25 'Zieke' Michele Bartoli Iaat Iedereen naar adem happen Rodrigo Pessoa draagt zege op aan zijn vader Jalabert in het krijt bij Boogerd WB zonder sponsor op oude voet voort Ushockeyteam blijft verliezen Nereus wint Varsity weer Treviso in finale tegen Cuneo Fokkerscup voor Daytony Toronto wil Spelen 2008 Sylvia Donker weer de beste 'Amstel Gold Race heeft geen voorrang' Ullrich en Riis nog ver achterop Kristie Boogert voelt zich 'publiekelijkvernederd' Derde dubbeltitel voor Haarhuis en EItingh Van den Goorbergh voor eerst in top-tien Tortelli pakt dagzege in Valkenswaard Wiersma en Jansen moeten op herhaling Rotterdams Dagblad Maandag 20 april 1938 S«4 Ljubljana Het Nederlands ijs- hockeyteam grossiert bij het WK voor B-landen in nederlagen. Oranje verloor zaterdag met 6-1 van thuisland Slovenië. Een dag later was ook Oekraïne veel te sterk voor de ploeg van bonds coach Doug Mason: 10-1. Met nul punten uit vier duels staat Nederland troosteloos on deraan. Ook Noorwegen boekte in publj ana nog geen succes. Meen in de laatste periode (1-1) was Ne derland redelijk gelijkwaardig. Het doelpunt kwam op naam van Maarten Loos. Ook in het duel met Oekraïne was Nederland snel kansloos, In het derde deel (2-1) hield Oranje de schade beperkt. Livingstone scoorde voor Nederland. HoutenNereus heeft op het Am sterdam-Rijnkanaal het hoofd nummer van de 115c Varsity, de Oude Vier, gewonnen. Het Am sterdamse kwartet met Diederik Simon, Adri Middag, Teun van Giffen en Nico Ypenburg maakte met stuurman Chu Wei Cheung de favorietenrol waar. De roeiers beslisten de wedstrijd al op de eerste kilometer. Slechts een handjevol zwemmers nam de traditionele duik in het water om hun club de lauwer krans te brengen voor de 33e over- winning van Nereus. De Amster dammers wonnen hiermee een re cord aantal wedstrijden. Laga, derde achter Nereus en Okeanos, staat in het klassement allertijden op de tweede plaats met dertig ze ges. Ancona Treviso, de werkgever van de Nederlandse volleyballers Ron Zwerver en Peter Blangé, speelt in de finale van de play offs om het Italiaans kampioenschap tegen Cuneo. Treviso was al zeker van een plaats in de eindstrijd, Dat ging ten koste van Modena, de ploeg Bas van de Goor. De mid denman van Oranje krijgt in de aanloop naar de World League dit seizoen dus wel énige rust'voor dat hij over een paar weken met 'de Nederlandse selectie aan de Cuneo kwalificeerde zich zater dagavond voorde finale. De Piëm- ontse club, met Samuele Papi als bekendste international, won met de nodige moeite (3-2) van Mace- rata, waar Henk-Jan Held onder contract staat. In de best-of-five kwam Cuneo door die zege op een beslissende voorsprong. WassenaarDe hengst Daytony, met jockey Martin O'Callaghan, heeft op Duindigt de Fokkerscup gewonnen. De koers is traditio neel de eerste klassieker van het seizoen voor driejarige volbloeds. Daytony bleef in de spannende slotfase trainingsgenoot Hermus nipt voor. Favoriet Dirty Dancer kwam bij zijn seizoenrentree niet verder dan de derde plaats. De Fokkerscup geeft vaak een goede indicatie voor de in juli te verrij den Derby voor volbloeds. Drie van de zeven eerdere winnaars sloegen later ook toe in de Derby. Catgary Toronto zal zich kandi daat stellen voor organisatie van de Olympische Spelen van 2008. Dé grootste stad van Canada wil de het evenement ook al in 1996 maar werd toen verslagen dooi Atlanta. De beslissing over de toe wijzing van de Spelen van 2008 valt over driejaar bij het IOC-eon- gres in Moskou. De