WK schrijft geschiedenis U Martijn de Lange weet weer wat verliezen is Ed Maijer verlaat Oranje Nassau met korfbaltitel 'Superboeren' maken promotiekarwei tegen SSS al in de eerste helft af Lussenburg 'The King' Roodzant (101) snoept 'jonkies' drie remises af Blomdahlvoor op Jaspers Motorpech velt Arie Luyendijk Fans Marlins naar rechter Deur kernploeg blijft dicht voor Zijlstra Lucht klaart op voor honkballers van Holy Schiedam haalt opgelucht adem aan Krommendijk Voorzitter DVO'32 krijgt gouden waarderingsspeld Schiedamse bridge-instuif gaat deze week van start Rotterdams Dagblad Maandag 25 mei 1998 RotterdamMet een „tot volgend jaar...", nam de 101-jarige Cathari- na Roodzant vanuit haar rolstoel onder luid applaus van de hon derd toeschouwers in de Chaxloi- se Camissehuis afscheid van het naar haar vernoemde toernooi. Met het door de schaakvereniging Shah Mata georganiseerde twee de Catharine Roodzant-toernooi, werd de 101-jarige nationale kam pioene van 1935-1936-1938 zater dag weer alle eer toegezwaaid, Zij speelde zelf mee; natuurlijk in de eregroep. Piet Vreeken (winnaar met 2,5 uit 3), André Kouwenho- ven en Cor van Lent maakten er tegen haar geen wildwestpartijen van, zodat 'Lady Chess' het nog een beetje kon bijbenen. Met drie remises en een bloemstuk keek zij redelijk opgewekt terug op het schaakfestijn. In de invitatiegroep zegevierde Tea Lanchava met zes punten uit zeven partijen (20 minuten be denktijd). Bij de mannen werd Gozewijn van Laatum met 5 pun ten tot winnaar gekroond. In de veteranengroep bleven trans Koevermans, drievoudig vetera- nenkampioen van de Rotterdam se Schaakbond, en Ben van Gef- fen met 6 punten ongeslagen. Hoewel de kemphanen onderling remise speelden, kreeg Koever- mans als oudste van de twee de beker. De apen groep A werd met 6 pun ten een prooi voor Edwin van Haastert. John van Baarle en Erik Both bleven slechts een half punt je op hem achter. In open groep B ging Aijan van der Leij (6) met de hoofdprijs aan de haai. Hooglede Een onderonsje tus sen de twee beste driebanders ter wereld, dat is het beeld van de huidige toemooieyclus om de we reldbeker. Nederlander Dick Jas pers en Zweed Torbjöm Blom- dabl geven elkaar tot nu toe wei nig toe. Gisteren in Hooglede, tij dens het derde toernooi, was de Scandinavièr de sterkste: 3-2. Omdat de zesvoudig winnaar van de beker ook het openlngstoer- nooi in Bussum op zijn naam had geschreven, leidt hij nu in de stand, met 165 punten. Bekerhou der Jaspers volgt hem met één toernooizege en twee finaleplaat sen op de vset: 150. Het gat tussen de top-twee van de driebanders en „de rest" is daarmee al levens groot. Indianapolis De Amerikaan Ed dy Cheever heeft gisteren in In dianapolis de Indy 500 gewonnen. Titelverdediger Arie Luyendijk viel na 152 ronden met motorpech uit. Ex-Formule I-coureur Eddy Cheever vierde in Indianapolis het grootste succes uit zijn loop baan. Hy begon op de 2esde start- rij aan de 500 mijlsrace die voorde 82e keer plaats had. De laatste ronden koerste hij souverein aan de leiding. „Ik heb lang op dit mo ment gewacht," verklaarde de winnaar na afloop. „Ik zou de hele wereld wel willen omhelzen." Miami Twee honkbalfans heb ben de clubleiding van de Florida Marlins voor de rechter gedaagd wegens wanprestatie. Zij willen het geld van hun seizoenkaarten terug. De Marlins werden in oktober winnaar van de World Series. Na 45 