9 Turkse jongeren kampen vooral met taalachterstand U Een extra uurtje Nederlandse les zou al helpen Coalitie praat met instellingen Lama's, slangen en koeienrijden op de kinderboerderij Nieuwbouw Van Riebeeckstraat opent in stromende regen Minister De Boer op bezoek in Maassluis Zeilschepen luisteren overdracht reddingboot op Igenda KST bv's failliet Drie gewonden Bestuurder zoek Achtervolging op de rijksweg Met slok op achter het stuur Brandje legt KNMI plat Abonneeservice Bibliotheek duurder Bouw winkels snel van start Caravancontrole Rotterdams Dagblad Maandag 27 april 1998 Vlaardingen/Spijkenlssc KST Support bv en KST Servtees bv uit Spijkenisse zijn failliet ver klaard door de Rotterdamse rechtbank. Het faillissement was aangevraagd door de vakbond FNV Bondgenoten. De vakbond besloot zelf het fail lissement aan te vragen, omdat reorganisatie niet meer mogelijk bleek. De bv's bleken zelfs niet meer in staat de lonen uit te beta len Daarvoor is met het GAK een regeling getroffen. De bedrijven zijn voortgekomen uit de Vlaardingse onderneming De Neeff Pijpleidingen, die ruim twee jaar geleden eveneens fail liet ging. Een aantal van de circa veertig KST-werknemers is af komstig uit Vlaardingen. Onder zocht wordt nog of deze perso neelsleden overgenomen en de werken vooitgezet kunnen wor den door het bedrijf Kunststoffen en Staal Techniek bv, dat los staat van de failliete bv's. Schiedam Drie leden van een Schiedams gezin, onder wie twee jongens van 11 jaar, zijn zaterdag rond 12.15 uur zwaargewond ge raakt by een aanrijding op de A15 ter hoogte van de afslag Rozen burg. De auto met vier inzitten den werd vanuit stilstaande posi tie dor»- een andere auto van ach ter aangereden, die de file te laat opmerkte. De file was ontstaan door een gekantelde vrachtwa gen. De vier slachtoffers moesten door de brandweer uit hun auto worden gezaagd. Met botbreuken en inwendig letsel werden zij naar ziekenhuizen overgebracht. Tijdens de hulpverlening werd de A15 richting Europoort afgeslo ten, Nadat door nieuwsgierigen op de andere weghelft een enkele kleine aanrydingen waren veroor zaakt, werd ook dat weggedeelte enkele uren afgesloten. Hoek van Holland De politie van Hoek van Holland is op zoek naar de bestuurder van een auto die zondag rond 20 30 uur tegen een lantaarnpaal op de Langeweg stond Een voorbijganger zag eer der een man met bebloed hoofd achter het stuur vandaan kruipen, die vervolgens wegliep. De gealar meerde politie kon de man ner gens meer vinden. De auto is met een takelwagen weggesleept. Schiedam Na een achtervolging over de rijkswegen A 20 en A 6, waarbij snelheden van 170 kilo meter per uur werden gehaald, heeft de Schiedamse politie een auto bij de afslag Hendrik Ido Ambacht kunnen klemrijden. De politie wilde in de nacht van zon dag op maandag rond half één de auto met een Duits kenteken con troleren. Die ging er vervolgens met hoge snelheid vandoor. Na dat de wagen was klemgereden, trof de politie een gebruikershoe- veelheid cocaïne aan in de auto. De 24-jarige bestuurder werd aan gehouden en overgebracht naar het bureau voor verhoor. Hij is in middels overgedragen aan de Vreemdelingendienst. Schiedam/Vlaardingen Op ver schillende plekken heeft de Schiedamse politie het afgelopen weekeinde vijf automobilisten aangehouden wegens rijden on der invloed. Van één van hen, een 54-jarige