hernieuwde belangstelling van Toronto voor de Zomerspelen draagt niet ie ders goedkeuring weg. Een groot deel van de bevolking is tegen we gens de te verwachten hoge kos ten. Voorstanders zijn van me ning dat de inkomsten, geschat op 3,2 miljard gulden, de uitgaven geheel zullen dekken. Harderwijk Svlvia Donker heeft gisteren in Harderwijk haar natio nale titel synchroonzwemmen so li met succes verdedigd. De zwemster van De Meeuwen Die- men bleef haar clubgenote Iris Sentrop met klein verschil voor. De twee wonnen samen by de duetten. Daarin was de tweede plaats voor de zusjes Scnja en Bi- anca van der Velden van Cadans. Ans Ziek heette hij te zijn, Mi chele Bartoli hapte woensdag in de slotfase van de Waalse Pijl nog naar adem. Door een bronchitis aanval kon hij geen zuurstof naar binnen krijgen. Zei hij. Vier da gen later reed de 27-jarige Italiaan in de veel zwaardere Luik-Basten aken-Luik naar zijn tweede op eenvolgende zege in Ardense we reldbekerwedstrijd. En liet hij de complete concurrentie naar adem happen. Op dik een minuut moest Laurent Jalabert net als vorig jaar genoe gen nemen met de tweede plaats. De Franse favoriet versloeg in de sprint Rodolfo Massi, Francesco Casagrande en de opnieuw bere sterk rijdende Michael Boogerd. Met Belgische grond onder de wielen rijdt Michele Bartoli altijd goed. Zijn drie wereldbekerzeges kwamen tot stand in Vlaanderen en Wallonië; de Ronde van Vlaan deren in 1996, Luik-Bastenaken- Luik in '97 en '98. „De laatste wed strijd is de mooiste. Die koers is echt genadeloos," Dat bleek zondag opnieuw. Nadat het peloton een vroege vlucht van negen renners had geneutrali seerd, trok de Rus Evgeni Berzin tachtig kilometer voor de streep in Ans op avontuur. Berzin, top jaar in 1994 met zeges in Giro d'Italia èn Luik-Bastenaken- Het moment van Luik- ken-Uiik: Michele Bartoli knalt over de Rus Ans Het is nog onzeker of Mi chele Bartoli aanstaande zaterdag start in de Amstel Gold Race. De 27-jarige Toscaan zei na zijn twee de overwinning op rij in Luik-Bas tenaken-Luik dat deelneming aan de Nederlandse enige klassieker om de wereldbeker afhangt van zijn fysieke gesteldheid. De Italiaan heeft last van bronchi tis. Ook voor Luik-Bastenaken- Luik had de leider in de tussen stand om de wereldbeker zijn twijfels wegens die kwaal. Bartoli "vloog gisteravond al terug naar zijn vaderland. In de loop van de week neemt hij een beslissing. Het verdedigen van de eerste plaats in de WB-competitie heeft niet zijn prioriteit. Zijn eerste doel na de voorjaarsklassiek"*? is de Ronde van Italië van 16 m< j tot 7 juni. „Om de wereldbeker maak ik me niet druk. De Giro staat ho ger genoteerd. Ik wil meedoen in het klassement. Daarom heeft het geen zin te forceren in de WB-cy- dus." Luik, probeerde zijn loopbaan nieuw leven m te blazen met een imposante vlucht. De diep gevallen Kus, inmiddels afgezakt naar de 124e plaats op de wereldranglijst, kwam ver. Pas dertien kilometer voor de finish passeerde Bartoli hem in de hoog ste versnelling. De Italiaan, vorig jaar winnaar van het wereldbe kerklassement, had op de zwaar ste heuvel, La Redoute, gas gege ven. Een demarrage die slechts zes coureurs konden beantwoorden. Onder hen Jalabert, Boogerd en Frank Vandenbroucke. Ruim twintig kilometer verder liet Bart oli op de voorlaatste helling zijn medevluchters achter om Berzin voorbij te stomen. „Daar viel niets tegen te doen," zei Boogerd, die woensdag al een van de besten was in de Waalse Pijl en gisteren voor het eerst in een lange