9 Voormalig Vlaardings bedrijf opnieuw failliet m Kinderen spelen terwijl ouders winkelen idttefdams iaglilad Oranje- cariiion klinkt weer STOP MET GESLEUR, WIJ BEZORGEN AAN DEDEUR! Kaüëngrit HomeService^TeFO111 -6 4 85^Klontjesgrit 2Ökgv^a7jf 12.- Fort Drakensteijn is een feit Nieuwe Hoekse reddingsboot gaat zeven keer 'over de kop' Veertig gezinnen zitten al ruim twee maanden zonder salaris Sluiting stadhuis en afvalinzameling Vernieuwing De Tweeling begint met sloop Gewapende bankoveral Vlaardinger lost schot Vast in lift Rotterdams Dagblad Waterweg Vrijdag 10 apri! 1998 Schiedam Fort Drakensteijn komt er zeker. De financiering voor de speeltuin in het Schie- damse Beatrixpark, waar ge handicapten én niet-gehandi- capten zich moeten kunnen uit leven, is rond. Voor het aanpas sen van de Heemtuin en de kin derboerderij 't Hoefblad voor minder validen is nog onvol doende geld. De oude speeltuin in het Schie- damse stadspark moet sowieso nodig worden opgeknapt. De schommels, wipvappen en draaimolen dateren van bijna vijftig jaar geleden. De jeugdge- meenteraad zei vier jaar gele den al dat dit een goede aanlei ding is om direct iets bijzonders van de speeltuin te maken. De gewone gemeenteraad vond dat een goed idee, maar moest wel 790.000 gulden bij elkaar zien te krijgen in plaats van 3,5 ton. Zelf legde de gemeente vrij snel vijf ton op tafel. De rest moest van fondsen en sponso ring komen. Het VSB Fonds blijkt nu minimaal 300.000 gul den voor de bijzondere speel tuin over te hebben. Volgens ing. C.J.M. van Oor schot, ontwerper groenvoorzie ning en natuur van de dienst ge meentewerken Schiedam is door de toezegging van het VSB Fonds de komst van Fort Dra kensteijn een feit. Van Oorschot heeft de jeugdraad bijgestaan met het ontwikkelen van de plannen voor het speelparadijs en hij is er van overtuigd dat het met de Heemtuin en de kinder boerderij ook wel goed komt. „Het ziet er in ieder geval alle maal erg gunstig uit. Alles lijkt nu heel erg snel te gaan," aldus de ontwerper. De kinderboerde rij moet nog aangepast worden aan rolstoelers. Deze gehandi capten kunnen op dit moment moeilijk bij de dieren komen. Ook is er een speciaal toilet voor de rolstoelers nodig. De mensen van de Heemtuin willen verder een geurende kruiden- en bloe mentuin aanleggen voor visu- eel-gehandicapten. Om deze plannen uit te voeren, is zo'n vijf ton extra nodig. Samenspelen Voor speeltuin FortDraken steijn lopen nog onderhandelin gen met vier firma's, die speel toestellen maken. „Met één be drijf, dat gespecialiseerd is in toestellen voor valide én invali de kinderen, zijn we al ver. Dus dit gaat ook snel," weet Van Oorschot optimistisch te vertel len. Hij benadrukt wel dat de speeltuin absoluut niet alleen gericht zal zijn op kinderen met een handicap. „De speeltuin moet ook voor kinderen zonder een handicap spannend blijven. Anders zul len ze niet gaan samenspelen, terwijl dat juist de bedoeling is." Bij het eerste toestel, de zogehe ten zeshoekige schommelcom binatie die 18 maart in het Bea trixpark bij het pannenkoeken huis werd geplaatst, komt dit sa menspelen al mooi tot uiting. Als alles goed gaat wordt Fort Drakensteijn half september geopend met een groot kinder festival. HindeloopenZeven keer achter een werd de gloednieuwe red dingsboot 'Kapiteins Hazewinkel' èisteren gekanteld in het haven tje van Hindeloopen. De eerste keer gebeurde dat in lege toe stand, 2es keer daarna steeds met vier redders aan boord. Twee uur was er uitgetrokken voor de 'kan- telproef, maar binnen een uur was het eigenlijk allemaal beke ken. Binnenkort wordt het schip overgedragen aan de reddingsbri gade in Hoek van Holland. Via een 'kraanwagen werd de boot op zijn kant getrokken. Slechts even was de onderkant zichtbaar, toen