10 7 Feyenoord troeft Spurs en Anderlecht af la moiiERm IS 5s wm SWSMC moet nog even wachten met het Wilhelmus O Spelers Willem II wisten van niets Nakaarten Bert Konterman kiest voor de Kuip: 'Omdat hier toch weer mooie tijden aanbreken' Krajicek naar tweede ronde Honkbalcoach weg bij ADO Belgisch team niet naar DKOD Ook komst van j Tininho nabij Patrick Pothuizen scoort hoog tegen Feyenoord Michael van Praag krijgt Fair Play Award Fietstoerclub Rijnmond neemt dit keer de boot Rotterdams Dagblad Dinsdag 12 mei 1998 Rome/Berlijn Richard Krajicek heeft de tweede ronde bereikt van de Super Nine in Rome. Op het centre court van de Foro Italico sloeg hij de Australiër Mark Phi- lippoussis in drie sets van het gra vel, 5-7 7-6 8-1. In de tweede-ronde speelt hij te gen de Fransman Escude, halve finalist op de jongste Australian Open. Petr Korda, de nummer twee van de wereld, werd een prooi voor de talentvolle Marokkaan Hicham Arazi. De linkshander, die vorig jaar bij zijn debuut op Roland Garros de laatste acht haalde, stond de Tsjech slechts zes gaines toe, 6-2 64. Greg Rusedski, vijfde geplaatst, werd voor het tweede opeenvol gendejaar op de eerste dag uitge schakeld. De Brit verloor met 5-7 6-7 van de Tsjech Ulihrach. Ook Jonas Björkman, zevende inge schaald, verliet Rome. De Belg Flip Dewulf was vaster op het gra vel, 2-6 3-6. In de kwalificaties sneuvelden Van Loitum, Wibier en Schalken. Van Lottum versloeg de Roemeen Sabau (6-4 7-5) maar struikelde over de Argentijn Arnold, 2-6 2-6. Schalken, tweede geplaatst bij de qualifiers, had moeite met de Ita liaan Allgauer (6-3 4-6 64) maar diens landgenoot Calimberti was te sterk, 4-6 2-6. Wibier sneuvelde al in de eerste ronde tegen de Spanjaard Vicen te, 64 4-6 4-6. Den Haag Het bestuur van honkbalhoofdklasser ADO uit Den Haag heeft bésloten de sa menwerking met trainer Wil Koot te beëindigen. ADO staat momen teel met zes punten uit twaalf wedstrijden op de achtste plaats in de competitie. Arnhem Het plan van de natio nale korfbalselectie van België om massaal overschrijving aan te vragen naar het Heelsumse DKOD gaat riietdoor. Het bestuur van de Gelderse korfbalclub acht te een grote intocht van Belgen niet wenselijk. De Belgische se lectie wilde bovendien in eigen land blijven trainen en ook dat was voor het bestuur van DKOD niet acceptabele Het idee om in Nederland te gaan spelen was vo rige maand ontstaan na afloop van de finale van het Europees kampioenschap. België leed toen een verpletterende nederlaag te gen Oranje, 26-13. Door gezamenlijk in de Neder landse competitie uit te komen, hadden de Belgische korfballers de hoop iets van hun achterstand goed te maken. Door Marcel van der Kraan Rotterdam Feyenoord denkt zijn eerste slag op de transfermarkt te hebben geslagen. Met het aantrekken van Bert Konterman heeft de Rotterdamse dub (grote) buitenlandse con currenten afgetroefd. Want wie zaten er be halve de Rotterdammers nog meer achter de centrale verdediger van Willem II aan? Kon terman; „Ik kan het nu wel zeggen: Ander lecht en Tottenham Hotspur. Maar ik wilde per se zelf naar Feyenoord." Het kan dus toch nog, grote talen ten uit de Nederlandse subtop binnenhalen voordat zij de wijk nemen naar het buitenland. En dat Konterman een grote vis is, daarvan is Rob Baan overtuigd. „Als ik bondscoach was geweest, had ik niet Vierklau maar Konter man meegenomen naar het WK" Zo die zit. Baan: „Ik meen dat echt. Zijn plafond is het Neder lands elftal, die stap