WB- klassieker tot het laatst voorin bleet tt De nationale kampioen had voor af schrik gehad voor de Ardense klassieker over ruim 265 kilome ter. De vorm was al weken goed, maar vorig jaar ging bij de Rabo- bank-coureur na een goede race het licht uit op La Redoute. „Nu heb ik me de hele race willen spa ren. Deze klassieker is een ge vecht van man tegen man, de zwaarste onder de klassiekers. De sterkste wint hier altijd. Bartoli was gewoon de sterkste." Boogerd kon lang volgen, zelfs in de loodzware slotfase weer aan pikken bij de op de tweede plaats jagende Jalabert en Massi. „Toen Bartoli ging moesten jonkies als ik en Vandenbroucke even pas sen. Ik kan wel meegaan, maar dan ga je kapot en eindig je ano niem als 35e. Dat wilde ik niet. Ik wilde bewijzen dat ik ook op dit terrein kan meespelen," zei de Haagse allrounder. Zijn ploegleider Adri van Houwe- lingen volgde de verrichtingen van zijn jonge pupil scherp. Boo gerd had te horen gekregen dat zijn wedstrijd pas begon op La Re doute. Michael is nog weieens onstuimig, wil nog weieens met zyn krachten smijten. In zijn leer proces heeft hij opnieuw een gro te stap gezet. Hij heeft zich keurig aan de opdracht gehouden." Boogerd groeit en groeit dit sei zoen, Bartoli is al een vedette. De Italiaan eindigde woensdag in de Waalse Pijl als vijfde. „Ook daar had ik kunnen winnen. Ik had kracht genoeg in mijn benen, al leen kon ik op de slotklim nauwe lijks ademhalen," kuchte hij er in Ans vrolijk op los. Komedie of geen komedie, Bartoli was gisteren de sterkste. Hij ging vroeg om Jalabert niet mee naar de finish te hoeven torsen. „Hij was mijn gevaarlijkste tegenstan der." In de ogen van de Italiaan ogen is Luik-Bastenaken-Luik de eerlijkste koers. „Tactiek speelt hier geen rol. Het is een lange af valrace." Daarom zal die bronchi tis ook wel niet heel zwaar op hem hebben gedrukt. „Zo'n griepje wil ik ook wel hebben," zei Laurent Jalabert geniepig. en stevent daarmee recht streeks op de overwin ning af. Foto Cor Vos Ans Het was eigenlijk best een grappig onder onsje daar op dat bankje in de dopingcaravan van Luik-Bastenaken-Luik. Laurent Jalabert kwam opgewonden naar binnen. Hij was in tijdnood, moest het vliegtuig halen. Michael Boogerd liet zijn grote voorbeeld sneLvoorgaan. De Fransman vroeg hoeveel hij daarvoor kreeg. De Hagenaar antwoordde dat ze zaterdag, in de Amstel Goldra- ce, wel zouden afrekenen. De nummer één van de wereld staat dus in het krijt bij het aanstormende talent Dat de twee eb- kaar bij de dopingcontrole troffen geeft al aan, dat* 'Boogerd de sprong naar de top nu echt heeft ge-,; 1 maakt Uitblinken ih de Waalse'Pijl akkoord, maar met de besten mee in de veel langere en zwaardere wereldbekerkoers Luik-Bastenaken- Luik - dat is toch heel andere koek. Door zyn goede presteren in de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik lijkt Michael Boogerd op eens op een kruispunt in zijn wielerloopbaan te staan. Hij ontwikkelde zich al snel tot een man voor de heuvels en automatisch krijg je dan het stempel van ronderenner opgedrukt Dit seizoen is zijn liefde voor de klassiekers echter gegroeid. - Als het zo doorgaat met zijn ontwikkeling zal hij straks een keuze moeten maken. Zaragoza De Spanjaard Ait or Garmendia heeft voor het tweede opeen volgende jaar de Ronde van Aragon op zijn naam gebracht. De Duitser Enk Zabel won de slot etappe. Hij was na 137 kilometer de snelste in de massasprint. Zabel was zaterdag ook ritwin naar. De winnaar van Milaan-San- Remo bracht zijn