van de 162 competitiewedstrij den in het lopende seizoen staan zij onderaan met 15 overwinnin gen en 30 nederlagen. Die terug val is veroorzaakt door de verkoop of ruil van alle vedetten tegen goedkopere spelers. GroningenEen ontmoeting met vertegenwoordigers van de schaatsbond heeft Carla Zijlstra niet veel duidelijkheid gebracht De Groningse schaatsster is niet meer welkom in de kernploeg, zo veel werd wel duidelijk in een ge sprek dat ze voerde met Jan van der Hout van de commissie kern ploegen en Henk Hannessen, voorzitter van het sectiebestuur Zijlstra beraadt zich nu over haar toekomst. „Het is heel moeilijk om buiten de kernploeg om te trainen. Als ik doorga is het niet om lekker mee te schaatsen. Ik wil tussen toppers blijven." Door Mikos Gouka Schiedam Vier jaar lang streed WK om een plaatsje in de tweede klasse en telkens greep de Schiedamse ploeg naast de promotie. Ttot zatermiddag. SSS uit Klaaswaal werd opzij ge zet en met een 4-1 overwinning kon de champagne ontkurkt worden. mein. Als hij dan eens geklopt werd stond er altijd nog een ver dediger om assistentie te verle nen. Vlak voor de thee was het echter raak; Jaap de Jonge om speelde Van Hagen en bracht de bezoekers terug op 3-1, Toch bleef het zelfvertrouwen groot. Linker middenvelder Erik van Knigten stelde de verontruste supporters- schare gerust door aan te geven dat toch wel 5-1 zou worden. Na het theekwartiertje was het al lerminst fraai wat beide ploegen op de mat legden maar dat zal de Schiedammers een zorg geweest zijn. Toen kilo metervreter Theo Smit met een bekeken rol- iertje de defini tieve genade klap had uitge deeld was het af tellen geblazen. De Held wissel de de doelpun tenmaker direct voor Patrick van Witzenburg die met zijn enorme kopkracht er me de voor verantwoordelijk was dat SSS zich geen illusies meer kon maken. De nacompetitie leverde dus ein delijk de felbegeerde hoofdprijs op. Het droomseenario werd stap voor stap gevolgd. De entree van de spelers op de grasmat was er één waar ze over tien jaar nog kip penvel van zullen krijgen. Een oorverdovend vuurwerk en tallo ze fakkels begeleiden de matado- ren naar de aftrap. Toch kwam er een kleine kink in de kabel. Arbi ter Joop Wijnholds gaf na vijf mi nuten aan niet verder te kunnen vanwege een blessure waardoor tien minuten later scheidsrechter Geilvoet de touwtjes ui handen had. Dico Stam hanteerde de vlag. De herstart was er één om van te smullen. WK begon messcherp en wie anders dan aanvoerder Ro bin Smailegange opende de score. In de 'zestien' aangespeeld lobde hij de bal schitterend over de kee per en meteen was alle spanning van de ploeg af. Dat bleek een aantal minuten later wel toen we derom Smailegange langs de ont hutsend zwakke defensie van SSS soleerde en routinier Roos van Harmelen een niet te missen kans bood (2-0). De derde treffer was de absolute bevrijding. Theo Smit won het kopduel en Smaile gange was er als de kippen bij om de 3-0 tegen het garen te knikken. Vanaf dat moment kon de ploeg het gas eraf halen en zo mocht SSS wat gaan voetballen. Dat leid de weliswaar tot enkele goede mo gelijkheden maar Stefan van Ha gen ranselde de ballen uit zijn do- Deinende massa Direct na het laatste fluitsignaal veranderde het veld in een hos sende en deinende massa. De spe lers kwamen met Pim van der Helm, die een prima wedstrijd speelde, voorop in polonaise voor- bij en bier