27 SWSMC gelukkigste in degradatiespektakel Honkballers Holy starten met verlies MSV'71 met één been in de vierde klasse Hans Schop trainer Fortuna Stijlvol slot van WSV in De Kulk Johan Voskamp vol vertrouwen HSC mist weer legio kansen 'Boys' onderuit bij kampioen 'Periode' lonkt voor SWSMC Demos kan titel wel vergeten Ursus op rand van de afgrond SVDPW ligt nu dan toch uit de vierde klasse D Zusjes Waterreus zijn Nederlands kampioen Weer hoge verwachtingen bij softbaisters Schiedam Green Eagles gaat kansloos ten onder Basketbalsters Juventus boeken een monsterzege Rotterdams Oagblad I Maandag 20 april 1998 Vlaardingen - Hans Schop wordt de nieuwe trainer van Fortuna. De huidige as&istent van de naar Xer xes vertrekkende oefenmeester Gilbert de Wildt schuift op naar de functie van hoofdtrainer bij de ge degradeerde derdeklasser. Schop, die eerder assistent-trai ner was bij Excelsior Maassluis en Zwervers Capelle, tekende een contract voor een jaar. Jan Bou- man wordt de assistent van de nieuwe hoofdtrainer. Fortuna slaagde er gisteren niet in Alblasserdam, dat pas één punt vergaarde, te versiaan. De laatste uitwedstrijd werd teleurstellend gelijkgespeeld (1-1) tegen de rode lantaarndrager. De Vlaardingers kwamen in de tweede helft door Marco Vugt op een 0-1 voorsprong maar zagen die in de blessuretijd nog teniet gedaan vanaf elf meter. Het was zodoende pas het tweede punt voor de nummer laatst uit de Al- blasserwaard dat net als Fortuna een rampseizoen kende. Jamie Plomp kreeg een rode kaart we gens natrappen. Vlaardingen— WSV heeft de suc cesvolle competitie afgesloten met een royale 14-3 overwinning op NVA/HHC. De gasten werden zaterdag m zwembad De Kulk di rect al op een onoverbrugbare 4-0 «achterstand gezet. Het collectief in de Vlaardingse waterpoloploeg was zo groot, dat iedere speler, be halve de doelman, scoorde. Voor de produkte zorgden Jerry Doumenis. Glenn Tollens. Rene Boer, Remon van Dorp (allen 2x), Meindert Prins, Arjen Hooger- werf, Sander Maarleveld, Cees van der Knaap, lennart Otte en jeugdspeler Raymond Groencwe- gen. Met het oog op de competitie in de eerste klasse blijft WSV voorlopig nog trainen en spelen. Met WSV werden in de andere afdelingen van de tweede klasse ook Flevo en VZC Veenendaal kampioen. BZ PC uit Bodegraven promoveerde vanuit de eerste klasse naar de hoofdklasse. PSV. dat op de twee de plaats in de eerste klasse ein digde, speelt promotie/degrada tiewedstrijden tegen hoofdklas ser Ravijn uit Nijverdal. Wie de gradeert uit de eerste naar de tweede klasse is nog niet bekend. Hoek van Holland Het wordt na de 2-1 overwinning van Hoek van Holland op Lens nog spannend in de strijd tegen degradatie. Maar liefst vier ploegen staan momen teel gelijk met 17 punten uit 19 wedstrijden en dat met nog één duel te gaan. Hoek van Holland-trainer Johan Voskamp is echter overtuigd van een goede afloop na de overwin ning van gisteren: „Op zeker dat wij er in blijven. Waar ik dat op ba seer? Nou, de ploeg is momenteel een eenheid en bereid om tot het gaatje te gaan" Dat deed het gisteren want na een 0-1 achterstand kwamen de Hoekers goed terug. Het was Mar cel Janssen die zijn ploeg in de 35e minuut uit een strafschop weer langszij bracht. Twee minu ten voor het einde van de wed strijd was het nota bene de mee naar voren gestuurde laatste man Piet Boon die zich liet betitelen als matchwinnaar: 2-1. Rotterdam - HSC kende gisteren weinig geluk in de met 4-2 verlo ren uitwedstrijd tegen RDM. Vol gens oefenmeester Piet Kat- testaart had het voor het zelfde geld 24 in het voordeel van de Vlaardingers geworden. „We speelden een goede wed strijd maar misten weer legio kan sen." HSC kwam al vroeg op ach terstand maar Dennis Manneken maakte gelijk. Vervolgens kwam de ploeg weer op achterstand. Na de rust bracht Ismael Belhadji