totaal aan zeges dit seizoen op acht. Zabels ploegmakkers (Telekom) Jan Ullrich en Bjame Riis eindig den in het eindklassement ver achter Garmendia. De Duitse Tourwinnaar van vorig jaar op ruim een half uur en de Deense voorganger van 1996 op veertig minuten. Desondanks was Ullrich, die nog steeds overtollig vet meetorst, niet ontevreden over zijn optre den in het rittenkoersje. „Ik ben op de goede weg," meen de hij. De voormalige Oost-Duit ser laat de Amstel Gold Race vol gende week zaterdag schieten Ook Bjarne Riis, die vorig jaar ze gevierde in Nederlands enige we- reldbekerklassieker, laat verstek gaan. Ullrich neemt de dag na AGR deel aan de Berner Rund- fahrt. Ook staat Rimdum den Henninger Turm op zijn program ma. Riis start in de Vredeskoers, een etappewedstrijd voor elite met en zonder contract De Fransman Benoit Salmon heeft de Ronde van Vaueluse ge wonnen. De renner uit de dit sei zoen opmerkelijk sterk optreden- de Casino-formatie nam zaterdag door zijn ritwinst de leiding in de vijfdaagse rittenkoers. Gisteren behield hij de eerste plaats. Pavel Tonkov heeft de wieler week van Bergamo gewonnen. De Rus had gisteren na acht etappes anderhalve minuut voorsprong op de Zwitser Markus Zberg, Zater dag had Tonkov, in 1996 eindwin naar van de Giro d'Italia, de ze vende rit op zijn naam gebracht. Ook won de Oost-Europeaan, die in 1992 en '96 de SettimanaBerga- masea ook al op zijn erelijst bracht, de tweede rit. De achtste en laatste etappe leverde een zege op voor de Italiaan Giuseppe Gue- rini. Bart Brentjens heeft verstek moeten laten gaan tijdens de tweede wedstrijd om de wereldbe ker mountainbiken. De Olym pisch kampioen kreeg in de nacht ervoor griep. Cadel Evans won de race in de Portugese plaats Silves. De Spaanse wielrenner Miguel Alzamora, die vrijdag bij een trai- ningsrit op Mallorca zwaar ten val kwam, is met succes geopereerd aan het hoofd. De chirurgen heb ben een bloedprop uit zijn herse nen verwijderd. De ingreep duur de tweeëneenhalf uur. Zijn toe stand is stabiel. Karsten Kroon (Rabobank) heeft de Ster der Beloften, een vierdaagse wielerwedstrijd voor elite met en zonder contract, op zijn naam gebracht. Door Sjoerd Bootsma Helsinki Rodrigo Pessoa durfde niet naar de ty te kijken. In een hoek van het inspringterrein van de Hartwall Arena in Helsinki verschool de 25-jarige Braziliaan zich. Het verstoppertje spelen duurde slechts kort. Na de fout van concurrent Lars Nieberg zak te de winnaar van de wereldbeker 1998 door zijn knieen en balde de vuisten in de lucht. Vervolgens sprong hij in de armen van land genoot Alvaxo Miranda Nieto. Daarna was het tijd voor het mooi ste moment. De zoon drukte zijn huilende vader Nelson Pessoa te gen de borst. De omhelsing duur de langer dan een minuut. „Dit is ook de overwinning van mijn vader," droeg de jongeling de triomf op aan Pessoa senior. „Hij is van groot belang geweest voor mijn carrière. Vroeger durf de ik niet eens op een paard te rij den. Ik heb veel angst moeten overwinnen. Dat is mede gelukt omdat mijn vader nooit iets for ceerde. Hij wees mij op de details die nodig waren om een goede rui ter te worden." Zoals pa ook een belangrij ke bijdrage le verde aan de victorie in Hel sinki. Hij leen de de negen jarige, in Frankrijk gefokte hengst voor de wintermaanden aan zijn zoon uit. „Mijn vader is niet zo fanatiek meer en daarom mocht ik het paard voor dit evenement gebrui ken. Na vandaag is het lenen weer voorbij. Dan gaat het beest terug naar vader. Ik hoop dat hij 