18
X
Ex-wielerprofs maken de dienst uit
Veel wielrenners bij
begrafenis Dhaenens
In topcompetitie staan amateurrenners elke keer weer met lege handen
Wel Rotterdamse zesdaagse,
geen Ronde van Barendrecht
Jan Ullrich
stapt weer af
Kendo-kemphanen hebben 't aan de stok
Rotterdams Dagblad
Dinsdag 14 april 1898
Bladel Voormalige profs domineren de topcompetitie wiel
rennen. Na zeges van Dennis Moons (Bel) in Zuid-HoUand.
John Talen (Ned) in Dokkum, won Andreas Kappas zondag de
Ster van Brabant. De 32-jarige Duitser uit de Geroisteiner-for-
;matie van Peter Verbeek versloeg Eric de Crom en de Pool Ar-
-kadiusz Wojtas in de sprint
De neoamateurs komen er nau
welijks meer aan te pas in de liga
Met zijn zesde plaats was Coen
Boerman van de Rabo-ploeg de
enige Nederlandse renner onder
23 jaar inde top tien.
„In andere jaren kregen de eerste
twintig renners voor de topcom
petitie punten. Velen hadden be
lang het peloton zo lang mogelijk
bijeen te houden," zei De Crom.
.Nu tellen alleen de eerste drie
plaatsen. De jonge renners vallen
nu eerder door de mand. Ze kun
nen niet op tegen profs of derti
gers zoais ik. Ze moeten gewoon
tijd krijgen om te groeien."
Verplicht
Nico Verhoeven, ploegleider van
de Rabobank, meent dat het rij
den van de ?opcompet"*'e weinig
met opleiden te maken heeft. Als
titelverdediger en sponsor is zyn
team min of meer verplicht te
starten, „Deze wedstrijden moe
ten de jongens ook leren rijden.
Motiverend zijn ze niet. Daarom
wisselen we deze wedstrijden ook
af met buitenlandse, daar hebben
ze wel succes."
De wind zorgde voor een levendi
ge koers. Na een uur ontsnapten
Tim Hiemstra en de Belg Peter
Wuyts. Het tweetal reed ruim
veertig kilometer op kop. Bij een
voorsprong van twee minuten
kwam de reactie uit de grote
groep en was de uitbraak snel ten
einde.
Daarna scheidde zich twee keer
een groep van dertien af met o.a.
Theus, Cordes en Reinerink. Ze
slaagden er ook niet in uit de
greep van het peloton te blijven.
De volgende vlucht kwam van
Boonstoppel en de Pool Rosoli-
niski. In de eerste lokale ronde
kregen dertien renners aanslui
ting. In een groep met Kemna, De
Crom, Zuijdenvijk en Van der
Wolf gaf de routine van Kappes,
die in 1991 de Omloop Het Volk
won, uiteindelijk de doors!*»?.
Neveta Honderden belang
stellenden hebben maandag in
Nevele de begrafenis van oud
wielrenner Rudy Dhaenens bij
gewoond De Belg overleed vori
ge week maandag aan de gevol
gen van een auto-ongeluk. Veel
oud-renners waren naar de
plechtigheid gekomen.
Dheanens (36) kreeg vorige
week zondag op weg naar de
Ronde van Vlaanderen bij Aalst
een klapband. Daarna botste hij
met zijn auto op een paal langs
'de snelweg. Hij raakte daarbij in
Coma. Een dag lateroverfeed hij
ton ernstig herenletsel.
Veel voormalige Belgischekam
pioenen kwamen Dhaenens de
laatste eer bewijzen. Onder hen
onder meer Rik van Looy, Rik
van Steenbergen, Roger de
Vkenunck, Patrick Sercu en
Lucien van Impe. Zijn voorma
lige ploegleider Peter Post, en
zijn voormalige collega's Gert-
Jan Theunisse en Steven Rooks
waren ook naar Nevele geko
men.
De lijkkist werd de kerk bin
nengedragen door de oud-we
reldkampioenen Eddy Merckx,
Freddy Maertens, Claude Cri-
quelion en Benorü Beheydt.
Dhaenens werd in 1990 in Japan
wereldkampioen.
RotterdamDe Rotterdamse wie-
lerzesdaagse op de weg beleeft ko
mende zomer zijn tweede editie.
De organisatoren hebben beslo
ten om het festijn geheel in juli te
laten verrijden. De eerste 'etappe'
is dinsdag 14 juli in Kralingen en
na de daarop volgende avonden in
Schiebroek, het Liskwartier, Prin
senland en de Doenkade te heb
ben gekoerst is de finale zondag
19 juli in het centrum van Rotter
dam.
Van do wielerkalender moeten
wel andere wedstrijden worden
afgevoerd. Zo heeft men in Baren
drecht besloten een jaartje over te
slaan. Niet alleen omdat organisa
tor Koos de Klerk is overleden,
maar meer nog omdat op dezelfde
dag ook 'concurrent' Pijnacker op
de agenda staat. Ook de criteri
ums van Katendreebt en Brielle
gaan dit jaar niet door.
Wiico Zuijderwijk heeft zyn
eerste zege van het seizoen bin
nen. De Westlander won in Wad-
dinxveen het openings-eriterium
in de provincie. Hij deed dat door
in de eindsprint zyn viuchtmak-
kers Ronald Roos en Remco
Boonstoppel te verslaan. Het trio
was vrijwel vanuit de it aan de
haal gegaan. In Werkendam won
Kees van Wagemngen, een ande
re renner uit de Westlandse Van
Vlietploeg. Hy versloeg mede
vluchter Arno van der Veen.
Amorebteta Jan Ullrich
zoekt nog steeds naar zijn
vorm. Zondag stapte de Tour
winnaar van vorig jaar op
nieuw voortijdig van de fiets.
Tijdens de GP Primavera in
Spanje hield de 23-jarige Duit
ser het na 141 van de 196 kilo
meter voor gezien. Vorige
week woensdag gaf hij ook op
tijdens de Ronde van het Bas
kenland.
De GP Primavera werd ge
wonnen door de Spanjaard
Roberto Heras. Hij versloeg
de Duitser Udo Bölts, ploeg-
makker (Telekom) van Ull
rich, en een andere Span
jaard, Daniel Clavero.
Nee, ditzljn geen leden van de Mobiele Eenheid, met elkaar slaags geraakt bij afwezigheid van
relschoppende supporters. Die zijn er ook niet In Zwitserland. -
Daar, in Basel, worden In het paasweekeinde de Europese kampioenschappen kendo gehouden.
