ff** Fascistische uitspraken op Turks feest meteen bestraft 'Vlaardingen is geen stad voor extremer, exclusiever' 'De Grijze Wolf is voor Turken wat de oranje leeuw is voor Nederlanders' 'Als iemand m'n ramen zeemt, kan ik me in de tuin vermaken' Extra commissievergadering stelt eisen aan vermeende bijeenkomst Grijze Wolven igenda Straat afgesloten Kruising afgesloten Rotterdams Dagblad Zaterdag 23 mei 1998 Door Marc Floor Schiedam In een extra be legde commissievergadering heeft de Schiedamse politiek besloten tot een voorwaar- denpakket waarmee de Turkse Culturele Vereniging voor gisterochtend 12.00 uur moest instemmen wiide zij vandaag een feest mogen ge ven in **e Sporthal Margriet. In het pakket wordt onder meer gesteld dat de politie bij fascistische of racistische uitspraken meteen zal ingrij pen. De Schiedamse gemeente lastte afgelopen woensdagavond een ex tra vergadering in van de raads commissie voor Algemene en Eco nomische Zaken in verband met de Turkse bijeenkomst in sport hal Margriet. In de besloten ver- gadering heeft burgemeester Scheeres de politieke partijen uit gelegd dat er geen wettelijke mo gelijkheden zijn om de dag te ver bieden. De Anti-Fascistische Ac tie Nederland AFA had eerder de ze week om zo'n verbod gevraagd omdat het om een samenkomst van extreem-rechtse Turken zou gaan. De vergadering had een onge makkelijk karakter. De aanwezi ge commissieleden waren niet blij met de omstreden happening van de Turkse Vereniging, maar za gen tegelijkertijd in dat er te wei nig bewijs was dat het daadwerke lijk een bijeenkomst van de zoge- heten Grijze Wolven zou betref fen. Volgens het AFA. het Fascisme Onderzoeks Kollektief FOK, dc Rotterdamse Anti-Discriminatie Raad Radar en twee Nederlandse onderzoeksjournalisten, staan de Grijze Wolven voor extreem-na tionalistische opvattingen. Zij zouden het Turkse volk als supe rieur zien aan andere volken en vanuit die perceptie de hele we reld Turks willen maken. Maar de organisatie van de Grijze Wolven is in nevelen gehuld. Zelfs de voornoemde groeperingen kun nen het bestaan moeizaam aanto nen. Vechtpartij Op de ingelastte commissieverga dering maakte de aanwezige ver vangende districtschef van de Schiedamse politie, mevrouw I. de Jongh, duidelijk dat bij een on derzoek, waarbij zelfs de Crimine le Inlichtingen Dienst CID was betrokken, geen belastend mate riaal is gevonden tegen de Turkse Culturele Vereniging en hun ge plande bijeenkomst. De drie kwartier na aanvang ver schenen burgemeester Scheeres meldde weliswaar met de kwestie in zijn maag te zitten, maar niet over de wettel ijke middelen te be schikken de bijeenkomst te ver bieden, gesteld dat hij dat zou wil len. „We weten ook niet zeker of het om een bijeenkomst van de Grijze Wolven gaat," licht D65-commis- sielid mevrouw G. H. van den Ak ker-de Jager toe. „Maar alles wijst wel in die richting. Ik heb op die vergadering gezegd dat ik hoopte dat er toch mogelijkheden waren om iets tegen die bijeenkomst te ondernemen. Maar de wettelijke mogelijkheden zijn beperkt." Van den Akker is van mening dat Schiedam de laatste tijd teveel in het nieuws komt door dergelijke