draaide het schip snel door om zich binnen enkele seconden weer op te richten. Een grondige inspectie leerde dat er geen enke le schade was ontstaan en dat er nauwelijks water in de stuurhut was gekomen. Ook de machineka mer was volkomen waterdicht. Schitterend Gehuld in overlevingspakken en stevig vastgesjord in speciale gorr dels moesten vervolgens schipper Jan van der Sax en drie van zijn k bemanningsleden de proef onder gaan in de stuurhut. Alles bijeen duurde het nauwelijks een mi nuut, Feilloos richtte de 'kapi teins Hazewinkel' zich ook voor de tweede keer weer op. Toch wel onder de indruk zetten de vier mannen weer voet aan wal. „Dit is een schitterende bele venis," constateerde schipper Jan van der Sar. „Het is alsof je in een aquarium zit. Je ziet het water aan je voorbij gaan, maar die paar se conden zijn gewoon te kort om de 'indrukken te kunnen verwer ken." Soortgelijke reacties kwamen van de volgende mensen die de proef ondergingen. Redders uit Bres- kens, Den Helder en Burghsluis, die eenzelfde reddingsboot krij gen in de komende jaren en nog twee ploegen uit Hoek van Hol land ondergingen de proef met veel enthousiasme. Uiteindelijk liet zelfs directeur Wiebenga van de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij zich verleiden om zich in de Kapiteins Hazewin kel te laten omwentelen. „Ik had niet verwacht dat het alle maal zo soepel en zo ontspannen zou kunnen gaan," vertelt Kon Zegers van de Hoekse redders- ploeg. „Je leeft er toch wel een beetje naar toe, maar voor je het eigenlijk beseft is het al voorbij „Het is prachtig dat het allemaal mogelijk is en dat het allemaal goed gaat," constateerde schipper Van der Sar. „Maar wat mij betreft mag het hier wel bij blijven. Ik hoop het tijdens echt slecht weer niet mee te maken, maar als het gebeurt dan weten we in ieder ge val dat het schip in de originele positie terug komt." Over twee weken, op vrijdag 24 april, zullen, ook alle motorische proeven zijn afgerond. Op die dag komt de 'Kapiteins Hazewinkel' naar Hoek van Holland om offici eel te worden overgedragen. Za terdag 2 mei is de reddingsboot in de Hoek het pronkstuk van de Na tionale Reddingsbootdag. Gaardingen/Spijkenisse FNV Bondgenoten heeft het faillissement aangevraagd voor KST Support bv en KST Services bv in Spijkenisse. De bedrijven zijn voortgeko men uit het voormalige De Neeff Pijpleidingen aan de Galgkade in Gaardingen, De circa veertig werknemers, die deels afkomstig zijn uit Gaardin- gen, zijn sinds begin februari ver stoken van salaris. Het GAK heeft hen ingeschreven en een voor schot betaald, omdat de mensen in de problemen kwamen met hunverplich'ingen. Het is ui'zom terlij k dat een vak bond namens de werknemers het faillissement van een bedrijf aan vraagt. „Voor ons viel er niets meer te halen, bleek half maart. Een reorganisatie was niet moge lijk, want het ging zó slecht met deze bedrijfsonderdelen dat ze niet eens in staat waren de lonen uit te betalen," vertelt J. Meeder, bestuurder metaal en techniek van de FNV. De vakbond heeft de eigenaar van de holding, P. C. van der Hoeven, in gebreke gesteld, maar hij rea geert niet. Meeder: „Hij is in geen velden of wegen te bekennen. En op een gegeven moment hebben we dan weinig andere troeven in handen om snel geld te krijgen voor de werknemers." Het gaat inmiddels om een bedrag van en kele tonnen. Op 21 april doet de rechtbank in Rotterdam uit spraak over het faillissement van KST Support en KST Services, die onder meer onderhoud van scheepsmotoren en piping voor de maritieme en petrochemische industrie verzorgden. De bedrijfsvoering van deze bv's staat volledig los van het bedrijf Kunststoffen en Staal Techniek bv van A, Smaal. Eigenaar Smaal onderzoekt momenteel de moge lijkheid om de werknemers