In de finale hadden de Nederlander Mark Herbold (links) en de Hongaar Tibor Barany (rechts) bflt
met elkaar aan de stok. Her&old won en mag zich voor een jaar Europees kendo-kampioen noe
men. Foto Markus StuecklirvEPA t_,a
-«O
Uitslagen
KNVB Zaterdag West IV
HoofdklasseA: Kozakken Boys-Hoek 0-2
ARC 21-50 Quick Boys 21-29
Katwijk 21 -16 Achilles Veen 21-20
FCLiw 2 Ml Hook 2128
Stheu-mng 2136 Kozakken B 2123
ExreKsorM 2132 Ter U-ede 21-20
Noordwijk 2131 ASWH 21-16
Rynsb Boys 2130 GrooteLmdl 21-3
ARC en Katwijk periodekampioen Groote
1.1 ndt degradeert
Eerste klasse B: Kcnnemcriand-KRV l l
Beursbengels Zwaluwen 1 tl
Keaenburc 21-4-1 KRV 21-30
DGTÖ 2138 WOK 21-29
HotTjansdam 2138 Excel ssorP 21-28
Beursbengels 21-33 Kennemerl 21-2(1
Zwaluwen VI 21-32 DSVP 21-15
RWH 21-31 DEVJO 21- 9
Rozen burg kampioen DOTOen RWH pe
riodekampioen
ipioen
DSVP en DEVJO degraderen
Tweede klasse C: RCL-Vitesse Delft 2-2,
KMD -'s-Gravenzand*eSV4-3,HVO-Honse-
lersdyk 0-1. Xorxes-Deltesport M. Voor-
achcilen'97-Söecer Boys 2-1Monstcr-LYRA
2-2
Deltasport 21-54 Honselersdyk 21-27
's-Gravcnz.SV2i-44 Lvtb 21-26
Xerxes 23-31 HVO 21-25
KMD 21-38 RCL 21-22
Voorschoten 21-30 Vitesse D 21-21
Monster 21-29 Soccer Boys 23-19
Deltasport kampioen Deltasport en 's-Gra-
uenzandse SV periodekampioen
Tweede klasse D, Spint-Bolnes 1-2
Zevenhoven 21-46 ROHD.V76 21-20
TOGR 21-46 RHS 21-24
Stellendam 21-44 Spirit 2120
Zuidjand 21-32 Hemwioord 21-19
■NSW 21-31 JodanBoys 21-18
Bolnes 21-27 Sportlust'46 21-13
Stellendam.ZevenhovcnenTOGRpcnode-
kampioen Sportlust'46 degradeert
Derde klasse C: Lwschoten-Groen Wit R
2-2.
Floreanl 21-49 Groen Wit R 21-25
WK 21-44 Linsehoten 21-23
WDS 21-41 Reeuwijk 21-20
Be Fair 21-35 DcZwervers 21-28
HBSS 21-28 Siveo'60 21-19
PPSC 21-20 BV U) 21-lu
Floreanl kampioen Floreant en WK peno-
dekampioen
Alerte klasse B; DUNO-TSB 2-0, Quick
iSteps-Anston'802-3.
TAC'90 20-45 GTB 21-27
Vrcderburch 19-42 DORR 20-25
Texas DHB 20-35 DUNO 20-24
SemperAltius 20-32 NatKederl 21-24
TSB 21-32 Ariston'SO 21-18
Rijswijk 20-27 Quicksteps 19- 9
Texas DHBen Vredenburch periodekampi
oen
Anston'80 cn Quick Steps degraderen
Vijfde klasse F: ZW-Sporting Lodewyk Pio
niers 10-2
Zuiderpark 17-37 RSM 17-22
ZW 17-37 BadiosBoys 37-19
,HSC 17-35 Hermandad 17-15
DRGS 17-31 Maluku 17-15
JaiHind 18-23 Sp Lod/Pion 18- 7
Zuiderpark periodekampioen
Beker. Kwartfinale; Dilettant-Excelsior M
1-2, Zwart Wit'2B-Sparta 2-1
Reserve le klasse B: Quick Boys 3-SH021-
0. Res 2e klasse B: Gravenz w 3-Maasdijk 2
1-5, PEC Haag 2-Monster 2 4-0, Loosduinen
2-Lisse4 5-2, D; YWdeZwerv3-NSW31-2;
Res 3e klasse D; GOZ 2-DOTQ3 5-3.WFB2-
Xerxes 2 4-2, Res 4e klasse A: Aarlander-
veen 2-Rohda'76 3 4-1, C: RVVH 4-Oude
Maas 2 0-1. Res 5e klasse A: MoerkapeUe 2-
Capelle5ll-0,5eklasseC:GGK/Nedlloyd3-
HBSS 3 3-3: Res 6e klasse B: Schoonhoven
4-Soccer Boys4 9-1, E: HellevslS-Smitshock
4 3-2, IB RVVH 11-DV032 53-1; J:ZBVH3-
Eermsse 21-4, Res 7e klasse A: Linsehoten
4-Aarlandcrveen 4 3-2; C: RVVH 13-Schie-
b<sv* 4 9.9- n- HBSS 5-MW27 5 14 F:
GGK/Nedlloyd 6-Leomdas 41 -2, Zwaluwen
7-DOS'320 9-0, KjRWH 16-Hermandad3 i-
2.Moerkapeüe6-Maluku 32-!;ftes8ekJa5se
C: Leonidas 5-CCO/Kralingen 2 3-3, D:
PKC855-RWH 189-1,1: Zwartewaal3-Ber-
msse31-1, K; DOTÖ9-Lombardyen844
Vrouwen
Hoofdklasse: Buitc-nvcldert-O DC2-3ODC-
NEC4-0
Saestum 20-55 Warttiurgia 20-27
ZwartWit'2fl 20-35 PuckDev IS 25
Sttxiocu 29 31 Bui ten veld 20 19
Velocitas 18-30 WC 18-19
ODC 19-30 NEC 19-15
TerLoode 20 28 KFC 71 20 10
Saesium kampioen
Eerste klasse A: SC t Zand RKVCL2-0
KNVB Zondag West IV
Hoofdklasse A: Elinkwijk Zwarte Schapen
1 2
Hollamiia 2144 DWV 21-28
TONEGIDO 21-40 Holland 21-27
AFC'34 21-39 Zw Schapen 21-26
SCFeyenoord 21-35 AFC 21-19
DHC 21-33 UVS 21-18
Elinkwtjk 21-30 Nepluims 21-16
Argon 21-28 VCS 21-15
TONEGJDG en HoUandio penodekampi-
Hoofdklasse B: Panrungen-SV Meorssen
1 -2. De Baronie-Deume 0-1
Hoofdklasse C: Sneek-OVC85 5-1De Tref
fers-Drachten 2-2, Quick"20-Appmgedam
2-0. AGO W-Ach ill es' 94 0-0. Appmgedam-
De Treffen 0-1, Hatert-Quick'20 2-2.
HSC'21-Stevu 4-1. Snoek Drachten 1*1
Eerste klasse B: VlOS-Papendrecht 14
Nieuwenh 20-39 SWSMC 20-25
Nyenrodes 20-38 Lugdunum 20-23
Unitas 20-35 Osdorp 20-22
Wilhelmus 20-34 Blauwzwart 20-22
Papendredit 20-32 VIOS 20-19
Quick 20-32 VELO 20-14
Kieuwenboom en Nyenrodes periodekam
pioen VELO degradeert
Tweede klasse D; Leon:das-Sliedrecht3-0.
