'Ik ben geen racist' ?Mensen zien iets ergs gebeuren, maar lopen door' Honderden Vlaardingens Recreade modelvliegen Nachtvlinderen Reanimatiecursus Blauwe Brug Nacht Schiespoordag Schaapscheren Opening strandseizoen Bos in bloei gelconcert n Ad Bierhuizen: gedwongen solitair en zeker niet bereid te vertrekken genda Rotterdams Dagblad Woensdag 20 mei 1998 Houdt het dan nooit op: dat gebral over Vlaardingen? Vorige maand heette Vlaardingen 'een dynamische stad, waar het goed wonen en werken is1 (Frits Loomeïjer, directeur Visserijmuseum); deze maand is Vlaardingen 'geen gemiddelde stad'. Dat zegt Jan Anderson, de ijverige verzamelaar van postzegels, ansichtkaarten, foto's, tekenin gen, radio's en duizenden andere dingetjes. Vlaardingen: geen gemiddelde stad? Nederland telt honderd Vlaar dingens, want waar je ook komt: in elke stad struikel je over Blokker, Marskramer. Etos, Albert Heijn, H&M, Body Shop, Amici, Free Re cord Shop, Kruidvat, Hij, Zij, Bruna en McDonald's, en in al die ste den heb je wel een theater waar Theo Maassen, Tineke Schouten, Hans Dorrestijn, Vincent Bijlo en Ruth Jacott optreden. Let wel: geen woord van kritiek daarop. Want eigenlijk heeft het wel iets vertrouwds om in Veenendaal dezelfde posters te zien hangen als aan de Schiedamseweg. En in die plaats wordt, ondanks het feit dat er het secretariaat van de Bond tegen het vloeken is gevestigd, even hard gelachen om Youp van 't Hek. En hoe handig is het niet om in Elburg een broek te kopen, die je - als hij niet bevalt - in Vlaardin gen kunt ruilen. Zou het trouwens geen aardig idee zijn om alle steden in Nederland te herdopen in Vlaardingen? Dat opent ongekende perspectieven. Je gaat in Vlaardingen (voorheen Deventer) naar de eerste helft van Dorrestijns programma, in de pauze vertrekje en enkele weken later pak je in Vlaardingen (voorheen Vlaardingen) het deel na de pauze. Wat een heerlijk vooruitzicht! Nooit meer grensrellen tussen Schie- damse en Vlaardingse jeugd; nooit meer vertraagde treinen, want elk station heet Vlaardingen-centrum; nooit meer gezeur over de stads- provincie; nooit meer snoepreisjes van de gemeenteraad naar andere gemeenten om te zien hoe ze het daar (beter) doen. Ik heb zelfs visioenen van Nederland dat in Vlaardingen wordt her doopt, en daarna alle landen van de Europese Unie, en daarna het Oostblok. En daarna geven we alle landen van de wereld onze 'géén gemiddelde' naam. En waarom zouden we bij de dampkring ophou den? We vliegen gewoon naar Mercurius, Venus, Mars, Jupiter, Sa- tumus, Uranus, Neptunus en Pluto en planten daar ovaal de Vlaar dingse vlag. Wat zal Jan Anderson blij zijn. Wat hij dan niet allemaal kan gaan ver zamelen... DICK VAN DER LUGT Vlaardingen De Radio Modelvlieg Vereniging Vlaardingen houdt morgen een recreade. Tussen 13.00 en 16.00 uur zal een breed scala aan modelvliegtuigen het luchtruim kiezen. Het vliegveld is gelegen in de Broekpolder aan de Watersportweg. Ben van As probeert vrijdag 22 mei om 22.00 uur met zeer sterke lampen nachtvlinders te lokken om ze te inventariseren. Hij doet dit tegenover watersportver eniging de Bommeer aan de Watersportweg in de Broekpolder. Voor belangstellenden is het raadzaam een zonnek- lep of -bril mee te nemen. De Nederlandse Hartstichting houdt op dinsdag 