10 m Sparta klopt Neptunus in troosteloze ambiance *0 BCR'91 naar nieuwe topliga: 'Onvoorstelbaar' Stijn Boschker plaatselijk favoriet in Schiedams wielerspektakel Ook Groeneweg herkent keeper Zwarte Pijl Jeroen van Dijk dringt door tot top-tien wereld Ronald Scholte trainer ODC Streep door finales op complex van Z'67 Tennisvrij willige rs naar Roland Garros Australiër Peter Mclntyre coach cricketers van VOC Sombroek naar Dynamo ZV Groenoord mist de finale Bekerstrijd bij Zwaluwen 'Ik heb nog nooit meegedaan aan een wedstrijd achter de brommers. Ik zie wel waar ik blijf WK schenkt stadgenoot DRGS de overwinning SWSMC gaat toch de nacompetitie in Rotterdams Dagblad Woensdag 29 april 1998 Rotterdam De KNVB beschikt aan het einde van deze week over een lijvig dossier aangaande Al berto Larhzalli. De keeper, nog al tijd lid van HOV, blijkt niet alleen het doel van Zwarte Pijl te hebben verdedigd tegen GLZ (1-0 winst) en Steeds Volharden (3-2). inmid dels hebben leden van Groene weg, dat op 5 april tegen Zwarte Pijl aantrad (3-3), Larhzalli her kend als de doelman die het laat ste half uur tussen de palen stond. Tevens meent de Zevenhuizer vereniging dat Larhzalli die dag eveneens meedeed bij het derde elftal van de Rotterdamse club te gen Groeneweg 5. Nieuwegein Badmintonner Je roen van Dijk heeft de top-tien van de wereldranglijst bereikt. De 26-jarige Rotterdammer steeg van de veertiende naar de tiende plaats. Van Dijk dankt zijn pro gressie aan zijn goede prestaties tijdens het EK voor landenteams in Sofia. Nederland eindigde in Bulgarije als vierde. Judith Meulendijks klom van de achttiende naar de vijftiende plek. Erica van den Heuvel steeg met haar Duitse partner Michael Keck van de vijftiende naar de achtste plaats in het gemengd dubbelspel. Schiedam—Ronald Scholte is vol gend seizoen de nieuwe hoofdtrai ner van ODC. Scholte is momen teel assistent-trainer van de Schiedamse vijfdeklasser. Hij volgt Harry van Kapel op. Van Ka- pels contract liep eigenlijk nog een jaar door, maar de oefenmees- ter vroeg om ontbinding van zijn overeenkomst. Reden daarvoor was de in zijn ogen matige bele vingvan de spelers. Van Assendelft Ger van Assendèlft keert terug als trainer van SDV. Hij volgt Cor 't Hart op, die naar Overmaas ver trekt. Sportagenda Morgen Bekerfinales. Vrouwen: Capelle-Zwart Wit'28(11.00 uur). Mannen: SC Feyenoord-Zuidland (14 00 uur), beide terrein Zwaluwen Vlaardingen, Zwaluwenlaan. Nacompetitie degradatie. Zaterdagvoet bal 3 C: BVCB-De Zwervers (14.30 uur). Zondagvoetbal 2 D: Xerxes-Sbkkerveer (1700 uur) KNVB onder 23 jaar. Finale: Hekelingen- TOGB, terrein Zwaluwen Vlaardingen (11.00 uur) Rotterdam Sparta heeft gisteravond als één van de weinige verenigingen de achtste finales van het toernooi om de Rotter dams Dagblad bereikt. Het won op Vreelust met 2-0 van Nep tunus. In totaal werden negen duels uitgespeeld, waarvan bij twee ontmoetingen de tussenstand als eindstand werd geno teerd. De overige wedstrijden werd afgelast District I. Derde ronde. Floreant (za)-Be Fair 2-3 (1-1). Said Essak- ka 1-0, René Minnee 1-1, Martin van Toi (strafschop) 1-2, Wim van de Starre 1-3, Said Essakka 2-3. Harde partij, die ontsierd werd door een aantal fikse overtredin gen. Hoewel een, gelijkspel de ver houdingen beter zou hebben weergegeven, trok Be Fair verras send aan het langste eind. Sparta-Neptunus 2-0 (0-0). Onder