17 F Dit Feyenoord verdient niet beter 'Respect is op z'n plaats, we zijn van ver gekomen' Advocaat: 'Het was beneden elk niveau' 'Supersub' Van Arum van RKC doet matte Rotterdammers duikelen naar vierde plaats PSV hoeft Cruijff niet Rotterdams Dagblad "-J» :"h Dinsdag 14 april 1.998 Door Paul van den Bosch Waalwijk Misschien kwam het wei door de gele kaart voor John Lammers, opperde de eoach-met-de-gelukkige-hand. RKC-trainer Peter Boeve sloot achteraf niet uit dat hij spits Hans van Arum juist binnen de lijnen bracht omdat zijn eer ste keus Lammers komende week is geschorst. Opdat Van Arum alvast speelritme opdeed. De RKC'er had daarna een stief kwartiertje nodig om Feyenoord op de knieën te dwin gen, 3-2. Eerst kopte hij de Brabantse ploeg uit een hoekschop op 2-1. Maar die nieuwe RKC-voorsprong ,werd vlak voor tijd weggepoetst door Julio Cruz, die als enige alert reageerde op een lange pass van Bernard Schuiteman (2-2). Feye noord leek daardoor alsnog een punt weg te slepen uit het amu sante treffen. In blessuretijd stond Van Arum echter opnieuw zo vrij als een. vo gel om de voorzet van PSV-huur- ling Anders Nielsen achter Jurek Dudek te koppen, 3-2, Centrale verdediger Christian Gyan moest kiezen welke vrijstaande RKC'er hij moest dekken. Het was een on eerlijke keus voor de Ghanees, die eerder in de wedstrijd zijn ploeg nog had gered door een ko gel van Rommedahl van de doel lijn te vegen. „Na die 2-2 dachten we zó'n klap tet hebben uitgedeeld aan RKC," zei gelegenheidsaanvoerder Sehuiteman achteraf, „dat we ook de winnende treffer konden ma ken. Daardoor stonden we achter in., opeens in een ondertalsitua- tied' Het was een dure misrekening van de Rotterdammers, die op nieuw moesten constateren dat ze op basis van kwaliteit en faam niet meer klakkeloos over een de gradatiekandidaat als RKC kun nen heenwalsen. Toegegeven, Feyenoord had voor 't zelfde geld gewonnen in Waalwijk, waar de onzichtbare Henk Vos en Giovan ni van Bronckhorst, de beste rood-witter, in de tweede helft al leen voor RKC-doelman Rob van Dyk opdoken. Maar de defensie - gehandicapt door het ontbreken van de ge schorste spelmaker Jean-Paul van Gastel en Uli van Gobbei - gaf zelf ook zo veel kansen weg dat RKC uiteindelijk de succesvolle serie van de laatste weken nog glanzender oppoetste. Zegereeks Feyenoord kende na de winter stop eveneens een solide zege reeks, die bijna onvermijdelijk in eigen Kuip werd onderbroken door Ajax (0-1). De jongste neder laag, tegen het vechtlustigere RKC, was pijnlijker en vergrootte bij menige Rotterdammer het bange voorgevoel dat Vitesse er straks met de derde plaats van de eredivisie vandoor gaat. Feyenoorder René Bot heeft zijn handen vol aan Youri Petrov (m). De aanvaller van RKC draaide samen met zijn collega Dennis Rom medahl de Rotterdamse defensie in de eerste helft tureluurs. Rechts Paul Bosvelt. Foto johnde Pater Weinigen leken de ernst van die situatie onder ogen te zien in Waalwijk. „Een wedstrijd tegen Ajax is geen maatstaf," slaakte Leo Beenhakker z'n diepste zucht. „Dan komt de inspiratie Ajax in feeststemming na de goal van Sunday Oliseh (15) tegen Heerenveen. Ronald de Boeren TTjjaniBabangiada(r)jubelenmee.Nogeénnachtjeslapen,enhetkampioenschapzoueenfeitzijn, Foto Cor Mulder/ANP DoorYpeMinkema Amsterdam