in dienst te nemen en de werken voort te zetten. Niet zuiver Ruim twee jaar geleden ging de vorige onderneming van oud- Schiedammer Van der Hoeven, De Neeff Pijpleidingen, eveneens failliet. Er werkten 33 mensen bij het Vlaardingse bedrijf. Het ge rucht gaat dat de handelwijze van de eigenaar niet zuiver zou zijn. FNV-bestuurder Meeder heeft ook dergelijke signalen opgevan gen, „We vinden de hele gang van zaken inderdaad zeer dubieus. Als we duidelijke aanwijzingen van wanbeleid hebben, zullen we die zeker aan de rechtercommis saris voorleggen," verzekert hij. De werknemers schieten daar echter niets meer mee op. „Het is voor hen alleen een emotionele genoegdoening." Schiedam In het Schiedamse winkelcentrum De Nieuwe Passa ge zal met ingang van mei een vestiging komen van Kidspark. In de, sinds de opening leegstaande, zaalruimte op de tweede verdie ping van het winkelcentrum komt de tweede vestiging van het be drijf dat op het moment veel suc ces heeft in het V&D-pand aan de Rotterdamse Hoogstraat. Het is de bedoeling dat de deuren van het Schiedamse Kidspark in mei open gaan. Bij Kidspark kunnen ouders hun kinderen parkerenzodat ze onge stoord kunnen winkelen. Veel problemen zullen de kinderen hier niet mee hebben want Kids park is een grote speeltuin waar volop geklauterd, geknutseld en spelletjes gedaan kunnen wor den. Dit alles onder toezicht van ervaren beroepskrachten. Drie uur is de maximumtijd die een kind in Kidspark mag doorbren gen. Bij binnenkomst krijgt ieder kind een button omgehangen. Hierin zit een zendertje dat een alarm laat afgaan als een kind de speel ruimte zou verlaten. Bovendien kr;,. 'h' ouders een buzzer waart. tijdens het winkelen op elk .-.ent bereikbaar zijn. Als er iets mis mocht gaan of als een kind naar huis wil, kunnen de ouders direct worden opgeroepen. In Rotterdam draait de eerste ves tiging van Kidspark nu een jaar en in die tijd is de belangstelling alleen maar toegenomen. Veel ou ders kiezen ervoor om hun kroost een paar uur te stallen zodat ze de handen vrij hebben om rustig boodschappen te doen. Het Rot terdamse bedrijf wil de formule nu ook op Schiedam loslaten. In de ruimte op de tweede verdie ping van het winkelcentrum wordt op het moment druk getim merd, gezaagd en geverfd om de 184 vierkante meter te verande ren in een pirateneiland. Verho gingen, trappetjes, ladders en al lerlei attributen zullen zorgen dat er een ruimte ontstaat waar jeug dige piraatjes zich goed thuis zul len voelen.- In de grote zaal kun nen allerlei spelletjes worden ge- d\-n, verkleedpartijen worden t.-h>uden en zelfs verjaardags- taestjes worden gevierd. De bereikbaarheid zal een groot punt van aandacht zijn voor het Rotterdamse bedrijf. De ingang is namelijk alleen te bereiken met de lift en de trap die een beetje zit ten verstopt in de gang die van Broersvest aaar Broersveld loopt. Tussen de Speeldoos en de bloe- menzaak is een smalle gang die leidt naar het trappenhuis. Ook vanuit de parkeergarage kan men bij dit trapportaal komen. Volgens Astrid van Rijn van Kids park is deze verborgen ligging geen reden voor haar bedrijf om af te zien van een Schiedamse vestiging. „We zullen heel goed aandacht moeten geven aan de bewegwijzering," zegt ze. „Dat zal prioriteit nummer één voor ons zyn. Het moet de mensen in één klap duidelijk zijn waar we zitten en wat onze 'diensten zijn." Er zal ook een reclamecampagne worden gevoerd om Kidspark naamsbekendheid te geven. 