kan hij via Feyenoord gaan maken." In Rotterdam-Zuid weet men bij na zeker dat ook in Eindhoven gek is opgekeken van de bliksem- transfer. Konterman stond op de nominatie om door PSV te worden ingefijfd en om eventueel Jaap Stam op te volgen. „De heren wa ren er nog niet uit op welke posi tie hy het best tot zijn recht zou komen," zegt Kontermans zaak waarnemer Henk van Ginkel, die een week geleden zelf Stam naar Manchester United bracht. „Het is waarschijnlijk ook voor PSV een flinke verrassing dat hij nu bjj Feyenoord zit" Konterman had hij Willem II nog een contract voor twee seizoenen. Zin om dat contract uit te dienen, met zoveel internationale belang stelling, had de 27-jarige 'allroun- der' niet. Vorig jaar stonden Vites se en Queens Park Hangers al op de stoep, maar toen wenste zijn Tilburgse werkgever onder de ze ven miljoen niet eens te praten over een transfer. Bert Konter man: „Sinds Rob Baan bij Feyenoord werkt, is er weer visie bij de club. Ik denk dat hier weer mooie tijden gaan komen. Feye noord is en blijft de groot ste club van Nederland. Foto Peter de Jong/ CorVos Het lot „Misschien," zegt Konterman nu, „is dat wel het lot geweest. Ik heb de Celestijnse belofte gelezen, dan weet je dat niets zomaar ge beurt. Doordat het toen niet is doorgegaan heb ik by Willem II het mooiste jaar uit mijn hele car rière gehad en heb ik nu alsnog de droomtransfer die ik voor ogen had. Een overstap naar een club bij de top-drie is voor my althans het mooiste dat me kon overko men." Hij lacht als de vergelijking met zijn vroegere maatje Jaap Stam ter. sprake komt. Samen bewan delden ze exact dezelfde wegen. Hun eerste profcontract bij FC Zwolle, vervolgens verkocht aan Cambuur en via Willem II allebei neergestreken bij een van de Ne derlandse topclubs. Stam is nu al- Rotterdam Na Bert Konter man hoopt Feyenoord op korte termijn ook de Braziliaanse aanvaller Tininho officieel te presenteren. Het bestuur van de Rotterdammers was gister avond dicht bij een overeen komst met de Braziliaanse club Portuguesa over een transfer van de Zuid-Ameri kaan. „Een ander type speler," zegt Rob Baan. „Maar jong en ambitieus. Hij heeft hier stage gelopen en we zyn druk bezig om hem vast te leggen. Ik hoop binnen 24 uur uitsluitsel te krijgen." Daarna heeft de komst van een linkerverdediger bij Feye noord de hoogste prioriteit. leen een stationnetje verder, zit aJ in Engeland. „Daarom dacht ie dereen dat ik zyn opvolger zou worden, maar met mijn keuze voor Feyenoord heb ik iedereen verrast." Konterman vindt zichzelf een laatbloeier. Is al 27 jaar, maar treurt niet dat hij op deze leeftijd pas de stap naar een topclub maakt. „Wat is een laatbloeier? Huivert en Seedorf zijn extreme 'vroegbloeiers'. Ik heb in elk geval het gevoel dat ik in de kracht van mijn leven zit, dat ik mijn beste jaren juist nu ga krijgen." Rob Baan onderstreept nog eens de klasse die Konterman, 1.88 me ter lang en 82 kilo zwaar, heeft, „Hij is sterk in de lucht, heeft snelheid en kan een pass verstu ren. Jaap Stam heeft waarschijn lijk net iets meer, anders betaalt Manchester United geen 35 mil joen voor hem. Je mag Konter man eigenlijk niet met Stam ver gelijken, maar ik denk dat hij de taak van Stam net zo goed kan uitvoeren," zegt het bestuurslid technische, zaken in het bijzijn van zijn nieuwe vedette. Topspeler Voorzitter Jorien van den Herik beloofde vorige week al de komst van een topspeler. Sommigen zul len zich afvragen of hij daarmee