omstreden bijeenkomsten. „Denk maar aan extreem-rechts in 't Sterretje en die vechtpartij tussen Turken en Koerden vorig jaar. Het mag niet zo zijn dat Schiedam een vrijplaats wordt voor ex treem-rechts om ongestoord te kunnen vergaderen. Dan is het hek van de dam." WD-eommissielid W. J. van Wijk wil niet zo ver gaan als zijn D66- collega. Hij verzocht weliswaar om de extra vergadering 'om van de hoed en de rand te weten', maar was niet uit op een verbod. „We staan er natuurlijk niet om te juichen dat zotets in Schiedam plaatsvindt, maar we leven in een land waar vrijheid van vergade ring een groot goed is. Dat is voor ons het belangrykste." Proces-verbaal Ook raadiid voor AOV is de bij eenkomst 'een dubieuze zaak*. C. Raaphorst: „Iedereen mag een ge zellig feest organiseren, maar de vraag is wat ze precies gaan doen. We gunnen ze die bijeenkomst van harte, maar dan wel zonder fascistisch tintje." In de commissievergadering is dan ook afgesproken dat de bij de bijeenkomst aanwezige politie bij uitspraken die volgens de Neder landse wet niet door de beugel kunnen, onmiddehjk ingrijpt. De persoon die racistische of fascisti sche uitspraken bezigt, krijgt me teen een proces-verbaal aan de broek. Bovendien wordt in dat ge val burgemeester Scheeres inge licht, die zal beslissen of er al dan niet doorgang van het feest zal plaatsvinden. Daarbij is de organisatie van de bijeenkomst gevraagd om een on afhankelijke veiligheidsdienst in te schakelen van 21 man. De Turks Culturele Vereniging heeft met deze voorwaarden inge stemd, en er bovendien nog eens tweehonderd man eigen beveili ging bovenop gedaan. In geval van calamiteiten, zoals die bij voorbeeld vorig jaar bij een Turks feest in de Margriethal ontston den, heeft de politie extra man schappen paraat, waaronder men sen van het Rotterdamse korps. Die mogen, wat H. Metaal van de fractie Gemeentebelangen be treft, bij dubieuze uitspraken on middellijk ingrijpen. „Als er maar één kreet in de trant valt van 'dood aan de Schiedammers' of 'het Turkse volk is het beste ter wereld'." zegt het raadslid, „is het meteen afgelopen. Zulke dingen moeten we absoluut met tolere- Eigenaar Er- win Schoon- made van Fleur cf Oran- gerie gaat zijn creatieve mo gelijkheden elders be proeven. Teun. de Fran se basset mee naarzijn nieuwe werk gever. Dat was mijn ab- so ute voor waarde, zegt de bloemist 'Dat heb ik meteen bij sollicitatiege sprek aange geven. Foto rfed Ubochanv Roel Dijkstra Door Judith van Klaveren Schiedam Het wordt gewoon een gezellige culturele bijeen komst vandaag in de Schiedamse Sport* en Evenementenhal Mar griet, verzekert de voorzitter van de Schiedamse Turkse Culturele Vereniging. De enige politieke di mensie die de dag zal hebben isde verkiezing van het nieuwe vereni gingsbestuur. Maar een bijeen komst van Turkse rechts-extre- misten, zoals de Anti fascistische Aktie (AFA) stelt, daar is geen sprake van. „Er wordt gevolksdanst, er ko men Turkse zangers en een Turk se fanfare," licht de voorzitter toe. „Iedereen die wat wil weten over de Turkse cultuur mag komen. Nederlanders, Turken, Marokka nen, iedereen is welkom." De voorzitter, die