Ajax werd eerste paasdag voor de 27ste keer lands kampioen. Maar waar waren de kampioenen toen de titel echt bin nen kwam? Frank de Boer werd kampioen voor teletekst, broer Ronald pakte zijn prijs op het strand, met vrouw en kinderen. Edwin van der Sar dacht zater dagavond, na de 7-2 tegen Hee renveen, sterk aan de 'Keukenhof of zo'. En Richard Witschge zag een kleine zegetocht in het nacht leven van Amsterdam wel zitten. Ajax, kampioen in de Keukenhof. Is het Ajax soms niet gegund? Concurrent PSV liet de beslissen de punten tegen Sparta lopen. ;,PSV moet gewoon winnen," hoopten de Ajacieden. „Kampi oen worden zonder te spelen, daar is niks aan," vond Van der Sar. „Ik wil gewoon echt kampioen worden." Van een spontaan feest kan geen sprake meer zijn. Een week later na het due) in en tegen Gronin gen; het kan alleen een verplicht nummer worden. Maar waar? Het Leidseplein kan niet. Het 'Ajax1- balkon van de Stadsschouwburg wordt gerenoveerd. Het Museum plein is opgebroken. Er wordt nog gezocht naar een geschikte plaats. Het is geen manier om kampioen te worden. Het stoort de Ajacie den, vooral de manier hoe er over de titel wordt gesproken en ge schreven. Trainer Morten Olsen: „Niemand mag zeggen dat PSV ons aan dit kampioenschap heeft geholpen. Wij zijn met afstand de beste ploeg," Danny Blind: „Ajax ver dient juist heel veel respect. We zjjn van heel ver gekomen." Het is inderdaad vreemd. Vorig jaaT draaide Ajax het slechtste sei zoen sinds voetbaleeuwen. De ploeg werd vierde. De schepper van het succes, Van Gaal, vertrok, een aantal sterren ging weg. Een nieuwe oefenmeester kwam en kocht liefst tien nieuwe, veelal on bekende spelers. En vervolgens draait Ajax misschien wel het bes te seizoen aller tijden. Niet meer dan één nederlaag en twee gelijk spelletjes. De honderd goals wor den gemakkelijk gehaald, en voorlopig zijn er niet meer dan veertien tegendoelpunten. Maar waar blijft de erkenning? Blind, boos: „We hebben een top prestatie geleverd. Er zijn veel spelers aangetrokken uit verschil lende culturen. Juist daarom is het extra knap dat we in één sei zoen kampioen zijn geworden. Natuurlijk kunnen we ons niet meten met landen als Italië, Span je, Engeland of Duitsland. Maar ik stoor me aan verhalen dat het ni veau in Nederland laag is. Het is hier echt beter dan in Portugal of Schotland. Te vergelijken met Frankrijk. Politiek en econo misch stellen we in dit landje niets voor. Maar als het om voet bal gaat, wordt er wel van ons ver wacht dat we Europese top zijn." Blind wijst erop dat Nederland wel meer Europa Cups 1 gewon nen heeft dan Duitsland, een top- land. „Er zijn in Europa maar een club of twaalf die Europa Cups kunnen winnen. En die vallen al lemaal terug. Eigenlijk bestaat de Europese top maar uit één club: Juventus." En Ajax? „Je dondert niet zo maar uit de top als je een keer van Spartak Moskou ver liest. Het verschil is niet groter dan tien. vijftien jaar geleden. Maar dit am mag je niet verge lijken met dat van een paar jaar geleden. Dat was echt een machi ne. Het was veel hechter." Maar toch steeds die kritiek. „Soms win je een Europa Cup en dan blijven we met z'n allen nog jaren achter dat succes aan ren nen. Er is gewoon te veel pers in dit land. Het gaat niet om het voetbal, maar om de kleur