Schiedammer, werd het rijbewijs ingevorderd. In de nacht van zondag op maandag zette de Vlaardingse politie een 45-jarige automobilist op de Soendalaan aan de kant wegens rijden onder invloed. De Vlaardingse bestuur der blies bijna 1,20 promille. Hy kreeg een schikkingsvoorstel van negenhonderd gulden. Hoek van Holland Alle meet- en computerapparatuur van het KNMI Hoek van Holland is zon dag rond 8.3Ö uur uitgevallen door een brandje in een bedrijfspand aan de Heimweg. Het vuur ont stond door kortsluiting in de stroomverdeelkast. Het aanwezi ge personeel blust de brand. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Schiedam 'Achterstand op school1 is het voornaamste pro bleem van Turkse jongeren in Schiedam. Dat is de uitkomst van een discussiemiddag voor de Turkse jeugd van 14 tot 21 jaar. De discussies was georganiseerd door het Turks-Neder lands Overlegorgaan Schiedam (T-NOS) en werd gehouden in het gebouw van mavo/vbo-sehool Buiten de Veste in de wijk Nieuwland. De jongeren konden daar vertellen op welke problemen zij stuiten in het dagelijks leven. De Turkse jeugd ondervindt de „Het ts hetzelfde als rooms-ka meeste hinder van de taalachter stand. Zij spreken thuis vaak al leen maar Turks. Als zij buitens huis zijn, gaan zij over het alge meen met Turken om en spreken zij automatisch ook Turks. Hier door beheersen zij de Nederland se taal minder goed dan hun Hol landse klasgenoten. De jongeren die meededen aan de discussiemiddag denken dat een extra uurtje Nederlandse les (voor alle allochtonen) op hun school al heel wat aan dit probleem kan doen. De Turkse jongeren zouden zich ook beter op school kunnen ontplooien als er een vorm van huiswerkbegeleiding komt. T-NOS bestaat uit verschillende Nederlandse en de Turkse organi saties in Schiedam. De twee Schiedamse moskeeën, de twee Turkse verenigingen in Schie dam, wijk- en buurtbeheer, poli tie en de GGD. Voorzitter H. Kara- kus benadrukt tijdens de ope ningsspeech hoe bijzonder het is dat hele Turkse gemeenschappen met verschillende stromingen constructief met elkaar overleg gen over het reilen en het zeilen van hun gemeenschap in Schie dam. thoiieken en gereformeerden met elkaar moeten overleggen over hoe problemen bmnnen hun ge meenschap het beste opgelost kunnen worden. Dat lijkt mij ook niet zo makkelijk," vertelt Khra- kus later in de middag. Er is wei een verschil tussen de moslim-gemeenschappen en de cbnsielyken volgens hem. ,De verschillende stromingen worden door buitenstaanders enkel en al leen als gewoon Turken gezien." Dit betekent volgens Karakus dat 'iedere Turk als het ware een ver tegenwoordiger is voor de hele Turkse gemeenschap'. „Doet er één iets fout, dan doet dat de hele Turkse gemeenschap." Daarom is het volgens de voorzit ter zo belangrijk dat alle Schie damse Turkse organisaties en moskeeen goed overleg hebben. „Waarbij bovendien de Neder landse organisaties actief mee werken." zegt Karakus, die duide lijk zeer tevreden is over het func tioneren van het overlegorgaan. Rondbellen Minder tevreden was de voorzit ter zaterdag over de opkomst van de jeugd. In Schiedam wonen 714 Turkse jongeren. Er waren 21 jon gens komen opdagen, terwijl er zich meer dan 75 hadden opgege ven Umut, diealsjongerenverte- genwoordiger in de werkgroep Jeugdbeleid van het T-NOS zit, was erg teleurgesteld over de op komst. De discussiemiddag zou om 