26 mei en 2 juni een reanimatiecursus in het Holy Zie kenhuis. In twee avonden, die om 20.00 uur begin nen, leert men wat te doen bij iemand met een hart stilstand. Meer informatie is verkrijgbaar bij L. H. Vink, telefoon 4750189, Kinderen van 9 tot en met 12 jaar kunnen vrijdag 22 mei overnachten in wijkcentrum De Blauwe Brug. Voor deze Blauwe Brug Nacht staat een kennisma- kingsspel op het programma, T-shirt schilderen, ka raoke, disco, slapen en ontbijten. De nacht wordt afgesloten met een videofilm. De ac tiviteit duurt van 15.00 tot 11.00 uur. Deelname kost ƒ7,50. Inschrijven kan via telefoon 2470464. Modelspoorvereniging Schiespoor houdt zaterdag 23 mei van 10.00 tot 16.00 uur de laatste Schiespoordag. Jan van Vlietzal bezoekers laten zien hoe de rails van natuurgetrouwe bedding kan worden voorzien. Ook is er een medelspoorbeurs en zijn er dubbanen te zien in het clubhuis aan de Westerkade 21. De schapen in kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Beatrixpark worden zondag 24 mei tussen 13.00 en 16.00 uur verlost van hun wanne winteijas. Daarnaast kunnen kinderen wol spinnen, meedoen aan een 'kippenrace' en geschminkt worden. De damesband BZV en de jongerenband Steque tre den op. Hoek van Holland Het strandseizoen wordt op Hemelvaartsdag officieel geopend. Om 13.00 uur worden de vlaggen gehesen. De reddingshelikopter en de nieuwe reddingsboot van de KRM leveren de vlaggen op spectaculaire wij ze aan. Langs de Badweg wordt een braderie gehouden. Op het strand geeft de Vliegervereniging Rotterdam de monstraties, Vanaf bezoekerscentrum d'Oude Koestal aan de Pep pellaan in 's Gravenzande start zondag 24 mei om 11.00 uur een excursie door het Staelduinse bos met als thema 'Bos in bloei'. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur. Deelna me kost vjjf gulden. V/1 Petra Veenswijk geeft zaterdag 23 mei om 20.15 uur een concert op het Garrelsorgel van de Groote of Nieuwe Kerk. Kaarten zijn op de dag zelf verkrijg baar bij de kerk vanaf 19.30 uur. De toegang bedraagt negen gulden, kinderen tot twaalf jaar, CJP'ers of 65'plussers betalen ƒ7,50. Redactie Waterweg: Edwin Comelisse, Marc Floor, Ben van Haren, Daniëlle Hermans, Judith van Klaveren, Sentina van der Meer, Marlëtte Oisthoom, Jan Rozendaal Conny Taheij Overdo Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Sander Sonnemans Telefoon 2732700 4004310 Na de gemeenteraadsverkiezingen was Schiedammer Ad Bierhuizen een landelijke be kendheid. ïn één klap werd hij de enige CD'er met een raadszetel. Die solitaire positie werd nog eens versterkt toen de uitslag van de landelijke verkiezingen duidelijk maakte dat de CD alle Kamerzetels was kwijtgeraakt en dus geen vertegenwoordiging meer had in het parlement. Lijsttrekker Janmaat liet zich pal na de verkiezingen zelfs ontvallen dat hij zijn partij wil opdoeken. Maar deze ontwikkelingen luiden niet automatisch het einde in van de politieke loopbaan van Ad Bierhuizen. De Schiedammer heeft weliswaar overwogen het bijltje er bij neer te gooien. Maar de manier waarop hij in de Schiedamse politiek wordt behandeld, is voor hem een stimulans om door te gaan. „Ik ben een knokker en laat me niet wegdrukken uit de politiek. Werk me op een onfat soenlijke manier tegen en ik ga juist door," Door Edwin Comelisse