zijn naam niet in de krant wil hebben („Ik heb vrienden, ik heb vijanden"), is met een tolk in een Turkse koffie shop aangeschoven om zijn ver ontwaardiging over de actie van de AFA te uiten. Het is gewoon een anti-Turkse organisatie meent hij, die sympathiseert met communisten. „Er klopt niets van wat zij over ons zeggen. Maar hoe meer ze over ons schrijven, hoe bekender wij worden." schampert hij. „Ik neem wat zij melden abso luut niet serieus." Dat de voorzitter door de AFA een Grijze Wolf wordt genoemd, ziet hij als een compliment. „Ik ben een Grijze Wolf, hij is een Grijze Wolf," zegt hij met een wijzende vinger op het verenigingslid dat als tolk optreedt. De tolk laat trots een grote gouden ring zien, waar in een wolf richting vingernagel huilt „De Grijze Wolf is een sym bool van alle Turken," vervolgt de voorzitter. „Net zoals de leeuw het symbool is van alle Nederlanders en de beer die van alle Russen." Hij meent dat het Grijze Wolf- symbool niets met extremistische ideeën heeft te maken, zoals de AFA en bijvoorbeeld de Neder landse journalisten Stella Braam en Mehmet UIger („Een commu nist die door Rusland wordt be taald.") beweren. Om dat te sta ven pakt hij er een nieuwsbulletin van de overkoepelende organisa tie Turkse Federatie Nederland bij. „Van de week hebben we deze ook overhandigd aan de Schie damse gemeente. In het nieuwsbulletin wordt niet alleen het boek van Braam en UI ger als misleidend en bevooroor deeld bestempeld, het toont ook pagina's met foto's van symbolen van de Grijze Wolven in de Neder landse cultuur. Zo laat de voorzit ter een afbeelding van het stads wapen van Krimpen aan de IJssel zien dat, evenals het symbool van de Grijze Wolven, uit drie halve manen bestaat. 'Nederlandse ge meenten die in theorie van Braam en UIger Grijze Wolf-gemeenten zyn', staat er in grote letters by. „Voor ons Turken is het alleen een symbool van vroeger, van het Osmaanse ryk," verklaart de voorzitter. „Het heeft niets met de MHP te maken." De MHP is de politieke partij in Turkije die door AFA als het moederorgaan van de Grijze Wolven wordt aangewezen. „Ik ben een Grijze Wolf, maar geen aanhanger van de MHP," be nadrukt de leider van de Turkse vereniging. Het was dan ook niet zijn idee om een afbeelding van de vorig jaar overleden leider van de MHP, Al- parslan Türkes, bij de aankondi ging van de bijeenkomst in de Margriethal te plaatsen. De Turk se zanger Ozan Arif heeft de ad vertentie in het Turkse dagblad Turkiye betaald, zegt de voorzit ter, en die heeft de afbeelding en de tekst Wy volgen je' erbij ge plaatst. „Wij vinden zijn muziek gewoon goed," zegt hij over Arif, die als de huiszanger van de Ne derlandse Grijze Wolven wordt bestempeld, „Daarom hebben wij hem uitgenodigd. Bovendien zijn zijn politieke ideeèn niet verbo den, al interesseren mij die niet." De voorzitter is niet bang dat op zijn feest extreem-rechtse Turken zullen afkomen. Vlaggen met een grijze wolf of de drie halve manen op de bijeenkomst van vandaag zijn geen probleem, maar een af beelding van de overleden MHP- leider Turkes wordt niet getole reerd. Als we van hem een poster zien, halen we die meteen