11F 'Sparta is altijd mijn club gebleven' 'We hebben nu weer plezier in het spelletje' Poeder gaat toch trainen in LA Spaanse toppers in Rotterdam Marathon Damsponsors krijgen stem in bezetting EK Jansen slaat aanval Harm Wiersma af 'Verloren zoon' Melfried Comenencia onverwacht terug op het oude honk Rotterdams Dagblad Volendammer Leeflang verrassende topschutter Verhoeven mist bronzen plak Rotterdams Dagblad Dinsdag 7 april 1998 i Hoogezand De wereiddambond FMJD overweegt in de toekomst sponsors een stem te geven in het deelnemersveld van internationa le titeltoemooien als EK en WK Mogelijk ai volgend jaar, als het Europees kampioenschap in Hoo gezand wordt gehouden, is het fe nomeen 'sponsorplaats' een be grip. Volgens FMJD-president Wouter van Beek is het amper meer mogelijk om de invloed van sponsors buiten te sluiten. „Als een sponsor een voorstel doel tot directe plaatsing van een speler, dan zullen we serieus over wegen daaraan tegemoet te ko men. Als speler zou ik er waar schijnlijk vraagtekens bij zetten wanneer iemand via een sponsor plaats wordt toegelaten, maar het is met meer te vermijden. Aanbie dingen om toernooien te organi seren liggen helaas niet voor het oprapen," aldus Van Beek. In het geval van het EK in Hooge zand zou Van Beek zich kunnen voorstellen dat Ton Sijbrands wordt voorgedragen voor een sponsorplaats. Sijbrands beves tigde tijdens het NK 'zeer geïnte resseerd' te zijn. Anton Schotanus stopt in juni als voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Dam Bond. Als op volger wordt door het KNDB-be- stuur Theo van den Hoek (Til burg) voorgedragen. Hoogezand Koploper Gérard Jansen heeft in de derde ronde van het NK dammen een aanval van Harm Wiersma op zijn lei derspositie afgeslagen. Nog voor het einde van het derde speeluur en na precies veertig zetten deel den zij de punten. Jansen leidt met een punt voorsprong op Wiersma, Wesselink en Van der Zee. Oud-wereldkampioen Wiersma zorgde gisteren voor enige com motie met zijn klacht „dat iedere tegenstander tegen hem alleen maar probeert remise te spelen." Ook zijn clubgenoot en opponent uit de eerste ronde, Johan Krajen- brink, kreeg er van langs. De Ny- megenaar schrok wel even van die 'aanval', waarop hij de oud-we reldkampioen aansprak. „Ik was er juist van overtuigd dat ik tegen hem heel serieus op winst heb ge speeld en nam hem die uitspraak kwalijk. Maar hij stelde dat hij die uitspraak zd niet had gedaan en zeker niet zö had bedoeld," zei Krajenbrink. Het incident was voor hem daarmee gesloten. De nummer twee van vorig jaar was in ieder geval geconcentreerd ge noeg om tegen debutant Alex Ma- thijsen zijn score weer in even wicht te brengen. Alle andere par tijen eindigden onbeslist. Rotterdam Don Diego Poeder gaat in Los Angeles de laatste hand leggen aan de voorbereiding op zijn wereldtitelgevecht van 5 mei tegen Robert Daniels. Mana ger Stan Hoffman heeft de WBU- kampioen in het cruisergewicht er gisteren van overtuigd dat kei harde sparring een absolute voor waarde is voor een overwinning op de Amerikaan Daniels, die een indrukwekkend 'record' heeft (36- 3-1, 29 ko's) en op bijna alle we reldranglijsten bij de eerste vyf staat genoteerd. Poeder staat niet te springen om naar Californië te vertrekken. De Rotterdammer heeft een hekel aan Los Angeles. Daarom zocht hjj de afgelopen weken in eigen omgeving naar geschikte spar ringpartners en rekende hij erop dat trainer Freddie Roach naar Rotterdam zou komen. Toen hij Hoffman vrijdag liet weten niet veel te zijn opgeschoten niet zijn speurtocht, nam deze contact op met Roach waarna de knoop