14 Rotterda 'Radio-ontvangst in Maastunnel' Auto's snel naar binnen na vrijlating bandenprikker CDA wil aanleg voorzieningen: 'Het kan ook in andere tunnels' SoZaWe zo snel mogelijk aan de slag met aanbevelingen Van der Zwan De Imax als Mount Everest Peper wil geen hoogleraar worden 'Aanpassen gokkasten is dure aangelegenheid' Presentiegeld van CP'86 voor 'vrijheidsbloem' Zware boete voor bromfietser Prostituees Overval in huis De Coolsii Het raadsvolk tegenwoordig Rotterdams Dagblad Woensdag 15 april 1998 Rotterdam De nieuwe CDA-fractievoorzitter in de Rotter damse gemeenteraad, Lucas Bolsius, vindt dat automobilis ten ook in de Maastunnel naar de radio moeten kunnen luiste ren. Het stoort Bolsius, zelf voormalig radiojoumalist, dat bin nen de Maastunnel de ontvangst van zijn autoradio zeer slecht is. Hij heeft hierover vragen gesteld aan het nieuwe college van b en w van Rotterdam. Bolsius vindt dat belangrijke mededelingen via ra diozenders ook in de tunnel ge hoord moeten kunnen worden en verzoekt burgemeester en wet houders daartoe technische maat regelen te treffen. „In andere tunnels heb je wel ont vangst," licht hij toe. „In de tun nel onder de Noord en de Reinen- oord-tunnel kun je ook blijven luisteren. In de Maastunnel ben je driekwart minuut de ontvangst kwijt." Bolsius brengt in herinnering dat tijdens de CMI-ramp twee jaar ge leden de mensen in de metro geen informatie kregen. „Er werd uit voerig stilgestaan bij mogelijkhe den om dit te verbeteren. Nou gaat het my by de Maastunnel- kwestie niet om die driekwart mi nuut. Maar als je vast komt te staan, ben je helemaal afgesloten van de buitenwereld." Een woordvoerder van Rijkswa terstaat bevestigt dat dankzij spe ciale voorzieningen radio-ont vangst (en ook mobiel bellen) mo gelijk is in de Heinenoord-tunnel en de tunnel onder de Noord. De zegsman zegt dat deze technie ken kunnen worden toegepast in een bestaande tunnel. „Er is bij voorbeeld sprake van geweest om bij de Drechttunnel de telefonie- mogelijkheden uit t§ breiden," stelt hij. De radio-ontvangst dient volgens Rijkswaterstaat vooral het gemak van de automobilisten. Het mo biel bellen bevordert de veilig heid. „Stel dat er iets gebeurt in de tunnel," zegt de woordvoerder. .Met mobiele telefoon kun je al tijd de hulpdienst inschakelen." Gemeentewerken Rotterdam, dat verantwoordelijk is voor het be heer van de Maastunnel, wil niets zeggen over het nut en de moge lijkheid van radio-ontvangst. Ge meentewerken verwijst door naar de Verkeerspolitie die volgens de dienst belast is met de veiligheid in de tunnel. Een coördinator van de Verkeers politie noemt het vreemd dat Ge meentewerken naar de politie wijst, „Gemeentewerken is toch de beheerder van de tunnel," zegt d e politieman. „De politie van dis trict Zuid doet slechts het toe zicht," Volgens de Verkeerspolitie zitten er technisch nogal wat ha ken en ogen aan het aanleggen van een radio-kabel in de Maas tunnel. „Er is weinig plek voor het aanleggen van een kabel over de hele lengte," zegt de politieman. „Het is daar nogal krap. Je praat over een investering van enkele tonnen en ik denk dat GW daar niet op zit te wachten. Er zijn wel telefoons, waarmee je naar de controleruimte van de Maastun nel kunt bellen. Als er een onge val is, dan is dat via de monitors zichtbaar." Op de vraag of het aanleggen van radiovoorzieningen wenselijk is, antwoordt de politieman: „Ach. we hebben jaren zonder gedaan." Rotterdam De 3600 gulden presentiegeld die Delfshaven sinds januari heeft ingehou den van drie deelraadsleden van CP'86 wordt op 5 mei be steed aan een 'vryheids- bloem' voor alle ouderen in Delfshaven Dit voorstel van de lokale WD werd bij de installatie van de nieuwe deelraad giste ren unaniem toegejuicht. WD-fractievoorzitter M. Put man: Aan hen hebben we tenslotte onze vrijheid te dan ken. Ze