DCV-DRL 2-1 (DCV periodekampioen)
Leonidas 2045 DRL 20-29
DCV 20-37 Slikkerveer 20-24
DFC 20-35 Xerxes 20-23
EBOH 19-33 Zwervers 19-21
Puttershoek 20-31 Spartaan'20 20-21
SUedrecht 20-30 SVW 20- 1
Leorudas kampioen leonidas en DCV pe
riodekampioen SVW degradeert
Derde klasse C: Ursus-Qlympia 2-5, Stol-
wyk-Alexandrta 6634
Olympia 2047 DONK 20-29
ONA 2041 Moordrecht 20-19
HOV 19-38 Aiexandna'66 20-19
UNIO 20-33 HION 20-17
Sparta 20-29 Ursus 19-16
Stolwuk 20-29 Cabauw 20-10
Olympia en ONA periodekampioen Ca-
bauwdegradeert
Vierde klasse D; Postduiven-SVDFW 2-2
VDL 2048 VFC 20-24
Hermes DVS 20-34 RKW1K 2023
Exeelstor'20 19-28 DRGS 19-21
HWD 19-27 RAVA 20-21
SOA 19-27 GDA 20-21
Postduiven 19-25 SVDPW 19-14
VDL kampioen Hermcs DVS periodekam
pioen
VierdeklasseH: Germmal-CKC 1-1
EDS 2045 CKC 2030
Transvalia 2044 Germmal 19-24
CW 2043 DJSCR 19-20
Aeolus 20-33 Belvedere 20-14
VOC 2031 NOC 20-11
DEH 20-30 Sp Lod Pion 20-8
CW en EDS periodekampioen
American Football
Amsterdam. NFL Europe League, Tweede
speeldag: Amsterdam Admirals-Scottish
Claymores 26-3 (14-3! England Monarchs-
Rhem Fire(Dui)7-31 (7-21), Frankfurt Gala
xy (Du 0-Barcelona Dragons(Spa)7-I5 (7-6)
Stand: l.Rhem Fire 2-2 (47-20), 2, Barcelona
Dragons 2-2(34-251,3 Amsterdam Admirals
2-1 (39-19),4 Frankfurt Galaxy 2-1 (43-28),5
Scottish Claymores 2-Ö (2145). 6 England
Monarchs 2-0(20-67)
Atletiek
DeMeem,15km:l Krotwaar(HeI]asJ4622,
2.Zewdie(Hellas)46 26,3 BlahafTsj)46 38,
4 Otten(PH)46.40,5 Radek(Tyl46 54,6 Ja
cobs (PH) 46 55 Vrouwen: 1. Loonen(AAC)
54 11.2 Mieke Hombergen (PAC) 54 37,3
Kamp(PAC)5558
Snelwandelen. Sittard. 80 km: 1 Luc Ni-
cque (Bel) 7 57 34, 2 Huntjens (Unitas)
8 1624, 3 Smke (VAV) 82532,4 Kaenen
(RWV) 8 25 47, 5 Boertjes (RWV) 8 26 27
Vrouwen: 1 Radder (RWV)8 44 31
Padetborn. Mannen, hahe marathon: 1
Kiprotich (Ken) 1 02 3B, 2 Mbiu (Ken)
1 (it 03,3 Lostan(Ken)! 04 20 10 km: 1 Eich
(Dui)2S23 2 Chimusasa(Zim)2836,3 Ma-
reng (Kent 28 3?
Vrouwen, halve marathon: 1 Joyce Chep-
chumba (Ken) 11034. 2 Kanana (Ken)
13 04, 3 Pamela Chepchumba "Kcni
114 14 10 km; 1 Loroupe (Ken) 31 46 2
Chcpkemai(Kcn)31 53 3 MaU)l(KerV32 18
20e Rabo Oude Maasloop, 21,1 km, man
nen: 1 Rob van tier Want (Rotterdam Atle
tiek) 1 10 49,2 Martin Dolleman (Typhoon)
I II 02 3 R.k Bisschop(AV4011 *11 23.4
Antal Amptmeijer (PAC) t 11 57. 5 Erwm
van Diemen (Energiei12 02,6 Henk Kerk
hoflSparkll 1328 7 Richard de Groot (She
drecht) J 153] 8 Lt-o Hooghart (Energie)
1 1538 9 Rei nier Burgemeester I Parthe
non i 1 1627, 10 Pedro Heexen (Spark)
I 17 J57MM: 1 Ruud Onland (LAAC Tv. en
leilll 12,2 Charles Timmermans (Parthe
non) 11114, 3 Jan Zuid weg (Fïakkec)
1 13 28.4 Hans v«n Vliet (Fiajüceej 1 15 09.5
Maarten van Erkel (Veteranen Nederland)
1 16 32.M45:1 JohnvandeWansem(LADB)
1 12 42. 2. Victor Mahy (Haag Atletiek)
1 13 11. 3 Koen Schouten (PAC) UI 17,
MJfl: 1 Mannus Oele (Fortuna) 1.2150,2.
AadVink(Energie) 12238,3 WoutvanBur-
ge! (Spark) 12512: M55:1 Wim Bruine de
Brum (AKU) 122,28. 2 Henk Rmenquist
(Parthenon)24 54,3 Mart van Marrewjjk
(OLympus'70) 1 25 06. M50:1 Gemt Kramer
(R'dam AtleUek) 126 52, 2 Siem Pleijsier
(Waterweg) 13701,3 ElceVerkammen(Spi-
nt) 1 38 57
Vrouwen: I Mieke Aanen (Haag Atletiek)
1 1747,2 Liesbeth van de Heuvel (Haag At
letiek) 118 59,3 Marhen van Boek (LADB)
12100,4 EstherSchilt(PAC)! 22 32,5 Cori-
naVöom(DeKoplopersJl 3117,V35:1 Ine
ke Vis (01ympus'?G), 2 Jeanette Weeber
(Haag Atletiek) 1.34 67,3 Anneke Koos tra
(Loopgroep PK) 14134, V40:1 Anneke Koe-
ms (Loopgroep PK) 1 27 35,2 Rog i na Hoog
vliet (Voome Atletiek) 135 53, 3. Jacohne
Groeneweg (Spint) 1.39 38, V45:1. Ans van
Amerongen (Vet. Ned,) 15316,2 Carla van
Gemert(LGPK) 1 54.44
Klassement ZulderSter Loepserie, man
nen: I. De Maat (Fortuna) 888 40,2 Schaar
(Sbedreeht) 875.42,3 Padmos (Voome Atle
tiek) 874.12, 4. Mutsaars (Sbedreeht) 872 50,
5 Doeser(Typhoon)871 87,6.Timmermans
(Parthenon. M40), 7. Delleman (Typhoon)
649.16, 8 Van der Want (R'dam Atletiek)
848 00.9. Maby (Haag Atletiek, M45) 84228,
10 Onland (LAAC Twente) 842.28.
Vrouwen: l.Aanen(Haag AUetiek) 882 14.2
Ophorst(Olympus'70)848 75,3 VandeHeu-
vel (Haag Atletiek) 844 66, 4 Marüen van
Bock iLADB) 627.75,3. SüttltfFAC) 2IS.3JL
Vertui gin gskiasse ment. mannen: 1. Rot
terdam Atletiek. 2. Olympus'76, t PAC;
vrouwen: 1 Haag Antiek, 2. PAC,3. Spark,
Uitslagen halve CAI Westiand Marathon:
Mannen: 1. Michel de Maat (Naaldwijk)
1 09,22; 2. George Edelman (Naaldwijk)
1 13 08; 3, Ab van Marrewijk (Naaldwijk)
1 13 22; 4. Peter van Koppen (Naaldwijk)
114,23:5.DoekedeJong(DeLier)1.15.33;6.
Hmus Folies (Honselersdyk) 115.55; 7. Jan
VreugdenhiHDe Lier) 1.16.21; 8. Ton Kam
phens (Naaldwyk) 1.1EL24 9, Jos Brouwer
(Schipluiden) 110 38,10 Ron van der Berg
(Maassjuis) 117 17 Dames: 2 Jolanda van
der Helm (Hoek van Holland) 128 06; 2
Gemma van Ngnanten 1 29 56, 3 Helene
Stout ('s-Gravenzande)l 3614 11,3 kilome
ter Mannen: 1 Nico Haring (Maassluis),
38 57,2 Ron Slegger (Vlaardingen) 39 (11.3
Ene Tennissen Cs-Gravenzande) 40 43 Da
mes: 1 Carla Ophorst (Honselersdyk» 42 09.