weg," stelt de voorzitter. „We worden door de AFA als slechte mensen neergezet. Maar na vandaag zal iedere Schiedammer zien hoe wij werkelijk zijn. Waarom worden we alleen door de AFA bekriti seert en bijvoorbeeld niet door de Centrum Democraten? Het Ne derlandse volkslied zal vandaag ook door ons worden gezongen. Wij houden van Nederland en wij houden van Turkije." Vlaardingen Fleur d'Orangerie gaat vanaf dinsdag in de uitver koop. Letterlijk, want eigenaar Erwin Schoonmade houdt het voor gezien. De opheffing van de ze bijzondere bloemenwinkel mag gerust een verlies worden ge noemd voorde Vlaardingse Hoog straat, waar steeds meer winke liers hun biezen pakken. Voor de gevel van Fleur d'Orange rie staan decoratief enkele bloe men, planten en sierlijke potten en vazen uitgestald. Aan de over kant ligt Teun, de Franse basset. De langharige, witte hond met lichtbruine oren is gevloerd door de warmte en heeft een plekje in de schaduw opgezocht. Schoon made zelf zit op een klapstoeltje in de zon een Nieuwe Revue te le zen. Stekelig, geblondeerd haar dat naar alle kanten piekt, sikje, oorringetje en nonchalant ge kleed in wijd t—shirt en korte broek. De 30-jarige Schiedam mer oogt op het eerstegezicht niet als de eigenaar van het histori sche pandje op nummer 58. Nadere kennismaking leert dat de bloemist heel goed weet waar hij over praat en dat hij bedui dend meer in zijn mars heeft dan het schikken van boeketten. Me de om die reden treedt hij per 20 juli in dienst van bloemenwinkel/ decoratiebedrijf Bloem Bloem in Delft, waar hij behalve als bloe mist ook werkzaam zal zijn als de corateur. Zodra Schoonmade zijn winkel heeft leegverkocht, zet hij het pand te koop. Het is hem na melijk niet gelukt de zaak als bloemenwinkel in zijn geheel te verkopen. „Dinsdag begin ik met de ophef fingsuitverkoop. Daarna hoop ik zo snel mogelijk van mijn vakan tie te kunnen genieten," zegt Schoonmade, die de dagen lijkt af te tellen. De winkel begint al aar dig leeg te raken. Schoonmade heeft de afgelopen weken nauwe lijks nog spullen ingekocht. Met het warme weer komen er toch weinig klanten. Maar de onderne mer moest het wat betreft zijn klantenkring sowieso niet hebben van het winkelend publiek. „Toen ik begon met de winkel, wist ik dat ik vaste klanten wilde hebben," vertelt hy op rustige, zelfverzekerde toon. In dat op zicht kan Schoonmade terugblik ken op een geslaagde periode. Al snel na het openen van zyn zaak, zo'n vijfeneenhalf jaar geleden, had hy een vaste clientèle opge bouwd van bedrijven, kleine on dernemers en mensen die meer dan de gemiddelde klant willen besteden voor een bos bloemen. Boeketje Wie uit is op een standaard boe ketje of een bosje rozen of chry santen is by Fleur d'Orangerie dan ook aan het verkeerde adies. Schoonmade levert kwaliteit en gebruikt daarvoor seizoensgebon den bloemen. Wie deze week de winkel bezoekt, treft bijvoorbeeld papavers, marjolein, akelei, rid derspoor en diverse soorten gras sen aan. „Ik heb nooit concessies gedaan, zoals prijspakkers of iets derge lijks," vertelt Schoonmade over zijn eigengereide handelwijze. Flarden, ofwel afgescheurde lappen. En