Konterman heeft bedoeld. Baan bevestigt dat. al haast hij zich te zeggen dat het begrip 'topspeler' in de Nederlandse competitie niet verkeerd moet worden uitgelegd. „Wat is het criterium bij een top speler? Als je bedoelt, kan Feye noord Kluivert kopen, kan Feye noord Ronaldo kopen, dan be grijpt iedereen dat zoiets onmoge lijk is. Maar Konterman hoort echt in het rijtje heel goede spe lers thuis. Hij valt beslist niet on der de categorie koopjes," zegt Baan. De transfersom houdt men in de Kuip geheim, maar een miljoen of vier, vijf schijnt Konterman zeker te hebben gekost. „Eh, in elk ge val zoveel dat er nu zeker iemand verkocht moet worden," glim lacht Baan, die weet dat hij be hoorlijk materiaal voor de markt in de aanbieding heeft. Konterman is in eerste instantie aangetrokken om bij Feyenoord de rol van centrale verdediger te gaan vervullen. Dat betekent dat Jean-Paul van Gastel definitief te rugkeert naar het middenveld, waarbij men er gemakshalve van uit gaat dat de door Hiddink voor het WK overgeslagen Brabander niet voortijdig vertrekt. Konterman: „Eigenlijk kan ik overal spelen. ïk heb rechtsback, rechtermiddenvelder, centrale middenvelder gespeeld. Maar de laatste maanden stond ik in het centrum van de verdediging, op die positie heeft Feyenoord mij vaakgèscout." Weer visie Eén vraag nog voor de man die de Engelse Premier League liet lo pen en die het Anderlecht van Arie Haan de deur wees: wat trok hem nu zo in Feyenoord? Konterman, die weet dat zijn ploeggenoten Joonas Kolkka en Henry van der Vegt de Rotter dammers afwezen: „Sinds Rob Baan bij Feyenoord werkt, is er weer visie bij de club. Ik denk dat hier weer mooie tijden gaan ko men, Feyenoord is en blijft de grootste club van Nederland, dat zei Co Adriaanse 2elfs. Dat klas sieke shirt, dat nooit verandert, dat prachtige stadion. Waarom zou ik hier niet willen spelen?" Rotterdam Bert Konterman heeft een week moeten jokken in de kleedkamer van Willem H. De door Feyenoord gistermiddag gepresenteerde aankoop zag zijn collega Joonas Kolkka zondag met bloemen van het veld gaan en afscheid ne men van de Willem Il-aanhang. „Dat gaf me een raar gevoel. Zijn transferwas bij iedereen bekend, maar niemand wist dat ik ook mijn laatste wed strijd speelde" Vrijdag was de overgang van Konterman naar Feyenoord in kannen en kruiken. Voor Willem H stond echter veel op het spel. De ploeg wilde Euro pees voetbal halen, het. nieuws over zijn vertrek zou voor onrust kunnen zorgen. „Toen we dat hadden gehaald en ik door de supporters op de schouders werd genomen jkreeg ik kippenvel van alle emoties. Het was een leugentje om bestwil. Het bestuur vroeg me om het ook na afloop nog geheim te houden. Dan zou Willem II alle aan dacht in de pers krijgen. Ach. dat gunde ik de dub wel." Konterman komt met Feyenoord in hetzelfde toernooi (UEFA Cup) uit als Willem II. In de com petitie zal hy straks de eerste wedstrijd moeten missen. Door zijn zesde gele kaart kreeg hij een automatische schorsing voorhet nieuwe seizoen. Rotterdam - In SPEELRONDE 27 van TOPCOACH werd NEC-verdediger Patrick Pothuizen verrassend winnaar van het laatste spelersklassement van het seizoen 97798'. De Rotterdams Dagblad VOET B A "L S P E L centrale verdedi ger scoorde in De Kuip eenmaal te gen Feyenoord en hield met de Ny~ meegse formatie bovendien de nul. Het doelpunt (5) en het houden van de nul (4) leverden hem een totaal van 9 punten op. Voor SPEELRONDE 27 telden de volgende negen wedstrijden