Schiedam—Aan het begin van het gesprek komt het hoge woord er al snel uit „Ik ben geen racist. Ik ben ook niet extreem rechts; ik ben rechts," klinkt het uit de mond van Schiedammer Ad Bier huizen, De woorden stuk voor stuk beklemtoond en afgesloten met een een lange stilte. Dat de woorden maar goed mogen door dringen aan de andere kant van de tafel. Gezien het gedachten- goed van de CD en de breed in de media uitgemeten misstappen van verschillende partijleden lijkt maar één reactie mogelijk. Als de ze ook volgt, steekt de 38-jarige Bierhuizen van wal. Dat ze hem nog nooit op een racistische uit spraak hebben kunnen betrap pen, Dat hij geen dingen over het vreemdelingenbeleid heeft ge zegd die WD-voorman Boike- stein niet veel scherper heeft ge zegd. Dat hij respect geniet bij Turken en Marokkanen. Het zijn z'n buren en hij heeft er nog nooit problemen mee gehad. Niet in Schiedam-Oost, de wijk waar hij nu al jaren woont, maar ook niet in de wijken Nieuwland en Span gen waar hij respectievelijk is ge boren en een paar jaar heeft ge woond. „Bij de installatie van de gemeenteraad in 1994 zei burge meester Seheeres: er zitten vier racisten in de gemeenteraad van Schiedam. Maar waar haalt die man het lef vandaan," zegt Bier huizen verontwaardigd. „Ik had nog niet eens wat gezegd of ge daan, maar het stond blijkbaar al vast dat ik een racist was. Mensen in Oost die me kennen weten dat dit niet klopt Ik ben een sociaal mens, ik werk hard, ik doe mijn best. Dat mensen het niet eens zijn met mijn ideeën, is tot daar- aantoe. Maar hun waarheid is niet dé waarheid." Het gevoel van ongenoegen steekt meerdere keren de kop op tijdens het gesprek. Of het nu gaat om de manier waarop de an dere Schiedamse raadsleden hem behandelen of de manier waarop de media over hem berichten: steeds klinkt er iets van ongenoe gen, zelfs miskenning, door in de woorden van Ad Bierhuizen. Als hij toch maar eens de kans kreeg om iets naar voren te brengen, een wezenlijke inbreng te hebben in een raadsdebat, normale ant woorden kreeg van de andere raadsleden. Hij zou ze nog ver baasd doen staan. „Luister naar me, ga in discussie met me. Mis schien kun je nog wat van me le ren Of misschien kun je me over tuigen van jouw gelijk. Bepaal je oordeel over mij op basis van je ei gen bevindingen en niet op basis van wat anderen over me zeggen. Ad Bierhui zen: 'De men sen zeggen weieens: jij had In Den Haag lijst trekker moe ten zijn voor deCD.' Fa Roel Dijkstra Behandel me in ieder geval niet als een paria. Want zoals het de af gelopen vier jaar is gegaan, is ge woon onbeschoft. Is dat nou die volwassen Schiedamse politiek? Nou, ik vind het eerder een kleu terschool. Een stelletje hypocrie ten, Sommigen denken alleen: hoe kan ik zo snel mogelijk veel geld uitgeven. Ze denken daarbij niet na waar dat geld vandaan moet komen. Het is wel mooi het bedrijfsleven waar dat geld van daan moet komen. De meeste raadsleden zeggen me niet eens gedag als ze binnenkomen. Dat kenmerkt je intelligentie toch wel denk ik. En dan na de verkiezin gen lekker opscheppen dat zij ver antwoordelijk zijn voor de terug val van de CD. Nou, dat kunnen zy niet op hun conto schrijven. Het zetelverlies is het gevolg van landelijke ontwikkelingen en de manier waarop de media de partij