werd doorgehakt. Hoffman: „Daniels is een topbok- ser die zich niet zo maar opzij laat zettenDat gevecht vereist een ge degen voorbereiding. Don heeft drie, vier weken harde sparring nodig tegen jongens die niet bij het minste of geringste omvallen. Freddie heeft er twee voor hem klaarstaan en dus heb ik Don ge beld, dat hij maarzo snel mogelijk zijn reis moet regelen. He hates LA, ik weet het. Maar ik moet ook wel eens naar plaatsen waar ik een hekel aan heb, maar ik doe het omdat het mijn werk is." Er is nog even sprake van geweest dat Eddy Smulders zou worden ingeschakeld bij de voorbereiding van Poeder. DeEmdbovenaar, vo rige week 'om persoonlijke rede nen' voorlopig vrijgelaten uit de Tilburgse gevangenis waar hij zes weken opgesloten zat vanwege zijn betrokkenheid bij sigaretten smokkel, was bereid naar een trai ningskamp m Ampuria Brava (bij Barcelona) te gaan om daar de de gens te kruisen met Poeder. Maar Hoffman vond dat niet zo'n goed idee omdat Smulders lang niets heeft gedaan en weken nodig zou hebben om in conditie te komen. „En zo veel tijd hebben we niet meer," Poeder is het - zij het niet van har te - met zijn manager eens dat overkomst naar Californië het verstandigste is. Het duel met Da niels is het belangrijkste in zijn carrière tot nu toe. Hij denkt op eerste paasdag m het vliegtuig te stappen. Dan resten hem nog ruim drie weken tot het gevecht van 5 mei in het Grand Casino van Door Loet van Schellebeek Rotterdam In honkbal is thuiskomen meer dan de sleutel in het slot steken. Voor Melfried Comenencia zeker. De Antilli aan, opgegroeid bij Sparta, keerde vorige week na drie en een half jaar onverwacht terug op het oude honk. En hoewel er in zijn afwezigheid heel wat is gebeurd in het Rotterdamse honkbalwereldje - zo bleek, om maar eens iets te noemen, de club Sparta opeens Sparta/Feyenoord te heten, ervaarde Co menencia de hernieuwde kennismaking niettemin als een thuiskomst.Sparta is altijd mijn club gebleven," bekende hij gisteren. Thuiskomen in de betekenis van scoren deed Comenencia het afge lopen weekeinde ook in Bussum, waar Retif Sparta/Feyenoord als derde eindigde tijdens het Char les Urbanus-toemooi. De nog al tijd pas 23-jarige Curagaoënaar bleek nog niets aan slagkracht te hebben ingeboet. Met onder meer twee homeruns wierp hij zich op als serieuze gegadigde voor de po sitie van openingsslagman. Na het afhaken van Marcel Buur man (die Ls teruggekeerd naar Neptunus maar daar dit seizoen niet op landelijk niveau mag spe len) hadden de coaches Rob Hen driks en Marcel de Bruijn een va cature op het derde honk. „Een betere invulling dan deze kun je je niet wensen," lacht Hendriks, voor wie Comenencia's comeback 'een geschenk uit de hemel' bete kende. Comenencia verruilde Sparta des tijds voor Twins omdat de naar de overgangsklasse afgezakte rood- witten promotie naar het hoogste niveau misten na beslissingswed strijden tegen De Spartaan. De Jong Oranje-klant was te verstaan gegeven dat hij zijn plaats in de nationale selectie wel kon verge ten als hij niet bij een hoofdklas ser zou spelen. „Zelf voelde ik dat ook wel aan," herinnert hy zich. Na een jaar in Oosterhout en aan sluitend een seizoen bij Quick in Amersfoort gaf het talent gehoor aan een verzoek van het bestuur van Santa Maria Pirates op zijn geboorte-eiland om die ploeg tij dens de play-offs te komen ver sterken. Comenencia plakte aan dat gastoptreden nog een seizoen vast, waarin hij tot beste slagman van het eiland werd uitgeroepen. Persoonlijke omstandigheden - zo is zijn vriendin vijf maanden zwanger - deden hem besluiten het vliegtuig