13.00 uur van start gaan, maar toen waren er zon zes jongeren. Umut ging maar even wat rondbe llen. Uiteindelijk kwam om vijf over twee de 21ste binnen en nam voorzitter Karakus het initiatief om te beginnen. ..Met dit soort dagen willen we de jeugd laten zien dat we ze serieus nemen. Als zy problemen hebben, moeten zij die aangeven. En na tuurlijk moeten zy ook aangege ven hoe zij denken dat die proble men kunnen worden opgelost." pept de voorzitter de jongeren op. Telefoon Dari gaat er een mobiele telefoon af. Karakus vraagt bezorgd: „Maar je gaat toch met weg hè?" De jongens worden opgedeeld in vier discussiegroepjes met elk een gespreksleider van de politie. GGD en de Turkse organisaties. Ook de jongen van de mobiele te lefoon. De Nederlandse taal is duidelijk niet het enige probleem, blijkt na de discussies. Ook solliciteren naar werk, ontmoetingsplaatsen na schooltijd en een plek om te sporten. De laatste twee zijn alge mene problemen m Schiedam. Al le tieners, allochtoon of autoch toon, hebben in de stad weinig ruimte om een balletje te trappen. Net zo goed dat er met moeite m Schiedam ontmoetingsplaatsen voor de jeugd worden gereali seerd, zodat ze geen overlast ge ven Mahmut /egt in éen van de dis cussiegroepjes het liefst met een vTicndenclubje een voetbalteam te willen vormen, zodat hij in com petitieverband kan spelen ,.En dat team hoeft echt met alleen uit Turken te bestaan. Ik speel nu net zo goed met An till ïanen. Surma- mers, Marokkanen en Nederlan ders." Hij is al aan het informeren bij sportverenigingen M. Werlich van de GGD, afdeling gezondheid, voorlichting en op voeding. zit ook m het T-NOS en heeft een andere discussiegroep geleid. Haar is opgevallen dat de aanwezige jongens goed meeden ken en ook redelijk goed Neder lands spreken. „Deze jongens gaan later vast een voorbeeld functie vervullen. Bijna allemaal doen ze minimaal mavo," ver klaart ze. Positief vindt ze ook dat de jon gens zelf dingen ondernemen. „Want ze zijn al bezig met het op poten zetten van de huiswerkbe geleiding. Wat ze aan hulp nodig hebben, is meer op financieel ge bied." Ondanks dat er maar 21 jongens waren, is de GGD-mederwerkster dus toch wel tevreden over de middag, Ook Karakus is na afloop van de bijeenkomt positief ge stemd. „Er is goed gediscusieerd, de jongens kwamen met concrete oplossingen en zijn bereid daar zelf ook iets voor te doen." Vlaardingen Do nieuwe coalitie van PvdA.. WD en CDA in Vlaar dingen gaat de komende weken gesprekken voeren met een groot aantal maatschappelijke organi saties en instellingen Deze groe pen wordt gevraagd een mening te geven over het concept-college programma dat de drie partijen hebben geschreven voor de perio de 1998-2002 Schiedam De openbare bi bliotheek in Schiedam voert een aantal kostenverhogin gen door. Zo wordt op 1 mei een abonnement drie gulden duurder, Daar bovenop gaan de leengelden voor cd's en cd- rom's met twee kwartjes en een rijksdaalder omhoog en komen met ingang van vol gende maand uit op respeetie-. velijk 3,00 en 7,50 gulden. Aanleiding voor die twee laat ste verhogingen is een stij ging van de auteursrechten die de bibliotheek verplicht is af te dragen. Directeur Aart Tijhof van de Schiedamse bi bliotheek: „Wij worden hier niet rijker van. Het extra geld gaat direct naar de Stichting Leenrecht die int namens de rechthebbenden. Dat zijn de auteurs