hebben fors bijgedra gen aan de wederopbouw na de oorlog. Ouderen in de oude wijken voelen zich soms ver geten, zijn door de snelle maatschappelijke ontwikke lingen hun greep op de sa menleving kwijt Wat is mooi er om juist deze mensen op 'Bevrijdingsdag in de bloeme tjes te zetten en hun zo ons respect te betuigen?" - Nadat het ministerie van Bin nenlandse Zaken zijn goed keuring aan de.maatregél had - gegeven,hield de - deelge meente sinds begin dit jaar het' presentiegeld in op' drie deelraadsleden omdat die niet de moeife.namen,vergaderin gen van de raad by te wonen. Omdat extreem-rechts niet meer in nieuwe deelraad is vertegenwoordigd, beloot de raad gisteravond ook om deze maatregel maar weer af te schaffen. Binnenlandse Za- ,.ken had landelijk goedkeu- ring.aanide maatregel gege- ven om de veel voorkomende absentie van leden van ex treem-rechtse partijen aan te pakken. Rotterdam Een boete van ne genhonderd gulden is gister avond door de Rotterdamse poli tie opgelegd aan een 19-jarige bromfietser uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Hij probeerde een bromfiets- en scootercontrole te omzeilen, maar werd na een korte achtervolging aaangehcuden. De politie consta teerde dat de bromfietser onder invloed van alcoholische versna peringen reed. De politie voerde de controle uit op de Watermanweg in de wijk Oosterflank, Diverse berijders kregen een bon. Die werden on der meer uitgedeeld voor het niet in bezit hebben van een brom fietscertificaat. Ook voor het niet dragen van een helm werden be keuringen uitgeschreven aan de bestuurders en passagiers. Door John Bunte Roterdam Interim-directeur De Jonge van de dienst Sociale Zaken en Werkgelegenheid kende de term niet, maar de symptomen kwamen hem wel heel bekend voor. Bij SoZaWe heerst een excuus-cultuur, zo had prof. dr. Van der Zwan even daarvoor in een toelichting op zijn rapportage gezegd. „Men is bijzonder vindingrijk wanneer er redenen moeten worden aangegeven waarom bepaalde afspraken niet zijn nageko men." En misschien hadden ze daar af en toe wel een beetje gelijk in, maar dat zou juist een extra uitda ging moeten zijn om wel die ver langde prestaties te leveren. En dat klimaat ('De trots om te pres teren') ontbreekt ten enenmale, aldus Van der Zwan nadat hij de dienst in twee maanden tijd had doorgelicht. De dienst werd de afgelopen jaren gedecentraliseerd. Directeur Krosse werd gedwongen te ver trekken. Bovendien kwam daar nog eens de invoering van de bij zondere bijstand, als onderdeel van de gemeentelijke armoedebe strijding, bij. Dat zorgde voor ex tra druk, erkende ook wethouder Simons. „Maar we vonden de ar moedebestrijding te belangrijk. Er bleef allerlei geld in de kast lig gen en daar moest gewoon iets mee gebeuren." Van der Zwan adviseerde de dienst de komende jaren met rust te laten, Geen nieuwe regelingen, die moeten worden ingevoerd en zeker geen reorganisaties. Si mons: „Daar heeft hy gelyk in, maar we willen binnenkort in elk geval toch nog iets gaan doen met de schuldhulpverlening. Want dat is een te groot probleem aan het worden in Rotterdam." Om de bijzondere bijstand door te voeren trok SoZaWe (tijdelijk) ex tra personeel ap. Om die reden werd de begroting vorig jaar met 27 miljoen gulden overschreden. Zoiets zou uit den boze moeten zijn, vindt Van der Zwan. Zorg zelf voor een efficiëntere bedrijfs voering (door bijvoorbeeld min der te vergaderen) en probeer het ziekteverzuim omlaag te krijgen. „Er wordt nu nog veel te veel ge redeneerd in de trant van 'als we iets niet halen zetten we gewoon meer mensen in'. Dat kan echt niet met overheidsgeld." Van der Zwan hekelt in zijn rap portage nadrukkelijk de excuus- cultuur en het onvermogen van de leiding om voldoende sturing te geven aan de gedecentraliseer de dienst. Simons gaf toe dat ook hij zich dat mocht aanrekenen. „Ik