Paars II al in startblokken Verkiezingen ondanks slechte weer vanochtend goed van start Supportersinvasie via luchthaven Rotterdam Verbouwingsuitverkoop van de eeuw! Toch nog tijd voor een handtekening Binnenland 'Een trucker kan zich niet aan de wet houden' Sport Poeder loopt tegen zijn eerste KO aan Vrouw steelt 'op recept' Abonneeservice Cultuur Economie 'Eigenlijk ss iedereen in deze film gek' Een stem is bij Eurovoice geld waard Rotterdam drie keer in beeld Dutroux bijna weer ontsnapt Toezegging te stoppen met bomenkap is voor faunabeschermers nog niet genoeg Jongetje (9) neergestoken, meisje (7) mishandeld RDM koopt en splitst Wilton; werf in Schiedam naar YVC Modderlawines Italië: 10 doden Plunderingen houden aan ,111 Regio 15* 16,17 Nummer 2183 Woensdag 6 mei 1998 I Westbiaak 180 I 3012 KN Rotterdam. 010-4004400 sdams Da Warmer en droog Zie ook weerhrrk hl op fwpina 22 SpIJkenisse Een vrouw die gisteren in Spykenisse werd betrapt op winkeldiefstal bleek een doktersverklaring bij zich te hebben waarin stond dat als rij iets steelt, zij dit onbewust doet, Het winkelpersoneel twijfelde aan dit 'stelen op re cept' en schakelde de politie in. De vrouw had in het kleed hokje wel het beveüigings- plaatje verwijderd. De politie moet het verhaal nog op waar heid controleren bij de arts. informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 Den Haag Alleen een nog dramatischer verlies van D66 dan al werd voorspeld, staat een eenvoudige vorming van een tweede paars kabinet nog in de weg. Premier Kok maakte gis teravond tydens het tv-debat tussen de lijsttrekkers van de vijf grootste partijen duidelijk, dat hij het verlies van D66 lie ver niet te groot ziet worden. Wim Kok wenste de partij van Els Borst zelfs winst toe, 'als het tenminste niet te gek wordt'. Bij veel stembureaus was de op komst voor de Kamerverkiezin gen vanochtend, ondanks het slechte weer, aanzienlijk hoger dan bij de gemeenteraadsverkie zingen in maart. In Rotterdam lag de opkomst om tien uur bij een aantal bureaus al op 10 procent. In Dordrecht, Zwijndrecht, Cromstrijen. Sliedrecht, Gorin- ehem en Hardinxveld-Giesscn- dam had om kwart over negen 7 procent van de kiezers zijn stem uitgebracht. Bij de raadsverkie zingen lag dat percentage op 5,9. Dat de Partij van de Arbeid van daag als grote overwinnaar uit de Tweede-Kamerverkiezingen komt, staat zo goed als vast De laatste opiniepeilingen voorspel len de partij 46 Kamerzetels, ne gen meer dan de partij nu heeft. De strijd om de tweede plaats wordt het spannendst. De twee belangrijkste opinieonderzoeken geven een verschillende uitslag. Het NIPO zet het CDA op twee met 34 zetels (evenveel als nu). De WD komt bij dit enquèlebureau uit op 33 (tegen 31 nu). Volgens het bureau Interview ligt de zetelverdeling na sluiting van de stembussen vanavond heel an ders. Volgens dit bureau wordt de WD de tweede partij met 35 ze tels en behoudt het CDA haar ze tels niet, maar verliest ze er vijf en komt ze uit op 29. Or.danks de strijd om de tweede plaats, zijn vandaag de meeste ogen gericht op de kleinste rege ringspartij. D66. Lijsttrekker Borst heeft aangegeven dat bij groot verlies, twaalf zetels of min der. deelname aan een nieuw ka binet heel moeilijk wordt. Hoewel de WD niet uitsluit dat ze wil doorregeren met alleen de PvdA, zei PvdA-leider Kok gister avond dat hij afhaken van D66 