en uitvoerenden." Ondanks de prijsstijgingen is de Schiedamse bieb nog altijd de goedkoopste in de regio, voegt Tijhof er vanuit zijn nieuwe huisvesting aan het Stadserf vol trots aan toe. Kin deren tot en met 15 jaar hoe ven nog steeds geen lidmaat schap te betalen en de nieuwe abonnementstarieven worden 16 (voor 16- en 17 jarigen) en 33 gulden (vanaf 18 jaar). i Schiedam Een dagje helpen. Dat wensen tot nu toe de meeste kinderen, Ook willen veel jonge bezoekers heel graag even een ca via of konijn vasthouden als ze op de kinderboerderij komen. Een jongetje wenst: „Dat ik een slang mag vasthouden". Een ander wil graag een lama op de boerderij. Sinds zaterdag staat er op het pleintje van de kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark een grote wensboom. Jong en oud kan daar zyn of haar idee kwijt over de kin derboerderij of de Heemtuin, Op een papieren boombiaadje kan de wens worden opgeschreven, die vervolgens in de boom wordt ge hangen. Zondagmiddag, als het lekker zonning en druk is in het Schie damse stadspark, hangen er veel wensen in de boom. De meeste blaadjes zyn door 3- tot 14-jangen beschreven. Zo schryft Kristy (6): „Dat alle dieren lang leve. Nooit ziek worden of pyn hebben". Lu- kas (8) wil graag grasmaaien. Da vy (13) sehnjft: „Rijk en gelukkig worden koeienrijden". Wensen Miloy Dingenouts (6) komt met haar moeder minimaal één keer per maand op de kinderboerderij en in de Heemtuin. Zij staat bij de tafel waarop de vragenformulie ren liggen, die de ouders moeten invullen. Zy heeft haar blaadje in haar hand, maar ze weet nog niet wat ze gaat wensen. „Je mag alles wensen. Ze willen weten ais jij het op de kinderboer derij en de Heemtuin voor het zeggen hebt, wat jij dan zou doen." legt haar moeder uit. Het wordt uiteindelyk 'nog een koe'. Want ze vindt dat de koe nu 'een beetje alleen' is. De wensboom was het idee van Nadia Roozendaal, die sinds een halfjaar in Schiedam woont. Zy is student milieukunde, richting educatie en voorlichting, en doet het onderzoek voor haar oplei ding. Naar aanleiding van de idee- en, die ouders en kinderen aan dragen. worden er meer activitei ten op recreatief en educatief ge bied georganiseerd. Tot woensdag 6 mei staat de wensboom op de kinderboerderij. Het kind met de orgineelste en haalbare wens zal in mei bericht krijgen over het vervullen van zijn of haar wens. Maassluis—Margreet de Boer van Verkeer, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) zal de 1 mei-bij eenkomst van de Maasslmse afde ling van de PvdA bezoeken. Zij houdt in ontmoetingscentrum de Koningshof een toespraak. De verkiezingen voor de Tweede Hoek van Holland De bouw van de nieuwe winkels aan de Hoekse Brink gaat zeer binnenkort van start, Dat verzekert een beleids medewerker van de deelgemeen te. Het is alweer een week of vijf ge leden dat met veel uiterlijk ver toon het officiële startsein, werd gegeven voor de bouw van zeven tien winkelpanden aan het plein. Vuurwerk, ballonnen, een recep tie - het werd een waar feest. Daarna werd de bestrating van het plein opgebroken, maar daar bleef het dan ook bij. Wekenlang gebeurde er helemaal niets, be halve dan dat de omwonenden zeer regelmatig werden getrac- teerd opeen lading zand vanaf het plein. De oorzaak van de vertraging ligt niet in de ingediende bezwaar schriften, maar moet worden ge zocht bij het Ontwikkelingsbe