2 Kim Koeling (Den Haag) 44 55.3 Petra
vanMarrewyk(Heenweg),4634 5.6kiIome-
ten Mannen: 1. Maunce van Veldhoven
(Naaldwijk] 17 39,2 Ton Bakhuis (Ryswyk)
18 35,3 Arjan van der Sar ('s-Gravenzande)
1357. Dames: 1 Jeanette Weeber (Den
Haag! 2144,2 Marieke Boekestyn (De Lier)
22 32,3 Vera Koenekoop (Monster! 25 22
Autosport
GP Argentinië. WK Formule L Derde race:
1 Schumacher (Uur) Ferrari 306,502 km m
148 36.175( 169.304 km/u),2.Hakkinen(Fm)
McLaren O 22,3 Irvine <Ie") Ferrari 0 57.4
W urt (Oos) Benetton 108, L Alesi (Fra) Sau-
berl 18,6 CouJthard(Sch) McLaren 119,7
FisicheHa (Ita) Benetton, op een ronde 3
Hili (Eng) Jordan, 9 Frentzen (Dm) WiJ-
liams, 30 Bamchello (Bra) Stewart-Ford
StandWKindividuetkl Hakkincn26pun-
ten,2 Schumacher 14,3. Coulthard 13,4 Ir
vine 7, 5 Frentzen, 6 Wure 6 Stand WK
teams: 1 Mclaren39punten,2 FerTan21,3
Wiiliams8.
Zand voort. Paasr aces. Auto Trader Dutch,
eerste race/sprint: 1 Van Es (Arnhem)
BMW 32 ronden in 1617,531 (111,322 km/u),
2 Verschuur (Nymegen) Renault Megane
2,329,3 Alderden (Leimuiden) Renault Me-
ganefi 852 Tweede race: 1 Van Es 24 ron
den m 34 23,662 105,164 km/u), 2 Molenaar
(Ugchelen) Renault Megane 1,565, 3
Duncan Huisman (EIburg) BMW Stand
NK; 1 Van Es 42 punten, 2 Verschuur 30.3
De Bode (Bussum) BMW
Citroen Saxo: 1 Koenders (Bentveldt) 20
ronden in2708 312 Hl 1,384 km/u), 2 Dui-
vcnvoorde( Noordwykerhout) 0,0013 Uljee
(Alphen a/dRijn)0^92 Stand NIC1 Koen
ders 21.2 Duivenvoorde 17.3 Uljee 15
Formule Ford: 1 Stelandre(Bel) 19 ronden
m23 00 4151 l24,-817km/u),2 Jeroen Bleek-
emolen Aerdenhout) 1142.3 Van LentOu
denbosch) 1,763 Stand MCI Stclandre22.
2 Jeroen Bleekemolen 17,3 Van Lent 15
Renault Megane: l Sebasliaan Bleekemo
len (Aerdenhout) 20 ronden in 2817,522
1 10G,843km'Uf,2 KesselerlNijmegen)0,515,
3 Van Vliet(Nieuwerkerk)5.072 Stand NK;
1 Sebastiaan BleekemolenJl, 2 Kcsselcr
37.3 VanVbeilö
Tineur iTunl-Rally vanTunesiè.Eindslan-
den. Auto's l Schlesser (Fra) Buggy
2053 52. 2 Shin07uka IJapi Mits'bishi
27 03 3 AUioul'ra)Nissan2 4632 Motoiin:
1 Sainct (Fra) KTM 18 54 012 Méom (Ita)
KTM 5 45.3 Arcarons(Spa) KTM 15 07
Basketbal
Den Helder. Finale playoffs NK. Eerste
wedstrijd: Den Helder-Donar 86-71 (42-32)
Tweede wedstrijd: Donar-Den He!der74-67
(29-32)
Biljarten
Li ssa bo n. WB drieb anden. Twee de ronde:
Jaspers (Ned>-Penaiva (Spa) 3-0(15-8 15-10
15-6/1,551-0,857), Merckx (BeiJ-Veithuis
(Ned) 3-0 (15-515-515-14/1,551-0,888). Caud-
ron (BeD-Burgman (Ned) 3-0(15-515-1015-2/
2,812-1,214). BlomdahKZwepVan der Smis
sen (Ned)3-0f 15-915-015.14/1,730-0,520), Va-
lentyn (NedPHabraken (Ned) 3-2 (15-3 2-15
15-14 6-1515-C/J ,060-0,959J, Rudolph (Dui>
Stroobants (Bel) 3-0 (15-1215-1115-9/1.184-
0,664).Nebn(Den)-Zanettj (Ita)3-2( 15-1415-
5 B-154-1515-9/1,583-1,657). SaygmerfTur)-
Hom(Dui)3-0(]5-I415-315- 10/U16-0,771)
Kwartfimiles;Jaspers-Merckx3-l(15-l415-
98-1515-5/1.432-1,194), Sayguier-Caudron 3-
2 (12-15 3-15 15-2 15-7 15-13/1,428-1^68),
BLomdahl-Rudolph 3-1 (15-1215-118-1515-
11/1.359-U89), Neün-Valentyp 3-1 (15-;' 12-
1515-015-13,1.838-1,034). Halw finales: Jas-
pers-Sayginer 3-1 (15-0 14-15 15-4 15-13/
2,185-1,230), Blomdahl-Nelm 3-2 (13-1515-!
4-1515-815-10/i^80-2,066), Finale: Jaspers-
Bbmdahl 3-1 (15-7 15-14 12-15 15-13/2,478-
2^27)
Stand WB: 1. Jaspers en Blomdahl 105 pun
ten, 3 Sayginer 50,4. Habraken, Nelrn en
Zanetti 40.7. Burgman, Caudron, Hom en
Rudolph30.il oa.Valentyn29,15 o.a.Van
der Smissen en Velthuis 10
Warmond. NK Snooker. Vrouwen, finale:
Kann van der Made lAmsterdamj-Manon
Mebef(Zoetenneeri3-l Veteranen,finale:
Don Pnce (SchiedampHerman Jungen
(Hoofddorp) 3-2. Junioren, finale: Rolf de
Jong (TerheydenFSjaak Hofman (Ridder
kerk) 4-i. Koppels, finaleDikstra/Vos (Am-
sterdamFReyers/Blok (Delft/Den Haag) 2-0
Mannen,halve finale:RaymonFabnelRot-
lerdamVJohan Oenema (Warga) 4-1, Theo
Moes (Enschede)-Tomhorstman (Glaner-
brug) 04. Finale: Fabrie-Horstman o-l
Curling
Kamloops (Can), WK Mannen, ftqale: Ca
nada-Zweden 74 Derde plaats. land-
Schotland 6-5 Canadavoor25ekeerwereld-
kampioen
Vrouwen, iiaale:Zweden-Denemarken7-3
Derde plaats: Canada-Noorwegen 10-2
Zweden voor derde keer wereldkampioen
Dammen
Hoogezand. NK mannen, icvende ronde:
ThyssQn-Boom 1-1, Oudshoom-Krajen-
bnnk l-l,C!erc-Van der Zee 1-1, Raven-Ma-
thy sen 2-0, Hans Jansen-Wesselink 1-1Ge
rard Jansen-Scholma M, Wiersma-MoS 1-1,
achtste ronde: Krajenbnnk-Thyssen 1-1,
Van der Zee-Oudshoon 1-1, Mathijsen-
Clerc 0-2, Wesselink-Raven 2-0, Hans Jar,-
sen-Gerard Jansen 6-2, Schoima-Mol 1-1,
Boom-Wiersma 1-1. aegecde ronde: Thys-
sen-Van der Zee 1-1. Oudshoom-Mathysen
1 -1Clerc-W'essehnk 2-0, Raven-Gerard Jan
sen 1-1, Mol-Hans Jansen 1-1, Wiersma-
Scholma 2-0, Boom-Krajenbnnk 0-2
Stand: 1 Gerard Jansen 14 punten, 2 Clerc.