zeer moeilijke omstandigheden (de wedstrijd werd tien minuten wegens onweer onderbroken) leg de Sparta verdiend beslag op de zege. Marvin Satimm en Ben Sp- ork scoorden voor Sparta. De toe schouwers vluchtten naar de kan tine, waardoor het voor de spelers een troosteloze bedoeling werd. SWSMC-HOV 1-0 (0-0). Bij de thuisclub was het feest. Naast de zege op HOV werd SWSMC me de door de nederlaag van Quick tegen VIOS (1-2) ook nog periode kampioen in 1 B (zondag). Beide teams waren niet op oorlogssterk te en maakten er een gezapig par tijtje van. Leo Letwory besliste het duel, WK-DRGS (zo) 1-3 (gestaakt). Asiz Hzoui 0-1, Robin Smailegan- ge 1-1, Ron Huisman (e.d) 1-2, Raymond Verspuy 1-3. Scheids rechter Bas Duchenne deei in de eerste helft tweemaal geel, dus rood, uit aan DRGS'er John Jans sen en hield het in de rust voor ge zien. Hij verklaarde het veld als gevolg van de hevige regenval on bespeelbaar. WK besloot af te zien van het uitspelen van het res tant van de wedstrijd in verband met de nacompetitie District II. Tweede ronde. Helle- voelsluis (za)-Puttershoek 1-1 (0- 1). P. wns. Zeer slechte wedstrijd, waarin Puttershoek tegen de ver houding in de leiding nam door een treffer van Wim Los. Hoewei Pieter den Ouden Hellevoetsluis nog wel op gelijke hoogte bracht, werd de thuisclub toch uitgescha keld omdat Puttershoek de serie strafschoppen net even beter nam dan de gastheren (4-5). Tediro-Rockanje (zo) 6-2 (3-0). Dik verdiende overwinning voor een uitstekend spelend Tediro, dat door John van der Winden (2x) en Aissa Bouali met een 3-0 stand kon gaan rusten. Hoewel Ad Homma (3-1) Rockanje na rust nog enige hoop gaf, werd die al korte tijd later door Patrick van Hout (4-1) en Atik Samur (5-1) de grond ingeslagen. Daama scoor den beide ploegen nog één keer. Ad Homma tekende voor 5-2, waarna Atik Samur de eindstand op 6-2 bepaalde. Coal-TOGR 3-0 (3-0), Steven Borg (strafschop) 1-0, Tamar Okay 2-0, Harry Strormann 3-0. Coal kende geen pardon voor de kersverse kampioen. Wesley Hekelaar miste bij 0-0 zelfs nog een strafschop voor de thuisclub. De weersom standigheden maakten het uit spelen van de ontmoeting onmo gelijk, maar TOGR gaf zich ge wonnen. LMO-WGZ 2-0 gestekt. Patrick Du mee 1-0. Martin Monster 2-0. Ook aan de Smeetlandseweg bleek het uitspelen van de ont moeting onmogelijk Derde ronde: DEH-SIiedrecht (za.) 1-1 (0-1), DEH wns. Ronald den Ouden 0-1, Tim van Diest 1-1. De ontknoping van hel spannen de en daardoor aantrekkelijke 'waterballet', dat door het onweer ruim een kwartierwerd onderbro ken, viel tijdens de strafschop- penserie. De door ex-Spartaan Ron Timmers getrainde Slie- drechters, die ex-hoofdklasser Groote Lindt eerder via de stip uitschakelden, lieten het deze keer volledig afweten. Ed van Mourik schoot DEH in de achtste finale. SteUendam-Oud-Beijerland 2-2 (1-0) Oud-Beijerland wns. Beide teams waren aan elkaar ge waagd. Er waren kansen over en weer. Overeenkomstig het wed strijdbeeld eindigde de reguliere wedstrijd in een gelijkspel. De thuisclub nam door toedoen van Bariy Broekhoven en Hans van Lenten twee keer een voorsprong. Marcel de Goey en Raimond Lod der maakten de achterstand na mens Oud-Beijerland ongedaan. Bram Kievit miste voor Stellen dam de beslissende strafschop Loting achtste finale?: 1. DEH- winnaar Zuidland/Drechtstreek/ Oude Maas/SC Voorne; 2. winnaar Tediro/De Zwerver/Zwart