de Vlaardingers op 2-2, doch na de rode kaart van Martin Zagwïjn kon RDM uitlo pen naar 4-2. Dirksland - Na een goede wedstrijd trok de nieuwe kampioen Dirks land gisteren uiteindelijk met 4-2 aan het langste eind. Schiedamse Boys kwam al snel op voorsprong via Dave van der Hurk maar vervolgens liep Dirks land uit naar 2-1. Van der Hurk bracht de ploegen op gelijke hoog te. Er was geel voor Sebastiaan de Jong. Door Fred Louter Schiedam - Ploegen die aan het einde van het seizoen nog punten nodig hebben om te ont snappen aan degradatie, spelen vaak geen mooi maar -door de vele gemaakte fouten- wel aantrekkelijk voetbal. Zet twee van deze clubs tegenover elkaar en er ontstaat een wa re happening voor de toeschouwers. Gisteren op Harga bij de wedstrijd tussen nummer ze ven SWSMC, dat nog een punt nodig had om zich veilig te mogen noemen, en nummer elf VIOS was het niet anders. De Schiedammers trokken uiteindelijk met 4-3 aan het langste eind. Goed was het allemaal mei wat SWSMC en VIOS de toeschou wers gisteren voorschotelden maar niemand die daar achteraf om maalde bij de thuisclub, trai ner Guus Haak niet in het minst. „Een prachtige wedstrijd voor het publiek tussen twee ploegen die voor de winst gingen. Wij willen met anders terwijl we aan een puntje genoeg hadden en VIOS uiteraard omdat het moest win nen om de kans op degradatie zo klein mogelijk te houden. Dat re sulteert dan inderdaad in zo'n spectaculair duel waarbij uitein delijk de gelukkigste ploeg heeft gewonnen," reageerde Haak na de wedstrijd realistisch. SWSMC begon de wedstrijd rampzalig. Na nog geen minuut keek de Schie damse ploeg a! tegen een 0-1 achterstand aan door een prachtig geno men vrije trap van Jimmy Charité, de man met een betaald voet balverleden bij ADO/Den Haag en Dordreeht'90. Nog geen minuut later had de marge al twee kunnen zijn toen een voorzet van diezelfde Charité gelukkig voor SWSMC niet op de juiste waarde werd geschat door Jacco van Vianen van de degrada tiekandidaat uit Den Haag. Daarna herstelde de Haak-bnga- de zich enigszins en kwam die na zestien minuten door een treffer van rechtsback Ersin Bozkurt weer op gelijke hoogte. SWSMC ging goed door en kwam twee mi nuten voor de rust na een combi natie uit het boekje op 2-1 via Leo swsmc- aanvoerder Jan Broklfng heeft uitge haald voor een schot, maar werd nlg gehinderd door een te dat zijn doel poginggeen effect sor teerde. Foto Peter Molken- Letwory, maar kon niet lang ge nieten van de voorsprong want een minuut later was het alweer gelijk door een treffer van de langharige Van Vianen. De tweede helft begon zoals zij eindigde: met doelpunten. Nog geen drie minuten na de thee kwamen de Hagenaars weer op voorsprong. Het was wederom Van Vianen die VTOS op 2-3 zette. Veerkracht Vervolgens toonde de thuisploeg over de nodige mentale veer kracht te beschikken want vijf mi nuten later was het door een tref fer van Alberto Lima alweer ge lijk: 3-3. Het duel bleef ook daarna boeien met kansen voor beide ploegen die echter niet werden benut totdat vijf minuten voor tijd Toon Wolters - linksbuiten na het geblesseerd uitvallen van de al tijd dreigende Isandro Galina de Sousa - de wedstrijd met een kop balletje besliste. In de laatste minuut ontsnapte SWSMC nog aan de gelijkmaker toen een van de uitblinkers aan Schiedamse kant, Ersin Bozkurt, de bal nog net van de doellijn kon halen. Ook Bozkurt vond de wed strijd meer spannend dan goed: „Dat komt natuurlijk door de spanning die bij zo'n duel hoort. Ik vond het een overwinning voor het hele team want we hebben echt keihard gewerkt voor dit met enig geluk tot stand gekomen re sultaat." SWSMC-VIOS 4-3 1 Jimmy Chanté 0-1,16 Ersin Bo/ikurt 3-1,43 Leo Letwory 2-1,45 Jacco van Vianen 2-2,48 Jacco van Vianen 2-3. 