naar Nederland te nemen. Pas op Schiphol begreep hij dat zijn oude coach Koos van der Mark, met wie hij contact had op genomen, niet meer bij Sparta ac tief was, maar bij Neptunus (beter gezegd: Tridents). „Van Koos kreeg ik telefoonnummers van Sparta-mensen en zie, vier dagen later stond ik in Bussum op het derde honk. Bij een temperatuur van 12 graden, terwijl het toen ik wegging op Curagao 33 graden was, Dat was even wennen." Aan een rentree in het Neder lands team wil Melfried Comen encia voorlopig nog niet denken. „Eerst moet alles geregeld zijn: mijn papieren, een huis, een baan. Pas als ik geen problemen Melfried Comenencia (r) met ploeggenoot Malkel Benneren softbalsterManon Buitelaar onder de nieuwe clubnaam, waaraan zeker Comenencia nog moet wennen: Sparta/Feyenoord. FoioCorVos meer aan m'n hoofd heb, kan ik me volledig concentreren op het honkballen." Wat hemzelf en zijn coaches betreft kan dat niet snel genoeg zijn, want in het paas- weekemde wacht de fusieclub de 'triple' tegen RCH Cementboirw. Zaterdag in Heemstede, zondag en maandag aan de Edo Bergsma- weg waar Koos Rysdijk en Ton Rotterdam De Spaanse atletiek- bond heeft de Generale Bank Ma rathon van Rotterdam aangewe zen als één van de kwalificatie wedstrijden voor het Europees kampioenschap, dat in augustus in Boedapest wordt gehouden. Het houdt in dat vier gerenom meerde Spanjaarden - twee man nen en twee vrouwen - op 19 april op de Cooisingel op jacht gaan naar een EK-ticket. Het zijn Anto nio Serrano, Fabian Roncero, Ma- ria-Luisa Munoz en Nuria Pastor. Beide mannen hebben de mara thon al eens onder de 2 uur 10 ge lopen. Het persoonlijk record van Serrano (33) staat op 2.09,13, dat van Roncero (27) op 2.09,43. Serra no liep zijn toptyd in september '94 in Berlijn, waar hij derde werd. Een jaar later, december '95, liet hy 2.09,32 noteren in Fukuoka, goed voor de tweede plaats. In 1996 werd de Madnleen tweede in de marathon van Amsterdam (2.12,20) en vijfde in Londen (2.10,55). Afgelopen jaar bracht hij in 2.11,59 de marathon van Vene- tie op zijn naam. Fabian Roncero maakte op 22 maart by het WK veldloop in Mar- rakesj indruk door als tiende te eindigen, waarmee hy de derde Europeaan was. Met zijn 34,50 bleef hij vier tellen en één plaats achter de Portugees Domingos Castro, met wie het in Rotterdam tot een weerzien komt. Afgelopen weekeinde werd Roncero in 27.14,44 winnaar van de European 10.000 m Challenge in Lissabon. Hy bleef slechts 0,67 sec verwij derd van het Europees record van de Portugees Mamede. Met Maria-Luisa Munoz en Nuria Pastor komen ook twee ervaren Spaanse vrouwen naar Rotter dam. De eerste heeft een persoon lijk record van 2.28,59, daterend van februari '96 (winst in Sevilla). Nuria Pastor heeft een minder scherp p.r. (2.43,33), maar zy won in haar carrière wel de marathons van Gerona en Barcelona en werd tweede in die van Calvia. Rotterdam FC Volendam-verdediger Patrick Leef lang was met 10 punten verrassend topscorer in SPEELRONDE 22 van TOPCOACH. De Volendam mer trof in het duel met RKC tweemaal doel. Het hielp de wijdbroeken niet zich de Waalwijkers van het lijf te houden (3-4). Bij de gasten was Patrick van Diemen de grote man. De middenvelder, die per 1 ju li naar Anderlecht verhuist, trof in Volendam één maal doel en verzorgde één assist. Het leverde hem 7 punten op. Voor SPEEL RONDE 22 tel den de volgende acht wedstrijden mee: woensdag 1 eapril: Feye- noord-FC Gro ningen; vr. 3 "f*. april Sparta- '"1 NAC; zat. 4 april: F MW-SC Hee renveen; zo. 5 april: Feye- noord-Ajax, Vitesse-NEC, FC Groningen-Roda JC, FC Twente-FC Utrecht en