'heel jammer3 zou vinden. Hij hoopt d?t de kiezer de Democra ten niet te veel laat vallen. Zie ook pagina 3 Onafhankelijk N' D RotterdamOnder de noemer 'Toen», Daarna... Nu' brengt het Rotterdams Dagblad vanaf vandaag tot en met donderdag 14 mei dagelijks een fotodrie luik van het centrum van Rot terdam. Op die datum verloor de stad 58 jaar geleden haar hart, uiteengereten door Duit se bommen. Drie foto's van ongeveer de zelfde plek tonen de verande ring. De basis voor de serie zijn foto's die hoofdboekhouder Adriaan Willem Borgh kort na het bombardement met een simpel toestelletje maakte. Bij toeval ontdekte verslag geefster Diny van der Voorn de foto's in Spanje. Zfj kreeg van Borghs daar wonende zoon toe stemming ze te publiceren. De Grote Vijf, de lijsttrekkers van de vijfgrootste partijen, om wie het vandaag draalt Inde stemhokjes. In het midden Kok (PvdA) en van links naar rechts om hem heen: Rosenmöller (Groenlinks), De Hoop Scheffer (CDA), Bolkesteln (WD), Borst (D66). Fotomontage Gerard Putkamer/Rotterdams Dagblad Rotterdam Honderden suppor ters van Real Madrid en Juventus komen op 20 mei via Rotterdam Airport naar Nederland voor de fi nale van de Champions League in de Amsterdam Arena. Door capa citeitsproblemen kunnen de vliegtuigen met supporters niet op Schiphol landen. Er worden dertigduizend supporters ver wacht. De aankomst van alle sup- Ridderkerk - Maandag 25 mei staat de aannemer op de stoep bij Meubelboerderij De Reijer, Kievitsweg 124 te Ridderkerk, om de zaak grondig te verbouwen. De winkel moet dan natuurlijk helemaal leeg zijn. Daarom worden honderden massief eiken en geloogd grenen kasten, dressoirs, eethoeken, klein- meubelen, stoffen en lederen bankstellen verkocht voor MINDER DAN DE HALVE PRIJS. De meubelen zijn van topkwaliteit, afkomstig van ge renommeerde meubelfabrieken en veelal op ambachtelijke wijze van de beste materialen Alles wordt gratis thuisgebracht en vakkundig geplaatst U kunt dus nu uw slag slaan bij: Meubelboerderij de Reijer, Kievitsweg 124, Ridderkerk (Bolnes). Ruime parkeergelegenheid. porters op de wedstrijddag zal naar verwachting geen proble men opleveren. Anders ligt dat met het vertrek van de fans. Zon der oponthoud zal de wedstrijd 's avonds om half elf zijn afgelo pen. Moet er een verlenging wor den gespeeld en moeten straf schoppen een beslissing brengen, dan kan het duel inclusief de prijsuitreiking anderhalf uur uit lopen. Voor het vervoer van de fans naar Rotterdam moet mini maal één uur worden gerekend, Voorlopig ziet het er naar uit dat in de nacht na de wedstrijd, de nacht van woensdag op donder dag, in ieder geval enkele suppor- tersvluchten vanaf Rotterdam Airport zullen worden uitgevoerd. De supporters die donderdagmor gen naar huis vliegen overnach ten in hotels in Amsterdam. De Rotterdamse politie voorziet geen problemen bij de begeleiding van de supporters. Rotterdam Airport hoopt het aan tal supportersvluchten te kunnen beperken om de normale gang van zaken op het vliegveld niet te verstoren. Alleen geluidarme vliegtuigen worden toegelaten. Het liefst ontvangt Rotterdam Airport supporters van één club. Zie ook pagina Rotterdam De Haagse zangeres Anouk was gisteren de Vliegende act' van de bevrijdingsfestivals in Nederland. In Rotter dam had ze op het Grotekerkplein tijd voor vier num mers en zag ze ook nog kans wat handtekeningen