Wit'28- winnaar Puttershoek (zo)/Rozen- burg; 3. winnaar HION/Excelsior M-DRGS (zo); 4. winnaar Leom- das (zo)/Capeile-winnaar VDL (zo)/ Steeds Volharden; 5. BeFair-Oud- Beijeriand: 6. Xerxes (zo)-Sparta; 7. winnaar Papendrecht 'zo)/Ege- lantier Boys/Bolnes (za)-winnaar Poortugaal/RHS/SHO/DCL, 8. SVVSMC-winnaar LMO/WGZ/ Coal. Programma. District I. 5 mei, derde ronde: HXON-Excelsior M (19.30 uur), Leonidas (zo)-Capelle (19.30 uur), VDL (zo)-Steeds Vol- harden-zo (19.30 uur). District II. 2 mei (14.30 uur), tweede ronde: Papendrecht (zo)-Egelantier Boys, Zuidland-Drechtstreek: 5 mei, tweede ronde (19.00 uur): Oude Maas-SC Voome (1-0 res tant), LMO-WGZ (2-0 restant), Poortugaal-Rijnmond Hoogvliet Sport 19.30 uur), SHO-DCL 19.30 uur); derde ronde: winnaar Pa pendrecht (zo)/Egelantier Boys- Bolnes (za), Puttershoek (zoPRo- zenburg; 7 mei, tweede ronde: De Zwerver-Zwart Wit'28. Den Haag BCR'91 heeft zich zeer verrassend ge plaatst voor de nieuw te vormen topliga. De Rotter damse badmintonners wonnen gisteren in Den Haag totaal onverwacht de promotiewedstrijd van Duin- wyck met 3-2. De ploeg van Edward van den Heuvel profiteerde optimaal van de afwezigheid van de Haarlemse kopvrouwe Karina de Wit. De speelster van Duinwijek arriveerde vijf minuten te laat voor de wedstrijd die om acht uur begon. De Wit kwam uit Duitsland, waar zij voor haar studie een paar dagen verbleef, maar had de pech dat ze vertraging opliep. De reglementeneommissie van de NBB heeft tien minuten heen en weer gebeld om vast te stellen of er voor De Wit een andere,speelster mocht worden op gesteld. Dat mocht, maar gelukkig voor BCR'91 schoot Duinwijek er niets mee op. Want Elvira van Elven en invalster Daniëlle Oei bleken niet opgewas sen tegen hun Rotterdamse opponenten Pascalle Jansen en Jeanette van der Werf, BCR'91 starttemet een ingecalculeerde nederlaag van het duo Patrick Scholtes/Emile Vrolijk. Zij waren niet opgewassen tegen Norbert van Bameveld/Dennis Lens. Pascalle Jansen en de net op tijd van ëeri'enkelblessure her stelde Jeannette vah'.'der Wërff trokken de stand weer gelijk. Het duo versloeg Elvira van Elven en Da nielle Oei met 15-12, 17-16. Kopman Jos Suijkens slaagde er niet in te stunten tegen Dennis Lens, maar Pascalle Jansen kon dat wel. De Rotterdamse ver sloeg in twee sets Elvira van Elven 12-9,11-9. Patrick Seholtes en Jeannette van der Werff haalden het be slissende punt binnen. „We waren totaal overdon derd," zei de dolblije coach Edward van den Heuvel. „Niemand geloofde erin dat we tot een dergelijke stunt in staat zouden zijn. We waren al blij met twee winstpartijen en dan worden het er uiteindelijk drie. Volgend jaar spelen we zo maar in de topliga. On voorstelbaar eigenlijk." Rotterdam Het eerste toernooi van het Rotterdams Dagblad Tenniscircuit 1998 zal niet worden uitge speeld omdat het complex van Z'67 op Koninginnedag niet be schikbaar is en een aantal deelne mers elders verplichtingen heeft De krachtmeting bij Z'67 haalde op tweede paasdag niet het einde, als gevolg van het feit dat de gra- velbanen aan de Zuiderparkweg door de hevige regen onbespeel baar waren. De finales van het grootste graveltoernooi uit het district Rotterdam werden naar Koninginnedag verplaatst, maar deze dag is door de Nederlandse tennïsbond als landelijke inhaal- dag gereserveerd. Een andere speeldag op de overvolle kalender kon