hebben afgeschilderd." Liberalen De politieke afvaardiging van de CD had ook in Schiedam verdwe nen kunnen zijn, zegt Ad Bierhui zen. Dat dit niet zo is, Jigt aan de WD. De onderbou wing van deze bewering is wat ingewik keld maar Bierhuizen neemt graag de moeite om het uit te leggen, „De reden waarom ik bij de CD terecht ben gekomen is ook de reden waarom ik in de poli tiek verzeild ben geraakt," zegt hij. „Er kwam in myn straat een Turks koffiehuis en dat zou aller lei overlast met zich meebrengen, herrie, geparkeerde auto's. Het werd me al snel duidelijk dat de eigenaren van het koffiehuis niet over de benodigde vergunningen beschikten. Bij de gemeente zei men: bel de politie maar. Maar die liet me weten dat het koffiehuis werd gedoogd. Ik heb toen contact gezocht met de WD, want op die partij stemde ik steeds. Fractie voorzitter Will van Wijk is vervol gens langs geweest en heeft me beloofd dat hjj ermee aan de slag zou gaan. Vervolgens heb ik nooit meer wat van hem gehoord. Toen werd ik benaderd door de CD en daar kreeg ik wel een kans. Dus eigenlijk kun je stellen dat ik door Will van Wijk bij de CD ben te rechtgekomen. Als hij zijn belofte was nagekomen, had ik nu nog steeds bij de WD gezeten, of waarschijnlijk helemaal met in de politiek." Allochtonen In een gesprek met een CD'er is het bijna onmogelijk om het on derwerp allochtonen te vermij den. Het is het onderwerp waar mee de partij zich landelijk de laatste vier jaar heeft geprofi leerd. Sterker nog: het is het eni ge onderwerp, de onderlinge ru zies buiten beschouwing gelaten. Ook Ad Bierhuizen snijdt het on derwerp aan. En daarbij neemt hij wat afstand van de ideologie van de CD, „Ik heb altijd in moeilijke volkswijken gewoond, Nieuw land, Spangen, Oost, dus ik weet waar ik over praat," zegt hij. „Ik maak de problemen daar dage lijks mee. Daardoor heb ik inmid dels ook veel kennis van allochto nen. Ik heb Turkse en Marok kaanse buren, een Surinaamse vriendin gehad. ïk weet waar- schijnlijk meer van de gewoonten en gebruiken van die mensen dan het gemiddelde Schiedamse raadslid. Kijk, over Suriname moeten we niet zeuren. We heb ben dat land jarenlang leeggezo gen, de grondstoffen weggehaald. Daar krijgen we nu de rekening voor gepresenteerd. Over de men sen ttie hier in de jaren '60 en '70 kwamen werken omdat we drin gend behoefte hadden aan ar beidskrachten, hoor je mij ook niet. Die mensen deden het werk waar we zelf te belazerd voor wa ren. Oorlogsvluchtetingen moetje ook de helpende hand bieden. Het zijn juist economische vluchtelin gen en de oorlogsmisdadigers waar ik me tegen verzet. Die staan dan in een net en met "ouden tanden aan de grens. Dat is toch te gek voor woorden. Wat zijn we nou verplicht aan deze mensen. Niets toch? Hiermee zeg ik trou wens niets nieuws. Bolkestein heeft het allemaal al verwoord. Vaak ook nog heel wat scherper. Maar bij de WD blijft het bij pra ten. En dat terwijl zij in een posi tie zitten om er iets aan te doen." De ideeen van de CD en de opvat- tinpen aan Ad Bierhuizen tijken enigszins uiteen te lopen. In het verkiezingsprogramma van de partij staat letterlijk: Stop verdere opvang asielzoekers. Dat is toch icat rigoureuzer dan de opvattin gen dte ix zojuist heeft verwoord. Een liberaal die bij de verkeerde partij