wist voor mezelf ook wel dat de boel niet van de ene op de an dere dag goed zou marcheren en alle gestelde normen meteen zou den worden gehaald. Maar er heeft een goede toetsing vooraf ontbroken en natuurlijk trek ik me dat aan." Van der Zwan voelde er niets voor de capaciteiten van Krosse en De Jonge in twijfel te trekken. „Ik spreek daar geen oordeel over uit. Het enige dat ik vaststel is dat er klaarblijkelijk onvoldoende ex pertise in de bedrijfsvoering was. Ik heb de afgelopen maanden veel gesprekken gevoerd en wat me opviel was dat er toch met enig respect over Krosse wordt gespro ken. In hun ogen had hij een goe de visie. De kritiek richtte zich vooral op zijn persoonlijke manier van optreden." Volgens Van der Zwan zal SoZa We het komend j aar al moeten uit komen op een efficiencywinst van 25 procent Dan komt de dienst in de buurt van 'waar het zou moe ten zijn'. Drie van de negen dis tricten komen daar nu al aan, maar bij eenzelfde aantal is spra ke van een 'zorgelijke situatie'. Eerste aanvragen voor een uitke ring moeten binnen acht weken worden afgehandeld en daarnaast zal de dienst 2ich veel meer en adequater moeten inzetten by het vinden van banen dan wel men sen via sociale activering aan de slag krijgen. „Het moment daarvoor is perfect. Er is sprake van krapte op de ar beidsmarkt. Werkgevers kunnen geen heel hoge eisen meer stellen. Het is voor werkzoekenden thans misschien wel nu of nooit." Het Rotterdamse gemeentebe stuur zal daar streng op toe moe ten zien en dat ook eisen. Van der Zwan: „Geef hun het sein maar dat het nu echt menens is." Volgens De Jonge is dat besef ook aanwezig. „Ik verwacht een schokeffect dat in positieve zin zal worden aangewend. De waarheid is hard. Er wordt een spiegel voor gehouden en je schrikt van wat je dan riet We gaan ook niet wach ten tot de nieuwe directeur is aan gesteld. Met de aanbevelingen willen we zo snel mogelijk aan de slag." Rotterdam De politie heeft gis teravond in een pand aan de 's- Gravendijkwal drie illegaal in Ne derland verblijvende prostituees opgepakt. Twee waren afkomstig uit Soedan en een uit Liberia. De prostituees zullen het land wor den uitgezet. Rotterdam Drie gewapende mannen hebben gisteravond de 51-jarige bewoner van een woning in de Wïckenburgstraat in de Be verwaard overvallen. Het slacht offer verzette zich vergeefs. In het Imax Theater aan de Leuvehaven gaat volgende week de film Everest in première en ter gelegenheid daarvan diende het gebouw gisteren alvast als een 'miniberg'. Bergbeklimmers daalden aan de buitenzijde af om aandacht te vragen voor de superbeelduttvoering van het klfm- en natuurspektakel op de hOOgSte berg ter Wereld. Foto tngrld van BeeH Rcttenlsm Burgemeester Pe per wordt geen bijzonderhoogle- raar aan'de Erasmus Universi teit Rotterdam (EUR). Hij heeft dit: per brief Mn de universiteit late weten, hoewel de benoe- -ming rond was. Al tsrèe jaar gele-. periode als bestuurder. Hij zou richeen dag per week gaan be zig houden met sociaal-culturele en bestuurlijke dimensies van ;de grote stad. De benoeming vat) v Pep® heeft lange tijd op 'rich ta- -te waditea., Volgens decaan den is Peper door.de .sociale,ta-,.-. vacde.sooWe SkuIM dr. P.B. cuiteil benaderd om bytederilehning tog dat onder rnecr aar, hoogteraai tewte.Höisde_jsdê/tragebebiffldeii!ig;in:deunl- Caculteit-waar de burgemeester? ;.