drijf Rotterdam (OBR). Daar blij ken namelijk niet alle procedures ten aanzien van grondoverdracht en andere zaken tijdig te zijn af gewerkt. Zolang de notariële akte niet is gepasseerd kunnen de pro jectontwikkelaar en de bouwer niet aan de slag. Maar beleidsme dewerker Wim de Groot van de deelgemeente Hoek van Holland verwacht dat die zaken nog deze week worden afgewikkeld en dat binnen een week of twee daad werkelijk met de bouw kan wor den begonnen. Kamer brengen nog meer politici op de been. Zo zal morgen het kandidaat Tweede Kamerlid voor de PvdA, Mariette Hamer, een kort werkbezoek afleggen in Maassluis. Samen met een van de nieuwe PvdA-wethouders. Arnold Keijzer, brengt ze om 10.00 uur een bezoek aan kinderdagverblijf Puk aan de Mgr. W. M. Bekker* laan lb. Daar zal de directeur van de Stichting Kinderopvang Maas sluis toelichting geven op de plaatselijke stand van zaken. Een uur later wordt een bezoek gebracht aan de Componisten- buurt-Zuid. Hier is op dit moment in het kader van het Elementum- plan. een grootscheepse renovatie aan de gang. H. Ploeg van de Woningstichting Maassluis zal de gasten rondlei den en uitleg geven over de reno vatieplannen waarbij flats worden opgeknapt maar ook worden ge sloopt. ledereen kon zijn wens op een blaadje schrijven en in de boom hangen. Foto Roel Dijkstra De politici zullen tot medio mei gesprekken voeren met onder meer bewonersorganisaties, on- derwysinstelhngen, vakbonden, ondernemersclubs IKV en OVO, sportraad en diverse weizij nsm- stellingen. Kleinere organisaties zyn schriftelijk benaderd voor hun commentaar op de coalitie- plannen. De commentaren en suggesties worden na afloop van de gesprek ken gebundeld in een verslag. Af hankelijk van de resultaten en de inhoud van de reacties wordt het concept-collegeprogramma aan gepast. Het politieke debat wordt in de raadsvergadering van 3 en 4 juni gevoerd. Daarbij wordt het eolilegeprogramma definitief vastgesteld. Vervolgens wordt er een beleidsplan uitgewerkt waar in concrete punten moeten ko men die het gemeentebestuur de komende vier jaar in Vlaardingen wil realiseren. Hoek van Holland Het was puur toeval, maar als het opzet was ge weest, dan had het niet beter ge pland kunnen worden. Op het mo ment dat zaterdagmiddag om half één de genodigden het nieuwe restaurant De Torpedoloods aan de Berghaven verlieten voor een vaartochtje met de nieuwe red dingboot Kapiteins Hazewinkel, naderde vanuit zee een klein kon vooi van prachtige zeilschepen de Hoekse haven. Middelpunt van die stoet was de 'Oosterschelde', de driemaster die had deelgenomen aan een zeilra ce rond de wereld. Ondanks de aanhoudende regen, die fotogra feren voor de talrijke liefhebbers vrijwel onmogelijk maakte, werd het een onvergetelijke ontmoe ting tussen nostalgie en moderne techniek. Uiteraard liet schipper Jan van der Sar zijn nieuwe aan winst rond de zeilschepen draaien met aan boord het echtpaar Haze winkel. De schenkers van de red dingboot waren uit Veendam overgekomen om de overdracht mee te maken. Bij de kiellegging, de doop en de kantelproef hadden zy ook al blijk gegeven hadden van hun grote betrokkenheid. De naam Kapiteins Hazewinkel is dan ook een eerbetoon aan de 97 Hazewinkels die in het verleden gezagvoerder waren van grote en kleine schepen. Plaatselijk vertegenwoordiger van de Konmklyke Nederlandse Redding Maatschappij