en champagne vloeide rijkelijk. Ook scheidend trainer Aad den Held was emotioneel. „We hebben het verdiend. Na de 3-0 dacht ik als we dit nog wegge ven, dan verdienen we het ook niet om in de tweede klasse te spelen. Ik ben afgelopen donder dag bij SSS tegen Heinenoord we zen kijken (2-1 voor SSS; red.) en toen dacht ik dat het mogelijk moest zijn voor ons. Die tien mi nuten die we terug moesten naar de kleedkamer door het uitval len van de scheidsrechter waren blijkbaar in ons voordeeL We waren de spanning kwijt en schoten di- rec't drie goals binnen, Smaile gange was in die fase echt super." De nieuwe trainer Gerard Heijdra start dus volgend seizoen in de tweede klasse. De Held blijft voor de club behouden. „Ik blijf bij WK en ga kijken op welke ma nier ik me nuttig kan maken. Als we twee of drie man erbij krijgen dan kunnen we ook een klasse ho ger meedraaien. Dit afscheid is natuurlijk prachtig, als je zo als trainer kunt stoppen is dat uniek. Ik ben dan ook ontzettend blij," aldus de gevierde trainer. Willem van Baarle was sprake loos. De oudgediende in de ploeg zat rustig te genieten. „Ik ga van avond niks meer zeggen, alleen nog drinken," sprak hij dolblij. Net als teamgenoot Robin Smaile gange die de tranen de vrije loop het. WK-SSS4-1 (3-1). 6. Robm Smailegange 1- 0,15. Ronald van Harmelen 2-0,17. Robm Smailegange 3-0,40. Jaap de Jonge 3-1,55. Theo Smit 4-1. Bijionderheden: Bij WK ontbraken de langdurig geblesseerden Marco Klein, Jim my van Oudheusden en Luuk van Troost. Deze jongens waren wel zo vriendelijk de ploeg te verrassen met een hartelijke sue- ceswens op het opstelhngenbord WK Van Hagen, Scholte, Huijsman. Raaymakers, Van Baarle, Kreiscber, Smit (66. Van Witzenburg), Van Krugten (90 Van der Ven), Smallegan ge. Van Harmelen (70 Van den Berg), Van der Helm S SS: Ho fmeyer, Trouwborst (62. De Zeeuw) De Bie, Tacq, Roodbol, Kruithof, Van Kruming, Veldhoen, Blom, Zevenbergen, De Jonge Door Bas van den Berg Maasluis - Bequick maakt als de butant in de eerste klasse een on verwacht goed seizoen door. Tot gisteren ging de Maassluise club nog aan de leiding, maar door het 4-4 gelijkspel tegen Leeuwen- bergh vorige week en de 6-2 ne derlaag gisteren tegen concurrent Heerhugowaard is het zelfver trouwen sterk gedaald. In een eenzijdige wedstrijd zonder veel spanning droegen alleen Manon van der Beek en Carolien Schoen makers in de enkelspelen by tot de twee punten. Eén van de ten nissers die met een terugslag te kampen had, was de enige A-spe ler in Maassluise dienst Martijn de Lange. De 20-jarige Maaslan- der gaf in een zeer matige party te veel games weg en verloor met tweemaal 64. Trainer-coach "Victor Mion: „Mar tijn dacht dat hij niet meer stuk kon na de knappe prestaties in de afgelopen weken. Vorige week ging het al een beetje fout toen hij onverwacht verloor. Dat heeft hy nu opnieuw moeten bekopen. Martijn de neert een bal De Maaslan- der kon Bequick niet aan een zege helpen. Hij verloor zijn partij met tweemaal 6- 4. Foto Peter Mol- Toch ben ik ondanks zijn 64,64 nederlaag tegen een A-speler van Heerhugowaard tevreden over zijn spel. Hij gaf er weer blijk van gaf terug te kunnen knokken en ik zag weer iets dat op zelfvertrou wen leek. De nederlaag van Mar tijn de Lange droeg echter bij tot het algehele beeld; dat Heerhugo waard gewoon een maatje te groot was. Vanaf het begin heb ik ge zegd dat we geen