ook een vernoeming naar de naam van het riviertje waaraan Vlaardingen ontstond. Maar vanaf volgende week is het de naam van het plaatselijke ruilsysteem in Vlaardingen. Deelnemers aan dit systeem kunnen spullen en diensten ruilen zonder dat daar guldens aan te pas komen. Van dergelijke sys temen (LETS, local exchange and trade systems) bestaan er in Neder land al zo'n zeventig. Ze zijn ontstaan als reactie op het huidige econo mische systeem waarin mensen niet alleen rijk worden door arbeid, maar ook door rente. Eén van de deelnemers is de Maaslandse Adri Doelman. Door Jos van Nierop Maasland/VIaantingen „Kijk, dit zijn m'n asielzoekers." Adri Doel man wijst naar de planten die met pot en al in een hoek van de tuin staan. Het zijn haar ruiiplanten die ze al een aantal jaar aanbiedt. „Ik had een bord aan de weg met daarop 'wie wil er tuinplanten rui len'. Én twee jaar geleden heb ik een advertentie gezet. Kwamen er twee dames uit Ridderkerk, Die kwamen met tassen, en gingen met tassen." Vanaf komende week beperkt Adri Doelman zich niet alleen tot gewoon ruilen. De Maaslandse gaat haar planten dan ook verko pen voor flarden, het betaalmid del van het in Vlaardingen opge starte ruilsysteem. Met de flarden (in de vorm van een soort che ques) kunnen de deelnemers aan het systeem eikaars diensten en spullen betalen. De één past een avond op iemands kinderen. Een zo opgebouwd flardentegoed kan vervolgens worden gebruikt om bijvoorbeeld bij mevrouw Doel man plantjes uit te zoeken. Of iets anders, want Doelman heeft meer producten uit haar grote tuin in de aanbieding dan al leen haar 'asielplantjes'. Zoals fruit ('echt schoon, onbespoten'), van dat fruit gemaakte jam en di verse groenten. „Als er veel bonen zijn, zet ik die ook in. Anders wordt het toch op de composthoop gegooid." En achterin de tuin, aan de slootkant, staat ook nog wat, weet Doelman. Na een oude kerst boom te hebben weggehaald, kruipt ze tussen de rabarberpian- ten. „Oh, er zijn er niet zoveel meer, zie ik. Ik heb er al veel weg gegeven." Het meedoen aan het ruilsysteem ziet Adri Doelman een beetje als een sport. „We moeten niet zo ma terialistisch zijn om altijd maar die portemonnee te trekken. Geld is wel nodig maar niet overal voor. Net als onze elektrische heggen- schaar. M'n man zegt tegen vrien den 'gebruik 'm gewoon'; het is veel te ondoelmatig als ie alleen Vanaf komende week gaat Adri Doelman haar planten ook 'verkopen' voor flarden, het betaalmid del van het in Vlaardingen opgestarte ruilsysteem. Foto Roel Dijkstra maar stil ligt" Ook vindt Dnel- man het flardensysteem een mo gelijkheid voor kansarmen. „Het is heel goed om hen, die best kwa liteiten hebben, op die manier ac tief te krijgen." Zelfweet de Maaslandse al aardig wat ze in ruil voor haar tuin pro ducten terug wil hebben. Het schoonmaken van fiets en auto staan hoog op het verlanglijstje, terwijl ze ook wat handiger met de computer wil worden. ..Ik wil ook op internet, op dat gebied wil ik geen analfabeet blijven. Dus als ik op die manier wat hulp kan krij gen. En ais iemand m'n ramen wil komen zemen, heerlijk. Dan kan ik me in de tuin vermaken. Dat lijkt