Wessehnk en Wiersma 11.5. Thyssen ea
Van der Zee 3 D, 7 Hans Jansen. Krajenbnnk
en Raven 9.10 Oudshoom 8,11 Mol en
Scholma7,13 Boom 6,14 Mathijsen 4
Golf
Augusta. US Masters. Eindstand ;1 O'Mt-a-
ra (VSt) 279 slagen (-9), 2 Couples (VSO. Du-
val (VSt) 280,4 Furyk (VSt) 281,5 Azmger
(VSt) 282,6 Toms (VSt), Nickiaus(VSt)283,
8 WoodsCVSt).Montgomene(Sch). Leonard
(VSt) Clarke (GBr) 285,12 Olazaba! (Spa)
286,17. Els (ZAfl 287,34 Janzen (VSt), Love
(VSt) 294 40 Langer (Dui) 296
Hockey
Mannen. Terrassa. EC landskampioen ea
GroepA:Amcterdajn(Ned)-Lille(Fra)7-2(3-
1) 2 Eijkelb om 1-0 10 Eykelboom2-0,33
Eykelboom3-0,35 d'Agostino3-l(sc),39 De
Vnes4-l(sc),43 McLeod4-2,61 Eykelboom
5-2,64 Peters 6-2 (sc), 65 Eykelboom 7-2
Amster dam-Bremtns Brest (WRu) 4-5 (3-5)
2 DeVnesl-0(sc),3 Steenman 2-0.5 Klimo-
vits2-l. 10 De Vries 3-1 (sc). 18 Kakhkar3-2
(sci,20 Fedosenko3-3.22 Kakhkar34(sc),
25 Korotsjenko 3-5,49 Brinkman 4-5 (sc)
Brcmins Brest-CUS Bologna (ita) 2-2, Lille-
CUS Bologna 4-1 Eindstand: 1 Amsterdam
3-6118-71,2 Ltlle3-6(8-9),3 BreminsBiest3-
4.4 Bologns3-l GroepB:HTCUhlenhoret
Mulheim(Dui)-Grunwald (Pol) 7-3, Athletic
Terrassa (Spa)-Lisnagarvey (Ier) 5-0, Athle
tic Terrassa-HTC Uhlenhorst 2-1, Grun-
wald-Lisr.agar%ey3 3 Eindstand: 1 Terras-
sa 3-9.2 Uhienhorst3-6.3 Gmnwald3-l,v
LisnaganeyJ l
Finale: Terrassa-Amsterdam 2-1 (1-0) 16
David Freixa 1-0.43 Gerritsen 1-1.70 Onol
Freixa 2-1 Om derde plaats: HTC Uh
lenhorst Mülheim-Lille HC 4-0 (3-0) Degra
datiewedstrijden Grenwald-CUS Bologna
2 0, Bremins Brest-Lisnagarvey 6-1
Den Bosch, EC bekerwinnaars. Greep A:
Den Bosch(NedFHarvestehuder HC (Dui)
2-2, Egara (Spa>-RoyaIOree(Bel)4-0, Egara-
Harvestehuder HC 2-1, Den Bosch-Royal
Oree 4-0 Eindstand: 1. Den Bosch 3-7. 2
Egara3-6,3 HarvestehuderHC34,4 Royal
Oree 3-0. Groep B: jekatennenburg (Rus)-
Teddington (Eng) 1-0, Pocztowicc (Poi)-
Stroilel Bi ?st (pra) 4-0, Jekatennenburg-
Stfoi tei Brest 5-1Pocztowiec-Teddington 3-
2 Eindstand: 1 Jekatennenburg3-9,2 Poc-
nowiec 3-6,3 Teddington 3-3. 4. Stroi tel
Brest 3-0
Finale: Den Bosch-Jekalennenburg 4-0 (2-
0) 7 Dm Delmee i -0 (sc), 26 Maryne2-0(sc),
54 Bakker3-0,62.Brouwer4-0 Omzevende
plaats: Teddington-Oree 3-0 Om vijfde
plaats: Stroitel-Harvestehuder3-2 Om der
de plaats Egara-Pocztowiec2-l
Vrnnwea Lenden. EC landskamploenea
Groep A: Rüsselheim (Dui)-Real Soaedad
(Spa) 2-0, Edinburgh (Sch)-Kolos Bonspol
(Oek) 3-1, Rüsselsheim-Edmburgh 2-0
Stand: I RüsseIsheim3-9,2 Edinburgh2-3,
3 Real Sociedad 2-1,4 Kolos Bonspoi 2-0
Groep B: HGC (NedJ-Dontsjauka volgod-
onsk(Rus) 4-2, Slough (EngFLorenzoni (Ita)
4-0. Slough-HGC 4-2 (3-0). 15 Nicholls !-0
(sc). 24 Smith 2-0 (sc), 30 Smith 3-0, 46
Evenbly3-l(sc),55 MirandadeMelo3-2(sc),
64 Robertson4-2(sc) Eindstand;! Slough
3-9,2 HGC 3-6,3 Dontsjanka3-3,4 Lorenzo-
ni3-0.
finale: Rüsselsheim-Slough 1-1 (1-1) Püs-
selsheim wint na strafbalien (3-2) Om derde
piddte, KGC-EdiiiLuigh 4-1, Dtgradatie-
wedstrijden: Dontsjanka Volgodonsk-Real
Sociedad 2-2 (2-2! Dontsjanka wint na straf
balien (4-3), KoIosBonspol-Lorenzoni 4-0 (2-
0)
Leuvea EC bekerwinnaars. Groep A: Ber
liner HC (DuiFDinamo Sumy (Oek) 1-1.
Moskou Pravda (RusFHightown (Eng) 2-1,
Berliner HC-Hightown 2-1, Dinamo Sumy-
Moskou Pravda 4-3 Eindstand: 1. Dinamo
Sumy 3-7. 2 Bertmer HC 3-5, 3. Moskou
Pravda 34,4 Hightown 3-0 Groep B: Am
sterdam (NedPBona Grass Grove (Sch) 5-1,
HermesderVLeuven (Bel) 5-3, Grass Grove-
Leuven 6-0, Amsterdam-Hermes 6-0 Eind
stand: 1 Amsterdam 3-6,2 Bona Grass Gro
ve 3-4,3 Hennes 3-3.4 Leuven 3-Ö
finale: Axnsterdam-Dinamo Sumy 6-2(2-1
Om derde plaats: Berliner HC-Bona Grass
Grove 3-1 (1-0) Degradatiewedstrijden:
Moskou Pravda-Leu ven4- HM), Hightown-
Hermes4-1<2-1)
Motorsport
Halle, Open SK cross. Ï25«, eerste man
che: 1 Eggens (Westendorp) Honda. 2 Trag-
ter (Epse) Honda, 3 Van de Berg (Zeeland)
Kawasaki, 4 Strik (Mill) Honda, 5 Mezen-
berg (Venhorst) Yamaha, 6 Lndhe (Zue)
Honda Tweede manche: 1 Lindhe.2 Stry-
bos (Uden) Kav'asaki, 3 Var de Berg (Zee
land), 4 Eggens, 5 Tragter, G Van de Berg
Oosterhout)Kawasak: TussenstandNK.-)
Eggens 53 punten, 2 Lmdhe50,J Van de
Berg (Zeeland) 50
250/500cc, eerste manche: 1 Van Rees
(Leidsehcndam) Kawasaki, 2 Giesbers
(Liessel)KTM,3 VanWessel(Doetinchem)
Honda, 4 Stalimann (Naaiden) Honda, 5
Vromans (Boxtel) Kawasaki, 6 Evertsen
(UdenlKTM Tweede manche: 1 Giesbers.