van de sokken. Als wij winnen ligt het aan de rest en in de andere geval len hebben wij het ook niet goed gedaan." Ronald de Boer: „De mensen on derschatten hoe sterk wij als team spelen. Dat is de basis van dit kampioenschap. We hebben heel gedisciplineerd gespeeld, heel weinig goals weggegeven. En wij scoorden er zelf altijd wel een. PSV heeft een goed team, maar wij hebben het beste. En natuur lijk fantastische individuele spe lers voorin. We hebben gewoon verreweg het beste voetbal ge speeld." Frank de Boer nuanceert: „Het positiespel is nog niet optimaal. Dat kan beter. We kunnen nog niet een tegenstander echt onder druk houden, zoals vroeger." Maar 14 tegengoals in 29 wedstrij den is bijna een nieuw Neder lands record. Maar 13 tegendoel punten in 8 Europese duels vertel len een ander verhaal. En dat is precies de reden waarom er twij fels zijn gerezen over het niveau. De twijfel prikkelde Ajax. Het was goed voor een van de aardigste wedstrijden van het voetbaljaar. Nu is Heerenveen altijd al goed geweest voor leuk spel en veel goals. Het werd zaterdagavond 7- 2. Ajax wilde een echt kampioens duel. Drie doelpunten van Ar- veladze, een goal van Ronald de Boer, Oliseh, Laudrap en Hitma nen uit een strafschop moesten bewijzen dat Ajax een waardig kampioen is. Het beste was blijk baar niet goed genoeg voor een blije toon. Ajax werd immers de kampioen van een corl itie die nooit spannend was. En dan is het ook weer niet goed. Typisch Ne derlands, vinden de Ajacieden. En ze hebben gelijk. van de andere ploeg. Maar hier wordt het bepaald, bij RKC of bij NEC of tegen Volendam. Dan komt het aan op mentaliteit. Of je bereid bent te knokken voor die derde plek. PSV pakt vier punten van Ajax, maar staat wel een straatlengte achter. Ik bedoel maar. Heel de ploeg heeft hier buitengewoon slecht gevoetbald. Alleen Van Bronckhorst niet, die was heel gedreven." Maar die solliciteert dan ook naar een tweede ticket voor internatio naal voetbal: het V/K voetbal in Frankrijk. De Feyenoord-eoaeh zegt nadruk kelijk met de dag van vandaag be zig te zijn, met de zoektocht naar Europees voetbal. Onderwijl kijkt hij met een schuin oog naar de se lectie van volgend seizoen, waar mee technisch bestuurslid Rob Baan zich onledig houdt. Het lijkt onvermijdelijk dat de scouts de velden afstropen om een solide linksback te vinden. Geoffrey Claeys was de laatste maanden al geen topper op die plek en in die (negatieve) z:;i toonde Patricio Graff zich zondag een 'waardige' vervanger van de Belg. Het was geen toeval dat alle ge vaar van RKC's rechtervleugel kwam, de kant van de Argentijnse verdediger. De van FC Twente overgekomen Youri Petrov mag een dubieuze reputatie genieten als drinkebroer, maar hy en de ra zendsnelle PSV-huurling Dennis Rommedahl draaiden de Feye- noord-defensie in de eerste helft dronken en tureluurs met hun ac ties. Elke voorzet van rechts was gevaarlijk en de 1-0 van Nielsen - de inzet werd licht van richting veranderd door een been - was na amper zes minuten niet meer dan een passende beloning. De start van Feyenoord was ui terst belabberd en de vraag dringt zich op of de Rotterdammers te rug in de wedstrijd waren geko men als Rob van Dijk geen hel pende hand had toegestoken. De doelman van de Rooms Katholie ke Combinatie, oud-werknemer