53 Alberto Lima 3-3, R4 Toon Wolters 4-3 Bijzonderheden; Scheidsrech ter Van Hilst gaf geel aan Mourat Babakan en Jan Mulder van SWSMC en Eki Korte van VIOS SWSMC Bos, Bozkurt, Zoetmulder, Bro kling, Mulder, Berveling, De Sousa (33 Ba bakan (63 Van der Belt)), Letwory, Lima, Fares, Wolters VIOS; Smits, Van Brummelen, Van Aalst, Verlangen, Sanches, Kampers (22 De Jon ge), Van Vianen, Charité, Korte, Van Guhk, Droppert,Apptah Schiedam - SWSMC is volgen de week bij winst op Wilhel mus verzekerd van de derde periodetitel in de eerste klasse B. De Schiedammers gaan met nog één duel te gaan aan kop met dertien punten uit zes duels. Het Haagse Quick beschikt over het zelfde aantal punten, maar heeft een nadelig doelsal do ten opzichte van SWSMC. Nieuwenhoorn staat derde en heeft al een 'periode'. Door Mikos Gouka Schiedam Het Maassluise MSV71 heeft gisteren op de val reep een belangrijk puntje mee gepakt bij het Schiedamse ODC (1-1). Het gelijkspel bracht de for matie van trainer Han van Leeu wen een speelronde voor het ein de weer naast koploper Jai Hind, dat een 1-0 nederlaag leed bij BZC'95. Toch valt over de afloop in de vijf de klasse nog niets te zeggen. Aanstaande donderdag dient Jai Hind zich te verantwoorden voor het opstellen van niet speelge rechtigde spelers in het duel met MSV71. Tot die tijd staan beide kemphanen dus aan kop met 47 punten uit 21 duels. MSV71 sluit de competitie volgende week op eigen veld af tegen het laagge klasseerde RDM, terwijl Jai Hmd nummer drie Harvards ontmoet. Genoeg kansen voor de Maasslui- zers om de titel te grijpen en vol gend jaar onder leiding van de nieuwe oefenmeester Henk Boon in de vierde klasse uit te komen. Overigens leek het wel of ODC en niet MSV71 kampioensaspiraties had. De Schiedammers trokken fel van leer en leken even te gaan stunten. Met name de kopbal van José Rodriques had beter lot ver diend. Via de binnenkant van de paal stuiterde het leer naar de an dere paal en zo weer in het bezit van sluitpost Dick Bos. Even later was het wel bingo voorde mannen van scheidend trainer Harry van Kapel. Marcel de Koning lepelde de bal met enig fortuin over de keeper in de bovenhoek (1-0). MSV7I leek de verontrustende tussenstand niet onder ogen te willen zien en bleef in een veel te laag tempo en zonder enige bezie ling doorvoetballen. Enkele po gingen van afstand van spitsspe- ler Ismael El Haddoui en aanvoer der Virgil Kolmus weiden onscha delijk gemaakt door ODC-sluit- post Michael van de Vlerk, die de geblesseerde Berry Eshuis onder de lat bekwaam verving. Ook na de pauze wisten de Maas- sluizers nauwelijks gevaarlijk te worden. Tim Kolmus schoot we derom op Van de Vlerk en pas in de slotfase met Robert van Leeu wen 6i\ Gary Brown voor Chris Kolmus en Peter Dueaneaux in het veld, kwam er druk op het Schiedamse doel. Het was teke nend dat voorstopper Mike War- naar tien minuten voor het laatste fluitsignaal de gelijkmaker bin nen moest pegeien. Daarna hing de winnende treffer in de lucht maar ODC hield moedig stand. Han van Leeuwen wond zich na afloop op over het vertoonde spel van zijn discipelen. „We wisselen heel vaak een zeer goede wed strijd zoals verleden week af met een zwakke vertoning als van daag. Dat is toch omdat we een jonge ploeg hebben. Aanstaande donderdag komt er dan wat meer duidelijkheid ais Jai Hind voor moet komen bij de tuchtcommis- sie. Als we niet ons gelijk halen, zou me dat verbazen. We staan zeer sterk. Toch is het slot van de competitie zo niet echt leuk meer natuurlijk." Harry van Kapel zat voor de laat ste keer op de bank voor ODC in een thuiswedstrijd. Zijn besluit om op te stappen staat vast. „De spelers hebben gewoon een ande re bezieling dan ik. Ik wil graag wat bereiken en dat past niet echt bij de spelersgroep. Ze hebben er begrip voor dat ik niet verder ga. Of ik nog een nieuwe club krijg? Dat denk ik niet, iedereen is voor zien. Ik ga denk ik maar weer voetballen in een tweede elftal. Misschien dat ik dan rond de kerst weer ergens in beeld ben." QDC-MSV71 1-1 (1-0). 