2 StaRmann, 3 Van Wessel. 4. Vromans, 5
JoakimEliassoi.(Zwe)Yamaha, 6 Evertsen
Tussenstand NK: 1 Giesbers 57, 2 StaR
mann 50,3 Van V.'essel 50
Oidebroek-Open NKzij'spancross. Eerste
manche: 1 WiUemsen/WdïemsenfLochem)
BSU/Zabei, 2 Janssen/Janssen (Wychen)
EMLTCTM, 3 Kops/Wys (Schayk) BSU'
KTM, Wenmnger/Van der Wiel (Dui/Ned)
EML'KTM. 5 Steegm an s/Verhagen (Bel/
\'ed> BSU'ZïM 6 7irtdhnf/Den Dekker
(Hoedekenskerke) BSU/Zabel Tweede
manche: 1 Willemscn, 2 Janssen. 3 Wen
ninger, 4 Kops. 5 Grondman/Grondman
(Lattrop) BSU/Zabel, 6 Zuidhof Tussen
stand NTfc 1 WiUemsen 120,2. Kops 96,3
Grondman 76,4 Steegmans 73,5 Wennin
ger 71, 6 Van Werven/Meulenbroek (Olde-
broek) EMWMTH 60
Assen. Open NK wegrace. 125 cc: 1 Koor
man (Hemo) Honda, 2 Mooyman (Noot
dorp) Honda, 3 Eiroegman (Hilversum) Ya-
maha.4 Scberpen(Klazienaveen)Apniia,5
Van den Biggelaar (Bavel) Honda Stand
opeitN'K; l Koopman 25.2 Mooyman 20,3
Kroegman 16
''VI cc: l Bolwerk (Odihapeel) Honda, 2.
Janssen (Helenaveen) Honda, 3 Romein
(Twello) Honda, 4 Markmk (Tubbergen)
Honda, 5. Ten Napel (Westerbroek) Honda
Stand openNK: 1 Boiwerk25,2. Janssen20,
3 Romein 16.
Supermono: l Van Dtjk (Amsterdam) Al
pha Güex, 2. Van der Beek (Ede) Ducati, 3.
Smees (Harreveld) Yamaha, SCand «pen
NK: 1. Van Dijk 25,2 Van der Beek 20,3
Smees 16
Supersport 600: 1. Hoogenboom (Roelof-
arendsveen) Suzuki, 2, ftyic (Terborg) Ka
wasaki, 3, Engdah! (Zwe) Yamaha, 4, Bosnia
Appelscha) Honda, S.Van Beek (Wazep) Ya
maha. Stand open NK: I. Hoogeboom 25,2
Pajic20,3. Engdahl 16.
Zijspannen: 1. Verweijmeren/Smolcferen
(Geertruidenberg) Suzuid, 2. Van GdsfVan
Gils (Sprang Capeüe) Suzuki, 3. Reeves/
Reeves (GBr) ICR-ADM. Stond openNK-1.
Verweymeren 25,2. Van GiJs 20,3. Reeves
16.
Doningtoa WKsnperblkaEerete manche:
1. Haga (Jap) Yamaha 110,5 km L. 3941,163,
2 Corser(Aus)Ducati39.45,193,3. Chili (Ita)
Ducati 39.51,321 Tweede manche: l.Haga
39.35544, 2. Corser 39.37,068, 3 Fogarty
(GBr) Ducati 39.43,758. Stand WK: 1. Haga
91,2. Corser 70,3, Figarty 66
Supersport600; l.Casoli(Ita)Ducati,2 Bn-
giiet(Zwi)Ducati,3, MeregalL (Ra) Yamaha,
7 Zeelenberg (Ned) Honda. Stand WK 1.
Casob 25,2, Bnguet 20,3. Meregalli 16, 7
Zeeienberg9.
Paardensport
Wassenaar. Rennen en draverijen Duln-
digt. Eerste koe rs,20(Mm:l.Let'sdoSome-
thin (LangewegJ 237,2-1 18,6, 2 Liberty
White, 3 La Gloire. Toto- winnend 1,50
plaats 1,701,701,90 koppel 14,40 trio 91,40
Tweede koers, 2000 m: 1 Mil lord Boko(De
Leeuwi2 39,6-1 19.8,2 McCloudofLewis,3.
Millionaire Toto winnend 1,90 plaats 1,70
9,40 4,60koppel 2W0 trio 339.70 dubbel win-
nend 2,80. Derde koers, 200Ö m: 1 Kmck
Knack (Havegheer) 215,5,2. Cyprus Creek,
3 GirlVtyenesse Toto winnend 6.20 plaats
fill 1 4112 Jft Vnpppi 69(1 trio 76 40 therde
koers, 2000 m: i.'Nilema Tassel (Lenders)
2 37,4-1 18,7,2 Just Beuekenswyk, 3 OatU-
no. Niet gestart. Highspeed D, Kosmos Da-
lias Toto winnend 10,00plaats3,303,303,80
koppel 38,50 tno 838,20 Vijfde koers, 2000
m: 1 Savason (Wals) 2 37,7-1.18,9,2 Joint
Thirteen. 3. Lubertus Hanover Toto win
nend 4,50 plaats 1.40 2,89 1,60 koppel 8.70
lno76,10 Zesdekoers,2000m:l MagicBm-
tenzorg (Van Kootwyk) 2 40,9-120,5,2 Mar
cel Hanover, 3. Mona Buitenzorg.Toto win
nend 3,60 plaats 1,40 1,40 1,80 koppel 8,90
tno 67,90 Zevende koers, 1900 rru 1 Elstar
Landweer (O'Caiiaghan) 2 05,9. 2 Carola
Raaphorst, 3. St George Niet gestart Ysa-
üs Toto winnend 9,00 plaats 2,101,801,60
koppe!37.10trio544,90 Achtstekoers,200ü
m: 1 IromeS (Kooyman jr2 32,7-1.28,4,2
[mrovanComjum,3 JazzHalebeek.4 Jordi
Boko Toto winnend 2,00 plaats 1,20 220
1,30 koppel 9,80 trio 217,70. Negende koers,
2000 m; I Herbie W (Schoonhoven) 2 32,0-
116.0.2 MondoJoe,3 Kaïlash Niet gestart
Gazeau Skoatter Toto winnend 2,90 plaats
1,40 1,30 2.00 koppel 1,70 tno 31.60 Tiende
koers, 2000 m: I Liza B Boko(Huel)2 39.6-
119.8,2 L'ExpressVinae.3 LongShot To
to winnend 3,50 plaats 1,90 7,701,90 koppel
173,60 trio718,80 Elfde koers,2000m: 1 Jo
ris Belvedere (Strooper) 2 38Z-119,1,2 Kid
Explosive. 3 Inter Attack Niet gestart' Ka-
meta'sAnnie. Legend Limburgia Toto win
nend 2,00 plaats 1,20 1,80 koppel 4,40 tno
23,10 Omiet totalisaton 323 874,00.