in de Kuip, gaf Julio Cruz met zijn mistrap de mooiste assist van de middag. Het schot van twintig meter waarmee de clubtopscorer de 1-1 in de benedenhoek schoot, verraadde zyn klasse. Dat gold evenzeer voor de 2-2 in de slotfase van de tweede helft. Aan Cruz lag het dus niet, maar de Argentijn kreeg zijn munitie al leen van een blunderende doel man en een wanhoopstrap van achteruit. Hij wordt niet zo be diend als, bijvoorbeeld. Nikos Machlas bij Vitesse of RKC'er Hans van Arum in de slotfase van zondag. Ondanks de invalbeurten van dribbelkunstenaar Kalou na rust (voor Pablo Sanchez) en 'tar getman* Robin Neiisse in de laat ste vijf minuten. Maar alleen RKC-trainer Péter Boé/e had zondagmiddag een ge lukkige hand van wisselen. Het was voor Beenhakker een schrale troost dat hy door Boeve als diens leermeester werd neergezet. De oud-Ajacied lijkt destijds zó goed te hebben opgelet dat hij RKC gaat behoeden voor degradatie. Rotterdam 'Jaap is not for sak.' Het spandoek van PSV-suppor- ters, niet toevallig in het Engels, in een hoekje van het Kasteel was Harry van Raaij uit het hart ge grepen. Maar hart en hoofd liggen zelfs bij de voorzitter van PSV mijlenverver uit elkaar. De kans dat PSV Jaap Stam naar Manchester United ziet vertrek ken, groeit met de dag. De verde diger, die tegen Sparta na 54 mi nuten met een liesblessure af haakte, heeft aangegeven een transfer desnoods via een arbitra gezaak te forceren. Stam: „Kan het niet op een normale manier, dan maar op een andere. Een arbi tragezaak? Dat is dan de eerste stap." Manchester United heeft bij PSV tot nu toe nul op het rekest gekre gen. Martin Edwards, voorzitter van de Engelse landskampioen, verhoogde het bod vorige week tot ongeveer dertig miljoen gul den. PSV verlangt negen miljoen gulden meer. Deze week hervat ten de partijen de onderhandelin gen. Van Raaij wilde niet ingaan op het dreigement van Stam. Wel wees hij naar een aantal publicaties. „Er worden bedragen genoemd die uit de lucht zijn gegrepen." PSV-zegsman Pedro Salazar meldde dat PSV een arbitrage zaak wil voorkomen. „Een proces is zowel PSV als Stam onwaardig. Zo wenst de club niet met haar spelers om te gaan." Het feit dat Manchester United probeert Jordi Cruijff in een over gang van Stam te betrekken, wordt door PSV ontkend. Salazar: „Dat is niet aan de orde, omdat Bobby Robson daarin een belang rijke stem heeft. En daarover heb ben we met hem absoluut niet over gesproken," Sportkort Het gezicht van Dick Advocaat na afloop van Sparta-PSV spreekt boekdelen. Foto Paul Vreeker/ANP Tilburg Doelman Jimmy van "Fessem heeft zijn contract bij Wil lem II verlengd tot 1 juli 2001. De verbintenis van de 22-jarige kee per liep komende zomer af. Van Fessem stond ook in de belang stelling van het Engelse Coventry City, dat hem voor drie seizoenen wilde inlijven. Vervolg van voorpagina sport Rotterdam PSV-trainer Dick Advocaat acteerde zondag op het Kasteel de geslagen bokser, hangend in de touwen. Het drei gement, vooral om zijn selectie flink te prikkelen, loog er niet om. „Ik gooi de handdoek niet, maar als de groep aangeeft dat ze niet meer is te motiveren, is er voor mij maar één weg. De technische staf zet zich voor honderd procent in, maar als ik zie wat ik ervoor terugkrijg... het was beneden elk