niet worden gevonden. De gang van 2aken is een pnmeur voor Nederlands grootste tenniscircuit. De deelnemers krijgen geen punten voor de tussenstand toegekend. Het prijzengeld zal onder de (halve) finalisten wor den verdeeld. „Dit is verschrikkelijk balen," zegt Z'67-wedstrijdleider Enk Lam. „We betalen jaar lijks leergeld, maar dit was wel allemaal heel onver wachts. Het is niet alleen voor de spelers vervelend, maar ook voor de organisatie. Het lukte ons niet om iedereen op een avond bij elkaar te krijgen. Er waren domweg geen alternatieven." Dolle vreugde bij BCR'91 na de stunt tegen Duinwijek. Foto Robert van Stuyverjberg Rotterdam—De Nederlandse tennïsbond heeft weer een groep vrijwilligers in het zonnetje gezet. Gingen vorig jaar 24 winnaars, onder wie twee leden van TC Overschie, naar de US Open in New York, deze keer wonnen 2estig actieve vrijwilligers een geheel ver zorgde VïP-reis naar Roland Garros 1998.Het pro ject is opgezet als blijk van waardering voor de vrij willigers, die verantwoordelijk zijn voor de organisa tie van vele tennisverenigingen. Het district Rotterdam telde drie winnaars: De 16- jarige Linda Kap van Bequick Maassluis, Frans Ve- liscek (Westmaas) en Rob de Vogel (Zuidland). Het trio zal van vrijdag 29 mei tot en met maandag 1 juni in Parijs verblijven. Op het programma staan het bij wonen van wedstrijden op speciale VIP-plaatsen op Roland Garros, het ontmoeten van enkele top-spe- lers en een bezoek aan de stad Parijs. Rotterdam Niet de 30-jarige Ruchira Palliyaguru uit Sri Lanka, maar de 32-jarige Australiër Peter Mclntyre is de speler-coach van VOC in hetkomende cricketseizoen. Vorige week kreeg de Rotterdamse hoofdklasser het bericht dat de Sri Lankees zijn vi sum niet in orde kon krijgen. De leiding van VOC moest daarop in allerijl op zoek naar een nieuwe coach en vond deze in legspin-bowler Mclntyre, die niet alleen op het hoogste niveau van Australië (by het staatsteam van South Australia) speelt, maar ook twee keer voor zijn land uitkwam. Mclntyre zalpas in de tweede week van mei in Nederland arriveren. Daardoor mist hij in elk geval de openingswedstrijd van het seizoen, zondag tegen de Schiedamse lands kampioen Excelsior'20. Apeldoorn Regerend landskampioen volleybal Piet Zoomers/Dynamo uit Apeldoorn heeft zich voor het nieuwe seizoen versterkt met Justin Sombroek (19). De kandidaat-international uit Oostzaan speelde de laatste twee seizoenen voorAMVJ uit Amsterdam. Schiedam De zaalvoetballers van Groenoord zijn in de halve fi nale van het bekertoernooi door Hillesluis uitgeschakeld. De Schiedammers gingen met 8-3 on deruit in de sporthal van Rhoon, Bij de rust keek Groenoord al te gen een 4-0 achterstand aan. De Schiedamse treffers werden ge scoord door Francis Estirado, An gel Estirado en Andrès Ro- driquez. Het was een sportief duel want er werden geen tijdstraffen uitgedeeld. Vlaardingen—Op het complex van voetbalvereniging Zwaluwen worden morgen de bekerfinales afgewerkt. Om 11.00 uur treden de elftallen 'onder 23 jaar1 van He kelingen en TOGB tegen elkaar aan en tegelijkertijd wordt ook de finale bij de vrouwen - Capelle- Zwart Wit'28 - gespeeld. Klapstuk van de dag moet worden Zuidland-SC Feyenoord, Zuid- land is verrassend finalist De ploeg die vorig seizoen promo veerde naar de tweede klasse van het zaterdagvoetbal en daarin de ze competitie een periodetitel in de