Roeien
Amsterdam. Skiffhead. Mannen: 1 Eggen-
kamp(Proteus!7.5kmin28 47,81,2 Middag
*Nereus) 2856,95. 3 Simon (Nereus)
29 07.80, 4 Bartman (Nereus) 2914,58, 5
Schoot (Dordtsche) 2916.19 Licht: 1 Al
(Alkmaarsche) 30 09.98, 2 Bakker-Dirks
(Tnton)30 10.03,3 Gerlach(Dui)30.19.18.4
Groen (Skoll) 3030,62, 5 Jansen (Njord)
3033.47
Vrouwen: 1 Van Mes (Leythe) 32 05/26.2
Dsshocck (Skoll) 3222,96, 3 Dnel (Orca)
32 37,80, 4 Penmnx (Phocas) 32 52,86, 5
Dekker (Leythe) 33 08.89 Licht: 1 Poot
(Proteus)33 41,35,2 FloortjevanEyck(Ska-
di)33 5533,3 Van de Hum (Njord)34 15,68,
4 Brech1jevanEycktiikadi>d4 19J4.0 Ke-
paraz (Skoll) 34 58.73
Tafeltennis
Mannen, eredivisie eerste finalewed
strijd: Perfection-FVT/Visser 1-4, om derde
plaats: Cosmos/TTW-Scylla 4-3 Tweede
divisiegro«p3:Treffers{A)-Tnas7-3 Derde
divisit groep 5: Westa 2-7TCN'724-6,NOAD
(ShLutoS-l, groep 8: rfi€-Saiamanders21-
9 Vierdedirisiegroep9:VnendenschaarS-
Salamanders 31-9
Vrouwen, tweede divisie groep Olympia
(E)-Maasbrc-e 6-4, Eed Stars (V) 2-Arnster-
dam'7824-C Derdedivisie groep4:Treffers
(ApHotak'GB 24,Luto-Woerden 5-5
Tennis
Esloril.Mannen, 1^5 miljoen gulden. HaV
ve finales; BorasateguilSpaj'ShMoyalSpa/S)
6-16-1Muster (Oos/6 !-Alami (Mar) 3-6 6-28-
4, Finale: Berasategui-Muster 3-6 6-1 6-3.
Dubbel, halve finales: Wibier/Rodfti (Ned/
Mex^üva/Marquez (Por) 3-6 6-3 7-6. Finale:
Johnson/Montana (VSt/l>Wibier/Roditi 6-1
2-66-1.
Barcelona. Mannen, 1,65 miljoen gulden.
Eerste ronde: Carlos Costa (Spatfj-Lapentti
(Ecu)4-66-36-l,Tarango(VSt)-Santoro(Fra/
10) 6-3 6-J, Martin (VSU-Fromberg CAusJ 6-2
6-4, Carretero (Spa>Medvedev(Oek/ll) 7-6
7-6, Wayne Ferreira ZAUJ 5>Rasco n Spa) 6-
3 6-2, Gau denzi (ItaRDavid Sanchez (Spa) 6-
4 6-2, Martin (VStj-Fromberg (Aus) 6-2 6-4,
Ulirach (TsjJ-Vüoca (Spa)4-6 7-6 7-5, Blanco
(Spa)-Martin (Spa) 6-3 6-1, Carboneli (Spa)-
Nydahl (Zwe) 5-7 M 6-3, Alberto Martin
(Spaj-Navarro (Spa) 4-6 7-5 6-2, Raig (Spa)-
Afonso (Spa) 3-6 6-i 6-4, Novak (Tsj>Lopez
(Spa) 6-0 6-2.
Hoogkocg. Mannen, 680.000 gelden. Halve
finales: Carlsen (Den/8>Johansson (Zwe/3)
6-2 6*2, Byron Black (ZnnFLareau (Can) 6-7
7-5 7-6 Finale: Carlsen-Black 6-2 6-0.
Madras. Mannen, 800,000 gnld en. Halve fi
nales: Tiilström (Zwe/5>Woodbridge (AusI
2)6-26-2,Rafter(Aus/1>-Paes(Ina)6-37-6 fi
nale: Rafter-Tillström 6-3 6-4
Amelia Island. Vrouwen, 900.000 guldea
Kwartfinales: Coetzer(ZA62)-Snyder(VSt)
646-4 Halve finales: Pierce(Fra/4)-Daven-
port (VSt/1) 4-6 6-3 6-3, Martinez (Spa/6)-
Coetzer $4 6-0 Finale: Pierce-Martinez 6-7
6-06-2.
Tokyo. Mannen, 1,5 miljoen guldea Eerste
ronde: Van Lottum (Ned)-Kaneko (Jap) 6-4
0-6 7-5, Schüttler(Dui)-Vinck (Dui)6-3 3-8 6-
3, Stolle (AusFSuzuki (Jap) 6-2 6-3, Pnnostl
iDui r Sc 11 (VSt) G-2G-1Gamb;" (VSt) Pcsco
sohdo (Ila.l 6-3 6-2, De Lucsa (VSO-Whealon
(VSt) 6-3 3-6 6-3, MaePhie (VSt)-fiygt (Zwe)
7-664
Vrouwen, 350.000 guldea Eerste ronde:
Ybshida (Jap'SMiijimuta (Jap) 6-1 4-6 6-1,
Tanasugam (Tha/3LEun-ha (ZKo> 4-6 7-5 6-
0, Nielsen (\'Sl)-Soek: (Jap) 7-6 6-2,
Sh augh nessy VSt)- Janet Lee (VSt) 3-66-26-
4
Turnen
Oldenzaal. Vrouweninterland Nederland-
Tsjechié, totaal (sprong-brug-balk- vloer).
Landenwedstrijd: 1 Nederland 176,85
(44,675 45,65 41,25 45j>75), 2 Tsjechië
173,337 (42,63743,1544,35 43,20)
Individueel: 1 Komrskova (Tsj) 36,137
(8,837 8,60 9,45 9,25), 2. Bakker (Ned) 36,125
(8,725 9,40 8,85 9,15), 3. Feresova (Tsj) 35,35
(8.70 9.0 8,80 8,85), 4 WiDems (Ned) 35.30
(9,025 9.175 8,40 8,70), 5 Nuyten (Ned) 35,275
(8.875 9,10 8,2(19.19), overige Nederlandsen:
6 Deuning 34,825,7 Wammes 34,55,9 Van
der Sluis 33,90
Voetbal
Metz. Oefenwedstrijd, Metz-Zuid-Korea 1
2(1-1) 25 Saha 1-0,44 Doh-KennKim 1-1,
69 Yong-SooChoi 1-2
Portugal Salgueiros-Benfica 0-2
Volleybal
Mannen. 3e. wedstrijd play o£fs: Dynamo-
Vrevok3-0 (154,15-6,15-11), Zwolle-Nesse-
lande 1-314-16,15-12,8-15,8-15). Eerste divi
sie B: Hulst-Facopa 1-3 Tweede divisie C:
Tonegido-Nesselande23-0 2D-JCER-VCG
3-0, Hajraa-DKJO 2-3 Derde divisie F;
Hulst 2-Atak 0-3, WK-A/'Capolle 2 3-1.
Vrouwen. 2e wedstrijd play offs: Pollux-
Martmus 2-3 (15-1,12-15.4-15,16-14,9-15).
AMVJ-Facopa 2-3(7-15,5-15.15-5,15-13,13-
15) Tweede divisie C:Hulst-DonkiSjot3-0.
Ovra 2-Tonegido 2 3-0 Derde divisie F:
Hulst 2*Ekspalvo 2 3-0
Mannen Promotieklasse: Alexan-Schovoc
2-3. Alexan-SwitchO-3. le klasse A: Rowido-
Switch 23-1, Fik,'Lek-Futoran 23-1, B: Voor-
ne-DVO 1-3. Vovero-Rijnmond 5 2-2. Fik/
Lek 2-Ond/Krt 2 0-3, Fhts-Schovoc 21-3,2e
klasse A: Futora i-Vedo 71) 0-4, B: SSS-Süe
Sp 4 3-0. C: VCO/Er 2-Süe Sp 5 1-3. D: V/
ASVDB-Spint 2 3-0. VCO.'Er 1-Spivo 21-3.