kampioen hoe ven te worden. Bequick is in een paar jaar tijd van de vijfde naar de eerste klasse doorgestoten en ik denk dat de eerste klasse een mooie afdeling is om even op adem te komen. De competitie is Bodegraven De korfballers van Oranje Nassau hebben na een éclatante overwinning van 8-15 op Vriendenschaar de titel in de der de klasse gegrepen. Concurrent Ondo, dat met een gelijk aantal punten de bovenste plaats met Oranje Nassau deelde, ging on deruit tegen Stormvogels en moest in de Vlaardingers de te rechte kampioen erkennen. De formatie van trainer-coach Ed Maijer ging de tweede veldhelft in met een achterstand van vijf pun ten op Ondo. Niets leek een kam pioenschap van Ondo in de weg te staan. Toch gaf Oranje Nassau zich niet gewonnen, zeker met in het achterhoofd de wetenschap dat Ondo het zaalseizoen met een laatste plaats op de ranglijst had afgesloten en waarschijnlijk niet zou overlopen van het zelfvertrou wen. De inhaalrace werd alras ge start en vooral een geweldige overwinning op Luctor schonk de Vlaardingse ploeg de nodige mo raal. Het cruciale treffen met On do moest enkele weken geleden gewonnen worden om de titelpre- tenties waar te maken. Oranje Nassau overtrof zichzelf en stuur de Ondo met een enorm pak slaag terug naar Zeeland. Die mentale tik is Ondo niet meer te boven ge komen. Terwijl in Vlaardingen het geloof in promotie naar de tweede klasse al maar groter werd leek de équipe van Ondo alle ge loof in een geode afloop te zijn verloren. Afgelopen zaterdag moest dan de beslissing vallen. Zowel Ondo als Oranje Nassau moest het opne men tegen een ploeg die de pun ten hard nodig had in de strijd te gen degradatie. Waar Ondo een sterke start had tegen Stormvo gels leken de acteurs van Oranje Nassau bij Vriendenschaar be vangen te zijn door nervositeit. Het evenals Oranje Nassau ach- terverdedigende Vriendenschaar toonde zich koeler in de afwer king en nam bij rust een 64 voor sprong. „In de rust," verklaarde Oranje Nassau-speelster Monique Doomink, „zei Ed dat we ons ei gen spelletje moesten spelen. We moesten het blok gebruiken, er over heen snijden de paal pakken of juist vrijiopen als de tegenstan der een kant kiest. Verdere peper de hij ons in dat we de kansen moesten benutten," In dertien minuten tijd liep Oran je Nassau in de tweede helft uit naar een 6-10 voorsprong. Vrien denschaar verloor het zelfvertrou wen en de Vlaardingers gingen steeds beter spelen. Zeker toen ze via dc radio vernamen dat concur rent Ondo op weg was naar een nederlaag. „Langs de kant," schetste Doomink de 'zenuwen- toestanden', „werd druk gebeld en begrepen we dat Ondo van een voorsprong op achterstand kwam. Bij het eindsignaal hoorden we dat Ondo verloren had en dat wy kampioen waren. Het was meteen een ongelooflijk feest. Omdat we volwassen zijn geworden en bij een tegenslag niet zo snel meer ons hoofdje laten hangen zijn we kampioen geworden. Vooral voor Ed Mayer is dit kampioenschap gigantisch. Na vier jaar by ons coach te zijn geweest, neemt hij nu afscheid met een titel Mooier kan toch niet." ODO-Tjoba 15-18 (10-11). Topsco rers voor de Maaslandse degra dant waren Erik Passehier (5), Leonard van der Vaart (3) en An dré Pellikaan en Ruurd Mosterd (beiden twee maal). CKC Maassluis—Ventura Sport 16-13 (11-7). Voor de Maassluise tweedeklasser was Edwin Zee- gers, die zijn afseheidswedstrijd speelde, topschutter met