2ich wil kwalificeren voor de Braziliaanse equipe die meedoet aan de werel- druiterspelen in Rome. Na de bronzen medaille van Atlanta, wil ik nog eenmaal met mijn vader op een groot evenement rijden." Nelson Pessoa, inmiddels 62, streek op jonge leeftijd (16) neer in Genève. „Omdat hij besefte dat Brazilië te ver ligt van de realiteit De Braziliaan Rodrigo Pessoa vliegtmet Loro Plana Balouber Du Rouetoverdehin- demissen. Pessoa liet na zijn overwinning de tranen de vrije loop. Foto Jussi NukarVEPA Helsinki De wereldbeker voor springruiters gaat voorlopig op de oude voet, maar zonder hoofd sponsor voort Tijdens een bijeen komst van de World Cup Commit tee in Helsinki werd besloten dat een overbruggingsperiode van twee jaar wordt ingesteld om een opvolger voor Volvo te vinden. Het Zweedse bedrijf stopte twin tig jaar lang veertien miljoen gul den in het mondiale circuit en sloot die periode af in de Finse hoofdstad. Om het financiële gat te dichten wil de FEI de zestien concoursen van de West-Europese liga ver plichten om elk 55.000 gulden af te dragen. De evenementen wil len niet verder gaan dan 14.000 gulden en hebben gezamenlijk geprotesteerd. De Nederlandse inbreng in het circuit bestaat uit Amsterdam (19-22 november) en Den Bosch {18-21 maart). De fina le is half april in Göteborg. Met de uitkomst van de vergade ring kwam er voor Jumping Am sterdam een einde aan weken van onzekerheid. De plannen van BCM om de Europese zone onder te verdelen in een A- en B-catego rie gaan vooralsnog niet door. Vol gens directeur Briiger enkel om de organisaties voor het volgende indoorseizoen niet in de proble men te brengen. „De FEI heeft onze plannen in december reeds onderschreven. Wij willen gTaag iets toevoegen aan de wereldbe ker." Bert Romp had zaterdag veel pech in de barrage van de Grote Prijs, de belangrijkste en best ge doteerde bijrubriek van de finale. De Nederlandse springruiter had de snelste tijd, maar Samantha wierp een balk van de laatste hin dernis. Romp werd vijfde en Mep 30.000 gulden mis. in deze sport. Die vind je in Euro pa," verklaarde zoonlief. Vader won tijdens zijn meer dan veertig jaar durende carrière veel prijzen. Maar een zege in de wereldbeker- finale werd twee keer voor zijn neus weggekaapt. In 1984 zorgde de jonge Mario Deslauriers in Go thenburg vooi een enorme Verras sing. Zeven jaar later - wederom in het Scandinavium - was een tweede stek achter John Whitaker en de wonderschimmel Milton al een hele prestatie. Ook zoon Rodrigo leek tot een plaats in de schaduw van anderen veroordeeld. Twee jaar geleden was hij in Genève de grote favo riet voor de laatste omloop. De spanning werden hem en zyn paard Tomboy echter te veel, waardoor slechts een vierde plaats overbleef. Zenuwen Ook dit weekeinde in Helsinki leek de Braziliaan weer naast de hoofdprijs te grijpen. In de eerste omloop van de afsluitende proef hield Lars Nieberg het best de ze nuwen in bedwang. De Duitser bleef op Esprit FRH foutloos, waar Pessoa en Baloubet du Rou- et een balk afwierpen. John Whi taker, leider na twee dagen, kon de oude Grannusch niet in het juiste spoor houden. De combina tie maakte in totaal vijf fouten, zo dat de Brit - wel de meest regel matige ruiter van het concours - op een negende plaats, juist ach ter aartsrivaal Hugo Simon, bleef steken. Op het moment dat de oude garde afhaakte, bleef de strijd tussen twee jonge ruiters over. „Eerlijk gezegd had ik na de fout in de eer ste omloop de hoop op de eerste plaats al opgegeven," verduide