me echt ideaal." Om volgende week een goede start te maken moeten alle pro ducten en diensten worden ge prijsd in flarden, het betaalmiddel dat voor het gemak gelijk staat aan de gulden. Doelman heeft daar nog niet echt over nage dacht. „Misschien drie flarden voor een pot jam ofzo. Maar zo ver ben ik nog niet." Zaterdag zal ze de potten hebben geprijsd want dan staat ze met enkele andere flarden-deelnemers op de milieu markt bij het winkelcentrum Van Hogendorplaan. Om eigenaar te worden van de jam moeten men sen eerst lid worden van het flar densysteem, waarna ze voor zo'n drie flarden een pot mee naar huis kunnen nemen. De potten jam zijn niet te koop voor guldens, verklaart Doelman stellig. „Nee, je kunt ons dan echt niet ompra ten." Het Vlaardingse railsysteem gaat aanstaande woensdag offi cieel van start. In Aanloophuis De Groene Luiken (Oosthaven- kade 8) verrichten burgemeester L. W. Stam en Wouter du Burck de openingshandeling, waarna de aanwezigen worden geïnfor meerd over het systeem. Aan vang 20.00 uur, vanaf half acht is er koffie. Voor meer informatie: Marianne van Linschoten, tele foon 010-4355684. Dat het hem is gelukt zijn klan tenkring op te bouwen dankt hij naar eigen zeggen aan het feit dat hij zichzelf is gebleven. .,In het begin keken de mensen raar op als ik mijn haar knalrood, of blauw had geverfd. Daar prikken ze gelukkigsnel doorheen." Maar het zyn vooral zijn creativiteit en de 'niet-alledaagse' uitstraling die volgens Schoonmade hebben bijgedragen aan zijn succes. Toch kiest hij er nu voor zyn winkel te verkopen en de vrijheid van het eenmansbedrijf op te geven voor een functie in dienstverband. Schoonmade; „Ik wil extremer, exclusiever. Daar is Vlaardingen geen stad voor. Hier kom ik in cre atief opzicht niet verder. Het is een uitzondering als ik een op dracht kryg voor tweehonderd gulden. B(j mijn toekomstige baas is het heel normaal stukken I te maken voor acht-, negenhon- J derd gulden." Geruchten als zou Schoonmade het niet redden op de toch ai niet floriserende Hoogstraat, of pro blemen hebben op ander gebied, spreekt hij ferm tegen. „Het is me hier niet tegengevallen, maar ik heb er gewoon geen zin meer in. Wel speelt mee dat de straat onge zelliger is geworden. Ik heb het hier wel gezien." Wachten op de door velen gehoop te verbetering van de winkel straat, of de vijfhonderd nieuwe woningen die de komende jaren moeten verrijzen aan het Buizen gat, wil hy evenmin. „Ik ben nog veel te jong om mijn jaren hier te slijten. Bovendien zit ik hier na tuurlijk vrij opgesloten. In myn volgende baah ga ik vaak op loca tie werken, veel de boer op. Het is een evenementen bloemist die door heel Nederland feesten en partijen en bijvoorbeeld tennis toernooien aankleedt." Creativiteit Een ander voordeel is dat Schoon made straks in principe 36 uur per week gaat werken, in plaats vari de zestig a zeventig die hij nu draait. „Nu moet ik drie tot vier keer per week naar de veiling, mijn administratie bijhouden, het winkelpand onderhouden. Om dat soort zaken hoef ik me straks niet meer druk te maken. Dat komt myn creativiteit denk ik ten goede. En dan kan ik ook