verzeild is geraakt? „Eh, hmm, (kleine pauze) nee hoor." Toch lijkt de persoon Ad Bierhui zen niet te passen in het beeld dat het grote publiek heeft van de CD. Hij heeft een baan, oogt als een /atsoenlijke buurman, komt goed uit zijn woorden en heeft mildere opvattingen dap de partij loaar- i'oor hij in de Schiedamse raad 2it. „Tja, die verkeerde figuren tiie btj de CD terecht zijn gekomen... Kijk, iedereen kreeg een kans by ;de CD. En dat heeft foute mensen, aan getrokkén, die veel schade hebben aange richt. Maar je mag een partij lid van te vo ren niet screenen. De CD groeide te snel rond 1994. Er waren men sen nodig en dan ben je ten dele afhankelijk van randfiguren. Ik heb dat bij de recente gemeente raadsverkiezingen zelf anders ge daan. Ik heb in mijn directe omge ving gekeken en alleen die men sen binnengehaald van wie ik ze ker wist dat ze in orde waren. Dat ze niet in criminele kringen ver keerden," U voert steeds aan dat politiek en media het u onmogelijk hebben ge maakt om politiek te functione ren. Maar net als ieder ander raadslid kunt u toch het woord vragen aan de voorzitter van de gemeenteraad? De afgelopen vier 'Gar er bc?cc!d niet vee! C" te tekenen uit uw mond. „Ja, dat klopt maar dat moet je wel in de juiste context zien. De eerste jaren van de vorige raads- periode was ik niet de eerste man van de Schiedamse fractie. Dat ben ik pas geworden na een sterf geval en het opstappen van de mensen die boven mij op de kan didatenlijst stonden. Het spreken werd me vanaf het begin onmoge lijk gemaakt. Ik kreeg geen ant woorden, werd genegeerd, men sen verlieten de zaal als ik aan het woord was. En anderen gebruik ten mij om met zogenaamde spits vondige opmerkingen te laten blijken hoe slim ze wel niet wa ren. Even publiekelijk laten blij ken dat ze tegen me waren. De ge schiedenis herhaalt zich blijk baar. Het is net alsof ik een ster op mijn borst heb. Nou, zie dan maar eens een wezenlijke inbreng te hebben." Dat zuordt anders uiel verwacht door de kiezers die u op die raads zetel hebben gezet. „Nee, je stemgedrag is wat uitein delijk telt. Ik heb steeds gestemd volgens de richtlijnen van het par- tijprogramrtih.'Dat is wat de kie zers is beloofd en alleen dóar kun je me op afrekenen. Maar ik ben nooit van die koers afgeweken. Controleer het maar. Je zal zien dat ik gelijk heb" Janmaat overweegt de partij op te heffen. Een verstandige beslis sing? „Ja, want de naam CD is niet meer te zuiveren. Door die randfiguren, rechtszaken en het beeld dat de media hebben geschetst, zou het heel raadzaam zijn de CD op te heffen. Begin een nieuwe partij, dan heb je geen last van die erfe nis. Maar in die partij zouden al leen de goede mensen moeten zit ten, mensen die bereid zijn het politieke spel volgens de regels te spelen." Hoe voelt het om de allerlaatste CD'er met een raadszetel te zijn? „Ik vind het een overwinning voor mezelf, voor mijn persoon. Het is een bewijs dat ik niet aan het beeld voldoe zoals dat wordt neergezet door politiek en media. Ik denk ook dat het door mijn per soon komt dat er in Schiedam nog een CD-zetel is. Ik ben eerlijk, speel geen rol, ben gewoon me zelf. De mensen zeggen weieens: jij had in Den Haag lijsttrekker moeten zijn voor de CD." Door Marietta Oisthoom Vlaardingen Fred speelt graag doktertje. Bij wijze van experi ment heeft hij vier vrouwen bij el kaar gezet: de nymfomane Tessy, de verslaafde Nicky, An de jour naliste en de schizofrene San. Groepstherapie wisselt Fred af met 'persoonlijke gesprekken' waarin hij zijn vrouwelijke pati ënten (seksueel) mishandelt. De journaliste An weet niet waar ze aan begint als zij zich vrijwillig aanmeldt. Maar al snel werpt zij zich op als aanvoerster van het verzet. 