lijkte Rodrigo Pessoa. „Het enige wat ik kon doen was foutloos in de tweede rit blijven en zo de druk bij Lars neerleggen." Dat lukte wonderwel. „De lucht was een beetje uit mijn paard," besefte de 34-jaxige Duitser. „De hindemissen stonden zo kort op elkaar. Het was te krap voor dat grote beest van mij," aldus de winnaar van de tweede plaats en 70.000 gulden. Ook Jos Lansink mocht op de laat ste dag mee-eten uit de ruif van de hoofdsponsor. De ruiter van Zangersheide bewees met twee foutloze ronden - een prestatie die niemand evenaarde - dat Calvaro Z een waar klassepaard is. Waar na de Twent (dertiende in de eind rangschikking) met 50.000 gulden op zak zich toch nog even achter de oren krabde, terugdenkend aan die slechte openingsdag met High Valley Z. Bert Romp was met een tiende plaats de beste Nederlandse rui ter. De Brabander verpeste door twee fouten in de eerste omloop een hogere klassering. Eric van der Vleuten maakte met Flower een kwartfout meer en werd elfde. Piet Raymakers, tweede in de laatste rubriek, eindigde als ze ventiende. De prestaties van de ruiter en zijn paard Classic Touch vertoonden dezelfde merkwaardi ge curve als een jaar geleden in Gothenburg. Wederom leverde de slotdag de beste prestatie op. Hilversum - Krtstie Boogert eist geld van de tennis- bond. De Zuid-Hollandse heeft een jurist in de hand genomen om inkomsten uit de Fed Cup en een scha devergoeding van de KNLTB los te peuteren. Boogert plaatste zich vorig jaar met Brenda Schultz, Mirjam Oremans en Manon Bollegraf voor de finale van de Fed Cup. In de eindstrijd - in Den Bosch tegen Frankrijk - passeerde bondscoach Fred Hemmes de nummer drie van de Nederlandse ranglijst. Hemmes gaf de voorkeur aan dubbelspecialiste Caroline Vis. Boogert was daar boos over, „De bondscoach heeft mij in de weken voor de finale steeds verzekerd dat ik in het team zou zitten. Het staat zelfs in mijn con- tract," aldus Boogert zaterdag in het Sportjournaal Meer pijn deed nog de afrekening, zegt Boogert. „Ik moest al m'n Fed Cup inkomsten van het seizoen de len met Caroline Vis. We kregen allebei de helft. ïk vind het niet meer dan normaal dat ik volledig word betaald. Ik heb me alle weken beschikbaar gehou den, heb steeds meegetraind." Ze voelt zich „publiekelijk vernederd" en hield er „emotionele klachten" aan over. Aan een snelle te rugkeer in de ploeg wil ze nog niet denken. „Eerst moeten de juristen er maar eens uit zien te komen. En daarna moet ik de mensen van de bond en rond de ploeg weer langzaam leren vertrouwen." Barcelona Paul Haarhuis en Jacco EItingh hebben hun derde dubbeltitel in dit jaar behaald. De twee wa ren gisteren in Barcelona te sterk voorde Zuid-Afri kaan Ellis Ferreiraen Amerikaan Rick Leach, 7-5 6-0. Haarhuis en EItingh wonnen eerder dit jaar Rotter dam en Philadelphia. Door de toernooizege versterk te EItingh in zijn laatste tennisjaar zijn positie als nummer één van de wereld in het dubbelspel. Todd Martin, de nummer 65 van de wereld, heeft het smgletoernooi van Barcelona op zijn naam gebracht. In de finale verraste de Amerikaan de als zevende ge plaatste Spanjaard Alberto Berasategui in vier sets, 6-21-66-36-2. Pasir Gudang Jurgen van den Goorbergh, bij het WK wegracen nog een groentje in de 500 cc*klasse, is bij zijn tweede Grand Prix van het seizoen de top-tien al binnen gestuurd. De Bredanaar eindigde bij de GP van Maleisië op z'n 2-cilinder privé-Honda als acht ste; driekwart minuut achter winnaar Michael Doohan, maar vóór een aantal