mee: zo. 10 mei: Feyenoord-NEC, Willem Il-Sparta, MW-Vitesse, NAC-FC Volendam, Ajax-FC Utrecht, FCTwente-PSV, SC Heerenveen-RKC Waal wijk, Roda JC-De Graafschap en FC Groningen-For- tuna Sittard. De spelers in de eredivisie kunnen punten scoren via gemaakte doelpunten, het geven van assists, het ver zilveren van strafschoppen en in het geval van doel mannen en verdedigers het houden van de nul. Alie spelers krijgen punten aftrek voor gele (-1) en rode (- 3) kaarten. De volgende spelers scoorden punten in SPEELRONDE 27: Ajax: Melchiot-3, Witsehge -1. Arveladze 3. I>e Graafschap: Redeker -1, Van der Haar 2, Lindenbergh -3. Victo ria -1, Hendriks 5, Fuchs 3. FC Groningen: Koeman 4, Leonardo 4, Rosén 3, Lodewijks 4. SC Heerenveen: Constantinovici ö.Talan -1, Van Nislelrooy 8. MW: Emerson 3. Taiwo 2. NAC: Arveladze 3, Bogdanovic 5. Envin van de Looi -1, Feskens 4. Atmodikoro 4, Scheepers 3. NEC: Bas Roorda 4, Maes 4, Verhoeven -1, Pothuizen 9, Sainovski 4. RKC Waalwijk; Ad Leemans -1. Dennis Rommedahl 4, Joeri Petrov 3, Patrick van Diemen 3. Roda JC: Obdam 4, Van der Luer 3, Torma - i, Lawal -1. Sparta: Krijgsman -1. FC Twente: Abbenhues 4, Kamebeek 4. De Witte 3, Van Halst 5. Hoogma 4, Oude Kamphuis 4, McKinnon 4, Boschker 4. FC Utree h t: Asmus -1Hernandez -IJohn de Jong 4, Mols 3, Schar- ronburg 2. Vitesse: Sjoekov7, Perovic4, Machlas 2,Trust!ull4. FC Volendam: Bond 3, Boogers 2,Matthaei -i, Willem II: Arts 3, Konterman -1, Wijnhard G, Prommayon 3, Valk 7, Hyypia7. I.s.m. HM Soccer Promotions. Amsterdam Voor zijn niet-aflatende stryd tegen uitwassen in de sport is Ajax-voorzitter Michael van Praag gisteren onderscheiden met de Nationale Ne derlanden Fair Play Award 1997. De groepsprijs ging naar de American Footballclub Amsterdam Admir als. In de categorie breedtesport ging de prijs naar Ruud van der Graaf, leraar Engels aan het Johan de Witt College in Den Haag en naar de hockeyclub Houten. Het was voor de tweede keer dat de prijs werd toegekend aan personen of groepen die op een bijzondere manier een bijdrage leverden aan fair play en tolerantie in de sport. De Amsterdam Admirals hebben hun clubnaam ver bonden aan de anti-racismeeampagne „Als racisme wint, verliest de sport" van de gemeente Amsterdam. De hockeyclub Houten besteedde veel aandacht aan de voorbeeldfunctie van coaches en ouders. Van der Graaf onderzocht eerst in hoeverre op zijn school al lochtonen minder aan georganiseerde sport doen dan anderen (18 tegen 45 procent) en deed daar ver volgens wat aan. De keuze viel op Van Praag wegens diens vasthou den aan normen en waarden; niet alleen als voorzit ter van Ajax, ook als bestuurslid'van de Sectie Be taald Voetbal. Hij is met de portefeuille supporters- geweld/veiligheid verantwoordelijk voor de invoe ringvan de persoonsgebonden clubkaart. De prys van 15.000 gulden stort Van Praag in het sup portersproject „De Held" van ADO Den Haag. Daarin wordt getracht de supporter van morgen een wat so cialer gedrag aan te leren. Van Praag heeft de moed opgegeven, dat het met de huidige generatie tussen de 15 en 22 jaar nog zal lukken. NAKAARTEN METis en serie verhalen over sporters en trai ners in het Waterweggebied. Zij die zich opvallend manifesteren -in positieve of negatieve zin spelen zich in de kijker voor deze rubriek. Deze week komt trainer GUUS HAAK aan het woord. Sinds zijn komst draait SWSMC als een tierelier. Onder zijn lei ding sloeg de degradatie-angst om in promotie-hoop. De ploeg staat