vier doelpunten. Paul van der Zee, Martijn van der Wees, Dorine van der Hout en Marleen Dekker scoorden allen twee keer. Koog Zaandijk-KV Vlaardingen 14-10 (6-9). Ronald Verweij en IJs brand den Breems namen beiden zes treffers voro hnm rekening. Ten Donk-Harga 24-13 (11-10). Topschutter was Sven Pappers. Hij nam vijf treffers voor zijn re kening. echter nog steeds niet gespeeld. Z'67, Heerhugowaard en Bequick zijn nog steeds concurrenten van elkaar. Daarom denk ik dat in het weekeinde na Pinksteren pas de beslissing valt" Makkelijk Vijf jaar geleden kwam Bequick nog tot modale prestaties. Daama begon de opmars die niet te stui ten was. Eenmaal in de eerste klasse - en vrijwel de hoogst spe lende club in de regio - leek Bequick de verrassing van het seizoen te worden. In de eerste de beste wedstrijd leed de Maasslui se formatie een 5-3 nederlaag te gen Z'67, maar daama begon de club aan een indrukwekkende ze gereeks. „Het ging ons in het begin alle maal zo makkelijk af," aldus Mar tijn de Lange, „dat er weer een ti tel in het verschiet lag. Ik ben twaalf jaar lid van Bequick en ben al tien keer kampioen geworden. Daar krijg je spelvreugde door en dat heeft er ook toe bijgedragen dat ik intussen hier de enige A- speler ben. Het nadeel van mij is dat ik niet elke dag kan trainen. Voor een A-speler is dat een ver eiste om z'n status vast te hou den," vervolgt de voormalig win naar van het Rotterdams Dagblad Tenniscircuit. „Het zy'n dan ook voornamelijk tennissers die ook een deeltijdbaan hebben. Ik doe bestuurskunde op de Erasmus- Universiteit en kan per week maar vijftien uur aan tennis be steden, Ik train wel veel met mijn broer Sijmen die op de ranking op de 35e plaats staat en ik op de zes tigste. Pas van de zomer kan ik me weer volledig op tennis con centreren. Mijn broer heeft echter een studiebeurs gekregen en gaat in augustus naar Dalles. Wanneer alles volgens plan verloopt krijg ik ook zo'n beurs en ga ik een jaar later mijn broer achterna." Na de 4-2 achterstand leek het ge- mengd-dubbel op het aansluiten de punt uit te zijn. Manon van der Beek en Martijn de Lange won nen de eerste set met 6-2, maar waren daama kansloos met 4-6,4- SchiedamDe cricketers van Ex- celsior'20 blijven winnen. Ook gisteren in het duel tegen Rood Wit (R&W 199/9; Excelsior 204/7) werd het Schiedamse publiek weer getracteerd op een sensatio neel slot waarin dit keer Peter Lussenburg de hoofdrol vertolkte. Lussenburg, tijdens het voorbije carnaval bij Excelsior nog op de planken als Elvis Presley, moker de met Luuk van Troost de span nende partij uit alsof hij nooit an ders doet en sloeg met nog vijf ballen te gaan én gevoel voor en tertainment de winning hit door Emerson Trotman met een zes de tuin uit te jassen. Even was Lus senburg weer The King op Thur- Iede. Rood en Wit had in Feiko Klop penburg (56), Belly den Hartog (24), Collin Miller (36) en Trotman (33) - die later een waarschuwing kreeg wegens commentaar op de leiding - de verantwoordelijke mannen voor het totaal van 199 runs. Aan Excelsior-zijde was ope ningsbowler Jorg Henneke (Se- bastiaan Gokke ontbrak wegens een rugblessure) succesvol want op zijn bowlen werden de batslie- den nummer 1 en 2 - Parlevliet (11) en Bamhora (13) - goedkoop aan de kant gezet Ook Jacob-Jan Esmeijer maakte slachtoffers met de bal: hij nam vier wickets maar daar stonden wel 50 runs tegen over. Erik Gouka (43) opende naar be horen en eindelijk liet ook Excel- sior-coach Stewart Williss runs van zijn plank komen: 34. Omdat de rest het liet afweten, kwam de druk op Luuk van Troost te lig gen. Als batsman nummer 6 wist de lange Schiedammer dat hij Ex celsior naar de zege moest zien te leiden in de hoop dat hij goed zou worden gesteund. Emile Smits (2) em Esmeijer (11) slaagden daar ten dele in, Peter Lussenburg, nummer 9, helemaal. Excelsiors 'showman' voelde zich als een vis in het water en wilde, nadat Van Troost (55 not out) een maal zijn halve century had vol tooid, ook wel eens applaus heb ben. Er» dat kreeg hij. Niet alleen vanwege het betere 'timmer werk', maar meer nog doordat hij met een torenhoge zes de wed strijd op de valreep besliste. Spelers, trai ners en bege leiding van WK vieren de promotie in de speeltuin. „Handhaven in de tweede sprak doel man Stefan van Hagen dronken van geluk, „we gaanvoor een peraodetiel. Foto Peter Molken Boxtel - Vlaardingen Holy lijkt een ploeg van uiter sten geworden te zijn. Werd een week geleden nog onverwacht verloTen van de reserves van Sparta/Fey- enoord, gistermiddag in Boxtel tegen Ducks bleek de lucht weer opgeklaard en won de ploeg met 5-9. Toch kenden de Vlaardingse honkballers een moei zame start en konden ze in de eerste vier innings zelfs geen honkslag slaan. Ducks was in die periode al weggelopen naar 4-0, maar het Vlaardingse herstel kwam in de vijfde siagbeurt (4-2) voorzichtig op gang. Toen Ducks vervolgens in de vijfde inning toch weer verder kon uitlopen (5-2), vond coach John van Wes teren het raadzaam Ronald Tarmond van de heuvel te halen en Dany Rossoni de verdediging verder te laten leiden. Met succes, want de Boxtelse formatie kwam daama niet meer tot scoren. De genadeslag kreeg Ducks in de zevende inning toen Holy niet minder dan vijf punten scoorde. De meeste indruk maakte de uithaal van Efriü Calmeze in het slagperk. Zijn homerun reikte over een afstand ruim 120 meter en hij nam ook nog eens Tom Lambrechts en Ronald Tarmond van de honken mee. Dordrecht - De opluchting was groot by de honkbal lers van Schiedam, zaterdagmiddag aan de Dordtse Krommedijk. Niet zozeer door de 3-8 zege - het zwak ke The Hawks was eigenlijk geen tegenstander - maar wel voor de wijze waarop in teamverband de overwinning vorm had gekregen. Van buitenaf heeft de ploeg van het coachduo Rob Pouius/Arie Korpel nogal wat kritiek te verduren. Die richt zich vooral op de begeleiding van de jonge ploeg, In de voorgaande jaren werd de Schiedamse formatie geleid vanuit een deskundigheid die geen kritiek duldde en ook niet opriep. De Amerikaan Douglas Juenke regeerde met straffe hand. Het be stuur kon de belofte een Amerikaanse opvolger te vinden voor Juenke, niet nakomen en het gekozen vervolg - Poulus/Korpel- getuigde van clubliefde van een duo coaches dat zonder twijfel vooraf het gevoel gehad moet hebben, op te moeten boksen tegen een geïdealiseerd verleden. Wat de ploeg, en dus uitsluitend de spelers, verweten kon worden, was natuurlijk dat die spelersgroep na vier jaar 'bewind' van Juenke nog steeds niet indivi dueel en collectief de discipline kon opbrengen te ko men tot een hecht teamverband. De overwinning op The Hawks bewees echter dat Schiedam aan de bete rende hand is. Een wedstrijd lang, de volle negen innings derhalve, werd geknokt voor een overwinning, waar in het re cente