28. Marcel de Ko ning 1-0,80. Mike Wamaar 1-1. Bijzonder heden: Arbiter Öbveira gaf twee keer geel dus rood aan Leo Boensma (ODC). Zijn teamgenoot Marcel de Koning kreeg ook een gele prent. ODC; Van de Vlerk, Boensma, De Wit, Van de Windt. Voogt, Soares (72. Kool), Ro driques, Rademaker, M. De Koning, De Koning (84 Mandiraci), Dijkshoorn. MSVJ1: Bos, Wamaar, De Voogd, Duea neaux (70. Van Leeuwen), Bierhuize, Virgil Kolmus, Jeremy Kolmus, Tim Kolmus, Chris Kolmus (70 Brown), EI Haddoui, Garcia (35 Pols) Door Nick van der Sluis Ridderkerk -John van Westrenen, coach van Vlaardingen Holy had zich de openingswedstrijd tegen de honkballers van Rotterdam Orioles anders voorgesteld dan de ontknoping 64 nederlaag) uit eindelijk opleverde. En daar had hij ook alle reden toe. De Vlaar dingse formatie was absoluut niet de mindere van Orioles, maar ver loor in de derde inning volledig de greep op de Rotterdamse aanvai. Een paar onnodige veldfouten le verde Orioles in de derde en ge lijkmakende slagbeurt vijf pun ten {waarondereen home run met drie lopers op de honken) en een 6-3 voorsprong op. In diezelfde in ning zorgde de Vlaardingse slag- ploeg nog voor de nodige onrust in de verdediging van Orioles, toen Holy dankzij een home run van Michael Janson (die nog twee Vlaardingse honklopers mee over de thuisplaat nam) een 2-3 voor sprong opbouwde. De Vlaarding se pret werd al meteen in die zelf de inning verstoord en alleen in de zesde slagbeurt kon de ploeg van Van Westrenen, via een home run van Efried Calmez, nog wat terugdoen. Daar bleef het bij. De eerste tegenslag heeft zich in middels bij Holy al aangekon digd. Startende pitcher Ronald Tarmond, die vier innings impo neerde en zijn belofte, opgebouwd .in de voorbereiding, volledig waarmaakte, moest na een zweep slag uitvallen. „Die ben ik voorlo pig een paar weken kwijt," moest John van Westrenen na afloop te leurgesteld vaststellen. „Dat leer de mij in het verleden de realiteit al. Maar Danny Rossoni was een waardig vervanger en hij hield Hoewel de bal op defoto niet zichtbaar is, heeft de catcher van Holy het speeltuig scherp in beeld. De bal zou niet veel later in zijn knuisten verdwijnen. Foto Peter Molkenboer Orioles vervolgens verder van het scoren af." Schiedam Schiedam imponeerde in Ridder kerk tegen de Rowdies met een 4- 2 overwinning. De Schiedam mers, dit seizoen gecoached door het duo Arie Korpel/Rob Paulus, konden zich de verbeten tegen standerpas in de laatste slagbeurt (bij 2-2) van het lijf houden toen Andy Kooiman en Michel Ver vloei voor de winnende punten zorgden. Dat aanvallende duo had ook al in de derde Schiedamse slagbeurt gescoord. Opvallend sterk georganiseerd was de verde diging van Schiedam georgani seerd. David Herkema, weer in vorm en kwaliteit gegroeid, stond uitstekend te gooien. Samen met catcher Eelco Hoeksema beschik te Schiedam over een sterk defen sief koppel. Even kreeg het twee tal het moeilijk toen Rowdies in de laatste slagbeurt het tweede en derde honk bezet kreeg, maar be houdend coachen van Pepito Ziel- inski en met beste slagman Den nis de Munnik in het slagperk konden de Ridderkerkers toch niet profiteren van het overwicht op de honken. De Rowdies-slag- ploeg werd door David Gerkema uitgeschakeld. Schiedam Er was hoop voor De mos. De Schiedammers hadden een enorme inhaalrace met zes overwinningen op rij afgeleverd en dreigden Dirksland van de troon te stoten. Tegen AVS zat er echter zand in de motor want het werd slechts 1-1. De achterstand op Dirksland liep derhalve op tot vier punten en is met een duel te spelen niet meer te overbruggen. AVS loerde tegen de formatie van trainer Henk