-verateitawd-Maar|nbetjEias- - ook s3 trerïzaam -was VTOr 'ztjn'. - mus Magazine van vSïgé iwéek liet Lehning weten dat de aan stelling van Peper ais bijzonder hoogleraar eindelijk rond was. De decaan heeft zelfs al 27 maart een felicitatiebrief naar Peper gestuurd. Een felicitatie blijkt tevergeefc te zijn, want Peper heeft voor de eer bedankt. Over het motief om het eervolle ambt te aanvaarden kon zijn woord voerster vanochtend niks zeg gen. Rotterdam Bij gokhulpveriener Game Over melden zich jaarlijks 250 a 300 probleemgokkers. Een kwart van het bestand van deze hulpverleningsorganisatie is 16 en 17 jaar oud. Jongeren hebben meestal al enkele tienduizenden guldens schuld. Bij volwassenen kan dat oplopen tot vele tonnen. Merkelbach: „De meeste jonge verslaafden blijken al twee, drie jaar aan het gokken te zijn. Om het te kunnen bekostigen, wordt er onder meer gestolen, thuis en cp hst werk. Dat geeft een ver trouwenscrisis." De automatenbranche is tevreden met de nieuwe regeling, op basis waarvan weer twee gokkasten in cafés en restaurants mogen staan. Alhoewel het vereiste aanpassen van de machines opnieuw een flinke investering zal vergen. Zo krijgt elke kast een nieuwe func tie, waarmee spelers vooraf kun nen aangeven hoeveel geld ze wil len verspelen. Als ze dat maxima le bedrag hebben bereikt, volgt er automatisch een pauze. „Sommi ge kasten kunnen we aanpassen, andere niet Die gaan de opslag in." Hij denkt niet dat de problema tiek rond het gokken zal toene men. „De afspraken zijn zo ge maakt, dat de aantrekkingskracht van gokkasten een stuk minder zal zijn Bovendien heb ik nnnjt 70 in die aantallen geloofd. Want één automaat of twee automaten, dat maakt niet zoveel uit Natuurlijk moetje niet toestaan dat een café er zestig gaat neerzetten. Maar ik denk dat als iemand het gokken in zijn genen heeft, hij toch wel een gelegenheid vindt" Door Peter Lcuwerse Rotterdam In café De Grootste Slok is de verontwaardiging groot. Ja, natuurlijk hebben ze ge hoord dat een onbekende man de banden van maar liefst tachtig au to's heeft lek gestoken. „De auto van mijn baas zit er ook by," zegt de barkeeper. „Zelf is hij op va kantie, maar de bovenbuurman heeft die auto net naar de garage gebracht." Het is gebeurd in de nacht van zondag op maandag. Toen trok een 27-jarige zwerver een spoor van vernieling door de wijk Bo spolder-Tussendijken* Met een mes takelde hij de banden van tachtig auto's toe. Dat gebeurde in de Grote Visserijstraat, de Willem van Zuylenstraat, de Rosenveldt- straat, de Rosier Faassenstraat, de Schippersstraat, de Snoek- straat en de Blokmakers straat. Nog steeds staan er in die straten auto's met lekke banden. Nog niet iedereen naar de garage ge weest o" euvel te helpen. De groene Peugeot 306 van de uit bater van café De Grootste Slök staat al bij garage Petlas aan de Van Duylstraat, een zijstraat van de Schiedamseweg. De linkerach terband is zo plat als een dubbel tje. „Ik heb hier al drie slachtoffers van die bandenprikker gehad," zegt eigenaar Saim Cavus van de in banden gespecialiseerde gara ge. „De mensen zijn boos. De auto staat op de parkeerplaats, ze wil len de volgende ochtend wegrij den, en dat gaat niet." Klandizie Een nieuwe band aanschaffen kost tussen de zeventig en de vijf honderd gulden, legt Cavus uit. Hij verdient dus aardig aan die fa natieke bandenprikker, maar de garagist ontkent dat hij stiekem blij is met deze extra klandizie. „Nee, dit hoef ik niet," zegt hij. De autokrik gaat onder de Peu geot 306. Als de garagehouder het wiel heeft gedemonteerd, wijst hij op de flinke jaap die de banden prikker heeft aangebracht „Een band lekprikken is een makkie als je het aan de zijkant doet," klinkt het vakkundig. „Want daar is het rubber zacht en dun. Aan het contactvlak (de onderkant van de band) kan het nooit. Daar zit ten staalgordels in." Voor een decor van stapels Bridgestones, Vredesteins, Mi- chelins, Uniroyals, Vikingen, Pi relli's en Dunlops legt Cavus het Eigenaar Salm Cavus (reclrts) van garage Petlas: 'Ik heb al hier al drie slachtoffers van die bandenprikker gehad. De mensen zijn bOOS.' Foto Victor van Breukelen wiel op een bandenafdrukappa- raat. Band verwijderen, oude band nemen, beetje zeepsop op de velg, nieuwe band bevestigen en oppompen. Met een gesis laat Cavus net zo veel lucht