uit te delen. Anouk had gisteren niet alleen in Nederland succes: ze kreeg tijdens haar rondgang te horen dat haar eerste cd waarschijnlijk ook in de Verenigde Sta ten WOrdt Uitgebracht. Foto Jaap Rowma/Roflerdams Oagöiacf Door Edwin Wendt Rotterdam Na Rijkswaterstaat stelt ook NS Railinfrabeheer de geplande kap van bomen in het Europoort-Botlekgebied uit tol na het broedseizoen voor vogels. NS geeft daarmee gehoor aan het verzoek van Faunabescherming, die hetzelfde eerder met succes aan Rijkswaterstaat vroeg, Bij NS gaat het om bomen die weg moeten om ruimte te maken voor verdubbeling van de Ha venspoorlijn tussen Rozenburg en de Maasvlakte. Ondanks de welwillende houding van zowel NS als Rijkswaterstaat vindt Fau nabescherming dat beide instan ties vervolgd moeten worden. „We hebben besloten tweederde deel van het kapwerk uit te stel len," zegt voorlichter A. Groot van NS Railinfrabeheer. „Het werk bij het Rijnwegviaduct en Merwedeviaduct. waar we nu al bezig zijn, maken we gewoon af. Anders komen we met de plan ning in de knel." De NS is in te genstelling tot Rijkswaterstaat niet rechtstreeks door de natuur beschermers benaderd, maar past toch de planning aan. „We hebben uit het overleg met Rijks waterstaat begrepen dat dit speelde. We zouden dus kunnen zeggen dat we van niets weten, maar aan dat soort struisvogelpo litiek doen we niet." Volgens Faunabescherming, een voortzetting van de Stichting Kri tisch Faunabeheer, is kappen in het broedseizoen in strijd met on der meer de Natuurbescher mingswet en de Vogelwet Door de werkzaamheden zouden nes ten worden vernield en vogels op de vlucht worden gejaagd of zelfs gedood. Om dat te voorkomen heeft Faunabescherming het Openbaar Ministerie gevraagd beide instanties te vervolgen als ze zich niet aan het kapverbod zouden houden. Hoewel beide in stanties nu hun goede wil hebben getoond, vindt de stichting het nog te vroeg om het verzoek om vervolging in te trekken. „Dat houden we voorlopig even vast," zegt woordvoerster P. de Jong. „Ze kunnen wel zeggen dat ze stoppen, maar voorlopig is Rijks waterstaat nog bezig. En elke boom die in deze periode wordt gekapt is er één te veel. Mis schien is de officier wel van me ning dat ze hebben gedaan wat ze konden, dan hebben wij ons daar aan te houden. Maar als het aan ons ligt, worden ze vervolgd." Rotterdam Een 9-jarig jongetje is gistermiddag neergestoken in Rotterdam. De 28-jarige dader is gepakt. Hij is bewoner of bezoe ker van een drugspand in de Zuidhoek, Chariots, waar het inci dent gebeurde. In Spangen heeft een 39-jarige man een 7-jarig meisje mishan deld. Hij heeft zich zelfbij de poli tie gemeld nadat boze buurtbewo ners verhaal kwamen halen. Aanleiding voor de steekpartij in Charlois was dat het kind een fietsslot opraapte. Toen het dat aan de eigenaar wilde geven kreeg het een steek in zijn borst. In het Sophia-kinderaekenhuis werd een lichte verwonding aan de long vastgesteld. Volgens een vriend van de familie heeft een specialist gezegd dat de knaap 'geluk heeft gehad'. De dader is opgesloten. Hij maakt volgens de politie een verwarde indruk. De buurt is een handteke ningenactie begonnen om het drugspand te laten ontruimen. De aanleiding voor de mishande ling in Spangen is volgens een woordvoerder van de politie niet duidelijk. „Wat vaststaat is dat de man ruzie met het kind heeft ge kregen, Daarby