andere dingen gaan doen, zoals een cur sus fotografie. Daar kan ik in myn vak immers ook veel mee. Het is nauw verweven met binnenhuis architectuur, decoratie, styling en dergelijke. Ik weet niet of ik wel mijn hele leven bloemist wil blij ven." „Wat ik hier zal missen?" Schoon made denkt even diep na, voor hij weloverwogen antwoordt. „De leuke, trouwe vaste klanten met wie ik goed contact heb gehad. Als ik een boeket maak, ben ik al gauw twintig minuten bezig. De klanten vertellen je van alles. En daar kon ik hier meer tijd voor ne men dan dat ik straks zal kunnen doen." Dat weegt evenwel niet op tegen de uitdaging die Schoonmade te wachten staat. „De creatieve mo gelijkheden zijn hier niet zo groot ais in steden als Delft, Den Haag en Rotterdam. Vlaardingen is nou eenmaal vrij conservatief." Zaterdag 23 mei SCHIEDAM Podium Café. On the Double. 22.00u. Fllm- huis. DempvanTeetje. 21.00u Sdiiespoor. SchiespooftJag. 1Q.OO- 16.00u. VLAARDINGEN Lijnbaan hallen. Rommelmarkt, 08.00- 16 OOu. DeWouthof. Lentefeest. totl6.00u. Van Hogendorplaan. Start campagne 'Koop groen, natuurlijk doen". MAASSLUIS Groote- of Nieuwe Kerk. Orgelconcert Petra Veenswijk, 20.15u. HOEK VAN HOLLAND Kunstverlichtingsmuseum. Rondleiding in de oude vuurtoren, tot 16 OOu. ROTTERDAM De Doelen, feestzaal 10 00-16.30 interna tionale grammofoonplaten- en cd-beurs Rotterdamse Schouwburg ,Gr.z. 20.15Sca- pmo 8aliet Jeugdtheater Hofplein 19 00 Piggelmee. de Doelen, Grx 20 30 Hmooe- staans Festival. Bluessocleteit L'Esprit 22 00 AlCopleyTrio.NIghttownTheatercafé 21 CO Brad Mehldau Trio. Paradijskerk 16 00-16 45 Orgelconcert. Podium Gallery X 23 00 Funky Stuff. Theatercafé PJan-C 22.00 Basement Fwe, Bibliotheektheater 20.30 Voyage. Bonheur vooraf informeren 010-4132536 Sanatonum Clepsydra. Luxor Theater 20.15 De Jantjes. O.T. Theater a/d Mullerpler 20.00 De vrouw van de zee. R'üams Centrum voor Theater 18.00 en 20.30 de meimaand van hetR'dams Centrum voorlheater'. 28.00uur maaltijd, 20.30 'Zus jes Papin'. Rotterdamse Schouwburg. KI z. 20.30 Bra nd1 Theater ZuidpleinGr2.20.15 Lenette van Dongen. Zondag 24 mei SCHIEDAM The ater a .d. Schle. Opus One - Olie B. Bom - mef en Tam Poes in De ïruifenhoedster 19.30a Het Hoefblad. Schaapscheerder feest, 13.00 tot 16.00u. Podium Cafe.. Op zondag kan het anders. 21.30u. Theater De Teerstoof. Oe kaktus die wil zingen door Wij nand Stomp. 14.00u. Dc4 Molens. Koffie-in- loop. ll.00-13.00u. Dc 4 Molens. Contact middag, 13.30-16.OOu.DcWoudhoek. Open middag, 13.30-16.00u. VLAARDINGEN Lijnbaan hallen. Muzekbeurs, 09 00- 16.00u. Visserijmuseum. VSB-familiecon- cert. 14.30u. HOEK VAN HOLLAND Kunstveriichtingsmuseum. Rondleiding in de Oude vuurtoren, 13.00-16 OOu Bezoe kerscentrum Staekluinsebos. Excursie Bos in bloei. 11 OOu. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg, Gr z. 14.30Sca pino Ballet. Hlst Museum 'Schietandshuls' 11.00-17 00 film: Rotterdam, Nieuwe Stad Jeugd theater Hofplei n 14.00 Piggelmee. de Doelen. Jumaanse Zaal 20.15, Inleiding (Ge- hooizaal) Kamermuziek van de 20e eeuw. Ahoy' 20.00 Joe Satnam. Nighttovm 22.00 Insane Junge/20.00 T otal ToucnNighttownf Basement 20,00 lang Beach Dub All Stars. Rot own 22.00Club 331/3. O.T. Theater a/d Mullerpler 16.00 De vrouw van de zee. Hist. Museum 'Schielandshuis' 14 00 en 16.00 Taxatiemiddag over zilver. Zuiderpark 12.00-18 00 Zuiderparkdagen. Maandag 25 mei SCHIEDAM DcOost-Koersbai. 