ontsnappen totdat de band precies op spanning is. „Routine," legt hy uit. „Ik doe dit werk al dertien jaar." De vraag die velen in de wijk be zighoudt is: Waarom? Waarom prikt iemand de banden van tach tig auto's lek? Garagehouder Ca vus kan alleen maar gissen naar het antwoord. De vrijlating van de verdachte is een onderwerp waar aan hij zijn vingers liever niet brandt. „Ik weet het echt niet," zegt hij beschroomd. „De politie moet zelf weten of ze hem vast houden ofvry laten." BricQe De gedupeerde Peter de Wildt van autobedrijf B en W Cars aan de Rosenveldtstraat heeft wel een veronderstelling: „Het zijn men sen die niks beters te doen heb ben," meent hij. „Een gekke bui, baldadigheid. Gelukkig blijft het bij materiële schade en zijn er geen slachtoffers gevallen." De Wildt heeft, net als alle gedu peerden, een briefte van de politie gehad waarop staat dat hij aangif te kan doen. Hij ziet het nut daar van niet in. „Van een kale kip kun je niet plukken." Het bedrijf van De Wildt en zijn compagnon had twee auto's bui ten staan. Eén van hemzelf en één van een klant. „Ik hoorde vanoch tend dat het was gebeurd," zegt hft.„Het is vervelend, maar niet echt iets om je druk over te ma ken. Veel erger is wat een klant pas geleden overkwam. Iemand had met een schroevendraaier over de volle lengte zijn auto be krast. Bij een nieuwe auto kost een reparatie dan al gauw twee duizend gulden. Da's heel andere koek dan het vervangen van een band." De Wildt reageert licht verbaasd op de de mededeling dat de ver dachte inmiddels al weer is vrijge laten. „Nou, als dat zo is, zet ik mijn auto's binnen," klinkt het re soluut. „Het risico blijft aanwezig dat hij opnieuw begint. Of het terecht is dat hij is vrijgelaten? Ik weet niet hoe zijn situatie is. Het lijkt erop dat het een junk is, maar het is moeilijk in te schatten. Ze zouden zo iemand een taakstraf moeten geven bij een bandenspeciaal zaak. Een gevangenisstraf heeft niet zoveel zin. Dit is iemand die toch niets te verliezen heeft." Gesis Zijn buurman, Leo Drescher van het in dynamo's en startmotoren gespecialiseerde bedrijf Drescher Electro, kan het nog nauwelijks bevatten dat één individu bijna ongemerkt tachtig banden van auto's kan laten lekprikken. „Heeft niemand dat gesis ge hoord? Ongelooflijk." Een van de gedupeerden uit de Rosenveldtstraat is Henk. Zijn blauwe Vw Polo werd ook onder handen genomen door de banden prikker. Het is Henk opgevallen dat deze vandaal niet in het wilde weg heeft geprikt: „Hier in deze straat heeft hy alleen de rechter achterbanden kapotgestoken," merkt Henk op. ,Maar daar ver derop, in de Van Zuijlenstraat werden de auto's aan beide kan ten onder handen genomen Glimlach Hy kan er inmiddels weer om glimlachen, maar maandag was hij behoorlijk geïrriteerd toen hij zag dat de bandenmaniak ook zyn auto had toegetakeld. „Dit kost al leen maar geld," moppert hy. Het kostte hem zelf 156 gulden, een bedrag dat hij liever aan iets leuks had uitgegeven. „Probeer het maar eens te verha len," sombert hij. „Meestal valt het onder je eigen risico, en als je geen eigen risico hebt, dan verlies je je no-claim als je het toch ver goed krijgt." Henk vindt het maar niks, zo'n autoprikker in de straat. „Ik hoef de gisteren gelukkig niet weg," zegt hij. „Ivlaar," wijst hy naar de kleine Toyota Corolla aan de over zijde van de straat. „Neem die au to. Die is van een man wiens schoonmoeder heel slecht ligt, hij kan dus elk - ment weggeroe pen worden. Maar daar staat zo'n bandenprikker met bij stil." Lang niet elk gemeenteraadslid is een volksvertegenwoordiger in de ware zin des woords. Er zitten veel anonieme figuren bij, door wie het volk zich helemaal niet verte genwoordigd weet. Raadsleden zijn soms gemakzuchtig in hun public relations, ze denken: daar zijn de media voor, Maar dat is slechts zeer ten dele het geval. Een