fabrieksryders. Bij de warming up's ochtends kreeg Van den Goor bergh nog problemen met de machine, opnieuw een vastloper. „Monteur Mar Schouten besloot gebruikte zuigers in de motor te zetten. Daarmee moest ik de eerste vier ronden kalm aan doen. Toen het materi aal heel bleef, kon ik m'n gang gaan." Dat deed hij voortreffelijk, getuige ook zijn rondetijden. Die ble ven tot het einde toe zeer constant. De Australiër Doohan boekte op het circuit van Pasir Gudang, waar de motorcoureurs voor Het eerst een CP van Maleisië reden, de eerste zege van het sei zoen. De wereldkampioen bij de halveliters, verloor in Japan nog verrassend van Max Biaggi maar liet de Italiaan duidelijk achter zich. De Spanjaard Carlos Checa wurmde zich nog tussen Doohan en Biaggi in. Tetsuya Harada was de snelste in de 250 cc. De Ja panse coureur, zittend op een Aprilia, bleef zijn land genoot Tohru Ukawa ruim een seconde voor. De Fransman Oliver Jacque eindigdeals derde. Noboru Ueda, ook al uit Japan, zegevierde in de 125 cc. De Honda-rijder hield de Italiaan Mirko Giansati net achter zich. Het verschil tussen beiden was ruim een kwart seconde. Valkenswaard De Fransman Sebastien Tortelli heeft in Valkenswaard de derde Grand Prix 250cc motorcross van dit seizoen op zijn naam geschreven. Voor de Kawasaki-coureur was dit een opsteker. Het was zijn eerste grandprixzege op een zandcircuit. Stefan Everts, winnaar van de tweede manche, blijft leider van het klassement. De Belg verspeelde zijn voorsprong in de eerste manche na een val samen met de Amerikaan Vohland. Leon Giesbers eindigde in de eerste manche als zevende. In de tweede om loop finishte hij als zesde. De Nederlander dwong respect af. Hoewel een podi umplaats niet tot de mogelijkheden behoorde, ont popte hij zich tot de publiekslieveling door zijn strijd lust en geweldige inhaalrace in de tweede mache. Hij klom van de 26e plaats naar de zesde. In de strijd om het WK staat hij zevende. Remy van Rees eindigde als negende en dertiende. Hij reed zijn eerste wedstrijd dit seizoen. Van Rees had door een schouderblessure de eerste GP's moe ten laten schieten. In de Spaanse plaats Bellpuig reed Dave Strijbos in de eerste manche van de 125ee-cross naar de vijftien de plaats. In de tweede manche was Marcel van Dru- nen de beste Nederlander, achtste. De Italiaan Puzar won twee keer. Na vier manches leidt de Italiaan in het klassement. Van Drunen staat zestiende, Strijbos is negentiende. Gert-Jan van Doom eindigde tweemaal als vijfde in de 500cc op circuit Combremont Le Petit nabij de Zwitserse plaats Payeme. Met die prestaties nestelde Van Doom zich stevig op de vierde plaats in het WK- klassement. De Nieuw-Zeelander Darryl King pakte de dagprijs. Hij won de eerste manche voor Eckenbach en Bart- olini terwijl de Belgische wereldkampioen Smets pas als zesde finishte. Smets zette de zaak recht met zijn zege in de tweede manche voor King en landgenoot Boonen. Willie van Wessel boekte een keurige tiende plaats in de eerste manche. Hccgez2nd - Oud-wereldkampioen Harm Wiersma en oud-Europees titelhouder Gérard Jansen gaan in een herkamp uitmaken wie zich de 81e damkampi- oen van Nederland mag gaan noemen. De beslissen de barrage, die voor de zomer moet plaatsvinden, zal uit drie partijen bestaan. In de slotronde van het NK in Hoogezand kwamen beiden zaterdag niet verder dan remise, terwijl ook hun naaste concurrenten Clerc en Thjjssen de pun ten met hun tegenstanders deelden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 4