niveau. Dat kan ik niet accepteren. De spe lers moeten zich maar eens goed beraden wat ze nu echt willen." Na de bosloop legde Advocaat zijn spelers die prangende vraag voor, waarna de selectie van PSV zónder zijn naar Schotland vertrddccndc trainer verder de libereerde. Spreekbuis Arthur Numan repte van een 'verhelde rend' overleg. Bovendien, zo beaamde de aanvoerder, wil PSV het mislukte seizoen nog enigszins cachet geven door de nationale beker te veroveren. Harry van Raaij hield Advocaat zondag al vaderlijk de hand bo ven het hoofd. Ook de voorzitter had zich groen en geel geërgerd aan het zwalkende optreden van PSV op Spangen. Dat het kli maat tussen Advocaat en de se lectie is vertroebeld, weigerde Van Raaij te geloven. „Dan zou den het slechte profs zijn." En juist dat verweet Advocaat zijn spelers, die in Rotterdam negen tig minuten een machteloze en ongeïnspireerde indruk maak ten. Van Raaij stipte drie mogelijke oorzaken aan voor het verval van PSV. Zo werpt het komende WK zijn schaduw vooruit, mis ten de Eindhovenaren de kans op prolongatie van het kampi oenschap en deed 'het gesode mieter met transfers' PSV geen goed. Daarmee doelde hy voor namelijk op Jaap Stam, die zyn overgang naar Manchester Uni ted desnoods met een arbitrage zaak wil bekrachtigen. „Al die zaken zijn behoorlijk frustre rend." Sparta-PSV 3-1 (2-0). 14. Renfurm (D. de Nooijer) 1-0.37. Renfurm (D. de Nootjer; 2-0,58. Dennis de Nooijer l Jansen) 3-0,65. Nilis (Stinga) 3-1 Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers 7300. Gele kaart' Demo. Temroekov, De Bilde (PSV). Sparta: Jansen; Jaliens. Noorlander. Gerard de Nooijer. Van der Meer: Jalink, Van der Laan. Nieuwcnburg, Den Dunnen (82. Van der Linden); Dennis de Nooij er. Renfurm. PSV: Waterreus; Temroekov (46. Iwan). Stam (54. Skerla). Faber. Demo; Stinga. Khokhlov. Cocu. Zenden; Nihs. De Bilde (75. Brupgtnk). RKC Waalwijk-Feyenoord 3-2 (1-lj. 6. Nielsen (Van Dietnen) 1-0.14. Cruz 1 -1.82. Van Arum (Nielsen) 2-1.88. Cruz (Schuiteman) 2-2.90. Van Arum (Nielsen) 3-2. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschouwers: 5500. Gele kaart Lammers. Schops (RKC). Graff. Bol (Feyenoord RKC: Van Dijk: Bozovïe. Kuiper. Schops. Bofiers; Nielsen. Van Diemen. Van Wanrooy: Rommedahl. Lammers(78. Van Arum). Petrov i84 Van der Leegte). Feyenoord: Dudek: Bot (86. Neiisse). Gyan. Sehuiteman. Graff: Bosvelt. Picun. Sanchez (46. Kalou), Van Bronckhorst: Cruz. Vos. Ajax-Heercnveen 7-2 (3-0). 14. Ronald de Boor (Laudrup- I-U. 25. Oliseh (R. de Boer) 2-0.32. Arveladze (R. de Boer) 3-0.48. Laudrup 4-0.51 Samardzic (Van Ni- stelrooy) 4-1. 61. Litmanen (strafschup) -5-1. 65. Arveladzc (Litmancn) 6-1. 74. Samardzic Heidens) 6-2,85. Aiveladze R de Boer) 7-2. Scheidsrechter: Van Hui ten. Toeschouwers 50.499. Gele kaart' Mitnta. Onwuzuruike. Krstcv (Heeren- veen). Ajax: Van der Sar; Melchiot. Blind (63, Rudy i, Oliseh. Frank dc Bwr (46 SierAio Mensah); Ronald de Boer, Litmanen. Witschge, Babangida, An eiudze. Laudrup Heerenveen: Vonk: Constantinovici(68. Heidens), Pander, Hansma. Mitnta; Ra- domski (34. Damman), Pahlplatz. De Visser (46. Krstev); Onwuzuruike. Van Ni- stelrooy, Samardzic. NAC-FC Utrecht 2-1 (1-1). 