van Loenen duide lijk op de counter. Tot de_pauze bleef het gelijkopgaand maarzon- der treffers. Direct na rust werd het 0-1 en toen gooide Demos alle remmen los. Martin Groenhorst raakte de lat en zag even later een treffer afgekeurd worden. Uitein delijk wist Raymond Ouddijk vanaf elf meter de gelijkmaker te gen het garen te knallen. In de slotfase was Esam Saad dicht bij een treffer maar ook hij raakte de dwarsligger. „Nu we het niet gehaald hebben, heerst er zeker geen rouwstem- ming. We hebben een goed sei zoen gedraaid en waren dichtbij een sensatie. Het is jammer dat het niet gelukt is," aldus Van Loe- nen.Ook de periodetitel levert niks op. De zesde klasse wordt op geheven en slechts drie van de vijf kampioenen uit de zesde klas sen promoveren. Moordrecht Het ziet er naar uit dat Ursus na de promotie van vo rig seizoen naar de derde klasse direct weer afdaalt naar de vierde klasse. De Schiedammers leden in Moordrecht een dure 3-2 neder laag en hebben met nog één wed strijd voor de boeg drie punten achterstand op Hion. In de laatste speelronde moet Ursus dus de thuiswedstrijd tegen Stolwijk winnen en dan zal mede-degrada tiekandidaat Hion moeten verlie zen. De start van de formatie van trai ner Jan van der Velden was in Moordrecht zeer goed. De bal- vaardige Martijn van der Lee schoot Ursus al vroeg op voor sprong. Toch gingen de Schie dammers met een 1-2 achterstand rusten. Na het theekwartiertje werd er alles of niets gespeeld. Een pegel van Charles Nicholas werd door de keeper nog wel ge keerd, maar de altijd gevaarlijkse spits Guy Fiegel kopte de re bound tegen het garen (2-2). Ursus deed daarna wat het kon, maar had het geluk niet aan haar zijde. In de slotfase was het duel zeer spannend maar de thuis ploeg counterde uiteindelijk naar de overwinning. Raymond Weber kon dat niet verkroppen en kreeg twee keer geel wegens aanmer kingen op de leiding. Ook John de Vries liep tegen een gele prent op. Schiedam— SVDPW heeft het met gered. De Schie damse formatie onder leiding van trainer Rob van Vliet speelde gelijk (2-2) tegen RAVA maar zag het gat met de concurrentie onoverbrugbaar worden en degradeert derhalve naar de vijfde klasse. 'DPW toonde karakter door van een 2-0 achterstand terug te knokken. Patrick Wöhler nam de produktie voor zijn rekening en zorgde voor de eindstand. DB GS dreigt net naast de twee periodetitel te grij pen. Trainer Randell Mauricio en zijn spelers trok ken de goede reeks van na de winterstop weer door en wezen HWD met 1-5 terug. Toch heeft SOA dé bes te papieren op het competitietoetje. Als de Hage naars het restant van de eerder gestaakte ontmoe ting tegen HWD (stand 2-1 m het voordeel van SOA) winnen, pakken zij de tweede periodetitel. Marco Verspuij stond weer op scherp en scoorde tweemaal waarvan één keer uit een strafschop. Zijn teamge noot Zaouli deed niet voor hem onder en nam ook twee treffers voor zijn rekening. Ook verdediger John Jansen wist te scoren. Rode kaarten Excelsior '20 dreigt helemaal geen prijsje aan dit sei zoen over te houden. Tegen kampioen VDLwerd met 2-2 gelijk gespeeld. De Maassluizers leken aan een makkie te beginnen en kwamen op een 2-0 voor sprong. René Verhagen opende de score (zijn vijf tiende treffer van dit seizoen) maar viel later met een spierverreking uit. Een wonderschone treffer van Yuri Pauwels betekende de 2-0. Via Steven Dijkstra (rebound na een gemiste strafschop van Jurgen van Dun) en Remco Eikenbroek werd het alsnog 2-2, Ook Ersin Kaplan miste een strafschop. Richard Schip pers en Ruud den Engelsman van VDL kregen twee maal geel, dus rood. Ook verzorger John PeeJen en grensrechter Evert Marinus kregen een rode kaart wegens aanmerkingen op de leiding. Trainer Joop Mom sloot derhalve zijn laatste thuiswedstrijd af als verzorger. RKWIK bleef in de thuiswedstrijd