerde personeelsbeleid, wantrouwen en cynisme tegenover het mana gement en door leidinggevenden onderschatte problemen. De uit komsten van het onderzoek naar het personeelsbeleid van de GGD Nieuwe Waterweg Noord liegen er niet om. Het arbeids conflict, waarmee ex-werkneem ster Carla Witte in januari van dit jaar naar buiten kwam, staat niet op zichzelf. Personeelskwes ties zijn vaker uitgevochten in een sfeer van onenigheid. Direc teur E. S. A. van der Meer blijft positief onder alle kritiek. „Ik leer hiervan." Door Mariette Olsthoom neelsbeleid van de dienst. „Het onderzoek toont aan dat een hele boel wel goed is gegaan, maar dat we een belangrijk aspect over het hoofd hebben gezien. Het perso neel heeft een ernstig gebrek aan vertrouwen in het management. Er is te weinig aandacht geweest voor de medewerkers. Een onhan dige communicatie, soms geen communicatie, wat heeft geleid tot een slechte sfeer." Het gebrekkige personeelsbeleid en het dominante optreden van de GGD-directeur worden niet ge spaard in het onderzoek. Deson danks noemt Van der Meer het „prettig om te horen dat de GGD een duidelijke plek op de markt heeft weten te veroveren." Daar is volgens de directeur ook een do minante man voor nodig. Maar, zegt hij zich te beseffen, deze mag niet over het hoofd zien dat de personele verhoudingen goed zijn. „Ik wil een organisatie die goed werkt en herkenbaar is voor dc buitenwereld, maar ik wil ook dat mensen het naar hun zin heb ben. Dat is hier dus niet het geval Vlaardingen Ondanks eerdere signalen lijkt het nu pas tot hem door te dringen: personeel en ma nagement van de GGD liggen met elkaar overhoop. Terugkerende fouten en conflicten hebben tot wantrouwen geleid. Onderling wordt niet gepraat. Toch zegt di recteur Van der Meer blij te zijn met. het vorige week afgeleverde rapport over het gevoerde perso- Vlaardingen Met de afronding van het onderzoek naar het personeelsbeleid van de GGD Nieuwe Wa terweg Noord is de twee jaar durende strijd van Carla Witte met haar voormalig werkgever afgeslo ten. De onlangs Vervol' ontslagen werkneemster riet. de conclusies van het rapport als een bevesti ging van haar verhaal. „Mensen die een negatieve rol hebben gespeeld in mijn zaak zijn daarop aangesproken en met name genoemd. Wellicht ook dat de directeur zijn conse quenties hieruit trekt. Natuurlijk blijven er nog vraagtekens over, maar die moet de GGD zelf maar oplossen." Ze hoopt dat de GGD, met het pakket van aanbeve lingen, die uit het onderzoek zijn voortgevloeid, het bedrijf weer kan opbouwen, gericht cp de mensen die er werken. Daarin is volgens haar een belangrij ke rol weggelegd voor de ondernemingsraad „Zij hebben het contact met het personeel en kunnen vanuit die positie veel bereiken. Voor de mensen die er werken hoop ik dat het eindelijk weer goed kan gaan met het bedryf. Jongens ertegenaan. Ik ga myn weg en de GGD de zijne." en dat is pijnlijk." De directeur valt even stil wan neer het gaat over het arbeidscon flict met ex-werkneemster Carla Witte. De GGD heeft gedurende de voortslepende affaire altijd vol gehouden dat het om een incident ging. Het onderzoek toont echter aan dat meerdere personeels kwesties op conflicten zijn uitge lopen. „Carla Witte is een uniek gevalhoudt hij vol. „Het is ver velend voor de betrokkene, maar het is zinvol geweest omdat het heeft geleid tot het onderzoek." Over onenigheid tussen perso neel en management zegt hij: „Het is een manier van met elkaar omgaan, alleen niet de goede. liet heeft geleid tot situaties waarin alleen verliezers rijn." Schuldig Dat het huidige personeelsbeleid er na het onderzoek aan moet ge loven, beseft Van der Meer zich terdege. „Hier moet ik bij stil staan. Hier ligt iets waar ik eind verantwoordelijk voor ben. Of ik er ook schuldig aan ben is een'an- dere vraag. Maar nemen we de problemen nu niet serieus, dan hebben we dadelijk niets meen" Het aanbrengen van veranderin gen in het personeelsbeleid zegt hij te zien als een uitdaging, „We moeten met elkaar invulling'ge ven aan de verbeteringen. De'£m- bulaneedienst, waar het een jaar geleden rommelde en dat nu een kansrijke organisatie is, is een goed voorbeeld dat het beter kan. We hebben iemand nodig van bui tenaf om de afstand tussen perso neel en management ie verklei nen." Over zijn positie als directeur kan Van der Meer nog weinig zeggen. Bestuur en ondernemingsraad beraden zich nog over het rapport en of het in deze vorm door'wil met elkaar. Van der Meen ,',Éet hangt af van het draagvlak of ik verder kan." Consequenties voor zichzelf trekt hij niet. „Het is een interessante fase. In het rapport staat dat' ik aardig een organisatie op de kaart kan brengen, maar dat er te Gei nig gevoel met het personeel is. Ik moet afwegen welke kant ik Ver der ga ontwikkelen."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3