6. Bugdanovic(Noh) 1-0,40. Hernandez (Booth) 1-1.67. Gudelj (Bogdanovic) 2-1. Scheidsrechter: Van Meerkerk. Toeschouwers: 12.611 Gele kaart; Gudelj. Scheepers (NAC), Van der Gaag, Van Loen. Hernandez, Van Mol (FC Utrecht). NAC: Karetse; Feskens. Admodikoro. Van de Looi. Van As; Noh. Schrender, Ste wart. Gudelj; Bogdanovic. Arveladze(80. Scheepers). FC Utrecht: Wapenaar; Jean-Paul de Jong. Nascimento, Van der Gaag. Van Mol. John de Jong (67. Van Loen). Scharrenburg (46. Van Nieuwkerkk Witschge. Her nandez (70. BosschaarikMols. Booth. NEC-Fortuna S2-2 (1-0). 22. Janssen (Verhoeven) 1-0.65. Hesp (Schultz) 2-0.74 Jeffrey (Lanckohr) 2-1 82. Roest 2-2. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers. 5338. Gele kaart: Michalevitsj (NEC), Hermans. Hamming, Simons (Fortuna) NEC: Roorda; Verhoeven, Pothuizen. Hesp. Maes: Michalevitsj. Schuit/. Jans sen; Sainoski, Cruden. Van Eij keren. Fortuna S: Van Zwam: Zegrean, Roest, Dirkx, Hermans: Lanckohr. Van Bom mel. Paauwe. Burke(58 Simons): Jeffrey, Hamming. Roda JC-FC Twente 2-0 (2-0). 4. Oude Kamphuis 1-0 (eigen doel). 39 Peeters (Van Houdt) 2-0. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers. 7350. Gele kaart Van der Luer (Roda JC). Ter Avest en Oude Kamphuis (FC Twente). Roda JC: Kassmann; Senden, Valgaeren. Rudge. Van Haam:, 't Hart (36. Plet). Van der Luer (72. Obdam), Doomermk (85. Kukielka). Lawai. Van Houdt. PceU'JT FC Twente: Boschker: Oude Kamphuis, Hoogma. Ten Hag. Kamebeek (46 Sü- miala): De Vries, Van Halst (50. Ten Caal), Ter Avest, Steinmann; De Witte. Sjpf man (69. Vennegoor of Hessehnk). Vitcssc-Dc Graafschap 4-1 (3-1). 14. De Marchi (Reuser) 1-0,16. Machlas (Trast- full) 2-0,29. Curovic 3-0,30. Viscaai (Victoria) 3-169. Machlas 4-1Scheidsrechter. Bossen. Toeschouwers: 22.500. Gele kaart; Van der Hoeven en Korsten (Vitesse), Gerritsen, Godeeen Te Braak (Graafschap). Vitesse: Westerveld; Stunng. Van der Hoeven (68. Goossen). De Marchi (24. Ze- man). Van Hintum; Perovic, Trustful], Kreek; Reuser. Machlas, Curovic (65. Kor sten). De Graafschap: Olyslager; Wilnis, Vremnn, Hendriks. Limienbergh; Nok. Victo ria. Fuchs (77. Tc Braak), Godee; Viscaai. Gerritsen (68. Van der Haar) Stand Topscorers Ajax2» 2ft 2 HO 93 54 t Marhla.-lVi{p*~-' .3) PSV... 29 18 8 3 62 74-35 Z.ArveiadziWAiaxi »9 Vitesse29 IC 7 6 55 72-44 3 Hamming (Fortuna; SC Feyenoord29 16 6 7 54 54-32 4 Mols (FC Utrecht» 15 Hmenvet-n„...29 15 6 8 55 47-43 5. Curovic tVitessei54 Willem 1129 14 4 II 46 51-15 6. De Bilde) PSV).. !3 Fortuna S 29 12 5 12 4t 40-46 CmrlFeyeiwordl 13 NAC29 11 6 12 38 34-38 hitmanen <A»xl13 Sparta-30 9 10 11 37 48-53 VlsctóKGnaNchap) 13 FCTWcnte30 9 9 12 35 33-36 tö BabarpydaiAjax)12 PC Utrecht30 11 3 16 36 52-61 VanKykercntNECl 12 De Graafschap 30 9 fl 13 35 40-39 D. de Nooijer !S|>aita) 12 .NEC30 II 2 17 35 35-56 fUidaJC-..,31) 8 H 32 37-40 RKC31 8 6 17 30 44-63 MW .29 8 4 17 28 29-63 FC Groningen30 (i 10 14 28 36-53 Volendam.—3<J 4 6 2(J 18 27-85 Ajax kampioen Programma Din. 14 april: Vitesse-MW; vrij. 17 april: MW-Fortuna S; zat. 18 april: PSV-Volendam. Willem Il-Heerenveen, Sparta-NEC; 2on. 19 april: FC Groningen-Ajax, NAC-Feyenoord. FC Utrecht-De Graafschap. Eerste divisie WV-Eindhoven 1-3 (0-2). 17. Schuman 0-124. Losada 0-2,52. Schuman 0-3,78. Graef 1-3. Scheidsrechter: Karremans. Toeschouwers: 2011. Rode kaart: 60. Vreven (Eindhoven/2 x geel). Gele kaart; Corneille (VVV), Van Gils, Juha Jussila (Eindhoven). Haarlem-Heracles 3-2 (0-0). 