FC Volendam-RKC Waal wijk. De spelers in de eredivisie kunnen, punten scoren via gemaakte doelpunten, het geven van assists, het ver zilveren van strafschoppen en in het geval van doel mannen en verdedigers het houden van de nul. Alle spelers krijgen punten aftrek voor gele (-1) en rode (- 3) kaarten. De volgende spelers scoorden punten m SPEELRONDE 22: Ajax Blind 4, Van der Sar 4, Frank de Boer 4, Litmanen 3, Melchiot 4, La udrup -1Ronal d de Boer 4, Sier 3. Feyenoord: Picun 4, Van Bronckhorst 3, Gyan 4, Vos 2, Van Gastel 3, Dudek 4, Nehsse 3. Sanchez 3, Graff 3, Van Gobbel -1. FC Groningen: Hugo 4, AtteveM-3, Ronje -1 SC Heerenveen: Constantmovici 5, Samardzic 4, Mugur Gusatu 3. MW: Wasiu Taiwo 2, Wilfred Bouma 3 NAC: Nebosa Gudelj 5 NEC: Tumam 2, Maes 3, Michalevitsj -1, Crüden -1. RKC: Hdl 5, PetrovS,Lammere 2, Schops4, Van Diemen 7 Roda JC: Peeters3. Van der Luer 3, Valgaeren -1, Van Haaren -1 Sparta: Van der Laan 4, Moerad 2 FC Twente: Ter Avest -I, Hoogma -1, Oude Kamphuis 5 FC Utrecht: Nascimento -I, Mols 3, Van der Gaag 5, Booth 2, Van Mol 4 Vitesse; Curovic 3, Sturmg -1, Van Hinlum -1, Petovic 4, Trustfutl 3 FC Volendam: Schulp 2, Steur 3, Boogers 3, Gcntüe-ILeeflang 10 I.s.m. HM Soccer Promotions. V O E T B AL S P EL D oelpuntenmake( van de week: Ramon Kortzorg (Zwarte Pijl) Harreman van resp. de deelge meenten IJsselmonde enDelfsha- ven zondag om 14.00 uur het sei zoen openen met de ceremoniële eerste bal. Ronald PfetffeT (SmltsboeVi) Jamo van der Wilde (Deltasport) Seraf Akansel (GLZ) Daniel Los (TOGR) Ronaldo Mars (SMV Hlllegersberg) Rob Karsbergen (DBGC) Danny Koevermans (Excelsior '20) Raimond Lodder (Oud-Bel/ertand) Marco Verspui/ (ORGS) Marvin SatJmln (Sparta) I schenkt de topscorer van de week een t-shirt. De meest produktieve voetballer van de maand verdient een paar voetbalschoenen. De prijswinnaars knjgen een bnef waann staat, waar zij hun prijs kunnen afhalen. Aan het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassement een trainingspak, jack, kousen, een paar voetbalschoenen, een sporttas en een bal. De nummer twee verdient een trainingspak, een sporttas en een bal. De derde plaats is goed voor een trainingspak en een bal. Ook krijgen de winnaars een respectievelijk gouden, zilveren, en bronzen voetbalschoen. WenenDe Vlaardingse bowlster Jennifer Verhoeven heeft op de eerste speeldag van de Europese jeugdkampioenschappen in We nen net geen bronzen medaille kunnen bemachtigen. Ze kwam in het dubbelspel enkele pins te kort en eindigde als vierde. De teleurstelling was groot bij de Vlaardingse en haar dubbelpart- ner Ilona Dekkers uit Oosterhout. Na een goede tweede 'shift' was het voor het tweetal afwachten wat de derde serie zou opleveren. Verhoeven en Dekkers hadden zich met een totaal van 2310 naar een voorlopige derde plaats ge bowld. Het Zweedse duo ging daar met 15 pins overheen en ver overde zo de tweede plaats waar door het Engelse koppel naar de derde plaats werd verdrongen. Een dag later eindigde Verhoeven in het triospel met haar team als veertiende. De formatie met de Schiedamse Sindy Kurvers be landde op de achttiende plek. De Vlaardingse Bowling Ver eniging organiseert zaterdag 11 en zondag 12 april het eerste Kan goeroe Jeugd Single Toernooi in bowling- en partycentrum De Kangoeroe. Er wordt gespeeld in twaalf klassen en de eerste series worden vanaf 9.00 uur gegooid. De finalewedstrijden staan ge pland op zondag om 15.00 uur. Na de eindstrijd wordt nog een spec taculaire afvalwedstryd gespeeld tussen alle nummers 1 van het tweedaagse toernooi. Sportagenda Tips? Bel de sportredactie van de2e krant: 010-2732700 (far 0104265227). DINSDAG 7 APRIL VOETBAL Rotterdam Dagblad Trofee: 18.30 Zwaluwen-Xences (zoj, 18 30 HSC (20) -VDL, 19 30 SWSMC-Deltasport, 18.30 PPSC-Badios Boys, 18 30 GTB-Fortuna, 1930 WK-Xences (za). 