Vrouwen Promotieklasse: SSS-5heSp3 3-
0, Voome-Wik/Um 0-3, le klasse A: Fik/Lek-
Schovoc 3-0, B: ALCEra 2-1 bis 2-2, Alexan-
Switcb.3 1,2e klasse B: fiits-HJFV31-3;C:
VCO/Er 4-Ond/Kn z 3-0, Flits 2-VCO/Er 40-3.
Wielrennen
GP Primavera 1. Heras (Spa) 196 km in
4 51 58,2 Bölts (Dui), 3. Clavero (Spa),4.Ku-
biera (Spa), 5 David Etxebania(Spa) 0 06,6
Fngo (Ita), 7. Merckx (Bel), 7 Sroetarune
(Rus)019,9.Odrtozola(Spa),10 Zarrabeitia
(Spa)
Bladel. Ster vasBrabant, topcompetitie. 1.
Kappes (Dui) 184 km in 4,20.51,2. De Crom
(Hoogerheide), 3. Wojtas (Pol), 4. Kemna
(Deummgen), 5. Van der Wolf (Rotterdam),
6. Boerman (Tubbergen),7Crestskens (Bel)
8. Geert Omloop (Bel), 9. Gardes (Baarle
Nassau). 10. Sypytkowski (Pol). Stand top
competitie: 1Giant IZwik 37puntend/Ra
bobank 25, 3. Van Vbet-Weba eri Tegeltdko
23.
Norg. Ronde rond het Rono-strand, club-
competitie. Mannen: I. Fledderus (Nieuw
Amsterdam) lB0kmin3.54.1(),2.Kievlt(Nie-
tap) 0.20, 3, Vinke (EIburg), 4. Nagengast
(Hoogeveen), 5. Dat (Breda), 6, Tissingh
(Groningen), 7. Veen (Schecmda), 8. Stëi-
genga (Allingawer), 9, Wolfkamp (RaalteX
10, Helmers (Veendam).
Vrouwen: 1. Teutenberg (Dm) 108 km in
2.49.29,2. Ertinen (Swifterban t), 3. Vermast1
(Amstelveen) 0^0,4. Mansveld (GasseJter-
nijveen), 5. Chantal Beltman (Slagharen).
Rund um Schönalch (Dol). 1. Engels (Ned)
135 km in 3.22.18,2,01drieh (Dui) 0,03,3. Kbl-
Jer(Dui) 010.
Ronde van Steenbergea vrouwen: LMans-
veld (Gasselterrajveen) 70 km in 1,42.14,-2.
Hillenga (Finsterwolde)0.50,3. Richardson
(VSt). i/i
Vlljmea Omloop van de Groene Gemeen
ten, vrouwen: l,Melchers(Gendt)l29Mrjn
3.04,10,2. Borst (Zeist), 3. Van der Zre (Vleu
ten), 4. Beltman (Slagharen), 5. Hiflöwa
(Finsterwolde) i{ot
Gerwea Nationale koers; 1. Van PeittGer-
wen) 100 km m 217,49, 2. Van de Akker
(Veldhoven), 3. Dat (Lierop)
NijverdaL Topcompetitie ATB, tweeïe
wedstrijd. Mannen: 1. Brenljens (Schalflt)
52 kir, in 2 00 26. 2. Dekker (Doetinchem),
Paulissen (Bel) 2 39,4 De Knegt (Tilburg)
2 40.5. Tolhoek (Yerseke)3 54.
Vrouwen: 1. Dorland (Eerbeek) 38 krmn
15129, 2, Dahle (Noo) 0 06, 3. Ravenstyn
(Wychen) 2,39,4 Van den Brand (Zeeland) -
4 58,5, Puhlz (Dui) 6,28.
Clubkarapioenschappea Rotterdam-
Ahoy1. Elita'neo-am-1Peter Voshol, 2, Pa
trick Smit, 3. Er,vïr. Gclens. Cycle's: 1 Willy
Becks, 2. Michel Faro Veteranea 1. Piet
Grutteke,2 Jan Breukel, 3. Gerard Buying.
Nieuwelingen: I. FerdySIegtenhorst,2. Pe
ter Kouwenhoven, 3 Wouter van der Gaag,
Vrouwen: 1 CatannaMuiders Recreanten:
1. Ciel Provoost,2. Bram Bakker, 3, Peter de
Koning
Puttershoek-DeHoekse Renner. Elite/neo-
am. ITommy Post, 2. Perty Bothof, 3. Je
roen Noordermeer, Cyclo's: 1Chns Maas/S.
BertdeVr<H?d.3 Leo Goudswaard. Vetera-
nen:l Hans Lap, 2 Aneöverbeeke, Recre
anten; Jan Tuk, 2 Remy de Zwart, 3. Gijs
Byl. Junioren: 1. Feny Sanders. Vrouwen:
1. Ineke Muilwyk
Maasl uis-De Coureur. Elite: 1Jan de Jieij.
Cyclo's: 1 Ferry vander Touw, 2. Edwinyan
derBos,3 Jan van Gerven. Junioren; 1,Da
ve Swiers Recreanten: 1, Jan Olsthoorn,2.
Ron do Boer, 3 Johan van Buren
Dordrecht-De McL Elite: 1. Marco Schol-
ten, 2. Jordan Scheers, 3. EmüeMaas. Neo-
amateurs: 1. Björn Schilperoord, 2. Rene
vanVuuren,3.fietervanderRee.Juniorep:
1 Jeroen Dubbeldam. Cyclo's: I.Frank Kla-
renbeek,2 Harold Holwerda, 3. Marco Ver
hoef Vrouwen: 1 Judith Barends. Vetera
nen; 1 Jeffrey Schuller, 2 Henk Slmgs, 3
Edie van Liempd Recreanten: 1. Bert Jan
Eikelenboom
Spijkenisse-Delta. Elite: 1 Jan Goeden-
dorp, 2 Marfin Schouten, 3, Remco den
Boer. N'eo-amateius: 1, Eiiuel van Dyk, 2
Ramon van derKnaap.3. VmcentRumaard
Vrouwen: 1 Anouscka van Vlaanderen, 2
Natalie van derNat,3 DianneTichem. Juni
oren: 1 Marcel van Dyk, 2. Wesly Lems/J
Dennis Mulder Veteranen: 1. Willem Va
renkamp,2 Jan Hamburg Cyclo's: l.Hiddo
Eikelboom. 2 Peter de Groot. Recreanten;
1 Johan Mulder, 2 Piet van de Engel, 3.
Maarten Lugtenburg
Zeilen
Mallorca. Prinses Sofia Trofee, eindstan
den. Mistral mannen: 1Espmola (Arg) 7,2.
Rodnquez (Por) 15.3. GuyanderCFra) 27,5.
Van Geemen 30,6. Koops 33,21 Corba 93.
MistraU-rouwen; l.Valgilve(Pra) 18,2 Stal
man (Ned) 20,3. Lux (Spa) 35,18. Van der
L,'P'>n 0]
Europe: 1. Robertson (GBr) 6,2. Niemann
(Dui)6,3 Brouwer(Ned)7,12.MaaikedeKo
ning 17,16 Marcehen de Koning 23
Lase r. 1Martinez (Spa) 4,2 Luna(Por» 9.3.
Grabowski 11,9 De Haas 25.