48. Hasselbaink 1-0,61, Cabeza 2-0,65. Esa- jas 3-0,67. Strobbe 3-1 (eigen doel), 89. Aifen 3-2. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 1473. Gele kaart; Van de Broek, Ten Heuvel, Goudmijn (Haarlem), Van der Mije, Bums (Heracles). AZ-Veendam 1-0 (1-0), 42. Van Galen 14). Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 6400. ;;,A Go Ahead Eagles-Helmond Sport 2-3 (1-1).8. Kooistra 0-1,15. Sikora'L\t- '~l. Sikora 2-1,52. Yahiaoui 2-2,89 Streppel 2-3. Scheidsrechter: Wege- reef. Toeschouwers, 4200. Gele kaart: Waslander (Go Ahead Eagies), Be- vee (Helmond Sport). RBC-TOP Oss 2-2(1-1), 28. Taihuttu 0-1,30. Penders 1 1,46. Lorse 1 2,52. Verberne 2-2. Scheidsrechter: Van Dongen. Toeschouwers: 1850. Gele kaart:Cas, Verberne (RBC), De Graef, Jordan (TOP Oss). FC Den Bosch-Excelsior 3-0 (2-0). 15. Lucius l-ö, 26. Waterink 2-0. 86. Lurling 3-0. Scheidsrechter: Braamhaar. Toeschouwers: 2614. Rode kaart: 80. Van der Hoorn (FC Den Bosch/2 x geel). Gele kaart: Paciorek (Excelsior). ADO Den Haag-FC Zwolle 1-1 (0-1). 33. Boekweg 0-1 (strafschop), 62. Van der Heijden 1-1. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschouwers: 3101. Gele kaart: Texeïra, Lensink (ADO Den Haag), Wijnands (FC Zwolle). Emmen-Cambuur 0-2 (Ü-0). 57. Van der Laan 0-1, 69. Van der Laan 0-2 (strafschop). Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 5300. Gele kaart: Hegeman (Emmen), Abma (Cambuur). Stand AZ 3(1 19 7 4 64 73-29 Cambuur L 29 18 4 58 60-35 Einmcn 30 16 fi 8 54 53-36 FC Den Bosch 30 t5 7 8 52 53-39 TOP 30 15 4 12 49 52-43 ADO Den Haag- 30 24 6 10 43 58-40 Eindhoven 30 15 3 52 48 42-45 FCZwoHe 30 12 10 8 46 48-37 GA F-agles :tn 14 3 13 45 62-45 Veendam 29 10 10 9 40 41-45 HelmundSp 30 10 10 10 40 39-41 vw 30 9 10 11 37 38-42 Telstar 30 8 7 15 31 37-56 Haarlem 30 8 7 15 31 28 39 66 Heracles 30 16 45-69 Dordrecht '99 30 5 22 13 27 26 32-51 Excelsior. 30 7 5 13 34-58 RBC 30 4 8 28 20 2C-5S Vierde periode Den Bosch 6)5:15 2i HcirnorrfiSp. ...612,10 4" VW 6-12: D- 5' Cambuur L ...5-1 li AZ ..6-11 (.8.3) CA Eüfcles C-)0(!G-> ADODH 6-10:10- Emmer 6-10! 9- tl. RBC 6- 9( 7. FCZ.u-o:le 6- 8l 9- d Vt-cndaiTi .5- 79-ld.- TOP ....6- 7i 8- Cl Excelsior ..6- 712; Haarlem 6- 6< 9-131 Dordr '90 „6- 5'. 7 I0> Eindhoven ...6- 4.' 3-12: Heracles ...6- li 7-171 Telstat 6- 15171 AZ. ADO De:i Haag en Eindhoven periodekampioen Topscorers i. Van der Laan (Cambüur) 29.2. Taihuttu (TOF Oss) 20.3. Tammei (GA Eagles) 17.4. Langerak (AZ). Bruin (Zwolle). Uiohan (ADO Den Haag) 16,7. Graef (VVV). HuibertslAZX Van Oostrum (Em men) 15,10. Henar (Telstar), Waterink (Den Bosch), Van der Weert (AZ) 14. Programma Woe. 15 april: Veendam-Cambuur; vrij. 17 april: FC Zwolle-Haarlem, Eindhoven-Dordrecht'9Q; zat. 18 april: Heraeles-AZ, Exeelsior-VW, Helmond Sport-RBC; zon. 19 april: Telstar-ADO Den Haag,TOP Oss-FC Den Bosch. Sportprijsvrageo Toto 15. Winnende kolom: 1-1-J-1-3-1-1-1-3-2-3-2. Lotto 15:7-13-15-24-28-34. Reservegetal: 38. Cijferspel: 43 2(94. Duitse lotto. 8-23-31-33-35-39. Reservegetal' 44. Supergeial: 0. Spel 77:0 3 214 2 2. Super 6:9 81 17 9. Belgische Ictto: 8-10-13-24-2540. Reservegetal: 12. Joker: 9374 84 4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 4