26 7 Ronald Jaarsma niet Sanger de zoon van m 'Sparta/Feyenoord zal 9t van teamgeest moeten hebben' bij 'Als jonge speler doorbréken Neptunus is moeilijker dan ii HCAW' bij Complex CKC Maassluis ondergaat gedaantewisseling Korfbalclub loopt met prestaties een jaar voor op het beleidsplan Derde plaats volleybalsters ffgfflF Ursus moet twee keer aan de bak Groenoord in kwartfinale beker langs De Rozet EK-toernooi is over voor Jennifer Verhoeven Raymon Fabrie grote favoriet bij NK-snooker Rotterdams Dagblad Vrijdag 10 april 1998 Betaald voetbal Vrijdag Eerste divisie: Dordrechl'90-Telstar Zaterdag Eredivisie: NEC-Fortuna Sittard, Roda JC- FC Twente, Ajax-SC Heerenveen, Vitesse- De Graafschap, NAC-FC Utrecht Eerste divisie FC Den Bosch-Excelsior, RBC-TOP,WV-£indhoven,Haar]em-Hera- des, AZ-Veendam, Go Ahead Eagles-Hel- mondSport, ADO Den Haag-FC Zwolle, Em- men-Cambuur Leeuwarden Zondag Eredivisie: Sparta-PSV, RKC Waalwijk- Feyenoord Dinsdag Tweede elftallen: Sparta-PSV Zaterdag Hoofdklasse A: Kozakken Boys-Hoek IB: Kennmerl and-KRV, Ce Beursbengels- Zwaluwen VI, 2C: RCL-Vitesse D, KMD-'s- Gravenzandse SV, HVO-Honselersdjjk, Xerxes-Deltasport, Voorschoten'87-Soccer Boys, Monster-Lyra; D: Spirit-Bolnes, 3C: Linschoten-Groen Wit R; 4B: DUNO-TSB, Quick Steps-Anston'80, 5F: ZW-Sportmg Lodewyk Pioniers. Zondagamateurs.2D: Leomdas-Sliedrecht (19.3D uur); 3C: Ursus-Olympia (17 00 uur), 4K: Germmal-CKC (17 00 uur) Districtsbeker. Kwartfinales; Dilettant- Excelsior M, Zwart Wit'28-Sparta Maandag Hoofdklasse A:Ehnkwijk-ZwarteSchapen, IB: VlOS-Papendrecht, 2D: Zwervers- EBOH, DRL-DCV (terrein Heetjansdam), 3C: Ursus-HOV (1800 uur), Stolwyk- Aiexandna'66, 4D: Excelsior'20-Postdui- ven; F: GLZ-SV Ommoord, Excelsior R- Steeds Volharden, Soccer Boys-Groeneweg, SMV Hillegersberg-Antibaibari, G: FIOS- WCR, SCO'63-DCL, Tediro-Flakkee by Flakkee; H: Germinal-DSJCR, 5C: Swift Boys-Bergambacht,6D; Real Parbo-SC Kra- luigen, SCV Garuda-VOB Districtsbeker. Kwartfinale: Deltasport- SC Feyenoord (17.00 uur). District Zuid. 5B: Stadspolders-Sparta'3f), SC Reeland-AJblasscfdam. Sportagenda Zaterdag Honkbal: Tropicana/Neptunus-PSV, Abra ham van Stolkweg (14.30 uur) Rugby: Internationaal paastoemooi RRC, BeekwegdO 00 uur) Zondag Honkbal: Sparta/Feyenoord-RCH, Edo Bergsmaweg (14 30 uur) Rugby: Internationaal Coltstoemooi by RRC. Beekweg (10.00 uur) Maandag Honkbal: Sparta/Feyenoord-HCH, Edo Bergsmaweg (14.30 uur) Rotterdam De volleybalsters van Alcazar/Erasmus hebben de definitief de derde plaats in de derde divisie F veroverd. De 3-1 overwinning op Jola/Olympus uit Made was voldoende voor het be reiken van die positie, die wellicht nog recht geeft op promotie. De Rotterdamsen .kwamen in de eerste set met 13-9 achter. Het vervangen van spelverdeelstei Petra Roelofs door Agnes Alkema zorgde vooreen ommekeer; 15-13. Daarna greep de thuisclub via 15- 9, een terugval in de derde set (4- 15 verlies) en 15-2 alsnog de over- winning. Door Loet van Schellebeek Rotterdam Waarom speelt de zoon van de hoofdsponsor van HCAW - Mr. Cocker junior zeg maar, of'kleine Jaarsma' zoals hij in het ons-kent-ons honkbalwereldje ook wel wordt ge noemd - niet bij de club van zijn vader, maar bij concurrent Neptunus? Neptunus