wacht sleepte, schakelde vori ge week op eigen terrein hoofd klasser Excelsior Maassluis uit. Voor de strijd tussen Zuidland en SC Feyenoord wordt de bal om 14.00 uur in Vlaardingen-Holy aan het rollen gebracht. Tips voor deie rubriek? De sportredactie ia overdag telefonisch bereikbaar onder Ö10-2732700(fax:010-42652Z7). DONDERDAG 30 APRIL WIELRENNEN: 13.30 Schiedam-Kethel (Zwaluwlaan) amateurs-dermes, dne rit- Door Hans van Houdt Schiedam Stijn Boschker komt er aan, Heel lamgzaam maar ze ker klimt de Schiedamse wielren ner, een van de deelnemers aan het wielerspektakel in Kethel op Koninginnendag, naar een aan vaardbaar niveau. Een echte top per zal hij nooit worden, maar een regelmatige prijsrijder, dat moet er volgens de derdejaarsstudent werktuigbouw aan de TH in Delft wel inzitten. Fietsen zit er bij Stijn Boschker al lang in. Als jon gen van elf jaar trok hij al met de familie mee in lange toerritten. Klassiekers zoals de Ronde van Vlaanderen, Luik-Bastenaken- Luik en meer van die monsterrit ten werden er gereden, voordat hij de aandrang kreeg te ontdek ken hoe hard hy nu wel echt kon rijden. Hij meldde zich als junior aan bij de Rotterdamse wielerclub Ahoy', die in samenwerking met de Oranjevereniging Wilheimina, mede-organisator is van het Kethelse wielerspektakel. Dat be staat uit drie manches achter der- Leerjaar Echt gemakkelijk verliep de wie- lerloopbaan niet voor de jonge Stijn Boschker. Het eerste jaar be schouwde hij als een leerjaar. Waarin hij ondervond dat wielren nen niet alleen maar hard rijden is. Sturen, aanzetten, wedstrijd- inzicht, het zijn zaken die je niet zo maar komen aanwaaien, heeft de 20-jarige in Schiedam geboren en getogen coureur wel ervaren. De inspanningen bleven echter niet zonder resultaat, In het twee de seizoen werd hij al opgenomen in de districts-selectie en kwam hij regelmatig terug naar het ou derlijk huis met een prijsje op zak. De overstap naar de ama- Stijn Bosch ker is klaar voorKethe Het svoor mij echt een thuiswed strijd. Ik woon practisch aan het parcours bij de Zwaluw laan. FotoPeter Mowenboer teurs ging hem ook niet eenvou dig af. Hoewel hij bij Ahoy' aan alle klas siekers in de clubcompetitie mocht meedoen, lukte het hem niet zich in een van die ritten te klasseren. Stijn Boschker weet wel hoe dat komt Hij is net een diesel, die de tijd moet hebben om op gang te komen. Bovendien laat hij zich nog wel eens te gemakke lijk naar achteren wegdringen, waardoor op het moment er een splitsing komt in het peloton, hfi van te ver moet komen om ook in de ontsnapping mee te komen. Het zijn punten waarop hij zich wil verbeteren. Met de conditie gaat het wel. Af gelopen winter werd er in de sportschool van de TH in Delft hard getraind en inmiddels zijn er op de weg ook de nodige kilome ters gemaakt. Teleurgesteld was hij dan ook, omdat hij bij Ahoy' voor de volgende klassieker, za terdag de Omloop van de Haar lemmermeer reserve werd gezet. „Terwijl het toch niet zo slecht gaat," motiveert hij. „Ja in de Ri vierenlandronde in Tiel was ik snel gezien, Die gasten van De Batauwers, de club uit Tiel, gin gen zo hard van vertrek, dat er al vlug gaten in het peloton vielen. Ik had de pech in een verkeerde groep terecht te komen, waardoor wij uit de koers werden gehaald. Maar in de Omloop van de Glazen Stad ging het al veel beter. Dat ik niet in de uitslag kwam, had te maken