J. B. Troost vertelde trots te zijn op de nieuwe aanwinst die de Javazee gaat vervangen. De oude boot gaat voorlopig naar Schevenin- gen als vervanger van de Bernard van Leer. Cineast Pim Korver, die alle voor bereidingen meemaakte, had vooruitlopend op een grote docu mentaire alvast een korte film ge monteerd over de Kapiteins Haze winkel, die zijn eerste actie al in het logboek heeft staan. Want tij dens de tocht van de werf in Hin- Maassluis De politie heeft voor inwoners van Maassluis en Hoek van Holland nog enkele plaatsen over voor een gratis caravancon trole. Controleurs van ondermeer politie en Veilig Verkeer Neder land testen caravan (of vouwwa gen of camper) op de algemene staat, techniek en gas- en water leiding. Na de test krijgt de cara- vanbezitter een advies mee over de staat van het mobiele vakantie huis. Als er iets niet klopt, worden er geen bekeuringen uitgeschre ven, verzekert de politie. Voor de geplande controle van 9 mei zyn er nog enkele plaatsen vrij. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met de receptie van het politiebureau Maassluis onder telefoonnummer 2744222. De bewoners hulzen al sinds de kerst in de nieuwbouw aan de Van Riebeeckstraat In het centrum van Vlaardingen. Maar zaterdag werd het com plex achter het Weeshuis pas officieel geopend. Het werd een knalfuif, compleet met burgemeester Stam die een kanon afschoot en ondanks de stromende regen ruim driehonderd gasten. De Rolantino's, van wie de helft in de nieuwe flats woont, gaven een optreden weg, want naast de opening waren de feestelijkheden bedoeld voor de jubilerende Stichting Philadelphia Zorg Niauwe Wa terweg. De stichting, die zich al 25 jaar inzet voor de inte gratie van verstandelijk en/of lichamelijk gehandicapten In de samenleving, huurt negen van de 26 woningen In het nieuwbouwcompfex van eige naar Patrimoniums Woning stichting. !n het gezinsver vangend tehuis vronen veer tien mensen. Behalve de woningen zijn za terdag ook de kantoren van Atta Makelaardij en Verlos kundige Maatschap de Luier mand in het Weeshuis ge opend. Foto Roel Dijkstra deloopen naar Hoek van Holland werd al assistentie verleend aan een vissersboot met problemen. Mr. J.C. Munster van Heuven, voorzitter van de KNRM, kondig de vervolgens de officiële over dracht aan. Dat gebeurde door de - sleutel van de nieuwe redding boot door te geven. Namens de re-* derij werd de sleutel aangeboden aan de familie Hazewinkel, door gegeven aan de directie van de, reddingmaatschappij en via plaat selijke commissaris Troost kwam'^ de sleutel in handen van schipper Jan van der Sar. Daarna was het tijd voor een kort) tochtje. Andere boten van d KNRM uit havens in de omgeving zorgden ervoor dat iedereen dfé dat wilde een rondvaart kon mak ken. Door het bar slechte weer was de belangstelling daarvoor" niet bijzonder groot. De weten schap dat er tijdens de Nationale: reddingbootdag op zaterdag 2 mei; een nieuwe kans is, hield nu veel,( mensen aan de wal. Maandag 27 april SCHIEDAM Dc Oost. Koersbal14.00-16.00u. De Wll- genburg. Bezmningsavond over de njk ge schakeerde werking vande H. Geest, 20.00u. VLAARDINGEN BethelkerK. CDA-bijeenkomst over verkiezin gen, 14 OOu. Hoflaan. Kermis, 15.00- 23.00U. ROTTERDAM de Doelen Jumaansezaal2G.15intemationa- le Kamerorkesten. Rot own 22.00 8000 Se conds of accoustics Roots. Erasmus Univer siteit zaal 