met één been in de hoofd klasse. Door Pim van der Helm Schiedam 'Er moet op Harga weer worden gelachen1. Het wa ren de legendarische woorden van Guus Haak jongstleden janu ari toen hij bij SWSMC het roer overnam van de ontslagen trainer Joop Molendijk. En er wordt weer gelachen. Lachen lijkt het tover woord op Harga. Zondagmiddag kwart voor vier - vier maanden na de komst van de door de wol ge verfde oefenmeester - was er we derom reden genoeg om te lachen voor de ploeg van de voormalig voetbalprof. Zyn ploeg staat na de 3-2 overwinning op Nieuwen- hoorn met één been in de hoofd klasse. Aanleiding om de 'succes trainer' met die heerlijke Haagse tongval, eens aan de tand te voe len over zijn nu al succesvolle pe riode bij de Sehiedamse eerste klasser. U heeft, toen u pas bij SWSMC aan het werk was, eens gezegd dat na één overwinning niet meteen het Wilhelmus gezangen hoeft te worden. Het heeft er alle schijn van dat de jongens binneji afzien bare tijd wél Neeriands volkslied aan kunnen gaan heffen. „Nee, dat kan nog steeds niet. Na tuurlijk hebben we vandaag een zeer grote stap in de goede rich ting gezet, maar er volgen nog twee wedstrijden waarin even eens op het scherpst van de snede gestreden zal worden. Daarom zijn we er nog lang niet." Medio januari vocht SWSMC nog tegen degradatie. Wat voor een groep trof u aan toen u bij de Sehiedamse fusieclub aan het werk? ,J)e verwachtingen van de club la gen niet meer op één lijn met de resultaten. Ik kwam al gauw tot de ontdekking deze selectie veel kwaliteit bezit. Het kostte me evenmin veel tijd om te zien dat het vooral schortte aan de menta liteit van de jongens. Als iemand bij voorbeeld eens een verkeerde bal gaf, zag je direct lelijke gezich ten. Daardoor groeiden de .ver houdingen binnen de lijnen scheef en dat was destijds mijns inziens het eerste dat moest ver anderen." Degradatie is afgewend en nu lonkt ineens de hoofdklasse voor SWSMC. Wat ts de sleutel van dit succes „Dat 2ijn de jongens zelf, zij heb ben dit bereikt. Het enige dat ik getracht heb te bewerkstelligen is het terugbrengen van de bele- ving, het plezier in het spelletje. In principe zijn het allemaal we- reldgasten. Wederzijds respect is waar het om gaat. Wie myn verle den kent weet dat ik wel een en ander heb meegemaakt. Tk ben 61 maar kan de jongens op het trai ningsveld nog alles voordoen wat ik hen wil leren. Dat dwingt res pect af. Om maar te zwijgen van mijn levensmotto: niet roken, niet drinken en niet naar andere wou wen kijken. (Lachend) Dat spreekt deze spelersgroep tevens enorm aan. Het scheppen van een klimaat waarin respect hoogtij, viert, samen met het terugbren gen van het saamhorigheidsge voel en de mentaliteit waarbij de spelers voor elkaar door het vuur gaan; dat is de basis van het huidi ge succes in een notedop." De kans dat uw ploeg promoveert is niet gering. Is het materiaal waar u nu over besckikt eventueel iti staat zich te handhaven op ket hoogste niveau van het zondag amateurvoetbal „Dat is moeilijk ie zeggen. De maand mei is vanwege alle over schrijvingsperikelen een zeer hectische maand. Ofschoon ik van mening ben dat de huidige groep dat wel zou kunnen, kan ik geen zinnig woord zeggen over de selectie van volgend seizoen. Ik houd me nu eerlijk gezegd liever bezig met de komende twee wed strijden. Aan ver vooruit kijken heb ik een broertje dood. Eén keer is dat verkeerd uitgepakt. Toen ik gevraagd werd bij SWSMC te ko men trainen, had ik niet eens