en speelde twee sei zoenen (1993 en '94) bij Tridents, het oplei dingsin stituut vandedrie- tanders. heb de nei ging eerder voor gezellig heid te kiezen dan voor niveau, maar bij Neptunus komen die twee dingen samen." Een zijsprongetje: „Het was wel even wennen. Aan de Rotterdam se humor vooral. Ik kom zelf uit Utrecht, heb veel Amsterdamse vrienden, maar de mentaliteit daar of hier, dat scheelt behoor lijk. Rotterdammers draaien er niet omheen, zeggen alles recht voorz'n raap. Ik hou daar wel van, het is tenminste duidelijk." Ronald Jaarsma heeft zich die Rotterdamse gewoonte inmiddels aardig eigen gemaakt. Chronolo gisch zijn honkbalcarrière nalo pend, belandt hij in 1995, het jaar waarin hij werd teruggevraagd door HCAW. „Dat is me zo slecht bevallen dat ik die club aan het eind van dat seizoen voorgoed de rug heb toegekeerd. Ze zien mij daar nooit meer terug." Duidelijk genoeg. 'Zeg nooit nooit,' heeft zijn vader hem al bij herhaling voorgehou den, maar zoonlief acht het uitge sloten dat hij ooit nog eens het geelblauw van HCAW zal dragen. Daarvoor is er te veel voorgeval len. „Een week na de competitie werd ik op mijn vakantieadres gebeld doorde coach, CraigMcGinnis. Ze hadden me nodig, zei hij. Er was een vacature op het tweede honk en ik had me zo goed ontwikkeld bij Tridents en Jong Oranje, dat ik de aangewezen man was om die te vervullen. Goed, ik had m'n twij fels, ik stond er niet honderd pro- Dat is een lang verhaal, maar Ro nald Jaarsma begint er op een ver regende trainingsavond niet eer der aan dan nadat hij duidelijk heeft gemaakt, dat het zeker geen kwestie is van afzetten tégen. ,,Mijn vader en ik kunnen juist heel goed opschieten met elkaar. Hij heeft, me altijd gestimuleerd. Het idee om naar Neptunus te gaan is ook van hem. Daar heeft hij nu wel spijt van, maar toch... 'Ga naar Neptunus,' zei hij des tijds, in 1993 was dat, 'en als je je dan als honkballer hebt bewezen, kun je altijd nog terugkomen.' Want daar wrong de schoen, en begint ook het verhaal van Ro nald Jaarsma, de zoon van. „Ik heb altijd gevoetbald en ben daar om pas Iaat, op m'n veertiende, met honkballen begonnen. Dat was hard werken, ik heb alles moeten inhalen. En toen het ein delijk zover was, kwam ik in een team terecht van jongens die al ja ren met elkaar speelden. Een hechte groep, het beloftenteam van HCAW - en daar kwam zo maar opeens het zoontje van de sponsor bij." „Je zult je wel zo ongeveer kun nen voorstellen wat dat losmaak te. Maar omdat ik me ontwikkelde tot een kartrekker, met m'n mond vooral maar ook met m'n presta ties, verstomde die kritiek al snel. Totdat ik bij het tweede kwam en zo nu en dan met het eerste mee- mocht. Prompt staken de praatjes weer de kop op en werd voor de zoveelste keer de link met m'n va der en z'n rol bij HC£W gelegd." Verstandhouding Zijn minder goede verstandhou ding met een niet nader genoem de coach bij de Bussumse club sterkte Jaarsma junior in zijn, me de door zijn vader ingegeven voornemen om een [andere route te kiezen. „Ik wilde elders laten zien dat ik goed kan honkballen en dat ik een toegevoegde waarde kan zjjn voor elk team - los van het feit dat ik toevallig Jaarsma heet." Hij vroeg overschrijving aan naar