2000 DOS'32- MW27. Onder 23 jaar: 19 30MSV71-WK, 2000Sparta-PPSC. Door Sander Sonnemans Rotterdam Het kan Verkeren. Bredero zei het en bij SWSMC gebeurt het. De voetbalclub heeft het degradatiespook bijna van het lijf geschud en is door de opval lende zegereeks warempel ook in eens kandidaat voor de pericdeti- tel. Onder de lat staat John Bos, alsof hy nooit is weggeweest. Eer der keerde hjj Harga de rug toe, maar juist in de 'lekkere periode' is hij weer van de partij. Denken aan promotie doet hij nog niet. 'Eerst handhaven, daarna zien we wel verder. Ondanks het gelijkspel van zon dag hebben jullie nog altijd een grote kans op een periodetitel. Hoe leeft dat bij SWSMC? „Behoorlijk natuurlijk. Na de dip van de tweede periode, waarin ik zelf toeschouwer ben geweest, is SWSMC uit het dal gekropen en mag zelfs worden gehoopt op een prijsje. Handhaving is bij de groep primair, maar als je twee belangen tegelijk kan dienen is dat natuurlijk een prettige bij komstigheid. Een gelijkspel was gisteren voor beide ploegen wel de terechte uitslag." Het SWSMC-bestuur lijkt juist te hebben geltandeld door trainer Joop Molendijk weg te sturen en Guus Haak in huis te halen. De re- John Bos anno 8 februari 1998 bij zijn terugkeer in het doel van SWSMC. Hij hervatte de competitie met het thuisduel tegen Unitas. Ook vanavond tegen Deltasport staat hij op Harga onder de lat. Foto Peter Molkenboer sulfaten liegen er niet om. „Het antwoord ligt in de vraag op geslagen. De feitelijke gegevens liegen er niet om. Het bestuur heeft een cruciale beslissing moe ten nemen. Het puntenverlies kan natuurlijk nooit alleen alleen maar aan een trainer worden toe geschreven, los van mijn eigen mening üaaomtrend. Maar het was echt op het laatste moment dat die beslissing werd genomen. Het had niet veel later moeten ge beuren of de zaak was niet meer te redden geweest. Nu ben er vsn overtuigd dat we er in blijven." Trainer Guvs Haak vond bij zijn komst dat er weer gelachen moest worden op Harga. Doen jullie dat een beetje? „Sinds Haak hier is, hebben we weer plezier in het spelletje. Er wordt gelachen, het gescheld te gen elkaar is voorbij en we maken elkaar geen verwijten meer. Dat was voor zijn komst wél de ten dens. Als iemand nu een fout maakt, proberen we dat met z'n alleen op te lossen. We werken weer elkaar. Dat begint bij de trai ner die een zodanige sfeer weet te scheppen datje voor hem door het vuur gaat. Haak dwingt ook zó veel af." Molendijk was nog met weg of je kwam weer terug op Harga. Leg eens uit. „Dat ik was gestopt had alles te maken met de slechte relatie die ik met Molendijk had en die was niet op te lossen. Er is wel een ge sprek geweest, maar dat werd ge kenmerkt door agressie. Ik wilde het oplossen door te praten en leg de dingen voor die in de groep leefden. Hij was er kennelijk bhnd voor en hy wilde die dingen niet horen. Voor mij had het daar om geen zin om door te gaan. Er viel niet te communiceren. Ik ben in drie maanden tijd alle plezier in voetbal verkoren. Dat kan toch niet alleen maar door mezelf ko men? Een dag na Molendijks ver trek belde aanvoerder Jan Bro- kiing me op namens de groep met de vraag terug te komen." Stel dat jullie de derde penode pakken en de nacotnpetitie in gaan. Dan neem ik aan dat SWSMC ook voor promotie gaat. Is de ploeg klaar voor de hoofd klasse? „Als je reeel bent en je kijkt