voetbalschoenen meer. Die had ik weggegeven aan mijn zoon en schoonzoon had gegeven. Ik had niet verwacht ooit nog als trainer aan de bak te moeten en heb die schoenen terug moeten pikken." Hoe gaat de selectie van SWSMC zich voorbereiden op de rest van het competitietoetje? „De voorbereiding op dit trakte ment zal niet veel verschillen van de voorbereiding op normale wed- Guus Haak. De trainer waakt voor al te veel opti misme. „Na- tuurlijk heb ben we tegen Nieuwen- hoorn een zeergrote stap in de goede rich ting gezet, maar er vol gen nog twee wedstrijden waarin even eens op het scherpst van de snede ge streden zai worden. Daar om zijn we er nog lang niet." Foto Peter Molkenboer strijden. Daar komt bij dat we ons nu ook' moeten focussen op de Rotterdams Dagblad Trofee, zo dat Edwin Berveling zijn schor sing uit kan zitten. Om Edwin van zijn schorsing af te krijgen, moe ten we'dus voor de RD Trofee twee of drie wedstrijden verder komen. Om het een te bereiken, moeten we het ander doen en zo slaan we misschien twee vliegen in één klap." Twee of drie wedstrijden in RD Trofee? Dan zit SWSMC onder hand in de finale? Guus Haak gaat dus voorde 'dubbel' „Nee, niet Guus Gaak, SWSMC gaat voor de dubbel." Schiedam Een kilometer meer of minder, daar draait Fietstoerclub Rijnmond de hand niet voor om. Maar voor de Maassentocht van komende zondag stappen de deelnemers niet alleen op de fiets, maar ook op de boot. Het veer Vlaardingen-Pemis om pre cies te zyn. Dan kan de fietstocht langs diverse kan ten van de Maas echt beginnen. Kosten voor deelname bedragen zes gulden en ge zien de afstand zijn de fietsers verplicht een race- of trimfiets te gebruiken. De start van de 150 kilometer lange fietstocht is om 8.39 uur bij de kantine van de wielerbaan in het Sehiedamse sportpark Harga. In schrijven kan vanaf 08.00 uur. Voor meer informatie kan worden gebeld met Bert de Mik (5919230). Fietstoerclub Rijnmond tekent ook voor de organisa tie van de Mid-Avond Fietsvierdaagse die van maan dag 25 mei tot en met donderdag 28 mei wordt gehou den. Belangsteltenden die daar informatie over wil len hebben, dienen contact op te nemen met Henk Gusman (4710312). V Sport kort ATLETIEK Schiedammer Richard de Groot heeft de duathlon in zijn woonplaats op zijn naam geschre ven. De triathleethadvoorde 1 kilometer zwemmen en 10 kilometer hardlopen 49 minuten en 32 secon den nodig. Carlo van den Bergh eindigde als tweede. VOETBAL. Oud voetbalinternational Gerrie Müh- ren komt woensdag 27 mei naar Kethel om bij WK een voetbalclinic te houden. Van 15.00 tot 18.00 uur wordt de jeugd met onderdelen als penaïtyschieten, partijspelen, snelheidscircuits en techniektrainin gen geamuseerd. VOETBAL. Op slotdag van het Schiedams Voet balkampioenschap (15 augustus) wordt dit keer voor de finale door een team bestaande uit bestuursleden van de dertien aan het toernooi deelnemende clubs een voorwedstryd gespeeld tegen sportjournalisten uit het Rijnmond-gebied. Leen Wamaai stelt het be- stuursteam samen. Sportagenda Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bus 373,3100 AJ Schiedam. De sportredactie Ls overdag telefonisch bereikbaar onder 01O-27327G5 (fax; ölö- 4265227) en in de avonduren onder 010-4004310. DINSDAG 12 MEI VOETBAL. Rotterdams Dagblad Trofee: 19.00 Excelsior Maas- sluis-DRG3(zf?}, Tweede ronde V! aar dings kampioenschap: 18.45 HSC(za)-HVO, 18.45 VFC-Fortiina, 18.45 TSB-Deltasport.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 2