'Een experiment' is de nieuwe voorstelling van de theaterschool leerlingen van Henny van den Berg. Twee jaar geleden begon nen de vijf jonge.spelers aan de cursus 'Acteren is te leren'. Ze speelden in een eenakter over dis criminatie en hebben zich nu, op eigen verzoek, op een moeilijker stuk van Anthony Klee gestort. Vervolgens gingen ze zelf aan het sleutelen. Henny van den Berg: .Mensen zien iets verschrikkelijks gebeu ren, maar lopen door. Als je ze dan achteraf vraagt waarom ze niet hebben ingegrepen antwoorden ze vaak met'ik wist het niet' of 'ik zag het niet goed'. Dat is het thema van de voorstelling. De In de Harmo nie leggende theater schoolleerlin gen van Hen ny van den Berg de laat ste hand aan hun 'experi mentFoto Fred ubocham/Roel Dijkstra journaliste uit het stuk, die een ar tikel wil schrijven zonder zichzelf goed te documenteren, staat voor de manier waarop mensen naar foute situaties kijken." Jeroen, Liset, Tamara, Corinne en Liane ervaren het spelen van 'Een experiment' zelf ook als een proef. De ingewikkelde personages uit het stuk stellen de jonge acteurs in staat zichzelf als speler verder te ontwikkelen. Risico is wel dat zij tijdens de voorbereidingen te gen zichzelf aanlopen. En dat ge beurde ook volgens Van den Berg, die het stuk regisseert. Aan haar de taak om de scheidslijn aan te geven: dit ben jij en dat is je rol. Neem Jeroen. Het sadisme van Fred stond zover van hem af dat hii moeite had om in zijn rol te ko men. „Fred is een verknipte per soonlijkheid met een vrouwen- complex. Ik denk dat hij op het gebied van vrouwen erg gefrus treerd is. Hy kan niet met ze om gaan en probeert ze op deze ma nier in zijn macht te houden," ver telt hij over zijn rol. Als Fred moet hij zijn patiënten zoenen, slaan en afranselen. In het stuk uitgebeeld als een schimmenspel achter een wit laken. Uiteindelijk maakte dat fysieke geweld zoveel woede in Jeroen los dat er vanzelf een Fred in hem naar boven kwam. Het is vaak genoeg voorgekomen dat een repetitie uitliep op een praatsessie, zo confronterend vonden de vijf spelers het thema. Hoe kan het dat mensen niets doen als zij iets zien gebeuren dat niet klopt, hebben zy zich vaak genoeg afgevraagd. Omdat men sen niet deugen? Uit angst, omdat zij zich er niet mee durven te be moeien? Maar ook: Hoe krijg je anderen zo gek dat zij erin mee gaan? „Hoe komt het dat als je een etiket op iemand plakt, deze persoon er ook naar gaat hande len," denkt Liset hardop. „Tessy bijvoorbeeld. Is zij echt nymfoma ne of meet zij zich de rol aan waar in Fred haar wil zien?" Het waren 'heavy' gesprekken, heeft zy erva ren. maar daar is de band met de andere spelers alleen maar ster ker door geworden. De beginnende acteursgroep hoopt dat de emoties tijdens de voorstelling overkomen op het publiek. Corinne: „Niemand praat erover, maar vijf van de tien mensen die je tegenkomt heeft weieens te maken gehad met i -telijke onderdrukking." 