Ronald Jaarsma: ,,lkheb de neiging eerder voor gezelligheid te kiezen dan voor niveau, maarbïj Neptunus komen die twee dingen samen." Fotocor vos cent achter, maar ik zei wel: 'Ja, ik kom.' Had ik het maar niet ge daan. Tijdens de wintertraining voelde ik al nattigheid. Ik werd bij de B-selectie ingedeeld. "We gaan je geleidelijk inpassen,' zei Mc- Ginnis, maar dat 'geleidelijk' duurde wel heel lang. Ik heb con stant bij het tweede gezeten en al leen tijdens de Europa Cup in Pa rijs ben ik één keer ingezet in bet eerste - tegen een Tsjechische ploeg. Ik voelde me belazerd, maar ik heb m'n mond dichtge- houden. Ook tijdens de play-offs, waarin ik geen inning heb ge speeld." Aan het eind van het seizoen werd Jaarsma jr. uitgenodigd voor een gesprek. „Ik ben erheen gegaan. Ze wilden praten over het volgend seizoen, maar ik had m'n buik vol van HCAW. 'Ik kom m'n pak inle veren,' zei ik. 'Het is gewassen, maar ik heb de verfsporen van de bank er niet uitgekregen.' De an dere dag belde Sparta, twee dagen later Paul van den Oever. Toen was voor mij de keus niet zo moei lijk. Ik ben geen loper, ik heb een hekel aan spelers die voor een paar centen meer voor een andere club kiezen. Ik kies voor zeker heid." Twee jaar later is Ronald Jaarsma een volwaardige kracht in het eer ste van Tropl- cana/Neptu- nus en werd hij om zijn kwaliteiten - niet vanwege zjjn naam - gekozen in de groep van veertig man die van de win ter onder Ame rikaanse lei ding de basis legde voor een nieuw, jeugdig De erkenning is Oranjeteam, daar. „Hartstikke leuk, een eer, maar ik vind Neptunus belangrijker. Ik zal nooit vergeten wie mij de kans heeft gegeven." Zijn vader laat hem vrij, zegt hij, respecteert zijn keuze. Hij ver- Door Loet van Schellebeek Rotterdam Schouderophalend nam Rob Hen driks kennis van de eis van hoofdsponsor Ger Tuns voor het nieuwe honkbalseizoen: het bereiken van de play-offs. „Dan zullen ze toch eerst nog even een goeie Amerikaan moeten halen." De komst van een Amerikaan - bij voorkeur een werper - is aangekaart, nadat eerst international Walter van Dijk zijn overschrijving van Kinheim naar de fusieclub ongedaan had gemaakt omdat hij een baan in het oosten des lands had aangenomen en vervolgens diens vervanger Tom Manning (een linkshandige pitcher uit Califomié) binnen een week na aankomst in Rotterdam weer het vliegtuig terug nam vanwege familie-omstandigheden. Hoewel niet definitief een streep door zijn naam is gehaald, durft niemand bij Retïf Sparta/Feyenoord voor dit seizoen nog op de 'lefty' te rekenen. Voormalig Sparta-eoach Bill Thurston bracht bestuurslid Herman Stoute in contact met de Boston Red Sox, maar daar wilde men eerst de samenstel ling van de selecties afwachten al vorens eventueel een boventalli- pitcher af te staan. Stoute zou uiterlijk 1 april uitsluitsel krijgen, maar hoorde tot dusver niets vanuit Boston. De smalle werpersstaf was vorig seizoen al het zorgen kindje in de Beverwaard en brak de even verras send als verdiend tot de piay-offs doorgedrongen roodwitten uiteindelijk op in de halve finale-se rie tegen Mr Cocker HCAW. Nu versterking is uitgebleven en tot overmaat van ramp Leo Voogd in de aanloop naar het seizoen last kreeg van een 