is het meisje zo mishandeld dat ze voor onder zoek naar het ziekenhuis moest." Het kind heeft er geen ernstige kwetsuren aan overgehouden en is inmiddels weer thuis. Direct na de mishandeling verza melden zich boze buurtbewoners voor de woning van de dader. Die was niet thuis, maar meldde zich even later zelf bij de politie. Hij wordt voorlopig vastgehouden. Zie ook pagina Rotterdam Rotterdam De Rotterdamsche Droogdok Maatschappij, eigen dom van Joep van den Nieuwen- huyzen, koopt de Wiiton-Fijen- oord Holding, maar verkoopt het Schiedamse deel van de werven» groep door aan scheepsbouwer Yssel-Vliet CombinatieDaarover is gisteren overeenkomst bereikt. Personeelsleden en onderne mingsraden zijn vanmorgen inge licht, Er zullen geen gedwongen ontslagen vallen. De Wilton-Fijenoord Holding om vat de reparatiewerven Wilton- Fijenoord in Schiedam <280 mede werkers), Verolme Botlek, Verol- me Heusden en het kleinere Ver- vako. Na de verkoop komen de nieuwbouwhal, het reparatiedok en de machinefabriek van Wilton- Fijenoord in Schiedam in handen van YVC. dat daar dan schepen kan bouwen en repareren. RDM-eigenaar Van den Nieuwen- huyzen betaalt voor WF Holding het symbolische bedrag van een gulden, maar neemt een schul denlast van veertig miljoen gul den over. WF Holding is in de ro de cijfers gekomen door verliezen bij de bouw van twee grote bag gerschepen voor Boskalis op de werf van Verolme Heusden. Aan de verkoop zijn maanden van moeizame onderhandelingen vooraf gegaan. YVC (450 werkne mers) kreeg lang geen voet tussen de deur. De tijd begon te dringen voor Wilton-Fijenoord toen huis bankier ABN AMRO de geld kraan dreigde dicht te draaien. YVC, die buiten Capelle aan den IJssel ook vestigingen heeft in Ridderkerk-Bolnes en Groot-Am- mers, kan nu de sprong 'over de bruggen' maken. Daarmee krijgt het de gewenste open verbinding naar zee. in de toekomst zal YVC Kralingseveer en Bolnes verlaten. Voor de werf in Groot-Ammers heeft de transactie geen gevolgen. Aarlen De Belgische kinderont voerder Mare Dutroux is vorige week woensdag bijna opnieuw ontsnapt, meldden twee Belgi sche kranten vanmorgen. Dutroux wist op 23 april te vluch ten door onoplettendheid van zijn bewakers. Dit leidde tot grote op schudding in België. Met een medegevangene waagde Dutroux woensdag een tweede poging door hun bewakers te overmeesteren. Volgens de kran-, ten kon een nieuwe ontsnapping vanuit de gevangenis in Aarlen maar op het nippertje worden voorkomen. Zie ook pagina 1 NapelsTwee dagen van stortre gens in het zuiden van Italië heb ben in de omgeving van Napels overstromingen en aardverschui vingen veroorzaakt die z^ker tien mensen fataal zijn geworden. Honderden brandweerlieden en hulpverleners zochten vanmor gen nog naar slachtoffers. Duizenden mensen zijn dakloos geworden doordat hun huizen door de modder zijn meegesleurd of beschadigd. Veel mensen brachten de nachi door op het dak of de bovenste verdieping van hun huis. Medan In de Indonesische plaats Medan zijn vandaag voor de derde achtereenvolgende dag rellen uitgebroken wegens de prijsstijgingen die deze week zijn afgekondigd. De politie schoot in de lucht en met traangas om de monstranten plunderaars te verdrijven die banden en kiosken in brand staken en Chinese win kels aanvielen. Zie ook pagina 7 ?10981 15863 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1