journalist is geen gemeente- voorlichter en nog minder een fractiespreekbuis of assistent. Raadsleden hebben zelf ook een plicht in de communicatie met de kiezers. Het is, nu gisteren overal de op 4 maart gekozen gemeente raden zijn geïnstalleerd, dus niet 7.0'n gek moment om de nieuwe lichting w|jze tips mee te geven. En wie kan dat beter doen dan de burgemeester? Zo'n door de Kroon benoemde functionaris staat tenslotte boven de partijen en behoort een richting te kunnen aangeven. Dat hoefje Bram Peper niet twee keer te zeggen. Terwyl menig burgemeester zich inhoudelyk op de vlakte houdt en liever bloeme tjes bezorgt bij jubilarissen, mag Peper graag uiting geven aan zijn bezorgdheid over de democratie. Zijn instaliatierede, gisteren uit gesproken, is bedoeld als raad voor Rotterdam en draagt als sub titel: 'Over de staat van de raad'. Want met die staat kan het wel be ter gesteld zijn. Peper maakte in zijn eerste zin al de kachel aan met de politieke cultuur door te wijzen op de 232.381 kiesgerech tigde Rotterdammers die op 4 maart thuis bleven, omdat ze niets zien in een veredelde opinie peiling. De burgemeester is, anders dan veel mensen denken, niet degene die de dienst uitmaakt. De ge meenteraad staat aan het hoofd van de lokale bevolking en kan dingen besluiten waar een burge meester van gruwt Dat is in ande re landen beter geregeld. Peper pakt echter de ruimte die hij heeft en zo kon hij vorige week, bij het afscheid van de oude raad, stevig terugblikken op de spanningen die er geweest zijn, de verwarring die er was, en het positieve dat er desondankê uit voortgekomen is. En uiteraard stond hy op de bres voor krachtige voortzetting van het Grote-stedenbeleid; dat komt toch min of meer uit zijn koker. Gisteren had Peperde boodschap dat raadsleden eens wat minder moeten overdoen wat ambtena ren en wethouders ook al doen. Het zou verstandig zijn als ze meer afstand nemen van het col lege en meer eigen initiatief to nen. Dat brengt ze hopelijk meer in contact met inwoners en het kan de controle op het college van b en w verbeteren. Politieke par tijen hebben volgens Peper een taak verwaarloosd. Sinds de ont zuiling - al dertig jaar gaande.;. - is de politiek er onvoldoende in ge slaagd om normen en waarden aar. te reiken aan een zoekende maatschappij. De partijen hebben daardoor een belangrijk deel van hun verankering verloren. Dat verklaart terloops dat steeds meer raadsleden uit overheidskringen voortkomen. Vroeger kwamen ze vooral uit de particuliere sector: het bedrijfsleven of maatschappe lijke organisaties. Tegenwoordig is dat anders en dat is toch opmer kelijk voor een zakelijke stad als Rotterdam, aldus Peper. De nieu we raad zit niet anders in elkaar. Maar daarom is het juist zo be langrijk dat de nieuwkomers goed nadenken over hun bijdrage aan het gemeenschapsleven, voordat ze worden meegezogen in de maalstroom van het bestuur. Als ze niet uitkijken, laten ze het zich snel aandoen dat ze zich door enorme papierbergen heen moe ten eten. Dan komen ze aan kri tiek amper toe. Of, zoals oud-wet houder en thans oppositielid Hans den Oudendammer het gis teren zei: „In de afgelopen perio de ontbrak de tijd om na te den ken." Er is een keuze aan de orde, aldus Peper: volksvertegenwoordiger zijn, controleur zijn, medebe stuurder zijn, het moet in balans komen: een prettige mix is gebo den. Raadsleden moeten de boer op om met allerhande groeperin gen prestatie-afspraken te ma ken. Als bemiddelaar, als coach kunnen ze met organisaties en be- wonersgroepen omgaan. Als ?e dat doen, zullen ze veel meer de rol vervullen zoals de samenle ving ook feitelijk (maar onuitge sproken) van ze verwacht. Peper wenste de raad een wakke re periode toe. Dat was geen loze heilswens en bepaald ook geen overbodige luxe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 4