1 o krijgt iedereen, die een willekeu rige boodschap doet in het winkel centrum, in de maand mei een bon die goed is voor een uur gratis kinderopvang. Na deze maand zal betaald moeten worden voor de kinderopvang: 7,50 gulden voor het eerste uur en vijf gulden voor het tweede en derde uur. Maar van adverteren alleen moet Kidspark het niet hebben. De grootste klandizie zal op gang ko men door een andere vorm van re clame. „Wii moeten het vooral hebben van de mond-op-mond re clame," zegt Van Rijn. „Ouders zijn vaak huiverig om hun kind bij de opvang te brengen. Daarom houden we ook een open dag. Ou ders en kinderen kunnen dan In het V&D- pand aan de Rotterdamse Hoogstraat heeft de eer ste vestiging van Kidspark inmiddels een succes vol eerste jaar achter de rug. Archief foto Rotterdams kennis maken met de nieuwe Kidspark-vestiging. Hierna moe ten we het hebben van de goede ervaringen. In Rotterdam heeft het ook zo gewerkt. De mensen ra ken enthousiast over Kidspark en geven dit door aan andere ouders. En dat effect kan je met adverte ren niet bereiken." Het management van het winkel centrum is blij met de komst van Kidspark. Ten eerste omdat nu eindelijk een bestemming is ge- "onden voor de leegstaande ruim te op tweede verdieping. Maar ook omdat de opvang een voorzie ning is die wat extra's aan het win kelcentrum toevoegt. „De men sen die verantwoordelijk zijn voor het dagelijks beheer zullen het nu ook wat rustiger krijgen," zegt een woordvoerder. „Het gebeurt nu nog weieens dat een kind zoek is. Dat zal stukken minder wor den als er een mogelijkheid komt om ze voor een paar uur veilig on der toezicht achter te laten." Schiedam Op Goede vrijdag en Tweede Paasdag zijn de stadhui zen gesloten. Alleen het stadskan toorvan Schiedam is vandaag wé! open. Ook al hebben veel Schie damse gemeenteambtenaren vrij genomen. Schiedammers kunnen gewoon zoals altijd terecht bij de stadswinkel, de bibliotheek en an dere gemeentelijke diensten. Door de feestdagen wordt er ook geen huisvuil opgehaald. In Maassluis is gisteren daarom door de gemeente reinigingsdienst een extra ronde gedaan door de wij ken. Maassluizers hebben mor gen nog de mogelijkheid tussen 10.00 en 13.00 uur alsnog hun huisvuil kwijt te raken door het in te leveren bij de Milieustraat. De inzameling van afval op maan dag, Tweede Paasdag, wordt ver schoven naar dinsdag 14 april. Het inzamelen van het huisvuil op dinsdag verschuift hierdoor naar woensdag. Vanaf donderdag geldt weer het normale rooster. John van Ravesteijn (in de cabine) en Henk van Ophemert waren in het wit gekleed bij de officiële start van de vernieuwing van De Tweeling. Ze hadden er duidelijk plezier in om met machinale steun een muurtje om te trekken. Foto Roei Dijkstra Door Ben van Haren Vlai rdingen—Een doffe plof, ge juich en applaus volgden op de officiële handeling van John van Ravesteijn en Henk van Ophe mert, gisteren in de tuin van De Tweeling in Gaardingen. Zij wa ren in witte jassen gestoken en van helmen voorzien om hei, spe ciaal gemetselde muurtje om te trekken, waarmee sloop als eer ste handeling voor de vernieu wing van het gezinsvervangend tehuis werd gesymboliseerd. Een andere bewoonster, Anneke Huisman, zei op de bijeenkomst die eraan voorafging dat ze in de afgelopen 25 jaar aan de Van der Werfstraat veel hadden meege maakt. „Gelachen, gehuild én gefeest. We kijken uit naar de nieuwe woningen." Wethouder Kees van der Windt werd voor zijn intensieve bemoeienis met de vernieuwing benoemd tot 'huisvriend van De Tweeling'. Alle bewoners kregen een kopie van de overeenkomst, die de drie samenwerkende woning bouwverenigingen van Gaar dingen en Stichting Philadel phia Zorg onder hun ogen onder tekenden. De Tweeling werd daarmee eigendom van de Vlaar dingse woningcorporaties, die voor de nog aanwezige 15 bewo ners een gebouw met drie mo derne woningen naast 20 eenge- zinskoopwoningen bouwt. Afsluiting Het westelijk deel van de oor spronkelijk door 29 verstande lijk gehandicapten bewoonde te huis staat al leeg sinds het ver trek van 14 bewoners naar het centrum. Zij