verleden zeven innings vaak de limit bleek voor een Schiedamse zege. Aan de Krommedijk werd juist in die zevende inning aangetoond waar de mo gelijkheden van Schiedam liggen. Sterk in het slag- perk, belust op het uitbuiten van veldfouten van de tegenstander en tegenslagen kunnen verwerken. Als ploeg," benadrukte Rob Poulus dan ook na af loop opgelucht, „dat wel." Drie homeruns sloeg Schiedam zaterdagmiddag, Eelco Hoeksema (kaal) in de vyfde inning, Robert Meijers (plus 2) en David Gerkema (kaal) in de zeven de Schiedamse slagbeurt. Schiedam liep toen, in die zevende inning weg van 24 naar 2-8 en legde de basis voor de zege en (voorzichtig) de hoekstenen voor een degelijk vervolg van de competitie. De achterstand op de kop van de ranglyst is nog maar twee punten en dus gemakkelijk te overbruggen. De softbalsters van Schiedam speelden gisteren in Hoofddorp een 'dubbel'. Ze wonnen de eerste wed strijd tegen Pioniers met 4-1 en kwamen in het twee de duel, inclusief verlenging, niet verder dan een ge lijkspel (7-7). Vlaardingen Jarenlang prikte hy by jubiiarisssen van zijn club DVO'32 speldjes op, maar zaterdag avond was hjj zelf het 'slachtoffer'. Voorzitter Harry Meijer (60) kreeg tot zijn grole verrassing de gouden waarderingsspeld van de KNVB opgespeld. Hans Roelfs, afgevaardigde van de voetbalbond, zette de goedlachse preses in het zonnetje. Meijer kreeg de onderscheiding omdat hy in de 40 jaar die hij Hd van de Vlaardingse voetbalclub is, 30 jaar bestuurder is waarvan 23 jaar als voorzitter. Be stuurslid Jaap van Saus had het eerbetoon in het diepste geheim met de KNVB voorbereid. Meijer was overigens niet de enige die werd onder scheiden. Gerard van Alphen, Aad Hanson, Sjaak Verboon, Aad Kievit en Harry Odijk kregen de zilve ren clubspeld (25 jaar lid); Koos Wilschut de bronzen (15 jaar lid). Jan van der Valk, Jan Vink sr en Dirk de Ruiter, (oud)bestuurslden, werden benoemd tot lid van verdienste. Adrie Borsboom (85), lid vanaf de op richting en nog altijd manusje van alles aan de Mara- thonweg, kreeg de titel 'erelid'. SchiedamOnder auspiciën van de Dienst Sport en Recreatie van de gemeente Schiedam wordt ook deze zomer weer de bridge-instuif gehouden. Er wordt ge speeld op woensdag (19.45 uur) van 27 mei tot en niet 29 juli en plaats van handeling is het clubhuis van Excelsior'20 in sportpark Thurlede. Iedereen die minimaal zesmaal deelneemt komt in aanmerking voor een prijs. Bij voldoende deelne mers worden beginnende bridgers in een aparte lijn geplaatst. Voor informatie over inschrijvingen en kosten: Tiny Vester-Prein (0104261562). Sport kort KORFBAL. Dinsdag 26 en woensdag 27 mei wordt door CKC Maassluis weer het schcolkorfbaltoertnooi van Maassluis georganiseerd. Ruim 93 teams hebben zich ingeschreven. De winnaar van de groepen 8 gaat door naar de Zuid-Hollandse kampioenschappen op zaterdag 6 juni in Delft. Oranje Nassau viert zaterdag 30 mei het tiende welpentoemooi. Het toernooi is tien jaar geleden op gezet om het korfbal in de Vlaardingse Westwijk te promoten. Het toernooi voor de kinderen wordt om lijst met tal van gratis activiteiten. •Op hel nieuwe kunstgrasveid van CKC Spirit wordt dinsdag 26 mei de hekerfinale van het veld- korfbal voor A-junioren gespeeld. Tegenstanders zijn WÏQN en Vitesse. Het duel in de J: Westwyk begint om 19.30 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1998 | | pagina 5