'golfelleboog', ligt de druk eens te meer op de schou ders van de 'oldies' Orlando Ste wart (31) en Tony Benningshof (34). Het optreden van Berry Tilmans (27) tijdens het Charles Urbanus- toemooi, waar hij Tropicana Nep tunus versloeg, was een welkome meevaller. De ras-Feyenoorder wil zich nog één keer serieus tes ten op het hoogste niveau en krijgt daartoe alle gelegenheid van de coaches Rob Hendriks (35) en Marcel de Bruijn (52). „Nor maal gesproken start hij maandag tegen RCH," gaf Hendriks op voorhand zijn plannen prijs. „We gaan het wedstrijd voor wed strijd bekijken," aldus de oer- Spartaan die de jeugdige talenten Erwin Bonis (18, eigen kweek) en Rohan Kwikkers (19, afkomstig van The Hawks) waar mogelijk speeltijd wil geven. Maar van hen wordt in de eerste plaats verwacht dat zy het vorig jaar als Feye noord naar het district gedegra deerde schaduwteam zo snel mo gelijk terugbrengen. Het tweede team is door het be stuur min of meer tot speerpunt uitgeroepen. Wat Hendriks be treft prima. „Maar niet ten koste van alles. Natuurlijk ben ook ik overtuigd van dat belang, maar als er geen goede Amerikaan komt, werkt dat door in de hele vereniging. Als het eerste niet presteert, trek je geen publiek, blijven sponsors weg, wordt er minder omgezet in de kantine en moedt, weet eigenlijk wel zeker dat hij trots op hem is. „Ais jonge speler doorbreken bij Neptunus is veel moeilijker dan bij HCAW. In Bussum geeft men de voorkeur aan de jeugd, hier Ligt dat anders. Hier moet je bewijzen dat je beter bent dan een ander. Maak je in een wedstrijd 'n paar fouten, dan gaan die mannetjes achter de backstop mopperen. Het is dan meteen onrustig. Daarom zijn de coaches wel verplicht steeds het sterkste team op te stellen." Hij hoort daar, jong als hij is (in fe bruari 21 geworden), bij. Nu ze ker, nu Adonis Kemp nog tot de Europa Cup, medio juni in Kroa tië, niet inzetbaar is met zijn ge kraakte duim. Ronald Jaarsma vervangt de stille kracht in het midveld, ook dit weekeinde tegen PSV (morgen in Rotterdam, zon dag twee keer in Eindhoven). „Spelen op die positie is myn droom, maar het laatste wat ik wil Is die plek op deze manier in de schoot geworpen krijgen. Ik wil 'm verdienen." Setedie Tropicana/Nepttmüs 1998; Thys Bakker (23), Ken Brauckrruüer (32), Rob Cordemans (23), Elton Koeiman (24), Geof- fjy Kohi (29), Roy van de Peppel (23), Erik Remmerswaal (28), John Balen tma (26), Martyn Kant (27), Bob van Aaien (32), Ron Agterberg(28), Bric de Bruin (33), Eddy Dix (27). Jeroen Sluyter (23), Marvin (24) en Percy Isema (21), Ronald Jaarsma (21), Adoms Kemp (31), Marcel Kruyt (35) en Wim Martinus (34). Fieldmaneger. Jan Col- liirt fMrimariïi Bill Fmlm Marcel de Bruijn (boven) en Rob Hendriks hebben de tech nische leiding bij Sparta/Feye- noord. Doelstelling is het ha len van de play-offs, „al zullen we het van de zwakheden van anderen moeten hebben." Foto Cor Vos ga zo maar door." Melfried Comenencia kwam twee weken voor de competitiestart als geroepen, maar veranderde niets aan de opvatting van Hendriks en De Bruijn dat voor Sparta/Feye- noord dit seizoen slechts een out- sidersrol is weggelegd. Met de Ii- ne-ups in de hand rekenen zij Neptunus, HCAW, Kinheim en Pionïeis tot de favorieten