omdat ik die middag rij examen moest doen. Daarom kon ik maar honderd kilometer mee rijden, Maar die gingen me wel gemakkelijk af." Blij is Stijn Boschker wel dat hij is geselec teerd om in Kethel mee te doen, „Het is voor mij echt een thuis wedstrijd," verduidelijkt hij, „Ik woon practisch aan het parcours bij de Zwaluwlaan. Ik deed al mee in Maassluis en Vlaardingen (die koers staat weer voor dinsdag 5 mei op het programma; red), maar dit is toch anders. Het rijden ach ter demies is ook nieuw voor mij. Ik heb nog nooit meegedaan aan een wedstijd achter de brommers, maar ik zal wel zien waar ik blijf." Het tekent de flegmatiek van Stijn Boschker, die in Kethel ge duchte tegenstand krijgt. Achter de brommers van ervaren gang makers zoals Joop Zijlaard, Dick Verdoom, Dick Ras, Bruno Walra ven en Jan Bergman rijden vedet ten zoals Peter Voshol. Edwin Vrauwdeunt, Jeroen van Hoorn. Patrick Smit en een aantal sterke Belgen uit deRabo-bankpioeg. De eerste start in Kethel is om 13.00 uur, de finale is drie uur later. Daar tusen door zijn er nog diver se prestatielopen. Schiedam „Mij maakt het niet uit. Ik ben er zelfs blij mee." Het commentaar van DRGS-voorzitter Joep den Brinker was duidelijk. Nadat WK had be sloten na de door de hevige regenval gestaakte wed strijd om de Rotterdams Dagblad Trofee verder maar van het toernooi af te zien, wist de besnorde preSès dat zijn club weer een ronde verder was. Hoe dat ge schiedde, maakte hem niet uit „Nou eindelijk eens een thuiswedstrijd," bromde Den Brinker. „Dat zou wel eens leuk zijn." Maar die vlieger ging niet op voor de voorzitter. DRGS lootte wéér een uitwedstrijd en speelt het vol gende duel tegen de winnaar van het duel HOV-Ex- celsior Maassluis dat wegens het slechte weer werd afgelast. Of Excelsior dan wederom met het scha duwelftal voor de dag komt, is nog niet bekend. De eerste helft van de Schiedamse derby werd door DRGS (zo) met een 3-1 voorsprong (0-1 Asiz Hzoui, 1- 1 Robin Smallegange, 1-2 Ron Huisman (e.d.), 1-3 Raymond Verspuy) en een man minder afgesloten. John Janssen kreeg wegens onbesuisde acties twee maal geel en kon dus met rood op 2ak gaan douchen. Beide ploegen kwamen daama het veld niet meer op. De Schiedamse scheidsrechter Bas Duchenne, die de touwtjes strak in de handen hield, vond het niet ver antwoord op het door de hevige regenval tot een modderpoel omgeturnde veld verder te spelen. Om dat het uitspelen van de wedstrijd (volgende week dinsdag) WK slecht uitkomt, besloot de Kethel-elub zich na ampel overleg terug te trekken. WK is im mers volop in de race voor promotie naar de tweede klasse en wil zich op het vervolg van de nacompetitie optimaal voorbereiden. SchiedamSWSMC heeft er even op moeten wach ten, maar gisteravond werd zonder te spelen dan toch de derde periodetitel naar Harga-gehaald. De eersteklasser Veroverde' het ticket voor de nacompe titie dankzij de 2-1 nederlaag die Quick gisteren leed tegen VIOS. De eerste wedstrijd (komende zondag) in de nacom petitie is Nïeuwenhoom-Wilhelmus. Als Nteuwen- hoom, de ploeg van trainer Wim Schwillens, wint of gelijkspeelt, treedt SWSMC volgende week donder dag aan in de uitwedstrijd tegen Wilhelmus. Verliest Nieuwenhoom, dan komt die ploeg donderdag naar sportpark Harga voor de ontmoeting met de succes volle ploeg van 'wonderdokter' Guus Haak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5