naar de leeftijd van 0112e spelers, dan hebben we een relatief oude groep. Dat betekent dat we op ba sis van de ervaring in principe een eind zouden moeten kunnen komen. Aan de andere kant is het ook goed dat er verjonging in de groep komt, want als je naar de hoofdklasse gaat moet dat niet voor een jaartje zijn maar voor een langere periode. In de jeugd lopen wat potentiële spelers en misschien moet de club 'iets' ex- tem halen. Niet te veel, want dat komt het karakter van het club niet ten goede." Vanavond de wedstrijd voor de Rotterdams Dagblad Trofee tegen Deltasport. Wat verwacht je van die pot? „Volle inzet van onze kant, want we spelen liever een goede oefen- pot dan dat we trainen. We zullen er vol overtuiging tegenaan gaan en trachten te winnen. Niet ten koste van alles, want handhaven in de competitie is voorlopig nog het motto. Aan de andere kant is het zo dat als je een ronde verder Kort en Bondig De korfbalwedstrijd Weidevogels-CKC Maassluis is afgelopen weekeinde afgelast wegens slechte terrei- nomstandigheden «De waterpoloploeg van WSV blijft maar winnen Ook SVH is door de kampioen aan de zegekar (5-1) gebonden SVDPW-bestuurslid Ton Knoops, aandachtig luisteraar työens de spon soravond van Excelsior'20, heeft aan de wedstrijd van zijn club tegen Badios Boys voor de Rotterdams Dagblad Trofee een blauw oog en een gekreukte bril overgehouden Omdat Knoops te laat bukte kreeg hij een bal in zijn toetebak Zijn vrouw was zondag niet te spreken over de scheidsrechter die het duel tegen DRGS staakte en liep met een bril het veld in om die te overhandigen aan de leidsman Toch niet de bril van Hennie van Buren? Volgens HSC-be- stuurslid HenkZagwijn stamt de licentie van trainer Piet Kattestaart uit de tijd datje trainersdiploma's 'nog gewoon kon kopen' Waterweg FM-verslagge- ver John van der Berg laat weten aan kop te gaan in de klaveijascompetitie bij HSC Arie Berkhout, va der van HSC-voorzitter Herman Berkhout, heeft geen hoge hoed op van trainers Allemaal zakken vullers, niet één uitgezonderd," luidt de ongezouten mening van Berkhout sr. DVO'32is met K&B's Bal len Gehakt-test niet al te best uit de test gekomen Het ding stuiterde niet eens en verzoop in de pinda saus waardoor nauwelijks gehakt viel te proeven Een vijf! Sorry meneer Meijer Het Gelredome heeft nogal indruk gemaakt op WK-bestuurslid Wil lem van Ravens „Dat lijkt me wel wat," reageerde hij op de beweegbare grasmat „Voor de wedstryd schuiven we het hoofdveld onder het dubhuis van daan en doordeweeks verplaatsen we het naar het trainingsveld" Op Tweede Paasdag houdt zwem vereniging VZC het toernooi om de Haringtrofee in zwembad De Kulk Aan dit evenement nemen 25 verenigingen uit Nederland en Belgie deel Fortu- nees Arjan van der Slot maakt het competitieslot niet meer mee Hij is geopereerd aan zijn knie Over Fortuna gesproken, vrijdag 1 mei (19.00 uur) speelt een sterrenteam van de club aan de Mara- thonweg tegen café De Kroon HVO'er Mare Maat- sen is sinds kort de trotse vader van een dochter: May Tijdens het duel Excelsior'20-Hermes DVS werd zondag op Thurlede een ruit van het clubhuis aan scherven geschoten Stien Scbaap, bij wie het glaswerk om de oren vloog, kwam met de schrik vrij HBSS-voorzïtter Henk van de Brink heeft geen ge heimen De rekeningen van de etentjes geeft hij ge woon aan penningmeester Aadré Hoving in de be stuurskamer van PPSC »De entree die Hoving moest betalen aan de poort van 'PP' werd vergoed door voormalig voorzitter en 'geldschieter' Nico Haassen Kon het er af? K&B betaalt nooit.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5