voor het bereiken van de play-offs. „Dat is uiteraard ook onze doel stelling," aldus Hendriks. „Maar als je reëel bent, moeten wij het hebben van de zwakheden van anderen. En van onze teamgeest natuurlijk." Op dat punt maakt de coach zich nog de minste zorgen, „De sfeer binnen de groep is veel en veel beter dan vorig jaar." Sparta/Feyenoord speelt thuis in herkeribare^fwcfwitte pakken met de klassieke pinstripesbui ten Rotterdam komen de huis kleuren rood en geel van hoofd sponsor Hetif (een Frans bedryf, dat de aandelen en sponsorver- plichüngen van Vitrine Art heeft overgenomen) tot hun recht Selectie Sparta/Feyenoord 1993: Maikei Benner (18), Tony Benningshof (34), Erwin (30) en Jordi (20) van de Berg, Erwin Bonis (18), Randall Crispica (26),. Melfried Co- menencia (23), Marlon Fluonia (33), Roy Hilgers (20), Rohan Kwikkers (19), Michael Ma rtha (28), Marco Meuwese 19), Marc Ne ville (24), Jeriy van de Oever (23), Bertie Ri chardson (26), Ruud van Rooyen (30), Sfier- ton Satumino (26), Orlando Stewart (3D. Berry Tilmans (27), Maurice Verdaasdonk (30) en Leo Voogd (30). Coaches zun Rob Hen (inks en Marcel de Bruijn. Schiedam De voetballers van Ursus moeten komend paasweek einde tweemaal aan de bak. Zater dag (17.00 uur) haalt de degrada tiekandidaat in de derde klasse C in tegen Olympia, de ploeg die de titel kan grijpen. Tweede Paasdag (18.00 uur) speelt Ursus wederom thuis voor de competitie. Tegenstander is dan HOV, de nummer drie op de rang lijst, Ursus staat op de derde plaats van onderen met 18 punten uit 18 duels. Cabauw (20-10) is hekkensluiter en daarboven staat Alexandria'66 (19-16). Vierde van onderen is HION met 17 uit 20. Ursus heeft dus nog redelijke kansen te overleven in de derde klasse. Sportagenda Ups voor deze rubriek? Bel de sportre dactie van deze krant: 010-2732700 (far: 0104265227). ZATERDAG 12 APRIL ATETIEK: 14 00 Halve Westland Mara thon. Start: centrum Naaldwijk. BOWLING: 9.00 Kangoeroe Jeugd Single Bowlingtoemoot, bowüngcentrum De Kan goeroe, VI aardingen. TAFELTENNIS: 17.00 NOAD (mVLuto VOETBAL Zaterdag eerste klasse B: 14.30 De Beursbengels-Zwaluwen. Zater dag tweede klasse C: 14 30 Xerxes-DeS- tasport, 14.30 HVO-Honselersdijk Zater dag vierde klasse B: 14.30 DUNO-TSB Zondag derde klasse C: 17 OOUrsus-Olym- pia. Zondag vierde klasse D: 17 00 Postdui ven-SVDPW (restant gestaakte wedstrijd). Kwartfinale districtsbeker: 1430 Dil- Ietant-Excelsior Maassluis Vriendschap pelijk: 14.30 SWSMC-Quick Boys, 14.30 Hoekse Boys-WK Vrouwenvoetbal: 11.00 Zwaluwen 3-Hoekse Boys ZONDAG i2 APRIL BOWLING: 9Ö0 Kangoeroe Jeugd Single Bowlingtoemooi. bowüngcentrum De Kan goeroe, Vfeardingen. MAANDAG 13 APRIL VOETBAL Zondag derde klasse C: 18 00 Ursus-HOV. Vierde klasse D: 14.00 Excels!