tegen GDA steken op 1-1. Voor de Vlaardingers wist Raymond Kotsteren te scoren. Hennes DVS ziet de naderende nacompe- titie zonnig tegemoet. Trainer Hans de Rover eindigt met zijn ploeg tweede op de ranglijst en maakt zich op voor het toetje. Zonder de geblesseerden Danyel Bakboord, Ed Hazebroek en Altan Halepioglu werd tegen VFC werd met 2-0 gewonnen. Dankzij een schitterende treffer van Dennis Dekker (een hakje achter het standbeen langs a la Rabah Madjer) werd het 1-0. Paul Wamaar, normaliter spits in het tweede elftal, zorgde voor 2-9. Helmond - Een dag na hun promotie met het tweede team van De Korenbeurs naar de tweede divisie, boekten de tweelingzusjes Evelien en Jolanda Water reus (14) afgelopen weekeinde een tweede succes. In Helmond legde Jolanda inhetenkelspelbij dekadet- ten beslag op het Nederlands kampioenschap. In het dubbelspel deden Jolanda en Evelien het eveneens meer dan goed, want ook in deze discipline werd de nationale titel veroverd. Tijdens de afsluitingsdag van het seizoen op zater dag 6 juni, worden de kampioenen van De Koren beurs gehuldigd. Dat betreft bij de landelijk spelen de teams uitsluitend de vrouwen, met de promoties van het eerste en tweede team en het NK-succes van de zusjes Waterreus. Haarlem - De verwachtingen voor het verdere verloop "van de competitie zijn bij de softbaisters van Schie dam weer hooggespannen na de dubbele zege in Haarlem (0-6 en 0-5) tegen Kinheim. Het werden twee moeiteloze zeges die vooral dankzij het goede werk van de pitchersstaf van de Schiedamse ploeg tot stand kwamen. In de eerste wedstrijd opende coach Leo Buiteman met routinier Esther van de Berg, maar hij haalde haar al na twee innings van de plaat „Zij had koorts en stond meer tegen zichzelf dan tegen Kinheim te vechten," legde de coach na afloop uit. Elske ten Hoope gooide de resterende vijf innings degelijk uit en ook zij kon de Haarlemse slagploeg in bedwang houden. De score kwam overigens in de eerste wed strijd pas in vijfde inning op gang na en home run van Pauline van Leeuwen, die Gyseïïc Korpel mee over de thuisplaat nam. In de zesde Schiedamse sla- beurt werd definitief en fors toegeslagen toen een reeks honkslagen over het Haarlemse veld viel. De tweede wedstrijd werd eigeniijk een kopie van de eerste. Eenzijdig Schiedams aanvalspel tegen een Kinheimse verdediging die niet bij machte bleek de ploeg van Buiteman van het scoren af te houden. Utrecht - De reserves van Utrecht waren zaterdag avond veel te sterk voor Green Eagles. De Maassluise basketballers verloren kansloos met 88-66. Al in de eerste helft liet de nederlaag zich aanzien (ruststand 44-24). Green Eagles verloor vooral door slordig spel, nogal wat balverlies en door roekeloze schotkeuzes. „En dat tegen een ploeg, die zich uitleefde in een soort zo meravond-basketbal, omdat ervoor Utrecht al hele maal niets meer op het spel stond." De genadeklap kwam in de eerste helft, toen de Utrechtse ploeg de voorsprong met een marge van vijf punten vergroot te tot een verschil van 22 punten. Green Eagles ge loofde het toen verder wel en legde zich daarna heel snel neer bij de onvermijdelijke nederlaag. Schiedam De vrouwen van Juventus hebben gis termiddag een monsterzege 79-35) op Argon ge boekt en de ontevredenheid na afloop gold eigenRjk alleen de vele tegenpunten van de zwakke tegen standster uit Mijdrecht. In de eerste helft kon de Schiedamse basketbalformatie nog moeiteloos uitlo pen naar een 22-0 voorsprong aleer Argon voor het eerst kon tegenscoren. De mannen van Juventus speelden een kansloze wedstrijd (70-51) tegen de reserves van Libertel/Dol- fins. De Bossche ploeg bouwde al in de eerste twintig minuten een 33-21 voorsprong op. Na de hervatting trachtte Juventus tevergeefswat terug te doen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5