'Een experiment' van de theater schoolleerlingen van Henny van den Berg ic op vrijdag 5 en zater dag 6 juni te zien in de Harmonie aan de Schiedamseweg 51A in Vlaardingen. Het stuk, dat de re gisseur en de spelers geschikt achten voor jongeren vanaf 15 jaar begint om 20.09 uur. Kaar ten kosten vijftien gulden. TWoensdag20 mei SCHIEDAM Woon zorgcentrum Tburtede. Sjoelcom- petrtie, 14.00u. VLAARDINGEN Buurthuis De Haven. Kinderspeelmiddag. 13.30-17.OOu. Wijkveienlging Hoeven- buurt. Ouderenbingo, 20.00-22.30u. Wijk centrum 't Nleuwelant Kmdennstuif 6/12 jaar, 14.00-15.30u. MMSSUJIS Stadhuis, verzamelpunt voor excursie Staelduinse Bos, 13.30u. HOEK VAN HOLLAND Emma boulevard. Feestelijke opening boule vard, 14.30u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg studio 20.45 Eter/Ether. Alliance Francaise 19.30 Film avond. Le pont de Normandie. Hist Museum 'Sch Ie landshuis'10.00-17.00 film- Rotter dam, Nieuwe Stad. Donner Boeken 15.00 Ann.e M.G. Schmidt-dag. SKVR Muziek school Centrum-West 17.15Open Podium voorKinderenTheaterZu ld plein ,Gr.z, 14.00 Hakim.deDoeJen, Gr z. 19.45 Concert terge- legenheid van 50 jaar staat Israel. /12.45 Lunchconcert. Tango-orkest QTRA .Night- town 23.00 Gay Surpnse. Nlghttown Thea tercafé 22.00 Fresh Up. Open Hof 11.00 Marktconcert Rotown 22.00 Ceasar. Thea tercafé Plan-C 22.00 Claw Boys Claw. Bon- heurvooraf informeren 010-4132536 Sana torium Clepsydra. Cabaret Restaurant Schel ling's 19.00 Zepp. Luxor Theater 20.15 De Jantjes. O.T. Theater a/d Muller- pler 20.00 De vrouw van de zeeRotterd am- se Schouwburg, Gi.z. 20.15 Kriel met je goeie been. Kl.z. 20.30 Medeia. RO THEATER 12.30 tot 13,15 De Verstekeling. Theater Maatwerk 15.00 Repelsteel. Theater de Evenaar 15.00 Textiel van het eiland Sumba uit de doeken gedaan, Dia-iezing, VIsséVH Hooftgebouw 19,30 Heidegger-avond. Wft- te de With 20.00 God love the tragic artot. Zaal de linie 20.30 Volgspot-Live. Donderdag 21 mei SCHIEDAM Woon zorgcentrum Thurlede. Optreden Bram Biesterveld, 19.00u. Podium Café. Klootuh-festival, 13.00-01.00u. Filmhuis. Wilde. 21.00u. Alle Dc's gesloten. VLAARDINGEN Lijnbaan hallen. Veizamelbeurs, 09.00- 16.0Gu. Do Indische Buurt Klaverjassen, 20.00a Broekpolder. Recreade modelvlie gen RMW. 13.00-16.00u. HOEK VAN HOLLAND SlagBadweg. Openingstrandseaoen, 13.00 MAASLAND Oude Veiling. Boelhuis, 12.00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg studio 20.45 Eter/Ether. Hlst Museum 'Schlelandshuis' 10.00-17.00 film: Rotterdam, Nieuwe Stad. R'dama Centrum voor Theater 11.00 en 14.00 'demeimaandvanhetR'damsCentrum voor Theater'. 'Antxnda het tndianenjoflgetje'. Casino Rotterdam 20.30-00.30 Ministerie «.Ongehoorde Zaken. De Vlerk 22.00Versutt de Maas Festival. Dodorama 20.30 Ich Sch- witze Nie. Baroeg 15 .OOStrapptngïounglad/ Medulla Nocte. De Blokhut 19.00 Hemel* va a rtsfeest. Bonheu rvooraf i nformeren 010- 4132536 Sanatorium ClepsydraLantaren/ Venster '21.0$' WetTacsrfw',& ckvfHifsfnfe. Luxor Theater 20.15 De Jantjes, OT". Thea- ter a/d Mullerpler20,00De vrouw van de zee Rotterdamse Schouwburg, Gr.z, 20.15 Kniel met je goeie been; RO THEATER 12-30 tot 13.15' Dë'Vèfefekèlinr Tftédtér Maat werk 15.00 Wjï&swèi: fMtflfUfc'M