* or'20-Postduiven Kwartfinale beker: 17 00 Deltasport-SC Feyenoord Vrouwenvoet bal: 12 00 Hennes DVS-F3oreant ZWEMMEN: 10 00 Kampioenschappen om Haring Trofee, De Kulk, Vïaardingen. Maassluis Korfbalvereniging 'CKC Maassluis wil haar accom modatie in het Wipperspark een gedaantewisseling laten onder gaan. Het ligt in de bedoeling om naast de huidige gTasmat twee kunstgrasvelden aan te leggen, zodat de vereniging ook na de sterke groei van de afgelopen ja ren volop de ruimte kan geven voor trainingen en wedstrijden. Voor wat betreft de prestaties ligt CKC Maassluis een jaar voor op het schema. De club hoopte met haar eerste team volgend seizoen naar de eerste klasse van de dis- tpctscompetitie te promoveren, maar zette die prestatie twaalf maanden eerder dan gepland al in de boeken. Vorige maand werd het promotiefeest reeds gevierd. De basis voor het sportieve succes werd in 1994 gelegd. De voor korf balbegrippen grote korfbalvereni ging {CKC Maassluis telt onge veer 325 leden) geniet binnen de gemeentegrenzen al jaren een grote bekendheid. Die is vooral te danken aan de veie nevenactivi teiten die de dub organiseert. Op het veld leverden in het nabije verleden eigenlijk alleen de jeugdteams prestaties van for maat. Ze speelden al jaren op het voor hen hoogst bereikbare ni veau en tegen de vaderlandse top werd regelmatig winst geboekt. De seniorenteams zagen slechts heel af en toe kans, en meestal maar tijdelijk, tot een hogere klas se door te dringen. Voor hel be stuur van 'Maassluis' was dat aan leiding de koppen maar eens bij elkaar te steken en onder enthou siaste aanvoering van bestuurslid Peter Oussoren, tevens voorzitter van de technische commissie, werd voor een meer bedrijfsmati ge aanpak gekozen om de vereni ging veel nadrukkelijker op de CKC Maassluis bejubelt het kampioenschap inde zaal. Binnen vijfjaarmoetdeclubweer promove ren. Foto Peter Molkenboer kaart te zetten. Dat streven mond de uiteindelijk uit in het eerste meerjaren-beleidsplan, dat de toe passelijke naam 'Doelpunt 1999' kreeg. In het beleidsplan heeft de club de volgende missie geformuleerd: 'het beoefenen van de korfbal sport als topsport en breedtesport én het bevorderen van de onder linge band onder andere door het bieden van recreatieve activitei ten.' Met die omschrijving nam de club een unieke beslissing onder scheid te gaan maken tussen de verschillende niveaus van sport beoefening. En hoewel het eerste team toen nog op het laagste peil (derde klasse district) meehobbel- de, durfde het bestuur het toch aan binnen de vereniging het be grip 'topsport' te introduceren. Nieuwe aanpak Om te zorgen dat er een breed draagvlak voor de nieuwe aanpak zou ontstaan, werden de leden be wust en nadrukkelijk bij alles di- cussies en besluiten betrokken. Momenteel, vier jaar later, tekent zich bij CKC Maassluis een duide lijke cultuuromslag af en werkt iedereen - bestuurders en spelers - veel meer prestatiegericht dan in het verleden Het belangrijkste doel dat de club met de nieuwe aanpak wilde be reiken, was dat de hoofdmacht in 1999 cp het op twee na hoogste ni veau van de landelijke korfbal- competitie (eerste klasse) zou be landden. De overige senioren teams zouden na die vijf jaar op het aansluitende niveau moeten acteren. Zoals het er nu naar uit ziet, wordt dat ook daadwerkekijk gerealiseerd. Om de kwalitatieve groei van het korfbal te bereiken heeft CKC Maassluis een reeks, soms ver gaande, maatregelen genomen. De organisatie werd aangepast, er kwam meer aandacht voor des kundigheid in de eigen gelede ren, de ledenwerving werd verbe terd en er kwam een communica tieplan. De meest ingrijpende wij ziging in de structuur van de club was de opsplitsing