62 De Griekse Filosofen. Biblio theektheater De evolutie van atoom totgud. Zaal de Unie 20.30Architectuurcafé. Dinsdag 28 april SCHIEDAM Wijkpost Zuid. Soos, 13.00-16.00u. Dc Oost. Bingo, 14.00-lé.OOu Podium Café. Jamsessie o.l.v. Richard, 21.30u. VLAARDINGEN De Soenda. Optreden ge westelijk seniorenor- kest, 14.00u.SupennarktAJbortHoljn.Goe- de veodlng demonstratie, 14.30-16.00u. 11 Hoflaan. Kermis, 15.00-23.00u. Do IndJ- «ne Buurt. Klaverjassen, 14,00u. MAASSLUIS j Do Ark. Lezing historische vondsten Midden- Delfland, 20.00u. HOEK VAN HOLLAND Fort aanden Hook van Holland. Rondleiding, 13.30u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gnz. 20.15 Ma-14 dame Butterfly. KI.Z. Ochtendkroniek, Luxor.. Theater 20,15 Grease, de musical. Theater Zuïdpleln Grjt. Mini Maxi. HisUMuseum Schkalandshuls 10.00-12.00 en 14.00- 16 OOKinderactivrteiten. Erasmus Unlvaist*. te It zaa IB316.00-17.30SG Dossier: Carrière in het buitenland. Centrum Beeldende Kunst* 20.00 lezingLeslieGabnèlsedoorJetteCortert* Zaal de Unie 20.30 Oe kunstenaar erfdé*. maikt Van do 23 t/m wo 28 apr. ROTTERDAM Cinerama 1: Titanic" (12) dag. 14.15-20. Cln,2: 'Great Expectations' (al) dag.12.45- 15-30-18.45-21.30. Cln.3: 'Midnight in the", garden of good and evil' (12) dag. 13.15-17- 20.45. Cin.4: 'Good Will Hunting' (al) dag. 13.30-18-21, Cfn.5: 'Seven years in Tibet' (12) dag.18-21.15, do.vr.ook 13.30. I max Theater: 'Amazon' (al) dag 15, ma- .di.ook 11-13. 'Everest" (al)do.t/mzo. 14-16, ma .10-12-14di.10-12*14*16. Titann^(12) daglbeh ma dt.) 17.15-21.15, .za.zo. ook 10, ma.16-20. Ven.l: De Poolse Bruid' (12) dag. 20-22.15 (ma met om 22.15). vr.zo.ma.di 14.30. Sneak Preview (16) fna.22. Ven.2: 'La vie de Jesus (16) dag.22, Dag(toeh.ma.) "late spnng' 19.30: 'Le Mepns' (16) ma.19,30., 'Zusje' (16) vr.15.30, Van.3: 'Dance of the wind' (16) dag. 20, vr.zo.ma di14.30. TheRt- ver' (16) dag.22. Ven 4: The Tango Lesson' (12) dag 20, vr.zo.ma.di.ook 14.30 "Wes tern' (16) dag22, 'LagnmasNegras' (si) vr.zo .ma di 14.30. Lumlère l: The Rainmaker' (al) dag.11.45- 14.45-17.45-20.45. Uim. 2: "Wag the dog' (at) dag 16.15-18.45-21.15, do.vr.ook 13.30. Lum. 3: 'Desperate Measures' (16) dag 1315-16-1845-21.15. Lum. 4: The Jackal' (16) dag.18-21, do.vr.ook 12-15. Rexane: "Wat een lekker ding" (18) do. Vm zo. dood. voorst. 'Opwegnaardetop' (18)ma. Cm wo. doori. voorst. Pathé: Titamc' (12) dag. 11.30-15JO- 19.30. 'Left luggage' (al) dag 11.10-14.40- 17-19 30-21.50. Mouse Hunt' (al) dag.11.40-14-16.20-18.40- 'As good as it gets (al) dag. 15,30-18.25-21.20. do.vr.ook 11.40, di.net om 21.20. Themamnthe iron mask'(al)dag 15 20-18.15-21.10,do.vr.ook 11.20.'Scream2'(16)dag.l5-18.40-21.30, do.vr.ook 11.30. 'Sphere' (12) dag.21. The man who knew too irttle' (al) dag, 11.50- 14.15-16.40-19-2140 Sneak preview:, "Sambal by?"di.2i.30. Nachtvoorste Hingen: lurn.l: 'Mercury Rising' (16) vr.za.0Q.15 Lum.2: 'Scream 2' (16)vr.za.00.15, Lum.3: 'Desperate Measu- res'(16>vrja.00.15.Lum.4: The Jackal'(16) vr.za.00.15. KJndematlnees: Cin.5: 'Fany Tale' za.Vm di.l2.45-15.30.Venl:'Ronjacleroversdoch- ter*zo.ma.di,14. Lum,2: 'Pippi Langkous' za.t/ m dt. 11.45-14. Lum.4: 'Rubber' za.tffn di. 13.15-15.45. Pathé 'Anastasia' za.Vm di.11.10-13.15. 'Pippi Langkous' 2a.Vm di.ll. 10-13.05. zo.niet om lt.10. 'Rubber' za.t/mdi.11-13,10.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1