Dtib- beMePalmbéomS.OODaiAvtrdppenfnDeffs- haven. Podium Café. Vnjdag-avond cd's, 21.00U. Filmhuis. De tnpvan Teetje, 21.00u. Blauwe Brug. Blauwe Brug Nacht, 15.00-zaterdag ll.OOu, De Oost Geheugenspelenklaverjas sen, 14.00-16.00u. VLAARDINGEN Watersportvereniging Sommeer. Nacht- vfinderen, 22.00u. Pandemonium. Finale p/aybackshow, 21.00u. De Loper. Preventie actie politie, WN en ondernemers, 14.00- 2Q.0QU ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gr.2.20.15 Sca- pino Ballet. Jeugdtheater Hofplein 19.00 Piggelmee. Nighttown 22.00 Back to the Fu- ture.Theatorcafe Plan-C 22.0QCatch. Lan taren/Venster 20.30 De misantroop. Lanta- rerWe nster21.00 Hetfaosme catvinisrrie. Luxor Theater 20.15 De Jannes, O.T, Thea ter a/d Mullerpler20,00De vrouw van dezee. Rotterdamse Schouwburg, Kli 20.80 Brand!. ml Bioscopen Van 20 t/m 27 mei. ROTTERDAM Cinerama L' 'Deep ("•pact' <12? dag 15.15-18.15-21.15. Cin.2: 'Left L (al) dag,18.30-21.30, ma.di.ook 12r3T3- 15.30. Cfn.3: Titamc' (12) dag. 20.15 *nff- .di.ook 14.15. Cln.4: Wag the dog (al) dag. 21.45. "As good as ft gets' (al) dag. 12Ü30- 15.30-18.30. Cln.5: 'Kleine Teun* (al) dag. 12.45-15.45-18.45-21.45. i Imax Theater "The living sea' (al) dag. (beh.do.vr.za.) 18. "Amazon" (al) dag. 15-17. do.vr.za.ook 19. 'Everest" (al) dag.fbeh.da.vr- .za.) 14-16-19.15, do.vr.za.14-16-18-20. Titanic'(12>dag.(beh.do.vr.za.) 20.30,do vr- .za. 21.15, do.za.2Q.ook 10. Ven.l: 'De Poolse Bruid' (12) dag 20. 'Brat' (16) dag (beh.ma22. Sneak Preview '16) ma.22, 'Koiya' (al) vr. 15.30. Ven.2: Mode en film: 'Notebook on cites and clothes' wo.22.15. 'Unzipped'do.19.30. "Preta porter' do.21.30. "Orlando' vr.19.30. The cook, the thief, his wife andherlover'vT.21.30. 'Belle van Zuyien' za.22. 'Medea" zo.19.3Q. 'Casanova' zo. 21.30. 'Blow up' ma.21.30. 'Funny Face' wo 21.30. 'La Notte' ma.19.30, Ven.3: .'Ma ne Baie des Anges' (16) dag. 20-22, Ven 4; 'ChasmgAmy' (16) dag. 19.30-22. Lumière 1: 'US Marshals' (16) dag.11.45- 14.45-17.45-20.45.Lum. 2: The rainmaker* (at) dag. 11.45-14.45-17.45-21. Luro. Theedge' (16) dag.13-15.45-18.30-21.3,5! Lum. 4: 'Scream 2' (16) dag.l8.45*2l',301 ma.di.ook 13.15-16. Rexane: Heter ais lava' (18) do. t/m zo, dear), voorst California girts' (18) ma.Vm wo. doort- -voorst Pathe; Titanic' (12) dag. 1130-1030- 19.30.20'5" 11.30-15.45-19.45. 'Dee p Im pact' (12) dag. 11-13.35-16.10-18 50- 21.30 Jackie Brown'(161 dag. 11.30-14,40? 17.50-21. 'Mercury Rising (16) dag. 16.10* 18.40-21.20, di.met orr 21.20, nt3.di.ook 11-13.40. 'In Out' (al) dag. 15.30-17.40 19.50-22. ma.di.ook 11.10-13.20. The big Lebowski* (12) dag. 16.20-18 55-21.40. ma .di.ook 11.20-13.50. US.Mafshais' (16) dag. 11.40-15-18.10-21.10 Sneak preview: 'Lekker ding' (16) di.21.30. NachtvoorsteHingen: Lum.l: 'US. Mars hals' (16) vr.za.00.15. Lum.2: 'Jackie Brown' (16) vr.za.00.15. Lum.3: The Jackal' (16) vr- za 0015 Lum.4r 'Sceam ft fit <r. .23.00.15. Klndermatinees: Cln.2: 'Anastasia* dag. <beh.ma,di.)12.30-15.30. Cht.3: 'Blazen tot honderd' (12) dag (beh.ma.di.) 12.15- 14.45-17.15. Lum.4: 'Ptppi Langkous' dag. (beh.ma.di.)13-15.3ö. Pathé "Pippi Lang kous' dag.(beh.ma.di.) 11.50-13.40. 'Rub ber'dag. (beh.ma.di.) 11.40-14.'MouseHunt' dag.(beh.ma.di.) 11.20-13.50.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 3