van de tecni- sche commissie in een 'sectie top sport' en een 'sectie breedtesport', elk met hun eigen faciliteiten en trainers en coaches. Frits Broers traint sindsdien met groot succes het vlaggenschip, René Zwets coacht het tweede en derde en Hanneke van Eek draagt zorg voor de jeugdteams. Nu 'Doelpunt 1999' het eindpunt nadert, staat het bestuur voor de uitdaging een nieuw meerjaren plan te ontwikkelen. Volgens het bestuur zijn er twee opties voor de volgende vijfjaar. De eerste optie is dat 'Maassluis' in de komende vijf jaar weer een keer promo veert waardoor het eerste in de overgangsklasse terecht komt en zich daar stevig kan nestelen. In de tweede mogelijkheid Ugt de nadruk op de versterking van de vereniging in de breedte. In dat geval moet volgens de clubleiding aan de opleiding van jeugdig ta lent dc voorrang worden gegeven. Hoewel de veldcompetitie al is be gonnen, heeft CKC Maassluis nog niet gespeeld. Het eerste (uit)duei werd wegens de slechte kwaliteit van het veld, veroorzaakt door he vige regenval, afgelast. Het paas weekeinde hebben de korfballers vrij. Zaterdag 18 april speelt CKC Maassluis thuis (15.30) tegen Al batros. Schiedam Na eerst HBSS te hebben verslagen is ook het zaalvoetbalteam van De Rozet het slachtoffer geworden van de dadendrang van Groenoord, De Schiedammers werkten zich met een 4-2 (2-1) over winning door de kwartfinale. Hoewel de ruststand slechts 2-1 (doelpunten Rub van Heusden en Andres Rodriquez-Gonzales) was, had Groenoord de Rozenburgse opponent duidelijk in de tang. Toch kwam De Rozet langszij nadat Van Heus den wegens een overtreding met een tijdstraf op de bank moest gaan zitten. Door vervolgens slim op bal bezit te spelen, kwam Groenoord de man-mindersi- tuatie verder ongeschonden door. Balgoochelaar Ro bin Smallegange tekende vervolgens voor de 3-2 en trainer-speler Andi Ortiz-Esquer maakte er 4-2 van. Wenen Ze had haar carrière bij de jeugd graag met een medaille afgesloten, maar het is de Vlaardingse Jennifer Verhoeven tijdens het EK bowlen niet ge lukt een plak in de wacht te slepen. Verhoeven rekende in Wenen op een plaats bij de laatste zestien en klapte na de tegenvaller volledig in. Teamgenote Mirandae Bosch, die dit jaar debu teert in Oranje, moest de Vlaardingse troosten. Warmond Titelverdediger Raymon Fabrie uit Rot terdam start dit weekeinde als de grote favoriet bij het Nederlands kampioenschap snooker. Ook de Vlaardinger Don Price is van de partij. Het toernooi, dat zijn twaalfde editie beleeft en voor de derde keer op rij in Warmond bij Leiden wordt af gewerkt, kent opnieuw een recordaantal deelnemers. De organiserende Snooker Billiard Association Nederland (SB AN) zag zich na zo'n negenhonderd in schrijvingen opnieuw genoodzaakt op verschillende plaatsen in Nederland voorrondes te houden. In Warmond wordt vanaf morgen ook gestreden om de titels bij de veteranen (40+), vrouwen, junioren en koppels. Maandag worden de finales in de verschil lende categorieën afgewerkt. De andere uittredende kampioenen zijn de Amsterdamse Karin van der Ma de (vrouwen), RoLf de Jong (jun.), Don Price (Vlaar dingen) bij de veteranen en het koppel Dikstra/Vos.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5