14 00-16 OOu. Bioscopen Van 20 t/m 2? mei. ROTTERDAM Cinerama 1: 'Deep Impact' (12) dag. 12.15- 15.15-18.15-2115. Cln.2: 'Left Luggage' (al) dag.18,30-21.30, ma.dr.ook 12.30- 15.30. CM.3: Trtamc' 112) dag. 20.15. ma- di,ook 14.15. Cin.4: Wag the dog (al) dag. I 21.45. "As good as ir gets' (al) dag. 12,30- 15.30-18.30, Cin.5: 'Kleine Teun' (al) dag. 12.45-15.45-18.45-21.45. Imax Theater The Irving sea' (a!) dag (Oeh.do.vr.zaJ 18. 'Amazon' (al) dag. 15-17, do.vr.2a.0ok 19. 'Everest' (al) dag.(beh.do.vr- za.) 14-16-19.15, do.vr.za.14-16-18-20. Titanic'(12)dag.(beh.do.vr.za.) 20.30, do.vr- ,za. 2115, do.za.zo.ook 10. Ven.1; 'De Poolse Bruid' (12) dag 20. 'Brat' 116) dag.(beh.ma.) 22. Sneak Preview (16) ma,22. 'Kolya' (al) vr. 15.30. Ven.2: Mode en film. 'Notebook on cites and clothes' wo.22.15.'Unapped'do.19.30.'Pretaporter' do.21.30. 'Orlando'vr. 19.30. The cook, the thief, his wife and her lover'vr.21.30. 'Belle van Zuylen'za.22. 'Medea'zo. 19.30. 'Casanova' ZO.21.30. 'Blow up' ma .21.30. 'Funny Face' wo.21.30. 'La Notte' ma.19.30. Ve«i.3: 'Ma ne Saie des Anges' (16) dag 20-22. Ven 4: 'Chasing Amy' (16) dag 19.30-22. Lumlère l: 'US Marshals' (16) dag. 11.45- 14.45-17.45-20.45. Lum. 2: Therammaker' (al) dag. 11.45-14.45-17.45-21. Lum. 3: Theedge'(16)dag.l3-15.45-18.30-21.Ï5. Lum. 4: Scream 2' (16) dag.18.45-21.30. ma.di.ook 13.15-16. Rexane: 'Heterals lava' (18) do. t/m zo. dood. voorst California gris' (18) ma.t/m wo. doorl- voorst - Pathé: Titanic' (12) dag 11.30-15:30- 19.30.20/5:11.30 15.45-19 45. Deeptm- pact' (12) dag. 11-13.35-16.10-18,50- 21.30. Jackie Brown' (16)dag. 11.30-14.40- 17.50-21. 'Mercury Rising' (16) dag. 16.10- 18,40 21.20, di.met cm 21.20. ma di.ook 11-13.40. 'In Out' (al) dag, 15.30-17,40- 19.50-22, ma.di.ook 11.10-13.20. The big Lebowskt' 12) dag16.20-18.55-21.40, ma- di.ook 11.20-13.50 US.Marshals' (16) dag, 11,40-15-18.10-21.10. Sneak preview: 'Lekker ding'(16) di.21.30. Nactrtvoorstellingen: Lutn.1: 'U.S. Mars hals' (16) vtza 00.15. Lum.2: Jackie Brown' (16) vtza 00.15. Lum.3: The Jackal" (16) it- .za.00.15. Lum.4: 'Scream 2' (16) vr- .za.00.15. Kindermatinees: Cin.2: 'Anastasia' dag. (beh.ma dr.)12.30-15.30. Cln.3: 'Blazen tot honderd' (12) dag.(öeh.ma.di.) 12.15- 14.45-17.15- Lum.4: 'Pippi Langkous' dag fheh.ma.diJ13-15.30. Pathé Pippi Lang kous' dag(Seh.ma,di.) 11.50-13.40. 'Flub- ber'dag.(beh.ma.di.)ll 40-14. 'MouseHunt' dag.(beh.ma.di.) 11.20-13.50. Maassluis In de Keucherius- straat wordt maandag begonnen met het herstraten. De straat zal daarom tijdelijk worden afgeslo ten voor het verkeer. De werk zaamheden duren naar verwach ting tot eind juni. Vlaardingen De kruising Korte Hoogstraat/ Westhavenplaats/ Ha venstraat in het centrum van Vlaardingen wordt maandag de gehele dag afgesloten voor het verkeer. Op deze plek wordt ge werkt aan het riool.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 1