wonen nu in een nieuwe flat achter het Weeshuis, die op 25 april feestelijk in ge bruik wordt genomen. Die fees telijkheden vormen de afslui ting van de jubileumviering van de 25-jarige vestiging van Phila delphia in de Vlaardingse West- wijk. De gehele groep gaat eerst nog een vijfdaagse feestweek houden in Arnerongen. Het leegstaande deel van De Tweeling zal na alle feestelijkhe den gesloopt worden. Op de hoek van de Van der Werfstraat en de Witte van Haemstede- straat wordt dan het nieuwe woongebouw voor Philadelphia neergezet. Daarna volgen de ver huizing en tenslotte de sloop van de rest van het 25-jarige gebouw, waarvan de ligging in een schoolstrook binding met de buurt niet h -rde. De bedoek;.. eind 1999 de nieuwbouw kiuar is. Het wordt ontworpen door architecte Ineke Hulshof uit Rotterdam. In degrote ruimte op detweede verdiepingvan de Nieuwe Passage wordtop het moment drukgewerktaan de bouwvaneen piratenei land. Foto Roel DijKstra Schiedam Een onbekende man heeft gisteren bij een gewapende overval op de ING-bank aan de Nieuwe Haven in Schiedam enke le duizenden guldens buitge maakt. De man. rond de 35 jaar, kwam om 13.15 uur de bank bin nen en zei een rekening te willen openen. Vervolgens trok hij een pistool en een mes, en eiste hij geld. De kassier gaf hem enkele duizenden guldens, waarna de man er te voet richting De Gorzen vandoor ging. Een poÜtiehelikop- ter die op "lat moment toevallig boven Schiedam vloog, heeft nog een zoektocht gehouden. Deze was zonder succes. VlaardingenEen inwoner van de Vlaardingse Patrijsstraat loste gisteravond een pistoolschot op twee inzittenden van een auto. De man was rond 20.45 uur op weg naar zijn auto toen hij in de Spechtlaan ruzie kreeg met twee mannen in een auto die naar zijn idee teveel lawaai maakten. De gemoederen raakten zo verhit, dat de Vlaardinger eerst een busje gas in de richting van het duo leegspoot en vervolgens een pis tool uit zijn auto pakte om een schot te lossen. Niemand raakte gewond. De Vlaardinger meldde zich om 22.30 uur vrijwillig op het politiebureau van Gaardingen, waar hij over het voorval is ver hoord. Vlaardingen De Gaardingse brandweer moest er gisteravond rond 21.30 uur aan te pas komen ora een 4Ö-jarige man en zijn twee zoontjes uit een lift te bevrijden. De lift was blijven steken in het wooncomplex aan de Burgemees ter A. van Waisumlaan. Na onge veer drie kwartier wist de brand weer het drietal uit de lift te krij gen. Vlaardingen —Het Oranje-carillon van de Grote Kerk op de Markt zal na ongeveer een jaar weer weke lijks over de stad klinken. Bas de Vroome uit Rhoon is door de ge meente Gaardingen benoemd tot stadsbeiaardier. De Vroome zal elke week op woensdag van 11.30 tot 12.30 uur een bespeling op het carillon ver zorgen. Op 15 april speelt hij voor het eerst en brengt hij werken van Antonin Dvorak, Johann Sebasi- tan Bach en Albert de Klerk. Kij zal de bespeling afronden met een eigen improvisatie. Bas de Vroome (36) studeerde van 1980 tot 1986 orgel aan het Swee- linck Conservatorium in Amster dam. Daarna studeerde hij aan de Nederlandse Beiaardschool in Amersfoort. De Vroome is is reeds beiaardier in de gemeenten Spijkenisse en Naaldwijk. Hij volgt in Gaardin gen de vorig jaar overleden stads beiaardier Addie de Jong op. De bediening van het instrument laat op dit moment zeer te wensen over. De mechanische bijgeluiden overstemmen bijna de klokken. Daarom speelt De Vroome nu met gehoorbeschermers in en de deur open. Maar dit jaar of volgend jaar zal het instrument dat dateert van de jaren vijftig gerestaureerd wor den. Ook het automatische speel werk dat elk kwartier zou moeten spelen is al enige tijd kapot en zal eveneens gerepareerd worden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1